F 1 Regeringssteun nodig voor visserijbedrijf Minimumprijs voor haring niet laser inenting in Engeland loopt in het honderd VOGELEXPOSITIE BOSKOOP EEN LUST VOOR HET OOG Reclitsorcle in Rusland nog niet in orde Voor verbetering van concurrentiepositie UIT ANGST VOOR POKKEN: Kerkelijk Leven De doodstraf is herhaaldelijk afgeschaft en iveer ingevoerd BEURSHAL VAN FLORIDA LIJKT EEN WONDERTUIN OpgericKt 1 maart I860 Vrijdag 19 januari 1962 Vierde blad no. 30557 Voorzitter Produktschap voor vis Om de concurrentiepositie van de Nederlandse visserij (die evenals .de andere Europese visserijlanden. een niet al te best jaar heeft gehad) te verbeteren, is het noodzakelijk dat de overheid financiële maatregelen neemt om het visserijbedrijf in E.E.G.- verband een behoorlijke kans. te geven. Dank zij het feit dat de sterk verouderde schepen goedkoop in de exploitatie waren heeft Nederland zijn positie op de buitenlandse markt kunnen verster ken, maar de ontwikkeling in de E.E.G. is zodanig dat het de hoogste tijd wordt dat de regering zich gaat bezinnen op een aantal reddende maatregelen. Van belang hierbij is dat de Neder landse visserij zich ook gaat concehtreren op de verre visserij, want de tendens schijnt zo te zijn dat de visserij meer en meer belangstelling gaat krijgen voor de kottervisserij. Grote schepen, die met behulp van de overheid worden gebouwd, kunnen het gevaar van een te eenzijdige visvangst omzeilen, zei donderdag middag de voorzitter van het Produktschap voor Vis en Vis- produkten, drs. D. J. van Dijk, in zijn nieuwjaarsrede. Moeder van acht kinderen gedood Vannacht is in het streekzieken huis te Bennekoin overleden de 47- jarig-e Ambonese mevrouw C. Sopa- menaputuruku, gehuwd en moeder van acht kinderen wonende in het Ambonezenwoonoord de Biezen bij Barneveld. zy bracht gisteravond haar zoon naar de bus en stak daartoe het rywielpad over. Juist op dat moment 'naderde daar een bromfietser uit Lunteren. De overstekende dame werd i door de bromfietser aangereden en kwam te vallen. Zij liep een sche- Een vergroting van de omzet In ielbasisfractuur op en werd in zorg- het binnenland kan aan het visserij- ^vejfbn"1erneSraSd' eveneS^el, fep zwajè Ssen? Unl WHft JïïA schudding op en werd naar hetzelfde SSL ^rüïlrh?P iSSrtiziekenhuis vervoerd. Zijn vrouw, die SÏÏ55 «nS lifrhif ik foï achterop de duo zat kwam er met dfat «Jpvp^trin m IfnAr» lichtere verwondingen af. Het is ter gunstig, dat vergeleken met andere pl?atse aardedonker en bij het vogelsoorten. de vis minder in £achthuisje van de bus vlak naast prys is g stegen. Een verpoting van het rijwielpad staat geen enkele lan taarn. I minder moeite kost een eigen vis winkel te stichten. het visverbruik is dan ook mogelijk. By de export blijkt wel het be lang van de dryfnetvissery met haar unieke produkt van de maatjesha ring, maar het is de vraag of deze voorkeur stand zal houden en het is goed om te onderzoeken welk schip in staat is om het gehele jaar door de treilvissery uit te oefenen, maar waarmee tevens de dryfnet- vlsserij bedreven kan worden, al dus drs. Van Dyk. De aanvoer van verse haring was dit jaar hoger, maar de Zweedse en Deense concurrentie op de buiten landse afzetmarkten was fnuikend. De export van oesters lag by na op hetzelfde niveau als het vorig jaar, hoewel de pryzen iets hoger waren. De afzet van mosselen ls weer ver groot. Verbetering van de kwaliteit heeft niet alleen een prysstyging tot gevolg gehad, maar ook een vermin dering van de invoer. De aanvoer van garnalen is sterk gestegen en wel van 1500 ton tot 5800 ton. De gemiddelde prys daalde met een derde, hetgeen echter geen afbreuk heeft gedaan aan de resultaten van deze visserij, omdat de binnenlandse consumptie is gestegen. De IJssel- meervissery is sterk gedaald. De aanvoer van snoekbaars was de helft minder dan die van 1960 en de prijzen daalden nog in sterkere mate. Afzet De afzet ln het binnenland werd ongunstig beïnvloed door het te klei ne aantal verkoopplaatsen van ver se vis. In de nieuwe wijken van de grote steden zyn soms geen viswin kels te vinden. De bevroren vis In de vergadering van het Pro duktschap voor Vis en Visprodukten van donderdagmiddag ging de dis cussie voornamelijk over een verla ging van de minimumprijs van ver se haring. Twee voorstellen werden gedaan, n.l. een verlaging van de minimumprijs van f. 11,- tot f. 9,- en een verlaging van f. 11,- tot f. 10,- Geen van beide voorstellen werd aangenomen. Het eerste voorstel om voor alle verse haring een minimumprijs van f. 9.- in te stellen werd gedaan om de concurrentiepositie te verbeteren, om dat het buitenland dikwijls goedkoper kan leveren. Het tweede voorstel 'om alleen de spanharing te verlagen tot wordt natuuriyk wel op tal van i een minimumprijs van f10.- kon plaatsen verkocht, maar het is van ook al geen genade vinden, omdat voor zeevis uit de EEG-landen (die, groot belang dat het aantal viswin- deze maatregel in de praktijk te per 1 januari j.l. van kracht is ge- I kels wordt vergroot. Daarom "ai h°* moeilijk uitvoerbaar zou zyn. worden», wordt ingevoerd, de leden vestigingsbeleid voor de kleinhandel Bij de rondvraag waren er nog zich uit het produktschap zullen te- moeten worden herzien zoaat hc.c enkele klachten over manipulaties bij rugtrekken. de verkoop van haring. De eerste klacht betrof het verkopen van kis ten haring, die meer dan 50 kg. be vatten Wanneer deze kisten de prys niet halen en doorgedraaid moe ten worden, zouden de handelaren schade lijden, omdat zy by de ver goeding minder schadeloosstelling krijgen. In het tweede geval werd een klacht geuit over het vooraf ko pen van haring, terwijl deze nog niet aan de markt is geweest. Bij het doordraaien zou een gedeelte van j de vergoeding bij de handel terecht komen en niet by de aanvoerders. De vereniging van Nederlandse vis- conservenfabrikanten heeft in een i brief aan het produktschap te ken- nen gegeven, dat wanneer nogmaals een verhoging van de invoerrechten Stijgin De totale export van visserypro- dukten bedroeg in 1961 f171 mil joen, een stijging van f 13.5 miljoen by vorig jaar. De export naar de EEG-landen vermeerderde naar hoe veelheid met 2 pet. en haar waarde met 11 pet. Oost-Europa is vooral wat betreft de haring steeds belang rijker geworden, hetgeen ook komt door een positiever standpunt van de regering. De invoer van visseryprodukten. is gedaald van 38.000 ton bot 31.000 ton, maar de waarde is gestegen van bijna f 44 min., tot bijna f 50 min hetgeen vooral te wyten is aan de zeevis. Drs. van Dyk wees ook op het be lang van laten varen van minimum prijzen voor verschillende vissoorten, omdat deze een onvoldoende basis leveren voor een gezonde ontwikke ling van het visserybedryf. V oedselschaarste in Zuid-Sumatra De militaire commandant van Zuid-Sumatra, kolonel Haroen So- har, heeft onlangs op een perscon ferentie te Palembang meegedeeld, dat „het meest belangrijke vraag stuk thans" is, de bevolking te voor zien van voldoende levensbehoeften. Volgens Sohar bestaat er. gezien het ernstige rysttekort in zyn ambtsge bied, thans geen behoefte aan de import van luxe goederen „en zelfs niet aan dadels uit de Arabische landen voor de vastenmaand Ra- madhan". Hij deelde voorts mede, dat met het oog op de toestand, overheden in Zuid-Sumatra aan de centrale re gering hebben verzocht, om 15 van de buitenlandse geldmiddelen, die voor Zuid-Sumatra waren toege staan voor algemene import, te mo gen gebruiken voor de invoer van rijst uit het buitenland.. Een delega tie uit Zuid-Sumatra heeft in Dja karta meer rysttoewijzingen voor Zuid-Sumatra bepleit. De regering beloofde een extra toewyzing van 300 ton ryst voor Zuid-Sumatra. Drie sigaretten: twintig doden De brand in de kantoor- en maga- zynruimte van een warenhuis in Neurenberg, die woensdag twintig mensenlevens heeft geëist, is ver moedelijk naar alle waarschijniyk- heid ontstaan door roken in een kelder waar een grote hoeveelheid papier lag opgeslagen. De politie deelde mee dat een arbeider, ondanks een streng rookverbod, in deze kelder drie sigaretten gerookt heeft. Het peukje van zijn laatste sigaret trapte de man op de grond uit. Toen hij een tijdje later van een bezoek aan een café naar zyn werk terugkeerde, zag hij rook uit het gebouw komen, waar op dj veronderstelde met zyn laat ste sigaret de brand te hebben ver oorzaakt. De man is gearresteerd. Volgens deskundigen moet de sterke luchtstroming in het gebouw er oorzaak van zijn geweest dat het oorspronkelyk slechts kleine brandje, zich in enige minuten tyds tot de bovenste verdiepingen heeft uitge breid. Vandaag werd in Neurenberg een rouwdienst voor de slachtoffers ge houden. Morgen zullen alle openbare vermakeiykheden verboden zyn. Ék, JvVi,- v In Engeland dreigt de inen ting van personen, die mogelijk in aanraking zijn geweest met een pokkenpatiënt, in het hon derd te lopen, doordat de vaccinatiebureaus overstroomd worden door mensen die niet onder genoemde categorie val len. In Birmingham werden de passa giers van een autobus, waarin een van pokken verdachte Pakistaan had gezeten, opgeroepen om zich te laten inenten. Er meldden zich ruim 2.000 mensen, vanwie er 1.200 werden ge vaccineerd, ondanks een nieuwe op roep dat de inenting alleen bedoeld was voor eventuele contactpersonen. In andere steden, waaronder plaat sen waar geen verdachte ziektege vallen zyn gesignaleerd, dreigt ook een tekort aan entstof. Tot dusver zyn in Engeland vijf personen aan pokken bezweken. Het aantal verdachte gevallen is tot negentien gestegen. In Washington heeft de nationale gezondheidsdienst opgeroepen tot een grote vaccinatiecampagne teneinde te voorkomen, dat de ziekte zich over de V.S. verspreidt. In dat land heeft zich sinds 1953 geen geval van pokken voorgedaan. In dertien staten is inenting tegen deze ziekte by de wet verplicht. In de Westduitse stad Düsseldorf, waar drie ziektegevallen zijn gecon stateerd, zal volgens de minister van Binnenlandse Zaken van Rijnland- Westfalen waarschyniyk het komen de weekeinde het gevaar voor ver dere uitbreiding geweken zijn. Volgende maand zal in Mannheim een zekere dr. Joseph Krumpp voor het gerecht verschijnen, die na een bezoek aan India in 1958 in Heidel- berg verscheidene personen met pok ken zou hebben besmet. Hem is „het toebrengen van lichamelijk letsel met de dood als gevolg" ten laste gelegd. Het aantal doden tengevolge van de pokkenepidemie in Karatsji is in het afgelopen etmaal met vijf tot 265 gestegen. In pamfletten die door vliegtuigen boven de stad werden verspreid, wordt de bevolking opge roepen zich onmiddellyk te laten inenten, als dit nog niet is gebeurd. Geen van de mensen, die in de afge lopen twee maanden zyn ingeënt, hebben de ziekte gekregen. Het gehele personeel van een Geneefs vliegveld, waar vliegtuigen uit Karatsji tussenlandingen maken, zou vandaag tegen pokken worden ingeënt. i "H jmdtë %v' WLïM 3E3SnMMBU Een dronken Amerikaanse sol daat heeft het Duitse plaatsje Coburg op stelten gezet door met een zware vrachtwagen door de straten te gieren. De misdadige ritdie gelukkig geen slachtoffers eiste, eindigde min of meer bovenop een aantal ge parkeerde auto's. Deze foto toont duidelijk aan. dat de kleine personenauto's het zwaar te ver duren kregen. NED. HERV. KERK Bedankt voor Wierden (toez.) H C. Bultman te Papendrecht voor Arne- mulden B. Haverkamp te Groenekan. GEREF. KERKEN Beroepen te Enschede (vac. B. J Aal- bersi Joh. C. Baumfalk te Ommen te Raamsdonk c a en Drimmelen H. Pilon. kand. te Hilversum. Beroepen te Klundert H. Pestman te Applngedam. GEREF. GEMEENTEN Beroèpen te Borssele en te Rljssen. (2de pred. pl.) Chr. van Dam te Rot terdam-Zuid. De actieve Boskoopse Vogelvereniging ,,Zang en Kleur" heeft in het hart van Holland een provinciale vogelshow georganiseerd, die in opzet en in omvang uniek kan worden genoemd. De grote Beurshal van Florida (een vergaderruimte voor 1000 personen) is geheel in beslag genomen door eeji tentoonstelling van 700 zang- en siervogels, temidden van een zeer artistieke aanleg. De belangstelling by de opening van deze tentoonstelling was enorm en overtrof de stoutste verwachtin gen. Door de voorzitter van Zang en Kleur, de heer W. Langenberg, werden de autoriteiten welkom ge heten. Onder hen bevonden zich de bur gemeester van Boskoop, mr. dr. E. P. Verkerk, en de wethouders, de heren J. C. Bulk en mr. dr. J. F. Taat, als mede tal van afgevaardigden van zusterverenigingen uit de provincie Zuid-Holland. Uit de „vakkringen" waren aanwezig de provinciale com missaris, de heer E. Wessels te Rot terdam. het hoofdbestuurslid van de bond, de heer A. Dommerholt te Den Haag, en de hoofdredacteur van het Bondsblad „Onze Vogels", de heer J. Broekhuyzen te Alphen aan den Ryn. Topprestatie Voorzitter Langenberg uitte zyn dank namens Zang en Kleur voor de medewerking van allen voor het wel slagen van deze tentoonstelling. In het byzonder werden genoemd de boomkwekers Edelman en Konyn, alsmede de kunstschilder Toon Hen- drlksen, die de supervisie had. Deze show toont met name enkele stukjes tuinarohitectuur, die de aandacht ten volle waard zyn. Wat betreft de be schikbaar gestelde pryzen memoreer de de heer Langenberg in het byzon der de ereprys, geschonken door de commissaris der Koningin in de pro vincie. Fantastisch De provinciale commissaris van de bond, de heer Wessels, prees het ini tiatief van de Boskoopse vogelvereni ging. Een bijzonder gelukkige keuze vond hy de zaalgelegenheid. Hy sprak de hoop uit, dat men in de toe komst nog vele malen voor provin ciale tentoonstellingen de gastvry- heid in Boskoop zou mogen genieten, gezien de entourage, welke hier rond weg fantastisch werd genoemd. De eigenlijke opening der tentoon stelling vond plaats door het hoofd bestuurslid, de heer Dommerholt, we gens verhindering van de bondsvoor zitter, de heer Llemph. De heer Dommerholt was kennelyk verrast over het resultaat van deze show. Hij roemde de yver en het doorzettingsvermogen van de Bos koopse vogelvrienden. Aan de artis tieke aanleg van de tentoonstelling herkende hy Boskoop. Bovendien noemde hy het tentoongestelde vo gelmateriaal bijzonder goed. De heer Dommerholt stond ln het byzonder stil by de waardevolle vryetydsbe- steding welke in het kweken van vo gels is besloten. Het bijzondere com pliment gold de durf, waarmee de Boskoopse vereniging deze eerste pro vinciale tentoonstelling organiseerde. Hierna konden de genodigden van Links de provinciaal kampioen, een halsbandparkiet, die voor zijn eigenaar de heer S. van Klaveren te Boskoop, tevens de Ereprijs van de Commissaris der Koningin in de provincie mr. J. Klaasesz won. (Foto Leldsch Dagblad) de gelegenheid gebruik maken om een rondgang over de tentoonstelling te maken. In grote en kleinere volières zyn de vogels ondergebracht, waarbij vorm en kleur byzonder uitkomen door de royale aanleg van perken en bloemen, die het geheel op verant woorde wyze sieren. Midden in de beurshal is een grote vijver aangelegd 'waar prachtige mandaryn-eenden rondzwemmen, terwyi dit geheel wordt gecomple teerd door een rustiek bruggetje, dat over de vyver is aangebracht. Erelijst Klasse 1, 2 en 3, Zangvogels: 1. J. Broekman Lelden 83 pnt, 2. S. de Haan Gouda 79 pnt. Klasse 4. Ka naries: 1. H. de Liefde Katwyk 123 I pnt, 2. W. de Liefde Katwijk 102 pnt. (Klasse 5 en 6: 1. en 2. H. de Liefde Katwijk 129 pnt. Klasse 7, Kleurvo- I gels: 1. J. Broekman Leiden 90 pnt, I 2. J. de Bruin Rotterdam 89+ pnt. Klasse 8, Grasparkieten: 1. P. Mee- I reboer Alphen a. d. Rijn 89— pnt. 2. Br. Narceus Noordwykerhout 88+ pnt. Klasse 9. Halsband par kieten: 1. S. van Klaveren Boskoop 90 pnt, algeheel kampioen der ten toonstelling. Ereprys commissaris der Koningin. 2. A. F. de Gruyi Gouda 89 pnt. Klasse 11, Bastaarden: 1. A. van Ardenne Waddinxveen 88+ pnt, 2. C. H. Veerman Alphen a. d. Rijn 88+ pnt (na loting). Klasse 12, Loodbekjes: 1. r. Versluis Wad dinxveen 89 pnt, 2. P. D. Spyker Boskoop 89 pnt (na loting). Klasse 13 Astrilden: 1. W. Verhoog Stolwyk 89+ pnt, 2. F. Versluis Waddinx- 'een 89— pnt. Klasse 14, Amadines: Stalin vervalste de partijhistorie ..Stalin heeft de partijhistorie vervalst", aldus een verwijt van de directeur van het Instituut voor marxisme-leninisme, Pjotr Pospelow, in een artikel, dat gisteren in het partijblad „Praw- da" werd gepubliceerd. Hij ver wijt Stalin o.m. dat hij in de in 1938 onder zijn leiding geschre ven verkorte uitgave van de „Geschiedenis van de commu- nistische-bolsjewistische partij" heeft gezegd, dat de bolsjewisti sche partij in 1912 te Praag werd opgericht. Hierdoor is, aldus Pospelow, de historische waarheid geweld aangedaan en de rol van de bolsjewistische partij, in het bijzonder tijdens de revolutie van 1905, verkleind. De redactiecommissie van de ge noemde verkorte uitgave had inder- tyd voorgesteld te zeggen, dat „te Praag de grondslag werd gelegd voor het onafhankeiyk bestaan van de bolsjewistische party", maar Stalin had de woorden „het onafhankeiyk bestaan van" geschrapt. Volgens Pospelow is de gehele verkorte uit gave „doordrenkt van persoonsver- heeriyking". Naar zyn mening werd de bijeenkomst te Praag in 1912 ge kenmerkt door het uitstoten van de sociaal-democraten van de mensje wieken, waardoor het onafhankeiyk bestaan van de bolsjewistische par ty werd verzekerd. Stalin was in die periode nog niet een overtuigde leninistische marxist. (Van onze Weense corresponden) Ondanks de onmiskenbare tech nische prestaties van de Sowjet- Unie steunt de rechtsorde aldaar nog niet op duurzame grond slagen, zoals men die in de echte democratische staten van het Westen aantreft. De communis tische rechtsorde is nog teveel aan veranderingen onderhevig, zoals wel duidelijk blijkt uit de geschiedenis van de doodstraf. Het valt weliswaar niet te ontken nen. dat ook bepaalde democratische staten in het Westen de doodstraf nog niet hebben afgeschaft: (Slechts negen van de 48 staten van Amerika hebben dit gedaan, zoals ook België, Luxemburg. Denemarken, de Duitse Bondsrepubliek, Oostenrijk, Italië, Nederland, Noorwegen, Zweden, Zwitserland en andere landen». Het grote verschil bestaat echter daarin, dat de Sowjet-Unie haar standpunt inzake de doodstraf binnen zeer korte tijd meerdere malen radicaal heeft veranderd. Tegen de wil van Lenin werd de doodstraf op 10 november 1917 geheel afgeschaft, maar op 21 januari van het volgende jaar werd deze straf weer ingevoerd. Op 17 januari 1920, dus drie jaar later, werd ze nogmaals afgeschaft en ln mei van hetzelfde jaar weer ingevoerd. De Opperste Sowjet schafte de doodstraf in vre- destyd op 26 mei 1947 weer af, maar nauwelijks drie Jaar later (12 janua ri 1950) werd ze door hetzelfde be stuursorgaan weer ingevoerd en wel voor verraders, spionnen en perso nen, die de staatsmacht trachten te ondermijnen. Vanaf 1950 is deze bepaling van kracht gebleven, maar de toepassing is voortdurend aan veranderingen onderhevig, onidat de lijst van mis drijven waarop de doodstraf staat, herhaaldelijk wordt uitgebreid. De eerste uitbreiding omvatte bende- misdrijven, terroristisch optreden en moord. Op 5 mei 1961 omvatte de iyst ook het plunderen van staats- en openbaar eigendom, alsmede valse' munterij op grote schaal. Twee maanden later volgde een nieuwe uitbreiding voor het speculeren met j buitenlandse deviezen, alsmede voor onverbeterlijke recidivisten, die hun medegevangenen terroriseren en bet gevangenispersoneel daadwerkelyk aanvallen. Welke verklaring men hieraan ook wil geven, het is zeker, dat de Sow jet-Unie nog niet is gekomen tot een onomstotelijke rechtsorde en het biykt vooral, dat zy geen voorbeeld is van progressiviteit, want de dood straf kan beslist niet worden be schouwd als een middel om de massa in vooruitstrevende geest te overtui gen en op te voeden. 1. P. G. Choufour Noordwijk 89+ pnt, 2. W. v. d. Willik Boskoop 89+ pnt (na loting). Klase 15, 16 en 19, Nonachtige soorten: 1. mevr. De Groot Boskoop 87+ pnt, 2. H. J Smink Lopik 87+ (na loting). Klass- 17, IJjsterachtige soorten: 1. W. v. d Bas Boskoop 89+ pnt. 2. A. v. d Spek Waddinxveen 89 pnt. Klasse 1) Duiven en Kwartels: 1. A. v. d. Sch Bleiswyk 88+ pnt, 1. idem 87+ pn: VOETGANGERS: Wilt U oversteken op een zebra pad? U heeft daar voorrang, maar sta eerst stil op het trottoir en kyk uit of het ryverkeer die voorrang nog geven kan, dus tydig kan rem men zonder ongelukken te veroor zaken. Nieuwe uitgaven Het meisje Vivian, door K. v. d. Geest Verschenen ln de Tllia-reeks b(j Kon. Uitg. J. J. Tyi. Zwolle Heilig ongeduld, door Wally Moes. Boulevard en campagne, door Guy de Maupassant. Uitg Wereldbiblio theek. Amsterdam. Ab moet brommen, door J. Prins. Uitg. De Arbeiderspers. Amsterdam. De oom uit Canada, en Avonturen in het bos. Verschenen in de serie Jan en Too6, leesboekjes voor de lagere school, eerste en tweede deel, 4e leerjaar. Uitg.: J. H. Kok. Kampen Het ls wat te zeggen, door Okke Ja ger. Uitg J H. Kok. Kampen. BIJ het Gezlns-Begrotlngs-Instituut n nieuwe opzet Dit nuttige kasboei ct een overzichtelijke Indeling ln ru- rleken. ls verkrijgbaar bij de Bonds- oaarbanken, de Boerenleen- en Raf- •'«enbanken en de Rijkspostspaarbank ce Amsterdam. VERDEDIGING VAN „KUNSTENAARSVERZET" Het bestuur van de Stichting Kun stenaarsverzet 1942-1945 heeft een verklaring uitgegeven naar aanleiding van het feit dat de heren Pierre Janssen en Theo Swagemakers zich uit de jury voor de beeldende kunst- prys 1961 der stichting hebben te ruggetrokken, hetgeen tot gevolg had dat de Amsterdamse kunstschilder Melle deze aan hem toegekende prys niet zal accepteren. „De pryzen van de Stichting Kun stenaarsverzet worden toegekend door het bestuur, waarbij het zich ten aanzien van de artistieke kwalitei ten van een kandidaat laat advise ren door een jury. Wy schromen niet te erkennen, dat het als een fout kan worden beschouwd dat door ons een schilder werd uitgenodigd als jurylid, ondanks het feit dat hij zich had aangemeld V de Nederlandse kuituurkamer. Het bestuur deelt de opvatting dat dergeiyke personen niet op hun plaats zyn by het werk voor onze Stichting en uiteraard betreu ren wy ten deze gemaakte en ach ter af gebleken fouten. Toch achten wy het wenselijk tevens te verkla ren. dat de schilder Theo Swagema kers door ons werd uitgenodigd om dat hy als kunstenaar een uitsteken de reputatie geniet en verder ook kon worden besonouwd als een achtans» I waardig man. zyn aanmelding voor Ide kuituurkamer was aan het ba- stuur vaci onze Stichting niet bekend.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7