De Leidse twaalftallen weerden zich goed t Viciis Oriëntis deelt met Regenboog: 5—5 Colt v. d. Hulst crosst zich naar vierde zege half zwaar NEDERLANDSE ZWEMSTERS SUPERIEUR IN BREMEN dubbel rookgenot Twee nieuwe records Twee Nederlandse records, tal van goede prestaties en vele Nederlandse overwinningen, dat is de oogst van het zesde inter nationale zwemfeest, dat zaterdag en zondag in het overvolle 25 meterbad in Bremen werd gehouden. Twee Nederlandse records door Ronnie Kroon op de 100 meter vrije slag, in tijd gelijk (55.8) met de beroemde Hongaar Guyala Dobay slechts de jury kon het verschil (de Hongaar won) vaststellen en de 4 min. 52.6 sec. door de damesploeg van de Robben op de 4 x 100 meter wisselslag estafette, die was samengesteld uit Judith de Nijs, Rita Kroon, Marian Heemskerk en Ineke Tigelaar, waren prestaties die op het geduldige papier geboekstaafd zullen worden. Nog meer tot uiting kwam de kracht van het Nederlandse dames- I zwemmen, wanneer men bedenkt, j dat op de acht persoonlijke num mers de Nederlandse zwemmeisjes voor maar liefst zes overwinningen zorgden, en vaak was het nog zo dat niet alleen de eerste plaats aan een landgenote ten deel viel. Op de 400 meter vrije slag legden zij reeds be slag op de eerste zes plaatsen. Al mocht dan Wiltrud Urselmann op de 100 meter schoolslag de sterkste zijn, op de 200 meter schoolslag was er de eerste plaats van Gretta Kok in 2 min 48,5 sec, voor Rita Kroon in 2.49,2 die de Duitse zwemster naar de derde plaats verwezen. Van bij zonder gehalte was ongetwijfeld de 1 min 09,9 van Ada Kok op de 100 meter vlinderslag, voor Marian Heemskerk in 1 min. 10,1 sec. waar mee zij slechts 0,3 sec boven het Ne derlandse record van Tineke Lager - berg bleef. Ria van Velsen, die op de eerste dag van de Hongaarse Maria Egervari verloor, was zondag onge naakbaar op de 100 meter rugslag in 1 min 10,5 sec. Nummer twee, de Frangaise Rosy Piacentini bleef 2,3 sec bü haar ten achter. Adrie Las- terie die ook de 400 m vrije slag had gewonnen, kwam tot haar twee de zege op de 200 meter vrije slag met een tyd van 2 min 19,5 sec voor de Hongaarse Frank en de twee Ne derlandse zwemsters Dini Koopman en Judith de Nys. De Nederlandse herenprestaties bleven uitgezon derd Ronnie Kroon aan de ma tige kant. Scherp zwemmen Dat er zowel bij de dames als de heren scherp gezwommen werd heb ben de miljoenen toeschouwers uit LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 29 JANUARI 1962 Advertentie DOBBELMANN. LEKKER MAN! Voetbal in Engeland Geen sensaties in vierde bekerronde Ze lieten ditmaal verstek gaan, de „giant killers", de kleintjes, die een maal per jaar door een laaiend en thousiasme en gesteund door een geestdriftig thuisfront het klasse-ver schil overbruggen, dat hen scheidt van de groten in het Britse voet bal. Het ging in een woord saai toe in de vierde ronde van het Engelse bekervoetbal. Zelfs Peterborough Uni ted kon niet voor een spektakelstuk zorgen. De derde divisie club, die in haar non-leaque-tyd een indrukwek kende reputatie veroverde op dit ge bied, moest nu het recht van de sterkste erkennen en verloor met 1-3 van Sheffield United. Toch Is voor de liefhebbers van sensatie alle hoop nog niet verloren. Shrewsbury Town en Port Vale uit tweede divisie, slaagden erin gelijk te spelen tegen verenigingen uit de de derde divisie en Walsall uit de hoogste klassen en hebben dus nog een kans in de replay. Wat de twee kanshebbers uit de competitie betreft: bekerhouder Tot tenham Hotspur behaalde een knappe 5-1 zege op Plymouth, dankzij onder meer twee goals van Jimmy Greaves. Om zekerheid te hebben of ook Burn ley de vierde ronde zonder kleer scheuren is doorgekomen, zal men echter nog een paar dagen geduld moeten hebben. De ontmoeting te gen de koploper van de tweede di visie Leyton Orient, behoorde name lijk tot de drie wedstrijden, die we gens de dichte mist in Lancashire moesten worden uitgesteld. Datzelf de lot trof ook de ontmoeting Man chester United-Arsenal, terwijl de wedstrijd Preston North End-Wey- mouth na veertien minuten moest worden gestaakt. De uitslagen van de vierde ronde luiden: Aston Villa-Huddersfield Town 2-1, Charlton Athletic-Derby County 2-1, Everton-Manchester Ci ty 2-0, Fulham-Walsall 2-2, Nor wich City-Ipswich Town 1-1, Not tingham Forest-Sheffield Wednesday 0-2, Oldham Athletic-Liverpool 1-2. Peterborough United-Sheffield Uni ted 1-3, Plymouth Argyle-Tottenham Hotspur 1-5, Shrewsbury Town-Midd- lesbrough 2-2, Stoke City-Blackburn Rovers 0-1, Sunderland-Port Vale 0-0, Wolverh. Wanderers-West Bromwich Albion 1-2. Zaalhandbal HVL verpulverde Rolida (24-13) Eindelijk is het er bij de jonge en talentrijke roodwitte formatie eens uitgekomen. Zonder wisselspelers bond zij in de Houtrusthal te Den Haag de strijd aan met 't agressieve Rohda. dat in deze competitie her- Rondom de korf RONNIE KROON negen landen aan hun televisietoe stel kunnen zien. Wat te zeggen van tijden als de 2 min 01,1 sec op de 200 meter vrije slag van de Duitser Gerhard Hetz, de 1 min 01,0 sec over 100 meter rugslag en 2 min 14.5 sec op de 200 meter rugslag van de Hon gaar Istvan Szikany en de 1 min 00,3 sec van de Tsjech Vlastimil Hopka op de 100 meter vlinderslag. Het waren prestaties van hoge orde, die wel degelijk de kracht van de verschillende Europese landen toon de en een vingerwijzing zijn hoe hard er reeds deze winter is getraind met het oog op de Europese zwem- kampioenschappen in Leipzig. Weer verlies voor The Bona Stars Het is The Bona Stars niet gelukt de reeks nederlagen af te sluiten en met een overwinning uit Den Bosch thuis te komen. Wel leek het er op dat de achterstand van 11 punten na de le helft, nog ingelopen zou worden, maar verder dan 5 punten kwamen The Bona Stars niet en ze verloren tenslotte met 7 punten ver schil. In de gymnastiekzaal van het sportpark „De Vliert" begonnen de in nieuwe shirts gedoken spelers van The Bona Stars de wedstrijd met enig optimisme. Maar dat optimisme verdween al spoedig, want de produk- tiviteit liet weer veel te wensen over. De eerste 6 minuten ging het nog gelijk op (88), maar in de volgende 7 minuten lukte geen enkel schot bij The Bona Stars, terwijl de Bossche ploeg door fouten in de .Leidse ver dediging flink uit kon lopen. Toen The Bona Stars noodgedwongen de zone ging verkleinen, maakte EBBC hier onmiddellijk gebruik van en ver grootte de voorsprong door en kele fraaie afstandschoten. De rust brak aan met 2514. In de tweede helft van de wed strijd slaagde Kees Pley erin om met prachtige jumpschoten de stand een iets redelijker aanzien te geven, maar EBBC zette daar steeds weer treffers tegenover. Het was weer dezelfde fout van de Stars: momenten van flit send aanvalsspel werden afgewisseld De resultaten van de Leidse i korfbalclubs waren gisteren be- j vredigend. Met uitzondering van Crescendo, dat de derby tegen KNS verloor, leed geen enkel eerste team een nederlaag. Vicus Oriëntis en Fluks kwa men in vrij moeilijke uitwed- I strijden tot een draw? De Alge- j mene. Zuiderkwartier, KNS en Danaïden boekten winst. Aan elkaar gewaagd De ontmoeting tussen Regenboog en Vicus Oriëntis stond niet op een bijster hoog peil. doch de spanning vergoedde veel. Van enig krachtsver schil was geen sprake. Mej. Megens' boekte na 7 minuten het eerste suc ces voor de thuisclub (10); Wim Meijer zorgde voor gelijke stand (11). Door meja Gravendeel kwam Regenboog opnieuw voor te staan. K. Sommeling miste eerst een strafworp, doch deed het even later beter (2-2). Uit een door Jan Henze goed aan gegeven bal bezorgde Jan de la Rie onze stadgenoten met rust een kleine voorsprong (23), welke echter in de eerste minuut na de hervatting door De Bruin weer te niet werd gedaan (33 Het werd vervolgens door me vrouw Franken 43 voor de Dordte- naren. Ook nu liet Wim Meijer het er niet bij zitten en bracht ander maal de schaal in evenwicht (44). Kees Sommeling bracht de stand op 45, doch miste daarna een straf worp en daarmee de kans op de defi nitieve Leidse zege, want even later bracht Franken de Dordtse ploeg weer naast onze stadgenoten (55). Daarbij bleef het, ook al omdat ook Regenboog geen kans meer zag een strafworp te benutten. Weer gelijk Evenals destijds in Leiden speelden Fluks en Ons Eibernest 2 een spor tieve wedstrijd en ook nu was een draw het eindresultaat. Harteloh opende de score voor de Eibers door een strafworp goed te benutten. Jan Selier diende voor Fluks spoedig van rebliek. In de tweede opstelling een sterker Fluks; voor de korf faalden de roodwitten in deze opstelling vol komen. Successievelijk wist O. Eiber nest hiervan gebruik te maken en kwam door 2 goede doorbraken van mej. Hartkamp op 31, waarmee de rust inging. Ook na de hervatting een sterk aanvallend Fluks, waarbij mevrouw Jo Niesing met een handig doelpunt spoedig 32 maakte en Piet Zand vliet na een kwartier de partijen op gelijke voet bracht (33). Opnieuw namen de Eibers de leiding, thans door Wolda (43). Binnen de mi nuut was het weer gelijk door een goed doelpunt van Jan Selier (4-4). Beide ploegen deden nog verwoede pogingen de winst binnen te halen, doch aan beide zijden hielden de verdedigingen stand. Voor rust beslist Zuiderkwartier liep tegen Olym- piaan hard van stapel. Reeds bin nen 10 minuten zaten de geelblauwen op fluweel, doordat mej. v. Berkel Broers en Zirkzee toen reeds voor een 03 stand hadden gezorgd. Onze stadgenoten bleven over alle linies sterker. De dames Logeman en Paal man voerden de stand op tot 05 en door Chr. Arnoldus werd het voor rust nog 06. Na de hervatting werd het zelfs door doelpunten van Devilee en Zirk zee in korte tijd 08. Daarna deden onze stadgenoten het wat kalmer aan en kon Olympiaan door 3 tegen doelpunten te scoren de Haagse ne derlaag tot 38 terugbrengen. Spannend duel door minuten van onproduktief spel en verdedigingsfouten. De laatste 5 minuten van de wed strijd verliepen in een tamelijk on aangename sfeer, daar de vreemde beslissingen van de scheidsrechters de wrevel van de spelers en de toe schouwers opwekte. Met 5 punten achterstand braken de laatste 3 mi nuten aan. De score werd alleen nog maar veranderd door de strafwor- pen. die werden uitgedeeld. EBBC liep tenslotte uit tot 4538. Score: K. Pley 16, L. v. d. Meel 8, W. Bailey en H. v. Haver 3, A. Hol lander 4 en J. Nordsiek en A. de Jong 2 punten. Volgende week maken The Bona Stars de lange reis naar Maastricht om Maasvogels te bestrijden. Succes voor Manus Brinkman In de vierde nationale cycle-cross, die door „De Pedaalridders" in het Kralingse Bos werd georganiseerd, was de Swiftman Cok v. d. Hulst uit Zoetenvoude wederom succesvol. Dit keer was z(jn zege niet zö overtui gend. Hij kon koploper De Haas pas haaldelijk al was opgetreden als reu- voorbijkomen, doordat deze in de zendoder. Met liefst 24—13 wonnen ina de HVL-ers deze match! De wetenschap dat zij geen adem pauze langs de lijn konden nemen gaf de Leidenaars kennelijk een extra prikkel om de zege binnen te halen. Aanvallend speelde HVL in de eerste helft nog niet. overtuigend, maar defensief lieten de roodwitten goed werk zien De Rohda-schutters kre gen maar zeer weinig kans om doel man Hans Dieben aan de tand te voelen Deze was overigens in .zeer goede vorm en de schoten die hij liet gaan waren beslist onhoudbaar. Roh da veroverde een 87 voorsprong maar met de rust hadden de rood witten de score al in hun voordeel ge wijzigd; 10—8 voor HVL. In de tweede helft kwam de Leidse doel- puntenmachine eerst goed op toeren. Rohd? werd met een serie flitsende aanvallen, waarbij vooral het cirkel- werk van HVL opviel, weggespeeld. Eerst bij 20—8 kon ook de Haagse formatie doelman Hans Dieben weer eens het nakijken geven. HVL bleef echter de teugels stevig in handen houden. Met 24—13 boekten Thee Zwartjes c.s. een fraaie zege. Nu Hercules en RK HVL steken lieten voorlaatste ronde tot twee keer toe met pech te kampen had. Cok v. d. Hulst zegevierde tenslotte met 12 se conden voorsprong - zijn vierde zege in sucessie! De volledige uitslag bij de nieuwe lingen was (15 km): 1. C. v. .d. Hulst 53.02 sec., 2. De Haas 53.14, 3. De Weerd (Hilversum) 53.28, 4. E. v. d. Werf (Alphen) 53.38. 5. Oosthoek Rotterdam), 6. Van Ree (Alblasser- dam), 7. V. d. Lans (Lisse), 8. V. d. Wal. 9. J. v. Beek (Hazerswoude)10. Blakenburg (Alphen). Bij de adspiranten (5 km, 2 ron den) won' Dolman (R'dam). Peter de Jongh (Roelofarendsveen) greep er naast, omdat hij gehinderd door eer der gestarte nieuwelingen Dolman moest laten gaan. Het Swiftlid moest zich tevreden stellen met de tweede plaats. Overigens een prima prestatie. Bij de keien die als laatsten van start gingen was er van meet af aan felle strijd tussen Brinkman. Harings, Ruüienberg, v. 't Klooster en Frak- king. Ditmaal liet de geroutineerde Rotterdammer zich niet de kaas van het brood fietsen. Hij bleef aan de leiding gedurende de gehele 20 km. De eerste zege voor Brinkman! Zijn op 1.57, 4. Van t Klooster op 2.36, 5. Frakkings op 2.36. De beide Swift- leden Odijk en Wolswijk (Alphen) werden resp. 12de en 16de. De Wasse naarder Cees van Leeuwen, die aan vankelijk ook goed meeging, viel later sterk terug en kwam in het stuk niet meer voor, evenals Arie van Houwe- lingen. De wisselbeker in het bezit van „De Bollenstreek" verhuisde dit maal naar de prijzenkast van Tempo (Soest), 2. De Adelaar (Hilversum), 3. Swift-combinatie. Clubrit De onderlinge rit te Noordwijker- hout had de volgende uitslag: Nieu welingen/amateurs (15 km): 1. P. de Jongh, 2. V. d. Werf, 3. Blakenburg, 4. Ödijk (A), 5. Bregman, 6. v. Die- men, 7. De Vroomen (A). Adspiran ten (5 km)1. Zuidwijk, 2. B. v. d. Hulst, 3. Bakvis. Op de rollen vallen zijn er nog promotie-moge- j tijd was^L09.14, 2. Harings (Scheul- lijkheden voor de roodwitten! Donderdagavond (8 uur) is er een clubwedstrijd in het clublokaal van Swift aan de Beestenmarkt op de rollen tegen een sterke Spartaploeg uit Den Haag. Bij de amateurs treden voor Swift aan: A. Hillebrand, A. Prangers, W. Hilgersom en A. Sik- king (res.). Nieuwelingen: C. v. d. Hulst, P. van Engelen, F. Leeman?, P. Pruis (res.). Verzet 48-14. De ad- spiranten zijn vertegenwoordigd door I Spartaan 33; DanaïdenDKC 4-3; P. de Jongh, Zuidwijk en Bakvis Velox—Gymnasiasten 4—5; Schiedam (verzet 48-16). AL O 154. De Algemene boekte in Rotterdam een kleine, doch zeer kostbare zege op Rozenburg. Door dit resultaat ver beterden onze stadgenoten hun po sitie aanmerkelijk. Aanvankelijk vlot te het prima in de Leidse gelederen. Bart Lambooy, Ans Filippo en Ab- spoel bezorgden de witblauwen bin nen 10 minuten een 03 voorsprong. Daarbij bleef het voorlopig. Rozen burg kwam terug en zorgde door doelpunten van 't Hof en De Gans (2 x) voor 33. Bart Lambooij en Ans Filippo gaven onze stadgenoten voor rust weer een voorsprong (35), welke Abspoel daarna tot 36 op voerde. Bokhout scoorde vervolgens weer voor de thuisclub (46), waar na C. Filippo met 2 goede doelpun ten de Leidse voorsprong op 48 wist te brengen. Een fel Rotterdams of fensief bracht deze veilig lijkende score echter nog in gevaar. De Waas (2 x) en Bokhout brachten de stand op 78, doch verder lieten onze stad genoten het niet komen, waardoor 2 kostbare punten veroverd werden. KNS nam revanche Het zag er voor de rust echter niet naar uit,- dat KNS revanche zou nemen voor de destijds op eigen veld geleden nederlaag. Integendeel, in deze periode was Crescendo beslist de betere ploeg en de 20 voor sprong, die Ton Ouwerkerk de groen- witten in de beginopstelling gaf, was volkomen verdiend. Wel kwam KNS door een ver schot van Westbroek en een doorloopbal van W. Ouds- hoom weer naast de thuisclub (22), Crescendo bleef in de meerderheid en W. Mulder en A. Schouten drukten dit in doelpunten uit (42). Na de rust waren de bordjes geheel verhangen. P. Azier had spoedig voor KNS succes na 20 minuten zorgde J. Kooien voor herstel van 't evenwicht. Het groenwitte overwicht was totaal verdwenen en tenslotte belandde de overwinning nog bij de oranjewitten, toen W. Oudshoorn met een door loopbal succes had (45). De gelukkigste won DanaïdenDKC was een felle, maar sportieve ontmoeting, waarbij de gelukkigste, i.e. De Danaïden, op beide punten beslag wist te leggen. Voor de rust speelden de verdedigin gen een overheersende rol en lieten zij zich aan beide kanten maar een maal passeren. DKC opende de score en F. Pasman maakte gelijk (1—1). Na de hervatting had de goed spe lende G. Nap 2 x succes voor de Leid se scholieren, doch in de derde op stelling kwamen de Delftenaren weer opzetten en was de stand spoedig weer gelijk (33). Zoals reeds ver meld was De Danaïden in de slotfase de gelukkigste en kon zij door een doelpunt van J. Broersma op beide punten beslag leggen. Korfbaluitslagen Hoofdklasse B: Ons EibernestDie Haghe 41; RegenboogVic. Oriën tis 5—5; RigtersbleekHKV 4—6. Zuid-Holland I: RozenburgDe Al gemene 7—8; HKV 2—Ready 6—7; Ons Eibernest 2Fluks 6—7. Zuid-Holland IIA: Vic. Oriëntis 2 OSCR 29; EurekaCharlois 7-4; HKV 3—'t Zuiden 2, 3—5. Zuid-Hoüand IIB OlympiaanZui- erkwartier 38. Zuid-Holland IIIA: PhoenixDe Zuid-Holland III B: Wion—USV 51; CrescendoKNS 45; Achilles Unicum 62. Res. le-klasse: Ready 2De Alge mene 2, 64; Rozenburg 2Zwervers 2, 22; 't Zuiden 3Regenboog 2, 4—4; Achilles 2—Quick 2. 5—4. Res. 3 A: Rozenburg 3Spangen 3, 22; Dee tos 5Regenboog 3, 81; Phoenix 2HKV 4, 73; Vic. Oriën tis 3Ons Eibernest 5, 62. Res. 3B: Sperwers 4Phoenix 3, 3—4; HSV 2—Quick 3, 10—0. L.K.B.: Promotieklasse: KNS 3Fluks 3, 67; Danaïden 2Vic. Oriëntis 5, 4—8. Degradatieklasse: Zuiderkwartier 2 Danaïden 3, 37. 2e-klasse: Vic. Oriëntis 6Vitesse 2, 11—1. Junioren A: FluksDKC 03; For- tunaDanaïden 33. Junioren B: KNSDanaïden B 9—2. CKB-microkorfbal Pemix stelde wel heel erg teleur Het micro-korfbal kampioenschap van de C.K.B., dat te Amsterdam werd gehouden, bracht op verrassen de wijze Rotterdam Zuid en D.K.O.D. in de finale. Rotterdam Zuid won die eindstrijd met 6-4. De kampioen 1961 V.E.S. bereikte wel de finalepoule, maar werd daarin verslagen door Vriendenschaar en Rotterdam Zuid. Beide keren met 2-1. Het Leidse Pemix stelde hevig teleur. Op papier hadden de Pernixers uit stekende kansen maar in werkelijk heid vielen de oranjekragen heel erg tegen. In hun poule verloren ze alle drie de wedstrijden met de duidelijke cijfers 3-0, 4-1 en 7-4. Het gebrek aan conditie tekende zich hier heel sterk af. In de finale poules (2) Leiden won weer in de verlenging In de bekerwedstrijd tegen Alk maar ging de Leiden-Defensie te traag van start, waarvan de thuis club gretig profiteerde. Voor de rust trof ze liefst driemaal doel, waar Lei den slechts een paar corners tegen over kon stellen. Na de rust zag het er aanvankelijk naar uit, dat Alk maar stand zou houden, toen Leidse doelpunten uitbleven. Pas 15 minuten voor het einde scoorde v.d. Bosch „ouderwets" onhoudbaar. Dankzij de goed stuwende middenlinie gingen de Leidenaren door tot 33. In de verlenging koste het niet veel moeite meer om over de totaal uit gespeelde Alkmaarders met 53 te zegevieren. Opmerkelijk is wel dat Leiden zijn bekerwedstrijden, thans voor de derde maal, pas in de ver lenging kan winnen. Een gevaarlijke traditie! De Leidse dames en het tweede he renelftal wonnen resp. voor de Am sterdambeker en de Treslingbeker met 3—0 en 20 van Rapid uit Go- richem. Hockey-uitslagen Heren, 2e-klasse A: Te Werve HDM 3 32; Asvion 2Leiden 3 1—4; Dordrecht—MRHC 2 4—2. 2e-klasse C: VCI^-Pollux 1—2; Tempo '34Rijswijk 2 22; Wilhel musDSHC 3 18. 2e-klasse D: HDSZuidwijck 32. Dames. 2e-klasse B: Ever Swift Kieviten 2 23; StrawberriesBDHC 3 2—0; HDM 2—HGC 2 4—2. kwamen uit Rotterdam Zuid. Vrien denschaar, VES, PKC, en D.K.O.D. V.E.O., Oranje Nassau, D.V.S. Ver rassend was het goede spel van het Amsterdamse Oranje Nassau. De fi nale was aanvankelijk een spannen de wedstrijd. Rotterdam Zuid kwam met 1-0 voor maar D.K.O.D. maakte gelijk (1-1). Nog voor rust werd het 2-1 voor de Rotterdammers. Een spe ler van D.K.O.D. werd vlak voor rust het veld uitgestuurd maar op verzoek van de aanvoerder van R'dam Zuid kwam hij weer terug In de tweede speelhelft werd het eerst nog 2-2 maar daarna kwam er een „doelpuntenregen" van Rotter dam Zuid (5-2). Dat was de beslis sing. Hoewel D.K.O.D. nog iets van de achterstand inliep kon de zege de Rotterdammers toch moeilijk nog ontgaan (6-4) ATLETIEK Fraaie resultaten van Leidse atleten In Souburgh-cross Onder grote belangstelling vond in Alblasserdam de Souburgh-cross plaats. Bij de heren was er op het 6 kilometer lange parcours een hevi ge strijd tussen de Hollandman Piet de Haas, Rein Verkade (AAV'36), Den Heeden (Minerva) en Evers (Ce lebes). Halverwege de afstand rukte De Haas zich los en bleef ook in het verdere gedeelte van de strijd onbe reikbaar voor zijn rivalen. Bij de dames was Gerda Kraan weer een klasse apart. Haar zege kwam geen ogenblik in gevaar. Ria de Winter, eveneens Bataven, zorgde voor een dubbele Leidse zege door op deze 1000 meter de tweede plaats voor zich op te eisen. Voor een derde Leidse zege zorgde de Bataaf A. Brugman bij de 3000 meter junioren A. De overwinnaars werden na afloop op grootse wijze door de Alblasserdammers gehuldigd en in auto's door het dorp gereden! Bij het tweede gedeelte van de on derlinge veldkampioenschappen van de AV „Holland" wisten Piet Selier en Watze Tiesema hun leiderspositie in het Alg. Klassement te verstevi gen. Selier deed dit bij de senioren door de 1500 meter met ruime voor sprong te winnen. Tiesema had bij de junioren een felle strijd te leve ren tegen Adrie v. d. Molen die ver rassend goed partij gaf. De uitslagen waren: Senioren 1. Selier 4.09.1, 2. van Leeuwen 4.13.8, 3. Proosdij 4.21.4. Junioren AB: 1. Tiesema 4.26.8, 2. v. d. Molen 4.27, 3. R. v. d. Water 4.39.7. Junioren C 800 meter: 1. Strik 3.17.7, 2. Hoogeveen 3.19.3, 3. C. v. Leeuwen 3.21.1. Junioren D 800 meter: 1. D. v. d. Water 3.17.4, 2. Wetse- laar 3.18. 6, 3. Brokaar 3.28.8. Veteranen 1500 meter: 1. V. Britsum 5.11.1, 2. W. Riet bergen 5.27.7, 3. J. Frankhuizen 5.29.6. Het derde en laatste onderdeel van dit veldloopkampioenschap wordt ge houden op zondag 11 februari a.s. op Duinrell te Wassenaar. jjtti Volleybalcompefitie Kangeroes klopte Delta na fraaie strijd (3—1) Kangeroes heeft in Dordrecht op fraaie wijze een moeilijke hindernis op de deg naar het zich nu lang zamerhand scherper aftekenende kampioenschap genomen. Delta, de runner-up met slechts 2 punten ach terstand moest na hevige strijd met 1-3 de vlag strijken. Direct al in de eerste set aan weerszijden van het net een hoog tempo. Zowel Delta als Kangeroes toonden een goede velddekking met prima opvangen van de bal. De ser vice scoorde dan ook niet meer dan 1 of 2 directe punten. Het leek een setwinst voor Kangeroes te worden, toen Delta een 8-11 achterstand op liep. Verbeten zetten de Dordtenaren een sterk offensief in. Het blokkeren Van Delta bood Broersma en Taconis, de kanonniers bij Kangeroes, maar zeer weimg kansen op treffers. Punt voor pu liep Delta in en via 10-11 werd het met 15-12 een 1-0 set-voor- sprong voor de gastheren! Het ant woord van Kangeroes in de tweede set loog er niet om. Delta mocht dan onvermoeibaar aan het blok werken en met sterk verdedigen in het ach terveld herhaaldelijk tot miraculeuze reddingen komen, Kangeroes was niet af te stoppen. Tot drie-, viermaal toe moesten Karamoy c.s. soms een aan val opzetten voordat een punt kon worden aangetekend. Het bleek echter voor de mobiele Kangeroes-formatie geen bezwaar. Met 15-7 werd het set- gelijk. Een reactie in de derde set bij onze stadgenoten werd door Delta gretig uitgebuit. Kangeroes herstelde z ch echter bijtijds om setverlies te voorkomen, Van 2-8 werd het 8-8 en na hevige strijd ging Delta voor de doorgevoerde aanval van Kangeroes door de knieën. Via 10-11 wonnen de I Leidenaars met 15-11. Nog was de tegenstand van Delta niet gebroken. De service scheen de laatste set te gaan beslissen. Met dat wapen kwam Delta op 11-3 om daarna tegen een alles gevend Kangeroes volkomen ineen te storten en géén punt meer te maken, 15-11 en 3-1 voor Kange roes. Een huzarenstukje! Bij Kange^ roes was Bert v. d. Leeden in grootse vorm! Volleybal in de Afd. Leiden De uitslagen van de volleybalwed strijden in de afdeling Leiden lui den: Heren, eerste klasse: Donar 1 Oranje Groen 1 22. SIOS 1LD 1 (SIOS 1 niet opgekomen), KVC 2— HVL 2 0—3. Kangeroes 2—PSVA 1 2—2. LUSV 1—VVS 2 0—3. Tweede klasse: GGV 1—LUSV 2 2 1—3. VVS 3—Castellurn 1 2—2, TeylingenProf .wijk 3 3—1. HVL 3 —GGV 2 1—3. Donar 2—Meerburg 1 3—1. Prof.wijk 3—LUS'/ 2 3—0. Derde klasse: DES 1—Prof.wijk 4 2—2, Raaph. 1—DSS 1 1—3, VVS 4— WPSS 1 (uiitg.). Donar 3—Alvo's 1 2—2. CSL 2—VVS 5 3—1. Vierde klasse: CSL 2MDS 22. DES 2—MDS 1 3—1. WA 1—GGV 3 03; WA heeft zich uit de com petitie teruggetrokken. Dames, eerste klasse: LUSV 1 KVC 1 2—2. Nw. Brunhilde 2—Argos 1 (N.B. niet opgek.). Oranje Groen Teylingen 1 3—1. Prof.wijk 2— DES 1 3—0. Tweede klasse: Teylingen 2Nw. Brunhilde 3 30, KVC 4Kange roes 2 1—3. KVC 3—Prof.wijk 3—0, GGV 1—Argos 2 2—2. KVC 3—KVC 4 3—0. Derde klasse: RaaphorstMeer burg (Meerb niet opgei- Oranje Groen 2—GGV 2 0—3. HVL 2—HVL 1 3—0. Vierde klasse: AdvendoArgos 3 3—1. Alvo"s 1Vlak 1 0—3, Raap horst 2—WA 1 3—0. Cor van der Gijp scoort Feijenoords eerste doelpunt in de wedstrijd tegen DOS. Australië benoemt ambassadeur bij EEG Australië heeft een ambassadeur bij de EEG benoemd, zo wordt offi cieel in Canberra meegedeeld. Het is Sir Edwin McCarthy, ambassadeur in België en Nederland. Begin maart zal hij zijn functie bij de EEG aan vaarden. Six- Edwin is vroeger minister van Handel geweest en ook waarnemend hoge commissaris in Londen. Waarnemers zien de benoeming als een teken dat Australië niet van plan is zijn betrekkingen met de EEG uit sluitend te laten afhangen van de onderhandelingen tussen Engeland en de EEG-landen. De standen luiden nu: heren le klasse: VVS 8—14, HVL 2 8—13, PSVA 1 8—10. LUSV 1 8—7. KVC 2 78, Oranje Groen 76, Kangeroes 2 8—6, SIOS 1 7—2. LD 7—1 (SIOS 4 strafpunten in mindering). Tweede klasse: Castellum 1 815, VVS 3 8—13. Teylingen 8—12, GGV 8—8. Prof.wijk 3 8—8. LUSV 2 8—7, GGV 2 8—6, Donar 2 8—5, HVL 3 7—2. Meerburg 7—0. (HVL 2 straf punten in mindering). Dames eerste klasse: Nieuw Brun hilde 7—14, KVC 7—10, LUSV 7—9, Argos 6—7, Oranje Groen 7—6, Tev- llngen 7—5. Prof.wijk 2 6—4. DÈS 72. Nieuwe Brunhilde 2 u1. (N.B. 2 twee strafpunten in mindering). Tweede klasse: Tevlingen 2 712, KVC 3 7—12, KVC 7—10 Kange roes 2 8—8. GGV 1 7—8 Nieuw Brunhilde 3 7—5. KVC 4 7—3, Ar gos 2 7—3. Prof.wijk 3 7—0 (Kange roes, KVC 3 en Argos 2 twee strafpunten in mindering)

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 8