Californie staat voor belangrijke beslissing Opblaasbare hal biedt legio mogelijkheden Gevecht van Nixon wiens carrière op het spel komt te staan... Zwammerdams meisje beroofd Sporthaltheater, noodkerk, ziekenhuis of opslagruimte Oprichting afdeling V.V.D. Leiderdorp - Zoeterwoiide H.R. Verbouwing Herv. school Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 20 januari 1962 Derde blad no. 30558 (Van onze correspondent te Washington) Californië zal aan het eind van dit jaar ongeveer 17.3 miljoen inwoners tellen. Het ziet ernaar uit, dat Californië dan de staat New York overtroffen zal hebben in aantal ingezetenen. In deze staat, die de grootste en politiek-machtigste zal worden van Amerika, wordt in november opnieuw een gouverneur gekozen. Naar alle waarschijnlijkheid gaat de strijd tussen de huidige Democratische gouverneur Pat Brown en de Republikein Richard Nixon, die onder Eisenhower Amerika's vice-president was. Het wordt een gevecht op leven en dood en de uitslag kan aangeven in welke richting Amerika zich in de naaste toekomst politiek zal ontwikkelen. Speculeren op gevoelens van ontevredenheid Voor Nixon, de man die op het nippertje verloren heeft van Kenne dy in de strijd om het president schap, kan de uitslag een persoonlijk drama worden. Legt Nixon het af tegen Brown, dan is hij politiek zo goed als zeker uitgespeeld. Maar juist daarom kan men verwachten, dat Nixon alles op alles zal zetten. In de strijd om het presidentschap heeft Nixon in Californië een kleine meerderheid behaald tegen Kennedy. Men zou dus zeggen: wan neer Nixon het in 1960 winnen kon van de populaire, aantrekkelijke Kennedy, dan zal hij het in 1962 wel kunnen halen tegen de veel minder imponerende Brown. Men moet ech ter niet vergeten, dat Nixon, die zelf uit Californië komt, in 1960 kon pro fiteren van westelijk locaal-patriot- tisme, dat aan een staatgenoot de voorkeur gaf boven Kennedy, die ty pisch een man van de oostkust is. Zonder dit speciale voordeel had Nixon het in Californië stellig tegen Kennedy afgelegd en dit voordeel zal hij in 1962 niet hebben! Dan gaat de strijd tussen twee Californiërs Interscholair muziekconcours Op 26 januari zal in de aula van het St. Bonaventura Lyceum aan de Mariëmpoelstraat een uitvoering plaats hebben van het Interscholair Muziekconcours. Aan de uitvoering nemen deel het St. Bonaventura Lyceum, het Stedelijk Gymnasium, Gem. H.B.S. voor meisjes, de Chr. Kweekschool, het Rijnlands Lyceum uit Oegstgeest en het Dalton Lyceum uit Voorburg. Voor een jury, bestaan de uit mevrouw M. van Luin, mu ziekpedagoge, de heer Iskar Aribo, muziekpedagoog te Leiden en de heer Ru Sevenhuijsen, adjunct-directeur van de Vereniging Jeugd en Muziek zullen zij hun muzikale prestaties ten gehore brengen. Voor de pauze vindt een muzikale quiz plaats, waaraan elke school drie leerlingen deelnemen. De avond staat onder leiding van de heer Ton Kool, radiomedewerker van de KRO. Midden 1961 is de Stichting In terscholair Muziekconcours opgericht met 't doel de muziekbeoefening der schooljeugd te bevorderen. Daartoe werd het plan uitgewerkt om met medewerking der directies der scho len en de docenten een aantal mu ziekuitvoeringen op een cultureel ver antwoord niveau en geheel in de „schoolsfeer" te organiseren. Van 28 november 1961 tot half februari 1962 worden er thans door geheel Nederland 20 uitvoeringen ge houden, waaraan 62 scholen deelne men. De winnende afvaardiging van de uitvoering op 26 januari komt uit in de demifinale, waarvan de ron den eind februari plaats vinden. De finale van het concours wordt op 3 maart gehouden in de grote zaal van de AVRO-studio. De prijzen komen ten goede aan de vertegen woordigende school: een 16mm ge luidsprojector, een schooltelevisietoe stel, 'n radio-gramotooncombinatie, Daarnaast zullen de finalisten een persoonlijk aandenken ontvangen. Vrijdagmiddag om kwart voor vier is in dq Jan Blankenstraat in Den Haag het 17-jarig meisje H. S. uit Zwammerdam beroofd van een aktentas met f 2500.Het meisje werkt op een kantoor in Alphen aan den ilijn en is sinds een jaar belast met het wekelijks overbrengen van salarissen naar het bijkantoor in de Limburg Stirumstraat in Den Haag. Zij wandelde van het station Hol landse Spoor door de Jan Blanken straat. Vlak bij de Hoefkade moest ze uitwijken voor een steiger op het trottoir. Zij stapte dus even op de rijweg. Er naderde toen van achte ren een jongeman op een bromfiets, die tot vlak bij haar reed. Hij sprong van de bromfiets, gooide deze op straat, ontrukte haar de tas en ren de weg in de richting van het sta tion. De bromfiets liet hij liggen. Het meisje rende de jongen nog ach terna, terwijl ze riep: „Houd de dief". Het mocht niet lukken om de jongen te grijpen. Het is inmiddels komen vast te staan dat de bromfiets omstreeks een uur gistermiddag in de Haagpoort in Den Haag was gestolen. De jongeman was ongeveer 20 jaar, hij droeg een khaki-regenjas en een zwart kalotje en had een pleister op zijti kin. Wisselvallig De staat waar San Francisco en Los Angeles in liggen (Sacramento is de hoofdstad), is politiek vrij wis selvallig. De Democraten hebben er al sedert lang een veel groter gere gistreerde aanhang dan de Republi keinen, maar dat geeft hun niet de garantie permanent de gouverneurs post te bezetten. Dit feit, plus Nixon's verbeten wil om te winnen, is voor gouverneur Brown reden te over om het gevecht ernstig te nemen. Dezer dagen sprak Brown op een lunch van de persclub te Washing ton. Kennelijk wilde hy de gehele Amerikaanse pers interesseren voor zijn strijd. Brown is van plan in zijn campagne de nadruk te leggen op wat hij in zjjn eerste termijn heeft gepresteerd en op de behoeften van Californië in de komende jaren. Nixon geeft opinies ten beste over Berlijn en over de Kongo, maar Brown spreekt over de 200.000 nieuwe betrekkingen, die er ieder jaar in Californië geschapen moeten worden, over de scholen die nodig zijn, over de wegen, over het water. Wat dat laatste betreft: in 1959 is men begonnen met het Feather Ri ver project, een kolossaal plan, dat het noorden van Californië moet be schermen tegen overstroming en dat het zuiden van de staat moet be houden voor droogte. Men is bezig een „rivier" te maken, dieme er dan 1000 km lang zal zijn. Daar is meer graafwerk voor nodig dan vereist was voor de aanleg van het Panama-ka naal! Uiterst rechts Enkele weken geleden heb ik uit voerig melding gemaakt van de ex treem-rechtse groepen, die in Ame rika de laatste ttfd van zich doen spreken. Robert Welch, de leider van de John Birch-beweging, heeft zelf verklaard, dat hij de meeste finan ciële steun krijgt uit Californië en dat in die staat zijn volgelingen het talrijkst zijn. Moeten deze extreem-rechtsen kie zen tussen Nixon en Brown, dan kunnen zij niet aarzelen: Nixon zal hun man zij. Nixon is in de politiek naar boven geklommen langs zeer rechts geplaatste ladders. Onder Eisenhower, de man van de gulden middenweg, werd ook Nixon weer een internationalistische man van het midden, maar vergeleken met Brown is Nixon voor de uiterst i rechtse zijde beslist te verkiezen. Men moet niet vergeten, dat het I nieuwe extremisme in Amerika op- I komt uit teleurstelling over de positie van het land in de tegenwoordige I tijd. Verwijten daarover adresseert I men, vanzelfsprekend, aan het hui- j dige Democratische bewind in Wash ington. Brown is nauw verbonden met Kennedy's bewind. Hij kan en wil daar niet op afgeven. Maar Nixon (men denke slechts aan wat hij over Berlijn of de Kongo gezegd heeft), kan en wil graag speculeren op die gevoelens van ontevredenheid en te leurstelling. Daarmee is niet gezegd, dat Nixon een „bircher" is of iets dergelijks. Maar de extremisten van rechts zou den hem als hun aantal dit jaar flink toeneemt aan de overwin ning kunnen helpen. Daarom kan Nixon hen moeilijk bekritiseren en van zich afstoten. Brown verwijt zijn tegenstander, dat hij geen stelling neemt tegen het extremisme, maar in zulk een politieke strijd op leven en dood kan Nixon zich die luxe moeilijk veroorloven. Laveren Zou Nixon winnen, dan zou dit kunnen duiden op een aanzienlijke groei van het isolationistisch conser vatisme in Amerika (al is Nixon, zo als gezegd, beslist geen isolationist). Wat bij deze strijd op het spel staat, is dus veel meer dan het politieke lot van het echtpaar Dlck en Pat Nixon. Californië is in veel opzichten leidend in Amerika. De vraag is thans: zal het de natie voortgaan in de richting van Kennedy's „New frontier" of zal het de weg terug zoeken, naar een tijd toen Amerika militair onbenaderbaar was en eco nomisch superieur? Want het is die tijd, waarnaar de extreem-rechtsen terugverlangen. Dat dit de „voltooid verleden tijd" is en dus een periode die niet is terug te vinden, wensen zij niet toe te ge ven. Voor het eerst in de moderne tijd is er een macht in de wereld de Sowjet-Unie die militair niet voor Amerika behoeft onder te doen. Voor het eerst is er een economie in wor ding (de Europese gemeenschappelij ke markt), waar Amerika of men het wil of niet samenwerking mee moet zoeken. Zowel de militaire als de economische verhoudingen in de we reld nopen Washington daarom tot een politiek van tact, van voorzich tigheid, van compromis. Men kan zeggen, dat Amerika internatio naal bezien meer tegenwind heeft dan ooit tevoren. Ook in zulk een wind kan men vooruitkomen, maar dan moet men laveren. Kennedy be seft dit, maar de „birchers" wensen „de kop in de wind" te gooien. Het lijkt, dat zij op die manier rechts- streeks koers zetten op hun doel, maar in feite leidt zulk een navigatie, zoals iedere zeiler weet, tot stuurloos achteruitdryven. Nogmaals, dit is niet Nixons stuurmanskunst, maar zou Nixon winnen, dan zou dit erop kunnen duiden, dat een grote groep in Amerika's modernste staat, geen begrip had voor de realiteit van Ame rika's situatie. De bekende Duitse firma Krupp ontwikkelde in een van haar neven- bedrijven een nieuwe kunststof hal, die volledig vrijdragend en zonder stabilisatoren opgezet kan worden. Het gaat hierbij om een luchtdichte constructie van een met rubber, polyamid of polyester bestreken weefsel. De eerste proefbal maakt op de belangstellende de indruk van een zeppe lin, die voor anker gaat: mooi van vorm, 24 m. lang, bijna 13 m. breed, 6.40 m. hoog en met een bodemoppervlak van 300 m2. In opgevouwen toestand neemt de hal slechts een ruimte van 1,6 kubieke meter in be slag, bij een gewicht van ongeveer 450 kilogram. Zes arbeiders kunnen in circa vier uur de hal opzetten. Een draagbare ventilator, die naar keuze door netspanning of door een verbrandingsmotor kan worden aan gedreven, blaast na inschakeling de slap op de grond liggende huid op, die zich dan verheft en de te voren bepaalde vorm aanneemt. Een gerin ge overdruk is al voldoende; het ge ringe drukverschil tussen binnen en buiten is voor mensen niet merkbaar. Opdat de dragende lucht bij het in- en uitgaan van publiek niet -uit de hal ontsnapt, waardoor het „lucht huis" in elkaar zou zakken, bestaat de ingang uit een luchtsluis (een gang met twee achter elkaar aange brachte, goed sluitende deuren of een draaideur), die men kan demonteren. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 19 Jan. Seringen: Mad. Stepman per tak 60-145, Marie Legrav 46-68, Prunus Triloba 65-80, Forsythia 50-70, Iris per bos 380, Fre sia 275, Cyclamen 135, Tulpen 280, Nar cissen 140, Amaryllis per kelk 71, Lelies 125, Euphorbia per tak 75, Bouvardia 22, Calla per stuk 90, Anjers: rood per stuk 20-30, roze 25-43, wit 20-34; Ro zen: Parel van Aalsmeer 75-110, Geh. Duisberg 85-140, Towny Gold 70-135, Baccarat 100-150, Pink Sensation 60- 100, Carroll 40-63, Garnette 30-48, Stokman 45-78. RIJNSBURG, 19 jan. Tulpen: Ro land 200-205, Prominence 200-205, Win- tergold 150-155, Krelage's Triumph 160 -170, Victorine Man 165-170, Athleet 215-220, Hillegarda 135-145-155, De- meeter 210-225, v. d. Eerde 175-185, Copland 175-190, White Sail 160-180, Golden Harvest 185-195,: Narcissen: Carlton 100-110, L'Innocence 75-80, Crawford 75-85, Golden Harvest 125- 130, Magnificence 75-80, Helios 75-80; Hyacinten (bos) 100-120, Hyacinten (bol) Ostara 32-34-36, Bismarck 28- 32, Anne Marie 25-28-32, Pink Pearl 22 26-30, Jan Bos 28-30-32. RIJNSBURG. 19 jan. Groente veiling: waspeen A 15.00-44.50 per 100 kg; B 44.50-53.50, rode kool 9.80-12.10 boerenkool 25.00, spruiten 37.00, andij vie 102.00-110.00, peterselie 9.00 per 100 bos. Geen enkele tentpaal, geen schoor of een willekeurige andere hulpcon structie heeft men voor deze hal no dig. Zij staat er door lucht gedragen, zonder dubbele bodem. Dat is het grote voordeel ten opzichte van de totnutoe bekende tentconstructies. De prijs is daardoor ook relatief laag. Op de grond wordt de hal door een rondom aangebrachte, met water ge vulde slang afgedicht en buiten met haringen verankerd. Aërodynamisch is de vorm van de hal zo gekozen, dat ook bij grote windsnelheden geen veranderingen kunnen optreden. Een ander voordeel is, dat de hal niet „stijf" is, maar om het zo maar eens te zeggen kan „uitwijken" voor de wind. Bij zware sneeuwval verdient het aanbeveling de inwendige druk een weinig te verhogen, daar de hal anders het grote gewicht van het sneeuwdek niet zou kunnen dragen. Is ook mogelijk, de hele hal van een transparant met kunststof bestreken weefsel te vervaardigen, zodat het daglicht vrij toegang heeft. De extra inbouw van een elektro motor met een regelaar maakt een volautomatische bediening van de ventilator mogelijk. Ontstaat er een drukverlaging, dan wordt het vereiste toerental automatisch ingeschakeld. Voor het opslaan van goederen wordt de hal opgeblazen en daarna laat men de lucht weer ontsnappen. De waterdichte huid komt dan als een Mogelijkheden Daar de hal in opgeblazen toestand I een inhoud van 1500 kubieke meter i heeft, is de verhouding van de nut tige ruimte tot de inhoud in opge- I vouwen toestand als 1000 1. Theore- tisch is het natuurlijk mogelijk hal len met een overdekte ruimte van 16002000 kubieke meter te vervaar digen. Daar men de hal kan verwar men, ventileren en koelen, zjjn de mogelijkheden, waarvoor ze gebruikt kan worden, legio. Als magazijn en opslagruimte voor levensmiddelen, als markt, tentoonstellingsruimte, thea ter, sporthal, noodkerk, ziekenhuis en opvangstceptrum in rampgebieden kan deze hal goede diensten bewij zen. De hal werd speciaal ontwikkeld voor de bouw van woningen tijdens de wintermaanden, want men zoch' reeds lang naar een methode on bouwmaterialen en bouwterreinen in de winter onderdak te brengen, zodat de kou geen schade kan aanrichten Op verzoek kunnen er vensters van kunststof-olie ingezet worden en het De uitkijktoren van de pier te Scheveningen is thans uit de steigers gekomen. Een werkkeet en enige betimmering moeten nog verwijderd worden, en dan is de toren geheel gereed om in het nieuwe seizoen ongetwijfeld vele duizenden bezoekers te ont vangen. LANDELIJKE ORKESTRAAD De besturen van de Ned. Kath. Bond van musici en artiesten, de Bond van chr. kunstenaars in Ne derland en de Ned. Toonkunstenaars- bond hebben zich tot de staatssecre taris van O. K. en W. gewend met een schrijven inhoudende het ver zoek, om thans spoedig het overleg over de positie van de musici in de gesubsidieerde symfonie-orkesten mogelijk te maken. „Gezien de zeer onbevredigende en trage gang van zaken bij de behandeling van de arbeidsvoorwaarden voor deze musi ci" hebben de besturen van de ge noemde vakorganisaties besloten over te gaan tot de oprichting van een landelijke orkestraad. Deze orkest- raad zal worden samengesteld uit bij de drie erkende vakorganisaties aan gesloten leden-musici. beschuttendelaag over de goederen te liggen en beschermt deze tegen alle mogelijke weersinvloeden. Wor den de goederen slechts overgeladen, dan duurt het opblazen maar enkele minuten. Indien men de luchtsluis dan nog zo projecteert, dat er vrachtwagens door kunnen, dan kan men de goederen onder alle weers omstandigheden droog in- en uitla den. De opblaasbare halvan buiten en van binnen gezien. Deze vinding van de Duitse firma Krupp werd voor het eerst gedemonstreerd 1'jdens de viering van het 50-jarig bestaan van dit Protluktielieffing O op kaas De minister van Landbouw en Vis serij heeft besloten ter verhoging van de opbrengst van de in Nederland geproduceerde melk, met ingang van 27 januari 1962 een heffing van 10 cent per kg te leggen op alle in Ne derland verkochte kaas, uitgezonderd Goudse en Leidse boerenkaas, Lim burgse of Hervese kaas en z.g. witte meikaas. Met deze, in het kader van het valorisatiebeleid getroffen maatregel, wordt beoogd te voorkomen, dat de kaasprijs op de binnenlandse markt kan dalen beneden het thans be staande prijsniveau (groothandels- prijs van f 1.93 voor twee weekse kaas). Omdat deze maatregel alleen voor de binnenlandse kaasmarkt is bedoeld, zal de heffing bij uitvoer worden teruggegeven, behalve bij ex port naar de Benelux-partners, in verband met de gewenste coördinatie van de nationale zuivelregelingen in de Benelux. Het ministerie verwacht niet dat de kaasprjjs voor de consument op dit moment al omhoog zal gay .1 als ge volg van de nieuwe maatregel. Hoe de markt in een wat later stadium zal reageren is echter moeilijk te zeggen. In het Dorpshuis werd gisteravond een vergadering gehouden, belegd door een actie-comité om te komen tot de oprichting van een afdeling Leiderdorp-Zoeterwoude H.R. van de VVD. Dit actie-comité bestond uit mr. J. J. de Groot, ir. F. P. J. van Straa- ten en de heren H. de Jong en E. E. v. d. Schaaf. Spreker voor deze I avond was de heer J. C. de Corver, lid van de Tweede Kamer, wethou- der van Heemstede. Namens de Kamercentrale Leiden, afdeling Noord van Zuid-Holland waren aanwezig mevr. P. H. Smits- Witvliet uit Oegstgeest, voorzitster en de heer G. J. Brouwer uit Woerden, secretaris. In zijn openingswoord, wees mr. De Groot op de grondgedachte van het liberalisme: eerbied voor de mens. I Hij noemde de mens van de laatste 15 jaar vrij kritiekloos. Men heeft, zeker waar het politiek betreft, wei nig interesse. Hij zei, dat het libe ralisme een en ander met bezorgd heid gadeslaat, omdat het deze ont- LEIDERDORP Burgerlijke Stand Geboren: Sigrld, dr van J. Verhoogt en S. van Dijk, Cornells, zn van H. Hogenes en P. A. van der Luit. Overleden: G. Los, 85 Jaar, wedn. v. G. Meerburg. OEGSTGEEST Burgerlijke Stand Geboren: Marnlx H. A. M., zn van i F A. M. van der Erve en E. J. M. van Huijstee, Anthonie E., zn van A. C. Tuinenburg en A. C. Bol Raap. Geer- truida, dr van A. Kamsteeg en J. S. C. W. Couwenberg, Gwendoline, dr van J. F. J. de Best en A. Voskuil. Ondertrouwd: J. van der Kwaak, 23 jr en A. M. C. van der Kwaak. 20 Jr. Getrouwd: J. Lagas, 21 jr en G. Buijs 20 Jr. Overleden: A. de Weerd, w.v. H. Grif fioen, E. M. Knoll, e.v. J. C. Brussaard, J. A. W. A. Godefroij. Bezwaarschrift tegen straatbelasting De penningmeester van het bejaar dencentrum „Hofwijck" heeft zich met een bezwaarschrift tot de raad gewend, waarin bezwaar wordt ge maakt tegen de aansdag in de straat- belasing over 1961. groot f. 1.273.39, ten laste van de Stichting tot Op richting en Instandhouding van een Bejaardencentrum te Oegstgeest. Hij voert hierbij aan dat bejaardente huizen, die geen winst beogen, vrij gesteld worden van grondbelasting, en de straatbelasting zioh nauw aan sluit bij deze grondbelasting. De in de verordening op de heffing van een straatbelasting in deze ge meente. voorkomendie vrijstellingsbe palingen laten echter geen mogelijk heid bejaardencentra, ziekenhuizen e.d. vrij te stellen, zodat op het be zwaarschrift afwijzend moet worden beschikt. De verordening op de straatbelas ting kent in het algemeen een gerin ger aantal vrijstellingen dan de Wet op de grondbelasting. De eigendom men van het rijk, de psychiatrische inrichtingen e.d. zijn b.v. wel van grondbelasting vrijgesteld, niet van straatbelasting. Dit hangt samen met het feit, dat beide belastingen verschillen in aard vertonen. De straatbelasting beoogt volgens de bepalingen van de ge meentewet een billijke bijdrage te krijgen in de ten laste van dege meente blijvende kosten van onder houd, verlichting enz. van wegen en voor de afvoer van water en vuil. In de wet op de grondbelasting is dit verband niet aanwezig. De raadscommissie voor de finan ciën en het onderwijs adviseert op formele gronden het bezwaarschrift af te wijzen, doch aan B. en W. in overweging te geven te bezien of er aanleiding kan zijn met een voorstel te komen tot wijziging van de veror dening, waardoor bejaardencentra worden vrijgesteld van de straatbe lasting. B. en W. delen mede, dat zij dit zullen onderzoeken en de gemeente raad t.z.t. zullen mededelen of de verordening naar onze mening al dan niet behoort te worden gewijzigd. wikkeling ziet als gebrek aan eer bied voor de mens. Wil men grenzen stellen aan de overheidsbemoeiingen dan zal dit persoonlijke offers vragen, en offers die voldoende kenmerken de eerbied voor de mens. De heer de Corver zei enkele poli tieke punten te willen belichten. Hij besprak het werk van de/mi nisters, geestverwanten in het kabi net, voor het gehele kabinet veel waardering te hebben. Tenslotte wijdde hij nog enige woorden aan Nieuw-Guinea zeggen de, dat volgens hem de regering tot nu toe de juiste weg bewandeld had en gedaan heeft wat van een zich zelf respecterende regering mag wor den verwacht. Hij wekte de aanwezi gen op vooral te werken aan de po litieke voorlichting in eigen kring, want hij zei, goede voorlichting en eigen interesse werken mede tot de juiste democratie. Mr. de Groot zette vervolgens uiteen waarom men een plaatselijke VVD wilde oprichten n.l. in verband met de komende gemeen teraadsverkiezingen. Hij vond dat de verandering, in de steeds groeiende samenstelling van de bevolking, aanleiding was om ook hier een eigen afdeling te hebben. Tot oprichting werd besloten. Alle aanwezigen, enkele gasten uitgezon derd, gaven zich als lid op. Een be stuur zal op de eerstvolgende leden vergadering worden samengesteld; het comité van oprichting zal tot dan de zaken behartigen en voorbereiden. Na uitvoerige bespreking, besloot men voor de gemeenteraadsverkiezing met gemeentebelang, met één lijst uit te komen. VOORSCHOTEN Onder invloed met auto gebotst Op 29 oktober van het vorig jaar vond op het kruispunt Krimkade Voorschotenscheweg te Voorschoten een botsing plaats tussen een auto bestuurd door een 49-jarige koop man uit Voorschoten en een reiziger uit- Amsterdam. Twee kinderen in de auto van laatstgenoemde liepen een hersenschudding op terwijl de auto's zwaar werden gehavend. Wegens het onder invloed van drank besturen van een auto, bene vens de veiligheid voor het verkeer in gevaar brengen, stond de koop man terecht. Hij zou op het moment dat de andere auto links af zou slaan, deze toch hebben gepas seerd. Bovendien kwam hier een kwestie in betreffende de voorrangs- weg. Verdachte ontkende onder in vloed van drank te hebben verkeerd, doch getuigen bestreden dat. Nadat ook nog enkele getuigen decharge waren gehoord, achtte de officier het tenlaste gelegde bewezen en eiste 1 maand gevangenisstraf en intrekken van het rijbewijs gedurende een jaar. De politierechter veroordeelde tot 14 dagen gevangenisstraf en intrek ken van het rijbewijs gedurende 1 jaar vanaf 29 oktober. WARMOND Steeds Vooruit De uitslagen van de door de tafel tennisvereniging Steeds Vooruit ge speelde competitie-wedstrijden lui den: Steeds Vooruit 1NKF 7-3, Steeds Vooruit 2TCS 3 10-0, Junio ren: Docos 2Steeds Vooruit 1 8-2, dames: Excelsior 2Steeds Vooruit 1 8-2. Het programma luidt: (22 januari) Steeds Vooruit 1-PIT '54 2, Steeds Vooruit 2—Tennico 2. WASSENAAR Het bestuur van de Ver. tot stich ting van Ned. Herv. scholen heeft zich tot het gemeentebestuur gewend om medewerking voor de verbetering van het hek langs de speelplaats van de school langs de Kleikade. B. en W. stellen de raad voor deze medewer king te verlenen door het beschik baar stellen van een krediet van f. 9600. Voorts heeft ditzelfde schoolbe stuur verzocht om medewerking in zake de verbouwing van de school aan de Onderweg. Er zal een be stuurskamer, tevens onderzoekkamer bijkomen, in 5 lokalen worden gro tere ramen aangebracht, de toiletten worden in een afgesloten ruimte on dergebracht, in alle lokalen komen fonteintjes, in 3 lokaden worden stofvrije-naadloze vloeren aange bracht. de gangvloeren worden voor zien van dubbel-hard gebakken tegels, de hoofdingang wordt ver ruimd, er zal luxaflex-zonwering worden aangebracht, het platte dak zal worden verlaagd! tot gelijke hoogte met het nieuw bijgebouwde lokaal. Voor een en ander stellen B. en W. voor een krediet beschikbaar te stellen van f. 79.000.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5