Afbraak herstel koetshuis DANSTHEATER MET MODERN BALLET IN VOORSCHOTEN Onderzoek naar de samenvoeging van buslijnen 1 en 2 Raacl Oegstgeest besluit tot CUBANEN ONTWRICHTEN IN FLORIDA ARBEIDSMARKT BEURS VAN AMSTERDAM Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 25 januari 1962 Burgemeester H. L. du Boeuff gaf in de gisteren gehouden voltallige raadsvergadering een kort overzicht van datgene wat in het afgelopen jaar in Oegstgeest was voorgevallen. Na stilge staan te hebben bij het overlijden van dr. K. Simon Thomas en de gemeente-advocaat mr. L. Sprey werd een overzicht gegeven van het inwonertal. Dit nam toe met 123 personen, Oegstgeest heeft nu 14222 inwoners. In een periode van 30 jaar is het verdub beld. Hoewel de gemeentegrenzen, nog ongeschonden bleven nemen de plannen tot grenswijziging een dreigender vorm aan. Gehoopt wordt evenwel dat het Tesultaat van alle inspanning zodanig zal zijn, dat men in Den Haag inziet, dat grenswijziging niet urgent is en dat andere wegen bewandeld kunnen worden. Stijgend aantal woningzoekenden Er moesten hoge bedragen uitge geven worden voor grondaankopen met gevolg dat de bouwgrondprijzen sterk zijn gestegen. Er kwamen 61 woningen gereed. Aan het eind van het jaar waren 91 woningen in aan bouw. Desondanks blijft het aantal woningzoekenden stijgen. Als zodanig zijn nu ingeschreven 353 personen tegen 285 een jaar geleden. De bouw- stop, die door de regering is uitge vaardigd ten aanzien van het bouwen in de vrije sector, waar vooral ge meenten als Oegstgeest de nadelige gevolgen van ondervinden, maakt dat er een geringe verschuiving komt, zodat dit ook nadelig werkt voor hen, die als woningzoekenden staan in geschreven. Zwembad Verheugend was dat overgegaan kon worden tot aankoop van de no dige grond in de Overveerpolder voor de stichting van een zweminrichting. Hoewel vermoedelijk nog wel enkele jaren gewacht zal moeten worden voordat met de bouw een aanvang kan worden gemaakt-, is er perspec tief in deze voor de gemeente zo belangrijke aangelegenheid. Aan het architectenbureau Wesselo en Van Voorst te Bussum werd opdracht ge geven een schetsplan te ontwerpen. Ten aanzien van de politie moest de Burgemeester helaas constateren, dat het personeelstekort nog steeds niet is aangevuld. De organieke sterkte is 21 man en de feitelijke slechts 15. Daarom past een woord van waardering voor wat het politie korps onder leiding van de groeps commandant desondanks heeft ver richt. Na een overzicht gegeven te hebben van de stand van zaken bij de B.B. werd besloten met een woord van waardering voor de betoonde ijver en plichtsbetrachting door de ambtenaren. Mevrouw G. A. Kramers antwoord de als oudste raadslid, waarbij zij voornamelijk inging op het ernstige woningtekort in bijzonder voor de woningzoekenden met een kleine beurs. Op voorstel van de raad werd de verdediging van het beroepschrift van de raad tegen de gedeeltelijke goedkeuring van het uitbreidingsplan in hoofdzaak bij de behandeling voor de Raad van State in handen gege ven van de burgemeester. In de nieuwe commissie van toe zicht op het middelbaar onderwijs werden gekozen: mevr. Samkalden Meijers, dr. C. Sanders, prof. mr. Van Oven en prof. dr. A. Chorus. Zonder noemenswaardige discussie ging de raad akkoord met een over eenkomst met het Alg. Burgerlijk Pensioenfonds inzake de groenstro ken bij de flats aan de M. H. Tromp- laan. Straatverlichting Bij de bespreking van de nieuwe straatverlichting bleek meningsver schil te bestaan of voorrang gegeven moet worden aan de hoofd- en wijk- verkeerswegen of aan de woonstra ten. Medegedeeld werd dat binnenkort wordt overgegaan van 125 op 220 volt. hetgeen de mogelijkheid biedt hier en daar sterker lampen te ge bruiken. De heer Brouwer vroeg spe ciaal de aandacht voor het wegge deelte vanaf de Groenekerk tot aan het M.E.B. Theehuisje Over de vraag of het theehuisje bij het kasteel Oud-Poelgeest al dan niet zou moeten worden afgebroken is lang gepraat. .De burgemeester was het enige lid van E. en W. dat voor stander was van restauratie daar z.i. een dergelijk huispe bij het kasteel behoort en hier bovendien sprake is van uitgesteld onderhoud. Mevrouw SmitsWitvliet verdedigde dit min- derheidsvoorstel. De raad besloot met 105 stemmen tot afbraak om- BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Yvonne Gertrude, dr van D. v. d. Valk en G. Marijt; Johanna Marijke, dr van F. Pelt en J. Selier; Ronald Adrianus Helena, zn van C. A. Burger en M. A. M. Wolffenbuttel; Helena Cornelia Maria, dr van A. T. van Haas- tregt en J. M. Otto; Jolanda, dr van A. G. P. van Ruitenburg en G. Bek; Geertrudes Hendrika, dr van C. Teu- nissen en G. H. van Kleef; Petronella Elisabeth, dr van E. M. Fallaux en A. Ligtvoet. GETROUWD A. C. Deegenaars en J. W. Hanselaar. OVERLEDEN F. Verhoeve, 37 Jr, man; F. M. Ribot, 69 jr, man; J. Zitman, 81 jr, man. dat Monumentenzorg verklaarde, dat het theehuis geen historische of bouwkundige waardeb ezit en het Stichtingsbestuur van Oegstgeest be reid bleek in eventuele afbraak te berusten. Wel werd besloten tot herstel van het koetshuis, daar dat een belang rijk onderdeel van het gebouwencom plex is en voor de arbeid van de Stichting onmisbaar. De raad ging akkoord met een krediet van f. 46.500 en was bovendien bereid dat met f. 3000 te verhogen in het siertoren tje behouden kan blijven. Huur hoekeyclub De huur van het terrein ln gebruik van de Leidse Mixed Hockeyclub werd opnieuw op het sedert 1937 vastge stelde bedrag gehandhaafd, al deed mevrouw De Tombe uitkomen dat deze huur hoog was omdat de ge meente, in tegenstelling tot dat van de voetbalterreinen, niets aan het on derhoud doet. De heren Brouwer en Blansjaar wezen erop dat het voet balterrein een noodveld is. Het was weiland dat als speelveld geschikt moest worden gemaakt, hetgeen uiteraard kostbaar is en voor de voet balverenigingen onbetaalbaar. De herziening va nde legesverorde ning werd na enige discussie goed gekeurd. De vergoeding van tal van verrichtingen zijn niet onaanzienlijk verhoogd. Verboden voor brommers Met het oog op de samenhang van de verkeerssituaties op de Rijnsbur- gerweg te Leiden en op de Leidse - straatweg/Geversstraat gaven B. en W. in overweging te besluiten deze paden te verbieden voor rijwielen met ingeschakelde motor. Ze worden dus voor bromfietsen verboden. Naar aanleiding van het bezwaar schrift van het B jaar dencentrum „Hofwijck" tegen de straatbelasting aanslag werd opgemerkt dat de ver ordening geen mogelijkheid biedt be jaardencentra vrij te stellen. De raadscommissie voor de Financiën gaf B. en W. in overweging te bezien of er aanleiding kan zijn tot wijziging van de verordening te komen. B. en W. deelden mee dat te zullen onder zoeken. De goedkeuring van het godsdienst onderwijs op de openbare scholen gaf mevrouw Smits aanleiding haar dank uit te spreken voor dit voorstel. Om medewerking te geven aan een ge zonde financiële basis aan Medisch Opvoedkundige Bureaus werd beslo ten ohi te bevordren dat oude tekor ten worden weggewerkt. Oegstgeest zal daartoe f2126,95 bijdragen. Tot toelage op het invaliditeitspen sioen en -rente aan een vroegere ge meente-arbeider werd onder dank zegging voor de vlotte afdoening be sloten. Inzake de goedkeuring van de jaar rekening 1960 van het bejaardencen trum „Hofwijck" werd met instem ming van de raad door mevrouw SmitsWitvliet dank gebracht aan het stichtingsbestuur voor zijn goed beheer. Busvervoer Gevraagd werd of B. en W. con tact hadden gehad met directie van de NZHVM over het busvervoer, waarover onlangs in de raad ernstige klachten waren geuit. Overleg had inderdaad plaats gevonden. De bur gemeester was niet pessimistisch daar thans een onderzoek gedaan wordt naar een samenvoeging op een bepaald punt van de buslijnen 1 en 2. Door een ringljjn te ontwer pen zou de frekwentie sterk opge voerd kunnen worden, terwijl met de pas aangelegde wegen rekening zal worden gehouden voor de routebe paling. Gehoopt werd dat bij de zomerdienstregeling in mei a.s. een en ander in orde zal kunnen zijn. Over de opname van passagiers door de interlokale bussen deelde de voor zitter mede, dat hiertoe een moge lijkheid bestaat. Men dient dan evenwel een knipkaart te gebruiken. P. D. Beversluis ter aarde besteld Onder zeer grote belangstelling is vanmiddag het stoffelijk overschot van de heer P. D. Beversluis op de algemene begraafplaats Rhijnhof ten grave gedragen. De heer Beversluis overleed zondag jl. op 77-jarige leef tijd na een langdurig ziekbed. Hij is vele jaren voorzitter geweest van de buurt- en speeltuinvereniging „Professoremwijk". Dertig jaar lang heeft hij in de afdeling Leiden van de Kon. Ned. Bond van Oud-onder officieren de voorzittershamer ge hanteerd. In de aula van Rhijnhof werd het woord gevoerd door de heer W. Stok, die namens het hoofdbe stuur van de 'bond sprak. Spreker zei de overledene 'dankbaar te zijn voor al het werk, dat deze in het belang van de bond verzet heeft. Namens de familie sprak de heer J. A. Bever sluis, de zoon van wijlen de heer Beversluis. Deze getuigde van het zuivere en bewogen medeleven, dat de overledene altijd met andere men sen gehad heeft. Ook de voorzitter van de afdeling Leiden van de Kon. Ned. Bond van Oud-onderofficieren roemde de kwaliteiten van de over ledene. Deze marineman in hart en nieren was het di)e de stoot gaf tot de oprichting van de afdeling Leiden en bovendien tot de stichting van het Marine-sanatoriumfonds. Als laatste voerde de heer J. de Vrind, de huidige voorzitter van de buurt en speeltuinvereniging ,De Profes soremwijk" het woord. Namens de familie dankte de heer Beversluis jr voor het gesprokene en voor de bloemen. Op verzoek van de over ledene werd aan de groeve niet meer gesproken. Bazaar „Zonnehuis" De voorzitter van de afd. Leiden van de Chr. Ver. voor Verpleging van langdurige en chronische zieken „Zonnehuis", de heer Nic. van der Keur schrijft ons: De belangstelling in de lijdende medemensen, neemt in onze tijd ge lukkig een grote plaats in. Onder hen bevinden zich velen, die gedeeltelijk of geheel ongeneeslijk zijn en voort durend verpleging behoeven. Voor deze naasten heeft het „Zonnehuis", Chr. Vereeniging voor verpleging van langdurige en chronische zieken" tehuizen opgericht, om hen, desnoods voor het gehele leven, te verzorgen. Enkele van deze tehuizen zijn er reeds, maar meerdere moeten nog komen om zo mogelijk allen te hel pen. Om dit te bevorderen heeft de afd. Leiden een bazar voorbereid, die zij op 31 januari a.s. hoopt te hou den in het gebouw Rehobot, aan het Rapenburg. Is het nog nodig, alle lezers van dit blad uit de nodigen, om ons door hun aankopen te hel pen bij het nastreven van dit schone doel? Tevens wordt een verloting ge houden. Vanaf 2 uur des middags is iedereen daar welkom. Het gaat om onze hulpbehoevende medemens. Komt en helpt- OEGSTGEEST Burgerlijke Stand Geboren: Eleonora M. E., dr van G. J. M. Banen en H. M. Baauw; Ilse B„ dr van J. Greevelink en A. E. Schudel; Jessica B., dr van H. E. Schütte en R. Y. Kunst; Herbertine J., dr van P. S. Klerk en M. M. Gronewold. Getrouwd: J. van der Kwaak, 23 jr en A. M. C. van der Kwaak. iRJIlift - Hoe men ook denken mag over de machtsstrijd in het rumoerige we reldje van het Nederlandse ballet, feit is, dat het Danstheater van Aart Verstegen en Carel Birnie in de weinige jaren van zijn bestaan al veel heeft bijgedragen tot de ont wikkeling van de danskunst in ons land. Het repertoire van dit vooruit strevende groepje van ruim twintig dansers en danseressen bestaat voor het grootste deel uit moderne ballet ten. Een aantal van deze balletten werd gisteren in het Cultureel Cen trum te Voorschoten gedanst, des middags voor scholieren, des avonds voor „het grote publiek". Het was het eerste optreden van het Ned. Danstheater in het forensendorp, het kon plaats hebben dank zij de acti viteiten van „Het Nut" en de Cultu rele Commissie van de Herv. Jeugd raad. Het zij ons vergund bij het geven van een korte beschouwing over dit optreden voorop te stellen dat ballet in de eerste plaats ruimte eist. En aan ruimte ontbreekt het nu juist op het Voorschotense podium. Hef is vrij klein en voor het beoefenen van de danskunst ten ene male onge schikt. Een wonder eigenlijk dat de dansgroep er zich nog zo goed uit de voeten kon maken. Dat er heel wat gewoekerd moest worden bleek een aantal malen duidelijk, vooral de gordijnen speelden de danseressen af en toe parten. Wat de piepende plan ken betreft, ze verwekten tijdens het jazzballet „Klaar af" gelukkig alleen maar wat hilariteit, zowel bij de toe schouwers als bij het ensemble. Dit ritmische jazzballet, gedanst op mu ziek van Duke Ellington, heeft grap pige momenten, maar het is in zijn geheel, ondanks de grote bezetting, weinig imponerend. Niets dan lof echter voor de choreografie van de jonge Hans van Manen. Eveneens van Hans van Manen is een lyrische ballet voor één danser en één danse res. „De maand in de trapeze" een liefdesduet. Het werd met veel expres sie gedanst door Jaap Flier (de clown) en Alexandra Radius (de maan) op muziek van Benjamin Britten. In het reeds geruime tijd in het reper toire opgenomen sprookjesballet „Le gende", een poëtische schepping van Aart Verstege, excelleerd de dan- ser-choreograaf. Het decor was erg suggestief en in dit verhalende ballet niet weg te denken. Een typisch voorbeeld van modern ballet is Septet van de Amerikaanse balletleraar bij het Danstheater, Benjamin Harkarvy. Het is een ab stract bewegingsspel op muziek van Camille Saint Saens en er komen tal van lyrische momenten in voor. Opvallend was de souplesse van de Willy de la Bye in Septet van Benjamin Harkarvy. (Foto L.D./Holvast) solisten, die echter door het gebrek aan ruimte in de knoei kwamen met de vlakverdeling. Onder deze solisten bevond zich de in Leiden opgegroei de Willy de la Bye, al sedert enkele jaren een danseres van naam. De Amerikaans-Nederlandse dan ser Job Sanders en de veelbelovende Alexandra van Rhijn oogstten deze avond stormen van enthousiasme met een spectaculaire pas de deux nl. Don Quchotte in de choreogra fie van Marius Petipa. Wederom gaf Job Sanders blijk van zijn kunnen als een „danseur noble". Zyn hou ding was gracieus, zijn techniek per fect, zijn bewegingen krachtig en natuurlijk. Dat de vrouwelijke ster van deze avond even uit haar even wicht raakte was wellicht een gevolg van het feit, dat ook zij niet ver trouwd was met de afmetingen van het podium. Met langdurig applaus voor de gehele groep en de aanbie ding van bloemen aan de vrouwe lijke solisten werd deze feestelijke voorstelling besloten. OEGSTGEEST Tengevolge van het wegvallen van een regel is een alinea in het gisteren gepubliceerde verslag van de voordracht van generaal Couzy voor de VVD onbegrijpelijk geworden. De bewuste passage moest luiden: „Toch heeft Duitsland de diensttijd ver hoogd tot 28 maanden en is in Bel gië de diensttijd verkort, doordat men extra vrijwillig-dienenden heeft aangetrokken". WASSENAAR Tuinen in Oostdorp worden gekeurd Zoals ieder jaar heeft ook in 1961 de Buurtvereniging Oostdorp en Om geving een tuinenkeuring georgani seerd voor buurtbewoners. Een jury heeft de tuinen van de 48 buurtge noten, die zich daarvoor hadden aangemeld, in de loop van het jaar enkelee keren beoordeeld. De eind uitslag is thans bekend gemaakt. In de groep amateurs was de uit slag als volgt: 1. J. Bergman 161 pt., 2. Th. H. C. Knijnenburg 157 pt., 3. U. Tj. de Vries 150 pt., 4. P. J. Rem merswaal 147 pt., 5. J. K. v. d. Dool 145 pt. In de groep vaklieden werden twee prijzen toegekend: 1. J. Goor 160 pt., 2. J. van Egmond 144 pt. Tenslotte de uitslag in de z.g. vrije groep: 1. J. W. Kortekaas 155 pt., 2. mej. J. T. A. Vogels 149 pt.. 3. N. J. van Wissen 146 pt., 4. J. A. Knijnen burg 145 pnt. Interkerkelijk Jeugd - weekeinde Onder gezamenlijke verantwoorde lijkheid van de gereformeerde en her vormde kerken van Wassenaar zal zaterdag en zondag in „Oud Poel geest" te Oegstgeest een interkerke lijk jongeren-weekeinde worden ge organiseerd, waaraan een 70-tal jon geren zal deelnemen. Vertegenwoor digers van de Ned. Prot. Bond en van de R.-K. Jongeren zullen als gas ten het weekeinde meemaken. Zaterdagavond zal de voordrachts kunstenaar W. Berkhemer voor de deelnemers aan de conferentie optre den. Zondagmiddag zal ds. E. Pijl man, gereformeerd predikant van Wassenaar-zuid spreken naar aanlei ding van de conferentie van de we reldraad van Kerken te New Delhi. Zondagavond 7 uur wordt in de gereformeerde kerk aan de Zijllaan het weekeinde besloten met een jeugddienst, waarin zullen voorgaan ds. A. Vos, predikant van deze kerk en de hervormde jeugdvicaris drs. H. B. de Roest. Drs. de Roest zal spre ken over „Alles wat adem heeft love den Heer". Aan deze jeugddienst wordt medewerking verleend door Jan J. v. d. Berg, organist van de Nieuwe Kerk te Delft en door het Wassenaars Jongerenkoor onder lei ding van Gerard Akkerhuis. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een landbouwer uit Wassenaar, die een dood varken naar de noodslachtplaats vervoerde zon der dat de wagen was ontsmet. Het voorschrift, wagens waarmede var kens vervoerd worden te ontsmetten, geldit op het ogenblik in verband met de maatregelen tegen mond- en klauwzeer. Tijdens de jaarvergadering van de Wassenaarse afdeling der Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, die vrijdagavond kwart voor 8 in het Deylerhuis zal worden gehouden, zal mevrouw A. Stammes-Brouwer af treden als presidente. Zij heeft zich niet herkiesbaar gesteld. Tot nu toe is een kandidate gesteld voor deze functie, n.l. mevrouw Spek-Schippers. De Wassenaarse IJsvereniging belegt dinsdagavond 8 uur in het Astra-theater een filmavond. Ver toond worden films over de Olym pische Winterspelen in Squaw Valley en over de wereldkampioenschappen voetbal. Van dinsdag 6 tot en met vrij dag 9 februari a.s. zal in het Deyler huis te Wassenaar door de Organi satie Bescherming Bevolking een tentoonstelling worden ingericht over de individuele zelfbescherming. De bedoeling van de tentoonstelling, die door de burgemeester zal worden ge opend is belangstellenden een visuele toelichting te geven op de wenken die indertijd huis aan huis zijn. ver spreid. Op de tentoonstelling zullen doorlopend BB-functionarissen aan wezig zijn om toelichting te geven en vragen te beantwoorden. Voor het bezoek aan het Delftse microtheater ,De Fits" dat door de Mij. tot Nut van het Algemeen te Wassenaar op 2 februari a.s. zal worden georganiseerd bestaat zoveel belangstelling, dat het bestuur be sloten heeft nogmaals een dergelijke excursie te organiseren en wel op woensdag 7 maart a.s. Dan zal een voorstelling worden bijgewoond van „Chateau de Bersac" van Ben van Eysselsteijn. Twee Nederlanders en vier Indonesiërs schuldig aan aanslag Het Indonesische persbureau „An- tara" heeft gemeld dat gebleken is dat twee Nederlanders en vier In donesiërs verantwoordelijk zijn voor deaansiag op president Soekarno. Commandant Joesoef heeft volgens „Antara" gezegd dat de poging op touw was gezet „na bevelen uit West- Irian". De vier Indonesiërs waren zes weken voor de aanslag door de Ne derlanders naar Makassar gezonden. „Antara" noemde geen namen. Aartsbisschop Jakovos moet aftreden De Griekse regering heeft de pri maat van Griekenland, aartsbisschop Jakovos, laten weten, dat zij gerech telijke maatregelen zal treffen wan neer de primaat niet uit vrije wil zijn functie zal neerleggen. De actie van de regering in deze kwestie volgt op beweringen omtrent het particu liere leven van de aartsbisschop, die elf dagen geleden door een conclaaf van de Grieks-Orthodoxe Kerk is be noemd en inmiddels zijn werkzaam heden heeft a angevangen. In een commentaar op de regeringsverkla ring zei de primaat, dat hij niet van plan was zich terug te trekken. Ik ben op eerlijke en wettige wijze door de hiërarchie van de kerk gekozen en er is geen wet die deze verkiezing on geldig kan maken, zo zei Jakovos. Reeds 126.000 vluchtelingen in V.S. (Van onze correspondent in Washington) Reeds 126.000 vluchtelingen uit Cu ba zijn in Amerika aangekomen. De meesten wonen in de zuidelijke punt van Florida en him verblijf levert nogal wat problemen op. Wanneer men het woord „vluchte lingen" leest denkt men onwille keurig aanmin of meer dramatisch ontsnapten. Maar de meest Cuba nen die in Amerika zijn gearriveerd, kwamen gewoon met de TWA of de KLM naar Miami gevlogen. De regering van Castro staat aan vrij veel personen gewoon toe het land te verlaten. Tweemaal per dag komt er een TWA-toestel uit Havan na in Miani aan, vol uitgewekenen. Driemaal en binnenkort viermaal per week levert ook de KLM een volle lading af. De toestellen bliegen leeg terug. De bemanning mag niet lan ger dan 24 uur op Cuba blijven en mag niet van het vliegveld af. Wie er toestemming krijgen Cuba te verlaten? Kinderen van 0 tot 16 jaar en verder personen, die zeker de dertig gepasseerd zijn. Kleurlingen laat Castro niet vertrekken, ij laatst genoemden is hij het populairst en het zou een schande voor hem zijn, indien een kleurling door het land te verlaten zich tegen het nieuwe regime zou keren. De centrale Amerikaanse regering verleent steun aan deze vluchtelin gen. Niet veel: ongeveer 100 dollar per maandvoor een gezin mett wee kinderen ;m aar wanneer vader of moeder daar wat bij kunnen verdie nen, kan men althans in leven blij ven. Tachtigduizend Cubanen hebben zich de laatste tijd in Dade-county gevestigd, dat is Florida's zuide lijkste punt. Daar hebben zij de ar- MARKTBERICHTEN LEIDEN, 25 Jan. Coöp. Groente en Fruitveiling: andijvie 90-95, kroten, gekookt 24-35, boerenkool 20-38, rode- kooll2-18, prei 30-47, spruiten A 28-76, uien drielingen 35.70, id. middelfijn 35.20, id. middelgrof 34.10, id. grof 34.50, waspeen 22-25, winterpeen 23, witlof 25-82 per 100 kg, knolselderij 10-15, sla A 20-44 per 100 stuks. BARNEVELD, 25 Jan. Coöp. Ve- luwse Eierveiling: weekaanvoer circa 1.500.000 stuks, waarvan 437960 in vel ling werden gebracht. Handel rustig. Prijzen per 100 stuksc eieren van 47/55 gram f 7.39-8.53; van 55/63 gram f 8.52-9.72; van 63/70 gram f 9.92-11.59. Eierveiling S.B.E.: aanvoer 276.362 stuks. Handel rustig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 42/46 gram f 6.50-7.11; van 53/58 gram f 7.99-8.68; van 58/64 gram f 8.81-9.75; eendeëieren van 62/66 gram f 7.70-8.10; van 67/72 gram f 8.41-9.10. Eiermarkt: aanvoer 2.100.000 stuks. Handel kalm. Prijzen per 100 stuks: eieren van 54/65 gram f 8.50-10.60, alg. prijs f9.35, kiloprijs f 1.56 (basis 60 gram). Pluimveemarkt: aanvoer 41.000 st., handel in kippen vlug, ln kuikens kalm. Prijzen per kg: slachtkippen f 1.20- 1.30; slachtkuikens f 1.50-1.75. GOUDA, 25 Januari Op de kaas markt alhier zijn heden aangevoerd 12 partijen kaas. Ie kwal. noteerde f 2.08-2.12, 2e kwal. f 2.03-2.07 per kg. Handel matig. VOETGANGERS: Wilt U oversteken op een zebra pad? U heeft daar voorrang, maar sta eerst stil op het trottoir en kijk uit of het rij verkeer die voorrang nog geven kan, dus tijdig kan rem men zonder ongelukken te veroor zaken. eidsmarkt ernstig ontwricht en voor-, al de Amerikaanse negers daar heb ben eronder te lijden. Een neger tuinman vraagt een loon Yan 1.80 dollar per uur, maar een Cubaan is voor halve dollar per uur bereid zijn werk te doen! Men heeft er weieens over gedaent de Cubanen meer over geheel Ameri ka te verspreiden, maar tot actie is men nooit overgegaan. De Cubanen schijnen zelf trouwens het liefst in de buurt van hun land te blijven en in een klimaat waar zij aan ge woon zijn. BEURSOVERZICHT Internationale waarden in herstel Amsterdam, 25 Januari. Nadat de internationale waarden de voorgaande beursdagen steeds koers verliezen te zien hebben gegeven, heeft het Damrak vanmiddag een flink koersherstel voor genoemde fondsen geregistreerd. De stimulans voor dit herstel ging uit van Wall Street. Na aanvankelijk wederom een dalende tendentie te hebben ingesla gen, gaf Wall Street woensdag tegen het slot een krachtig herstel te zien, waardoor de stemming een vast ka rakter kreeg. Hiei*van profiteerden de Nederlandse hoofdfondsen met als gevolg dat de koersen voor deze fond sen woensdagavond, een groot ge deelte van de eerder op die dag op gelopen koersverliezen konden inlo pen. Vanmiddag was de tendentie di rect bij de opening aan de vaste kant. Philips zette een streep onder de koersdaling van de vorige beurs dagen. Dit aandeel lag op 965, circa 9 punten hoger in de markt. Aku's kregen sterke steun van de Ameri kaanse dochter de „American Enka". Deze maatschappij heeft in 1961 een netto winst behaald van 4.56 dollar per aandeel, tegen 0.51 dollar per aandeel over 1960. Het Aku-concern bezit 55% van het aandelenkapitaal „American Enka". De rayon-aandelen doorbraken de 400% barrière bij een notering op 401. De vorige slotkoers was 393. Unilevers ruim een gulden hoger op f 186,80, Kon. Olies deden het wat kalmer aan. Deze aandelen lagen op f 123,80, circa 40 cent beter in de markt. Hoogovens deden van zich spreken met een koerswinst van circa 8 punten op 758. In de Cultuursector waren certifi caten Deli opnieuw in reactie. Het koersverlies beliep circa 60 cent. De Scheepvaartaandelen gaven weinig veranderingen te zien. De koersen schommelden rond het vorige slotni- veau. Staatsfondsen wederom aan de vaste kant. Op de inschrijvingen van de rente- spaarbrieven 2e lening Bank voor Ned. Gemeenten van dinsdag j.l. zal circa 2% worden toegewezen. De toe wijzing op de eerste lening van enige weken geleden was één procent. Maandag a.s. zullen de spaarbrieven 2de lening voor het eerst worden ge noteerd. De Twentsche Bank stelt over het afgelopen boekjaar een onveranderd dividend van 12% voor over het van f 49 min. tot f 55 min. verhoogde aan delenkapitaal. WISSELKOERSEN Amsterdam, 25 januari Londen 10.14yg—10.14%; New York 2.60'; 3.61; Montreal 3.45—3.4514; Parijs 73.62—73.67; Brussel 7.24%—7.25%; Frankfort 90.28—90.33Stockholm 69.83%69.8814Zürich 83.55%— 83.60%; Milaan 58.12%—58.17%ko penhagen 52.40%—52.45% Oslo 50.59 —50.64; Wenen 13.96—13.97; Lissabon 12.64—12.65%. Donderdag 25 januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 10214 103 GB Ned. '59 4% 10214 103 GB Ned. '60-1 4% 102% 103 GB Ned. '60 II 4% 102% 103 GB Ned. '59 4% 101% 101% Ned. '60 4% 101A 100 A Ned. '61 4% 101A 101% Ned. '53 3% 97% 97% Ned. Gb. obi. 3% 81% Ned. '47 3% 9218 92% Ned. '51 3% 98 Ned. '53 I-II 3% 9518 96 Ned. '56 3% 95'sGB 95% GB Ned. '48 3% 90 90% Ned. bel. cert. 3% 89 Ned. '50 I-n 3% 90% 90% Ned. '54 I-II 3% 91% 91% Ned. '55 13% 9114 9144 Ned. '55 II 3% 93% 93% Ned. '37 3 92% 92% Ned. G.b. obi. '46 3 92% 92 A Ned. dol. ln. '47 3 90% 90% Ned. Inv. cert. 3 9914GL 99% Ned. 62-64 3 100A 100A Indië '37 3 99% 99% Indië "37A3 95 A 95% Ned. won. b.l. '57 6 108% 109 Ned. w. b.l. '58 4% 102 102% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 113% 113% Ver. HVA-mij. 129% 129% AK.U 393% 400% Deli Mij cert. 152.10 151 Hoogovens cert. 750% 759% Philips gem. bez. 956 965% Unilever cert. 185.70 186.80 575 578 Kon P <50 f 20) 123.40 123.80 Holl. Amer, lijn 146% 146 %GB Java China Pak. 148 147 KLM 61,80 61.50 Kon. Ned. St.boot 188% 188% Kon. Paket Mij. 150 150 Stoom. Mij. Ned. 162% 162% Niev. Goudr eert. 148% 148% v. Ommeren eert. 332 330% Kon. Rott. Lloyd 149 148% N. Scheepv Unie 150% 151 NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 96% idem 48 (3%) 96% R'dam '52-1 (4%) 100% 101 id. *37 I-II (3%) 96% Z.-Holl '55 4% 101% Bankwezen Bb N.Gem 58 5% 104% 10'% id. NWB'52 (4%) 100% 10048 BVG rspbr f. 500 199% 199 BVG rspbr '52 144% 144% (ndustr. Obligaties Philips Doll. '51 91 Premieleningen Vorige Slotkoers koers v. heder A'dam '53 3 106 A'dam '51 12%.. 84% 84% A'dam '56 I 2% 84% 85 A'dam '56 II 2% 92 92 A'dam '56 m 2% 92% 92 Eindhoven '54 82% 83% Enschede '54 2% 84% 84 B Den Haag '5212% 95% Idem n 2% 95% L 94 R'dam '52 12% 94 B 94% Idem n 2% 95% 96 B Idem '57 2% 93% 94% Utrecht '52 2% 93% Z.-Holl. 1957 2% 92% 92% Zuid-Hoil. '59 2% 104% 10411 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco246.50 246.50 Amst. Bank 386 392 Cultuurbank 34% 34% Holl. Bank U eert. 21314 213% Ned. Handelmij. 349 348 Rott. Bank368 375 Twentsche Bank 336 334 Senembah 413 413 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 730 731 Berkel's Pat303 297 Borsumij-Wehry 78 78 Calvè Delft eert. 920 920 Electralasmij 345 345 K. Pap. v. Gelder 360 362". K. Ned. Grofsm. 172 170% Holl Constructie 418 416 Ing. bur v. Brnij. 221 220 Internatio 218 214% Int. Kunstst. Ind. 80 80'i v. Kemp en Beg. 142% 140' Leidse Wolspj-ij 551 551 Mliller en Co NF, 479% 485 Ned. Kabelfabr. 603 600 Philips pref 292% 290 Rott. Droogd Mij. 547 546 Sikkens Groep 889 900 Ver. Touwfabr 370 375 Walvisvaart 97 96% Wernink's Bet.mij 197% 199 Wilton Feijenoord 289 291 v. Wijk - Heringa 90% 91 Zaalberg 140 138 Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r492 490 Kon Petr (f20) 124 124.50 Amerik. fondsen Canad Pacific R 2518 2514 Intern Nickel 77% 77%. Anaconda 50% 52 Bethlehem Steel 41 41% Cities Seivice 53% 54% General Motors 53% 55 A Kennecott 83% 83% Republic Steel 56% 55% Shell Oil 36% 3614 Union Pacific 33% Un. States Steel 73 A 74

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9