Presenteer Philip Morris OPTEL KASSA Pilmanschool AGENDA VERSCHIL Wegwerkers waren rovers E/tSSAP Fa. Boekkooi POTTERS; „LINIA" MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 3 FEBRUARI 1962 rMERIKA'S minister van Bui- Za tenlandse Zaken, Dean Rusk, toonde zich donder dag nogal tevreden over het re sultaat van de conferentie van de OAS (Organisatie van Ameri kaanse Staten) in Punta del Este, Uruguay. Er zullen, aldus Rusk, stappen worden genomen om de illegale wapenhandel tussen Cuba en de andere Latijnsamerikaanse staten af te snijden. Washington overweegt voorts om, wat er nog aan handel tussen Amerika en Cuba resteert (voor een bedrag van 50 miljoen dollar per jaar), te beëindigen. Hij liet er zich ech ter niet over uit of de andere le den van de OAS dit voorbeeld zullen volgen. Het kan zijn, dat Rusk achter de schermen meer bereikt heeft dan thans bekend is geworden, maar de indruk be staat, dat het eigenlijke doel van de besprekingen: diplomatieke en economische sancties tegen het bewind van Castro, nog in het verschiet ligt. Daar staat dan tegenover, dat Cuba geroyeerd is als lid van de organisatie. Dit ge schiedde evenwel met een mini mum aan stemmen: zes leden hadden bezwaren. En onder die zes waren belangrijke staten als Brazilië en Mexico. De bekende journalist Lippmann verklaarde deze tegenstrijdige standpunten uit het verschil in geografische ligging. De landen in de naaste omgeving van Cuba voelen immers méér voor maatregelen tegen Castro dan de staten, die verderaf zijn gelegen. Na de mislukking van de invasie op Cuba, begin vorig jaar, kan dus het resultaat van Punta del Este evenmin als een doorslaand succes genoteerd worden. Cuba, gevaarlijk als cen trum van communistische agita tie, blijft vooralsnog een harde noot voor de regering in Wash ington. TOT de grootste problemen, waarmee premier Chroesj- tsjow in het binnenland te maken heeft, rekende men totnu- toe o.m. de kritiek van de z.g. „anti-partijgroep" der harde sta linisten, met Molotow aan het hoofd. Nu deze vroegere minister van Buitenlandse Zaken, die tot voor kort in Wenen het Kremlin vertegenwoordigde bij het Inter nationaal Atoombureau, met een hartkwaal in een ziekenhuis is op genomen, kan als vaststaand wor den aangenomen, dat Chroesj- tsjow van die zijde weinig of niets meer te duchten heeft. Zelfs als men meent, dat Molotow in het interne conflict tussen Moskou en Peking min of meer als „speer punt van Mao" tegen de premier fungeerde, zoals sommige Rus- land-kenners beweerden, moet nu toch wel geconcludeerd worden, dat Chroesjtjsow als overwinnaar uit de strijd is gekomen. Maar de anti-partij groep was niet het enige probleem van de Sowjetrus- sische premier. Met name de landbouw is nog altijd een moei lijk vraagstuk. Geen wonder, want de communistische ideologie gaat uit van een ideaal type mens, dat in Rusland net zo min te vinden is als elders. Als de Russische boe ren maar even de kans schoon zien hun eigen voorzieningen de voorrang te geven boven die van de kolchoze, grijpen zij die kans met beide handen aan. Vandaar de vele tekortkomingen in de Russische landbouw, waartegen Chroesjtsjow onophoudelijk stel ling neemt. Heel typerend is, dat president Kennedy juist deze week de Amerikaanse boeren heeft moeten aanzeggen, dat zij hun produktie moeten afremmen. Een verschil, dat de aandacht verdient. Vijf mannen die aan een weg bij een kurkfabriek te Stanmore bij Londen werkte, hebben zich meester gemaakt van de lonen van het fa- briekspersoneel. Toen de auto waarmee de loon zakjes werden gebracht, voor de fa briek stopte, bedreigden de „wegwer kers" met hun houwelen de bewa kers van het geld, stelden deze bui ten gevecht en verdwenen in een auto met een bedrag van 3.000 pond (ruim 30.000 gulden). Advertentie BREIMACHINES VLASVELD Doezastraat 20 Leiden, tel. 21300 Auverieniie The cigarette JL of Quality and Prestige Getuigschriften gezinsverzorgster De volgende leerlingen van de Stichting Interkerkelijke Gezinszorg hebben het getuigschrift als gezins- veTzorgster ontvangen: Corrie Algera (Lisse). Riet Benut (Oosterleek), Ceciel Boor&ma (Bergen N.-H.), Ger- d-a van Dok ('t Zand). Corrie Dwars- waard (Breezand), Ria Goedhart (Kortenhoef), Gudy ten Kate (Wie- rmgerwerfJoke de Koe (Haar lem), Leny vain Kralingen (Breuke- len). Bep Marmissen (St.-Laurens), Marijke v. d. Reyden (Leiderdorp). Ineke Teeuw Bergschenhoek)Tini Visser (Beverwijk), Anneke Zood- sma (Slootdorp). Advertentie Vier drie (Van onze t.v.-medewerker). Het lijkt de uitslag van een voet balwedstrijd, maar het ;s de balans van de geslaagde tegenover de min der gewaardeerde onderdelen van het gisteren vertoonde NCRV-program- ma. Bueno de Mesqui<ta viel duchtig tegen. De goede punten waren film opnamen. die reeds eerder vertoond waren. Met alle respect voor de vaardig heid van Eppo Doeve, versneld weer gegeven, we vinden die fabeltjes af freus. De belichting van de moeilijkhe den der bakkers, vooral van de klei ne zelfstandigen, groeide bijna uit tot een grondig voorbereide docu- Advertentle CHEMISCH REINIGEN VERVEN Verzet in Angola duurt voort Twee Amerikanen, die elf dagen hebben doorgebracht b(J nationalis ten in de Portugese kolonie Angola, hebben geisteren in New York de Portugese bewering, dat het verzet in Angola is geëindigd, onjuist ge noemd. Integendeel, de Portugese militaire operaties gaan nog steeds voort, terwijl de nationalisten wa- penvoorraden vormen, zo verklaar den z(j. De twee Amerikanen zijn George Houser, hoofd van de Ame rikaanse commissie voor Afrika en dr. John Marcum, hoogleraar in de politieke wetenschappen aan de Lin coln universiteit. Zij hebben tijdens hun verblijf in en buiten Angola ge- mentaire, die zeer verhelderend kennelijk was toegeschreven naar geestverwante regeerders. Klachten en bezwaren leken het aanhoren en overwegen o.i. alleszins waard. Een aardig „item" w>as de fki'.es door be voegden gegeven. Maar het hoofd nummer in „Attentie" was toch wel de korte karakteristiek van Soe- karno. een portret, uitmuntend door helderheid, objectiviteit, waardigheid en eerlijkheid. Het was een poging ter verklaring van veel, wat niet- ingewijden duister moet zijn. Het was arm aan mooipraterij, alleen die verklaringen van liefde voor Neder land, in het buitenland afgelegd, ne men we met een handvol zout. „Ik werk voor mijn piezier", een dag uit het leven, van mevrouw Ank Re kersVan der Moer, was een pronkstukje. Volgens haar eigen „script" en onder reeie van haar collega Cammermans kon ze zich echt uitleven, een goede weerspiege ling van haar dagelijks werken en ae verschillende asipecten van een rijk gevarieerd, maar overbezet leven. Om de telling van daareven te com pleteren: de dagsluiting jeek ons een misgreep, al zat er iets vertederends in. Of de jeugd hierdoor gepakt wordt. elektrisch f 595. met omzetcontrole in rubrieken. HANDMODEL met zegelteller en omzetcontrole f 645.— en nog vele andere modellen. Het afgebeelde model met bonafdruk f 1680.—. Vraag vrijblijvende demonstratie KANTOORMACHINEBEDRIJF Advertentie ZATERDAG Den Burcht: Feestavond Personeels- ver. „De Landbouw". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Uitvoering Chr. Tamboer- en Pijperkorps K. en G voor ouders en donateurs. 8 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's getuigen 4.30 en 6.30 uur nam. J. Zeilstra. 10 HAARLEMMERSTRAAT 167—171 LEIDEN CHEMISCHE WASSERIJ sprekken gevoerd met vluchtelingen en een onderzoek gedaan naar „de kritieke medische omstandigheden", waarin de Angolezen zich bevinden. Zij hadden geconstateerd dat wapens van Britse, Amerikaanse, Duitse, Bel gische en vermoedelijk Franse oor sprong Angola werden binnengesmo- keld. Voorts hadden zij gezien, dat Portugese vlietuigen een dorp bom bardeerden. lijkt ons zeer de vraag. Die stelt ho ger eisen, komt ons voor. De totaalbalans sloot duidelijk met een voordelig saldo, dank zij ja. wij kunnen de combinatie ook niet helpen Soekarno en mevrouw Ank van der Moer. Swiebertje uit de ether Swiebertje, die zorgeloze zwerver in het NCRV-kinderprogramma, ver dwijnt van het beeldscherm. De re den? De serie verhalen is geëindigd en tekstschrijver John uit den Bo gaard heeft geen nieuwe verhalen meer in de portefeuille. De NCRV hoopt echter, dat Swiebertje, (Joop Doderer) weer spoedig op het tv- scherm zal kunnen verschijnen. De laatste aflevering („eind goed al goed") zal de afloop laten zien van de situatie, die is ontstaan na dat Swiebertje heel brutaal de kip van veldwachter Bromsnor had op gepeuzeld, terwijl hij de veldwachter had opgesloten in de gevangenis, waarin hy eerst zelf was gestopt. DE verhouding Oost-West ver keert op het ogenblik in een merkwaardig stadium. De spanning om Berlijn is, naar het schijnt, enigszins verminderd, hetgeen op een welwillender standpunt van Moskou zou kun nen wijzen. Daar staat tegenover, dat Russische onwil zojuist in Ge- nève het overleg over de kernstop heeft laten mislukken. Een ander gunstig tekenpresident Kennedy ontving de schoonzoon van pre mier Chroestsjow, Adzjoebel, aan de lunch, maar deze Adzjoebel maakte van zijn verblijf op het westelijk halfrond gebruik om de Mexicanen op te hitsen tegen de Verenigde Staten, toen hij zei, dat de bodemrijkdommen van Texas eigenlijk aan Mexico be horen. De bekende commentator Sulzberger weet ln de New York Times ook niet goed raad met die tegenstellingen. Toch lijkt het erop, dat er achter de schermen gepoogd wordt „iets te bereiken". Het is in elk geval verheugend, dat Kennedy's perschef Salinger in Parijs een gesprek heeft gehad met zijn Sowjetrussische collega, Charlamow. In Moskou wordt het contact tussen minister Gromiko en de Amerikaanse ambassadeur Thompson nog steeds voortgezet en er gaan nog altijd geruchten, BINNENLAND De directies van de N.V. Tabaks industrie v.h. Gebr. Philips te Maas trlcht, van de sigarenfabrieken Due George te Zeelst (N.-Br.) en van Ve- lasques Nederland N.V. te Meerveld- hoven (N.-Br.) delen mee. dat bespre kingen om tot een nauwe samenwer king te komen in een vergevorderd sta dium verkeren. De bij de besprekingen betrokken bedrijven zullen hun zelf standigheid volledig bewaren. - De achttienjarige Van Remmeden ls vannacht omgekomen bij een brand aan boord van de zandzuiger Merwede ln het Zwarte Water te Hasselt, enige andere opvarende die zich aan boord van de zandzuiger bevond, werd omstreeks half vier wakker en ontdek te de brand. H(J wekte Van Remmeden en verliet de zandzuiger om de brand weer te alarmeren. Later bleek, dat Van Remmeden de zandzuiger niet had verlaten en was omgekomen. Het woongedeelte van de zandzuiger is uit gebrand. In een autobox te Blerick (L.) ls de 19-Jarige F. van de Laar levenloos achter het stuur van een auto aange troffen. Men vermoedt, dat de Jonge man na het starten van de motor on wel geworden is en later door de uit laatgassen aan koolmonoxidevergifti ging is overleden. De politie stelt een onderzoek naar de omstandigheden van dit ongeval ln. De Jongeman, die reeds 20 uur vermist werd, werd gevonden door zijn zuster, die ten einde raad maar eens in de autobox keek. Het vroegere marinekamp van de onderzeebootdienst aan de Rotterdam se Waalhaven heeft gisteravond zijn eerste nieuwe bewoners gastvrij ont vangen. Met de D-treln uit Parijs ar riveerde op Rotterdam C.S. een groep van 37 Spaanse bouwvakarbeiders, het eerste contingent van de 250 geschool de werkkrachten uit streken rondom Orense en La Coruna. waarmee de Maasstad het personeelsprobleem ln de bouwsector enigermate hoopt op te lossen. De gemeenteraad van Weesperkars- pel is gisteravond éénstemmig akkoord gegaan met het advies van het col lege van B. en W. over het gewijzigde wetsontwerp tot stichting van 'n nieu we gemeente Bijlmermeer, bestaande uit westelijk Weesperkarspel. Diemen en Ouderamstel. De gemeenteraad ging akkoord met de door de minister voor gestelde nieuwe gemeentelijke Indeling. MENTHOL PELLETS TejJen hoest en Keelpijn Uitwerking frappant dat president Kennedy van plan is dit jaar naar Moskou te gaan, aangenomen althans dat de hui dige besprekingen achter de schermen daartoe aanleiding ge ven. Hoe dan ook, de Russisch- Amerikaanse ontmoetingen in Washington, Parijs en Moskou vormen enigszins een tegenwicht voor de teleurstelling ln Genève. De minister van Justitie heeft een onderzoek laten instellen naar de activiteiten van de „Hlnag". In zijn memorie van antwoord op de begroting 1962 aan de Eerste Kamer deelt hij mee, dat uit de ontvangen inlichtin gen niet geconcludeerd kan worden, dat de genoemde organisatie op grond van het „Besluit landverraderlijke or ganisaties" thans zou moeten worden aangemerkt als een verboden vereni ging. De aan de minister ter hand ge stelde lectuur heeft geen voldoende aanleiding tot strafrechtelijk optreden kunnen geven. „De regering blijft ten deze waakzaam", aldus minister Beer man. De Utrechtse politie heeft een 18-jarige metselaar en een 17-jarige loodgieter belden uit Utrecht, aange houden. Zij worden ervan verdacht een serie inbraken te hebben gepleegd ln Utrecht. Zij hebben er tussen de vijf tig en zestig bekend, maar de politie vermoedt dat zij nog meer op hun geweten hebben. De Jonge inbrekers maakten ln totaal een bedrag van a 9 duizend gulden buit. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten van Amerika, ss. Queen Mary" (5-2), ss. Noordam (8-2) Argentinië ms Aldabi (4-2), Australië ts. Wesersteln (6-12), 6S. Trianon (8-2) Brazilië ms. Aldabi (4-2), ms. Eem- land (5-2), ss. Uruguay Star (8-2), Brlts-Oost-Afrika ss. Europa (8-2), Canada ss. Queen Mary (5-2), ss. Noordam (8-2), Chili ts. Ludwigshafen "•2), Indonesië verkeer gestaakt. Ned. Antillen ms. Pr. der Nederlanden (6-2) Ned.-Nw-Gulnea ss. Patroclus (10-2), Suriname ms. Willemstad (7-2), Zuid- Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika ms. Athlone Castle (4-2), ms. Oostkerk (6-2), ss. South African States (8-2). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. BUITENLAND Ex-Koning Faroek van Egypte heeft definitief een zaak tegen een Italiaanse chocoladefabrikant gewon nen, die een van zijn chocolade-artike len de naam Faroek had gegeven. De fabrikant mag deze naam niet meer gebruiken. De behandeling van deze zaak heeft vijf Jaar in beslag genomen. De advocaat van Faroek heeft gezegd, dat hij op een nieuw proces zal aan sturen om schadevergoeding te krijgen. De verzameling van 109 violen, die zoals eerder gemeld in de woning van een overleden kluizenaar bij Pembroke (Zuid-Wales) waren aan getroffen, ls geveild. Zeven van de vio len waar de naam Stradivarius op stond, maar die niet authentiek ble ken. werden door verwanten van de overledene teruggenomen. De rest bracht nog geen tweeduizend gulden op. Gisteren werd in alle synagogen van Israël gebeden voor de Joden ln de Sowjet-Unie, die belemmeringen ondervinden bij het nakomen van hun godsdienstige verplichtingen. De Westdultse minister van De fensie, Strauss, heeft een aanklacht wegens laster ingediend tegen het Westdultse blad „Der Spiegel", aldus heeft de minister gisteren meegedeeld. Mr. D. U. Stikker, voorzitter van de Atlantische Raad en secretaris-ge neraal van de N.A.V.O., zal op ultno dlging van de Belgische regering offi cieel de gast zijn van België op 15 ei 16 februari a.s. HIJ zal o.a. worden ontvangen door de Koning en de Ko ningin, bij wie hij de lunch zal bruiken, en door premier Lefèvre. litieke besrpekingen zullen plaatsvin den tussen de voorzitter van de At lantische Raad en de Belgische minis ters. In Genéve heeft de Wereldge- zondheidsorg. bekendgemaakt dat ge trouwde mannen de minste en geschel den mannen de meeste ongelukken in het verkeer veroorzaken. De vrijgezel len en weduwnaars nemen een tussen positie ln. De „gevaariyke leeftijden" voor weggebruikers zijn de periode tus sen de vijftien en de vijfentwintig en die van boven de zestig Jaar. Elk Jaar vinden ln de gehele wereld meer dan honderdduizend personen de dood ten gevolge van verkeersongelukken, Radio-Cairo meldde gisteravond dat militaire deskundigen van de zo genaamde Casablanca-landen (Egypte, Marokko, Guinea, Ghana. Mali en de „voorlopige Algerijnse regering") ln Cairo de laatste hand hebben gelegd aan een plan, dat voorziet in de Instel ling van^een verenigd Afrikaans opper bevel. Het ls de bedoeling dat een der gelijk opperbevel een ..Afrikaanse strijdmacht" onder zich krygt. Deze strijdmacht zou de onafhankeiykheld der Afrikaanse landen moeten verde digen en zij zou hulp moeten verlenen aan „andere staten". De rectoi* van het Europa-college te Brugge, prof. dr .H. Brugmans, ls gisteren door de universiteit te Leuven met vier anderen onderscheiden met het ere-doctoraat ln de politieke en sociale wetenschappen. Vyf kinderen zyn gisteravond te Center ln Texas bij een brand ln het ouderlijk huis omgekomen. De brand brak uit toen de ouders op bezoek wa ren bij een ander kind van hen, dat ln een ziekenhuis'ligt. In Katowice ls het eerste van een reeks processen begonnen wegens zwendel ln de wolinuustrie. Bij elkaar honderd mensen van textielfabrieken ln vijf Poolse steden zullen worden be recht en duizend personen zullen als getuigen worden gehoord. In het gis teren begonnen proces staan acht ar beiders van een textielfabriek in Blels- ko terecht. Het zal drie weken duren. De acht beklaagden zouden meer dan vier ton wol hebben ontvreemd. Koning Saoed van Saoedl-Ara- ble zal op 13 en 14 februari Washing ton bezoeken en een onderhoud heb ben met president Kennedy, aldus het Witte Huls. In de Paryse Santé-gevangenls zijn gisteravond gevechten uitgebroken toen driehonderd uit Algerije afkom stige gedetineerden weigerden naar hun cellen terug te keren. Nadat po- lltieversterking was aangevoerd werd de rust hersteld. De opperbevelhebber van de Rus sische zeestrydkrachten, admiraal Gorsjkof, heeft gedreigd met vernie tiging van Turkije ln geval van een kernoorlog. Volgens Gorsjkof, die schreef ln het orgaan van de Russische communistische partil „Prawda", zul len de eerste Russische kernbommen op Turkije en andere geallieerden van Het blad had geschreven dat Strauss het Westen vallen, omdat zij hun lan- op onregelmatige wijze 12.5 procent i den hebben opengesteld voor buiten van de aandelen heeft gekregen van i landse militaire bases. Turkije was de een maatschappij die voor de Amerl-enige niet-Europese bondgenoot van kaanse strydkrachten ln Duitsland het Westen die door Gorsjkof met bouwwerken uitvoert, I name werd genoemd. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. MAANDAG Stadszaal (foyer): „Kerk en Vrede". Spr. dr. Kr. Stryd „De wereld ls nog niet vergaan". 8 uur nam. DINSDAG Doelenkazerne: Cabaret o.l.v. Dirk Engelbracht. 8 uur nam. Gulden Vlies: Demonstratie wel sprekendheid „Rhetorlca". 8.15 uur nam. Prediker: Spr. Jeugdevang. Jan van Gys. 8 uur nam. Rest. Van der Heyden: Receptie lood- gletersbedryf firma Kret en Zn. 46 uur nam. Ryksmuseum van Oudheden: Lezing Jhr. Ir. C. C. Th. de Beaufort over „De redding van de monumenten op het eiland „Phllae". 8 uur nam. Schouwburg: VPRO Ensemble „Pan dorette" met opvoering „Tussen olie lamp en spykerbroek". 8 uur nam. Volkshuls: Jubileumconcert dubbel gemengd kwartet „Musica". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Half uur van Bezinning. 11.25 uur nam Breestraat 19: Hulsh. verg. Ned Christen Vrouwenbond afd. Centrum 8 uur nam. Schouwburg: Galavoorstelling LST en TVSL "II Giuoco delle Parti". f nam. DONDERDAG Casino-theater: K. en O. „Ascenseur pour l'échafaud". 7 en 9.15 uur nam. Het Gulden Vlies: Bespreking stich ting tehuis voor geesteiyk gehandicap ten. 8 uur nam. 7.15 uur Stadszaal (grote zaal): Abonne mentsconcert Residentie Orkest o.l.v W. van Otterloo. Solist Eduardo del Pueyo. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Viering Dies Natalis Leldse Universiteit. Spr prof. dr. G. Sevenster. 2 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academie: Tentoonstelling werken van Theo Blom en Wilfred Voet. Werk dagen 8.30-12.30 en 2-6.30 uur (zater dags en zondags gesloten) (tot 24 fe bruari). Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag var 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Ryksmuseum Geolugle en Mineralo gie, v d Werf park 1; Tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Ryksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Nederlandse opgravingen ln Egvpte" (tot 25 rebruarl) Ryksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor Oudheden: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 -uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur, zondag 1-4 uur VRIJDAG Lakenhal: Tentoonstelling „De 50 best verzorgde boeken van 1960". Werk dagen 10-4 uur; zondag 1-4 uur (tot 5 maart). BIOSCOPEN Luxor: „Vrygezellen-flat". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „De Olympische Spelen v Rome". A.l. Werkdagen: 2.30. 7 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 9.15 uur. Studio: „De vijf gevonnlsten". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „De stalen klauw". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „De kanonnen van Nava- rone". 14 Jaar. Werkdagen: 2 en 7.30 uur; zondag: 2, 5 en 8 uur. Rex: „De danseres en de Vampier". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 u. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Liefde en begeer te". Astra-theater Wassenaar. Vrijdag 8 uur, zaterdag en zondag 7 en 9.15 u. Maandag, woensdag en donderdag 8 uur „Fanny". 14 Jaar. Zondagmiddag en woensdagmiddag 2.30 uur. Voor de Jeugd „Het Cowboymeisje". Avond- en nachtdienst der apotheken Te Lelden ls geopend voor spoed eisende gevallen: Apotheek van Drle- sum, Mare 110, tel. 20406. De Oegstgeester Apotheek, Wilhel- mlnapark 8. tel. 26274 is 's zondags geopend van 12-13 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zyn van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de doktoren Tegelaar, tel. 34092, De Bruyne, tel. 26866. Gaasbeek, tel. 20266. Brand, tel. 26946 en Schaefer, tel. 21481. Te Oegstgeest de doktoren Van Wal- chren, tel. 22030 en Van der Vliet-de Vries. tel. 22331. Weekelndedienst der tandartsen Voor spoedgevallen neemt waar tand arts J. de Bruyn, tel. 21472 B() geen gehoor van Uw hulsarts or specialist (of dlcn9 waarnemers), bel op dokterstelefonn 22222. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO: 14.10 Franse les. 14.30 V. d. Jeugd. 15.30 Twee piano's. 15.50 Omr. ork. m.m.v. solist. 16.45 Gitaarspel. 17.00 Sportcomm. 17.10 Amateurspro gram. 17.30 Boekbespr. 17.40 Nwe klass. gram. 18.00 Kunstkron. 18.30 Alchte muz. 18 50 U bent toch ook van de partij?, lezing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Wie het weet mag het zeggen, muz. wedstr. 19.45 Lichtbaken, lezing. 19.55 Resldentie-ork. 20.40 Gram. 20.50 En nu myn geval: vragenbeantw. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Licht progr. 22.20 Rep. kampioenschappen hardrijden op de schaats in Oslo. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Kerkenbouwzondag 1962, toespraak. 22.50 Gram. 23.00 Meesterwerken v. d. religieuze muziek, muz. lezing. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 ni. VARA: 14.10 V. d. Jeugd. 14.45 Boek bespr. 15.05 Gram. 15.20 Eur. kamp. hardrijden op de schaats te Oslo. 15.30 Heeft iemand nog Iets, hoorsp. 17.00 Jazzmuz. 17.30 WeekJourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 18.30 Promena- de-ork. en sol. 19.00 Artistieke staal kaart. VPRO: 19.30 Bybelse miniaturen lezing. 19.45 Kamermuz. 19.55 Deze week. lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Amus. progr. 21.15 Dansmuz. 21.50 Soc. comm. 22.05 Cabaret. 22.30 Nws. 22.40 Myn eerste boek. hoorsp. 23.10 Zlgeu- nerork. en soliste. 23.40 Gram. 23.55- 24.00 Nws. PLANTSOEN 65 - TEL. 26558-k 1710 TYPEN STENO in 4 talen DUITS - ENGFÏ.S FRANS - NEDERLANDS MIDDENST. OPL.' TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 15.00 Het komt lil de bus. oplossingen van problemen. 15.25 Het rijbewys. film. 15.50 Toverskles, poppenfilmpje. NTS: Eurovisie: 16.05 intern, lnioor tennlskampioensch. te Bremen. VARA: 17.00 V. d. kind. 19.30 Top of Flop, meningen over toekom stige tophits. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Saint Germain des Pres. gevar. progr. 21.20 De Bom- expert, film. 21.45 Willens en wetens, quiz. 22.35 Achter het nieuws. VOOR ZONDAG 4 FEBRUARI. Hilversum I, (402 m.). KRO.: 8.00 Nieuws. 8.15 Klassieke muziek (cram.). 8.25 Inleiding Hoog mis. 8.30 Hoogmis. NCRV.: 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Klavecimbel- recital (gram.). IKOR: 10.00 Muziek van de zondag. 10.15 Inleiding op de kerkdienst. 10.30 Hervormde Kerk dienst. 11.30 Vragen beantwoording. 11.45 De Kerk ln de spiegel van dé pers. lezing. NCRV.: 12.00 Geestelijke liederen (graim.). KRO.: 12.15 Buiten lands commentaar. 12.25 Lichte muziek met zangsoll-sten. 12.45 Grammofoon- muzlek. 12.55 De Kerk zyt gij, lezing. 13.00 Nieuws. 13.05 De Oelewappers, gevarieerd' programma. 13.30 Voor de kinderen. 14.00 De luister van Uw huis. klankbeeld over cüe liturgie. 14.30 Viool en plano. 14.55 Boekbespreking. 15 05 Pianorecital. 15.30 Muzikale as pecten. muzika'.e lezing. 16.00 Sport programma. 16.30 Vespers. Convent van Kerken: 17.00 Gereformeerde kerkdienst. 18.10 Catechisatie voor de schippersjeugd, lezing (III). NCRV: 18.30 Orgel en fluit, 18.55 Nieuws uit de kerken. 19.05 Godsdienstige samen zang. 19.30 Door een geopende deur ln de hemel, lezing. KRO.: 19.45 Nieuws. 20.CO Te&tbema/nnlng. hoorspel (dl. 19). 20.40 Toernooi van het lichte lied. 21.19 Er zi.in geen Beleen, lezing. 21.25 Klassieke kamermuziek (gram.) 22.00 In de vergulde baars, licht program ma. 22.20 22 25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22 40 In het larod van de dichter, literaire lezing. 23 00 Avondgebed. 23.15 Orgelconcert met commentaar. 23.45 Klassieke kamer muziek (gram 23.5524.00 Nieuw» Hilversum II (298 m.). VARA.; 8.00 Nieuws. 8.18 Koperen- semble 8.25 Voor het plattelend, lezing 8.35 Weer of geen weer: gevarieerd programma. 9.45 Geestelijk leven, toe spraak. 10.00: Kamerorkest en solist. 10.30 Strijk en zet: gevarieerd pro gramma. AVRO.: 12.00 Lichte muziek. 12.30 Sportberichten. 12.32 Verzoek programma (orgel en plano). 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de we reld. lezing. 13.17 Mededelingen of p-ammof oonmiuziek1'3.20 Knipper- ïcht, programma voor alle weggebrui kers. 14 00 Oude Italiaanse liederen. Kampioenschappen hardrijden op de schaat9. reportage. 14.40 Jeugd orkest. 15.20 Boekbespreking. 15.30 Kopsrorkest. 15.55 Filmpraatje. 16.05 Danooricest. 16.30 Sportrevue. VARA.: Stryk en zet: gevarieerd programma. 17.30 Voor de jeugxl. 17.50 Nieuws, 'tslagen en sportjournaal. VPRO Nederlands-Hervormde kerk dienst. IKOR.: 19.00 Voor de Jeugd. 19 30 De Open Deur. lezingen. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Der Zigeunerba ron. operette (gr.). 20.45 Londen en Parijs, hoorspel (5). 21.25 Lichte mu ziek. 21.45 In het voetspoor dier we tenschap. lezing. 22.00 Klassieke gram- mofoonmuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Mededelingen en sportuitslagen. 23.00 Metropole orkest. 23.25 Lichte muziek. 23.5524.00 Nieuws. Radlo-BInemendaal 9.30 uur ds. G. Toornvliet; 11 uur ds. G. Toornvliet dienst voor belangstellenden; 2.45 uur Klnderdienst; 3.30 uur ds. P. N. Kruyswyk TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 15.00 Eurovisie; Internationale indoor tenniskampioenschappen van Duitsland. 16.00 Eurovisie: Atletiek: Internationale cross in België. 16.45 17 30 Nederlands kampioenschap bll- larten ere-klasse 3 oanden. 19.30 A eekjournaal. 20.00 Sportactualltel- ten. KRO: 20.30 Gevoel voor recht; eenakter. 21.10 Kunstmaandorkeet en soliste. 21.45 Engelse televisiefilm 22.10 Epiloog. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Serv. (330 m.) 12.20 Grammofoonmuz. met com mentaar. 13.10 Kritieken. 13.55 Weer berichten. 14 00 Nieuws. 14.10 Klank beeld. 14.40 Praatte. 15.00 Wenken voor de tuin. 15.30 Symfonie-concert. (Om 16.2916.48 lezing). 17.15 Filmpro gramma. 17.45 Operamuziek (gram.) 18.00 Hoorspel. 18.30 Britse ballades. 18.50 Praaitje. 18.55 Weerberichten. 19.00 Nieuws en journaal. 19.45 Lichte muziek. 20.30 Brief uit Amerika. 20.45 Godsdienstig programma. 21.25 Llef- dadigheidsoproep. 21.30 Hoorspel. 22.00 Recital. 23.00 Nieuws. 23.10 Interview. 23.35 Zangrecital (gram.) 23.50 Epl- O Nieuws en weerberichten. Kamermuziek Engeland. BBC Light Programme (1500 en 247 m.). 12.30 Kerkdienst. 12.55 Programma- overzicht. 13.00 Ver zoekprogramma. 14.30 Amusementsprogramma. 15.00 Ge varieerd programma. 15 30 Hoorspel. 16.00 Filmprogramma. 17.00 Populaire muziek. 18.00 Gevarieerd progTamma. 19.00 Populaire liedjes. 19.30 Geva rieerd programma. 20.30 Nieuws. 20 35 Verzoekprogramma. 20.30 Nieuws. 20.35 stige samenzang. 22.00 Vragenbeant- woordlng. 22.30 Gevarieerde muziek. 23.15 Lichte muziek. 23.30 Nieuws. 23.40 Lichte muziek. 0.50 Meditatie. 0.55—1.00 Nws. Nordw.deutscher Rundfunk (3Ö9 m.). 12.00 Klassieke orkestmuziek. 13.00 Nieuws. 13.10 Opera-aria's. 14.45 Amu sementsmuziek. 15.30 Volksmuziek. 16.30 Dansmuziek. 18.15 Kamermuziek. 19.00 Nieuws. 20.00 Grammofoonmuz. 2145 Nieuws. 22.15 Amueementsmuz. 23.00 Dansmuz. 24.00 Nieuws. 0.05 Symffonle-orkest. 1.00 Weerbericht en gevarieerde muziek. Frankrijk 3 (280 en 235 m.). 12.00 Nieuws. 12.10 Filharmonisch orkest en soliste. 13.40 Hoorspel. 15.50 Casanova, opera. 17.45 Klassieke or kestmuziek. 19.35 Lichte muziek. 20.00 Hedendaagse Franse kamermu ziek 22.45 Grammofoonmuzlek. 23.53 —24.00 Nieuws. Brussel (324 en 484 ni.). 324 in.- 12.00 Nieuws. 12.03 Vlaamse- muzlek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Amu? semeratenvuzlek. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Opera- en bel- cantooonoert. 15.30 Sportprogramma, 17.00 Nieuw6. 17.10 Dichte muz. (gr.), 17.45 Sporfcudtelageri. 17.50 Lichte mu ziek (gr 18.00 Planorecital. 18.30 Godsdienstige uitzending. 19.00 Nieuws 19.30 Lichte muziek (gr.). 20.00 Ge varieerd programma. 22.00 Nieuws.. 22.15 Lichte muziek (gr.) 23.00 Nleuwsi 23.05 Dansmuziek (gT.) 23.5524.00 Nieuws. 484 m.:' 13.00 Nieuws.. 13.15 Ver- zoekprogramma. 16 45 Verzoekpro gramma (vervolg). 17.00 Nieuws. 17.43 Kamermuziek. 19.30 Nieuws. 22.15 Lichte muziek (gr.). 22.55 Nieuws. 23.00 Jazzmuziek. 28.55 Nieuws. VOOR MAANDAG 5 FEBRUARI Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berich- ten. 7.10 Gram. muz. 7.20 Sportultsla-I ?en van zaterdag. 7.30 Gewijde muz. .50 Het brood des levens, med. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Fllmmuz. (gram.) 8.45 Akkordeonmuz. (gram.) 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Klass. kamermuz. (gram.) 10.20 Theol. etherleergang. 11.05 Gram. muz. 12.00 Pianorecital. 12.25 V. boer en tuinder, lezing. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Melodieu ze lunchmuz. 12.50 Gram. muz. event, aktualltelten. 13.00 Nws. 13.15 Metro- pole-orkest. 13.50 Gram. 14.05 School radio. Donderdagavondmozaiek. gevar. progr. (herh.). 15.30 Amus. ork. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Gram. 17.00 V.i d. kleuters. 17.15 V. d. Jeugd. 17.30 Jazzmuz. (gram.). 17.40 Beursber. 17 45 Regerlngsultz.: Historische monumen ten ln Suriname, door prof. dr. M. D. Ozlnga. NCRV: 18 00 Orgelspel. 18.30 Semi- klass. gram. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.16 Mars I muz. (gram.) 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. en zang. 20.10 Die Opern- probe, kom. opera. 21.05 Gast en, vreemdeling, klankb. 21.35 Strtjkkwart. 22.00 Pari. comm. 22.15 Lichte gram. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking.1 22.55 Boekbespr. 23.05 Het kerklied en zijn weg ln de toonkunst, muz. lezing.1 23.40 Het Evangelie ln Esperanto, le zing. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.23 Lichte gram. 8.00 Nws. 8.18 Lich- j te gram. 8.35 Van de voorpagina, praat- Je. 8.40 Amus. muz. (gr.) 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Lichte gram. VPRO:! 10.00 Te waar om mooi te zijn, overd. VARA: 10.20 Zestig minuten voor bo- 1 ven de zestig. 11.20 Voordr. 11.35 Lie deren. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 V. h. platteland, praatje. 12.38 Gevar. gram. 13.00 Nws. 13.15 Voor de middenstand, lezing. 13.20 Pianoduo: lichte muz. 13.45 Wik- ken en wegen, lezing. 14.00 Oude ka mermuz. 14.30 Voor de jeugd. 15.15 Dansmuz. 15.50 Oude liedjes. 16.05 Mu- ziekrevue. 16.45 Streekultz. 17.05 Lich- i te muz. 17.25 Koperork.: amus.muz. 17.50 Mil. comm. VARA: 181)0 Nws en comm. 18.20 Act 18.30 Hammondorgelspel. 18.50 Open baar kunstbezit. 19.00 Pari. overz. 19.15 Regerlngsultz.: Willem O. Duvs pre- I senteert de Radlozllvervloot 1962. 19.30 Lichte muz. 20.00 Nws. 20.05 De wilde vaart, cabaret. 20.35 Je neemt er wat van meequlzprogr. 21.25 Lichte muz. 21.55 Marimba, act. kron. 22,30 Nws. 22.40 Kamerork. en sol. 23.20 Spontane reacties: muz. discussie. 23.65 —24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lyn van 18-20 uur) I: Camille Saint Saëns. Concert voor plano en orkest nr. 2 ln g kl. t„ op. 22 Andante sostenuto. Allegretto Scher zando. Presto. Glna Bacbauer, plano. The London Orchestra o.l.v. Alec Sher man. II: Claude Debussy. La Mer. De l'au- be midi sur la mer. Jeux de vagues. Dialogue du vent et de la mer. Lamou- reux Orkest, Parys o.l.v. Igor Marke- vitch. Ill: Paul Dukas. La Péri. Suisse Ro- mande Orkest o.l.v. Ernest Ansermet. IV: Maurice Ravel: 1. Ma Mère l'Oye. Prélude et Danse du Rouet. Pavane de La Belle au bols dormant. Petit Poucet. Lalderonnette, Impératrlce des Pagodes. Les entretiens de la Belle et de la Béte. Le Jardln féerique. Suisse Romande Orkest o.l.v. Ernest Anser met: 2. Concert voor plano en orkest in G gr. t. Allegramente. Adagio assal. Presto. Monique Haas, plano. Svmpho- nle Orkest van Radio Hamburg o.l.v. Hans Schmldt-Isserstedt TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. NCRV: 20 20 Memo. 20.30 Amerikaanse TV-fllm. 20.55 Gevar. muzlekprogr. 21.15 Docum. over de 2e wereldoorlog. 21.45 Forum. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 ni. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork.conc. 13.55 Wflérber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. fram. 14.40 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 7.30 V. d. oudere luisteraars. 18.00 V. d. Jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. regionaal progr. 20.00 Kamermuz. 20.30 Gevar. progr. 21.30 Hoorsp. 23 00 Nws. en ber. 23.30 Voordr. 23.45 Parlem. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. (gram.), Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Gevar. ork. muz. 13.00 Popul. gram. 13.31 Gevar. muz. 14.31 Amus - progr. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Dansmuz. 16.31 Muz. bij het werk. 17.15 Mrs. Dale's dagb. 17.31 Uitsl. van races. 17.34 Lichte gram. v. d. Jeugd. 18.31 Gevar. muz. en ber. 19.30 Nws. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoor spel. 20 00 Nws en Journ. 20.25 Sport. 20.31 Hoorsp. 21.00 Hoorsp. 21.31 Rep. bokswedstr. 22.00 Gevar. progr. 22.31 Lichte muz. 23.30 Nws. en sportber. 23.40 Gevar. progr. 0.55-1.00 Nws. Nordvvestdeutsclier Rundfunk, 309 m. 12.00 Jazzmuz. 13.00 Nws. 13.15 Mo derne amus.muz. 16.00 Symfonie-ork. en sol. 17.45 Gram. 19.00 Nws. 19.30 Symf.-ork. en koren. 21.45 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.30 Amus. ork. 23.00 Gram. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nwi. 12,10 Klass. ork.muz. 13.50 Gram. 14.25 ld. 14.30 Hoorsp. 1600 Klass. ork.muz. (gram.) 17.30 Gram. 18.05 Kamermuz. 19.00 Nws. 20.00 Ork. conc. 23.10 Kamermuz. 23.35 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. (gr.) 12.30 Weerber. 12.35 Landb. kron. 12.42 Weense muz. (gr.) 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Klass. muz. (gr.) 14.00 Schoolradio. 15.45 Vlaamse symf. muz. 16.00 Beursber. 16.06 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. (gr.) 17.45 Franse les. 18.00 Prot. ultz. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. Daar na: Corresp. uit Nederland. 19.40 Lich te muz. (gr.) 19.45 In en om de opera. 20.00 Kamermuz. 20.30 Kamermuz. 21.00 Gram. 21.15 De zeven kunsten. 21.30 Zangrecital. 2a.00 Nws. 22.15 Amus.muz. 22.35 Popul. volksmuz. 22.55-23.00 Nws. 484 ni.: 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. (gr.). 15.03 Gram. 16,08 Operettemuz. (gr.) 16.40 Gram. 17.00 Nws. 17.15 He dendaagse Belg. muz. 17.45 Koorzang. 18.45 Gram. 19.20 Gram. 19.30 Nws. 21.30 Gram, 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2