AGENDA VERDIEN 24 CT OP ELK DUBBELGROOT PAK HAAGSE AGENDA Spit, Spierpijn MET EEN ENKEL WOORD OXFORD Ga eens met uw vrouw buitenshuis eten! Hotel „Nieuw Minerva" LEIDSE AUTOBOXENGARAGE Garagebedrijf A. Blankenspoor LEIDSCH DAGBLAD - DONDERDAG 25 JANUARI 1962 Problemen (Van onze t.v.-medewerker) Men kan tegen t.v.-documentaires, die veelal praatfilms zijn, hebben wat men wil. feit lijkt ons, dat door vertoning ervan men vaak een (ta melijk) afgeronde indruk kan krijgen van een probleem waarvan de ge middelde krantenlezer wel een alge mene indruk heeft maar geen ge nuanceerd oordeel. Niet dat elke do cumentaire tot het laatste leidt, maar op de basis der kennisname kan men dan zijn krant weer beter verteren. Nederland heeft zijn schoolstrijd gehad, heeft met Indonesië gezeten, zal zulks nog enige tijd met Nieuw- Guinea moeten doen. maar in al de jaren, die door deze zaken bestreken werden, zat België met zijn taalstrijd opgescheept. Het vergde een hele studie om te doorzien, waar de knel punten lagen. Pier Tania heeft dat onderzoek voor ons willen verrichten en het door hem verzamelde mate riaal gisteren voor vertoning vrij ge geven. Toegegeven, er werd veel gepraat, maar hoe zou het anders moeten, in dien men een „hoorbare" grens wil uitbeelden? De eenzijdige krampach tigheid van vergrijzend Wallonië kwam uit de verf en het sociale on- mondigheidsgevoel van bruisend Vlaanderen eveneens. Wü vonden, dat er een goed uitgebalanceerd beeld Advertentie en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met "'17.1=1-1 Felle aanval van Nederlander op ZWITSERLAND Het Nederlandse socialistische Eer- ste-Kamerlid P. J. Kapteijn heeft zich in het Europese parlement bij zonder fel nitgesproken tegen asso ciatie van het neutrale Zwitserland bij de E.E.G.. Hij zei tijdens een debat over de problemen rondom toe treding en associatie van nieuwe le den, dat de Zwitsers het zelf moe ten weten of ze neutraal willen blij ven. Ze kunnen echter niet de voor delen van de E.E.G. eisen, als ze niet bereid zijn de offers te brengen, die de E.E.G.-Ianden wel voor hun economische integratie over hebben. De Zwitserse vorm van neutrali teit zat de heer Kapteijn namelijk erg hoog. Hij vergeleek haar met die vaji Nederland tijdens de eerste we reldoorlog, hieraan toevoegend, dat zo'n neutraliteit eigenlijk alleen maar dient om er enorm aan te verdienen. Zijn grootste bezwaar was gericht tegen het argument, dat Zwitserland geen volledig lid van de E.E.G. kon worden, omdat het wilde vasthouden aan zijn fiscale autonomie. Dit acht te hij als socialist een volstrekt on aanvaardbaar argument, aangezien die fiscale autonomie volgens hem alleen maar diende om Zwitserland als „haven voor vluchtkapitaal van Zuidamerikaanse dictators" in stand te houden. Voorts stelde hij, dat er vrijwel geen financieel schandaal in Europa is, zonder dat er Zwitserse bankrekeningen bij betrokken zijn. Mag men van ons verwachten, zo vroeg hij, dat wij hierop een pre mie stellen in de vorm van E.E.G.- voordelen, zonder E.E.G.-lasten? Restauratie flats Vijzelstraat Op last van Bouw- en Woningtoe zicht Amsterdam zal het in 1929 ge reed gekomen grote flatgebouw aan de Vijzelstraat tussen Keizersgracht en Prinsengracht zeer ingrijpend moeten worden gerestaureerd. In maart 1955 is daar naar bekend een gedeelte van de voorgevel van enkele huizen ingestort. Het gebouw vertoont, zo heeft de dienst van Bouw- en Woningtoezicht geconstateerd, zulke ernstige gebre ken, dat van de zijde der gemeente thans is beslist dat de eigenaar zal worden opgedragen de bestaande 150 meter lange voor- en achtergevels te slopen en door andere te vervangen. Er zullen zeer belangrijke bedragen gemoeid zijn met de restauratiewerk zaamheden, waarvan de omvang, zo als bij de meeste soortgelijke werken, moeilijk tevoren is vast te stellen. Mochten de werkzaamheden zo in grijpend worden dat de winkeliers in het pand en de ongeveer 70 gezin nen tijdelijk moeten verhuizen, dan zal het gemeentebestuur van Amster dam daarbij alle medewerking ver lenen. ZWO deelt ruim 16 miljoen uit De Nederlandse Organisatie voor Zuiver-Wetenschappelijk Onderzoek kent dit jaar f 11.580.000 voor te ver richten wetenschappelijk onderzoek toe en geeft f 4.950.000 uit voor in vesteringskosten voor dat onderzoek. Het bestuur van Z.W.O. heeft daar voor 200 subsidie-aanvragen moeten bestuderen, waarby h et in totaal aangevraagde bedrag (afgezien van de investeringen) f 13.800.000 was. Niet alle aanvragen kwamen voor inwilliging in aanmerking en ver scheidene werden gehonoreerd met een kleiner bedrag dan gevraagd werd. Van het toegekende bedrag gaat meer dan de helft naar d e Stichting voor Fundamenteel Onder zoek der Materie. Eveneens is een groot bedrag gegeven aan de Stich ting voor Scheikundig Onderzoek in Nederland waarbinnen vele chemi sche werkgroepen samenwerken. Voor het eerst van dit jaar is ook subsidie gegeven aan een soortgelijke stichting op medisch gebied, de Stichting voor Fundamenteel Ge neeskundig Onderzoek. Ook zijn weer aanzienlijke subsi dies toegekend aan het Mathema tisch Centrum in Amsterdam en aan de Stichting Radiostraling van Zon en Melkweg, die de radiosterren wacht in Dwingelo exploiteert en in samenwerking met België voor bereidingen treft voor een nieuwe grote radiotelescoop, de zogenaamde Benelux-kruisantenne. gegeven werd. Onze grootste sympa thie ging uit naar de eenvoudige ga ragehouder. die zijn betoog zo recht uit het hart liet vloeien. Wat over de rest van het programma te vermel den? De paardesport bij monde van de martiale heer Gruppelaar, de zin gende duiker Bernhard Kruyssen. de duur maar niet „verrukkelijk" zit tende Dendermonde. het boeiende Egyptische weefwerk, neen, als we werkelijk een kritisch geluld willen laten horen, moeten we het over on bekend talent hebben, want dat zien we waarschijnlijk nooit meer terug. Dat zal wel onbekend blijven, vermoe. den we. We hebben zelden zo veel zo dilettanterig werk bijeengeharkt ge zien. Het enige, dat we ons nog her inneren kunnen, is het wielrijden af gezien van een plat-Nederlands zin gend. doodernstig meisje en dat is een beetje schamel voor zoveel oppij- perij, dunkt ons. Onze conclusie moet dus luiden dat hetgeen voor t.v. min der geschikt werd geacht, de stroom Belgische interviews, het enige van werkelijk belang was in een lange uitzending. Ned. Volksbeweging vraagt radio- en televisiezendtijd Het hoofdbestuur van de Neder landse Volksbeweging (een in sep tember 1959 opgerichte politieke par tij) heeft aan de minister van O.K. en W. verzocht in de gelegenheid te worden gesteld door middel van ra dio en televisie het woord te richten tot het Nederlandse volk. In zijn brief aan de bewindsman schrijft het bestuur o.m. dat als maatstaf voor het verkrijgen van de LACHEN Op een bruiloftspartij in een g g café te Purmerend werd een g IQ spelletje gespeeld, waarbij de he- g ren een speen in de mond moes- ra ten steken. Eén van de hen zei plotseling, dat hij door het harde 5 lachen de speen had ingeslikt. 5 Men reageerde hierop, door nog harder te lachen. De bruiloftsgast werd enige dagen daarna echter ernstig ziek. H Er werd operatief ingegrepen. H ES Aan het licht kwam, dat de S B speen zich had vastgezet in de H dikke darm, die daardoor ver- R stopt was geraakt. door de regering aan een aantal poli tieke partijen gegeven zendtijd is ge nomen. dat de hiervoor in aanmer king komende partijen in het par lement vertegenwoordigd dienen te zijn. „Gezien de grondwettelijke ge lijkheid van alle burgers en vereni gingen komt het ons onrechtmatig voor, dat aan bepaalde groeperingen privileges worden gegeven, welke men aan andere groeperingen, die een zelfde taak in het maatschappe lijk bestel vervullen, onthoudt", al dus het hoofdbestuur der N.V.B. Nu het in het voornemen der re gering ligt om aan die politieke par tijen. welke reeds radiozendtijd hebben ook nog de gelegenheid te ge ven door middel van de televisie pro-i paganda te maken, zou aldus zo schrijft het hoofdbestuur aan een bestaande onbillijkheid nog een nieu we worden toegevoegd. „Zulks klemt te meer, daar een aantal politieke partijen, door hun directe binding met bepaalde omroepverenigingen, hetzij direct hetzij indirect, reeds over de nodige media beschikken. Als extra onbillijkheid in deze komt ons nog voor, dat deze geprivilegeer- de groeperingen voor het voeren van hun propaganda financiële tegemoet komingen zullen ontvangen uit de door allen op te brengen luister- en kijkgelden", zo besluit het hoofdbe stuur der N.V.B. Ideaal-Persil verzorgt uw was ideaal Twee Marokkaanse „onderhandelaars" naar Lagos Twee Marokkaanse afgevaardig den zouden op weg zyn naar Lagos om aan de bijeenkomst, die hier wordt gehouden ter voorbereiding van een topconferentie van Afri kaanse leiders, een boodschap van Koning Hassan II van Marokko te overhandigen. In deze boodschap zou Koning Hassan een bijeenkomst tus sen de Monrovia-groep en de Casa- blanca-groep voorstellen. Een dergelyke bijeenkomst zou vol gens de koning zorgvuldig moeten worden voorbereid door bilaterale be sprekingen, waarby de voorlopige Al gerijnse regering zou moeten worden uitgenodigd. Het voorstel zou reeds de goedkeuring hebben van de mi nister van Buitenlandse Zaken van de Casablancagroep. Het Soedanese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gister avond bekendgemaakt dat Soedan zich terugtrekt van de conferentie in Lagos, omdat de conferentie gewei gerd heeft het Soedanese voorstel tot uitnodiging van de voorlopige Alge rijnse regering te aanvaarden. Wat Zuid.Afrika deed op gebied van huizenbouw De Zuidafrikaanse afgevaardigde in de Unesco, de heer J. Barratt, heeft meegedeeld, dat alleen reeds de Zuid afrikaanse regering afgezien dus van de provinciale en gemeentelijke behuizingsplannen over de afge lopen tien jaar 1.200.000 personen in de lagere inkomensklasse van huizen had voorzien. De kosten van dit om vangrijke behuizingsschema hebben meer dan een half miljard gulden bedragen. Opstandelingen in Nepal dreigen Het kantoor van Reuter in Nieuw Delhi (India) heeft gisteren een brief ontvangen die getekend is door „de opperbevelhebber van het Nepa- lese opstandelingenleger". In deze brief, die in Katmandoe, de hoofd stad van Nepal, was gepost, wordt gedreigd met ontDloffingen op vele plaatsen in de stad en wordt de be volking van Katmandoe de raad gegeven de stad voor 31 januari te verlaten. Elektriciensbond weer bij de TUC De algemene raad van het Britse algemene vakverbond heeft besloten de 240.000 leden tellende vakbond van elektriciens weer toe te laten zich aan te sluiten. Deze bond, die tot voor kort onder communistische leiding stond, werd uit de TUC ge stoten nadat, het Hooggerechtshof on regelmatigheden bij verkiezingen in deze bond had geconstateerd. Bij nieuwe bestuursverkiezingen verloren de communisten de leiding in de bond. Drie arrestaties na instorting In Pineda del Mar. by Barcelona, waar dinsdag een hotel-in-aanbouw is ingestort, zijn een arohitect. een opzichter en een aannemer aange houden. Een tweede architect zou worden gezocht. Zeker tien mensen zijn bij het ongeluk om het leven ge komen maar men vreest dat er nog meer slachtoffers zullen worden ge vonden. Het aantal gewonden is on geveer 40. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO: 18.15 Sportrubriek. 18.30 Is raëlische volksliederen en -dansen. 18.50 Sociaal perspectief, praatje. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Polit. lezing. 20.00 Gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Boekbespr. 22.55 Viool en piano. 23.30 Vers In het gehoor, literair progr. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Gram. 18.30 Rallye de Monte Carlo 1962. 18.35 Gesproken brief. 18.40 Lichte muz. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Chansons ep: Het Vo- VRIJDAG 26 JANUARI Kon. Schouwburg. Haagsche Come- die met „Het Prlëel". 20.15 uur. ZATERDAG 27 JANUARI Kon. Schouwburg. Haagsche Come die met „Arme Bltos". 20.15 uur. ZONDAG 28 JANUARI Kon. Schouwburg. Haagsche Come- dle met „Een mal meisje". 20.15 uur. MAANDAG 29 JANUARI Kurzaal. Rotterdams Toneel met „Koning Oldlpous". 20.15 uur. DINSDAG 30 JANUARI Kon. Schouwburg. Het Spaanse dans paar Susana y José. 20.15 uur. WOENSDAG 31 JANUARI Kon. Schouwburg. Nederlandsche Comedie met „Een midzomernachts- droom". 20.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Gemeentemuseum. Die Haghe, dorp der dorpen. Franz Llszt en zijn. tijd, BIOSCOPEN Apollo. Bloedgeld. 18 jr. Dag. 12.15, 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Asta. Spel in de nacht. 18 Jr. Dag. 2.30, 6.45 en 9.15 uur; zondag 1.30, 4, 6.45 en 9.15 uur. Bijou. Een vrouw ls een vrouw. 18 Jr. Dag. 2, 7.15 en 9.30 uur; zond. 2, 4.15, 7.15 en 9.30 uur. Camera. De man die alles kan. A.l. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Capitol. Tarzan en de luipaardkonin gin. 14 Jr. Dond. en vrijd. 2 en 8 uur; zat. 2, 6.30 en 9.15 uur; zond. 4. 6.30 en 9.15 uur; maand, en dlnsd. 2 en 8 uur. Cineac. Actualiteiten. 9-24 uur; zond 11.30-24 uur. BINNENLAND De Ned Lloyd lijn een gemeen schappelijke lijndienst van de Stoom vaart Maatschappij Nederland en de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd zal vermoedelijk in maart een nieuwe lijndienst openen tussen Japan en de westkust van Zuid-Amerika. Op grond van een advies van de jury voor de Anne Frank-prijzen 1961 heeft de staatssecretaris van O. K. en W., mr. Y. Seholten. deze prijzen, die bedoeld zijn als een aanmoediging voor verdienstelijke Jonge schrijvers toege kend aan Piet Calls te Eindhoven (le prijs) en H. J. A. Hofland te Am sterdam (2e prijs). Gistermiddag is de 5-jarige Louise van den Blggelaar op de Meersewég te Meerveldhoven (gem. Veldhoven) door een bestelauto gegrepen, toen zij on verwacht de weg overstak. Ernstig ge wond werd zij ndar het ziekenhuis te Eindhoven vervoerd, waar bleek dat zij was overleden. Het succes, dat de ijsshow „Holi day on Ice" verleden jaar in Amster dam heeft gehad, heeft de directie van het R.A.I.-gebouw doen besluiten het optreden van deze Amerikaanse ijsrevue tot een jaarlijkse traditie te maken, zoals dit in Rotterdam reeds sinds zeven Jaar het geval is De nieuwe revue „Holiday on Ice 1962" zal van 1 tot en met 13 februari voorstel lingen geven in de oosthal van het gebouwencomplex. Gistermorgen heeft de staatssecre taris van Sociale Zaken en Volks gezondheid. de heer B. Roolvlnk. in het ministerie de adviescommissie voor de beroepenvoorlichting geïnstalleerd. De commissie staat onder voorzitter schap van prof. dr. E. V. W. Ver- cruijsse. Op de Laan van Meerdervoort te Den Haag tussen Pomonaplein en Framboosstraat is gisterochtend om kwart over acht cfe 65-jarige mevrouw W. Fenneker-Ridderbus dodelijk ver ongelukt. Zij wilde op een voet gangersoversteekplaats de Laan van Meerdervoort oversteken. Een naderen de automobilist stopte voor haar, doch de vrouw schrok blijkbaar en rende in haar verwarring vóór de auto langs, waardoor zij werd overreden door een naast de auto rijdende tram van lijn 2. De staatssecretaris van Econo mische Zaken heeft aan de commissie adviezen vestlglngsregellngen van de S E.R. advies gevraagd over de toe passing van de vestigingswet bedrijven 1954 op het naaimachinebedrijf, de kantoorboekhandel en kantoormachine- handel. het lederwarenambacht, de kleinhandel ln schoenen, schoenher- stellersbedrljf. maatschoenmakeril en orthopedisch schoenmakersbedrijf. In het Wilhelminagasthuis te Amsterdam is gisterochtend de 46-ja- rige montagebouwer J. A. te Pas over leden aan zijn verwondingen, die hij maandag opliep toen hij in de Ruys de Beerenbrouckstraat met zijn motor tegen een geparkeerde vrachtwagen reed. De P.v.d.A. zal op woensdag 31 Januari en donderdag 1 februari a.s. ln het NVV-huis aan de Oudegracht in Utrecht haar 16e agrarische congres houden. De heer J. Bleumers is met in gang van 1 september 1962 benoemd tot eerste concertmeester van het Utrechts Stedelijk Orkest. De heer Bleumers is orkestmeester van het Rotterdams Philharmonisch Orkest en tweede concertmeester van het Resi dentieorkest. Sinds 1956 is hij de eerste concertmeester van het orkest van de Ned. Opera te Amsterdam. Op een niet beveiligde overweg in de Berg- en Bosweg over het spoor lijntje Apeldoorn-Het Loo (een ïyntje dat alleen voor goederenverkeer wordt gebruikt) ls gisteravond de 73-jarige heer F. R. Turkstra uit Apeldoorn met zijn fiets tegen een lokomotlef van een goederentrein gereden. De man heeft een hersenschudding opgelopen. De lokomotlef reed met de voorge schreven snelheid van 30 km per uur. Gistermiddag i6 een 4-jarig zoon tje van de familie Nijhuis van een brug in de omgeving van de Vispoort- gracht te Zutphen gevallen en ln het water terecht gekomen. Na enige uren dreggen heeft de politie het stoffelijk overschot gevonden. Dr. M. A. M. van Hclvoort, lid van de Tweede Kamer, heeft tijdens een vergadering van de afdeling Helmond van de ARKA meegedeeld, dat nog dit Jaar, vermoedelijk omstreeks septem ber, voor het gehele Rijkspersoneel een ziektekostenverzekering kan worden te- gemoetgezlen. Over dit stuk regerings- politlek zijn volgens dr. Van Heivoort de ministers van Financiën, Sociale Zaken en Binnenlandse Zaken het eens geworden. Dit belangrijke besluit houdt, aldus dr. Van Heivoort, in dat de regering de bijzondere status van de ambtenaar erkent. Door tot nog toe onbekende oor zaak is gisteravond het reclamebedrijf van de heer A. Stevens, in Belfeld (L.). volkomen uitgebrand. De schade wordt geraamd op circa f 30.000 en wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. De 54-jarige keurmeester van het gemeentelijk slachthuis te Roermond, de-heer J. Sanders, is gisteravond met zijn motorrijwiel in botsing gekomen met een geparkeerde vrachtauto. De heer Sanders was op slag dood. Hij was gehuwd en had twee kinderen. BUITENLAND De Sowjetrussische minister van Buitenlandse Zaken, Andrei Gromiko, zal voor het begin van de zomer een bezoek aan Noorwegen brengen, aldus meldt een Noors dagblad vernomen te hebben van de Sowjetrussische ambas sadeur in Oslo, Grlbanow. De ambas sadeur zou voorts hebben verklaard, dat Noorwegen en de Sowjet-Unie geen geschillen hebben en dat Noorwegen, ondanks z(jn lidmaatschap van de NAVO bij een aantal gelegenheden een constructief standpunt had Ingenomen. West-Dultsland treft voorberei dingen voor het aanleggen van voor raden gecondenseerde melk en melk poeder. die zullen worden aangespro ken ingeval de verse melk een te hoog gehalte aan radioactiviteit zou krijgen De minister van Gezondheid, die dit ln het parlement bekendmaakte, ver klaarde voorts dat methoden tot ont smetting van verse melk ln studie zijn. I Alexel Adzjoebel, hoofdredacteur van het Sowjetrussische blad Izwestia I en schoonzoon van de Russische pre mier. zal volgende week dinsdag op i een lunch door president Kennedy i worden ontvangen. Kort na middernacht is vannacht brand uitgebroken in het bekende Parijse museum het Louvre. De brand weer werd gewaarschuwd door voorbij gangers, die vlammen zagen lekken uit een raam op de vierde verdieping. Verscheidene brandweereenheden ruk ten uit. Volgens de politie woedde de brand in een vleugel die tot voor kort in gebruik geweest ls van het minis terie van Financiën. De schilderijen van de derde verdieping werden uit voorzorg in veiligheid gebracht. Geen enkel kunstvoorwerp werd beschadigd. De brandweer was anderhalf uur in touw. Het Oostdultse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gisteren krachtig geprotesteerd tegen een schen ding van het Oostdultse luchtruim, die een Westduits militair vliegtuig op 19 Januari zou hebben begaan. Vertegenwoordigers van de 18.000 werknemers bij de Londense onder grondse hebben gisteren met grote meerderheid besloten met ingang van volgende week voorlopig op elke maan dag te staken totdat hun looneisen worden Ingewilligd. Volgens het Hongaarse persbureau MTI hebben Hongaarse deskundigen sedert 1957 in de Mongoolse republiek 63 waterbronnen gegraven. Het water tekort in de oostelijke en centrale ge deelten van de Gobiwoestijn is hierdoor zo goed als opgeheven. De Amerikaanse luchtmacht heeft gisteren een raket van het type „Mace B" gelanceerd vanaf Cape Canaveral. Een dergelijke raket gaat op geringe hoogte op haar doel af, zodat zij niet door radar kan worden waarge nomen. De gisteren gelanceerde „Mace B" bereikte z(jn doel in de Atlantische Oceaan. Hoe snel, hoe hoog en hoe ver de raket heeft gevlogen is niet be kendgemaakt. De Russische natuurkundige Lev Landau, die op 7 januari bij een auto ongeluk ernstig werd gewond is vol gens een communiqué van de Sowjet russische Academie van Wetenschap pen eerst kortgeleden weer tot bewust zijn gekomen. Zijn toestand wordt echter nog zorgwekkend genoemd. Het Britse ministerie van Lucht vaart heeft bekendgemaakt, dat de Britse Comet, die op 21 december bij Ankara is verongelukt, een defect In strument, een zogenaamde kunstmatige horizon, heeft gehad. Het ongeluk heeft 27 mensenlevens geëist. Het mi nisterie deelde verder mee. dat de luchtvaartmaatschappijen BEA en BOAC dit soort instrumenten ln de thans gebruikte toestellen onderzoeken. President Kennedy heeft gisteren op zijn persconferentie in Washington gezegd te hopen, dat de komende on derhandelingen tussen de Ver .Staten en Portugal over de pacht van de Amerikaanse bases op de Azoren zul len lelden tot een akkoord, ondanks de huidige spanningen ln de verhoudingen tussen de twee landen. De Amerikanen achten de vliegvelden van de Azoren van groot belang voor de Verenigde Staten en de NAVO en wensen ze dan ook verder nog te gebruiken. City. Een „echte" Parlsienne. 18 Jr. Dag. 2.30, 6.45 en 9.15 uur; zat. en zond. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Corso. Houdt u van Brahms? 18 Jr. Dag. 2.15 en 8.15 uur: zat. 2.15. 6.45 en 9.15 uur; zond. 2. 4.30, 6.45 en 9.15 uur. Du Midi. Exodus. 14 jr. Dag. 2 en 8 uur; zond. 2.30 en 8 uur. Flora. Zeerovers van Tortuga. 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Hollywood. Misdaad op het eiland. 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uu« zat. en zond. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Krlterlon. Vrijgezellenflat. A.l. Dag. 2.15, 7 en 9.15 uur; zat. en zond. 1.45, 4, 7 en 9.15 uur. Metropole Tuschlnsky. Tout 1'or du monde. A.l. Dag. 2.15 en 8.15 uur; zat. 2.15, 6.45 en 9.15 uur; zond. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Muslca. Dokter of misdadiger? 18 Jr. Dag. 2.15 en 8 uur; zat. 8 uur; zond. 3, 7 en 9.30 uur. Odeon. De kanonnen van Navarone. 14 jr. Dag. 2 en 8 uur. Olympia. Het meisje van de rivier. 18 Jr. Dag. 2 en 8 uur. Passage. Vla Mala. 18 jr. Dag. 2.30, 6.45 en 9.15 uur; zond. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Rembrandt. Battle Cry. 14 Jr. Dag. 8 uur; zat. 6.45 en 9.15 uur; zond. 4. 6.45 en 9.15 uur. Rex. Hercules verovert Atlantis. 14 jr. Dag. 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30 en 9.30 uur; zond. vanaf 1.30 uur. Seinpost. Een taxi naar Tobroek. 14 jr. Dag. 2.15 en 8.15 uur; zond. 2.15, 5 en 8.15 uur. 8tudio. Groot alarm bij de geheime dienst. 18 Jr. Dag. 2. 4. 7 en 9.15 uur. Thalia. Per valscherm de hel ln. 18 jr. Zond. 7 en 9.15 uur; dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. De Uitkijk. Wir Kellerkinder. A.l. Dond. en dlnsd. 2 uur; dag. 2, 7 en 9.15 uur; zond. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. West-End. De Schaduw. 18 jr. Dag. 2.15 8.15 uur; zat. 2.15, 6.45 en 9.15 uur; zond. 1.30, 4, 6.45 en 9.15 uur. Wie voor f. 8675 - de WEGLIGGING van een sportwagen wil combineren met het COMFORT van een grote auto, moet eens een PROEFRIT maken in de NIEUWE Honui tot 61 pk. opgevoerd vermogen, extra ge luidsdemper. vergrote wielbasis, verbreed wielspoor, vergrote achterbank, leren be kleding, verlaagde lijn en 14 andere ver beteringen. 12 maanden fabrieksgarantie. Advertentie EN DAN NATUURLIJK IN Vrouwensteeg 11 - Tel. 26351 MENU 6.50 KIPPESOEP PASTEITJE VARKENSKOTELET DIVERSE GROENTEN GEB. AARDAPPELEN of PATATES FRITES EN EEN GLAS WIJN IJS Zalen beschikbaar voor partyen en vergaderingen. Dealer voor LEIDEN en omstreken: LEIDEN: v. Oldenburneveltstraat 37, telefoon 21583 ZOETERWOUDE: Hoge Ryndyk 29, telefoon 34238. Dealer voor WASSENAAR en VOORSCHOTEN: Oostdorperweg - WASSENAAR Telefoon 2405 DONDERDAG Prediker: Spr. ds. J. A. Smlnk van Den Haag. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O.-con cert Residentie-orkest o.l.v. Istvan Kertesz. Solist Camille Maurane. 8 uur nam. VRIJDAG Aula St.-Bonaventura-lyceum: Inter- scholalr Muziekconcours. 7 uur n.m. Geologisch Instituut (Garenmarkt lb): K. en O. Causerie mej. G. E. de Groot „Beelden uit het verre verleden". 8 uur nam. Gerecht 10: Soefl-beweging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 8 uur n m. Gulden Vlies: Ledenverg. Leldse As surantieclub. Spr. B. Belonje over on gevallen-, ziekte- en invaliditeitsver zekering. 8 uur nm. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rem. Kerk: Ds. J. Th. Mackenzie over „Plaatsbepaling van het remon strantisme in het vrijz. christendom". 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk. 10- 11 uur v.m.. Bijbelstudie; 11-12 uur, ds. K. C. van Oossanen. LakenhalDonateursconcert Jeugd- kamerorkest o.l.v. Henk Brlër. 8.15 uur n.m. ZONDAG Gerecht 10: Eredienst Soefl-bewe- ging. Spr. mej. G. Mayer. 11 uur v.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. MAANDAG le Binnenvestgracht 20: Jaarverga dering Broederschap van oud-padvln- ders. 8 uur n.m. DINSDAG 1 Gebouw Chr. Sociale Belangen (Oude Singel)Ledenvergadering Coöp. „Ons Doel". 8 uur n.m. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Half uur van Bezinning. 1-1.25 uur n.m. Rapenburg 61K. en O.-cursus over na-oorlogse Duitse letterkunde. 8 uur n.m. Stadhuis (Burgerzaal)Afscheidsre ceptie dr. Ir. P. C. Lindenbergh van L.D.M. 4-5.30 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN AcademieTentoonstelling werken van Theo Blom en Wilfred Voet. Werk dagen 8.30-12.30 en 2-5.30 uur (zater dags en zondags gesloten) (tot 24 fe bruari). De Lakenhal: „De tram ln Lelden, (tm. 28 Jan.). Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Museum voor Volkenkunde. Tentoon stelling Japanse prenten Dag. van 9 uur vm.—5 uur n.m.; zondag van 1—5 uur n.m (t/m 31 lanuarl) Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v d Werf park I; Tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Nederlandse opgravingen ln Egvpte" (tot 25 februari) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor Oudheden: Dag. 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur, zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Studio: „Tussen hemel en moeras". A.l. Werkdagen: 2A0, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „De kanonnnen van Nava rone". 14 jaar. Dag.: 2 en 7.30 uur; zondag: 2. 5 en 8 uur. Casino: „Hoe vermoorden wij oom George?" 18 Jaar. Werkd: 2.30, 7 en 9.15 uur: zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Bakvlssen- pubertelt". Lldo: „De misdadigers". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De dolle generaal". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „De onsterfelijke sheriff". 14 Jaar. Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Haven der begeer te". „Astra-theater Wassenaar. Vrijdag 8 uur, zaterdag en zondag 7 en 9.15 u. „Vera Cruz' 14 Jaar. Maandag en woensdag 8 uur „Fabriek van offi cieren14 Jaar Donderdag 8 uur „Anna Karenina". 18 Jaar. Zondag middag en woensdagmiddag 2.30 uur nam. Voor de Jeugd „Indianen op oorlogspad". AJ. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden ls geopend voor spoed eisende gevallen: Apotheek „Tot Hulp der Menschheid". Hooigracht 48. teler 21060. Bi) geen gehooi van l)w huisarts ol specialist (ol dlen9 waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. gelkwartier, hoorsp. 20.00 Nws. 20.05 Radlophilharm. ork. en solist. 2100 Dat z(jn mijn zaken niet, hoorsp. 22.25 Gram. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Sportact. 23.10 Discotarla. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. KRO: 20.20 In woord en beeld. 20.30 Kunstkron. 21.00 De vuurtorenwachter, TV-spel. VOOR VRIJDAG 26 JANUARI Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en S.O.S.-ber. 7.10 Gram. 7.30 Gewijde muz. 7.50 Medi tatie. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. huisvr. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Fluit en piano. 11.15 V. oudere luisteraars. 12.00 Amus. muz. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Meisjeskoor en lnstr. kwintet 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Metropole-ork. 13.40 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.25 Gram. 15.35 Gram. 15.50 Gram. 16.15 Vaste planten voor iedere tuin, lezing. 16.30 lnstr. kwart. 17.00 Declamatie. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Fanfare-muz. NCRV: 18.20 De hangmat. 18.50 Re- geringsuitz.: Bescherming Bevolking vraagt Uw aandacht. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatle. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.'50 Koorzang. 20.20 Gevar. progr. 21.20 Koninkl. militaire kapel. 21.50 Gram 22.00 Kerkorgelconc. 22.30 Nws. 22.40 Wijd als de wereld, lezingen. 23.00 Muziekrevue. 23.40 Gram. 23.55-24 00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym vd- vrouw. 9.10 Gram. 9.40 School radio. VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, praatje. 10.05 Morgenwijding. VARA- 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kind. "•L5 S°PU en piano. 11.35 Orgelspel. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Rege- rlngsultz.Uitz. v. d. landb. 12 30 S££r~-.en tuinb.meded. 12.33 Sport. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Me ded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Planorecital. 13.55 Bespr. v. relslitera- VA£°?„rzang 14 35 Gevar. muz. VARA: 16.00 Muzikale lezing. 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. jeugd. 17.50 Act! .VARA:!800 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte muz. 18 50 De puntjes op de 1, praatje. 19.00 V. d. kind. 19.10 Kinderkoor. VPRO: 19.30 Gram. 19.50 Daaromlezing. 20.00 Nws. 20 05 ™«nT?p gespr- 20 20 Grar». oS'of Y?e dichter Pierre Kemp, lezing. 20.35 Voordr. 20.50 Wereld ln beweging, lezing. VARA: 21.00 Lichte muz. 21.30 Gram. 22.00 Lichte muz. 22.15 Buitenl weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Het kinderloze huwelijk, gespr. VARA: 23.00 mm !5 EsPeranto. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lyn van 18-20 uur) Claudio Monteverdi. „l'Orfeo". Favo- la ln muslca. ln een proloog en vijf bedrijven op tekst van Alessandro Strlgglo. Helmut Krebs. Hannl Mack- Cosack, Margot Guilleaume. Jeanne daughter, ld.; Organ Grinder's swing, ter. Peter Rot-Ehrang. Bernhard Mi chael is Fritz Wunderlich. Clemens Kalser-Breme, Peter Offermans. Koor van de „Staatlichen Hochschule für Musik", Hamburg. Orkest van de chen Musiktage Hitzacker 1955 dirigent August Wenzlnger. TELEVISIEPROGRAMMA Journ. en weeroverz. VL ,2020 Maandelijkse TV-kron. 21.00 Ballet. 21.30-22.15 Domino. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service, 330 in. 12 00 Schoolradio. 13.00 Lezing. 13.45 Meded. (Om 13.25 Vragenbeantw.) 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Hoogtepun- de Pr°gr- v. d. afgelopen week. 15.00 Schoolradio. 16.00 Gevar. muz. 16.30 Klankb. 17.00 Ork. conc. 18 00 V. d. Jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Piano recital. 20.30 Lezingen. 21.00 Ork. conc. 22.00 Cabaretprogr. 22.30 Gevar. progr. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Voor dracht. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws en weerber. 0.06-0.36 Vioolrecital. *rE?ge,a«1ï BBC L,£ht Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs' Dale's dag boek. 12.31 Amus. muz. 13.31 Gevar. progr. 14.31 Licht progr. 14.45 V. d. kleuters. .15,00 Voor de vrouw. 16.00 Hoorsp. 16.31 Muz. bil het werk. 17.15 Mrs Dale's dagb. 17.31 Uitsl. races. 17.34 Gram. 18.31 Ber. en gevar. muz. 19.30 Nws. 19.40 SDortnws. 19.45 Hoor- snel. 20 00 Nws. en Journ. 20.24 Soort. 20.31 Hoorso. 21 00 Gevar. muz. 21 31 Discussie. 22.15 Gevar. muz. 23.30 Nws. en snort. 23.40 Rep. Rallye v. Monte Carlo. 24.00 Ouderw. dansmuz. 0 31 Orgelspel. 0 55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 in. 12.00 Planorecital. 13 00 Nws. 13.15 Volksmuz. 16.00 Oreelrecital. 17 45 Gram. 19 00 Nws. 19.15 Don Giovanni, opera. 22.10 Nws. 23 40 Wandlungen. oratorium. 24.00 Nws. 0 40 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrlik 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12 10 Ork. conc. 14 00 Gram. 14 10 Kamermuz. 18.30 Nieuwe gram. 20.00 Aubellne. ODera. 23.10 Ka mermuz. 23.53-24.00 Nws. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Beursber. 13 00 Nws. 13 15 Lichte muz. 14.00 Schoolradio. 15.45 Lichte muz. 16.00 Beursber. 16.06 Kamermuz. 17 00 Nws. 17.15 Gram. 17.45 Duitse les. 1800 j Vlaamse liederen. 18 10 Voordr. 18 20 V. ri sold. 18.50 Soortkron. 19 00 Nws. 19.40 Lichte muz. 20.90 Ork. conc. 20.40 De zeven kunsten. 20 55 Liebte muz. 2100 Amus. muz 99 00 Nws. 22 15 Jazzmuz. 22 55-23.00 Nws. 484 m.: 12 03 La chanson en marche. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.03 Belgische muz. 15.03 Lichte muz. v. Belgische componisten. 16 08 Oneramuz. 17 00 Nws. 18 38 Gram. 19.20 Gram. 19.30 Nws 20.00 Lichte muz. 20 35 Kamer muz. 29 15 Le Forum de la Chanson. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllsstngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhag. Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Partls Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort MUnchen Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon P. bi S 03 weer 1 3 ö3 CM regen w 9 7 1 geh. bew. w 8 6 2 zwaar bew. w 7 7 4 zwaaT bew. w 6 6 8 regen w 5 7 8 regen w 5 8 10 regen w 6 7 17 regen zw 5 8 8 regen wzw 7 7 11 sneeuw n 3 -9 0.1 geh. bew. nno 2 -3 2 geh bew. nno 2 -2 0 mottregen O 7 3 2 zwaar bew. n 2 4 5 mottregen w 8 8 1 reg< a wzw 4 7 11 regen wzw 9 6 5 regen bul w 8 8 2 zwaar bew. zw 5 8 2 geh bew. w.stll 2 0 zwaar bew. nnw 6 6 0 geh. bew. wzw 5 3 10 licht bew. zw 5 6 5 geh. bew. wzw 6 6 1 zwaar bew wzw 4 2 0.4 geh bew. w.stll -5 0 licht bew. wzw 1 -1 0 onbewolkt n 2 7 0 onbewolkt w.stll -0 0 zwaar bew O 3 onbewolkt n 2 1 0 mist w.stll 2 0 onbewolkt w.stll 3 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2