Films van deze week in Leiden Overeenkomst over regering voor LAOS OPRUIMING Meerpoel's Begrafenis van prof. Thierry Nieuwjaarsbijeenkomst Chr. Vrouwenbond - Leiden Opgericht 1 maart I860 Zaterdag 20 januari 1962 CASINO Ondanks vijf doden is „Hoe vermoorden wij oom George" een bijzonder vrolijke film, een van de beste zelfs in het soort waarvan „The Ladykillers" het lichtend voorbeeld blijft. De Engelse filmers zijn meesters in het discreet opdienen van maca bere zaken, zij verstaan zelfs de kunst om U te laten lachen om de dood van anderen. En die anderen zijn in dit geval vijf leden van een verarmde adellijke familie in Engeland, die haar kans op verbetering van haar financiën schoon ziet als een rijke oude oom uit Amerika op bezoek komt. Het grote 'probleem, waarmee deze familie zich dan intensief gaat bezighouden is: hoe vermoorden wij oom George? Allerlei moordaansla gen worden beraamd en ook uitge voerd, maar nooit is oom George 't slachtoffer, steeds wordt een van de andere familieleden er de dupe van. Het stomme toeval zit de samen zweerders tegen, maar zij houden vol tot het (en hun) bittere einde. En dat is dan ook de moraal van dit verhaal: wie een kuil graaft voor een ander, valt er zelf in. Hoewel de waarheid van deze wijs heid aan het slot van de film heel fijntjes in twijfel wordt getrokken. Terwijl de ene na de andere moord aanslag op oom George wordt be raamd, is deze zich van niets be wust. Hij sjokt rustig door het oude slot, terwijl het ene na het andere familielid hem op verdachte wijze ontvalt. Groot is dan ook zijn verba zing, als hij na al deze gewelddaden wordt gearresteerd als massamoorde naar. Maar dan is er een oude tante (een prachtige rol van Wendy Hiller, die ook schitterde in „The Ladykil lers"), van wie iedereen dacht dat zij kinds was en die er plezier in had via geheime gangen door het slot rond te dwalen, die hem uit de moei- lijkheden helpt, waardoor oom George eind? De onwetende oom George (Charles Coburn) richt per on geluk zijn jachtgeweer op de kasteelheer (Nigel Patrick) die hem naar het leven staat. overigens waarschijnlijk van de regen in de drop is gekomen. Nigel Patrick geeft op voortreffe lijke wijze de kasteelheer gestalte, die teveel Engelsman is om zijn oom lastig te vallen over geldzaken en daarom maar moordplannen uit denkt, Voor een kostelijke typering van het goedige suikeroompje zorgt Charles Coburn. Mede door hun spel en tal van humoristische vondsten (o.a. een raar stel klokkenluiders) amuseert deze film van begin tot l||llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllj[l Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli De ontruiming van „De Hofstee" Vernietiging van bedrijf Naar aanleiding van het schrij ven van B en W. aan de raad inzake de ontruiming van .,De Hofstee" aan de Haagweg, heeft de bewoner van dit pand, de heer Marcel B. Keezer, zich wederom in een uitvoe rig verweerschrift tot de raad ge wend. Ontruiming van dit pand, alldus schrijft de heer Keezer o.m., zou voor mij betekenen vernietiging van mijn moeizaam opgebouwde antiek en kunsthandel. Opvallend is, dat, terwijl B. en W. zodra ten behoeve van een zaak woonruimte aan bestemming moet worden onttrokken steeds het stand punt innemen, dat dit slechts moet geschieden, indien vóór de huurder een andere hem passende ruimte be schikbaar gesteld kan worden, B. en W., nu het de Gemeente zelf betreft, deze opvatting geheel laten varen. Het gemeentebestuur zal niet kun nen ontkennen dat ik alle moeite heb gedaan om andere woon- en be drijfsruimte té vinden. Meer dan eens heb ik mij verstaan met het Gemeentelijk Bureau voor Huisves ting te Ledden, welk bureau, naar mijn overtuiging, ook gepoogd heeft een vooraiening voor mij te vinden, doch daarin, evenmin als ik, tot he den niet kon slagen. Het deert B .en W., aldus gaat het schrijven verder, blijkbaar niet zo erg, dat ik door een overheidsmaat regel financieel ten gronde wordt gericht en zij hebben er kennelijk geen voldoende begrip voor het geen nodig is geweest om na mijn afgedwongen vertrek uit de molen De Valk in „De Hofstee" opnieuw een zaak op te bouwen. De toezegging, dat B. en W. be reid zijn te overwegen in hoeverre bij een spoedige ontruiming een tegemoetkoming in de verplaat singskosten zou kunnen worden ver leend kan zeker niet worden opge vat als een zekerheid dat mijn schade door de gemeente zal worden opgevangen. Hoewel de heer Keezer niet ont kent ,dat zijn huurcontract in een formeel juiste vorm is gegoten, stelt hij echter met nadruk, dat hem bij het aanvaarden van „De Hofstee" duidelijk werd gesuggereerd, dat er geen sprake was van een verhuring voor min of meer korte duur en dat indien de gemeente Leiden te eniger tijd de gebouwen nodig zou hebben ha zijn belangen ou worden voor zien. De misdadigers Bikkelhard LIDO Een film, die een beeld geeft van het Amerikaanse gangster- dom, zoals dat zelfs nog in de ge vangenis kon voortwoekeren. De toe standen in die gevangenis mogen in onze ogen wat onwezenlijk aandoen, in Amerika komen zij wel voor. De figuur, om wie alles draait is nu eens niet iemand die ten onrechte veroordeeld is, maar een schurk te midden van andere schurken. De camera registreert haarscherp al zijn verre van fraaie daden zoals zij ook alle andere yaak keiharde situaties koel en zakelijk, bijna ob jectief weergeeft. Er zijn dus geen wat men noemt heldenrollen en dat maakt alle figuren bijzonder „levens echt"; van de geroutineerde cynische hoofdcipier tot de geestelijk aftake lende gevangene, die in drie zinnen uitbeeldt wat 15 jaar gevangenisstraf eigenlijk betekent. Een dergelijk „neutraal" scenario heeft meestal dit nadeel dat het geheel een beetje vervlakt. Dat gebeurt in „De Mis dadigers" niet. De grootste moeilijk heid ligt natuurllijk dn het maken van een aanvaardbaar slot omdat mensen, gespeend van alle humani teit, nu eenmaal moeilijk in een „happy ending" passen. Het slot is niet „cliché", maar voldoet evenmin. Kanonnen van Navarone Derde week TRIANON Het gedonder van „De kanonnen van Navarone" houdt maar niet op in het theater aan de Breestraat. Voor de tweede maal is deze voortreffelijke amusementsfilm van regisseur J. Lee Thompson ge prolongeerd. Vooral de liefhebbers van fantastische avonturen en sen satie kunnen aan dit kleurrijke „beeldverhaal" veel plezier beleven. Tussen hemel en moeras Leerzaam en boeiend STUDIO Wie meer wil weten van Nieuw-Guinea en zijn inwoners en het is een feit dat de meeste Nederlanders er veel te weinig van weten mag niet verzuimen de film „Tussen hemel en moeras" te zien, die deze week wordt geprolongeerd. Gaisseau's documentaire in kleuren is trouwens niet alleen leerzaam, maar ook bijzonder boeiend. In het voorprogramma draait Sluizers docu mentaire „De lage landen". Zoekt U een Gero-casselle van f 40.— of f 400.— v. d. WATER, Haarl.straat 207 heeft het. De Gero.specialist. De dolle generaal Geprolongeerd Luxor Danny Kaye blijft nog een weekje in het theater aan de Stationsweg om als „De dolle gene raal" zijn bekende confectiegrapjes weg te geven. Danny als gewone niet al te snuggere soldaat doet in dit filmverhaal een generaal zo voor treffelijk na, dat hij als „stand-in" moet fungeren voor de hooggeplaat ste officier. Met alle gevolgen van dien. Advertentie Bronchïlelfen Hoestdrank in tabletvorm.95ct Tóch geen parodie Rex Kennelijk hebben de makers van „De onsterfelijke sheriff", de film die deze week in het theater aan de Haarlemmerstraat vertoond wordt, geprobeerd een parodie op de door snee-Western te maken. Ze zochten een „mooie jongen" uit, die ze de sheriff-ster opspeldden. Verder na men zij een honderdtal mannen, die zij in cowboykleren staken en de op dracht gaven voortdurend zeer nors te kijken en onophoudelijk op de sheriff te schieten. Ook de schone, die telkens smachtend naar haar held opkijkt, hebben de heren niet ver geten. De „mooie jongen" speelt de rol van de onsterfelijke sheriff Elf ego Braca en de norskij kende mannen worden door hem onschadelijk ge maakt of ingerekend. Jammer genoeg heeft men, toen men eenmaal bezig was, met het maken van de film, ver geten, dat het om een parodie ging. Daardoor is de film geworden als vele honderden anderen in dit genre. Bij groene kerkje Op de begraafplaats van het Groene Kerkje in Oegstgeest werd gistermiddag het stoffelijk overschot ter aarde besteld van prof. dr. G. J. Thierry, die ge durende 37 jaar hoogleraar aan de Leidse Universiteit is ge weest in de faculteit der letteren en wijsbegeerte na een korte predikantsloopbaan. Professor Thierry was bij het ingaan van zijn emeritaat hoogleraar in de Hebreeuwse taal- en letterkun de, de Israëlitische oudheden en het Aramees. Hij nam in 1950 afscheid als actief hoogleraar na zich de laatste jaren voor dien reeds sterk te hebben te ruggetrokken uit het universi taire leven. Dezer dagen is hij in Amsterdam, waar hij na het ingaan van zijn emeritaat woon de, op 81-jarige leeftijd over leden. Tijdens de sobere plechtigheid in het Groene Kerkje werd slechts het woord gevoerd door de fungerende rector magnificus prof. dr. G. Se- venster, een van de oudst in leven zijnde leerlingen van de overleden theologisch-litterair-filo- sofische hoogleraar. De ter aarde be- NAAIMACHINES Enige overjarige en licht beschadigde naaimachines, tegen sterk gereduceerde prijzen. NAAIMACHINEBEDRIJF BREESTRAAT 171 - LEIDEN TELEFOON 24815 Leidse bekroning voor Belgisch jurist Op een prijsvraag vin 1957 door het college van curatoren- der Leidse Universiteit als beheerder van de Stichting Legatum Visserianum uit geschreven ,'is één 'antwoord binnen gekomen .Op voordracht van de fa culteit der rechtsgeleerdheid heeft 'het college aan de 'inzender van deze verhandeling de uitgeloofde prijs van f5000.— toegekend. Deze inzending was van de hand van de heer F. Rigaux te Brussel. De prijsvraag omvatte de volgende opgave: Het Legatum Visserianum vraagt een kritische bespreking van de ant woorden in wetten en verdragen, ontwerpen van wetten of verdragen, jurisprudentie en doctrine gegeven op de vraag, naar welke wet in een internationaal geval moet worden be oordeeld, of door rechtshandelingen van een gevolmachtigde, een pseudü- gevolmachtigde of een zaakwaarne mer met een derde de vertegenwoor digde jegens de derde gebonden en gerechtigd as en of aansprakelijkheid van de pseudo-gevolmachtigde of zaakwaarnemer jegens de derde be staat. stelling werd voorts bijgewoond door enkele hoogleraren van de theologi sche faculteit en andere senaatsle den en enige goede vrienden en be kenden van de overleden hoogleraar. Prof Sevenster merkte in zijn af scheidswoord onder meer op, dat slechts enkelen van de tegenwoor dige academische senaat prof. Thier ry als hoogleraar hebben gekend. Slechts die enkelen hebben kunnen ervaren hoe breed zijn wetenschap pelijke interesse was en hoe veelzij dig zijn kennis. Een bijzonder ac cent legde spreker op de medewer king van prof. Thierry aan de bij belvertaling van de hoogleraren Ob- bink en Brouwer. In het bijzonder noemde prof. Se venster in zijn korte toespraak ook de docerende kwaliteiten van prof. Thierry, die door zijn persoonlijk heid een stempel heeft gedrukt op vele generaties theologische studen ten. Hij was voor hen een prima inleider tot hun wetenschap, een va derlijk vriend en een belangstellen de in persoonlijke problemen en om standigheden. Aan de groeve werd een dank woord gesproken door een schoon zoon van de overledene. Harriet Freezer bij kleuterleidsters Op 8 november 1911 richtte mej. G. Wartena samen met enkele enth ousiaste kleuterleidsters een vere niging op, die ze de naam BOBO ga ven, de Bond van Onderwijzeressen bij het Voorbereidend Onderwijs. La ter werd deze naam veranderd in NVK, een vereniging die uitgroeide tot een landelijke organisatie. Gisteravond werd in „Het Gulden Vlies" het zilveren jubileum van de afdeling Leiden gevierd. Het bestuur van de afdeling, dat bestaat uit de dames G. J. Wijnsouw en T. Regeer, had de bekende schrijfster Harriët Freezer uitgenodigd om tijdens de ze jubileumviering een praatje te houden. „Kies je eigenlijk veel in je leven?", vroeg mevr. Freezer zich af. Spreekster zei van mening te zijn, dat men bijna nooit de gelegenheid krijgt bewust iets te kiezen, maar dat men door de grootste koppelaar, „de nabijheid", vastgeplakt wordt aan een huis, aan buren, aan een echtgenoot. Na de pauze zette mevr. Freezer haar humoristische mijme ringen over het leven voort. Geveilde percelen Ten overstaan van notarissen J. C. van Eek te Leiden en K. H. Bosman te 's-Gravenhage: Woonhuis met tuin te Oegstgeest Hofdijck 55 in bod: f29.400, koper: H. D. van Weizen te Oegstgeest, q.q. voor f 34.400. Ten overstaan van notaris' J. C. van Eek te Leiden: Woonhuis met tuin te Oegstgeest, Regentesselaan 37, in bod f 19.200, koper G. J. Hoogervorst te Oegstgeest voor f22.000. Misplaatste grap Leden van de Vereniging van Let terkundigen en een deel van de Ne derlandse pers is een gestencilde mededeling toegezonden, waarin o.m. wordt verklaard dat prof. dr. G. Stui veling als voorzitter van de vereni ging wenst af te treden. Het bestuur van de „Vereniging van Letterkundigen" heeft met veront waardiging deze mededelingen, die voor zover kon worden nagegaan, in Leiden zijn gepost, veroordeeld. In de gewraakte bekendmaking, die valse lijk de getypte ondertekening van mevr. Emmy van Lokhorst, secreta- ;e van de vereniging draagt, wordt verklaard dat prof. dr. Garmt Stui veling als voorzitter van de vereni ging wenst af te treden. Het bestuur respecteerde dit besluit en had reeds een vijftal kandidaten aangewezen voor de opvolging, zo wordt door de anonieme afzender gesuggereerd. Bij monde van de heer A. den Besten, tweede secretaris van de ver eniging, heeft het bestuur categorisch de juistheid van de anonieme mede delingen ontkend. „Zij zijn ten enen male uit de lucht gegrepen en berus ten kennelijk op een misplaatste grap", aldus het bestuur. Wel acht men het aannemelijk dat de afzender in de kring der letterkundigen goed bekend is, maar nadere aanwijzingen over zijn identiteit ontbreken. Veertig jaar N.C.R(eis)V. In het Antonius-clubhuis hoorden de leden van de Nederlandse Chris telijke Reisvereniging gisteravond op de jaarvergadering goed nieuws. Vooruitlopend op wat de secretares se mej. M. Brinks uit het jaarver slag zou voorlezen, deelde voorzitter A. v.d. Bos mee, dat het afgelopen jaar voor de vereniging bijzonder gunstig was geweest. Het ledental is van 1421 gestegen tot 1506. De excursies stonden in ruime mate in de belangstelling, want niet minder dan 1727 personen namen er in to taal aan deel. Ook de culturele avon den werden vrij goed bezocht. De heer v.d. Bos wekte de aanwezigen op leden te werven, zodat velen op het 40-jarige bestaansfeest van de N.C.R.V.. dat 20 februari in de Stadsgehoorzaal zal worden gevierd, aanwezig zullen zijn. Een domper op al deze vreugde volle uitlatingen zette de penning meester. Hij moest mededelen, dat de ontvangsten van het afgelopen jaar (f651.18) de uitgaven (f 1020.35) niet dekten. Met name de filmavon den hadden een grote hap uit de kasgelden genomen, doordat zij be neden de kostprijs werden vertoond. Toch vond de penningmeester dit. een service, die aan de leden moest blijven gegeven worden. Het nadelig saldo van f 369,17 kon dit keer nog gedekt worden door het overschot van het vorige jaar. In kq^ bleef echter slechts f 133.15 over. Nadat besloten was het bestuur te handhaven, vertoonde de film dienst van de Caltex de films: Pa rel van de golf; Het nieuwe India; een Walt Disney-film Berenland; en Spanje het land van de kastelen en fiëstas. T extieliiiclustrie werft geen nieuwe buitenlanders meer (Van onze Enschedese correspondent) Het voornemen bestaat om de wer ving van Italiaanse en Spaanse werk nemers voor de textielind. in Twente op te schorten. De nog lopende con tracten met buitenlandse werknemers zullen worden afgehandeld, doch in verband met de huidige situatie zul len nieuwe contracten worden uitge steld. Dit advies is door een commissie uit Twente doorgezonden aan het ministerie van Sociale Zaken, waar de uiteindelijke beslissing wordt ge nomen. Men kan echter aannemen dat in verband met de afzetmoei- lijkheden. die zich in sommige tex tielsectoren voordoen, dit advies zal worden opgevolgd. Al is nog niet alles geregeld: Kerkelijk L Het leven van alle dag.... „God gaat ook bij het begin van 1962 met ons een weg door dit leven. Een weg voor velen, met zon en hoogtepunten, doch voor weer anderen soms donker als de nacht. Een treinramp bij Harmeien en de lawines in Peru stellen ons voor de huivering wekkende vraag: en hoe nu verder? Het leven van alle dag, met zijn hoogte- en diepte-punten, neemt ons volkomen in beslag. Volkomen, doch ook weer niet geheel, want naast een opdracht in dit leven, geeft God ons ook een heerlijke belofte: de Heer, uw God, is met U overal waar gij ook gaat. God gaat met ons een weg Bij alle omstandigheden, waarin ons het leven ook brengt, zullen loij in het geloof op God vertrou wen. Hij zal met ons zijn, welke weg wij ook moeten gaan". Met deze woorden opende de presi dente van de afdeling Leiden (centrum) van de Ned. Chr. Vrou wenbond, mevr. A. A. van der Kwaakv. d. Berg, gisteravond in Rchoboth de nieuwjaarsbijeen komst van deze afdeling. Na dit op de geschiedenis van Mozes en Jozua afgestemde openings woord, deelde zij mee, dat van 5 9 februari in Leiden een bijbelweek wordt gehouden, dat het jaarlijkse uitstapje van de leden gaat in de richting van de Alblasserwaard en het Mastbos en dat mevr. Gilhuis voor de afdeling Leiden van de NCVB bin nenkort een bespreking zal houden l nade heeft. over de roman van Jan Mens „De witte vrouw". De secretaresse, mevr. Kres, bracht deze avond de „oudejaarsbij een komst" voor de leden nog even in de herinnering terug, waarna de Haagse hervormde predikant, ds. K. J. H. Burgy, een causerie hield over de Jehovah-Getuigen. Spreker, die uit voerig sprak over de opkomst en doelstellingen van de Jehovah-Ge tuigen de triniteitsbelijdenis: God, Zoon en Heilige Geest, verwerpen. In deze kring, aldus spreker, ontkent men de Drie-eenheid Gods. Voor de kerk daarentegen is deze belijdenis geen dood leerstuk, integendeel de kerk staat of valt er mee. Ds. Burgy, die toegaf dat men in de kring van de Jehovah-Getuigen veel enthousiasme weet op te bren gen, raadde zijn gehoor af om tekst met tekst te bestrijden. Laten wij bij een eventuele discussie met Jehovah- Getuigen liever diep in het hart door stoten en vragen hetgeen Jezus Christus de tweede persoon in het goddelijk wezen voor hen betekent. In deze krimr, aldus ds. Burgy, kent men immers geen verlossing, omdat men geen kennis aan zonde en ge- even NED. HERV. KERK. Beroepen te Putten (Gld.), P. J. Bos te Sprang. Te WoldendorpTer- muntenBomgsweer, E. J. C. Ham- minga, vicaris te Voorschoten. GEREF. KERKEN Beroepen te Hijum-Finkum F. Dijk stra, kand. te Leeuwarden te Klun- dert H. Pestman te Appingedam. Be dankt voor Boskoop G. F. Haier te Bel len. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Hillegom D. Henstra te Delft en J. Kampman te Rijnsburg te Rotterdam-West N. de Jpng te Kat wijk aan Zee en H. van Leeuwen te Arnhem. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te St-Annaland F. A. Hon- koop te Goes en A. Hofman te Zeist, van wie laatstgenoemde ls beroepen. Gesprek op basis van overdracht Predikanten richtten zich tot regering Drie predikanten hebben zich, me de uit naam van nog 53 predikanten en theologische hoogleraren te Am sterdam, met een schrijven gericht tot de raad van ministers in Den Haag. De brief luidt: „De onderge tekenden, predikanten en theologi sche hoogleraren te Amsterdam, le ven met u mee in deze dagen van spanning en beseffen uw verant woordelijkheid ten aanzien van de verhouding tot Indonesië inzake Nieuw-Guinea. Wij menen in dit korte schrijven twee punten onder uw aandacht te moeten brengen waarmee wij u naar onze overtui ging in uw beslissingen dienen kun nen: 1. Niet zonder eigen schuld zijn wü in deze impasse geraakt. Allerlei kansen zijn onbenut geble ven. Vele uitzichtbiedende adviezen zijn terzijde gesteld. Wij noemen slechts het zelfs nog tot voor kort verworpen maar nu te laat gewen ste open gesprek met Indonesië. Nu is het zo dat een militair conflict tot de naastbyliggende mogelijkhe den behoort. Hiermede zouden Pa poea's, Hollanders en Indonesiërs al lerminst gediend zijn; 2. Wij menen in deze uitzonderlijke situatie van een regering die een christelijk so ciaal beleid wil voeren een daad te mogen vragen die even uitzonderlijk als bevrijdend is. Wij verzoeken u met grote ernst de Indonesische regering uit te no digen tot een gesprek op basis van overdracht van Nieuw-Guinea aan Indonesië waarin over het „hoe" kan worden gesproken en waardoor een gewapend conflict kan worden voor komen. Alleen op deze wijze bestaat de mogelijkheid, dat de Indonesische regering en het volk van Indonesië iets van Christus herkennen in deze laatste fase van onze Nederlandse Nieuw-Guinea politiek". De brief is ondertekend door dr. J. Buskes, ds. H. de Nie en dr, Kr. Strijd. Prins Soevanna Phoema, de neutralische ex-premier van Laos, heeft tegenover verslag gevers verklaard, dat de drie Laotische prinsen gisteren over eenstemming hebben bereikt over de samenstelling van een regering voor Laos. Hij zei, dat het nieuwe kabinet een „hechte basis zal zijn voor de vrede in Laos. Prins Soevanna Phoema was, evenals Prins Boen Oem, de premier van de rechtse regering van Laos, en Prins Soevanoevong, de leider van de pro-communistische Pathet Lao, op Ontploffing in krachtcentrale te Miiiiclieii Bij een ontploffing, die zich gis teren tegen de middag heeft voor gedaan in een krachtcentrale in de Münchense voorstad Obersendling is een tegelzetter om het leven geko men. Een ingenieur wordt vermist. Tien personen werden gewond. De ontploffing deed zich voor in een oliebrander van deze centrale, welke dient voor warmte- en stroomleve- ring aan grote industriële bedrijven en de nieuwe tuinstad Fürstenried in het zuiden van Miinchcn. Op het ogenblik van de explosie waren veer tig tot vijftig mensen in het gebouw aan het werk. Een hefschroefvldegtuig van de Amerikaanse strijdkrachten wist twee arbeiders, die naar het dak van het tachtig meter hoge gebouw wa ren gevlucht, in veiligheid te bren gen. De brandweerladders waren niet lang genoeg. Een uur lang was de stad vol gehuil van sirenes van brandweer- en andere dienstauto's, die zich naar de plaats van het on geluk spoedden. De brandweer kon echter pas goed in ac-bie komen toen de olie was uitgebrand. De hal waar in de brand was uitgebroken, was na korte tijd een laaiende vuurzee. Door de ontploffing stortten muren in en werden de stalen deuren naar bui ten gedrukt. Er dreigde nieuw ge vaar toen de staalconstructie van het ketelhuis door de enorme hitte begon te gloeien. Men vreesde dat de ketel zou exploderen, doch dit kon worden voorkomen Een der Amerikaanse hefschroef vliegtuigen bracht voortdurend materiaal aan voor de blussing met schuimappa- raten. De schade aan de krachtcen trale, welke vorig j aar in dienst werd gesteld, is groot. Secretaris Raad voor de Zending Tot secretaris van de Raad voor de Zending der Ned. Herv. Kerk is benoemd mr. H. I. Penning te Utrecht. Mr. Penning heeft de op dracht binnenkort mr. C. C. W. Uf- felie als tweede thesaurier op te vol gen. Mr. Penning, die werkzaam was by de Ned. Spoorwegen heeft tijdens zijn arbeid daar kans gezien in zes jaar zijn juridische studie te voltooien. Hij zal in het Zendings huis te Oegstgeest worden te werk '«titeld. uitnodiging der veertienmogenheden- conferentie naar Genève te komen, om hun pogingen tot vorming van een coalitieregering voort te zetten en een gezamenlijke delegatie naar de conferentie af te vaardigen. Volgens het thans gesloten akkoord zal de partij van Soevanna Phoema het premierschap krij gen, benevens één portefeuille. Ver der zal het kabinet bestaan uit zeven ministers en twee vice-ministers. Zowel de partij van Prins Soeva noevong, de Pathet Lao, als die van Prins Boem Oem zullen een wnd. premier en vier ministers in de nieu we regering krijgen. Prins Soevanna Phoema verklaar de nog te hopen, dat tegen eind januari een gemeenschappelijke dele gatie naar de conferentie in Genève zal kunnen worden gezonden. Hij zei ook nog dat geen overeen stemming was bereikt over de bezet ting van de ministeries van Defensie en Binnenlandse Zaken. Dit punt is tot dusver steeds een van de grootste struikelblokken in de besprekingen tussen de drie prinsen geweest. Een woordvoerder van Prins Boen Oem deelde mede, dat enige punten nog geregeld moet worden en dat binnenkort in Laos verdere bespre kingen zullen plaats hebben. Hy be vestigde evenwel dat de drie prinsen tot een „algemene overeenstemming" waren gekomen. Zesde slachtoffer van pokken in Engeland In een plaats bij Leeds is gisteren een jongetje van drie jaar aan pok ken gestorven. Hij is het zesde slachtoffer van de ziekte die in En geland en Wales is geconstateerd. Doordat nog bien personen zijn overleden is het aantal doden als gevolg van de pokkenepidemie in de Pakistaanse hoofdstad Karatsji bot 311 gestegen. ADVERTENTIE RABYPm ad wel<erI POEDER-ZAIF-OUE-ZEEP BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Petronella, dr van J. A. Meijer en S. J H. Bennink, Henderlka Harmanna, Cornelia Grietje, drs van L. van Eljk en R. Meijer; Dirk Jan, zn van A. de Lange en G. J. Roos, Roslta Rlwka. dr van T. Berkouwer en R. Grootveld. ONDERTROUWD W. L. P. van Wijk en C. A. M. Otten, C. van Tol en J. Hermans, P. A. van den Berg en M. A. Boetekees. P. Ver mond en W. van der Leek, M. Balk- hoven en J. A. Blommaert, N. J. Ver meulen en C. Moenen, W. C. Eijs en H E. van der Geer, J. Elijzen en C J. Wasslnk. J. C. van der Ree en G A. J. de Vries, G. van der Tang en I. A. van Soest. OVERLEDEN M. Beverloo. 75 Jaar. wed. van W v. Kuilenburg. A. M. Poestkoke. 78 laar, vrouw, H. J. Groeneveld. 78 jaar. man. S. J. Florlsson, 59 jaar. man. G. Bar- kema. 81 Jaar. man, S. Molenaar, 74 Jaar, e.v. H. van der Aar, D. W. Suvaal 63 laar, man, C. A. van Veen, 88 Jaar, wed. van T. H. Mol.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3