I GEEN SANCTIES TEGEN PORTUGAL Tekenen van Ruslands hulp aan Indonesië AGENDA Ook België krijgt ijn „Veronica" Düsseldorf nu infectievrij „Breng grens voor z.g. goedkope ziekteverzekering ook omhoog" Maar er moet betaald ivorden! kOSRAM Ware triomf te Washington van Nederlands Kamerkoor MET EEN ENKEL WOORD Varkenspest in Vlaanderen n,ruw of schraal LEIDSCH DAGBLAD - WOENSDAG 31 JANUARI 1962 Advertentie <6i (Van onze Brusselse correspondent) De Antwerpenaar Georges de Ca- luwe, die voor de oorlog gedurende vele jaren een eigen zender heeft geëxploiteerd. Radio Kerkske gehe ten. omdat de antenne op een kerk toren was gemonteerd, komt binnen kort met een nieuwe reclamezender terug in de ether. Te Morlaix in Bretagne heeft hfj een betonnen casco gekocht. De Ne derlandse sleepboot „Loire" heeft het naar Antwerpen gesleept. Daar wordt het schip thans uitgerust met een zendinstallatie en in het voorjaar zal het als „Radio Uylenspiegel" voor de kust ter hoogte van Knokke, even buiten de territoriale wateren, voor ajiker gaan. Het schip is 52 meter lang, 10 meter breed en het heeft een holte van 5,15 meter. De zender zal een sterkte krijgen van ongeveer 10 kw. en uitzenden op een golflengte van rondom de 200 meter. Dat is ook de frequentieband van „Radio Vero nica", voor de kust van Schevenin- De Westduitse stad Düsseldorf Is door de wereldgezondheidsorgani satie infectievrij verklaard. Degene die in december de ziekte uit Libe- rië naar de Bondsrepubliek over bracht, ingenieur Jacobs, en zijn echtgenote zijn hersteld uit het zie kenhuis ontslagen. Hun vijfjarig zoontje is nog niet geheel beter. Zo als gemeld is een verpleegster die het gezin had verpleegd op 20 januari aan pokken overleden. In Engeland is een twaalfde geval van pokken' ontdekt. Het betreft een Ierse bouwvakarbeider uit Rainham in Essex, waar tot dusver geen ge vallen waren gesignaleerd. Tot nu toe zijn zeven patiënten overleden. In Kent én Lancashire zijn bij twee zieken verschijnselen geconstateerd die aan pokken doen denken. (Ver koudheidsbacillen iïijn als de dood voor Dit doosje betekent: [protektie tegen infektie gen, en van andere reclamezenders voor de Duitse kust. De bemanning zal uit 15 koppen bestaan. Comman dant wordt een gepensioneerde visser uit Ostende. Studio's wil de exploi tant oprichten te Antwerpen en te Zeebrugge. Met een motorboot zul len de geluidsbanden, de proviand enz. naar de „Crocodile" (zo is de huidige Franse naam van het schip) worden vervoerd. De uitzendingen zullen over enige maanden beginnen. Het is de bedoeling, dat ze dagelijks van 7 tot 24 uur zullen plaatsheb ben. GANGE TOt \1 -LEIDEN - TEL.2'5Q\ya< Kwestie-Angola in VN MILITAIRE MUTATIES Bij K.B. is met ingang van 15 ja nuari 1962 benoemd en aangesteld tot generaal-majoor bij het wapen der cavalerie de brigade-generaal W. C. H. van Reede, gouverneur van de K.M.A. Met ingang van dezelfde datum is benoemd tot brigade-generaal bij het wapen der genie de kolonel L. Kuy- per van dat wapen. Kernproef in VS Op de proefterreinen van Nevada is maandag een ondergrondse kern explosie van geringe kracht, teweeg gebracht. Dit heeft de Amerikaanse commissie voor kernenergie in Wash ington gisteren bekend gemaakt. De proef was de elfde in de seirie waarmee de Verenigde Staten in de herfst van vorig jaar zijn begonnen. De commissie maakte geen bijzonder heden bekend. Bejaardenorganisatie smeekt De algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft gisteravond een Pools-Bulgaars voorstel, dat de Veiligheidsraad sancties tegen Portugal zal ne men, verworpen. De sancties werden gevraagd met het oog op de Portugese politiek in Angola. Drie-en-veertig landen stemden tegen het communistische voorstel, 26 waren er voor en 32 leden onthielden zich. Portugal, dat het debat boycot, was niet aanwezig bij de stemming. Een Afrikaans-Aziatische resolutie, waarin Portugal wordt verzocht in Angola in versneld tempo maatrege len te nemen „met het oog op een overdracht van de macht aan het volk", werd met grote meerderheid aanvaard. De resolutie stelt vast, dat het Angolese volk een „onvervreemd baar recht op zelfbeschikking en onafhankelijkheid" heeft. De onder drukking van en de gewapende acties tegen het Angolese volk" worden Kasjmier morgen in Veiligheidsraad De Veiligheidsraad zal morgen bij eenkomen om de kwestie-Kasjmier te bespreken. De vergadering zal onder leiding staan van de Amerikaan Ad- lai Stevenson. De voorzitter van de Algemene Vergadering van de Verenigde Na ties, Mongi Slim, heeft gisteren be kendgemaakt, dat de Politieke Com missie van de volkerenorganisatie volgende week maandag de Cubaan se beschuldigingen met betrekking tot „beraamde agressie' van de Ver enigde Staten tegen Cuba in behan deling zal nemen. In Indonesië zijn overal de blijken te zien van communistische invloed en hulpverlening, aldus meldt de U.P.I. correspondent Arthur J. Dommen die zo juist uit Hongkong uit Indonesië is teruggekeerd. Het. eerste wat de reiziger die op het vliegveld Kemajoran bij Djakarta landt, opvalt, zijn de zeven slanke Toepolef-16 straalbommenwerpers, die deel uitmaken van het contingent van 25 toestellen dat de Sou)jet-Unie volgens het militaire bijstandsprogramma aan Indonesië levert. In hangars staan Russische bommenwerpers en Mig-straaljagers op gesteld. In de straten van Djakarta wemelt het van militaire voertuigen van Russische makelij, van Amerikaanse jeeps en grote vrachtwagens. De economische hulpverlening van het communistische blok aan Indo nesië heeft van 1950 tot 1961 onge veer 563 miljoen dollar bedragen. Hiervan komt het grootste aandeel voor rekening van Rusland, dat voor 371 miljoen dollar heeft geleverd. Po len, communistisch-China en Tsje- choslowakije volgen hierop. Hoewel een groot gedeelte van de Russische hulpverlening duidelijk een spectaculair karakter draagt, zoals bijdragen voor de bouw van het enorme sportcentrum en het stadion voor de Aziatische spelen van 1962, zijn er bepaalde aanwijzingen, dat de Indonesiërs de communistische vrijgevigheid zien voor wat zy is. Marchanderen Een hooggeplaatste regeringsfunc tionaris te Djakarta deelde mjj me de, aldus Dommes, thans onderhan delingen te voeren met economische delegaties van drie communistische landen. Deze onderhandelingen blij ken soms moeizaam te verlopen en veel tijd te vergen. Een voorbeeld hiervan is een staal- walsbedrijf dat door de Russen op West-Java gebouwd zal worden. De Russen marchanderen op het ogen blik over de prijs die zij Indonesië willen laten betalen voor de uitrus ting. „Een ander punt, dat de onderhan delingen met de communisten moei lijk maakt", aldus de functionaris, „hangt op de voorwaarden van terug betaling en de hoogte der rente. In het contract van het staalwals- bedrijf staat vermeld, dat de terug betalingen en de rente in hetzelfde jaar moeten beginnen waarin het project wordt voltooid en binnen 8 jaar moeten worden afgelost. Deze voorwaarden dwingen Indo nesië, dat een gebrek heeft aan bui tenlandse valuta, de terugbetalingen te doen in de vorm van goederen zoals landbouwprodukten, wat tevens inhoudt, dat de prijzen aan grote schommelingen onderhevig zijn. Singapore voor een Maleise federatie De Wetgevende Vergadering van Singapore heeft gisteren in beginsel haar steun gegeven aan het plan van de regering tot vorming van een Maleise Federatie waarvan Singa pore. Malakka Serawak, Broenei en Noord-Borneo deel zouden uitmaken. Te Djakarta is het in particuliere kringen echter algemeen bekend, dat de Indonesiërs geen haast maken met het tekenen van contracten op Russische voorwaarden, omdat zy be seffen, dat alle kredieten betaald moeten worden. Zelfs de betrekkelijke lage rente van 2V2 betekent een zware last op de Indonesische begroting. ernstig afgekeurd en de vergadering deed een beroep op Portugal deze handelingen onmiddellijk te staken. In de resolutie wordt Portugal voorts verzocht onmiddellijk alle Angolese politieke gevangenen vrij te laten. Op de leden van de Ver enigde Naties wordt een beroep ge daan Portugal elke steun die gebruikt zou kunnen worden bij de „onder drukking van het Angolese volk" te onthouden. De stemverhouding over de Afri kaans-Aziatische resolutie was 99 voor, twee tegen en een onthouding. De tegenstemmers waren Zuid- Afrika en Spanje. Frankrijk onthield zich van stemming. Nederland be hoorde tot de voorstemmers. „Tot nu toe heeft de inkomens grens der ziekenverzekering voor be jaarden steeds de wijzigingen van de uitkeringen der A.O.W. gevolgd. Voor als nog is er dan ook geen aanlei ding te veronderstellen, dat dit in de toekomst niet het geval zal zijn". Dit heeft de voorzitter van de Zieken fondsraad geschreven in antwoord op een brief van het Centraal Or gaan van Samenwerkende Organisa ties, (COSO). Het COSO is het over koepelend orgaan van de Bond voor Staatspensionering, de Unie van Dio cesane Kathoelieke Bonden, de Ne derlandse Bond voor ouden van Da gen en de Christelijke Bond van Ouderen. In deze brief schreef het COSO: „Nu de A.O.W. is verhoogd en straks waarschijnlijk opnieuw zal worden verhoogd (voorgenomen verhoging Critici uitbundig in hun lof (Van onze correspondent in Washington) Het Nederlands Kamerkoor onder leiding van Felix de Nobel is weder om aan een tournee door Amerika begonnen. Het eerste concert van de reeks werd gegeven te Washington, waar het koor tevoren nooit had gezongen. Zowel het publiek als de critici waren ongewoon enthousiast. Een beter begin van deze tournee had het koor zich beslist niet kunnen wensen. ontvangst ter ere van het koor en zijn bijzonder muzikale leider Felix de Nobel. „Wij horen veel te weinig grote koormuziek in deze dagen en nog zeldzamer horen we die muziek ge zongen, zoals het Nederlands Ka merkoor haar zingt", schreef Paul Hume in de Washington Post. Uit dezelfde recensie citeren wij: „Het koor toonde een helderheid van toon en een precisie als van een voortref felijk kamerorkest. Maar het is het unieke van stemmen, dat zij, indien zij getraind zijn en zo volmaakt gevormd, een warmte en timbre be reiken die geen instrumenten kun nen voortbrengen". Donals Leavitt van de Washing ton Star was het geheel met de eer ste criticus eens: „Het was een avond rijk aan koorschoonheid en, wat be langrijker is, aan voortreffelijke mu zikale kwaliteit. Zulke avonden zijn te zeldzaam". Nog een citaat uit de ze recensie. „De Renaissance en vroegere Barok uit de eerste helft van het programma vormden het grootste genot van deze avond, maar de modernen waren nauwelijks min der bewonderenswaardig in muzika le waarde en uitvoering". Het koor zal een serie van onge veer 20 concerten geven in de oos telijke helft van de V.S. Men is op reis gegaan met zes verschillende programma's. De zaal van het Cor- coranmuseum, waar het concert te Washington gegeven werd, was vrij wel geheel vol. Na afloop volgde een van een voortgezette opleiding", BBC begint dit jaar tweede tv- en vierde radioprogramma Blijkens het handboek van de BBC voor 1962, zal de Britse radio omroep in het komende jaar speciale aan dacht besteden aan minderheidsgroe pen in het kijk- en luister-publiek. Voorts zal met een vierde radio-pro gramma en een tweede televisiepro gramma worden begonnen. In beide media zal ruime aandacht worden gegeven aan opvoedende program ma's. Het vierde programma van de BBC (radio) zal speciaal gericht zijn op de behoeften van lokale luiste raars in tegenstelling tot de regio nale behoeften, waaraan tot nog toe aandacht kon worden gegeven. In het handboek 1962 werd gezegd, dat „uit een diepgaande studie is ge bleken, dat het „third program" een luisterkring heeft van slechts één miljoen zielen, waarvan echter een zeer groot deel bestaat uit mannen en vrouwen, die de voordelen missen van de bodempensioenen per 1 juli met 15 percent) kan het zyn, dat sommige bejaarden juist boven de grens komen voor het ziekenfonds. De verhoging zal dan voor hen dus geen verbetering van hun positie meebrengen". Aandacht In de brief wordt de Ziekenfonds raad vervolgens verzocht haar aan dacht aan dit feit te schenken en te trachten wegen te vinden, waar door deze verhoging voor de bejaar den werkelijk een verbetering wordt. De Ziekenfondsraad verzekerde in haar antwoord „dat deze zaak haar aandacht heeft". Zoals bekend heeft de overheid door subsidiëring voor de bejaarden een „goedkope" ziekteverzekering mo gelijk gemaakt. De inkomensgrens is hierbjj gesteld op 3800 gulden. Daar boven moeten bejaarden ook de ge wone (dure) premie betalen. De zie kenfondsraad heeft onlangs bekend gemaakt, dat met ingang van Janu ari 1962 de premie voor de „vrijwil lige" verzekering bij 58 algemene zie kenfondsen is verhoogd. De verho gingen lopen uiteen van 10 cent tot 52 cent per week per verzekerde. Bij 40 fondsen is de premier (nog) niet gewijzigd, maar een belangrijk deel hiervan is van plan dit in de loop van 1962 te doen. Premies Thans beweegt deze premie zich in totaal tussen 2.08 gulden per week (in de provincie Groningen) en 3,50 gulden per week (in Dordrecht en omgeving). Verdere stijging wordt nog verwacht. Overgang naar de vrijwillige ziekteverzekering heeft, al dus het COSO, ook nog andere be zwaren, als lange wachttijden enz. Indien minister Veldkamp nu uitvoe ring geeft aan zyn voornemen de bodempensioenen met vijftien per cent te verhogen per 1 juli, zal het pensioen van de gehuwden stijgen tot 2154 gulden per jaar en dat van ongehuwden tot 1362 gulden per jaar. De S.EJt. verwacht, dat bij de per 1 juli eveneens voorgestelde huurver hoging de A.O.W.-uitkeringen ter compensatie nog eens verhoogd zul len worden. Een en ander heeft het COSO aanleiding gegeven te verzoe ken, de inkomensgrenzen, binnen welke de bejaarden recht hebben op de „goedkope" ziekteverzekering te willen verhogen met minstens het zelfde bedrag, waarmee het A.O.W.- pensioen naar boven is gegaan of nog zal gaan zal sinds de „goedkope" ziekteverzekering werd ingevoerd. Zo niet, dan vreest het COSO, dat „ve le duizenden bejaarden automatisch uit de „goedkope" bejaardenverzeke- ring gestoten zullen worden, waar door het. effect van de bodem ver hoging van de pensioenen grotendeels verloren zal gaan". NIVEA/ BESCHERMT UW HUID' BINNENLAND In het Oude Maasje, ten noorden van Waspik ln de Langstraat, is gister middag het stoffelijk overschot opge- "i-Jarfi .Jschippersknecht Theo Haenen uit Gellik in België. Het slachtoffer is maandagavond om kwart over tien op die plaats te water ge raakt en verdronken. Met een Caravelle van de S.A.S. is gistermiddag de president van de In ternationale Associatie van Lions Clubs de 46-Jarlge Zweed Per Stahl, op Schiphol aangekomen. Hij blijft een dag ln ons land. waarna hij naar Nice vertrekt om daar voorbereidende be sprekingen te voeren over het a.s. we reldcongres dat ln deze badplaats van 24 t.e.m. 30 Juni wordt gehouden. Op dit congres, waar 35.000 leden worden verwacht, wordt een nieuwe president gekozen die zijn functie een Jaar zal uitoefenen. De organist Plet van Egmond zal op 28 februari ln de Royal Festival Hall te Londen een orgelrecital geven met werken van Bach, Mendelssohn en Reger. Uit een oud als Jeugdclub ln ge bruik zijnd schoolgebouw in de Cabral- straat te Amsterdam is een aantal gou den voorwerpen gestolen, die gebezigd worden bij de in het gebouw meer malen gehouden erediensten van de r.-k. kerk. Ontvreemd zijn een gouden kelk, een gouden pateen en enkele gouden lepeltjes ter waarde van ln to taal f 500. Uit een zich in een ander lokaal bevindende oude tabemakelkast werd een bedrag van f 60 weggenomen. Het afgelopen weekeinde heeft de Antwerpse politie een inval gedaan ln een woning in Wuustwezel aan de Bel gisch-Nederlandse grens, waar een vijf tiental Nederlanders roulette speelde Het speelmateriaal, de inzetten en een voorraad dranken werd in beslag ge nomen. Een Nederlander uit Bergen op Zoom, die ervan wordt beschuldigd het speelhuis te hebben geëxploiteerd, is aangehouden. Prins Bernhard heeft gisteravond evenals in de elf voorgaande laren aan gezeten aan het Jaarlijkse diner van K.L.M.-vliegers in het restaurant Avio- rama op Schiphol. - Gistermorgen is brand ontstaan <irljf van de heer P. polder het Noorden op Texel. Bij deze brand zijn om streeks 2500 kippen omgekomen. De oorzaak is vermoedelijk een defect aan de verwarmingsinstallatie. BUITENLAND Nabij de Oostduitse stad Uecker- münde, aan de Oostzee, heeft het door storm opgezweepte zeewater op enkele plaatsen de dijken doorbroken en het land overstroomd. Volgens het Oostduitse persbureau ADN hebben hulpploegen sedert het weekeinde dag en nacht gewerkt om de breuken in de dijken te herstellen. Naar in Londen verluidt hebben Koningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh het 34 ton metende wed- strijdjacht „Bloodhound" gekocht, dat in 1936 werd gebouwd. Het inwendige van het schip zal geheel worden ver bouwd. Het vorige Jacht van de konin gin en de hertog, de ..Bluebottle" die zij indertijd als huwelijksgeschenk had den gekregen, voldoet niet meer aan de eisen. In Italië heerst een koudegolf. In de Dolomieten vriest het 28 graden. In vele gebieden is sneeuw gevallen, o.a. in de omgeving van Bari ln het zuiden en te Palermo op Sicilië, waar het ln geen vier jaar had gesneeuwd. Intus sen woedt in de bergen bij Arenzano ten westen van Genua, een zware bos brand over een breedte van vijftien km. In het gevangenkamp ln Mauzac in zuidwest-Frankrijk zijn sinds vorige V.N. voor vluchtelingenzaken benoemd. De post was sedert september 1960 va cant na het aftreden van James Read. De 29-jarige prins werkte reeds voor het hoge commissariaat. Het Nigeriaanse verbond van vak verenigingen heeft er schriftelijk bij president Kennedy op aangedrongen onmiddellijk een einde te maken aan inmenging van Amerikanen in de bin nenlandse aangelegenheden van Nige- rië. Het verbond eiste ook dat een lid van de Amerikaanse ambassade, Mc- Cray, dadelijk het land verlaat. De Britse commandant ln Berlijn generaal-majoor Sir Rohan Delacombe heeft gisteren een bezoek aan zijn Rus sische collega in Oost-Berlijn gebracht en hem gezegd dat het Westen bereid is tot herstel van de situatie waarin de vier commandanten vrijelijk de vier sectoren konden binnengaan. Kolonel Solowjew zal het geallieerde voorstel aan zijn superieuren voorleggen. Duizenden mensen zijn dakloos geworden door overstromingen als ge volg van zware regenval in drie pro vincies op het eiland Mindanao (Phi- lippijnen). Volgens persberichten zijn vier personen verdronken en worden honderden vermist. De Japanse regering is van plan een centrum voor atoomonderzoek voor Azië te openen, in d-- buurt van Tokio. Aan het Internationaal Atoom bureau in Wenen zal vergunning hier voor worden gevraagd. Generaal Paul Jacquier van de Franse luchtmacht is benpemd tot lei der van de Franse contra-spionage diensten. Generaal Paul Grossin, die tot dusver deze organisatie leidde, wordt gepensioneerd. Een rechtbank in Oost-Berlijn heeft gisteren drie studenten uit West- Berlijn veroordeeld tot gevangenisstraf fen van achttien maanden tot tien week dinsdag 261 leden van de Alge rijnse Nationale Beweging (MNA) in hongerstaking. Zij eisen dat hun ver tegenwoordiger bij bezoeken aan g< vangenen in het ziekenhuis van h< nabijgelegen Bergerac burgerkleding in plaats van een gevangenisuniform mag dragen. Vier hongerstakers zijn inmiddels naar het ziekenhuis over' gebracht. ,arJn"ag ^rT«n nït-ofnÖte- IP™'"*!?*®' Friesland 6. Zuld-Hol- zoek ln Egypte aankomen. èen poUUeke ume tSeseS Amerika en l,?e' a?"'al Prins Saddroedin Aga Khan. zoon West-Europa vrijwel onvermijdelijk is na v?n van de overleden Aga Khan, is tot na een nauwer aanhalen van de han- lo.öoü op 2b januari tot 22.715 gis- plaatsvervangend hoge commissaris der delsbetrekkingen. I teren. De vroegere Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Herter, hoofd van twee organisaties die zich ten doel stellen de Atlantische eenheid te be- (Van onze Brusselse correspondent) In west-Vlaanderen is varkenspest uitgebroken. Verscheidene stallen van 100 en meer dieren gingen reeds ver loren. De veeartsen zijn bezorgd, om dat de voorhanden entstoffen en sera by de kwaadaardige vorm van de epidemie niet voldoende resultaat op leveren. Voor de fokkers is de var kenspest een ramp. Bij vorige epi demieën werden alleen jonge dieren aangetast en konden de oudere be houden blijven. Thans worden die echter ook ziek en sterven ze of moeten ze worden afgemaakt. De ziekte is niet gevaarlijk voor de mens en het vlees komt dan ook normaal in de consumptie. De laatste tijd is er zoveel varkens vlees op de markt gekomen, dat de prijzen sterk zijn gedaald. Een bijkomstige moeilijkheid is nog dat vele landbouwers niet dadelyk de veearts waarschuwden, doch eerst zelf hun dieren entstof toedienden, welke vrij in de handel te koop is. Daarbij zijn echter entstoffen, waar van de verkoop in andere Europese landen en in de Verenigde Staten verboden is, doch een lancune in de Belgische wetgeving laat de verkoop in België toe. V ervoers verbod voor varkens verlengd Nu aan de mond- en klauwzeer- epidemie nog geen einde is geko men heeft het ministerie van Land bouw en Visserij, na overleg met het betrokken bedrijfsleven, in prin cipe besloten tot het vervoersverbod voor varkens, te verlengen tot maart- Het vervoersverbod had eigenlijk vandaag zijn laatste dag beleefd. De besluiten zullen vandaag geno men worden. Bovendien zal in de besmette ge bieden het aantal ontheffingen van het vervoersverbod beperkt worden. In de niet besmette gebieden op het ogenblik zijn dat Groningen, Friesland, de kop van Noord-Hol land, Zuid-Holland, Zeeland en wes telij k-Noord-Brabant zal men daarentegen op wat ruimere schaal ontheffingen kunnen geven. In prin cipe zal ieder, die in deze gebieden om ontheffing vraagt, er een krijgen. Tot en met gisteren was het aan tal besmette bedrijven 520, tegen 463 op 26 januari. De aantallen geval len per provincie tot en met vandaag zijn: Overijssel 155, Gelderland 128, Utrecht 68, Limburg 47, Drente 42, Noord-Brabant 41, Noord-Holland 24, VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Liturgisch kamerkoor. 18.30 Het spectrum, lezingen. 18.45 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, pr. 19.15 Leger des Hells- muz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. Nationaal Programma: 20.00 Nws. 20.05 Toespraak. 20.10 Studentenork. 21.40 Literaire quiz. 22.20 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Radio Filharm. Ork. en sol. 23.25 Hobo-kwart. 23.50 Dagsluiting. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Amus. muz. 19.00 V. d. kind. 19.10 VARA-Varla en gram. Kanttekeningen, praatje. VPRO: 19.20 V. d. 20.00 Jeugd. Nationaal* Programma: Nws. 20.05 Toespraak. 20.10 Dieren oi vers. voeten, gevar. progr. 20.45 En gy ïn zijn, klankb. 21.20 Literaire quiz. 22.20 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Promenade-ork. en bariton. 23.25 Gram. 23.50 Dagslui ting. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 Jeugdjournaal. AVRO: 17.10-17.40 V. d. kind. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverz. KRO: 20.20 In woord en beeld. 20.30 Van onze sport redacteur. 21.00 Piste, gevar. progr. 21.40 Uitverkoop, filmrep. 21.55 Epi loog. 22.05 Avondcollege Nederlands. 'vragen Hameo-Gelei.Tube95c( Leider katholieke beweging op Cuba terechtgesteld Het hoofd van de Verenigde Ka tholieke Beweging op Cuba, de 47- jarige Amador Quesada, is gisteren terechtgesteld nadat hij schuldig was bevonden aan de moord op een on derwijzer en een boer in november j.l. Dit is bekendgemaakt door Ra dio-Havanna. In het bericht werd Quesada een contrarevolutionair genoemd, die handelde in opdracht van de Cu baanse r.-k. geestelijkheid en de Amerikaanse geheime dienst. De moorden werden gepleegd in het Es- cambray-gebergte in de provincie Oriente. Volgens Radio-Havanna wa ren de onderwijzer en de boer gemar teld en daarna opgehangen. Het radiostation noemde de Ver enigde Katholieke Beweging een on dergrondse organisatie. Quesada was als lid van het tegen Castro gerichte invasieleger in april van het vorige jaar op Cuba aangekomen. Hij be hoorde tot hen die zich na de neder laag van de invasiegroepen in het Escambray-gebergte schuilhielden. Oafé Anlba: Ledenverg. Tuiniers- en Bloemlstenver. D.E.V. 8 uur nam. Het Gulden Vlies. Ver. tot bevorde ring der Welsprekendheid. 8 uur n.m. Breestraat 19: Ledenverg. Léldse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur n.m. Marekerk: Kerkeraad „De Molen wijk". Spr. ds. G. Toornvliet m.m.v. duo v. a. ReiJden. 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus over na-oorlogse Duitse letterkunde. 8 uur n.m. DONDERDAG. Hogewoerd 175: Dlenstvergadierlng Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Leger des Hells (Hooigracht)Be groeting kapitein en mevr. A. van En> gelen. 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Abon nementsconcert Residentie-orkest o.l.v. Istvan Kertesz. Solist Jaime Laredo. 8 uur nm. VRIJDAG. Geologisch Instituut (Garenmarkt lb)K. en O. Lezing mej. G. E. de Groot „Beelden uit het verre verleden' 8 uur nam. Het Gulden Vlies. Ver. voor Pedago- ;iek. Spr. mej. drs. M. H. Goedman >ver „Uit het a.b.c. der opvoeding". VOOR DONDERDAG 1 FEBRUARI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.45 Morgengebed en overwe ging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 940 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst 10.45 Gram. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Pianospel. 12.25 WIJ van het land, lezing. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Licht progr. (herh.) NCRV: 14.00 Me- tropole ork. 14.30 Gram. 15.35 Amus. muz. 16.00 Verkenningen ln de bijbel. 16.20 Kamermuz. 16.40 Gram. 17.00 V. |eugd. 17.30 Gram ._5 Marinierskapel. NCRV: 18.15 Sportrubrlek. 18.30 Vo caal ens. 18.50 Sociaal perspectief, le zing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Ge var. progr. 22.30 Nws. 22.40 Avond- overdenklng. 22.55 Boekbespr. 23.00 So praan en piano. 23.35 Flitsen v. h. con gres De Muzikale Vorming van de Amateur. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleu ters. 11.00 V. d. vrouw. 11.15 Radlo- kamerork. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Uit het bedrijfsleven, lezing. 12.43 Hammond orgelspel en zang. 13.00 Nws. 13.16 Me- ded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Planorecital. 14.30 V. d. vrouw. 15.05 Gram. 15.30 Act. 16.00 Gevar. progr. 17.00 Gram. 17.30 V. d. "Xo: 1800 Nws. 18.15 Eventueel act. 18.20 Gram. 18.30 Sportpraatje. 18.35 Gesproken brief. 18.40 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.05 Gram. 19.30 V. d. Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Omr ork. en soliste. 21.05 Concerto ln F, hoorsp. 22.00 MUlt. ork. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 S tarla. 23.55-24.00 1 TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 26.00 Journ. AVRO: 20.20 In AVRO's Televlzler. 20.30 Kleine Wereld burgers, documentaire. 21.00-22.30 De ongeloofwaardige wereld van Horace Ford, tv-spel. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Round Britain Quiz. 14.40 Voordr, 15.00 Schoolradio. 16.20 Kritieken. 17.05 Lichte muz. 17.45 Lezing. 18.00 V. d. Jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Kamermuz. 20.30 Ork. conc. 21.30 Discussie. 22.00 Gram. 22.30 Wetensch. quiz. 23.00 Nws en ber. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Gram. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Gevar. progr. 13.00 Gram. 13.31 V. d. arb. 14.00 Gevar. muz. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Lich te muz. 16.31 Muz. bij het werk. 17.15 Mrs. Dale's dagb. 17.31 Uitsl. races. 17.34 Gram. 18.31 Ber. en gevar. muz. 19.30 Nws. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoor spel. 20.00 Nws. en Journ. 20.25 Sport. 20.31 Quiz. 21.00 Samenzang. 21.31 Ge var. progr. 22.00 Vragenbeantw. 22.31 Gevar. muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Jazzmuz. 0.31 Lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 16.00 Filmmuz. 16.45 Dansmuz. 17.35 Operettemuz. 19.00 Nws. 21.00 Ork.- conc. 21.45 Nws. 23.30 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Dans- en amus. muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. FrankrUk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Operamuz. 14.05 Ka mermuz. 16.45 Oude muz. 17.15 Orgel- recital. 19.00 Nws. 20.00 Ork. conc. 22.25 Gram. 23.10 Gram. 23.46 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Amus. ork. 12.50 Beurs ber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Schoolradio. 16.00 Beursber. 16.06 Fran se les. 16.21 Gram. 17.00 Nws. 17.15 V. d. kind. 18.15 Lichte muz. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Amus. muz. 19.50 Vrije pol. tribune, 20.00 Lichte muz. 20.30 Ork. conc. 21.15 Lichte muz. 22.00 Nws. en ber. voor de toeristen. 22.15 Gram. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.03 Bonjour muslque. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.13 Gram. 15.03 Gram. 16.08 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.30 Liederen. 18.30 Discografie. 19.25 Gram. 19.30 Nws. 20.30 Hoorsp. 22.55 Nws. Lakenhal: Opening tentoonstelling Ap Sok. 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Chrletengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal); Populair K. en O.-concert Rotterdams Phllharmo- nisch Orkest o.l.v. Ed. Fllpse m.m.v. Willem Noske. 8 uur nam. ZATERDAG Den Burcht: Feestavond Personeels- ver. „De Landbouw". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Uitvoering Chr. Tamboer- en Pijperkorps K. en G. voor ouders en donateurs. 8 uur nam. Stationsplein: Strandexcursle Kon. Ned. Natuur-historische Ver. 1.43 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's getuigen 4.30 en 6.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. MAANDAG Stadszaal (foyer)„Kerk en Vrede", pr. dr. Kr. Strijd „De we let vergaan". 8 uur nam. DINSDAG Doelenkazerne: Cabaret o.l.v. Dirk Engelbracht. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN AcademieTentoonstelling werken van Theo Blom en Wilfred Voet. Werk dagen 8.30-12.30 en 2-5.30 uur (zater dags en zondags gesloten) (tot 24 fe bruari). Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Museum voor Volkenkunde. Tentoon stelling Japanse prenten Dag van 9 uur v.m.—5 uur n.m.; zondaR van 1—5 uur n.m (t/m 31 Januari) Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v d. Werfpark 1; Tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Nederlandse opgravingen ln Egypte (tot 25 februari) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor Oudheden: Dag 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur. zondag 1-4 uur BIOSCOPEN Studio: „Tussen hemel en moeras". A l. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Een nacht van liefde". 18 Jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4 45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De held van Troje". 14 Jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „De kanonnen van Navarone". 14 Jr. Werkd. 2.30 en 7.30 uur; zond. 2, 6 en 8 uur. Rex: „Duivelse hartstochten". 14 Jaar. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; donder dagcyclus „Kinderen die niet ge wenst zijn". Astra-Theater - Wassenaar: Vrijdag 8 uur; zat. en zond. 7 en 9.15 uur „G.I. Blues"; maand, en woensd. 8 uur „Avontuur ln New York". 14 Jr; donderd. 8 uur „Tussen Hemel en Moeras". A.l. Zondag- en woensdag middag 2.30 uur Stan Laurel en Oliver Hardy „Zonen der Woestijn A.l. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Lelden Is geopend voor spoed- eisende gevallen: Apotheek Reijst, SteenstTaat 35, tel. 20136. Bil geen gehoor van Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. Casino: „Slag om Engeland". 14 Jaar Vry'ag en zat. 2 30, 7 en 9 15 uur: zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. „De Olympische Spelen van Rome". A.l maand, t/m donderd. 2.30, 7 en 9.16 uur. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). Amsterdam onbewolkt Den Helder geh. bew. Ypenburg geh bew. Vllsslngen licht bew. Eelde licht bew. De Bilt onbewolkt Twenthe licht bew. Eindhoven onbewolkt Z.—Limburg onbewolkt Helsinki zwaar bew. Stockholm half bew. Oslo geh. bew. KopenhageD zwaar bew. Aberdeen geh bew. Londen sneeuw Brussel onbewolkt Luxemburg onbewolkt Parijs onbewolkt Bordeaux onbewolkt Grenoble onbewolkt wind i fc* «dl Coi z 6 -5 0 z 8 -5 0 z 4 -6 0 z 6 -3 0 z 4 -6 0.1 z 2 -8 0 z 1 -9 0 w.stil -7 0 zzo 2 -8 0.1 wzw 8 -7 0 zzw z 6 -9 8 -1 0 0 zzw 6 -4 0.1 zw 11 5 2 z 6 0 1 z 2 -6 0 no 2 -10 0 O 1 -6 0 nno 3 -6 0 O 1 -8 0 Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Lissabon AJacclo Madrid Mallorca onbewolkt onbewolkt onbewolkt sneeuw sneeuw half bew. onbewolkt zwaar bew. poolsneeuw sneeuw zwaar bew onbewolkt onbewolkt zwaar bew. onbewolkt rmw 7 ozo 3 ono 2 n 3 ono 2 - ono 13 o 5 nnw 8 w 4 n 6 w.stll w.stil w.stll ono 8 nno 3 -1 0 -10 0 -10 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2