79 ADMINISTR. KRACHT Nieuw herenhuis, met garage, voor-, zij- en achtertuin Handel vormt ook onderdeel van communistisch veroveringsplan Politie bedreigd door twee Haarlemmers 2.10 1.49 79 tuinman-voorman Scherpe waarschuwing van Ir. F. J. Philips: Ondernemers gewezen op de verantwoording Beiden in arrest gesteld Persoonsverheerlijking va n Molotow nu ook verboden ONBEKENDE BOVEN HET VLIEGTUIGEN SUEZKANAAL VERRAS UW GEZIN GEHAKTRECLAME AANKOMEND KAPSTER DAMESKAPSALON W. KAAPAAN LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 29 JANUARI 1962 De president van het wereld omvattende Philips Concern, ir. F. J. Philips, heeft een scherpe waarschuwing laten horen tegen de verlokkingen van de handel met de communistische landen. Over de hoofden van de bui tenlandse persmensen heen, die In het Kurhaus geboeid luister den naar hun eregast, richtte hij zich met nadruk tot de onder nemers, die hij wees op hun eigen verantwoordelijkheid. „Wij dragen de verantwoordelijk heid als wij handel drijven met lan den achter het ijzeren gordijn', zo riep hy uit. „Er zijn mensen, die zeggen: dat moet de regering maar uitmaken. Maar dat kan niet altijd! De regering wacht ook wel eens op initiatieven van particulieren. Zij wacht soms af, hoe men in het land over een bepaalde zaak denkt en hoe onze politieke vertegenwoordigers er over denken'. Eigen geweten „In de oorlogsjaren hebben wij ook wel eens voor beslissingen gestaan, waarbij wij slechts bij het eigen ge weten te rade konden gaan. Daarom moeten wij ook nu zelf weten, wat wij moeten doen. Eén ding weet ik zeker, namelijk, dat het Kremlin een bepaald plan heeft. Als dat uitge voerd wordt, zullen nog maar heel weinigen van ons later aan deze ta fel kunnen zitten. Dan zullen wij el kaar tegenkomen in de ertsmijnen van Siberië. Als wij dat voor ogen houden dan moeten wij zeggen, dat wij er niet veel zin in hebben om de uitvoering van bepaalde onderde len van dat plan te helpen verge makkelijken. Natuurlijk past een be paalde handel met het Westen in dat plan van het Kremlin. Dat neem ik die mensen niet kwalijk. Maar an derzijds geloof ik, dat het ons past ook een bepaald plan te maken en wel voor de handel met het Oosten' Ongeorganiseerd „Die handel wordt nu ongeorga niseerd gedreven. Allerlei firma's, zelfs in Nederland, worden doelbe wust tegen elkaar uitgespeeld. Dat gebeurt op grote schaal en alles wordt keurig gedirigeerd. Velen van ons doen daaraan van harte mee. Ik meen, dat het de verantwoordelijk heid voor de gevolgen daarvan is. die wij moeten zien. Wanneer wij in een vrije maatschappij willen voortleven dan moeten wij ophouden met het maken van kleine plannetjes, alleen voor onze eigen organisatie of voor ons eigen landje. Dan moeten wij eraan wennen, globaal te denken. Die gedachte begint reeds door te werken. De E.E.G. is al een stap in die richting. Daarbij gaan wij dus niet alleen denken over ons eigen Nederlandse beleid, maar wij gaan denken over de vraag: hoe doen wij het in Europees verband? Wij moe ten nog verder gaan en in NAVO- verband een Atlantische gemeen schap gaan plannen. Dat moet dus een globaal plan zijn, dat aangeeft hoe wij de zaken in ons deel van de wereld willen gaan regelen. Ik geloof dat onze verantwoordelijkheid met- zich brengt, veel meer globaal te gaan denken dat wij ooit heb ben gedaan". Werkloosheid Ir. Philips had voor hij in zijn rede op het jaarlijkse diner voor de bui tenlandse persveresiiging in Neder- ste, wat de mens in zijn leven kan overkomen is, dat hij overbodig is en dat er geen rekening meer met hem wordt gehouden. Dat is veel erger dan dat je, zoals in een oorlog, sa men armoe en gebrek lijdt'. Ir. Philips noemde het een eerste taak van de ondernemer de mensen in de bedrijven te erkennen, als in dividu en als groep. Daarvoor was het volgens hem nodig individueel aandacht aan alle medewerkers te schenken en waar mogelijk iets te laten merken van een persoonlijke waardering voor het werk, dat wordt gepresteerd. In dit opzicht wees hij ook op de wenselijkheid van een goe de voorlichting van het personeel over de gang van zaken in het be drijf, zoals die via personeelsverte genwoordigingen en personeelsbladen kan worden gegeven. De ondernemer dient volgens ir. Philips zijn men sen ook het gevoel te geven, dat zij veilig zijn in het bedrijf en be land dit onderwerp aansneed voor de ischermd tegen alle vormen van wil- 160 gasten reeds over andere verant woordelijkheden van de onderne mers gesproken. Daarbij stond van zelfsprekend de verantwoordelijkheid tegenover de arbeiders voorop. In dit verband zei ir. Philips, dat hjj de werkloosheid het ergst van alles acht. „Mijn indruk is altijd ge weest, dat bij de gezinnen waarvan de man in de crisisjaren werkloos is geweest, die tijd van werkloosheid een veel groter litteken heeft ach tergelaten dan de oorlogstijd, waar in men het materieel nog veel moei lijker had. Ik geloof ook, dat het erg- Mende voorstander verder overleg met Moskou (Van onze correspondent in Bonn) De Westduitse liberale partijvoor zitter, dr. Mende, heeft voor een kleine verrassing gezorgd door te verklaren dat hij voor contact op ambassadeursniveau tussen Bonn en Moskou is. De polsingen van de Amerikaanse ambassadeur in Mos kou, Thompson, inzake Berlijn, zijn kennelijk mislukt, aldus Mende, wiens partij met Adenauers chris tendemocraten een coalitie-regering vormt. Het is geen eigengereide Westduit se politiek, maar een kwestie van werkverdeling in het Westen, als de Bondsrepubliek nu contact zoekt met de Russen, zo meent de liberale par tyvoorzitter. Op deze verklaring reageerde het ministerie van Buitenlandse ZaJpen in Bonn met de woorden, dat dergelijke besprekingen niet op het programma staan. Behalve over contact met Moskou sprak Mende zich ook nog uit over de opvolging van Adenauer. Terwijl de liberalen zich een half jaar ge leden steeds voorstanders toonden van een kanselierschap voor de mi nister van Economische Zaken, prof. Erhard, zei Mende gisteren dat het aanwyzen van een nieuwe kanselier een zaak van de CDU was, waarin de liberalen, door de ervaring wijs geworden, zich niet wilden mengen. lekeur. Schildersatelier uitgebrand (Van onze Haagse correspondent) De brandweer heeft gistermiddag een langdurige stryd geleverd tegen een brand in een complex flatwo ningen aan de van Montfoortlaan in Den Haag. Bijna anderhalf uur lang waren vele brandweerlieden in actie om het vuur, dat zich een weg zocht door een gemeenschappelijke zolder te bedwingen. Eerst tegen kwart voor zes was het gevaar voor uitbreiding geweken. De schade wordt geraamd op ongeveer f. 30.000. De brand is waarschijnlijk door kortsluiting ontstaan in het zol deratelier van de kunstschilder C. Kloos, die de flatwoning aan de Van Montfoortlaan 32 bewoont. Voordat de bewoners de brand be merkten. sloegen de vlammen reeds door het dak. Het vuur vond gretig voedsel in de talloze schilderijen en de voorraad verf en vernis in het atelier van de heer Kloos. Het uitbranden van het atelier kon niet worden voorkomen. De brandweer was tot laat in de avond met de nablussing bezig. (Van onze correspondent) De Haarlemse politie heeft zaterdag twee Haarlemmers, een 17-jarige timmerman en een 43-jarige chauffeur, in arrest gesteld, omdat zy het een agent en een hoofdagent van politie lastig hebben gemaakt door een drei gende houding aan te nemen, toen zy in het bezit waren van een yzeren staaf. De agent zag zich verplicht toen de hoofdagent bedreigd werd een schot met zyn revolver te lossen, waardoor de jongste aangehoudene een schampschot kreeg aan zyn rechterhand. Het geval begon 's morgens om kwart voor negen vrij onschuldig. De agent hield de timmerman in de Dr. Schaepmanstraat in de Amsterdamse buurt aan, toen deze op zijn brom fiets te hard reed en geen richting aangaf. De agent was er niet zeker van, dat de jongeman zijn juiste naam had opgegeven en verzocht hem mee te gaan naar de politie post aan de Amsterdamse Vaart. Aan dit verzoek wilde hij niet voldoen, waarna de agent hem vastgreep. De jongen verzette zich en op dat ogen blik passeerde de chauffeur met zijn vrachtauto. Hij stopte en verzocht de agent de jongen los te laten, waaraan natuurlijk geen gevolg werd gegeven. De chauffeur stapte uit de cabine en met een ijzeren staaf in zijn hand begaf hij zich in dreigen de houding naar de agent. De politie man liet de jongen los en de chauf feur gaf de bromfietser een teken weg te rijden. Hiervan maakte de jongen een dankbaar gebruik. De agent kreeg, op verzoek, het rijbewijs van de chauffeur in handen en no teerde naam en adres, evenals het autonummer. De chauffeur verdween echter eveneens. De agent zocht contact met het po litiebureau en om twaalf uur werd de worden voorgeleid. chauffeur aangehouden en ingeslo ten. Tegen hem wordt procesverbaal opgemaakt wegens het een ambte naar belemmeren in de uitoefening van zijn functie, benevens poging tot zware mishandeling c.q. het be drijven van een misdrijf tegen het leven. In gezelschap van een hoofdagent stelde de agent een verder onder zoek in naar de jongeman, die werk zaam bleek te zijn in een houthan del in Haarlem-oost. Daar aangeko men, werden de politiemannen niet vriendelijk ontvangen, want de tim merman pakte een ijzeren staaf en bedreigde hiermede de hoofdagent. De agent pakte zijn revolver en loste een schot in de richting van de rech terhand van de jongen. Het gevolg was, dat de staaf viel. De jongen werd per auto naar een ziekenhuis overgebracht. Nadat hij verbonden werd hij in het politiebureau ingesloten. Behalve wegens de ver keersovertredingen werd proces-ver baal opgemaakt wegens poging tot zware mishandeling c.q. bedrijving van een misdrijf tegen het leven. Beiden zullen voor de officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank De namen van Molo tow en drie andere leden van de „anti-partij- groep" in de Sowjet- Un»ie zullen hetzelfde lot ondergaan als de naam van Staildn, die overal in de Sow jet- Unie en in andere communistische landen heeft moeten verdwij nen. Een desbetreffend besluiit van de Opperste Sowjet, dat op 15 januari Is genomen, werd zater dag in Moskou gepubli ceerd. Behalve de vroegere minister van Buiten landse Zaken, werden genoemd ex-president Kleanient Worosjilow, Lazar Kaganowitsj, die eerste vice-premier is geweest, en de vroegere premier van de Sowjet- Unie, Georg Malenkow. Op het vorig jaar in Moskou gehouden com munistische partijcon gres werden zij veroor deeld wegens de vor ming van een tegen Ohroesjtsjow gerichte anti-partij groep. In het besluit worden 84 steden, dorpen, stre ken. fabrieken, univer siteiten, legereenheden en dergelijke opgesomd, die in de periode tussen 1931 en 1943 naar een van de vier zijn ge noemd. Het grootste aantal staat op naam van Molotow, namelijk 35. Malenkow werd slechts eenmaal in het besluit genoemd. Het betreft een fabriek die in 1940 zijn naam kreeg. Proces-Eiclimann De kleinste Servatius krijgt verlenging De bijzondere rechtbank in Jeruza lem, die op 15 december Eichmann ter dood veroordeelde wegens zijn jodenvervolgingen, heeft de datum waarop een met redenen omkleed verzoek om appel moet zyn ingediend verschoven tot aanstaande woensdag. De advocaat van Eichmann, dr. Servatius, had telegrafisch verzocht om verlenging van de termijn waarin beroep kon worden ingediend tegen het doodvonnis. In zijn uit Keulen verzonden telegram deelde Servatius mee dat hij door ziekte was ver hinderd het desbetreffende stuk op te stellen en in te dienen. De ter mijn van vijftien dagen die Eich mann was toegekend voor het aan tekenen van beroep, was reeds met een maand verlengd. Nieuw Europaplan in wording (Van onze Parijse correspondent) De commissie van deskundigen der zes landen van de Euromarkt, die meestal naar haar president, de Franse ambassadeur in Kopen hagen, Christian Fouchet, wordt genoemd, heeft tijdens haar laat ste zitting in Parijs besloten een nieuwe tekst op te stéllen voor een plan tot politieke eenwording van Europa. Men zal zich herinneren dat op een vorige bijeenkomst, op 18 januari j.l. de vertegenwoordigers der overige vijf landen unaniem een hernieuwd voor stel van Franse zijde hebben afge wezen, dat algemeen als een bedui dende stap terug werd beschouwd in vergelijking met de overeenkomsten die de ministers met heel veel pijn al eerder hadden bereikt. Over het laatste beraad werd in Franse regeringskringen thans op gemerkt, dat het constructief zou zijn geweest. Een Nederlands commissie lid verzekerde echter, dat de funda mentele tegenstellingen niet waren overbrugd. De commissie heeft nu, volgens goed diplomatiek en ambte lijk gebruik, een sub-commissie in het leven geroepen, die voor de vol gende zitting, op 19 februari a,s., voor alle omstreden punten compromis oplossingen zal pogen te ontwerpen. Daarna hoopt men zover te zyn ge vorderd, dat de zes ministers van Buitenlandse Zaken met enige vrucht de resultaten van de suggesties der experts onder de loep zullen kunnen nemen. De Cubaanse minister van Indus trie, Guevara, heeft zaterdag voor de televisie verklaard, dat de Cubanen een tyd van hard werken en opoffe ringen tegemoet gaan. Hy voorspelde een suikeroogst, die de kleinste zal zijn van de „revolutionaire periode". Sommige voedings- en genotmidde len, alsook benzine, moeten worden gerantsoeneerd. Ruzie bijgelegd J lussen Monaco 4 j en Frankrijk? De Fransman Emile Pelletier, Monaco's minister van staat, is zondag in het prinsdom terugge keerd, na in Parijs besprekingen te hebben gevoerd met president De Gaulle en premier Debré. Eer der verluidde in Franse regerings kringen, dat Pelletier door Prins Rainier van Monaco was beledigd en ontslagen na een onenigheid over een financiële kivestie, waar in Rainier tenslotte had moeten toegeven. Het is nog niet duidelijk of Rainier het ontslag van Pelle tier handhaaft. Een officiële Mo negaskische verklaring ivordt bin nenkort verwacht. Volgens een 35 jaar oud verdrag draagt Frankrijk drie personen voor, voor de post van minister van staat in Monaco. De Prins be noemd één van hen. Het conflict ging over het plan om aandelen van een in Monaco gevestigde maatschappij, die het particuliere radiostation Europa I en het televisiestation Monte Car lo beheerst, op de Parijse beurs te verkopen. De Franse staat bezit 47 procent van de aandelen. Prins Rainier had bezwaar tegen dit plan. Luchtdoelkanonnen in het gebied van het Suezkanaal hebben zaterdagavond en zondagavond gevuurd op onbekende vliegtui gen, die daardoor beide malen gedwongen werden weer weg te vliegen. Dit is meegedeeld door het officiële Egyptische pers bureau. Geen van de onbekende toestellen werd geraakt. Op de vliegvelden van Cairo en Alexandrië waren zaterdagavond een half uur alle lichten gedoofd en alle radioverbindingen met vlieg tuigen in de lucht gestaakt. De Amerikaanse senator Kenneth Keating heeft zondag voorgesteld dat de V.N. de scheepvaartrechten ten aanzien van belangrijke internatio nale waterwegen gaan bestuderen, in „De Gids" 125 jaar De Gids is met januari zyn 125ste jaar ingegaan. Het januari-nummer is zojuist verschenen en alles aan dit nummer is jong en nieuw. De redac tie onderging 'n wijziging: zij bestaat thans uit prof. dr. A. de Froe, de bekende antropobioioog en de dich ters Ed. Hoornik en Bert Voeten. Het nummer wordt geopend met een belangrijk artikel van prof. dr. B. V. A. Röling, „De wetenschap van de oorlog", waarin men leest over de problemen die wereld-ontwapening opwerpt, over de gevaren die ons in het atoomtijdperk bedreigen, enz. Het artikel wordt gevolgd door een ont roerend gedicht over de bom door Leo Vroman. Daarna beschrijft Albert Helman, „Leven en dood van He mingway". Ed. Hoornik verrast met een groot episch gedicht, „De vis", A. Alberts het bijzonder met het oog op het Suezkanaal. Bij de opening van een synagoge gebouw te New Rochelle, New York, zei hij dat het Suezkanaal en anidere waterwegen geen middelen mogen worden voor individuele dictators die zich 'n machtige positie willen ver schaffen. Hij drong er Dij Egypte op aan het Suezkanaal open te stellen voor Israëlische schepen. Hij wees erop dat het Panamakanaal open is voor alle schepen, ook voor commu- nistisoh-Ohiiiese. draagt met „De nachtegalen van de keizer" een luchtige vertelling bij. Met Hans Andreus is een jongere ge neratie van dichters vetegenwoordigd. Prof. dr. P. J. Bouman, geeft een hoogst interessant artikel over zijn laatste boek „In de ban der geschie denis", dat vooral in wetenschappe lijke kringen veel beroering heeft ge wekt. „De Gids" gaat nu meer aandacht schenken aan de politiek, blijkens de kroniek van de buitenlandse politiek, die door dr. A. L. Constandse en die van de binnenlandse politiek, die door dr. E. van Raalte wordt verzorgd. Voorts is er de kroniek van de poëzie van Piet Calis, handelend over de onlangs overleden dichter Gerrit Achterberg. met zo'n echte HOLLANDSE MAALTIJD. ERWTENSOEP met kluif en worst. ZUURKOOL met spek en worst BOERENKOOL met worst of hachee met zeer hoge voedingswaarde en.... GOEDKOOP! Voor de koude dagen, die opnieuw in aantocht zijn: volop VLEESKRABJES en HAMSCHIJVEN f 1.09 per 500 gram. 1 KG. VARKENSKNIETJES. STUKJES K3NNEBAKSPEK, licht gezouten en gerookt; of zelf te koken, voor de boterham, per 500 gram Alleen woensdag PER KG. of 500 gram voor1.05 Voor goedkope en vooral smakelijke maaltijden zijn nog steeds onze populaire aanbiedingen geldig: 500 gram: mager pekelspek runderlappen mag. speklappen verse worst rolpens hacheevlees 1 kg. pootjes 500 gr. bakspek 500 gr. bakbloedworst gr. Geld. rookworst 3 pakjes margarine 3 stuks biefstuk tartaar 400 gram verse lever 500 gram ossestaart 500 gram schenkel met vlees Gehakt h.o h. Lange Mare 90 en 94 - Hogewoerd 19 Vijf Meiplein 144 Gevraagd: vcor enkele uren per dag. Ouderen of gepensioneer den komen eveneens in aanmerking. Brieven aan het bureau van dit blad onder nummer 41198. SLEUTELTJES GEVRAAGD Gevraagd een nette Jongen van 14-16 jaar. Voor het ver vaardigen van chocoladever pakking. 's Zaterdags vrij. Evt. reiskosten worden vergoed. Aanm.: van 8-5 uur. Verpak- kings Ind. v. d. Meulen. Oude Rijn 36. EB|jverdienste-tippen voor uiswerk. folders bez. enz. Inl.: Postbus 21. H.I. Ambacht. Elektrisch lassers, plaat- bankwerkers. leerjongens en ongeschoolden. Staal N.V. Plaat- en Buisverwerkende Industrie. Molenlaan 40. Voor schoten. Tel, 01717 - 2888. Na 17.30 uur tel. 01717 - 3800, Zeer gunstige arbeidsvoorwaar den, 45-urlge werkweek. Wie wil onze boot bouwen? betonnen casco. Alles nieuw materiaal. Op goeoe voorwaar den. Brieven our. van dit blad onder no. 15323 k. Waar kan een nette huls vrouw. 59 Jaar, 's morgens of 's middags helpen? Licht werk of thuiswerk gevraagd. Brieven bur. van dit blad no. 8737 k. Gevraagd heetwatertoestel (elektr. boller), 220 Volt, 120- 220 liter. Brieven met prijs bur. van dit blad onder no. 8770 k. Gevraagd per 1 maart of eerder, vaste medewerkers op vaste plantenkwekerijFa. E. Griffioen en Zn.. Leldseweg 520. Voorschoten. Ambtenaar vraagt gem. zit- slaapkamer. op goede stand. Br met prijsopg. bur. v. d. blad no. 15329 k of tel 24562. Net meisje vraagt voor de avonduren naaiwerk. Liefst voor een firma. Geen verstel werk. Brieven bur. v. d. blad onder no. 8825k. Gevr. nette werkster voor dinsdag- en donderdagochtend van 912 uur, ln gezin met 2 kinderen. (9 en 2 Jaar). Oude Singel 248 a. Gevraagd nette werkster voor één ochtend per week. Aanmelden hedenavond tussen 8 en 9 uur. Fred, van Eedenlaan 39. AANGEBODEN B Ter overname, tegen nader overeen te komen prijs een Hanau hoogtezon, groot model, voor 120 V. of 220 V. Zeer geschikt voor een Inrichting of masseuse. Brieven bur. van dit blad onder no. 8820 k. Studiepiano te koop aange boden. Brieven bur. v. d. blad onder no. 8837 k. Meubelkoord in wol en zijde herenbroetoband. judoband, klittenband, ter lenka-garen o.a. voor gordijnen, ritssluitin gen tot 300 cm. lengte, ook voor tenten. Fourniturenhan- del Mol, Hooigracht 26 t/o. Eli sabeth Ziekenhuis. Aangeb. Austin A 40 combi- bestel met verwarming en lm- er laai. Geschikt voor aanhang, n prima staat. Baart, Hoge woerd 86. Na 6 uur. Strykdeken past op Iedere plank 4.95, handperskussen on misbaar bij het strijken 4,50. Nur Die nylons 1.45, plakbare vllesellne ln wit en zwart. Fournlturenhandel Mol. Hooi gracht 26 t/o. Elisabeth Zie kenhuis. Naaimachinekoopje! Nieu we, moderne elektr. zlg-zag naaimachines, kleine lakïout- Jes. Bekend merk, 15 jaar ga rantie. f 310. Zonder zlg-zag f 195. Event, v.af f 2.50 p. w. Gratis demonstratie. Brieven bur. van dit blad no. 15325 k. Krediet tot f 4000.— voor aankoop meubelen, woningtex tiel Vraagt gratis folder. Dis crete behandeling en zeer lage aflossingen Postbus 1083. Rot terdam f| Aanrechten, gootstenen, eukenvloeren. Granietbedrijf Hans Bonte. Morsweg 55 a. Lei den. tel. 26314. Inruil wasmachines en cen trifuges. Alles in uitstekende staat. Prijzen vanaf f 70. A. Zwart, Hooigracht 18, tel. 23951 ('s avonds 32680). RKunstschildersart.. Boetseer- ei, handenarbeid:, hout- en Unoleumgereedschap, zaagvoor beelden. Glacé-, crêpe- stanlol- papler. Alle soorten lijmen. Verf-, behang-, glashandel. Rich. J. Blok. Hogewoerd 62. Tel. 23-123. Erkend schUder- behanger. BTe huur aangeboden per 1 br., zonnige studenten-zit- slaapkamer op goede stand. Br. bur. v. d. blad no. 8795 k. Biedt zich aan een nette hulshoudster, middelbare leef tijd. N.-h. Brieven bur. van dit blad onder no. 8796 k. Beddenreparaties zoals op nieuw overtrekken, bijvullen, vermaken enz. enz., in eén dag gereed tegen de uiterste prijs berekening. Brieër's bedden- makerij, Hooigracht 4 a. Tel. 31459. Volkswagen de Luxe aangeb. wegens omstandigheden, bouw jaar 1955. Rev. motor, roldak, autoradio. Belasting en verz. Geheel 1. z. g. st. Bevr.: Marlënpoelstraat 19 A, Lelden. Verenbcl, 3-dellg, breed 80 cm, aangeboden. Vervoegen: Da Costastraat 36 te Leiden bil M. Dubbeldeman, Iedere avond na 7 uur. Aangeb. Engelse kinderwa- fel, wegens plaatsgebrek Prijs 30. Tevens een fiets f 10. Merbls, salonwagen ,,'t Kon Slechter", Rijndijk naast 44, Voorschoten. Norton Dominator 88 1954 aangeboden. Financiering mo gelijk. Na zes uu. Bloemstraat 10, Leiden. Vespa scooter G.S. te koop. In uitstekende staat. Veel accessoires. Billijke prijs. 13000 km. gelopen. Brieven bur. v. d. blad no. 15335 k. Wegens verhuizing uitzon- erlljk goedkoop, 2-pers. op- klapbed. Ideaal voor klelnbe- hulsdem. Bij: Biegman, Haar lemmerstraat 71. tel. 20358. 9 Aangeb. Becht en Dyserinck iekachel, met 200 litervat en bak voor f 120. Fred. v. Eedenlaan 15, telef. 30106. B Hypotheek vanaf 4% rente. een verplichte verzekering.. Gunstige voorwaarden. Flinter man. Grünerielaan 16. Oegst- geest. tel. 017-10 - 34564. Eethoekjes, bergmeubelen, stoelen, tafels, wandmeubelen, boekenrekken, bijzettafels, pan- nenrekken, schrijfbureaus, keu kentafels. keukenkrukken enz. enz. enz. Vraagt prijs Voor- dijk's Houthandel. Lange Mare 106. tel. 22017. Lelden. 9 Alles voor de baby. Baby sets, watten, gaasjes, alcohol, boorwater, babykrüiken, bed- zell, veiligheidsspelden, navel banden .babyzeep. Drogisterij Boerhaave. Haarlemmerstr. 68. Leiden. 9 Met een auto, gehuurd bU garage Tip-Top geniet 0 vol op. Keuze uit Mercedes. Volks wagen. Taunus en V.W -busjes St.-Aagtenstraat 14 tel 25709 Ook D kunt ln het bezit komen van een klasse naaima chine. Na le aanbetaling reeds van f 5.- per week Komt U eens praten bij: P. J v. Steijn, Nieuwe Rijn 46 B. BRijbewys? Bondsryschool endriks geeft U vlugge, vei lige en goedkope lessen ln de nieuwste Dauphlne 1962. Lekstraat 55. tel. 33623. Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman, Hekkelaan 223. Den Haag, tel. 600355. Rotan schelpstoel vanaf f 13.50, tafels met 5 mm. glas plaat vanaf f 14. Rotanstuur- mand met haken en hengsel, grote maat f 7. Loperkussens voor elk model rotanstoel. Grote sortering rotanstoelen, wiegen, mandwerk enz. G. P. v. d. Vaart. Pieterskerk- koorsteeg 24, tel. 30534. Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a. Mercedes, Opel, Slmca, V.W. en D.A.F. Blerman's Automobielbedrijf, Oude Singel 66, Lelden, telef. 34430, Lelden. SRyies in V.W. en D.A.F., euwste model, 's Woensdags 8 u nam. verkeersles f 2 p. p. Desgewenst worden de lessen in de moderne talen gegeven. Kwak's Verkcersinst o.l.v. oud examinator, Zoeterwoudse Sin gel 104 Tel 22803 Hoest Dw kind? Natter- mann's Melrosum Forte helpt, lost taal slijm op. smaakt goed Flacon f 2.— bij elke drogist Te koop Chrysler 1951, in pr. staat. Prijs f 1100.Te bevr.: Piet Heinstraat 77, Noordwijk aan Zee. 50 gebruikte snelbromniers, alle merken en prijzen. Finan ciering mogelijk. Tevens rijwie len als nieuw, met garantie. Tempo, Groenmarkt boek Schoolstraat 2, Den Haag. (jj Heren polshorloges, 17 st. anker, schokvry. oi.br veer. waterproof, koopt by ons met ?arantle en goede service voor 29.75 De vakzaak v. d. Water Haarlemmerstraat 207. Con tante verkoop. Uw voordeel. 1 S| Reparatie alle soorten meu- elen. wy verzorgen ook Uw stoffeerwerk D. v. Smaalen. Herengracht 83, tel 25626. Wol - Wol - Wol - Wol - Voor wol Wollana. Haarlem merstraat 196. Prachtsorte- rlng wol van 2.80 voor 1.98 p. 100 gram. Te koop 2-persoons ledikant, 2 klnderstoel-tjes en tafeltje. Jullanakade 23, Leiden. Leert D.A.F. rilden. Feller, sneller. Inlichtingen by Gebr. van Ulden, D.A.F.-dealer, Ver- damstraat 6. Tel. 23041. Gulf smeerstation. Serieuze aandacht voor Uw kostbare auto. Gulf Service, Verdam- straat 6. Zlg-zag naaimachines vanaf f350.(met 3 Jaar garantie en gratis les aan huls). P. J. v. Steijn. Nieuwe Ryn 46 B, Lel den. Correspondentie Nederlands en handelskennis. Opl. Assoc. v. prakt.examens. Kon. Erk. Pitmanschool. Plantsoen 65. Tel. 26558. Brandstofbesparing dooreen goed trekkende schoorsteen zonder terugslag, wy hebben alle soorten kappen, verleng stukken en gekken ln voor raad. Gratis advies. De schoor steenspecialist. Sinds 1875. Schelpenkade 23. Telef. 21751. Voor al Uw lompen, papier en metalen naar P. Voorzaat, Caeclliastraat 49. hoek Liis- bethsteeg Telefoon 26574 Wy halen ook af. Nieuwe auto's zonder chauf feur. Volkswagen. Chevrolet, Opel, Consul. V.W. busjes, be stelwagens. Blonk's automo bielbedrijf Nleuwstraat 3341. Tel 30600. Rijschool Frans Goddyn geeft u een snelle dus voor delige opleiding ln nieuwe Opel Ook theorielessen. Madoera- straat 29. Garenmarkt 5. tel. 34430. „Morspoort". Specialiteit in eethoekjes, grote sortering ta fels en stoelen. Degeiyke berg- kasten vanaf f 69. Verschil lende moderne bergmeubelen. Morsstraat 58. Zaanse Friese staart- en stoelklokken, schippertje, mo derne Junghans wand- en schoorsteenklokken. koekoeks klokken, keuken- en kantoor- klokken vindt in enorme keuze by; W. Brouwer, Horlo- ger, Haarlemmerstraat 23. Tel. 22076, Leiden. RDe grootste keuze merkhor ges: Omega, AlpLna, Pontlac en Junghans vindt U bij: W. Brouwer, gedlpl. horloge maker. Haarlemmerstraat 23. Nieuwe auto's zonder chauf feur. Steeds de nieuwste mo dellen, Ook Volkswagenbusjes. Winterprijzen. Garage Werk hoven. Maredyk 34 a tel. 22300 - 32735. P| Deze week ruime keuze uch brommers, reeds vanaf f 150.Verder grote voor raad gebruikte bromfietsen en rywielen. Het bkende adres: v. d. Mey, Mlddlweg 29, Lelden (oentrum. H Aangeboden grote gestof feerde kamer met str. water, balkon aan voorkant, voor dame, b.b.h.h., voor 15 maart. By bushalte ..Endegeest". Huurprijs f 75.per maand. Br. bur. v. d. blad no. 8764 k. Lammermarkt 53. Te koop huisorgel met zeer goede klank, 13 registers. Te bevragen maandag na 7 uur. Rijn- en Schiekade 88. Stoelen. Te koop aangeboden 6 gest. stoelen met geheeld- houwden eikehouten rugger (iets aparts), tegen zeer billy ke prijs. Te bevr.: Utr. Jaagpad 68 Te koop 2 fauteuils eplnglê bekl., laag model, elk. rookstoel en ronde lage tafel, totaal f 30. v. d. Valk Boumanweg 39 c. Leiderdorp. DIVERSEN Twist en Jive. Na het over weldigende succes in Amerika brengen wy U Twist en Jive in een speciale cursus. Dansin stituut Tibboel, Oude Vest 33 Leiden. Tel. 20420 Dansen, Iedere donderdag vanaf 8 uur ln „Den Burcht" Jacobazaal). Oproep voor allen, die con tant kopen. Onze organisatie verstrekt U inlichtingen over de 10% kortingsactie en aan gesloten winkels. Reeds dui zenden enthousiaste deelne mers. Consumentenorganisatie Llnkanto, Postbus 158. Lelden. B Rust en kalmte door mas sage. Geen zenuwpatiënt door de succesvolle behandeling van medisch gedlpl. sportmasseur Goddijn, Cosynstraat 7. Telef. 33269. B Leesbibliotheek. \V(| hebben een grote keuze moderne lec tuur, waaronder ook het nieuwste. Geen abonnemen ten. U betaalt per deel. Zeer biliyk tarief. Van Leeuwen's bibliotheken, Lokhorststraat PieterskerkgrLombokstr. (Kool). B Verloren in Kooikwartler zilveren bedeLkettinkje. Kind erg verdrietig! Tegen beloning of event, nieuw kettinkje te rug te bezorgen.- Declmastr. 33 S| Gevonden zaterdag 20 Jan., amesfiets. Inl.: Cronestein- kade 30. B Man vermist, als heer ge knipt teruggevonden in de speciale kapsalon voor ver zorgde herenmodellen. Zater dagsmiddags 5 uur gesloten. Herenkapsalon De Morspoort. E. M. Langezaal, 1ste Binnen vestgracht 29, hoek More- straat. B Wonlngruil. 5-kamerwonlng vrij uitzicht, achteruitgang, omgeving Zljlsingel, voor klei nere woning. Brieven bur. van dit blad onder no. 8741 k. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillillllllllllllllllllllllir,1 Tarief „SLEUTELTJES1 120 woorden f 1. 130 woorden f 1.50 (een woord hoogstens 12 let ters. Bewysnummers f O.lo extra. Toezending nummer- brieven f 0.20 meer „Sleuteltjes" worden behou dens gebrek aan plaatsruimte dagelyks opgenomen. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli I VOORSCHOTEN gelegen in „ADEGEEST". Koopsom f 48.500. Inlichtingen: DE BURCHT, Makelaars. Parkweg 7 - Voorburg - Telef. 070—779357—779555 VRAAGT ONS GRATIS BURCHTBULLETIN Gevraagd: goed kunnende permanenten. Hoge Rijndijk 116 ilBÉBtBÉBÉBÉBAfl GEMEENTE VOORHOUT Burgemeester en wethouders roepen sollicitanten op voor de betrekking van bij de Plantsoendienst van gemeentewerken. Het diploma van de algemene tuinbouwcursus of een gelijk- j waardige vakopleiding, strekt tot aanbeveling. Salaris, afhankelyk van leeftyd, van f 379,47 tot f 423,30 per maand. Deze bedragen zyn exclusief de verhoging per 1 januari 1962, 4 vakantietoelage per jaar, prestatietoeslag (tot maximaal 12 rywiel- en kledingtoelagen. Ziektekostenregeling (IZA-Zuid-Holland), studietoelagerege ling en premiespaarregeling van toepassing. Voor een woning zal worden gezorgd. Uitvoerige sollicitaties met referenties aan het college van burgemeester en wethouders, binnen 10 dagen na het verschij nen van dit blad. N O ORD-ZUID-HCLL ANDSCHE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. Voor ons haltekantoor te KATWIJK vragen wy een LOKETTISTE-INFOR'JATRICE Leeftyd 1924 jaar. GF""ODEN wordt: Verantwoordelyk werk. Een goed salaris. Waarderingspremie. Vry vervoer op ons lynennet. Schriftelyke sollicitatie te richten aan de afdeling Per soneelszaken. Leidsevaa: 396, Haarlem.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 10