Laatste nieuws Pokkengevaar nog niet geweken in Engeland A'dam tegen waarschuwt „snorders'" Niet alles koek en ei bij de broodsanering Raiffeisenbank passeerde de vijf miljoen gulden Vier nieuwe gevallen Voorschotense middenstand ontstemd over het vroeger sluiten van de weekmarkt Moeilijkheden in Voorschoten BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 17 JANUARI 1962 Geschenk voor jeugdige Voorschotenaar Willem van Otterioo naar Australië (Van onze Haagse correspondent) Op uitnodiging van de Australian Broadcasting Commission zal Willem van Otterloo, de dirigent van het Residentieorkest, in de maanden juli, augustus en half september a.s. naar Australië gaan om enige Australische orkesten in Melbourne en Sydney te dirigeren. Tijdens de 23 concerten, die hij zal leiden, zullen ook werken van Neder landse componisten als Sem Dresden en Diepenbrock worden uitgevoerd. Ook zal een compositie van hemzelf ten gehore worden gebracht. Record spaaroverschot Het inleggerstegoed van de plaat selijke spaarbanken is in 1961 ster ker gegroeid dan ooit eerder is voor gekomen. De stortingen beliepen 118101.0 miljoen en de opvragingen f 1516.7 miljoen. Het spaarverschil be draagt derhalve f 284.3 miljoen. Dit bedrag diient nog met rond f00 miljoen uit hoofde van rente vergoeding te worden vermeerderd, zodat in totaal rond f374.3 miljoen op de spaarrekeningen is bijgeschre ven (1960: f336 min.) .Het gezamen lijke inleggerstegoed van de spaar banken welke door de Ned. Spaar- bankbond worden geregistreerd is hierdoor tot f 3216 miljoen gestegen (ultimo 1960 f 2841.4 min Britse regering te optimistisch? Ook 2de ontsnapte gedetineerde gepakt Behalve „Gerrit de Stotteraar" heeft de politie van Tiel tegen de middag nog een gedetineerde gearres teerd van het drietal, dat gisteravond uit het Huls van Bewaring in Utrecht kon ontsnappen. Het was de 28-jarige J. Smits uit Tiel, die rustig bij zijn vriendin ln zijn woonplaats In de keuken een kopje koffie zat te drin ken, toen de politie hem verraste. Zonder tegenstand te bieden gaf hy zich lachend over. Met ..Gerrit de Stotteraar" is hU inmiddels weer naar Utrecht overgebracht. Van de derde ontsnapte ontbreekt nog elk spoor. Zedendelicten in Utrecht ontdekt In de Raiffeisenbank aan de Ko- i ningin Julianalaan te Voorschoten kwam men dinsdagavond voor een I eenvoudige, maar echt feestelijke ge beurtenis bijeen. Eind december was namely k door een inleg van de 17- jarige jeugdspaarder Hans Saraber het spaartegoed bij deze bank tot vijf miljoen gulden gestegen. En in enkele weken is daaraan reeds weer 2 ton toegevoegd. Omdat burgemeester L. de Kool door ziekte verhinderd was deze feestelijke gebeurtenis en het aan bieden van een aandenken aan de gelukkige spaarder me te maken, gaf de heer B. Hoogwerff Kroon, voor zitter van de bank, een overzicht van de zeer snelle ontwikkeling geduren de de laatste Jaren. De Raiffeisenbank in Voorschoten is in 1907 opgericht. (Toen nog Coop. Boerenleenbank). De eerste 10 jaar ging de ontwikkeling niet zo snel, want na 10 jaar was slechts een spaartegoed van f 300.000 bereikt. Na 25 jaar was er f 400.000 ingelegd en het duurde tot 1943 voor het eerste miljoen bereikt werd. Na de oorlog is het sneller gegaan. Toch duurde het nog tot 1957 de VOORSCHOTEN Toneelavond voor V olkson der wijs Vanavond om 8 uur wordt door de leerlingen van de openbare Ulo voor de afdeling Voorschoten van Volks onderwijs in het Cultureel Centrum opgevoerd „Het woelige nest" onder regie van de heer T. van Toorn. Het succes dat met dit stuk ge oogst werd op een ouderavond van de Ulo, alsmede het optreden van de pianisten Harry Onnes en Gerrit- bank bestond toen 50 jaar dat het tweede miljoen volgemaakt werd. Nu. slechts 5 jaar la.er, bedraagt het spaartegoed reeds 5 miljoen gulden. Ongetwijfeld is de gestegen wel vaart daar mede ooi-zaak van, zei de heer Hoogwerff Kroon, maar de st - mulans van de regering om meer te gaan sparen heeft zeker gunstig ge werkt. Dat blijkt ook uit de groeien de belangstelling voor het jeugdspa- (Van onze Londense correspondent) Of de uitspraak van de Engelse regering dat het pok kengevaar onder controle is, van te groot optimisme getuigt, zal moeten worden afgewacht. Gis teren zijn tenminste vier nieuwe vermoedelijke gevallen van pok ken geregistreerd. Het totale aantal verdachte ziekte gevallen bedraagt thans twaalf, waarvan zes In Bradford, twee in Birmingham, een in West-Bromwich, een in Cardiff, een in Manchester en nog een in Londen. Het aantal sterfgevallen aan pokken sinds Kerstmis bedraagt vjjf en vermoede lijk zelfs zes. In Bradford zijn thans meer dan 100.000 personen ongeveer een der de van de plaatselijke bevolking Drie Utrechters zijn door de af- del'ng zedenpolitie van de Utrechtse recherche aangehouden wegens ern- I stlge zedenmisdrijven. Het zijn een soon in de wijk St.-Pancras heeft 143-jarlge chauffeur, een 40-jarin;e getroffen. weinig waarschijnlijk. 1 Niettemin lieten zich ook gisteren weer duizenden mensen in deze buurt inenten. Bij de regering wordt aangedron gen op betere controle-maatregelen voor arriverende vreemdelingen, spe ciaal voor Pakistaners, die langs de omweg van het Europese vasteland Engeland binnenkomen. De Paki- j staner. die de ziekte heeft overge bracht, had de reis via Parijs ge maakt. Het werd totnutoe ongewenst geacht om reizigers Van het vaste land aan dezelfde strikte gezond heidsbepalingen te onderwerpen als immigranten uit het Gemenebest. Maar daarin kan thans weieens ver andering komen. De Britse regering heeft besloten voortaan alleen cl'ie Pakistaners tot Engeland toe te laten, die in het be zit zijn van een internationaal vac cina tieba wijs. Zij die dit niet kunnen tenen zullen werden geïsoleerd en ge vaccineerd De Pakistaners, die gis teren in Londen aankwamen werd verzocht hun ïnentingslidteken te la ten zien. lang, dat een vierde kliniek moest worden geopend. De voorraad vaccin raakte echter uitgeput. Ook in som mige andere plaatsen is dit het geval. Farmaceutische laboratoria werken dan ook op volle kracht om de pro- duktie hiervan zoveel mogelijk op te voeren. Maar voor een massale in enting van de gehele Britse bevolking is er niet genoeg. In Londen achtte men uitbreiding vam de ziekte, die totnutoe èèn per spaarder, die het 5e miljoen vol maakte! Het totaal budget van de bank, dus met inbegrip van de rekening-cou rant, bedraagt ruim 6 miljoen gulden. Daarvan is 3 miljoen in Voorschoten uitgezet onder boeren, tuinders en tegenwoordig ook middenstanders en de rest staait vast, bij de Centrale Bank in Utrecht. Die centrale bank heeft overigens ook een record bereikt, toen het be drag van tegoed gestegen bleek tot f3.000.000.000 (drie miljard gulden). Na deze inleiding ging de heer Hoogwerff Kroon over tot het uit reiken van een aandenken aan de jeugdspaarder. Het was Hans Sara ber, die dit geluk te beurt viel. Het I Ook dit jaar heeft de Stichting aandenken, dat deze jongeman werd Openbaar Kunstbezit een verloting gegeven, viel bil hem kennelijk -er gehouden onder diegenen van de bij in de smaak. Het was geen wonder, haar ingeschreven luisteraars die zich want de bank was niet karig ge- ,voor 20 november 1961 lieten tol wees* met het samenstellen van een schrijven voor de nieuwe cursus. De VERLOTING „OPENBAAR KUNSTBEZIT' ttmmerkist. waarin alles wat een goede knutselaar zich maar wensen kan zich bevond. De vader van de spaarder, ds. E. Saraber, dankte namens zijn zoon tenslotte het bestuur en de Raad van Toezicht voor deze aardige geste. Ruimtereis is weer uitgesteld De ruimtereis van de Amerikaanse - - u lumibvitio tan uc ixuiciiivaaiioe Jsn Leenders en van de schoolbacid. .astronaut John Glenn is opnieuw uit- s »nn hnrcT irnnr ppn vrnmL-p sunn.i zijn borg voor een vrolijke avond. Ned. Danstheater in Cultureel Centrum Het eerste optreden van het Ne derlands Danstheater In het Cultu reel Centrum te Voorschoten wordt georganiseerd door „Het Nut" en de Culturele Commissie van de Her vormde Jeugdraad op woensdag 24 januari. Deze voorstelling wordt mo gelijk gemaakt door het gemeente bestuur. Zy is toegankeiyk voor alle inwoners van Voorschoten en niet alleen voor leden van genoemde ver enigingen. Het programma van dit eerste optreden vermeldt vyf ver schillende baletten. Het „Septet" van de Amerikaan se choreograaf Benjamin Harkarvy (balletmeester van het gezelschap) is geen typisch muziekballet, maar ook geen typisch verhalend ballet. Dit ballet op muziek van Camille Saint Saens (Fantasie voor viool en harp) wordt gedanst door: Anne Hyde, Willy de la Bye, Hannie van Leeuwen. Charles Czarhy. Jaap Flier. Gérard Lemaitre en Aart Verstegen. „Don Quichotte", een pas de deux classique van Marius Petipa, wordt gedanst door Alexandra van Rhyn en Joh Sanders. „Feestgericht" (reeds een .nozemdrama" genoemd) is van Hans van Manen op muziek van Luctor Ponse. Eveneens van Hans van Manen is het lyrisch ballet „De maan in de trapeze". Mu ziek van Benjamin Britten (piano concert voor de linkerhand). Het lief desduet wordt gedanst 'dooi1 Alexan dra Radius en Jaap Flier. „Klaar Af" is het laatste ballet, bestaande uit vier delen, waarvan de hoekdelen gedanst worden door het ensemble en de middendelen (twee moderne fias de deux) door Hannie van Leeuwen, Jaap Flier, Mabel Alter en Gérard Lemaitre. De middagvoorstelling voor leer lingen van scholen geeft naast Sep tet. Don Quichotte en Klaar Af van het avondprogramma (het laatste op Jazzcomposities van Duke Ellington) het sprookjesballet Legende in de choreografie van Aart Verstegen op muziek van Claude Debussy. Burgerlijke Stand Geboren: Marijke A., dr van A. Hou- weling en J. P. de Gast, Cornelia, dr van J. Klein en M. C. v. d. Berg, Ma ria E dr van R. Los en K. Bette. Ondertrouwd: J. N. van Leeuwen en C. M. P. Spiegeler. Overleden: J. B. van Kasteel, 85 Jaar wed. van H. Swemle; G. J. Galjaard, 59 Jaar, echtgen. van J. J. Nijhuls. gesteld. Welingelichte kringen in Ca pe Canaveral hebben meegedeeld, dat een mankement aan de koelingsin- stallatie van het ruimtepak van Glenn de oorzaak van het uitstel is. De lancering is nu bepaald op 24 januari. hoofdprys van deze verloting is by de trekking, onder toezicht van no taris E. Benninkbolt te Amsterdam, toegevallen aan mevrouw C. C. van der Mandele-Vaci Essen. Den Haag, hostess aan boord van het m.s. „Oranje" op het ogenblik varende in de buurt van Tahiti. Mevrouw Van der Mandele mag van zichzelf of van een harer ge zinsleden een portret laten maken door een Nederlandse schilder, beeld houwer, tekenaar of graficus. Voorts zyn er 425 speciaal voor deze ge legenheid aangekochte kunstwerken verloot. Daarvan zijn er enkele toege vallen aan luisteraars in het buiten land, n.l. in Californië, Ethiopië, België en Frankryk. Het aantal ingeschrevenen voor de radio cursus 1962 heeft inmiddels de 92000 overschreden. Het stygt nog dageiyks met verscheidene honder den. Het overkoepelend orgaan van de Voorschotense Middenstand heeft een voorlichtingsavond belegd, die i voor de middenstanders bijzonder i interessant bleek. De heer Koster uit Hilversum, middenstandsadviseur, belichtte fiscale problemen van het middenstandsleven. Ook besprak hij de problemen by verkoop van be drijf en bij overdracht van vader op zoon. Met klem drong spreker aan op een volledig loon voor de in de zaak opgenomen zoon en zeker heidsstelling voor deze zoon bij over lijden van de ondernemer. Ernstig en met kennelijk misnoe gen werd op deze vergadering ge sproken over het besluit van burge meester en wethouders om de markt gedurende 2maand 's avonds om 7 uur te sluiten, in plaats van om 9 uur. De heer Volkers sprak dit misnoe gen sterk uit en stelde dat de ge zamenlijke middenstand kosten noch moeite gespaard heeft om de week markt op gang te helpen. Er was een goed samenspel tussen markt en win- MARKTBERICHTEN AALSMEER, 16 Jan. Seringen: Mad Stepman per tak 80-135, Marie Legray 54-70, Prunus Triloba 65-90, ïorsjthia 60-90, Sneeuwballen 80-115. WOERDEN. 17 Jan. Kaasmarkt. Aanvoer 6 partyen. Notering f 2.05-2.10. Handel kalm. OEGSTGEEST Openbare vergadering A.R. Kiesvereniging De A.R. Kiesvereniging te Oegst- geest zal donderdag 25 Januari, 's avonds acht uur in een van de zalen van hotel „Het Witte Huis", Wilhelminapark 35. een openbare propaganda-vergadering houden. De heer C. J. van den Heuvel, gemeen tesecretaris te Moerknpelle, hoopt te spreken over het onderwerp „Wat ons als protestants-christeiyke partijen verenigt". De bestuurders en leden van de C.H.U., van de S.G.P. en van het G.P.V. zijn voor deze vergadering uitgenodigd. Het bestuur va-n de A.R. kiesvereniging is namelyk van me ning, dat het goed is het vraagstuk van de samenwerking niet alleen in eigen kring te bespreken, doch, voor al in de rustige sfeer buiten de ver- kiezingsstryd, ook met hen die lid zyn van een van de andere protes- tants-chrlsteiyke partyen. kei. Vorige week was het tot 9 uur 's avonds beslist minder druk in de winkels, omdat de markt reeds ge sloten was. De standhouders schij nen zelfs van plan te zyn om 6 uur op te breken, omdat tussen 6 en 7 uur steeds het stille uur viel. Voorzitter Eigeman verzekerde de vergadering, dat hij spoedig contact zal opnemen met B. en W., omdat de eerdere sluiting ook voor het be stuur van het overkoepelend orgaan een totale verrassing was. vertgenwoordigr en een 22-jarigWW man allen in Utrecht woonachtig. Hun misdryven strekken zich over een periode van enkele maanden uit. Een van hen zocht in een bekend café in de binnenstad contact met jonge meisjes. Hij nodigde deze vaak uit 's avonds mee naar een feestje te gaan. Na een dansfestyn vooraf gegaan door overvloedig alkoholge- bruik werden dan, zoals de Utrechtse politie mededeelde diverse „spelletjes" georganiseerd. Een vollectleve strip-tease vormde hiervan In de regel het hoogtepunt, aarby meermalen ernstige zedenmis- dryven werden gepleegd. Zelfs werd by meisjes van 16 jaar geweld ge bruikt. Het aantal meisjes, dat by deze feestjes betrokken zijn is onge veer 60. De drie mannen, waarvan de 22-jarige als lokvogel diende, zijn voor de officier van justitie geleid. De zedenpolitie in Utrecht be schikt over een uitgebreide lyst van namen van meisjes die in de afge lopen maanden naar het bewuste adres werden gelokt. „Schandalige afzetterij" (Van onze Amsterdamse correspondent) De Amsterdamse politie heeft een ernstige waarschuwing aan het publiek doen uitgaan om zich bij gebruik van een taxi te overtuigen van het feit, dat men in een auto van een bona fide taxi-ondernemer stapt..Deze auto's zijn kenbaar aan de zwart-wit geblokte band. De waarschuwing is een gevolg van de grote toeneming van het aantal „snorders" taxichauf feurs zonder vergunning die 's avonds en 's nachts bij tien tallen in de amusementscentra van de hoofdstad opereren en vaak op kwalijke wijze klandizie proberen te trekken. Een vrij algemeen verschijnsel is het meenemen van vrouwen, die zich tijdens de taxirit onderhou den met de passagier, hetgeen kosten met zich meebrengt, die bij de prijs van de rit worden geteld. Meermalen zijn tarieven van f. 50 per rit berekend, aldus de politie. De „snorders" zyn vooral actief op de Zeedijk en de Nieuwendyk, waar men 's avonds tal van deze auto's kan aantreffen. Sommigen be rekenen tarieven, welke vrywel over eenkomen met die van de met taxi meters voorziene officiële blokband- taxi's. Deze categorie betreft meestal autobezitters, die de kosten van hun auto met deze taxiritten gedeeltelyk willen terugverdienen. Het aantal by de politie ingediende klachten van mensen, die tot het betalen van bui tensporig hoge tarieven zyn gedwon gen, is echter de laatste tyd sterk gestegen. Er qaan hardnekkige geruchten (die naar wij weliswaar niet bevestigd hebben kunnen krijgen, maar betrouwbaar schijnen te zijn red. L.D.), dat er enige onenigheid in de Bakkersvereniging is ontstaan inzake de kortelings doorgevoerde sanering van de broodbezorging. Wij schreven er reeds eerder over, dat niet alles koek en ei is en zelfs in de gemeenteraad zijn er al harde woorden over ge vallen. Nu zijn twee bedrijven uit de vereniging getreden en er zijn meer bedrijven, die de door de sanering ontstane moeilijkheden op eigen wijze schijnen te willen oplossen. Eén van de oorzaken van deze moeilijkheden ligt in de onvol doende service, die geboden kan worden als klanten een andere bakker wensen. Officieel is in iedere wijk één bakker aangewezen, die echter vervangen mag worden door de zgn. reserve-bakker. Deze mag echter slechts 's middags bezorgen enmoet klanten uit zijn eigen wijk aan de „omstreden" bakker overdoen. Naar verluidt zal nog deze week een vergadering van de bak kersvereniging worden gehouden, waarin gesproken zal worden over de sanering en de eventuele opheffing daarvan. Daarnaast heeft de actie tegen de openlijke verschijnselen van de pro stitutie op de Walletjes tot gevolg gehad, dat diverse vrouwen zyn gaan samenwerken met „snorders". De waarschuwing van de politie is voor al tegen deze vorm van „taxibedrij ven" gericht, mede omdat kan wor den verwacht, dat de verscherping van het „tippelverbod", waarover de gemeenteraad dezer dagen zal beslis sen, dit verschynsel nog zal doen toe nemen. Commissaris H. Kessler zei gisteren in een toelichting op de waarschu wing. dat de politie vrijwel machte loos staat tegenover deze al dan niet van damesgezelschap voorziene „snorders". Weliswaar kunnen zy by- voorbeeld by het e.frekenen van de ritprijs op heterdaad worden betrapt omdat het zonder vergunning ver voeren van personen in een perso nenauto tegen betaling verboden is, maar de wet schrijft tevens voor, dat dit taxirijden als bedrijf of nevenbe- drijf moet worden uitgeoefend om strafbaar te kunnen zijn. Dit laatste is vrywel niet te bewijzen, omdat men dan de „snorders" moet scha duwen en by herhaling moet betrap pen. De commissaris betreurde het, dat het publiek, dat vaak schandalig wordt afgezet, uit een soort schaam te geen aangifte durft te doen by de politie. HUWELIJKSFEEST KONINKLIJK PAAR In verband met de viering van het zilveren huwelyksfeest van het Koninklyk paar, in aansluiting aan de verjaardag van H. Md e Konin gin, zal ditmaal het jaarlijks défilé met bloemenhulde op Soestdyk niet plaatsvinden. AFgezien van een kerkdienst op zondag 29 april zal de viering van het zllverenh uwelyksfeest worden geopend met een officiële rijtoer in Amsterdam op maandag 30 april, de verjaardag van de Koningin. Repatrianten nit N.-Guinea terug Aan boord van de „Zuiderkruis", die vanmorgen ln Amsterdam arri veerde, waren behalve 200 verlofgan gers, en mogelijk ook wel teleurge stelde emigranten uit Au strali. 427 repatrianten uit Nieuw-Guinea. Het bleek dat 295 niet beschikken over eigen hulsvesting. Zy zullen, evenals dit het geval is met spijtoptanten, in de zgn. contractpensions van het C.C.K.P. worden ondergebracht. Overigens zullen de passagiers niet veel moeiiykheden veroorzaken: slechts 14 van hen zyn op Rykskos- ten naar Nederland gekomen en slechts 6 zyn ouder da-n 55 jaar. De meesten zullen dus wel spoedig door de Nederlandse Arbeidsmarkt worden geabsorbeerd. Woning burgemeester van Rhenen afgebrand Vanmorgen »s de bovenverdieping van de ambtswoning van de burge meester van Rhenen. jh .rmr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal, door aen felle brand voor een groot deel verwoest. De vuurhaard is ont staan in een gedeelte va nhet huis, dat voor bewoning was afgestaan aan een gezin. De bewoners werden door de snel om zich heen grypende vlammen vol komen verrast. De brandweer was het vuur na ongeveer een uur mees ter. Een groot deel van de inboedel kon in het naastgeleien gemeente huis in veiligheid worden gebracht. De ambtswoning is onbruikbaar ge worden De burgemeester en zijn echtgenote hebben voorlopig hun in trek genomen in een hotel. Het In wonende echtpaar heeft by familie leden onderdak gekregen. De oor zaak van de brand is vermoedelijk kortsluiting. De schade is vry aan- zieniyk. Nieuw bestuur Oude Garde Tydens de gisteren "in „Prediker' gehouden algemene vergadering van de Bond van Gepensioneerden by de Ned. Spoor- en Tramwezen, de Oude Garde, is het bestuur als volgt sa mengesteld: voorzitter Th. Jansen: eerste secretaris C. J. v. d. Wilk, Staalwykstraat 21; eerste penning meester Bomhof, Siegehelstraat 49; tweede secretaris Tuinhof de Moed; tweede penningmeester J. Teske, best leden: Willebrand en D. v. d. Valk. Hierna volgde een discussie over de verouderde pensioenwet en de toege zegde nieuwe pensioenwet, mede in verband met het feit, dat het hoofd bestuur voornemens is met zestig af delingen een demonstratief Congres te houden in „Tivoli" te Utrecht op maandag 14 mei 1962. Verder kwam ter sprake de te hou den contact-avond voor de leden en byzonderheden over de reisclub. Gouden feest op de Damlaan Het feest hebben ze vorige week zaterdagavond al gevierd, maar of ficieel zyn de heer en mevr. A. Ver- mond-Ligtvoet op 24 januari 50 jaar gstrcuwd Zeven dochters, vijf zoons en een pleegzoon heeft dit echtpaar, dat in een knus huisje aan de Dam laan woont. Ze hebben het feest eer der gevierd, omdat ze een zaaltje van de meelfabriek „De Sleutels" konden krijgen. Dat hadden ze wel nodig. Want 33 kleinkinderen berg je niet allemaal in een klein kamertje. De heer Vermond, die zijn brood heeft verdiend als grondwerker, ge niet nu met zijn gouden bruid van een rustige oude dag. Ze hebben het niet altyd gemakkeUjk gehad. De cri sistijd kunnen ze zich nog goed her inneren. „Dat was een zware tyd, meneer", zeg.Jen ze. Maar dat is nu allemaal achter de rug. De heer Ver mond legt nog graag een kaartje en zo nu en dan wandelt hij nog met zyn vrouw naar de stad om te gaan winkelen. Tot 24 januari zal de huis kamer aan de Damlaan 20 nog ver sierd zijn met prachtige slingers, die daar hangen ter ere van het gouden bruidspaar Vermond. S^orfief vergaderde De Leidse Dames-Atletiek-Veren-i- g-ng Sportief" hield in café restaurant Het Gulden Vlies haar iaarlijkse ledenvergadering In haar openingswoord zei de presidente mevr. Baloker, verheugd te zyn over cie belangstelling, die groter was dan voorgaande jaren. Belangryke zaken, zoals bestuursverkiezing hadden een vlot verloop Alle aftredende be stuursleden hadden zioh herkiesbaar gesteld, nieuwe kandidaten hadden zioh niet gemeld, zodat naast de pre- s'dente ook de dames S. v. Royen <r?cr A. v. d. Wyngaard (penn.). W. Rietbergen (wedstrijdsecr.) en T. v. Wijk (comim.) weer het bestuur zullen vormen. Uit het technische verslag kwamen enige verheugende prestaties naar voren Zo werden in 1961 vyf club records gebroken, waarvan drie door Henny Pauw. Ook behaalde Sportlef bij de Leidse kampioenschappen vyf titels. De grote wisselbeker kwam voor een jaar in het bezit van Carla van Duvn. terwijl de prestatiebekers 1961 werden uitgereikt, bii de meisjes C aan Elly Mazurel, bij de meisjes B aan Henny Pauw. bij de meisjes A aan Cmla van Duyn. bij de dames aan H'lde de Jong. Aan Hanny v. d. Voort werd een extra medaille toegekend voor haar goede prestaties op de 400 meter, waarna de presi dente met een toepasselijk woord d"ze geanimeerde vergadering be sloot. (Deze pagina is ongecorrigeerd) KONINKLIJK GEZIN MORGEN TERUG Koningin Juliana, Prins Bernhard en de drie oudste prinsessen zullen morgen per vliegtuig uit Lech in ons land terugkeren. Prinses Marijke is reeds eerder (in het begin van de vorige week) in verband met het ein de van de schoolvakantie terugge keerd. SOEBANDRIO—JONES De Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken, dr. Soebandrio, heeft gisteravond een onderhoud ge had met de Amerikaanse ambassa deur in Indonesië, Jones. Drie prinsen in Genève 1 Boen Oem wil niet toegeven Prins Boen Oem, de premier der rechtse regering van Laos, heeft een suggestie van de Britse delegatielei der bij de veertien-mogendhedencon- ferentie over Laos, om tezamen met Prins Soevanna Phoema, de neutra- listische ex-premier, en Prins Soe- vanoevong, de leider der pro-com munistische Pathet Lao, een plenaire zitting van de conferentie by te wo nen om hun goedkeuring te geven aan de tot dusver door de conferen tie bereikte overeenstemming, afge wezen, omdat hy de beide andere prinsen niet als vertegenwoordigers van het volk van Laos beschouwt. De drie prinsen zyn naar Genève gekomen, op uitnodiging van Enge land en de Sowjet-Unie, om te trach ten overeenstemming te bereiken over de vorming van een nieuwe re gering van Laos. Tot dusver heeft het uitbiyven van overeenstemming het met succes beëindigen van de veertien-mogendheden in de weg ge staan. De woordvoerder van Prins Boen Oem verklaarde gisteravond dat er slechts sprake zal kunnen zyn van een gedachtenwisseling tussen de drie prinsen, en dat geen officiële bespre kingen zullen plaats hebben. Als goe de vrienden daarbij behulpzaam wil len zijn. zullen zij welkom zyn, al dus de woordvoerder. BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS IETS LAGER Amsterdam. 17 januari. De teleurstellende slotkoersen uit Wall Street hebben vandaag 'n dom per gezet op ce min of meer opti mistische tendentie van gisteren op het Damrak voor de internationale waarden. Weliswaar bleven de Neder landse hoofdfondsen op de Newyorkse beurs praktisch onveranderd, doch dit verhinderde niet. dat de koersen voor de hoofdfondsen vanmiddag in Amsterdam lager waren. Toch viel de stemming heel erg mee. Behoudens Philips, welk fonds op 983 circa 9 punten lager was, ble ven de koersverliezen voor de overige hoofdfoncsen binnen zeer nauwe grenzen. De omzetten waren mini maal. Aku's waarvan morgen de Jaarcy- fers zullen «orden gepubliceerd, la gen op 384 circa 4 punten beneden, het slot van gisteren Unilever min 50 cent op f 189.80. Kon. Olies prak tisch onveranderd ©p f 183. Hoogovens min 6 punten op 755. De Westduitse beurzen waren goed pryshoudend met weinig zaken. Aan de vaste stemming voor cer tificaten Deli kwam een einde. Na een 50 cent hogere koers op f 149 50 werd later f 147.50 gedaan. Ook Am sterdam Rubber en HVA waren iets gemakkeiyker. Scheepvaartaandelen bewogen zich rond het voorgaande slot. Staatsfondsen opnieuw iets ge makkelijker. De dividendverhoging van 14 tot 15% bracht aandelen van de meel fabrieken der Ned. Bakkeryen een koerswinst van circa 5 punten op 490. Aandelen Rotterdamsche Bank lagen wat gemakkeiyker. Woensdag 17 januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 44 1024 1024 Ned '59 44 102U 1024 Ned '60-1 44 1024 1024 Ned '60 II 44 1024 1024 Ned '59 4% 100B 1004 Ned '60 4'/4 101 100% Ned '61 41/4 100,V Ned '53 3% 974 974 Ned Gb obi. 34 814 82 Ned '47 3 4 92H 92% Ned '51 34 99 B Ned '53 I-II 34 95 B 95» Ned '56 34 95ft 95ft Ned '48 3y4 904 L 90 4 Ned bel cert. 3y4 88 ft GB Ned '50 I-II 3y4 91 904 Ned •54 1-11 34 914 914 Ned '55 I 34 91» 914 Ned '55 II 3y4 934GL 93 L Ned '37 3 924 924 Ned G b obi *46 3 924GL 92 ft Ned dol ln '47 3 904 904 L Ned Inv cert. 3 99 A 994 Ned 62-64 3 100 994 Indie '37 3 99 A 994 Indië "37 A 3 94ft 1084 94» Ned. won. b.l. '57 6 1084 Ned. w. b.l. '58 44 101% 1014 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver. HVA-my. AK.U Deli My cert. Hoogovens cert. Philips gem bez Unilever cert. Dordtse Petr Kon P (50 f20) Holl. Amer. lyn Java China Pak. KLJ.1 Kon. Ned. St.boot Kon. Paket Mij Stoom. My Ned Niev Goudr eert. v. Ommeren eert. Kon. Rott. Lloyd N Scheepv Unie NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en Gem. leningen A'dam '47 (3**) 3 idem 48 (34) R'dam '52-1 (44) id. *37 I-II (3%) Z.-Holl *55 44 Bankwezen Bb N Gem 58 5% ld NWB'52 <44» BVG rspbr f.500 BVG rspbr '52 Industr. Obligaties Philips Doll. *51 114 GL 1134 1284 1254 3884 3834 149 147.60 761 753 992 9804 190.40 189.95 578 575 123.90 123 85 150 1504 1484 148 62 1904 1894 153 152 164 163 151% 1504 3374 336 1474 1474 1524 964 964 1004 1004 100 1044 1044 1004 1004 1944 196 143 143 y4 91 91 Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 I 24 A'dam '56 124.. A'dam '56 II 24 A'dam '56 III 24 Eindhoven '54 4 Enschede '54 24 Den Haag '52124 Idem II 24 R'dam '52 I 24 Idem II 24 Idem '57 2 4 Utrecht '52 24 Z.-Holl. 1957 24 Zuid-Holl '59 24 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Robeco249.50 Amst. Bank Cultuurbank Holl Bank U eert Ned Handelmy Rott Bank Twentsche Bank Senembah Vorige Slotkoers koers v. heden 1034 84% 844 844 844 914 904 91 90% 84 854 844 941L- B 944 944 934 924 9474 95 L 94» 947* 96 L 94 L 914 917» 104» 105 404 344 2114 3444 395 341 412 Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkei's Pat Borsumy-Wehry Calvè Delft eert. ElectralasmlJ K. Pap. v. Gelder K. Ned. Grofsm. Holl. Constructie Ing. bur. v. B.ny. Internatio Int. Kunstst. Ind. v. Kemp en Beg. Leidse Wolspjy Mtiller en Co NJB. Ned. Kabelfabr. Philips pref Rott. Droogd My. Sikkens Groep Ver. Touwfabr Walvisvaart Wernink's Betjnjj Wilton Feyenoord v. Wyk - Heringa Zaalberg Mynbouw en petroleum Biliton 2de r Kon Petr (f 20) Amerik. fondsen Canad Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 249 4034 344 2114 3464 410 B 721 720 300 301 794 78% 926 926 355 358 358 178 1774 430 429 214 217 198 1984 804 80 137 1354 554 4704 4654 585 591 292 294 546 548 885 875 372 368 974 964 195 1944 2794 276 95 B 90 1414 141 484 4834 794 125 26ft 26 81% 804 51 50% 424 43ft 544 54 544 53% 84% 844 584 5674 37% 37% 33 ft 33» 764 754

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9