Blonde Arie v. d. Oever viert zijn terugkeer met twee doelpunten RCL neemt de leiding nu alleen in handen Noordwijk in slotfase naast 's-Gravenz. SV Rijnsb. Boys behaalt zeer nuttige zege: 2—0 Ter Leede's defensie in vorm tegen SSS ft Strafschop beslist de strijd tussen ARC en Zwerver: 2—1 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 29 JANUARI 1962 Meer muziek in Quick Boys-aanval Er zat ineens meer muziek in de Quick Boys-aanval Of het na lange tijd weer meespelen van Arie v. d. Oever daarvan de oorzaak was, valt moeilijk te zeggen. Maar het staat als een paal boven water dat blonde Arie lang geen gekke come-back vierde. Van de vier doelpunten, die de Kat- wijkse aanval tegen Spijkenisse scoorde, nam hij er twee voor zijn rekening. geven. Dat gebeurde toen de Spijke- nlsser defensie een steek liet vallen en v. d. Plas hem beheerst omspeelde: 10. Quick Boys-doelman Den Hol lander behoefde slechts sporadisch in actie te komen, maar hij had toch geluk toen midvoor v. d. Hoe in vrije schietpositie kwam en het leer naast schoot. Tien minuten voor de rust kreeg Arie v. d. Oever de kans waarop hij al geruime tijd gewacht had. Hy ging v. d. Schee voorbij en gaf met een felle schuiver Van Beek geen schUn van kans: 2—0. I Na de hervatting had Quick Boys tien minuten nodig om op het flü- weel te komen. In beide gevallen was rechtsbuiten v. d. Plas de grond- I legger van de doelpunten. Tweemaal besloot hij prachtige rushes met be- keken trekballetjes, welke dankbaar geaccepteerd werden door Arie v. d I Oever en Jeroen de Hollander:40 Daarna liet de thuisclub de teugels wat vieren, maar al werkten de Spij- kenissers enorm hard. hun zeer zwakke aanvalslinie was niet bij I machte het doelman Den Hollander 'moeilijk te maken. Rond vierdeklassers zaterdagvoetbal (Van een onzer verslaggevers) SVOW, de club uit Oude Wetering, dat tot voor kort de onbe dreigde leider van de vierdeklasse A was, is van de troon gesto ten. Voor de derde maal in successie leden de roodwitten een nederlaag. Ditmaal haalde Oegstgeest we tipten dit reeds in onze prognoses het kunststukje uit en al was de 1 —0 zege een tikje geflatteerd, de prestatie van de roodgelen is er niet minder om. Van de minder goede prestaties van SVOW heeft RCL uitstekend geprofiteerd. Door een 61 zege op Leiden gaan de Racings thans aan de leiding met twee punten voorsprong op de Weteringers. Twaalf wedstrijden was de top in handen van SVOW; het getal 13 was voor de roodwitten een echt ongeluks nummer! Roodbroeken verspeelden een punt ARIE VAN DEN OEVER De blauwwitten hadden het goed bekeken. Zomin mogelijk aanvallen door het midden, want al is het spel van de Spijkenisser stopper Van der Schee niet meer van de kwaliteit van enkele jaren terug, hy staat nog altijd zijn mannetje. De Spijkernisser defensie was dan ook beslist het beste deel van de ploeg en vooral doelman Van Beek stak in prima vorm. Hij behoedde zijn ploeg voor een grotere nederlaag. Voor de aanvang van de wedstrijd namen spelers en publiek een mi nuut stilte in acht in verband met het plotseling overlijden van de ge ziens jeugdleider Wim Guyt. Na een wat aarzelende start be gon Quick Boys stevig aan een offen sief te bouwen, dat tot de rust behoudens enkele Spykenisse-aan- vallen voort-duurde. Arie v. d. Oever c.s. voelden doelman Van Beek duchtig aan de tand. maar zoals ge zegd, de Spijkenissef keeper stak in prima vorm. Het duurde dan ook vrij lang voor hij zich gewonnen moest Advertentie 1LIGTV0ET mam i mm mm m& i ÜANGETJt M \IEIDEN - T£L.«WE>i Uitslagen - standen Zaterdagvoetbal 2e-KLASSE A ZwaluwenRynsb. Boys Zwart WitKozakken Boys 5—3 Quick Boys Spijkenisse 4—0 SSSTer Leede 1—2 's-Gravenz. SV —Noordwyk 2—2 Quick B. 12 8 3 1 19 33—18 Noordwijk 11 6 4 1 16 25—15 Koz. Boys 11 6 2 3 14 38—30 Ter Leede 13 6 2 5 14 32—24 Zwart W. 11 4 4 3 12 20—19 Rynsb. B. 13 5 1 7 11 27—33 SSS 11 3 4 4 10 18—26 's-Gr. SV 12 2 4 6 8 16—24 Spijken. 12 3 2 7 8 21—30 Zwaluwen 12 1 4 7 6 10—20 Leiden leed zeer grote nederlaag Voor Leiden dat vorige week zo goed voor de dag kwam is de zware 61 nederlaag by RCL teleurstellend. Ook Katwijk leed weer verlies, maar de 21 score uit tegen JAC was be slist onverdiend èn het voetbal dat de oranjezwarten ten beste gaven was veelbelovend. RCL dat zaterdag a.s. naar Katwijk trekt kan rekenen op een warm onthaal. In Sassenheim vochten GWS en Koudekerk een vin nig duel uit. De voetballers uit de Rynstreek trokken met 01 aan het langste eind. Overigens was men in de Bollenstreek niet erg te spreken over de harde strijdwijze van de Kou- dekerkers! Er was ook nog een top scorer deze zonnige voetbaldag: Lis- ser Boys won met 51 van de Boys uit Hoek van Holland. Midvoor Mondriaan scoorde viermaal! In vogelvlucht Ere wie ere toekomt: Onze flitsen beginnen we daarom in Oegstgeest. De club van Versteeg trad geladen aan en sloot vooral defensief v. d. Voort en De Bekker prima. Maar goed ook, want SVOW was alhoewel zonder stootkracht toch wel sterker. In de 7e minuut scoorden de bezoe kers. maar het feest ging niet door wegens buitenspel. Het was Oegst geest dat de score opende. Dankzij de beide SVOW-ers Pulleman en v. d. Lip. In de 20e minuut schoot Pulle man van grote afstand in eigen doel. Doelman Van der Lip was ondanks zijn roepen toch uit doel gelopen en zag de terugspeelbal over zijn hoofd in de touwen zweven.In de tweede helft kon een veel sterker SVOW dank zij goed verdedigen van Oegstgeest niet gevaarlijk worden. De 10 stand bleef dus gehandhaafd. Een gelijkspel hadden de bezoekers echter wel verdiend. In Leiderdorp by RCL—Leiden vlotte het in de eerste helft nog niet zo erg bij de Racings, want stug ver dedigen van v. d. Kwaak cs. hield de score tot 10 beperkt. Luik was de maker van bet eerste doelpunt. Na de rust ging het véél beter en na 8 minuten was de wedstrijd in feite beslist. Joop Versteegen en Luik zorgden voor 3—0. Het werd eerst I nog 40 (Gerrit Maas) alvorens Lei- i den door rechtbinnen Deda de eer wist te redden (4—1). Door Luik en L. van Telgen werd de 61 eindstand bereikt. De RCL-er Luik scoorde drie maal! Dat driemaal scoren verbleekt ech ter bij de prestatie van Mondriaan in de wedstrijd Lisser Boys—Hoekse Boys. De Boys-midvoor knalde vier maal raak: Binnen het. half uur was de hattrick een feit. Walkier zorgde voor de 40 ruststand. Na de thee redden eerst de Hoekse de eer (41). maar Mondriaan schoot daarna voor de vierde maal raak: 51. In Sassenheim ging het bij GWS Koudekerk nogal stevig toe. Vooral aan Koudekerkse zijde was het voet bal aan de te harde kant In de eer ste helft bleef dit minder prettige spelletje zonder goals. Vyf minuten na de thee scoorde midvoor Zweeris de enige treffer (0—1). Daarna had GWS bepaald pech want Veltenaar zag twee schoten door de paal ge-' keerd. Een gelijkspel was 'hier meer op zijn plaats geweest. Arbiter Wierts uit Amsterdam had de strijd goed in handen. JACKatwijk was een pittige en goede wedstrijd, waarin de Hage naars technisch beter voor de dag kwamen. Direct na de start kwam de Katwijker De Koning alleen voor doelman v. d. Zwan. doch hij schoot, de bai in diens handen. De rust kwam met 2—0 door goals van Van Bockhove en Piet Maas. Na de rust gaf Katwijk de toon aan en vanuit het. middenveld werden vele aanval len opgezet. In de 12e minuut ver kleinde linksbinnen Van Duyven- voorde de achterstand tot 21. Kat wijk bleef doorgaan en gaf nu onbe twist de toon aan. Helaas voor de oranjezwarten zette dit overwicht geen zoden aan de dijk, want hoewel de Haagse defensie vaak in moeilijk heden kwam. bleef doelman Van der Zwan het laatste (te) grote struikel blok. Onverdiend verloor Katwijk met 21. Door de bank genomen speelden de bezoekers toch een prima wedstrijd. Alphen behaalde verdiende zege (Van onze correspondent) Een grondig gewijzigde Alphen- voorhoede heeft in de strijd tegen Lisse de eigen aanhang eindelijk weer eens geheel voldoening geschon ken. De linkervleugel was aan de kant gezet en Boon en Frankfoort, die nu stonden opgesteld, lieten van de Alphense aanval inderdaad veel meer kracht uitgaan. Al direct na het begin verwierf Alphen zich een klein veldover- wicht en dat resulteerde tenslotte in een doelpunt van Jan Ederveen, dat uit een vrij moeilijke positie werd gescoord (10>. De vreugde was ech ter slechts van korte duur, want meteen daarop liep de uitlopende doelman Van Leeuwen onder een hoge voorzet door en bood de Lisse midvoor zodoende een niet te missen Een spelmoment uit de wed strijd Alphen-Lisse. De Lisser doelman is hier de Alphen- midvoor Henk Hagen te vlug af. (Foto Leidsch Dagblad) kans. Even leek Alphen-in moeilijk heden te komen, toen de gasten di rect terugkwamen en snel de weg naar Van Leeuwen insloegen. Spil Jan Zaad toonde zich in die periode echter een stopper van formaat. En uit een tegenaanval van Alphen zorgden Ederveen en Planken zelfs dat de thuisclub een 21 voorsprong naar de thee kon meenemen. Na de rust nam Alphen het heft in handen en werd Lisse op de eigen helft afgesloten. Uit een pass van Henk Hagen slaagde de naar binnen rekomen Frankfoort erin de stand op 31 te brengen. Een wisselend spelbeeld kenmerkte de volgende fase van de strijd, maar wat men ook probeerde, in de score kwam geen verandering meer. Twee punten en ivat ruimer adem (Van een onzer verslaggevers) Noordwijkse aanvalsleider K. Marijt is volkomen uit vorm. Dat is de roodbroeken bijna loodlottig geworden in de wed- itrijd tegen 's-Gravenzandse 3.V., die in een gelijk spel (2—2) eindigde. Een uitslag waarmee beide ploegen overi gens tevreden mogen zijn. Noordwijk liet het ook dit keer op een slotoffensief aankomen. Tien mi nuten voor het einde resulteerde dat in een harde schuiver van Map Ma- rijt. waarop doelman Molenaar nau welijks reageren kon. Het schot van Marijt betekende de gelijkmaker. Nadien kropen beide ploegen nog eni ge keren door het oog van naald in een wedstrijd die aantrekkelijk be gon. maar rommelig eindigde, omdat scheidsrechter Huizing niet altijd ge lukkig was in zijn beslissingen. Overrompelend Noordwijk begon overrompelend, doch reeds in de eerste minuten bleek, dat K. Marijt als speerpunt in de voorhoede volkomen faalde. Binnen 9 minuten verscheen hij driemaal alleen voor doel en even zovele keren faalde hij by de afwer king. Geleidelijk aan werkte GSV zich onder die druk uit en toen kwam uit, dat de Noordwijkse defensie die ge keren door het oog van de naald in een wedstrijd die aantrekkelijk be- middag ook niet al te hecht was Vooral stopper De Koning had nogal moeite met het gladde veld. GSV nam voor rust een 20 voorsprong door rechtsbinnen Jaap Kluin. De eerste treffer een fan tastische omhaal was het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Kluin scoorde het na een half uur. Noord wijk kwam nog even terug, doch na een vreselijke mistrap van De Ko ning was het Kluin in de laatste mi nuut van de eerste helft, die de score verhoogde. In de allereerste minuut van de tweede helft deed zich een soortgelijke situatie voor, doch dit maal was het v. d. Wiel die mis- trapte, terwijl nu Van Nierop door Rijnsburgse Boys heeft zich zelf wel een bijzonder groot ple zier gedaan, door de altijd moeilijke uitwedstrijd tegen Zwaluwen in winst om te zetten. Deze wedstrijd was eigenlijk nog moeilijker dan zijn vele voorgangers, omdat Zwaluwen met de rug tegen de muur voor het behoud van het tweedeklas seschap vecht. Maar ondanks het feit, dat de Vlaardingers weer eens de zoveelste wijziging in hun elftal hadden aan gebracht en een beroep hadden ge daan op enkele oudgedienden als v. d. Wijden en Visser, is het hen niet ge lukt ook maar één treffer te scoren. En daar dit aan de geelzwarten twee maal gelukte, in beide speelhelften eenmaal, werd het zodoende een 2—0 zege. Matig voetbal Veel valt er over deze wedstrijd niet te vertellen, want het was maar heel erg matig voetbal dat gedemon streerd werd. De Rijnsburgers ver dienden, daarover waren vriend en „vijand" het in deze sportieve wed strijd volkomen eens, de beide pun ten door hun iets betere spelopvat ting, hun homogenere ploeg en vooral hun wat grotere vechtlust. Het is vooral die vechtlust, die de Rijnsbur gers staande houdt, want de telken male noodzakelijk aan te brengen wijzigingen in het elftal, maken het toch wel moeilijk een sterke eenheid op te bouwen. Nu weer was het inval ler Kralt, die in de voorhoede ope reerde, terwijl in het doel de van Brabantia overgekomen Blokhuis stond opgesteld. Maar. zonder de an deren ook maar iets tekort te doen, het zijn juist deze spelers geweest, die voor de winst hebben gezorgd. In de eerste helft was het een vrij gelyk opgaande wedstrijd, waarin de Rijnsburgers toch wel zoveel gevaar lijker waren, dat doelman v. d. Rey- den in het Vlaardingse doel het meeste werk kreeg op te knappen. Dat ging hem overigens best af. maar ook hij kon tenslotte niet ver hinderen, dat Kralt ongeveer halver wege de eerste helft eindelijk zijn slag sloeg en de Vlaardingse goalie passeerde. In deze speelhelft kwam duidelijk tot uiting, dat de Vlaardin gers, die eigenlijk het hele seizoen al teren op hun ijzersterke achterhoede, daarvan nu de nadelige gevolgen gaan ondervinden. Want het valt tenslotte voor geen enkele defensie mee om als maar weer de slagen op te vangen en zodoende enkele min of Velox en de 500 gulden Het gaat er meer en meer op lijken, dat de spelers van Velox de beloofde extra pre mie van 500 gulden voor het kampioenschap van de tweede divisie in de wacht zullen slepen. Gisteren heb ben de Utrechters een be langrijke stap op de weg naar de titel gezet door Helmondia met een 30 zege van de eer ste plaats te verdrijven. 3e-KLASSE A SHSMonster LoosduinenHoogvliet Excelsior PCSVD Excelsior MHBSS ARCDe Zwerver Hoogvliet 13 9 ARC 13 8 De Zwerv. 13 8 Excels. P. 13 7 CSVD 13 4 i Excels. M. 13 5 HBSS 12 4 Loosduin. 12 3 Monster 13 1 SHS 13 2 1—1 (o.p.v. Monster) 10 4e-KLASSE A Lisser Boys—Hoekse Boys GWSKoudekerk JAC—Katwyk RCLLeiden OegstgeestSVOW RCL 13 8 4 1 20 13 14 12 SVOW Koudek. JAC Lisser B. 13 Hoekse B. 12 Oegstgeest 13 GWS 13 Katwijk 14 Leiden 13 2 2 1 4 2 5 3 4 3 6 4 6 0 10 3 18 16 2—0 2—1 31—16 1 26—11 45—25 30—26 22—25 25—28 24—26 22—34 21—41 18—32 5-1 0—1 2—1 6—1 1—0 36—18 28—16 40—35 41—25 34—26 25—24 26—C2 25—28 18—30 21—56 meer zwaarbevochten punten uit een wedstrijd te slepen. Geen wapenfeiten Noch in de verdere eerste helft, noch in het eerste deel van de twee de helft deden zich verder grote wa penfeiten voor. Het bleef bij meestal goedbedoelde pogingen. Het was al weer halverwege de tweede helft, dat j een van deze pogingen de Rijnsburg se twee op het scoringsbord bracht. Opnieuw zag Kralt zijn doorzetten beloond met een treffer, waartegen v. d. Reyden machteloos was. Het laatste kwartier van de wedstryd bracht een wanhopig aanvallend Zwaluwen steeds maar weer in het Rijnsburgse doelgebied, waar nu Blokhuis kans kreeg om te schitte ren en de Rijnsburgers de zekerheid te geven, dat men eindelijk weer de beschikking heeft over een doelman van klasse. Met deze 20 zege gaat de situatie er voor de Rijnsburgers heel wat ge zonder uitzien en als zy er in de komende wedstrijd in slagen nog en kele punten te veroveren, is het twee de klasseschap weer voor een jaar geprolongeerd! goed uitlopen verder onheil kon voor komen. Na vijf minuten kreeg K. Marjjt —tot eigen verbazing een vrije trap te nemen. Een tikje naar Haasnoot was voldoende voor 21. Aangeslagen GSV was aangeslagen en bereikte van dat moment af niet meer haar spelpeil van voor de rust, dat tech nisch iets hoger lag dan dat van Noordwyk. De roodbroeken kwamen meer in het offensief en af en toe brak in de 's-Gravenzandse defensie een ware paniek uit. Noordwyk kon dat met een gewy- zigde voorhoede, die slecht plaatste, niet uitbuiten. De GSV aanval kwam nog wel enkele malen gevaariyk in de buurt van Van Nierop, doch de stootkracht was verdwenen. Boven dien groeide de jonge K. Spaander man op de linksbackplaats naar een grootse vorm. Voor rust had hy als rechtsbuiten niet kunnen imponeren. Steeds golfden de Noordwykse aan vallen op Molenaar c.s. aan en steeds zonder succes, totdat Map Maryt tenslotte met een bliksemsnelle be weging de gelykmaker liet noteren. Nadien is Noordwijk nog het dichtst bij de overwinning geweest, doch de Roodbroeken bleken hun kruit ver schoten te hebben. Koersen Hilversum Onverwachte zege van TABOR (Van onze medewerker) De schimmel Tabor, die eerst by Nottelman en later bij Tesselaar in training was, behaalde, na lange tijd afwezig te zyn geweest, een enigs zins verrassende zege in handen van Jan van Dooyeweerd. Velduil S (Costing) met het eerste startnummer, leidde lang, steeds dichtby gevolgd door Umberto, Wil liam Z, Kebu en Tabor. By het in gaan van de laatste ronde lagen de vertegenwoordigers van entraine- ment Geersen, Iniopile en Ugold- man K nog in de achterhoede. Toen de koploper aan de overzyde fou- teerde, nam Umberto diens taak over en ging aan het hoofd de rechte lyn in. De achtervolgers wierpen toen hun laatste reserves in de stryd en het werd een adembenemende finish. Het scheen, dat Iniopile (Vergay) zou zegevieren, doch Jan van Dooye weerd spurtte ook met Tabor fel en de ontwikkeling van de foto moest worden afgewacht om te beslissen dat de schimmel met miniem ver schil in 1.26.4 km.-tyd had gewon nen. Umberto werd derde vóór Ugoldman K. De uitslagen lulden: Carel Bond W-prljs: 1. Zampa Hol- landla (F. J. Eerenberg) (1.32.7); 2. Zampa; 3. Ydeltult R. Tot. wi.: f9.80, pl. f4.70, f 1.60, f4.10, gek. f 10.40, cov. f 4.40. Carel van Hlddum-prys: 1. Zoranus Axklt (J. Wagenaar jr.) (1.31.5); 2. Zllla; 3. Zellonus K. Tot. wl.: f2.80, il. f 1.60, f2.90, f6.70, gek. f5.60, cov. 3.40. Carlesl-prijs: 1. Woudsnip S. (M. Bouwhuis) (1.29.3); 2. Ynno Con Dlos; 3. Vink S. Tot.: wl. f3.90, pl. f 1.80, f 1.60, f 1.60, gek. f 8.70, cov. I 5.40. Carlos Pluto-prlls: 1. Yellow Six (B. Dapper Jr.) (1.28.6); 2. Yvonne; 3. Y. Y. Hanover. Tot. wl.: f4.70, pl. f 1.60, f 1.50, f2.10, gek. f7.30, cov. f5.70. Carlos van Zelda-prljs: 1. Tabor (J. van Dooyeweerd) (1.26.4); 2. Iniopile; 3. Umberto. Tot. wl.: f3.10, pl. f 1.50, f2.40, gek. f7.10, cov. f4.10. Carolus T.-prys: 1. Yasmlne (P. A. Strooper) (3.35.9); 2. X. Straal W; 3. Xessldor. Tot. wl.: f3.10. pl. f 1.50, f2.40. gek. f7.10, cov. f4.10. Carre-prijs (le afdeling): 1. Winston Hanover (W. Leeuwenkamp) (1.26.6); 2. X. Tello; 3. Youthful Nora Spencer. Tot. wl.: f6.50, pl. f 1.90, f 1.70, f 1.30, gek. f38.20, cov. f6.00. Carrlere-prys: 1. Valnqueur (J. M. v. d. Berg) (1.26.8); 2. Upper Ten; 3. Umber. Tot. wl.: f7.20, pl. f4.10, f2.50 f6.50. gek. f 11.20, cov. f 9.30. Carre-prys, (2e afdeling): 1. X. Plu to (J. van Dooyeweerd) (1.27.2); 2. Xerophyt; 3. Winny Cliff. Tot. wl.: f2.60, pl. f 1.50, f2.10, gek. f6.90, cov. f4.50. Totallsator omzet f 171.000. (Van een onzer verslaggevers) Een strafschop heeft het belangry- ke duel ARC-De Zwerver beslist. Ten gunste van de Alphense ploeg, want Leen Krygsman faalde niet toen de arbiter naar de witte stip wees nadat de Doelman van De Zwerver, Van Heiningen, buiten zyn boekje was gegaan. Het belang van deze wedstryd woog voor beide par tyen zwaar. In het byzonder de Al phense defensie stond vaak vreemd te schutteren en moest vaak de hulp inroepen van de binnenspelers. De bezoekers hadden het eerst succes. Toen een hard schot van internatio nal Slagboom door het been van spil Oosterloo van richting werd ver anderd, stond doelman Van Horze machteloos:0-l. ARC herstelde zich keurig. Val kenburg speelde een grote rol in de roodzwarte aanval en toen rechtsbui ten Ram overschakelde op zyn groot ste versnelling, werd het 1-1. De ARC-aanval miste daarna enkele goede kansen. Midvoor Van Winkel viel tegen. Hy ontbrak meerdere ma len byaanvallen op het doel van de bezoekers. In de tweede helft trachtten De Zwervers ARC met Niet zonder angst ziet de ARC-d fensie deze actie van de Zwerver-midvoor aan. Het schot zal een seconde tater evenwel onschadelijk worden gemaakt door doelman Van Horze (mid den). (Foto Leidsch Dagblad) harde tackles van het winnende doelpunt af te houden. Het draaide uiteindelyk uit op een strafschop, toen doelman Van Heiningen te agressief optrad. Zoals reeds gezegd benutte Krygsman deze onberispe- ïyk: 2-1. In de resterende tijd kwamen bei de partijen enkele malen nog dicht bij een treffer. Verandering in de stand kwam er echter niet meer. Klaaswalers hadden geen schutters Er mag dan groot verschil zijn in de spelopvattingen van de clubs uit het Leidse gebied, één ding hebben ze alle gemeen; ze zien altijd weer op tegen de uitwedstrijd tegen S.S.S. En niet ten onrechte, al geldt dat niet S.S.S. zelf, maar het 'erschrikkelijk slechte terrein, .vaarop de Klaaswalers nu al aren hun wedstrijden spelen. Daarom is de 2—1 zege, die de Sassemers behaalden een goede pres tatie te noemen, al is die overwin ning bepaald niet toe te rchryven aan een machtig overwicht. De geel roden mogen technisch was meer in hun mars hebben dan de Klaaswa lers, de laatsten speelden met een dermate groot élan, dat ze zowel voor rust als daarna driekwart van de wedstryd sterker zyn geweest. En toch won Ter Leede, omdat het beter wist om te springen met de weinige kansen die zich voordeden. Dat de score beperkt bleef tot twee doelpun ten. Het had voor hetzelfde geld drie of vieréén kunnen zyn. De zege is voornamelijk te danken aan het feit, dat de aanvalslinie van de thuisclub het woord „doelpunt' nog niet in haar voetbalwoordenboek had opge nomen. Maar toch zouden we een groot onrecht begaan als we de Ter Leede-zege alleen daaraan zouden toeschryven. Nee, een voorname fac tor was ook het vaak uitstekende spel van Ter Leede's defensie, waar in naast doelman De Vries en Thys- sen, vooral linksback Kees Molema een schitterende party speelde. Offensief De thuisclub begon, nadat het eer ste deel van de wedstryd gelyk op ging, langzamerhand een offensief op te bouwen, waarby vele aanvallen op het doel van De Vries afrolden. Maar de meeste strandden reeds in het „voorterrein" en wat daar doorheen glipte werd een zekere prooi voor de Sassenheimse goalie. Ondertussen zat de roodgele aanval allerminst stil en de veel minder talryke aanvallen waren stuk voor stuk gevaariyker. Dat leidde na 25 minuten tot de ope ningstreffer toen de doelman van de thuisclub de bal miste en H. Mole naar er als de kippen bij was om die fout af te straffen. Met deze 0—1 stand brak ook de rust aan. Na rust was het spelbeeld nog steeds hetzelf de. Een sterker SSS dat tevergeefs aanviel en Ter Leede, dat loerde op elk klein kansje. En dat kwam na 6 minuten al, toen H. Molenaar knap naar links afzwenkte en toen zo'n uitgekookte pass los liet, dat de jeug dige invaller rechtsbuiten Wilbrink van dichtby de bal maar voor het inschieten had. Dat was 0—2 en dat betekende praktisch gesproken al de Ter Leede zege. Weliswaar bleef de thuisclub voortdurend in het offen sief, maar het spel van Molema c.s. groeide nu naar zo'n hoogte, dat er geen doorkomen aan was. Byna had Ter Leede de voorsprong nog tot 0—3 verhoogd, maar het schot van Wil brink ging net langs de verkeerde kant van de paal. Tien minuten voor tyd gelukte het linksbinnen Tros eindeiyk de achter stand tot 12 terug te brengen, maar de verwoede pogingen, die daar na nog werden aangewend om een gelijk spel uit het vuur te slepen waren tegen de kundige Ter Leede defensie al by voorbaat tot misluk ken gedoemd. II RIJ VERKEER: Geef vrye doorgang aan voetgan gers op zebrapaden. Sla niet met grote snelheid een hoek om. Direct om die hoek kan een zebrapad liggen. TAFELTENNIS Scylla liet zich verrassen (3—7) In de ereklasse liet Scylla zich dit weekeinde verrassen door ee» ver sterkt Eendracht, dat met oud-inter national Stoop in de gelederen royaal de baas bleef over de Leidenaren, van wie alleen Bakker en Van Zoelen tot scoren kwamen. Eendracht won met 73. Bakker won zonder veel moeite van Stoop, wiens aanval de laatste tyd wat onzeker geworden is (2111, 21—15) en ook De Mey liep vast op Bakkers befaamde defensie. Bakker won tegen v. d. Boogaart de eerste game (1321) maar verloor de twee de met dezelfde cyfers. In de derde kwam de Leidenaar op 1210. Toen viel de tydslimiet. Bakker raakte vol komen van slag af en verloor met 16—21. Van Zoelen won wel van v. d. Boo gaart door vaker een afmaakslag te riskeren (21—16, 21—16) maar hy verloor na overigens zeer span nende stryd in drie games van zowel Stoop als De Mey. Ook het dubbelspel ging verloren. De Jong verloor al zyn partyen. Docos en Smash 2 deelden in de hoofdklasse de punten broederiyk (55). Zandvliet verloor van Van Veen (0—1), Welsink had geen moei te met Grimbergen (11), maar Rutten was te onvast voor Van Steenbergen (12) en hoewel de niet byster op slag zynde Van Veen deed wat hy kon, Welsink trok toch aan het langste eind. Steenbergen gaf Docos weer de leiding, maar Rutten zorgde voor 33. Steenbergen gaf Do cos voor de laatste keer de leiding. Rutten bracht Smash weer naast de Leidenaren en Zandvliet gaf de Am sterdammers zelfs een voorsprong. Het dubbelspel leverde echter een ze ge op voor Van Veen—Steenbergen zodat Docos toch een punt veroverde, (5-5).

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 6