Nieuw Brunhilde moet een punt prijsgeven BENAUWDE ZEGE VAN KANGEROES Films van deze week in Leiden I Zonnige vrolijkheid in Vrijgezellen flat Van der Grift loot niet erg gelukkig Aangrijpend verzetsdrama I i Filmische herinneringen aan de Olympische Spelen duren voort Gero-casselfe TITELSTRIJD DRIEBANDEN J de enige 4 echte Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 3 februari 1962 Derde blad no. 30570 LUXOR Er blijken maar wei- ïiig Britse filmsterren te zijn, die het lokkende goud van Hollywood kunnen weerstaan. Zelfs iemand als Terry Thomas, die doorgaat als een ran de zuivere representanten van de vaak genoemde typische Engelse humor, heeft de roepstem van Ame- """Hka's filmstad nr. I gevolgd. Daar door kunnen wij hem thans zien in een filmpje van de nu 48-jarige Amerikaanse regisseur Frank Tash- |in, die na het vak bij Walt Disney grondig geleerd te hebben, zijn heil voornamelijk in filmkomedies heeft gezocht. Een bonte mengeling van wat Brit ten en Amerikanen onder humor ver staan komt men tegen in dit luch tige vlotte rolprentje, waarin Terry Thomas de rol speelt van een Britse professor, die om onbegrijpelijke re uenen door het Amerikaans vrouw- kolk achtervolgd wordt. Hij staat ech ter op het punt te trouwen met een ^_jnode-ontwerpster. Zij verblijft in Pa rijs, terwijl hij haar prachtige bun- tealow aan het strand van Californië heeft gehuurd. De professor weet niet, dat zij een 17-jarige dochter op kostschool heeft en wanneer deze plotseling op zijn dak neerstrijkt, denkt hij, dat het èen van zijn verliefde leerlingen is. We behoeven er weinig meer aan toe te voegen. Het is duidelijk dat er al aanleiding genoeg is voor een bonte reeks dwaze verwikkelingen rond de wat stijve professor, die voor namelijk geinteresseerd is in het be houd van zijn goede naam en ar cheologische vondsten. Domme valpartijen en wilde-holle- rijtjes-in-onderbroeken wisselen mo menten van aardige beeldhumor en leuke filmische vondsten af. Zó is de scene, dat een klein tackeltje er met een groot bot van een dinosaurus vandoor gaat geestig in beeld ge bracht en geraffineerd uitgewerkt. In ieder geval heeft regisseur Tashlin gezorgd voor elk-wat-wils: onbezorgde vrolijkheid, een flink Advertentie ...want AKKERTJES zijn instant cachets* met 4-voudig wer kend micropoeder Akkertjes bevatten de ideale combinatie van 2 pijnstillers zenuwkal- merend bromisovalum opwekkend coffeï- num. Microscopisch fijn poeder, dus directe op name in het organisme, dus directe werking zon der kans op maagklach ten. Ontdek óók de wel daad van Akkertjes! De Britse komiek Terry Tho mas en de Amerikaanse teenager Tuesday Weld hebben het nog wel eens aan de stok in de .„Vrij gezellenflat". scheutje romantiek, jeugdige charme, in het lieftallige persoontje van Tues day Weld, frisse kleuren en aan- trekelijke décors (de zonovergoten stranden van het heerlijke Califor nië). Alles bij elkaar dus; probleem loze vrolijkheid, goed voor een flink uurtje echte ontspanning. „Vijf ge vonnisten' STUDIO Vijf Fransen worden in oorlogstijd door de Duitsers op gesloten in een oud huis en krij gen te horen dat zij over een uur zullen worden gefusilleerd. Met dit eenvoudige gegeven als uit gangspunt heeft regisseur Robert Hossein 'n film gemaakt, die niet alleen indruk maakt door zijn es thetische kwaliteiten, maar ook en vooral ontroert als mense lijk drama. Met een minmum aan middelen heeft hij dit resultaat bereikt, want als is „De vijf gevonnisten" (La Sen tence» een verzetsfilm. van het ac tieve verzet laat Hossein ons nauwe lijks iets zien. Hij volstaat met een fragmentarisch verslae van een aan slag op een Duitse kolonel aan het begin van de film en dit dient, hem trouwens alleen maar als aanleiding om zijn vijf personen in een besloten ruimte bijeen te kunnen brengen. In Hosseins film bekroond op 't eerste filmfestival in Moskou, in 1959 is de handeling volledig onder ge schikt gemaakt aan de sfeertekening. Als de vijf gevangenen hebben ge hoord dat zij over een uur zullen sterven, dan volgt een uur film waar in de emoties van deze mensen die de dood voor ogen hebben, volledig zijn geregistreerd. In dat uur gebeurt er naar filmbegrippen eigenlijk niet veel, maar de regisseur is er in ge slaagd de angst, vertwijfeling, hoop I i en tenslotte de berusting van deze mensen als het ware tot „gebeurte nissen" te verheffen, die zichtbaar zijn, boeien en ontroeren De vijf gevonnnisten zijn vier ver zetslieden een medisch student, een ex-vakbondsman, een meisje en een oudere vrouw en een visser die met de hele aanslag niets uitstaande heeft maar tooh is ingerekend. Aan vankelijk zijn ze opstandig, maken zijp ruzie, zoeken ze naar een uit weg. Een poging om uit te breken mislukt. Een poging van buitenaf om hen te bevrijden mislukt even eens. Pas als zij beseffen dat voor hen geen redding meer mogelijk is, komen zij allen nader tot elkaar dan zij ooit. zijn geweest. De combinatie van uitstekend spel en stijlvolle regie heeft hier geleid tot een indrukwekkende combinatie. I[IIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||!||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||I|| I 1 'lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Kanonnen van Naverone Vijfde week TRIANON „De kanonnen van Navarone" trekken zoveel belangstel ling, dat deze grote avonturenfilm voor de vierde keer is geprolongeerd. Nog een week wagen Gregory Peck, Anthony Quinn en de andere ver zetsstrijders hun leven, voor zij er in slagen de kanonnen van de Duit sers te vernietigen. CASINO De Olympische Spelen van Rome blijven nog een (volle) week in Lei den! Avond aan avond zijn drom men sportliefhebbers maar niet alleen die naar het Casino-thea ter aan de Hogewoerd getrokken om nog eens twee uur getuige te zijn van de Olympische hoogtepunten. De film wordt, zoals men weet, onder auspiciën van het Leidsch Dagblad in Leiden uitgebracht. Die grote belangstelling heeft ons niet verbaasd. „La Grande Olympia de" is verreweg de beste Olympische film ooit gemaakt. De schitterende kleuren komen in het veelal door zon overgoten Rome op bijna sprookjes achtige wijze tot uiting en de Ita liaanse cineasten hebben niets nage laten, dat even betoverend op cellu loid vast te leggen. Atletiek en zwemmen, de erkende hoofdschotels van het Olympische menu, worden uiteraard het meest uitvoerig belicht, maar dat wil niet zeggen dat de roeiers, wielrenners, zeilers, gewichtheffers, boksers, hockeyers, paardesport- en turn- liefhebbers niet aan hun trek komen. De Italianen konden natuurlijk on mogelijk alles tonen wat zich in 17 Olympische dagen heeft afgespeeld. De selectie, die is toegepast, kan elke kritiek doorstaan en men heeft het geheel tenslotte zo samengesteld dat de film meer is dan een gewoon journaal. Voor het eerst is de Olym pische film ook „film". Daarom zal de meer film- dan sportliefhebber er ook van kunnen genieten. De sportgroten der aarde waren in Rome bijeen en zorgden daar voor een sportfeest-zonder-weerga. Om tot de zo felbegeerde gouden medaille te komen, rijzen de prestaties tot dergelijke onvoorstelbare hoogten, dat men zich onwillekeurig afvraagt: „Kan het nu nog beter?" Nauwelijks. En dat geldt ook voor „La Grande Olympiade", die door zijn kwaliteit ook een „gouden medaille" verdient. Geen atletiekenthousiast mag mis sen, hoe de befaamde Elliot zodanig op de Romeinse sintels te keer gaat, dat de tjjdwaarnemers een ogenblik hun klokken niet meer geloven; geen zwemmer of zwemster mag ontbre ken als Chris von Saltza als een menselijke propeller door het water schiet; geen turnliefhebber zal de show-om-te-likkebaarden willen mis sen, die Rome de toeschouwers bijna een volle week voorzette. Nog een volle week ook in Leiden. n? ic instant direct werkend 6 stuks f 0.50 12 stuks f1.- IJzeren klauw Geromantiseerde oorlog Lido Een oorlogsfilm met het ge bruikelijke snuifje hefde. Het verhaal niet gebaseerd op historische fei ten speelt zich dit keer af op de Philippijnen. Een kapitein van de Amerikaanse marine, die in een dronken bui een hand verspeelde, trekt er met een aantal plaatselijke verzetsstrijders op uit om een door de Japanners gevangen genomen generaal te bevrijden. Op zijn tocht naar het vijandelijke kamp neemt hij ook nog een (natuurlijk) bijzonder schoon Philippijns kindvrouwtje mee, dat haar hart in „Zatopek-tempo" voor hem voelt bonzen. Onze held volbrengt zijn opdracht, ai is het re sultaat tenslotte teleurstellend. Wij hebben op dergelijke op zich zelf wel spannende en glad gemaakte films tegen dat zij van een oorlog een niet eens zo onaantrekkelijk woudlopers-spelletje maken. De held is altijd onverschrokken. Menselijke zwakten en emoties zijn hem vreemd. De doden vallen zelden in de eigen gelederen, wel bij bosjes bij de vijand. Het is allemaal des te schrij nender als men weet hoe hard en moedig generaal Mac Arthurs man nen '41'42 tegen een overweldigen de overmacht hebben gestreden. Hoe Mac Arthur keer op keer vergeefs bij Washington om hulp aanklopte. Met deze gegevens in de hand had men toch wel een iets sterker karakter stukje van oorlog in het algemeen en van de strijd op de Philippijnen in het bijzonder kunnen maken. Zoekt U een van f 40.— of f 4U0. v. d. WATER, Haarl.straat 207 heeft het. De Gero.specialist. BILJARTEN In het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht is gisteren het toernooi om het Nederlands kam pioenschap ereklasse driebanden voortgezet met de partijen van de derde en vierde ronde. De uitslagen luiden: „De danseres en de vampier" Getrouwe kopie REX Als vampiers hebben ver scheidene filmregisseurs zich vastge zogen op het onderwerp, waarmee de maker van „Dracula" indertijd zijn beurs afdoend wist te spekken. Dat onderwerp wordt gevormd door man nen met lange hoektanden, die bij volle maan uit hun graftombes op rijzen en op zoek gaan naar jonge meisjes: vampiers. Ook Renato Pol- selli, een onbekende Italiaanse regis seur, hoopte op deze manier uit de monetaire zorgen te raken, toen hij de film „De danseres en de vam pier" maakte. Het is een getrouwe kopie gewor den van de voorgaande films van dit genre: de vampier maakt -enkele meisjes tot zijn slavinnen door haar wat bloed uit de hals-slagader te zuigen. Hij doemt in een wijde man tel gehuld op in slaapkamers en ver andert eind goed al goed in een dun laagje stof, wanneer hij met het machtigste wapen bestre den wordt, twee stangen die teza men een kruis vormen. De Ameri kanen zorgden bij dit vrij stuntelige filmpje voor een bijna even stunte lige na-synchronisatie. Annie de Lint en Frits Deiters studentenkanipioen De Nederlandse studentenkam pioenschappen ski zijn gisteren onder zéér goede weersomstandigheden in Saalbach gehouden. Bij de dames werd Annie de Lint winnares in de combinatie terwijl de Amsterdamse student Frits Deiters het Nederlands studentenkampioen schap veroverde. Frits Deiters en Annie de Lint plaatsten zich zowel in de slalom als in de afdaling als eerste. De uitslagen luiden: Heren slalom: 1. F. Deiters (Am sterdam) 62,2 sec. 2. G. van Harden- broek (Delft) 64,2 sec., 3. J. de Lint (Rotterdam) 64,9 sec. Afdaling: 1. Deiters 2.25,9, 2. B. Roding (Amsterdam) 2.31,5, 3. G. de Meester (Utrecht) 2.36,9. Dames slalom: 1. A. de Lint (Am sterdam) 75,1 sec., 2. E. Alberda <Wa- geningen) 77,3 sec., 3. G. Spits (Am sterdam) 77,6 sec. Afdaüng: 1. A. de Lint. 2.09,8, 2. Alberda 2.32,5, 3. Spits 2.43,1. Het Nederlands kampioenschap voor teams werd veroverd door Am sterdam, gevolgd door Wageningen, Leiden, Utrecht en Groningen. ATLETIEK. Twee wereldrecords voor Peter SneSI De Nieuwzeelandier Peter Snell, die vorige week het wereldrecord op de mijl scherper Stelde, beeft tijdens •wedstrijden in Ohristchurch de we reldrecords op de 800 meter en de 880 yairds verbeterd. Snell liep de 880 yards in 1 minuut en 45.1 secon den. Het record op de 800 meter stond sedert 1955 op naam van Rogier Moens (België) met 1 minuut 45.7 sec. en dat op de 880 yards was sedert 1957 in handen van Tom Courtney (Ver. Staten) met l mi- nuuit 46,8 seconden. „V cwb U°V mWo^C «SSgsi»*» voor mensen die kwaliteit verlangen Vorst terug in Oslo (Van onze speciale verslaggever) Oslo heeft gistermorgen, om het zo maar eens te zeggen, een enorme zucht van verlichting geslaakt De vorst is teruggekeerd! Weliswaar niet zo hevig, maar in de nacht van donderdag op vrijdag is toch het kwik enkele graden onder nul gezakt en de loop van gisteren kon zelfs een stralende zon de tempera tuur nog niet tot boven het vriespunt brengen. De Noorse hoofdstad kreeg door deze decorwijziging meteen een veel Volleybal in de afdeling Leiden SIOS heeft zich teruggetrokken De veelbelovende Noordwijkse ploeg SIOS heeft zich uit de Leidse compe titie moeten terugtrekken. Jammer, want de ploeg ging toch zo goed van start. In de stand aan de kop bracht dit geen verandering, daar zowel VVS als HVL tegen de Noordwfjkers gelijk speelden. HVL maakte dit keer met LD korte metten en ook Kangeroes 2 kreeg tegen VVS 2 geen schijn van kans LUSVPSVA eindigde in een gelijk spel. KVC 2 won in vier sets van Donar. De stand is nu: VVS 2, 815; HVL 2, 8—14; PSVA 1. 8—9; KVC 2, 77; Or. Groen 76; Donar 1, 86; LUSV 1, 8—6; Kang. 2, 8—6; LD 1 i—1. In de tweedeklasse zijn Castellum en VVS 3 de grote kanshebbers voor de titel. Beide ploegen wonnen met 31, resp van HVL 3 en Teylingen. Stand: Castellum 1, 917; VVS 3, 15; Teyl. 1, 9—12; GGV 1, 9—10; Volleybal in tie overgangsklasse Broekhuizen 50 90 4 0.666 Brosens 51 90 4 0.566 Doggen 60 74 6 0.810 Popeyus 51 74 3 0.689 De Ruyer 60 67 5 0.895 Sweering 36 67 6 0.537 Teegelaar 60 66 6 0.909 Van Oosterhout 51 66 4 0.772 Sweering 53 79 5 0.670 Popeyus 60 79 7 0.759 Van Oosterhout 60 65 5 0.923 Brosens 56 65 7 0.861 Broekhuizen 60 68 4 0.882 Doggen 34 68 4 0.500 Teegelaar 38 55 6- 0.690 De Ruyter 60 55 6 1.090 Na de vierde ronde ziet de stand er als volgt uit: m.p. alg. gem. 1. De Ruyter 8 0.836 2. Broekhuizen 8 0.731 3. v. Oosterhout 6 0.843 4. Popeyus 4 0.784 5. Teegelaar 2 0.765 6. Brosens 2 0.703 7. Doggen 2 0.653 8 Sweering 0 0.608 Microkorfbal in Utrecht en Rotterdam Zowel in Utrecht als in Rotterdam vinden zondag de laatste ronden van de microkorf balcompetities plaats. Zoals bekend, neemt Fluks deel aan de wedstrijden in Utrecht, terwijl De Algemene, Zuiderkwartier en De Da- naiden in de Maasstad van de partij zijn. VVS liep over Concordia 2 Gisteravond vielen er in het Gymnasium twee Leidse over winningen te noteren. Twee overwinningen, die goud waard zijn. FES werkte zich met 3-0 tegen de Concordia-reserves naar een plaats bij de eerste vijf van de Overgangsklasse West III A en Kangeroes verstevigde de positie aan de kop met een 3-1 winst op eenzich tot het laatst toe fel verzettend Libanon '50 2. VVSConcordia Nergens waren de Rotterdammers, die overigens niet volledig uitkwa men, in de eerste set tegen een meteen stevig van leer trekkend VVS. Bram Favier speelde een knappe partij in de verdediging en zijn werk inspireerde zijn teamgeno ten. De service sloeg gaten in de Rotterdamse defensie en de soepel draaiende aanval produceerde de ene na de andere onhoudbare smash. Concordia raalkte door dit VVS-ge- weld totaal van de kook. Een zuivere pass zag men sporadisch bij de gas ten. Met maar liefst 150 moesten zij de eerste set laten gaan. In de tweede set konden de Rotterdam mers een redelijker score bereiken. Dat kwam omdat VVS enkele ma len de service wat nonchalant be handelde en bij het smashen niet keek op een misser meer of minder. Tot 68 kon Concordia de zaken nog aardig bijbenen, maar VVS was zo verstandig het in deze set niet op de finish te laten aankomen. De teugels werden weer strakker aan getrokken en kansloos ging Concor dia ten onder, 159. De laatste set was een formaliteit. Concordia had alle vertrouwen in eigen kunnen verlorenHet opvangen van de service leek nergens naar De set-up bood nagenoeg geen smash-kansen. VVS kon het niveau van de eerste set weliswaar niet meer bereiken, maar dat was ook niet nodig: 152! en 3—0 voor VVS. KangeroesLibanon '50 2 Kangeroes had het niet zo gemak kelijk tegen de Libanon-reserves. Deze toonden een goede techniek en in de aanval bleken zij over door slaggevende argumente?i te beschik ken. Na een vlotte start van Lex Karamoy c.s., 62, die door een time out van Libanon "50 2 werd af gestopt. ontstond een boeiende gelijkopgaande strijd. Bij Kangeroes excelleerden Koos Taconis en Jaap Broersma en in wat mindere mate Bert Niessen. Het was echter niet de aanval maar de ser vice die de setwinst bij Kangeroes deed belanden. Kangeroes had op 912 een time out nodig om de rust in de gelederen te herstellen. Karamoy slaagde erin zijn ploeg- makkers met enkele van zijn welbe kende armgebaren een riem onder het hart te steken. Kangeroes kwam sterk terug en Koos Taconis bracht met de service zijn ploeg op 1513 en 10. Hevig was het gevecht in de tweede set.. Libanon '50 2 zette alles op alles. Da verende smashes en knappe reddin gen aan weerszijden van het net, brachten de handen van het publiek herhaaldelijk dankbaar op elkaar. Vrouwe Fortuna hielp de Rotterdam mers bij 13—13 de brug over, 14—13 en 15—13. In de derde set liep Kangeroes, slim serverend en vooral slim aan vallend met keurige set-ups van Karamoy. onweerstaanbaar uit naar 91. Time-outs en wissels van Liba non '50 2 vermochten de punten- macihine van Kangeroes niet tot stil stand te brengen. Even zwakte het offensief van Karaimoy c.s. af en meteen waren de Rotterdammers te rug, 93. 94. Een t.o. van Kange roes haalde de vaart, die er bij Liba non '50 zo eensklaps in was gekomen, er uit en Kangeroes ging sterk door naar een 156 setwinst. 21. Het leek echter 22 te zullen wor den, want Libanon '50 2 domineerde volkomen in de vierde set met goed verdedigen, vooral aan het net, en met afmakende smashes, 71 voor Libanon '50 2. Koos Taconis was het die Kangeroes weer op de goede weg bracht met een enorme dreun dwars door het Rotterdamse blok. Wel kon Libanon '50 2 de service dadelijk weer terug halen, maar Kan geroes had het ritme van de aanval hervonden. Via 6—8 en 8—10 kwam Kangeroes onder hoogspanning naast de Libanom-reserves 1212. LUSV 2, 9—7; Donar 2, 9—7; GGV 2 8—6; Pr Wijk 3. 8—6*; HVL 3 8—1*; Meerburg 1, 80*. HVL 3, 2 verl.pnt. (1 tegoed); Meerb. 2 verl.pnt.; PW 3, 2 verl.pnt. DSS 1 bewijst in de derdeklasse zijn grote kracht door voortdurend de volle winst binnen te halen. Dit keer was CSL het slachtoffer. WS 4 bleef tweede door een gemakkelijke zege op Alvo's. De stand: DSS 1. 9—16; VVS 4 8—12; Raaph. 1. 8—11; Pr. Wijk 4, 9—11; Catena 1, 8—10; DES 1, 8—10; WPSS 1, 7—4; VVS 5, 9—4*; Donar 3 9—3; Alvo's 1, 9—1. VVS 5 2 ver lp. Door het gelijke spel van GGV 3 tegen DSS 2 is de strijd in de vier de- klasse weer geheel open. De stand luidt: Advendo 1. 7—13; GGV 3. 8-12; DSS 2, 8—11; Catena 2, 8—11; WA 1 8—8; Raaoh. 2, 8—6; MDS 1, 8—5; Advendo 2, 8—3; MDS 2, 8—2. Dames De grote verrassing bij de dames was het gelijke spel dat Teylingen Nieuw Brunhilde afdwong. Argos ver sloeg Prof Wijk met 3—0 en DES drukte Nieuw Brunhilde 2 nog vaster op de onderste plaats (30). Hier is de stand: Nw. Brunhilde 1, 815 KVC 1, 7—10; LUSV 1, 8—10; Argos i 7—9; Or. Groen 1, 8—7; Teyl. 1, 8—6; Pr. Wijk 2, 7—4; DES 1, 8—4; Nw, Brunhilde 2, 71*. Nw. Brunh. 2 2 verl.pnt. In de tweedeklasse zijn nogal wat strafpunten gevallen. Ook koploop- ster KVC 3 ontkwam daar niet aan. De Katwijkse dames blijven echter aan de leiding. Stand: KVC 3, 814 Teyl. 2, 8—12; KV 2, 8—12; Kang. 2, 8—8* GGV 1, 8—7; Nw. Brunh. 3 8—6; KVC 4, 8—4; Argos 2, 8—3*; Pr. Wijk 3, 8—0. KVC 3, Kang. 2 en Argos 2: 2 verlpnt. Merkwaardig is in de derdeklasse de stand van HVL 2 ten opzichte van HVL 1. Het eerste team komt maar niet op slag en het tweede slaat zich zelfs door de moeilijkste wedstrijden heen. Stand: HVL 2, 812*; Raaph. 1 7—11; GGV 2, 7—9; LUSV 2, 6—4; HVL 1, 84*; Meerb. 1, 50*; Or. Groen 2, 7—0*. HVL 1, HVL 2, Or. Groen 2: 2 verl.pnt.; Meerb. 1, 4 verl. pnt. (2e tegoed). De meisjes van de Chr. Kweek school liepen door een overwinning op Alvo 2 weer een punt uit, daar de naaste concurrenten Advendo en WA tegen elkaar gelijk speelden. De stand; VLAK 1, 8—14; WA 1, 8—9; Advendo 1, 88; Raaph. 2, 7—7; Al vo's 1, 7—6; Argos 3, 8—5; Alvo's 2, 6—1*. De uitslagen waren: Dames 1: DES 1—NB 2, 3—0; PW 2 —Arg. 1, 0—3; Or. Groen 1—LUSV 1, 2—2; Teyl. 1—NB 1, 2—2. 2: KVC 3—Arg. 2, 3—1; KVC 2— Teyl. 2, 3—1; NB 3—KVC 4, 2—2: GGV 1—PW 3, 3—0 3: LUSV 2—Or. Groen 2, 3—1; Meerb. 1—HVL 2, 0—3; HVL 1— Raaph. 1, 2—2. 4: Argos 3—Raaph. 2, 2—2; WA 1 —Advendo 1, 2—2; Alvo's 2—VLAK 1 1—3. Heren 1: LUSV 1—PSVA 1, 2—2; Kang. 2—VVS 2, 0—3; Don. 1—KVC 2, 1—3; HVL 2—LD 1, 3—0. 2: PW 3—GGV 2 (PW niet opgek.) VVS 3—Teyl. 1, 3—1Donar 2—LUSV 2, 3—1; Meerb. 1—GGV 1, 1—3; Cast. 1—HVL 3, 3—1. 3: CSL 1—DSS 1, 0—3; WS 5— Raaph. 1, 1—3; Donar 3—PW 4. 1-3; Alvo's 1—WS 4. 0—3; WPSS 1— DES 1, niet doorgegaan. 4: Raaph. 2—CSL 2, 1—3; WA 1— MDS 1, 31; MDS 2Advendo 2, 0—3; DSS 2—GGV 3, 2—2. Karamoy faalde met een doortik- bal, het werd 13—12 voor Libanon '50 2. Keihard sloeg Jaap Broersma toen via het blok raakDe service werd wederom niet benut, 14—12 voor Libanon '50 2. Niessen gaf met een plaatsbal Lex Karamoy ae kans zijn fout bij de stand 13—12 voor Liba non '50 2 te herstellen en dat deed de Kangeroesaanvoerder feilloos. Op de service: 14—13, 14—14, 15—14 en 16—14. Een wissel van Libanon '50 2 kon zijn concentratie niet breken. Een f verdiende, zij het benauwde zegel charmanter beeld en in het Viking hotel, dat niet alleen de organisatie zetel is voor dit Europees kampioen schap, maar ook het tijdelijk verblijf voor de meeste landenploegen, begon ook dadelijk een opgewekter leven te herbergen. De Russen trekken hier, allen letterlijk gelijk gemutst, bijzon der de aandacht, maar ook de Engel se deelnemer Terence Monaghan, die elke morgen in een zeer lichte pan talon en een helderblauw jasje de ontbijtkamer komt binnenstappen. Hij is in Oslo samen met zijn Ame rikaanse echtgenote, met wie hij in de Verenigde Staten, waar hij als kelner een tijdlang in zijn levenson derhoud heeft voorzien, is getrouwd. Hem en de correcte Nilsson-brothers, gekleed in felrode jacks, ziet men vaak bij elkaar tijdens het ontbijt. Dat laatste is een gebeurtenis op zichzelf, want de gasten uit Rusland, Engeland. Scandinavië, Frankrijk, Italië. Zwitserland. West-Duitsland, Oostenrijk en Nederland er is een flinke Nederlandse „kolonie", vooral uit de bollenstreek verdringen zich dan rond de middentafel, om een keuze te maken uit de rijke ver scheidenheid van lekkernijen. De coaches waken er echter met argus ogen voor, dat hun ploegen niet te veel eten. Blakende welstand Ook het oranjeteam is gisteravond in Oslo, en gelukkig in blakende wel stand, gearriveerd. Henk van der Grift was onmiddellijk omgeven door vele bewonderaars, die hem de hand wilden komen drukken, maar het ploegje zakte toch spoedig af naar de kamers. Het Bisletstadion is inmiddels, in vergelijking met donderdag, onher kenbaar veranderd. Direct bij het in treden van de vorst is er gesproeid en gistermiddag was reeds een wer kelijk mooie ijspiste ontstaan, welke nog voortdurend onder sproeiwater werd gezet, om elk oneffenheidje weg te krijgen. Tegen de avond is gisteren het Europees kampioenschap officieel in gezet met een ontvangst der officials door het Oslose gemeentebestuur, ge volgd door de eigenlijke officiële opening in het oude, stemmige uni versiteitsgebouw. Hierna volgde de loting voor de 500 en 5000 meter, welke in grote spanning gevolgd werd. Op de 500 meter van deze 56ste strijd om de Europese titel start Ru- die Liebrechts in de derde rit tegen de Rus Grishin en Henk van der Grift in de zevende tegen de Oosten rijker Strutz. Op de 5000 meter komt Henk van der Grift reeds in de twee de rit uit tegen Strutz (bepaald geen sterke tegenstander) en Rudie Lie brechts in de derde tegen de Rus Stenin. De loting van Ivar Nilsson (Zwe den) tegen de Noor Knut Johannes- sen wekte grote belangstelling, want men verwacht dat bij deze strijd zeer goede tijden zullen worden gemaakt. Iridien althans het weer snelle ritten mogelijk maakt, want het weerbe richt spreekt van een naderende sneeuwstorm en dus moet worden af gewacht of vanmiddag inderdaad het mooie weer van gisteren zal aan houden. Amateurvoetbal afgelast De KNVB heeft het voor morgen vastgestelde programma voor het amateurvoetbal in verband met de gesteldheid der terreinen afgelast. Voor het betaalde voetbal is de be slissing genomen dat er zal worden gespeeld, voor zover de (erreinen niet zullen worden afgekeurd. GEEN KORFBAL. Ook de Kon. Ned. Korfbal Bond heeft alle wedstrijden afgelast. Geen voetbal in Afd. Leiden De Afdeling Leiden van de KNVB heeft ook alle voor zondag vastge stelde wedstrijden afgelast. BOSLOOP LEIDSE HOUT De atleten zullen zondagmiddag om 12 uur in de Leidse Hout van start gaan voor een nationale bos- loop van de Bataven. Met deze wed strijd wordt gewoonlijk een begin gemaakt met de voorjaarsveldlopen. Van de kant der atleten bestaat grote belangstelling voor deze bos- loop. De dames zullen de spits afbij ten met een 1000 meter-loop waar aan o.a. door Gerda en Wil Kraan, Ria de Winter, Tonny Homan en Toos Adriaansen zal worden deelge nomen. Bij de 3000 meter heren C-D klasse, die daarna volgt zal een zware strijd geleverd worden om de ver- emgmgsprijs de Royal Sanders Wisselbeker vorig jaar gewonnen door de organiserende vereniging. Het slotnummer, de 5000 meter voor A en B klassers, belooft een zeer spannende wedstrijd te worden. Re- wijk (Bataven) start hier als favo riet. Sportagenda Kikkerpolder (2.30 uur) UVS Longa. Leidse Hout (12 uur) Nationale Bosloop. Utrecht Nederlands kampioen schap driebanden. Oslo Europese kampioenschap pen hardrijden op de schaats.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5