TRAMREMISE ALS SPORTHAL Koninklijk brons voor de heer J. Olijerhoek Leiderdorp: 8.000! Gouden NW- msignes voor jubilarissen BEURS VAN AMSTERDAM Personeel brandweer krijgt vrije tijd in geld uitgekeerd Als Wassenaarse raad toestemming geeft LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 2 FEBRUARI 1962 i i i Burgemeester en wethouders hebben thans het al enige tijd geleden aangekondigde voorstel tot aankoop van de eigendom men van de H.T.M. aan de raad doen toekomen. De aankoopprijs, waarover tussen gemeentebestuur en directie van de H.T.M. overeenstemming is bereikt, bedraagt f. 943.000. Bij de koop is inbegrepen de gehele trambaan tussen Zijdeweg en de grens met de gemeente Voorschoten een gedeelte langs de Zijdeweg gelegen uitgezonderd en alle opstallen, d.w.z. de tramhuisjes aan Den Deyl en Van Oldenbarneveldtweg, de remisegebouwen en de 20 dienstwoningen bij de remise. Niet bij de koop inbegre pen zijn rails en bovenleiding, palen en andere toebehoren, die door de H.T.M. zo spoedig mogelijk, in ieder geval voor het einde van het jaar verwijderd zullen worden. Van Haagse zyde wordt er prijs op gesteld, aldus B. en W. dat de vrijkomende gronden van de tram baan uitsluitend worden gebruikt voor wegverbetering. Dat is ook de bedoeling van het gemeentebestuur. De HTM wenst aan de verkoop dan ook de voorwaarde te verbinden dat eventuele vervreemling van deze gronden niet zonder haar toestem ming zal mogen geschieden. Het aanbod van de HTM werd ge daan „a prendre ou a laisser", d.w.z. trambaan en remisecompiex waren niet afzonderlijk te koop. Daardoor konden ook enkele gedeelten van de trambaan, die door de gemeente niet belangrijk geacht werden, niet bui ten de feoop gehouden worden. Wat de remise betreft, dit is een gebouw van 60x80 meter, verdeeld in twee hallen. Een van de hallen zal de bestemming van sporthal krij gen, de andere hal zal moeten wor den verhuurd. B. en W. delen me de, dat de HTM heeft toegezegd de rails e.d. het eerst te zullen verwij deren op de Van Oldenbarneveldt weg en de Wittenburgerweg, waar het eerst verkeersverbeteringen zul len moeten worden aangebracht. Na dere voorstellen over de bestemming van de eigendommen van de HTM zullen binnenkort aan de raad wor den voorgelegd. De directeur van gemeentewerken de heer A. J. Bolten, heeft per 1 juni a.s. ontslag gevraagd uit zyn functie in verband met zijn voorne men om zich met zijn echtgenote in Nieuw Zeeland te vestigen. De heer Bolten heeft de pensioengerechtigde leeftijd nog niet bereikt. Burgemees ter en wethouders stellen de raad <v>oor het ontslag op dP meest eer volle wijze te verlenen onder dank betuiging voor de plichtsgetrouwe en voorbeeldige vervulling van zijn ambt. Werktijdverkorting Zoals door B. en W. was toege zegd heeft het college zich beraden over maatregelen met het oog op de arbeidstijdverkorting van het perso neel van de vaste kern der brand weer. Het college merkt op. dat het invoeren van een extra vrije dag per twee weken een redelijke maat regel zou zijn. Dan zou het personeel n.l. bij het huidige systeem van 24 uur dienst en 24 uur vrij eenmaal per twee we ken drie vrije dagen achtereen kun nen krijgen. Dat zou betekenen «een arbeidstijdverkorting van 84 tot 72 uren. ofwel met 15 Omdat het niet mogelijk is deze extra vrije dag toe te kennen zonder het personeel van de brandweer uit te breiden stellen B. en W. de raad voor op de be zoldiging een toeslag van 15 te ver lenen, totdat de invoering van een kortere werkweek wel mogelijk zal zijn. Deze toeslag zal met terugwer kende kracht vanaf 1 juli 1961 wor den toegekend, de datum n.l. waar op voor het overige gemeenteperso- neel de arbeidstijdverkorting inging. Boekjes voor jeugd Burgemeester en wethouders heb ben de raad voorgesteld een bedrag van f 1800 te besteden aan 1200 boek jes „Oranje in het zilver", geschre ven door Anne de Vries, die ter ge legenheid van het zilveren huwelijks jubileum van het Koninklijk Paar aan de oudere schooljeugd zullen worden uitgereikt. Verder wordt voorgesteld een bedrag van f 6500 beschikbaar te stellen aan de Was senaarse Oranjevereniging „Konin gin Wilhelmina" die op verzoek van het gemeentebestuur extra feestelijk heden zal organiseren. Aan de raad worden kredieten tot een totaal van ruim f 800.000.- ge vraagd voor de aanleg van riolering in Rijksdorp, in de Houtlaan, Laan van Hoogwolde, Oud Wassenaarseweg Stoeplaan, van der Oudermeulen- laan en een gedeelte van de Rijks straatweg en verder in de Raap- horstlaan, de Eikenlaan en de Eiken horstlaan. Bij dit bedrag is ook in begrepen het aanleggen van de Bcn- tiuslaan in Rijksdorp en hst verbre den van de Eikenlaan tot 12 meter. Enkeling en geheel Op uitnodiging van Bijzonder Ker- kewerk (Open Deur-werk) van de Leidse Hervormde Gemeente, zal zon dagmorgen in het Luxortheater prof. ch\ C. J. van der Klaauw medewerken in een gesprek over enkeling en ge héél. De aandacht zal vooral gericht worden op de vraag: „Hoe vindt de afzonderlijke, vaak zo eenzame mens, in onze wereld zijn/haar plaats"? Als enkeling zijn wij niet slechts een exemplaar van de soort: mens. Dit is evenmin het geval in de die renwereld. Er is samenhang, geschie denis, ontwikkeling. Dit zal door prof. Van der Klaauw vanuit de natuurwetenschap worden belicht; vooral het bestaan en het leven van de moderne mens zullen hierbij ter sprake komen. Dat de nadruk valt op de praktijk zal met name in het vraaggesprek o.l.v. dr. P. L. Schoonheim tot uiting mogen komen. In verband met het onderwerp zal zowel solospel, door een jeugdige vio liste en fluitist, als ook samenspel ge geven worden. Medische Dienst Oegstgeest Dokter Van Walche ren. tel. 22030 en dokter Van der Vliet —De Vries, tel. 22331. Voorschoten Dokter Van Schaik, Juliana van Stolberglaan 62, tel. 3344. Wijkverpleging: Gezondheidscentrum, .tel. 2177 Warmond Dokter H. A. G. M. Walenkamp, tel. 01711-220. Wijkver pleging: zuster Muilerman, Heren weg 57, Warmond, tel. 01711-879 of 206. Wassenaar Dokter A. F. F, Janse Kerkstraat 42, tel. 3005 en dokter K. T. de Wit. Jonkerlaan 83, tel 2460. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2 febr. Kaasmarkt. Aangevoerd 4 partyen Goudse kaas. Noteringen: Goudse le kwal. tot f2.15 Handel matig. LEIDEN, 2 febr. Veemarkt. Aan voer: stieren 4, melkkoeien 60, prijzen: f900-1250 per stuk; handel: rustig; vette koeien 240; f 2.50-3.35 per kg., schoon gewicht: matig; vare koelen 24, f 565-985 per stuk; rustig; vette kalve ren 617, f 2.00-2.65, per kg levend ge wicht; traag; nuchtere kalveren 134; f 1.30-1.60 per kg levend gewicht; rede lijk; vette schapen 25, f 95-125 per st.; stug; fokschapen 35, f 140-160 per stuk rustig; vette lammeren 1194; f 100-130 ±er stuk; stug; Totale aanvoer 1795. AALSMEER, 1 febr. Seringen: Mad. Stepman 4 kop per tak 80-120, 2 kop 45-69, Marie Legray 4 kop 45-69, 2 kop 30-48, Prunus triloba 40-63, For sythia 30-47, Sneeuwballen 100-135. Euphorbia 50-95. Calla 70-110, Ama ryllis per kelk 40-62, Fresia per bos 150-220, Cyclamen 90-145, Iris 200-290, Anjers: rood per stuk 20-35. roze 30- 49, wit 20-39, Orchid Beauty 25-33; Rozen: Parel van Aalsmeer 100-150, Geh. Duisberg 100-150, Towny Gold 80-135, Mad. Ofman 95-145, Baccarat 110-165, Carroll 45-85, Pink Sensation 100-145. Gisternacht is de 8000-ste in- wöner van Leiderdorp geboren. Het is Eric Koendert Frederik, zoon van de heer en mevrouw F. G. Mulder-Muller, B. G. Cortslaan 44. Burgemeester Van Diepenin- gen reikte ter gelegenheid van dit heuglijke feit des middags een spaarbankboekje uit. Op de foto ziet men de gelukkige moe der met haar baby. (Foto L.D./Holvast) Zilveren jubilaris bij Imenexo De heer P. Th. Driessen, herdacht gisteren het feit, dat hij 25 jaar ge leden als technisch adviseur in dienst trad bij de N.V. Intern. Handel-My. Imenexco. Op hartelijke wijze werd hij en zijn echtgenote, tijdens een feestelijke bij eenkomst door directie en personeel gehuldigd. Met veel waardering werd gesproken over zijn 25-jarig dienst verband bij de N.V. In de oude regentenkamer van het gebouw werd de jubilaris ontvangen en toegesproken door directeur, de heer J. W. Stoffers. Deze bracht de jubilaris dank voor de diensten in de afgelopen periode aan de firma be wezen en prees hem voor zijn grote trouw en plichtsbetrachting. Het deed de directeur dan ook ge noegen hem een oorkonde te kunnen uitreiken met de daarbij behorende legpenning van de Ned. My. voor Nijverheid en Handel. De heer Stoffers deed zijn toe spraak vergezeld gaan van een en veloppe met inhoud. Hierna werden nog door verschei dene personeelsleden cadeaus over handigd. De heer Driessen dankte allen voor de ontvangen geschenken. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd: voor het kand. ex. Ned. recht mej. N. C. Schokking te Amsterdam; mej. D. J. Timmermans te Rotter dam; mej. L. Splinter te Den Dolder; mej. A. A. Edelman te Aagtekerke; mej. N. Laverge te Amsterdam.mej. M. F, Gerla te Bussum; mej. A. M. P. Sivirsky te Den Haag; mej. M. Boerma te Leiden en de heren M. M. Kneepkens te Heerlen; J. Wytema te Hoorn; G. H. C. van Maanen te Leeuwarden; H. D. Tjeenk Willink te Deventer; W. A. Kahlman te Den Haag, F. H. van der Velde te Haar lem; G. A. Greidanus te 's-Grave- land; J. J. van Zanten Jut te Velp; M. J. D. A. Kaussen te Heerlen, C. J. Gout te ScheveningenD. Huisman te Sliedrecht en J. Koning te Rot terdam. Jubileum-concert Ter gelegenheid van zijn 12'1- -jarig bestaan geeft het gemengd dubbel- kwartet „Musica" dinsdag a.s. een feestconcert in het gebouw van het Leidse Volkshuis aan de Apothekers- dijk. Veertig jaar bij PTT Het was gisteren veertig Jaar ge leden dat de heer J. Talens bij de PTT in dienst trad In de ontspan ningszaal van de PTT werd dit feit feestelijk herdacht. De chef de bu reau, de heer Kloots. opende de rij van sprekers. De directeur was de laatste die de heer Talens geluk wenste, en hem de gouden draagme- daille met oorkonde uitreikte. De ju bilaris mocht enkele geschenken in ontvangst nemen zowel van de col lega's als van het overige personeel. KLAVERJASCOMPETITIE In de ere-afdeling van de compe titie van de „Federatie van Klaver- jasverenigingen Leiden en Omstre ken" heeft T en D de leiding nog altijd in handen. Zaalberg en Oost hoek volgen. In de eerste klasse is eveneens weinig krachtsverschil. P. v. H. heeft de kop overgenomen van Oosthoek 2. Uitslagen Ere afd.: SLFDSB 75, T en DOosthoek 66, DSB T en D 39, Oosth.Groenoord 6—6, SLF—Zaalberg 8 3 GroenoordSLF 84, Oosthoek Zaalberg n.b. Eerste klasse: MDSKrantz 7 4 Oosth. 2Sportief 8 ',2-3 P. v. H.AWS 45%, Sportief— 't Centrum 5—7, Krantz—AWS 6—6, P.v.H.—Oosth. 6—6, Sportief—MDS 4—'7%. P. v. H.—'t Centrum 6—6 Oosth.—Krantz 8—4, MDS—P.v.H. 4%TVs, AWSSportief en Krantz 't Centrum n.b., P.v.H.—Oosth. 5%— 6%. Tweede klasse: DSBP.v.H. 81, MDSSportief 27, Oosth.T en D 36, 't CentrumSportief 45, P.vH.- Groenoord 4—5, 't Cen trumMDS 45, P. v. H.—T. en D. 45, SLFOosth. 3—6, 't Centrum— P.V.H. 6%—2%. DSB—MDS 4—5, Groenoord—Oosthoek 3 5 ¥2 De heren W. de Koning (78) en W. Regeer (72), die veertig jaar lid zijn van de Algemene Nederlandse Agra rische Bedrijfsbond zijn gisteravond tijdens een bijeenkomst van de af deling Leiden in gebouw Centrum aan de Hooigracht hartelijk gehul digd. Zij ontvingen uit handen van het hoofdbestuurslid, de heer J. Bou- ma uit Utrecht, het NVV-erelnslgne in goud. De heer Bouma heeft de ver diensten van beide jubilarissen ge schetst en hun dank gebracht voor alles wat zij in het belang van de organisatie en de afdeling hebben ge daan. Hij herinnerde eraan, dat het in de beginperiode heus niet gemak kelijk was en dat men veel tegen stand heeft moeten overwinnen. Tijdens deze bijeenkomst heeft de heer Bouma toegelicht door dia's, gesproken over het besteden van de contributie's van de leden. De hoofd bestuurder vertelde, dat de bond ruim 40.000 leden telt en dat er per jaar zo'n twee miljoen gulden aan contri butie binnenkomt. Daarvan worden onder meer uitkeringen gedaan bij ziekten, wordt het mogelijk gemaakt dat men in een sanatorium verpleegd kan worden en wordt aan hen, die nu reeds pensioengerechtigd zijn een wekelijkse bijdrage beschikbaar ge steld. Ook vertelde de heer Bouma over het werk op het bondsbureau in Utrecht. Het was een feestelijke avond. Wij in de wereld ven 1962 Dr. K. Strijd, studie-secretaris van „Kerk en Vrede" zal maandag spre ken op een bijeenkomst in de foyer van de Stadsgehoorzaal. De afde ling Leiden van „Kerk en Vrede" telt ongeveer 50 leden, die geregeld in huiskamervergaderingen bij elkaar komen om de problemen te bespreken welke hen voortdurend bezighouden: oorlog, bewapening, ontwapening en het christendom. Kerk en Vrede is een werkgroep I van christenen die allerlei kerkelijke en godsdienstige groepen, die elkaar I gevonden hebben in de overtuiging, dat oorlog in alle omstandigheden moet worden afgewezen. De groep noemt de oorlog „goddeloos" en „dui vels" gezien in het licht van het j Evangelie. De organisatie van de bijeenkomst in de Stadsgehoorzaal is groot opge- zet. Het bestuur van de afdeling Lei- den heeft alle geestelijken een brief gestuurd met een uitnodiging om die openbare vergadering" bij te wonen, j Ook artsen, leraren en onderwijzers I kregen een dergelijke uitnodiging. Dr. Strijd zal spreken over het onder werp „De wereld is nog niet ver gaan". De ondertitel luidt „Wij in de wereld van 1962". Naar aanleiding van deze onderwerpen bespreekt dr. Strijd de actuele problemen van van- daag met als achtergrond de doelstel lingen van „Kerk en Vrede". Bridgeclub De Sleutels De uitslagen van de tweede ronde in de parencompetitie luiden: Groep zwart noord-zuid lijn: 1. echtp. Tijsen 280 pnt. 2. Kuyt- I Eldering 270, 3. Selier-Koning 238, 4. dames Bernhard-Bon 227, 5. Vrij- enhoek-van Helvert 226, 6. dames Schouten Wan Zijl 199. Oost-west lijn: 1. Biesot-Plouvier 283. 2. echtpaar j De Vrind 274, 3. Klinkenberg-Smit- tenaar 259. 4. hr en mevr. Harloff 236. 5. Jansen-De Jong 209, 6. Staal duinen-Vogel 179. De dames Schouten-van Zijl en Staalduinen-Vogel degraderen naar groep Wit. Groep wit noord-zuid lijn: 1. dames Derogee-Sier 291, 2. van der Steen-Kappers 284, 3. v. d. Keu- len-v. Duivenveld 274, 4. van Leeu- wen-v. Klaveren 262, 5. Lepelaar- Beugelsdijk 254, 6. Blansjaar-Kop 219, 7. echtp. Van Kempen 180. Oost-westlijn: 1. Gewald-Gerritsen 302, 2. De Jong-van der Plas 292, 3. echtp. Dik 268. 4. Bernard-Middelham 237. 5. Schalke-Rijnsburger 231, 6. Manders- Giessen 219. 7. Lammers-mej. Stam 215. De dames Derogee-Sier en Ge"wald- Gerritsen promoveren naar groep zwart. LEIDERDORP CBTB bijeen Tijdens de jaarvergadering van de C.B.T.B. en de C.J.B.T.B. maakte de heer J. Mastenbroek, journalist te Amsterdam, met de aanwezigen een verkenningstocht door Brazilië. Hij deed dit door een korte voorbeschou wing te geven en daarna instructieve kleurendia's te vertonen. De voorzitter van de Chr. Boeren- en Tuindersbond, de heer S. J. van der Stoel, zei, dat het afgelopen jaar, een jaar van welvaart was geweest. Hij wees op het gevaar van verslap ping van de activiteit ,diat nu aan wezig kan zijn. De heer Van der Stoel wees op de noodzakelijkheid, dat men de bedrijven steeds meer moet- gaan mechaniseren, omdat men veel één- mansbedrijven zal gaan krijgen. De secretaris van de CBTB. de heer Joh. de Graaf, zei, dat ondanks de natte zomer, de oogst goed was en de bouwproduktie gestegen. De var- kensteelt noemde hij wat minder gunstie. De afdeling telt 47 leden. De Penningmeester vermeldde een voor delig saldi van f. 589,25. De nieuwe kascontrolecommissie zal gevormd worden door de heren J. van Zwieten en M. Rcest. Het geluid dat de pas benoemde se cretaris van de Jonge Boeren- en j Tuindersbond. de heer A. Roest, liet horen, was minder optimistisch. Min der activieiten en slecht vergaderbe- zoek. Deze afdeling telt 20 leden. Veertig jaar Verto- Leiderdorp Damclub LDC LDC speelde de laatste competitie wedstrijd tegen OGB uit Bodegraven. Na een zeer spannende wedstrijd wonnen de Leiderdorpers met 11-9. De persoonlijke uitslagen waren: L. Matze (LDC)W. Terlouw (OGB) 0-2; G. Oosterberg—N. Anker 2-0; A. v. d. ZwanT. Kooistra 2-0; D. Has- sefrasC. v. d. Vlist 0-2; J. van San- dijkC. Scheer 2-0; C. de Koning— J. van Dam 2-0; C. DeegenaarsW. Groenendijk 2-0; H. v. d. VechtA. M. de Jong 0-2; A. Dorsman—S. Ter louw 0-2; C. VerweijN. Bekker 1-1. Totaal 11-9 voor LDC. Gebedsgenezing Daar ds. J. Banga, door z'ekte ver hinderd, zijn aangekondigde lezing over het bijbelboek „Het Hooglied", niet kon houden, sprak ds. F. Minne- ma op de jaarvergadering van de mannenver. „Rondom het Woord" gisteravond over „Gebedsgenezing". Hij bracht deze gedachte naar voren: als men gelooft, bidt men om genezing, die ook dikwijls gegeven wordt. Maar de zgn. gebedsgenezing zoals men d;e kent door bijv. Osborn, wees hij van de hand. De mensen menen dat men, als men niet ge neest, dan is er twijfel of geen geloof. Deze gedachten gaven ruime stof tot bespreking. Een dubbel mannenkwartet, samen gesteld uit de aanwezige leden, zong enkele liederen. WASSENAAR Op zaterdag 10 februari a.s. zal voor de tweede keer een grootscheep se inzameling van oud papier wor den georganiseerd ten- bate van de inrichting van het hervormde jeugd centrum „Shalom" aan de Duinrell- weg. Bij Koninklijk besluit is de heer G. J. van der Stoel uit deze gemeen te herbenoemd als lid van de Pacht- kamer voor het kantongerecht 's-Gravenhage. Donderdag 1 februari was het weer feest bij de N.V. Vereenigde Touwfabrieken te Leiderdorp. Dit keer was het de heer J. Olijerhoek, die maar liefst veertig jaar het be drijf trouw had gediend. De heer Olijerhoek is een van de eerste men sen uit Roelofarendsveen die rond veertig jaren geleden naar de „Touw- baan" trokken. Het werk moet hem wel goed /yn bevallen, anders had hy er ongetwijfeld geen veertig jaren vol gemaakt. Én heden ten dage doet de heer Olijerhoek nog met plezier zijn arbeid. Begon hij in de pian- zerij, al spoedig bleek hij een goede en werkwillige medewerker, aan wlen ook andere functies in de spinnerij konden worden toevertrouwd. Ten slotte belandde hij ln de hekelary in welke afdeling hjj tientallen ja ren werkzaam is. De directeur, de heer H. B. Haan appel. die de jubilaris 's morgens tijdens de ontvangst inde kantine toesprak, memoreerde de levensloop van de jubilaris en bracht hem voor alles wat hij in het belang van het bedrijf heeft gedaan heel hartelijk dank. Aangezien mevrouw Olijer hoek deze huldiging niet kon bijwo nen verzocht de directeur zijn beste wensen voor een spoedig en algeheel herstel aan haar over te brengen. Na de jubilaris toegewenst te heb ben, dat het hem gegeven zal mogen worden de jaren, die hem nog van zijn pensioengerechtigde leeftijd scheiden, in goede gezondheid werk zaam te zijn om daarna van een welverdiende rust te gaan genieten, bood de heer Haanappel de heer Olijerhoek het vererend getuigschrift van de Ned. Mij voor Handel en Nijverheid, met de daarby behoren de zilveren draagspeld, een gouden armbandhorloge en een geschenk cn- der couvert aan. Burgemeester K. v. Diepeningen wenste de heer Olijerhoek toe, dat de vriendelijke en van waardering BOEKHOUDER VERGOKTE TIENDUIZEND GULDEN Onmiddellijk na 'zijn indiensttre ding als boekhouder bij het aanne mingsbedrijf NV H. Berghout-Pernis te Rotterdam op 1 januari 1960 is een 45-jarige msa in de boeken van dit bedrijf gaan knoeien. Dit- heeft hij bekend, nadat hij door de politie was gearresteerd. Zijn verkeerde praktijken kwamen maandag jl. bij een accountantsonderzoek aan het licht. Van de f 10.000 die hij zou heb ben verduisterd, zou niets meer over zijn. Hij beweert verslaafd te zijn aan gokspelen, zoals poker. Daaraan zou al het geld zyn opgegaan. Vredes-leerstoel De Stichting tot Bevordering van de Vrede tussen de Volkeren heeft aan de Rijksuniversiteit te Gronin gen een leerstoel gevestigd in de so ciologie van de internationale be trekkingen met gerichtheid op de vredesproblematiek. Binnenkort is de benoeming te ver wachten van een bijzondere hoogle raar voor deze leerstoel. In kringen van de universiteit wordt in dit ver band genoemd dr. B. Landheer, di recteur-bibliothecaris van de Vredes paleisbibliotheek te Den Haag. Dr. Landheer promoveerde te We nen. Hij was na zijn studie werk zaam bij de bibliotheek van het con gres te Washington. Vervolgens was hij negen jaar verbonden aan het Nederlandse Informatiebureau te New York en in 1951 werd hij be noemd in zyn huidige functie bij de bibliotheek van het Vredespaleis. „Sprook j esoom" gaat nog ron<l De onbekende, van wie wij dezer dagen in het kort meldden, dat hij in het Noordbeierse dorp Lan- genbach verscheidene behoeftige ge- Derde klasse: T en DGroenoord 6%—3%, SLF—DSB 7—2, Oosth.— 'tCentrum 4 4 12, Sportief— 'zinnen met geldgaven had verblijd, Groenoord 6 2 DSB 5DSB gaat nog steeds weldoende rond. De 4, 45. SLFSportief 4, 2%6% j ..sprookjesoom" is het onderwerp van T en DDSB 3 63 't Centrum— het gesprek van de dag in vele kleine DSB 46, Oosth.DSB 5 45, plaatsjes daar in de buurt. Hij zou SLF—Sportief 3 2—7, DSB 3—DSB 5 45. Sportief 4DSB 3, en Spor tlef 4Oosthoek 4 n.b. tegen de begiftigden gezegd hebben dat hij in goede doen verkeerde en graag behoeftigen wilde helpen. Hogere ambtenaren uiten teleurstelling „Zo ooit is duidelijk aangetoond, dat de bewaking van de belangen van de hoge ambtenaren nooit aan de vakbonden kan worden toever trouwd, dan is dit thans het geval", zo constateert het orgaan van de Centrale van Hogere Ambtenaren in een artikel, waarin het zyn teleur stelling uit. dat de regering niet be sloten heeft tot salarisverhoging op korte termijn, hoewel zij overtuigd is van de noodzaak en het ook kan doen. „Eveneens is nog eens onderstreept, dat afzonderlijk overleg voor hogere ambtenaren dringend gewenst is", merkt de schrijver op. Hij stelt, dat in het regeringsvoorstel nog aller minst aan de wens van de Centra le een salarisverhoging van ge middeld 50 procent is voldaan, terwijl naar de mening van de Cen trale „de termijn vani verwezenlij king van de voorgestelde verbetering te lang is". „Het is bovendiene en weinig fraaie figuur, indien men enerzijds erkent dat er een grote achterstand is. ter wijl men anderzijds een verbetering eerst over drie jaar gerealiseerd wil zien". De centrale is bevreesd, dat ,de voorgenomen maatregelen niet van voldoende kracht zijn om de uit tocht, vooral van de jonge hogere ambtenaren, voldoende tot staan te brengen. De schrijver, die minister Toxopeus lof^oezwaait, spreekt ten slotte van een in het nationale be lang vereiste radicale oplossing. Zes maanden voor v.m. Socratesdirecteur Nicolaas den Besten, de veel be sproken president-directeur van het v.m. Socrates-directeur, heeft giste ren van het Gerechtshof te Amster dam vernomen, dat het Hof de uit spraak van de rechtbank volgens welke hy werd veroordeeld tot in totaal 15 maanden gevangenisstraf, heeft vernietigd. Het. Hof is zelfs niet geheel mee gegaan met de eis van de procureur- generaal, die weliswaar vernietiging had gevraagd van het rechtbankvon- nis voor het geval van oplichting, maar niettemin de bedriegelijke bankbreuk bewezen had geacht en hiervoor een straf van 9 maanden op zyn plaats vond. De bedriegelijke bankbreuk zou, volgens de procureur- generaal, hebben bestaan uit het op zettelijk achterwege laten van een boekhouding. Volgens het Gerechtshof is echter niet bewezen dat Den Besten de boekhouding opzettelijk zou hebben nagelaten. Het Hof concludeert dat er derhalve slechts van eenvoudige bankbreuk kan worden gesproken. Voor dit feit werd een straf bepaald van 6 maanden. Den Besten, die 14 dagen geleden op vrije voeten werd gesteld, heeft byna 14 maanden in voorarrest gezeten. Nogmaals verhoor van tandarts Mertens Alvorens uitspraak te doen in de herzieningsprocedure van de Haagse tandarts A. Mertens ten aanzien van een arrest van het Haagse Ge rechtshof, waarbij hij is veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf wegens diefstal van elektriciteit, heeft de Hoge Raad het nodig geoordeeld, de heer Mertens nogmaals een ver hoor af te nemen. Dit verhoor zal in het openbaar geschieden op dins dag 13 februari. VOORSCHOTEN Vrouwen in de VVD De groep „Vrouwen in de VVD" hield haar jaarlijkse algemene ver gadering. Uit het jaarverslag bleek, dat de groep gestadig groeit. Me vrouw A. C. Kalverkamp-Sperna Weiland werd in het bestuur herko zen. Mevrouw Th. Kuyper-Groene- wegen had zich niet herkiesbaar ge steld. In haar plaats werd mevrouw B. Tideman-De Vries gekozen, die in de Federatie V.V.H. de vrouwen groep van de VVD zal vertegenwoor digen. De presidente, mevrouw A. G. A. Van EIst-Kcrpershoek, sprak de scheidende penningmeesteresse toe. Zy herinnerde er aan hoe mevrouw Kuyper behoorde tot het viertal da mes, dat de vrouwengroep heeft op gericht. Nadat de agenda afgehandeld was hield de secretaresse, mevrouw A. de Waal Malefijt-Spruyt een korte in leiding over „dienstplicht voor meisjes". WARMOND „Steeds Vooruit" In de tafeltenniscompetitie boekten de heren van Steeds Vooruit I een 64 zege op Netbal II. Sikking won al zijn partijen, L. Ritsen won er twee en R. Ritzen één. De verdere uitslagen luiden: Steeds Vooruit 2Baronie 2, 82: Steeds Vooruit 3—Play Fair 1. 1—9; Slag vaardig 1Steeds Vooruit 1 (dames) 8—2. Maandag a.s. spelen de dames van Steeds Vooruit 1 een thuiswedstrijd tegen ATTC 2. getuigende woorden, welke hier door de directeur gesproken zijn, in de ziekenkamer thuis als een prettige echo mogen naklinken. Het was spre ker een genoegen te mogen meedelen, dat het H. M. de Koningin heeft be haagd de heer Olijerhoek de ere-me- daille ia brons verbonden aan de Or de van Oranje Nassau te verlenen. De versierselen speldde hij vervol gens, onder applaus van de aanwe zigen, de jubilaris op de borst. De bedrijfsleider van de vezelaf delingen. de heer I. Vogelenzang, had bewondering voor de rust, waar mee de heer Olijerhoek zijn werk doet. Hoofdingenieur D. J. v. d. Moor tel sloot zich vervolgens met de beste wensen voor de toekomst van de ju bilaris bij de vorige spreker aan. Tenslotte kwam er nog een hele rij van V.T.-ers de jubilaris felici teren. Onder hen waren de chefs van Spinnerij en Hekelarij. de heren J. Nievaart en J. H. Witkamp, de bazen H. W. v. Oosten, G. Tegelaar en A. de Mey, het ondernemings- raadslid, de heer D. Houps en vele collega's uit de afdeling. De jubilaris, onder de indruk van de ondervonden waardering en be langstelling, zegde tenslotte dank voor deze ontvangst en de eer hem aange daan. Zelf vond hij, dat wat hij had gedaan, zyn plicht was om te doen. Nadat de aanwezigen onder het genot van een kop koffie nog enige tijd genoeglijk bij elkaar waren ge weest, deden tenslotte de sociale werkster en de personeelchef de ju bilaris en zijn familie uitgeleide. BEURSOVERZICHT Kon. Boot flauw; Internationals verdeeld Amsterdam. 2 februari. In de scheepvaartsector had men reeds rekening gehouden met een lager dividend voor aandelen Ko ninklijke Boot. Toch bracht het voorstel van genoemde maatschappij om het dividend te verlagen tot 8% in contanten tegen 10% waarvan 5% in aandelen het vorige jaar, nog een teleurstelling Dit bleek dan ook dui delijk in de stemming voor dit aan deel. Aanvankelijk bedroeg het koers verlies 5 punten bij een notering op 188% doch later werd 185 gedaan. De zwakke tendentie voor deze aandelen was van invloed op de stemming van de overige soheepvaartwaarden. De koersverliezen beliepen 1 tot 3 pun ten. De leidende cultures waren lager. Internationale waarden waren licht verdeeld. Kon Olie en Unilever kon den aan de vaste tendentie van de voorgaande beursdagen verder voort borduren. Aku, Philips en Hoogovens moesten geringe koersverliezen incas seren. Wall Street was gisteren onregel matig hoger. Kon Olie en Unilever waren er opnieuw gevraagd Dit was voor genoemde fondsen vanmiddag op het Damrak een goede stimulans. In de oliehoek werd druk gehandeld vooral toen de limiet van f. 130 be schermd moest worden. Even beneden deze prijs werden vele stukken uit de markt genomen doch de limiet van f. 130 werd niet doorbroken. De vorige slotkoers was f. 127,20 Unilevers op f. 188 ruim f. 2,hoger. De stemming voor aandelen onroe rende goederenmaatschappijen was verdeeld. De forse koersstijgingen van de voorgaande dagen hadden van daag winstnemingen tot gevolg Hier en daar viel er dan ook een koers- reactie te bespeuren Aandelen „De Brakke Grond" werden wederom la ger geadviseerd. Bankaandelen iets hoger. Vrijdag 2 februari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 103' <s 103% Ned '59 4 103% 103% Ned '60-1 4% 103% 103% Ned '60 n 4% 103% 103% Ned '59 4% 101 %GB 101% Ned *60 4¥4 101 101% Ned '61 4V4 101» 101% Ned. '53 33/4 97» 97% Ned Gb obi 3% 81% Ned '47 3", 93 93A Ned '51 3% 98 98% Ned '53 I-II 3% 96 ft 96A Ned '56 3% 96 tV 96A Ned '48 3V4 91% 91A Ned bel cert 3y4 90% Ned '50 I-II 3 ¥4 91% GB 91% Ned '54 I-II 3 ¥4 92 Vi 92 ¥4 Ned '55 I 3¥4 92% 92 y4 Ned '55 II 3 ¥4 93% 93% Ned *37 3 93 93 Ned G b obi '46 3 92» 92» Ned dol ln 47 3 91% 92GL Ned Inv cert 3 99 GB 99% Ned 62-64 3 100% 100,», Indlë *37 3 99 i B Indlë 37 A3 95% 95% Ned. won. b.l. '57 6 108» 108» Ned. w.bl '58 4% 102% 102 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 113% 113%GB Ver. HVA-mfJ 130% 129V4GB AE.U 400% 397% Deli Mfj cert. 153.90 155 Hoogovens cert. 765 762 Philips gem. bez. 961 957 Unilever cert. 185.70 188.- 595 604% Kon P «50 i f 20) 127.10GB 129.60 Holl. Amer lijn 149% 148% Java China Pak 148 147 K.LAI 60.50 60.50 Kon. Ned. St.boot 193 %GL 185 ¥4 GB Kon Paket My 152% 152 Stoom My Ned 164 159% Niev Goudr cert 151 GL 150 v Ommeren cert 340 339 Kon. Rott Lloyd 152¥4 149 ¥4 N Scheepv Unie 152 %GL 149 %GB NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l eu Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 97 96% idem 48 (3%) 97 97 R'dam '52-1 (4%) 101 v4 ld *37 I-n (3%) 96% Z -Holl *55 4% 100% B 101 B Bankwezen Bb N Gem 58 5 ¥4 105 A 105% ld N WB '52 (4 101% 101% BVG rspbr f 500 198 196% BVG rspbr '52 144% 144% Industr Obligaties Philips Doll. '51 93 Premieleningen Vorige Slotkoers koers v. heden 108 B 108 B 85 85 92% 92% 92% 92% 83% 83 84% 96 L 96 L 94 943-i 95 95 97 97 B 95% 94-% 92% 92% 92% 93 104 104 A'dam '53 3 A'dam '51 I 2 A'dam '56 I 2% A'dam '56 II 2% A'dam '56 III 2% Eindhoven '54 Enschede '54 2% Den Haag '52 1 2% Idem H 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2 Idem '57 2 Utrecht '52 2% Z.-Hoil. 1957 2% Zuid-Holl '59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinstellingen Robeco247.50 249.— Amst. Bank 392% 389 Cultuur bank 31% 32 y4 Holl Bank U eert. 213% 214 Ned Handelmij 349% 350% Rott Bank 384 378 Twentsche Bank 338 338 Senembah 410.50 412 Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkel's Pat Borsumij - W ehry Calvè Delft eert. Electralasmy K. Pap. v Gelder K. Ned. Grofsm. Holl. Constructie Ing. bur. v. B.ny. Internatio Int. Kunstst, Ind. v. Kemp en Beg. Leidse Wolspj-y Müller en Co NB. Ned Kabelfabr Philips pref Rott. Droogd My. Sikkens Groep Ver. Touwfabr Walvisvaart Wernlnk's Bet.my Wilton Feyenoord v Wyk - Hf rlnga Zaalberg Mijnbouw en petroleum 496 (f20) Amerik. fondsen Canad Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Genera) Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 745 745 310 316 80% 80 921 928 336% 369% 372 184 185 425 B 430 B 248 B 242 211 213 79% 79 149 150 555 556 495 495 615 612 291% 291% 549% 545% 925 927 390 389 95% 96% 201 204 305 305 94 B 95 137 139% Blilton 2de r. Kon Petr 127.60 129. 26 26 79% 79% 51 ¥4 51V4 43% 42% 54% 54 56% 56% 83 82 ¥4 56% 56 ¥4 38% 39 33A 72% 72 ¥4

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11