Lugdunum maakte geen fout tegen v. Nispen Roodenburg-tempo te hoog voor Celeritas Stopper Leo de Jong was niet van de partij; liet kostte LFC de winst Staartclubs zorgden voor verrassingen Winnende doelpunt van Den Os Amateurs LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 29 JANUARI 1962 Wel en wee der vierde klussers Alpliia-voorlioede miste stootkracht (Van onze oorrespondent) Alphia heeft het in Rotterdam te gen Hekkesloiter Transvalia lelijk la ten liggen. De stevige 4-0 nederlaag, die geleden werd, brengt de Heulbe- woners meteen diep in de zorgen en de oranjehemden zullen in de komen de wedstrijden toch anders voor de dag moeten komen, willen zü op een betere plaats belanden. Transvalia kwam al ln de eerste de beste minuut op winst te staan. De overigens prima slepende Slagter speelde de bal in het beruchte gebied -net de hand en Rietveld stond mach- eloos tegen de strafschop (1-0). In e 7de minuut dook de Alphia-doel- tan over een hard schot heen en iet. die 2-0 score was het eigenlijk 1 bekeken, want de Alphenaren wa- en in de voorhoede niet in staat de /einige kansen, die zich voordeden, te benutten. Nog voor rust bracht Transvalia de score op 3-0. In de tweede helft is Alphia lange tijd ster ker geweest, maar in de aanval zat die middag totaal geen stootkracht. De tegenaanvallen van de thuisclub waren in feite veel gevaarlijker en in de laatste minuut leverde zo'n uitval Transvalia zelfs nog een vier de doelpunt op (4-0). (Van een onzer verslaggevers) Lugdunum maakte gisteren geen misstap tegen hekkesluiter Van Nispen en won zelfs met forse cijfers (4—0). Ook nummer twee op de ranglijst, VVSB, boekte de volle winst al was de 12 score bij SVLV bepaald niet groots te noemen. Door deze resultaten is de situatie aan de kop van 4A niet veranderd: Lug dunum stevent met grote voorsprong recht op de titel af en VVSB blijft met 7 punten achterstand volgen. Er is voor de „Kekkers" dus geen vuiltje aan de lucht. nadat doelman Akerboom zijn doel enkele malen prima had verdedigd, moest hij in de 20e minuut toch ca pituleren. Wim Olijerhoek liet de DOSR-aanhang juichen! (1-0). Altior diende echter van repliek en op zijn beurt moest doelman Oom en al zyn talenten in het geding brengen. Ook hy moest echter naar het net. Jan Zevenhoven vuurde twee minuten voor de rust raak: 1-1. Dit werd ook de eindstand, want na de rust kwa men er geen treffers meer bij. Lang zamerhand ging de fut eruit en uit- aan de staart Geen verandering Ook in de staartgroep veranderde er niets. Oranje Groen is nog altijd van slag af en leed nu weer (met 3-0) verlies tegen Warmunda. Geluk kig. zoals in de aanhef reeds geme moreerd, won Lugdunum van Van Nispen zodat beide kandidaten voor de onderste plaats nog even ver zyn. Beter gezegd: nog steeds in de greep van het degradatiespook. Kandidaat nummer drie. ASC. had vrijaf en prijkt met slechts één punt meer op de ranglijst in de onmiddellijke nabij heid van deze ploegen. Verdiende zege WarmundaOranje Groen werd een verdiende 3-0 zege voor de War- monders. In de eerste helft was de strijd niet erg indrukwekkend. Door een schot van rechtsbinnen Mulder van zeer dichtbij kwam Warmunda met de rust op 1-0. Na de hervatting was de thuisclub goed in vorm en reeds na zeven minuten spelen lag een tweede doelpunt in de Leidse touwen. Het was wederom Mulder die na een pass van Montagne scoorde. Een kwartier voor het einde werd met 3-0 de strijd definitief beslist. Dit maal was Mulder de grondlegger en midvoor Montagne de maker van het doelpunt. Matige vertoning SVLVVVSB was maar een matige vertoning. Uiteindelijk greep VVSB met 1-2 de kleine maar toch wel ver diende zege. De Noordwijkerhouters waren qua voetbal net een beetje bekwamer dan de thuisclub. Reeds in de eerste minuut opende SVLV de score. Het was Jan de Eisen die iets eerder bij de bal was dan de Bavo- doelman: 1-0. Een kwartier voor de rust werkte v. d. Weijden de gelijk maker achter doelman Spiegeler. Na de rust ging de Strijd gelijk op. Het v/as v. Duijvenvoorde, die tien minu ten voor het einde VVSB de volle winst schonk: 1-2. Gauw beslist LugdunumVan Nispen was gauw beslist. Reeds met het ingaan van de rust (2-0) was de zaak gezien het voorafgaande spelbeeld bekeken. Lug dunum kon de zege niet meer ont gaan. Ondanks dapper verzet van de bezoekers moest in de twaalfde mi nuut de doelman naar het net. Het was Bekkering die met een kopbal deze openingstreffer voor zijn reke ning nam. Na een half uur spelen werd het door Leget 2-0. Direct na de thee schoot Van Daalen in de roos (3-0) en 10 minuten later be nutte linksbuiten Vermond een goede voorzet van zijn collega op rechts, Pet (4-0). Hoger werd de score echter niet want de defensie van Van Nis pen weerde zich geducht. Zeker er kwamen nog wel kansen, maar het welgerichte schot was zoek. Een royaal verdiende zege voor de groen- witten overigens. Een hevig gedrang voor het Altior-doel. Olyerhoek kopt de bal in de richting van het Ter Aarse doel, waar Akerboom echter zal redden. (Foto Leidsch Dagblad) eindelijk ging de pittige strijd als een nachtkaars uit. De 1-1 score gaf wel de juiste verhouding weer. Onfortuinlijk DocosConcordia H verliep voor Docos niet erg fortuinlijk. De rood- witten waren in het veld sterker, maar de uitvallen van de Hillegom- mers daarentegen zeer gevaarlyk. Zo namen de bezoekers de leiding, maar nog voor de rust viel in de 20e mi nuut by een tegenactie van Concor dia de gelijkmaker eveneens uit een strafschop. Bovendien werd achter speler Vink wegens natrappen uit het veld gestuurd. Ook met 10 man bleef Docos sterker maar de verdien de volle winst bleef uit. Wassenaar ging na rust pas scoren (Van onze oorrespondent) Hoewel het doel van Vredenburch al in de eerste helft diverse keren ln groot gevaar was geweest, kwam Wassenaar pas in de tweede helft goed op schot. Toen troffen de Ker- kehouters drie keer de roos, waarte gen Vredenburch slechts een treffer kon stellen. Het einde kwam met 3-1. De eerste helft sloot dus met 0-0 en in die eerste 45 minuten moest ook doelman Pesch herhaaldelijk de be kwame handen uit de mouwen ste ken om de gasten van een doelpunt af te houden Kort na de hervat ting was het Rienus Buitelaar die de Haagse doelman voor het eerst naar het net zond. In de tiende minuut wist Wim Ellegens op zeer fraaie wijze de voorsprong te vergroten. (2-0) Na een bijzonder goed opgezet te aanval van de Kerkehouters zorg de Buitelaar voor een 3-0 voorsprong. Pas daarna kwam Vredenburch weer tot redelijk tegenspel. Uit een van die Haagse tegenaanvallen kwam dan het tegenpunt, dat Vredenburch ook beslist wel verdiende (3-1). Voetbal in de Afdeling Leiden Blauwzwarte opmars gaat voort Van een onzer redacteuren Zoals het Oranjeteam in de roemruchte jaren dertigschijnt Roodenburg er de laatste tijd een geuoonte van te maken de tegenstander met een soort krankzinnig kwartiertje" te lijf te gaan. Als die periode eenmaal aanbreekt, zijn de blauwzwarten eenvoudig onbespeelbaar. Dan staat negenelfde van de Leidenaars op de vijandelijke helft en vervaagt de toch zo krachtige figuur van doelman Keeretoeer tot een roat overbodige „particulier-met-pet" De rust keert pas weer als er doelpunten zijn gemaakt In de eersteklasse van de Afdeling zorgden de staartclubs voor de grote verrassingen. St. Bernardus versperde Rijpwete- ring de weg naar de kop de Groenendijkers wonnen met liefst 74 Teijlingen moest de winst aan LDWS laten en IIDO klopte Rouwkoop in eigen huis met 15. Het zijn resultaten, die de gisteren niet spelende koplopers Alphense Boys en ZLC toch een prettige dag hebben bezorgd. By St.-BernardusRijpwetering kwamen de schutters eerst na rust goed op dreef. Rijpwetering opende uit een strafschop wegens hands de score en het duurde geruime tijd voor Henny Valk de score in even- n I wioht kon brengen. Dezelfde speler - 1 gaf St.-Bernardus na de thee de lei ding en dit inspireerde de Groenen- De verhouding DOSRAltior was de derby der „lage landen". Er bestond voor dit duel een zeer grote belangstelling. De thuisclub begon aanvallend en PAARDESPORT Newstar wint de Prix d'Amerique De Prix d'Amerique,het jaarlijkse grote drafevenement op de baan van Vincennes is ditmaal een Italiaanse triomf geworden. Winnaar werd de door zijn trainer, Walter Baroncini, gereden Newstar. Europa's beste vijf jarige. De tweede plaats werd bezet door Masina, winnaar van het vorige jaar. De prijs voor de winnaar was 220.000 nieuwe Franse franken (ruim 163.5 duizend gulden), terwijl de win- som voor de tweede aankomende 9U.000 nieuwe franken (bijna 67.000 gulden) v as. De Nederlandse middengewicht Gerard van Eyk heeft zaterdagavond in Lyon door k.o. m de derde ronde verloren van de .Fransman Michel Vinot. Overmaas binnen twintig minuten op 3—0 (Van onze sportredacteur) LFC-stopper Leo de Jong zwaait woensdag a.s. af Voor de geelzwarte suppor ters moet dat een zeer gerust stellende wetenschap zijn. Zij hebben gistermiddag kunnen constateren wat er gebeurt als hun lange, rustige Leo die zijn laatste zondag in 's-konings wapenrok in de kazerne moest blijven niet van de partij is Het is de kanaries op een nederlaag tegen Overmaas komen te staan. Misschien had de LFC-defensie, waarin nu W. Siera de spilplaats bezette, het stuk ook nog wel zonder Leo de Jong kunnen redden. Als zij de tijd had gekregen zich in haar nieuwe samenstelling in te spelen. Maar die kreeg zij niet. En de ge volgen waren eenvoudig rampzalig. Binnen nipt twintig mimiten stond de Rotterdamse ploeg al op een S0 voorsprong Na acht minuten spelen, waarin doelman Van Leeuwen niet over ge brek aan werk te klagen had gehad, viel de eerste treffer. Geelzwarte ver dedigers tastten mis op een pass van rechtsbinnen De Ruiter en de vol komen vrij gekomen linksbuiten Van Es scoorde met een rustig tikje. Vijf minuten later liet de verontruste geelzwarte defensie opnieuw een steek vallen. Een misverstand tus sen doelman Van Leeuwen en rechts achter Bruggeling schonk linksbin nen Schmidt de kans 0-2 in de Leid se touwen te schieten. Het derde doelpunt in de zeventiende mi nuut kwam eveneens op naam van Schmidt. Hij was de onberispe lijke afwerker van een prachtige Rotterdamse aanval over rechts, waarbij de bal van man tot man ging en de LFC-verdediging volko men werd opgerold. Het zag er naar uit, dat het voor de kanaries op een debacle zou gaan uitdraaien. Zover is het gelukkig niet gekomen. De doelpuntenhonger van de verbaasde Maasstedelingen was even gestild en al bleef het geducht rammelen in de LFC-formatie een zwakke bezet ting van het middenveld, een te laag tempo en teveel aanvallen door het midden er kwam, al ging het stroef, toch iets meer verzet. Arbiter Vos zette er wel even een domper op door om niet geheel duidelijke rede nen een Leidse treffer af te keuren, maar vijf minuten voor rust zag Henk Heymans toch kans een om haal van Piet de Jong langs de Rot terdamse doelman Rooyers te jagen: 1-3. De vreugde was echter van kor te duur, want nauwelijks een mi nuut later vond een door linksbuiten Van Es genomen vrije trap, op maat het hoofd van de lange Overmaas- midvoor Mulder, die het leer in de uiterste hoek knikte: 1-4. Ander beeld Maar na de hervatting sloeg de mistroostige stemming In het LFC- kamp ineens om. Geelzwart ging er Zo ook gisteren tegen Celeritas, dat evenals de Leidse Houtbewoners tot de grote favorieten voor de titel wordt gerekend. Een minuut of acht voor rust stak de aanvalsstorm op cn pas na twintig minuten ln de tweede helft ging deee liggen. In dat geprolongeerde kwartiertje zette Roodenburg de 1-0 achterstand die zjj Inmiddels had opgelopen om ln een 2-1 voorsprong. Precies voldoen de voor de vierde achtereenvolgen de zege! Celeritas speelde in het geheel niet slecht. In de eerste helft hadden de Hagenaars lange tijd het beste van het spel zonder dat er nu direct sprake van een grote meerderheid was. Hun eenheid was groter en hun aanvallen waren beter verzorgd dan die van Roodenburg. Maar de Ha genaars begingen de fout het succes te veel door het midden te willen zoeken en midvoor Dat mocht dan zeker niet onvoldoende zijn, hij be dijkers tot een grote inspanning. Mid. I zat toch niet de kracht om de weer voor Theo van de>r Ven kreeg het op briljant verdedigende Hensen op zij zijn heupen en scoorde viermaal. Os- zetten. Toch nam Celeritas en sevoort nam het zevende doelpunt zeker niet onverdiend in de 27ste voor zijn rekening minuut de leiding. Uit een aanval op UDO nam bij Rouwkoop door links- rechts, die eigenlijk door de blauw - buiten Werkhoven de leiding en voer. zwarten was afgeslagen, kreeg links- de na rust haar voorsprong op tot huiten Sliphorst de bal wat verras- 0—3. Oudshoorn en Bremmer waren s<?nd voor de voeten gespeeld, (dat de fabrikanten van deze treffers, i z°u op zo'n 25 meter van Keere- i 20 minuten werd niet meer gescoord, Nadat Crezee voor de Voorschotense \eer. n?f Been ramp ztfn geweest, hoezeer beide ploegen ook zwoerden ploee de eer had gered (1—3). moest *ls de Hagenaar maar geen formi- om openingen te maken in de sterke Rouwkoop-doelman Schoonbeek zich dabele kogel van zijn voet had laten verdedigingen, nog gewonnen geven bij schoten van vertrekken, die precies in de linker- Werkhoven en Bremmer- 1—5 i bovenhoek verdween. Keereweer rek- LDWS was in de thuiswedstrijd 2,1 n ^dy n°S wel verticaal uit tegen Teylingen vooral in de tweede tot ongeveer vier meter maar dat helft sterker. Voor rust was er weinig wa* nlet voldoende '0-1). Donkere krachtsverschil. Dertien minuten I wolkeii pakten zich daarna zowel let- voor het einde scoorde Sloos uit een i teriyk als figuurlijk boven de Leidse latfa gaan, maar vier minuten voor rust was het raak. Een perfecte vrije schop van Van Rooyen nam de hard werkende Van Weerlee op het hoofd en doelman De Graaf sprong wel hoog, maar veel te onnauwkeurig op de boogbal toe (1-1). Roodenburg ging direct door. Nog voor rust brand de De Graaf zijn handen aan een verschrikkelijk hard schot van Jong man en moest back Van Bavel op de doellijn redding brengen. In de tweede helft bezweek Celeri tas voor het hoge tempo dat Roo denburg onbarmhartig bleef aangeven. De buitenspelval maakten de Hage naars toen tot hun voornaamste af- weerwapen en dat ls nu eenmaal geen bewijs van grote sterkte. Roodenburg Joeg de Hagenaars in grote vaart terug, maar liet vlak voor De Graaf vreemd genoeg enkele zeer gemakkelijke kansen liggen. Gelukkigste man In de twintigste minuut werd Den Os de gelukkigste man van heel Roo denburg. Samen met spil Van Hij koop verbeterde hij ln een wilde sprint eerst het wereldrecord over 100 meter en dreunde vervolgens in zeer moeilijke positie bijzonder fraai langs de Haagse doelman (2-1). Dat betekende de zege, want ln de laatste strafschop het winnende LDWS- doelpunt: 10. Arbiter Jonker stuur de in de slotfase een te ruw spelende Sassemer naar de kleedkamer en gaf een ander een waarschuwing Stand Alph Boys ZLC Rypwet. Stompw. B Teylingen S—12 MMO 8—12 LDWS 912 Rouwkoop 8—11 St.-Bern 9—11 UDO weer in geloven, toen eerst Aat Hey mans op een knappe dieptepass van Henk Heymans scoorde en vervol gens Henk op zijn beurt een pass van Aat langs doelman Rooyers joeg In enkele minuten tijds was een hopeloss lijkende 1-4 achter stand gewijzigd ln een heel wat meer perspectief biedende 3-4 stand. Ook het beeld van de strijd was in één klap totaal veranderd. Nu was het de Overmaas-defensie, die zich aan pa niekvolle taferelen moest bezondigen en voor LFC leek het slechts een kwestie van „even doordrukken" om de aangeslagen Rotterdammers ook het schamele restant van hun aan vankelijk zo comfortabele voorsprong uit handen te schieten. Het is er niet van gekomen De verbeten vechtlust, waarmee de LFC'ers de Overmaas-ploeg van het veld speelden, ebde weg De defen sie, die uitstekend mee ten aanval was getrokken, schrok bij de eerste de beste wanhopige Rotterdamse uit val van haar eigen dapperheid. De geelzwarte greep op het middenveld werd weer minder vast. Er zat niet voldoende meer achter de aanvals- linie en de Rotterdamse formatie kwam weer op de been. zy kon weliswaar het ritme van voor de rust niet meer terugvinden de LFC-defensie had na de her vatting trouwens wat meer vat op het Maasstedeiyke aanvalsspel m.iar zy vonl wèl lucht voor haar benarde verdediging De groenwitte gelederen sloten zich weer. En daar mee was voor LFC de kans verke ken. Wi lisw. ar verwachtte men de Heymansen elk o.enblik verrassend Uit deze verwarde siutatie voor het Overmaas-doel kwam een LFC-doelpunt voort. De scheidsrechter keurde het af. Doelman Rooyers werd echter door zijn eigen verdedigers ten val gebracht te zullen zien toeslaan, maar de uit stekende Rotterdamse stopper Bos en zyn assistenten waren gewaar schuwd. De geiykmaker bleef uit. Vyf minuten voor het einde kreeg Nachtegeller weliswaar nog een prachtige vrye kans, maar hy richt te te scherp en een oerhard genomen vrye schop van Henk Heymans de laatste bus werd opgevangen door het bekende muurtje". Men kan van deze wedstryd zeggen dat de produktivitelt van de familie Hey mans niet opwoog tegen het gemis van stopper Leo de Jong De Russische hardrijdster Inga Voronlna heeft op de wonderhaan van Alma Ata vier wereldrecords voor dames verbeterd: de 500 meter (44.9 sec», de 1500 meter <2.19.0). de 3000 meter (5.06 0) en het wereldrecord puntentotaal (189.033 pnt.). Volgens het Oostduitse persbu reau ADN zullen de Oosteuropese landen niet deelnemen aan de strijd om de Europese tafeltennistitels, aangezien deze ln West-Beriyn zal worden gehouden. Tweede klassers De stryd om de leiding blijft span nend. KRv en SJZ gaven elkaar in KatwUtk niets toe (22), terwyl ook nummer drie op de ranglijst, VNL, het niet tot de volle winst kon bren gen. De VNL'ers moesten VNA een half punt toestaan: 11. Meerburg, dat Leidse Boys op 06 zette, heeft zich intussen als medegegadigde ge presenteerd. VTL won met 1—5 by Unitas en handhaafde zich daarmee in de middenmoot. Hier is de stand: SJZ 10—15 VVO A 9—11 KRV 10—14 Leidse B 10— 7 VNL 1014 Unitas 8— 5 Meerburg 9—13 VN A 10— 3 VTL 9—11 Wet er. B. 9— 1 Zaterdag afdeling Rouwkoop maakte met Woubrugge korte metten. De Voorschotense kop lopers continueerden hun fraaie po sitie met een 18 overwinning. VWS, dat hekkesluiter NSA met 0—3 ver sloeg handhaafde zich op de tweede plaats. Helaas moest de ontmoeting SleutelsAlphia gestaakt worden. De doelman van de Alphianen. die eigen rechter ging spelen, kreeg van de ar biter de aanzegging het speelveld te verlaten, maar weigerde dit bevel op te volgen. Voor de scheidsrechter zat er toen niets anders op de stryd (by een 00 stand) te staken. By Kagia—Alphen werd met dub- belblanke stand van doel verwisseld. Na de thee verkregen de bezoekers een overwicht en schoot Gerrlt Lankhaar de Alphenaren naar een 01 zege. Woubrugge was In die stryd tegen Rouwkoop volkomen van slag. Van Ommen scoorde voor rust tweemaal voor de Voorschotense ploeg, waar Van Reenen een treffer tegenover wist te plaatsen In de tweede helft kwam de thuisclub er niet meer aan te pas. Van Ommen <4x), Roest en K. verrips stelden de eindstand vast OD 1—8 De stand: Rouwkoop 11—18 Kagia 11—8 VWS 11—17 Alphia 10—5 Hazersw.B 11—15 WSB 8—4 Woubrugge 9—14 Sleutels 10—3 Alphen 11—14 NSA 10—2 TAVV 8—10 Hout samen en met de regen sloop ook de miezerigheid in het Rooden- burgspel. Het wilde keer op keer maar niet lukken. De Jonge was de enige die zyn „HW-vorm" benaderde. Jongman. De Klerk, Den Os en Zit man liepen er overigens volijverig naar te zoeken. Aanvalskanonnen Zo'n minuut of acht voor rust richtte Roodenburg de aanvalskanon- 83 nen eindeiyk eens wat nauwkeuriger I op doelman De Graaf. Het eerste 8—8 9—5 9—5 8—4 salvo kon de Haagse goalie nog met een onbewogen gezicht over zich heen Reserves KNVB BETAALD VOETBAL Res. 2e divisie B: Haarlem 2EB OH 2 5—0, UVS 2—SW 2 4—0, For- tuna VI. 2—RBC 2 2—1, Baronie 2— RCH 2 0—1, DFC 2—EDO 2 4—1, Hermes DVS 2—SHS 2 1—1. AMATEURS Res, 2e-klasse B: Celeritas 2Was senaar 2 31, RFC 3—Laakkwartier 3 4—1, DHC 4—VUC 2 1—3, HBS 2— RVC 2 4—1, VCS 2—LFC 2 3—0, ON A 2—Quick 2 6—2. Res. 3e-klasse A: LFC 3—Rooden burg 2 0—1, UVS 3SJC 2 3—1, Woerden 2—Olympia 2 1—4, Gouda 3 Alphen 2 22. Res. 3e-klasse B: DHL 2—DONK 2 0—0, HBS 3—Westerkw. 2 5—1, Quick 3—HVV 2 2—1, Olympia 3-RSAW 2 0—0, VUC 3—Wilhelmus 2 2—5. ZATERDAGVOETBAL Res. 2e-klasse: ARC 2S8S 2 uitg., CSVD 2—Quick Boys 2 4—1, NSW 2 —Zwaluwen 2 2—0, RWH 2—Zwart Wit 2 4—5. Res. 3e-klasse A: Ter Leede 2 's-Gravenz. SV 2 02, Quick Boys 3 Ornas 2 8—3, Rynsb. Boys 2— Noordwijk 3 60. Res. 3e-klasse B: HBSS 2—Rynsb Boys 3 31, Semper Altius 2—JAC 2 9—0, Die Haghe 2—SHS 2 5—1, Mon ster 2—De Lier 2 2—1, Uitslagen - standen le-KLASSE B UnitasONA 00 VFCSpartaan '20 00 XerxesDCV 40 Quick—SVW 1—1 GoudaLaakkwartier 22 Hillegom te sterk voor Foreholte (Van onze correspondent) Het heeft Hillegom in de thuis wedstrijd tegen Foreholte weinig moeite gekost om tot een 51 over winning te komen. Vooral Braam, die deze middag weer eens de hattrick verrichtte, was bijzonder op dreef. De Voorhoutse achterhoede werd er byna wanhopig van. Precies een kwartier hield Fore- holte's doelman Van Wouw zyn doel schoon. Toen moest hy capituleren voor een strafschop veroorzaakt door hands van de linksachter die door D. de Jong in een doelpunt werd omgezet. Hillegom bleef ook daarna de betere ploeg. Zowel technisch als tactisch waren de blauwwitten hun tegenstander veruit de baas. In de twintigste minuut bracht Peetoom na goed voorbereidend werk van Braam de stand op 20. Nog voor rust forceerde Hillegom al een de finitieve beslissing. Braam trok er twee keer achter elkaar zo snel tus senuit dat Van Wouw volkomen machteloos stond (4—0). In de tweede helft werd het eerst nog 50 door Braam, alvorens Mart van Dyk zyn harde werken met een keurig tegen doelpunt beloond zag. Gescoord werd er daarna niet meer. D« protestcommissie heeft een pro test van SVLV tegen de uitslag vap de wedstryd ASCSVLV afgewezen. De uitslag biyft 32 in het voordeel van ASC. SJC wandelt over Voorburg heen 3—1 (Van onze correspondent) Voorburg heeft in Noordwyk tegen SJC geen grootste Indruk gemaakt. Het spel van de roodhemden was te onsamenhangend en in de regel te eenvoudig van opzet. De Jeroensclub daarentegen speelde veel beter dan in de laatste wedstryden en de 31 overwinning, die de thuisclub behaal- ke was dan ook volkomen verdiend. De zege had nog groter kunnen zyn, doch de Noordwykse voorwaart- sen verknoeiden na rust enige opge legde kansen om hun 30 voorsprong te vergroten. Deze voorsprong was althans voor Voorburg wel op een ongeluk kige wyze tot stand gekomen. By een van de snelle en goed opgezette SJC-aanvallen, waarmee de thuis club begon, raakte doelman Otten geblesseerd. By een redding schoot zyn pink uit de kom. Weliswaar was dit euvel spoedig verholpen, doch de doelman bleef er hinder van onder vinden. SJC de sterke wind in de rug bleef aanvallen. Dat leidde tot een zeer zware druk op de niet hechte Voorburgse defensie. Doel punten bleven niet lang uit. In de 18de minuut trof met enig geluk Piet Groenewoud doel. terwyi Voor burg spil M. van Elliswijk nog voor rust de Voorburgse debócle voltooide. In de 8ste minuut speelde hy te zacht terug, waardoor J. Alkemade 20 kon scoren, terwyl hy vijf mi nuten later te hard terugspeelde en zelf voor 3—0 zorgde! Ook na rust bleef SJC in de meer derheid. Voorburg kwam slechts tot enkele tegenaanvallen, die mr ar spo radisch gev. ariyk waren. Uit een van die uitvallen scoorde rechtsbin nen Piet Lagranc! in samenwerking met v. d. Meer het enige Voorburgse doelpunt (3—11 Xerxes ONA Gouda Spart. *20 DCV Laakkw. Unitas CW VFC SVW Quick H. 29— 7 17—15 14—15 17—15 13—11 20—18 15—12 20—23 15—18 11—23 9—23 2e-KLASSE A PapendrechtBlauw Zwart 12 HVVDe Musschen 23 NeptunusRVC 02 RoodenburgCeleritas LFCOvermaas Roodenb. 13 8 HBS 12 7 LFC 12 Overmaas 12 Neptunus 13 Celeritas Musschen BI. Zwart RVC Papendr. VUC HW 2—1 3—4 23—16 29—18 25—17 24—22 18—14 29—27 24—24 17—21 18—27 20—26 19—27 16—29 3e-KLASSE A WilhelmusBodegraven 0—1 Hillegom—Foreholte51 NAS—VIOS 0—3 AlphenLisse 31 SJCVoorburg 31 30—12 26—14 24—15 29—32 30—18 30—25 23—25 20-27 20-39 27—34 17—29 16—32 3e-KLASSE C UNIO—HOV 1—2 Kranenburg—Westerkwartier 50 CKCGSV 0—2 DHS—RAVA 1—1 Archipel—ODI12 TransvaliaAlphia 40 WassenaarVredenburch VIOS 12 8 3 1 19 Wilhelmus 12 6 5 1 17 Bodegrav. 11 7 2 2 16 Wassen. 13 6 3 4 15 Hillegom 12 6 2 4 14 Alphen 13 6 1 6 13 Lisse 11 4 2 5 10 Vredenb. 12 3 4 5 10 SJC 13 3 4 6 10 Voorburg 11 3 2 6 8 Foreholte 12 2 3 7 7 NAS 12 2 1 9 5 Kranenb. HOV Archipel ODI DHS RAVA GSV CKC Westerkw. UNIO Alphia Transvalia 10 44—17 32—19 25—21 23—23 19—17 18—20 26—24 25—30 20—31 15—23 24—41 21—24 4e-KLASSE A Warmunda —Oranje Groen 3—0 SVLV—VV8B DOSR—Altior DOCOSConcordia H Lugdunum—Van Nispen 4—0 Lugdunum 11 11 0 0 22 40— 8 VV8B 11 7 1 3 16 20—15 Altior 11 4 3 4 11 24—25 DOSR 9 3 4 2 10 24—17 DOCOS 10 3 4 3 10 21—19 Warm. 10 3 4 3 10 13—18 SVLV 11 2 5 4 9 18—19 Cone. H 12 2 5 5 9 15—28 ASC 9 2 2 5 6 18—29 Or. Groen 9 1 3 5 6 12—19 V. Nispen 9 2 1 6 5 11—19 4e-KLASSE E HardinxveldWaddlnxvecn Gouderak—EDS Lel kerkerkWoerden IlillegersbergXieuwerkerk 't NoordenBoskoop Woerden 12 Waddinxv. 11 ED8 11 Hillegersb. 10 Gouderak 9 't Nuorden 11 Boskoop 10 DONK 9 Lekkork. 10 Nieuwerk. 9 Waddinxv. 10 1—0 2—3 1—3 2—1 1—1 37—15 25—15 22—20 27—19 28—16 20—22 23—32 19—23 20—33 15—20 9—35

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7