Ontwikkeling van PBO staat zeker niet stil WIJ RUIMEN Al ONZE KOELKASTEN OP MET EEN KORTING VAN 20 TOT 30 S Westen komt met twee voorstellen in Genève /o President tot N. den Besten: „U praat MIJ niet van de sokken Franse kinderroof goed afgelopen STAATSSECRETARIS VERZEKERT TWEEDE KAMER „Maar gaat ook niet hard Vrijwillig Steun KERNSTOP-GESPREK HERVAT Amerikaanse tanks weg van de grens in BERLIJN Russische reactor voor Indonesië Moskou wil akkoord a la Rapallo Luchtbrugoefening Amerika-Duitslaiul SOCRATES-AFFAIRE IN HOGER BEROEP: Goochelaar met miljoenen komt niet aan hod voor Gerechtshof Chaos „Navarra" in liaven van Vlissingen Europees protest tegen proces in Egypte Te tveinig J V l I 1 Tekort Opleiding van parachutisten 0/ Plaats een Sleuteltje LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 17 JANUARI 1962 (Van onze parlementaire redacteur) Volgens staatssecretaris Schmelzer kan er zeker niet van een absolute stagnatie in de ontwikkeling van de publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie gesproken worden. De bewindsman, die zich in het departement van Algemene Zaken bezighoudt met deze zaken, zei dat gisteren in de Tweede Kamer. Uit zijn mededelingen kreeg men echter ook niet de indruk dat de gang van zaken indruk wekkend is. Van de beroepsbevolking is slechts 25 procent werkzaam in ondernemingen, die betrokken zijn bij de P.B.O. Per jaar komen gemiddeld twee nieuwe bedrijfslichamen (produkt- of bedrijfschappen) tot stand. Dit bracht de socialist Den Uyl tot de uitroep, dat er dan voor de ontwikkeling van de P.B.O. nog wel twintig a dertig jaar nodig zouden zijn. De heren Koersen (KVP), Kikkert (CH>. Aantjes (AR). Den Uyl (PvdA) en Geertsema (VVD) betuigden al len hun instemming met de gedachte van de P.B.O.als zodanig, wat niet wegnam dat over de nadere uitwer king enige meningsverschillen ont stonden. Met name tussen mr. Geertsema en de rest van het gezel schap. De heer Geertsema betoogde, dat voor hem en zijn geestverwanten de vrijwilligheid in de P.B.O. altijd een zeer belangrijk punt is geweest. Be drijfslichamen moeten in beginsel op vrijwillige basis met instemming van alle betrokkenen tot stand ko men. Volgens de wet op de P.B.O. kan instelling van bedrijfslichamen ook zonder voldoende overeenstem ming met het bedrijfsleven geschie den, maar deze mogelijkheid is be perkt. Voornamelijk om psychologi sche redenen had de heer Geertsema grote bezwaren tegen verruiming van deze mogelijkheid. De regering wil overeenkomstig een advies van de Sociaal-Economische Raad aan de S.E.R. de bevoegdheid geven, uit eigen beweging tot de instelling van een bedrijfsllchaam te adviseren ook zonder voldoende overeenstemming met de betrokken branche. Tot dus verre bestaat deze mogelijkheid niet. „Dacht de regering nu werkelijk", aldus de heer Geertsema, „dat zij de bereidheid tot het aanvaarden van de P.B.O. bü het bedrijfsleven zou vergroten door de mogelijkheid van een gedwongen regeling te ver ruimen?" Feitelijk verandert er wellicht niet zoveel, maar een dergelijke wijziging zou toch uiting zijn van een bepaalde beleidsrichting, waarmee de staats secretaris een aantal liberalen, die de P.B.O. een goed hart toedragen, voorgoed van zich zou vervreemden. De heer Geertsema bepleitte voorts een grotere democratisering van de P.B.O.onder meer door openbaar heid van de discussies en rechtstreek se verkiezingen voor het bestuur. Thans zou het zo zijn. dat vele be drijf sgenoten weerzin gevoelen tegen organen, waarvan zij vaak weinig anders merken dan de heffingen, die hun worden opgelegd. Staatssecretaris Schmelzer betoog de. dat het beginsel van de vrijwil ligheid niet in hetj.geding was, maar dat het ging om het activeren van de mogelijkheden van de groei der P.B.O. De voorgestelde wijziging zou juist een steun voor het vrije be drijfsleven kunnen zijn en de heer Geertsema zou een bijdrage kunnen leveren door de betrokkenen te over tuigen. Bovendien heeft de Kamer het laatste woord over instelling van een bedrijfslichaam, wanneer geen overeenstemming tussen de betrok kenen is bereikt. De heer Geertsema stond met zijn betoog alleen. Van de heer Den Uyl kreeg hij nog te horen, dat de hou ding van de VVD wellicht de invloed onderging van de naderende verkie zingen. Volgens de heer Den Uyl was onwil aan ondernemerskant een der oorzaken van de langzame groei der P.B.O. Hij betreurde het uitblijven van een regeling bij industrie, bank en vervoerwezen. Volgens deze spre ker was vooral een „textielschap" dringend gewenst. De heer Kikkert (CH) waarschuw de tegen het ontstaan van te kleine „schappen" en mr. Aantjes (AR) vond, dat de centrale overheid min der terughoudend moest zijn met het overlaten van taken aan bedrijfsli chamen. De begroting van Algemene Zaken Is zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Slechts de heer Lankhorst (PSP) vroeg aantekening, dat hij ge acht wilde worden tegen het onder deel betreffende de civiele verdedi ging te hebben gestemd. Prof. De Quay woonde als minister van Al gemene Zaken een klein deel van het P.B.O.-debat bü. Dat hü niet voort durend aanwezig was, kan wel wor den toegeschreven aan de problemen, die hü thans als minister-president aan z(jn hoofd heeft over het inci dent bü Nieuw-Guinea. De drie-mogendhedenconferentie over een eventueel verbod van kern proeven. die sinds drieëneenhalf jaar in Genève wordt gehouden en kort voor Kerstmis werd onderbroken, is gisteren hervat. In deze eerste ver gadering in het nieuwe jaar gaven de Amerikaanse en Britse gedele geerden aan de vertegenwoordiger van de Sowjet-Unie te kennen, dat hun regeringen bereid zün de kwes tie van een kernstop te bestuderen in het kader van een algemene ont wapening. In een na afloop der vergadering door de Amerikaanse en Britse woordvoerders gezamenlijk afgeleg de verklaring werd gezegd, dat de Amerikaanse en Britse regeringen de Sowjet-Unie twee mogelükheden voor het bereiken van overeenstemming over een verbod van kemproeven hebben voorgelegd. De eerste is voortzetting der be sprekingen over de totstandkoming van een internationaal controlestel sel. De tweede mogelykheid is ver daging der conferentie: in die tussen tijd zou de kwestie van een behoor lijk gecontroleerd verbod op kern proeven, in samenhang met een algemene ontwapening en de daar mee gepaard gaande internationale controle, in behandeling moeten wor den genomen door de ontwapenings commissie van achttien landen, die op 14 maart in Genève voor de eerste maal bijeenkomt. De Verenigde Staten en Engeland aldus de verklaring verder, geven de voorkeur aan een afzonderlüke en gewaarborgde overeenkomst inzake een verbod op kernproeven, die zo snel mogelijk tot stand moet komen en worden uitgevoerd. De Westelijke gedelegeerden heb ben duidelijk gemaakt uitsluitend de kwestie van een kemverbod in het kader van algemene ontwapening te willen bestuderen omdat de Russi sche regering vasthoudt aan haar standpunt alleen over internationale controle in het kader van algemene ontwapening te willen bespreken. Als de ontwapeningsbesprekingen een maal zijn hervat, zullen de Verenig de Staten en Engeland zich blijven inspannen voor het sluiten van een kernproevenverbod als een zaak van hoogste prioriteit, aldus de Ameri kaans-Britse verklaring. De Russische vertegenwoordiger Tsarapkin zou zich eerst nadat hij de beide voorstellen zes maal had laten herhalen, bereid hebben ver klaard het tweede voorstel in overwe ging te nemen en aan zün regering voor te leggen. Hij kon echter niet beloven antwoord te geven op de volgende vergadering, die werd vast gesteld op vrüdag a.s. De Amerikaanse brigade In Ber lijn heeft gisteren een begin ge maakt met het terugtrekken van haar tanks en pantserauto's uit de Friedrichstrasse waar deze sedert 25 oktober van het vorige jaar ge concentreerd zün geweest bij de doorlaatpost voor buitenlanders in de sectorgrens In Berlijn. Ameri kaanse militaire autoriteiten In Ber lijn hebben dit meegedeeld. De tanks zullen nu op het vlieg veld Tempelhof worden opgesteld, ongeveer drie kilometer van de door laatpost bij de Friedrichstrasse. Het doel van deze verandering is de opstelling van de Amerikaanse troepen in de sector te verbeteren. De tanks en de pantserauto's werden in oktober naar de grens bij de Frie drichstrasse gezonden tydens een geschil tussen Amerikaanse autori teiten en de Oostduitse politie over het tonen van identiteitskaarten. Als gevolg daarvan hebben toen Ameri kaanse en Russische tanks zestien uur -tegenover elkaar gestaan. Daar na werden de Amerikaanse tanks vijfhonderd meter teruggetrokken. Gisteren is In de Russische am bassade te Djakarta een overeen komst getekend, waarbij de Sowjet- Unie Indonesië een atoomreactor zal leveren. Deze reactor zal de grootste zijn in zuidoost-Azië. Indonesië zal de reactor kopen onder een krediet-overeenkomst met de Sowjet-Unie. De Sowjetrussische radio heeft in een Duitse uitzending een tweezijdige regeling van de Sowjetrussisch-Duitse geschillen „in de geest van Rapallo" voor gesteld. (Zoals zaterdag in ons blad werd uiteengezet eerste kolom pagina 2 werd in het Italiaanse Rapallo in 1922, tijdens de herstelbetalingsconfe rentie van de Entente in Genua, een economisch- en vriend schapsverdrag tussen Duitsland en de Sowjet-Unie gesloten). Met dit voorstel trekt Radio- Moskou de lijn door welke de Sowjetrussische regering in haar memorandum van 27 december j.l. aan West-Duitsland reeds heeft aangegeven. „De reusachtige politieke reserves op het gebied van de Sowjetrussisch- Westduitse betrekkingen zün niet alleen nog ongebruikt maar zelfs nog niet behoorlyk omschreven. Wanneer gesproken wordt van verbetering van de Russisch-Westduitse betrekkingen, dan denkt men vanzelf aan Rapallo. Het verdrag van Rapallo op zichzelf is nu nog slechts een historisch document maar de scheppende toe passing van de beginselen die er aan ten grondslag lagen, zou ons inziens niet zonder nut zijn", aldus de toe lichting van Radio-Moskou. Het eerste van honderd Ameri kaanse militaire vliegtuigen, die in de loop van een gisteren begonnen luchtbrugoefening „Longthrust" een zesduizendtal Amerikaanse militai ren naar West-Europa zullen over brengen, is gisterochtend na een vlucht van achtduizend km op het militaire vliegveld van Frankfort ge land. Het, vertrekpunt van de lucht brug is de luchtbasis McChord in de staat Washington. Het vliegtuig van het type C 135 a, een militaire versie van het straal vliegtuig Boeing 707 vloog 72 volledig uitgeruste soldaten in negen en een half uur via Groenland en de Noord zee naar Duitsland. De vierdaagse oefening staat onder' leiding van ge neraal Charles D. Palmer, plaatsver vanger van generaal Norstad. De aangevoerde troepen gaan oefenen op het terrein Hohenfels in de Rünpalts. 59 J. B. Wieringa, die ook in het faillis sement van Socrates als raadsman is opgetreden. (Van onze Amsterdamse correspondent) Het Amsterdamse Gerechtshof heeft gisteren een begin gemaakt met de behandeling van de opzienbarende Socrates-affaire. waarin de rechtbank op 5 juli van het vorig jaar de 51-jarige goochelaar met miljoenen Nic. den Besten heeft veroordeeld tot vijftien maanden gevangenis straf, nadat de officier van Justitie twee-en-een-half jaar had geëist. Nic den Besten was van dit vonnis ia beroep gegaan, omdat hij van me ning is zich niet te hebben schuldig gemaakt aan de t-enlaste gelegde fei ten, die procureur-generaal mr. A. S. de Muink Keizer gisteren nog eens opsomde: bedrieglijke verkorting van de rechten van de schuldeisers door niet op juiste wüze de boekhouding van de N.V. Socrates te voeren en oplichting van de Rembours- en In dustrie Bank te Amsterdam van f 500.000. Misschien, dat verdachte zich ge sterkt voelde door de vrijspraak van zijn relatie bü de Amsterdamsche Bank, de heer T. Hoving, die onlangs door ditzelfde Hof zün zaak zag be handeld. Maar de zitting was nog geen half uur oud, of Den Besten moest hebben bemerkt, dat zün wel sprekendheid, waarmee hij destüds zyn Socrates-concern opbouwde en die hij ook voor de rechtbank kon aanwenden, bü het Hof weinig zou kunnen baten. „Praat u nu maar niet zoveel. U praat mü toch niet van de sokken", onderbrak de president, mr. J. Sprey, de ondernemende zakenman, die uit voerig uit de doeken wilde doen. hoe hij bij het bijhouden van de boek houding steeds weer door zün boek houders werd teleurgesteld. ken. De enorme transacties, waarmee vaak miljoenen waren gemoeid, wa ren niet uit de boeken af te lezen. Er waren wel enige kasboekjes en kasten vol papieren, maar het groot boek bijvoorbeeld was onbeschreven en balansen waren er niet. „Maar u moet begrijpen, dat in zaken als de mijne de administratie op enigs zins andere wijze dan bij gewone handelszaken wordt bijgehouden", probeerde Den Besten nog eens als excuus aan te voeren. „U kunt mij niet waar maken, dat er sprake is geweest van enige administratie", snoof mr. Sprey, die verdere uitleg afweerde en met het verhoor van de eerste getuigen, enkele rijksaccoun tants. begon. Verdachte die voor de rechtbank werd verdedigd door mr. J. K. M. Mathuisen, had zich thans verzekerd van de juridische bijstand van mr. Dat de boekhouding van de NV Socrates een grote chaos was, is ook bü de rechtbankbehandeling geble- (Van onze Parijse correspondent) Werd België kort geleden op geschrikt door de raadselachtige verdwijning (ontvoering?) van drie meisjes, van wie nog steeds elk spoor ontbreekt, het Franse publiek is in het begin van het nieuwe jaar gealarmeerd door een geval van kinderroof dat tenslotte toch nog goed is afge lopen. Na bijna twee weken is gisteren het zesjarige meisje gevonden, dat sedert begin januari niet in haar ouderlijke woning in de Parijse voor stad Clichy was teruggekeerd. Zoals de politie wel veronderstelde, had het meisje zich sedert haar verdwijning voortdurend in handen bevonden van een 27-jarige vrouw wier naam en antecedenten nauwkeurig bekend waren. De vrouw die niet over al haar geestelüke vermogens beschikt, doch overigens eerder tot de catego rie van goedmoedige zwakzinnigen gerekend moet worden is ge arresteerd. Zü had al twee andere ge vallen van kidnapping op haar naam staan. De vader van het meisje is een handelaar in oud roest, die een vrouw en vüf kinderen heeft. Daar zijn handel maar weinig opbracht, liet de man zich in het begin van het jaar vlot overhalen door genoemde jonge vrouw, die zün dochtertje een dag of wat mee op reis wilde nemen. Het adres dat de vrouw opgaf, bleek ech ter gefingeerd. De voddenraper nam toen de politie in de arm die dank zü de beschrijving van de haar welbe kende vrouw al gauw op het spoor van de ontvoerster kwam. Het Franse publiek is ook geschokt door een kindermoord in Chartres. Een Franse baby van zeven maan den is daar het dodelijke slachtoffer geworden van een afschuwelüke ver geldingsdaad van een geestelijk ge stoorde vrouw, die een rekening met een nicht had te vereffenen. Tijdens de afwezigheid van de ouders stichtte zü brand in de kamer waar de baby lag te slapen. De moordenares is voor nader onderzoek voorlopig in een psychiatrisch gesticht opgenomen. Ondanks het vrij stormachtige weer hebben sleepboten van de NV Haven van Vlissingen het Argentünse vrachtschip „Navarra" dinsdag de haven van Vlissingen kunnen bin nenslepen. De „Navarra" werd vorige week aan de ketting gelegd in ver band met schulden, die in verschei dene havens werden gemaakt. Dinsdagmiddag omstreeks twee uur lag 'het schip gemeerd in de binnen haven van Vlissingen. Vrüwei on middellijk daarop arriveerden 2 leden van het Corps Diplomatique, die vol strekt geen enkele inlichting wensten te geven of namen wilden noemen. Zeer waarschünlijk houdt dit bezoek verband met de reis van de eerste stuurman, Juan Carlos Koll, die gis teren naar Amsterdam vertrok om het Argentijnse consulaat te raad plegen. Gebleken is inmiddels dat de be manning leeft op kosten van de of ficieren, aan boord van de „Navarra" bevinden zich 36 opvarenden en het aapje Ricardo. Leden van de beman ning vertelden, dat kapitein Marcello Arenaza in de afgelopen weken per soonlijk 500 dollar heeft uitgegeven voor voedsel voor de bemanning. De „Navarra" heeft als lading rijst en stukgoederen. Er is geen olie meer om de vuren te stoken. De „Na varra" moest om die reden de haven worden binnengesleept De verwar ming aan boord van het schip is sinds vorige week uit. De belangrükste vraag op deze eer ste van de twee zittingsdagen werd opgeworpen door de president: „De tenlastelegging spreekt van bedrieg- lüke verkorting van de rechten der schuldeisers, als gevolg van het ont breken van boeken. Wie zün er eigenlijk op grand hiervan tekort ge komen?" Een getuige-deskundige en een der curators in het faillissement, de heer F. Haarbosch, kon hierop geen concreet antwoord geven. Wel zijn de schuldeisers tekort gekomen, maar dat kwam eenvoudig doordat er te weinig uit het faillissement te- voorschün kwam. De procureur-generaal meende, dat de fiscus niettemin vorderingen had lopen in perioden, dat er wel degehjk geld was. Juiste aanslagen waren toen niet mogelük, omdat er geen boekhouding was. Maar de raads man, enige hoop puttend uit de twü- fel van de president, wees erop, dat de fiscale vorderingen geen betrek king hadden op de NV Socrates, maar op Nic. den Besten als privé- persoon. Bü de raadgevende vergadering van de Raad van Europa is gisteren een spoedmotie ingediend, waarin aan de Assemblee wordt gevraagd te pro testeren tegen het proces dat in Egypte tegen 4 Franse diplomaten wordt gevoerd. De diplomaten, die op een missie waren in de Verenigde Arabische Republiek, zijn in november gearres teerd en beschuldigd van spionage. Het protest dat bü de raadgeven de vergadering aanhangig is gemaakt door de juridische commissie, eist hun onmiddellijke violating. Het stelt dat de betrokkenen diplomatie ke onschendbaarheid genoten en dat derhalve hun arrestatie in strijd is met de internationale gebruiken. De motie zou vandaag tijdens het poli tieke debat in de raadgevende verga dering aan de orde komen. Oi (V£ SO doi ex| eei hoi eei da i be- Getulge-deskundige J. J. Bunnik had over de benadeling van de schuldeisers de volgende theorie: „Als men uit de boekhouding de vorderin gen niet kan vaststellen, dan doet men indirect de schuldeisers tekort". Uit de getuigenverhoren bleek, dat het nog steeds niet duidelük is. wat Socrates aan schulden en vorderin gen heeft gehad. Verdachte verweet zün curator, dat deze hem tüdens de gevangenschap nooit om inlich tingen heeft gevraagd„Meneer de president, ik kan iedere post opsom men en verklaren". Maar hij slaagde er niet in aan het woord te komen en werd telkens weer door zijn raads man met zachte drang in de ver- dachtenbank teruggeduwd, waar in hij gedesillusioneerd en zichtbaar verontwaardigd een volgende kans afwachtte. Die hü misschien vrijdag kan krijgen, want 's middags werd de zitting geschorst zonder dat Den Bes ten zijn kans had gekregen. (Van onze Haagse correspondent) Bij de Kon. Landmacht be staan plannen om binnenkort een klein aantal commando's een parachutistenopleiding te geven. Het Nederlandse leger bezit of ficieel geen valschermspringers. Slechts een handvol nog actief dienende militairen heeft het parachutistenbrevet, overgehou den van de diensttijd in Neder- lands-Indië, maar zij kunnen er alleen als burger gebruik van maken. Bij wijze van proef wil men nu 30 militairen van het korps commandotroepen te Roo sendaal opleiden tot parachutist. Deze opleiding zal worden gegeven in de springschool van het Belgische leger te Schaffen, ten noorden van Diest. Voor het brevet B zullen vüf sprongen moeten worden gemaakt. Vijf officieren en vijf onderofficieren zullen nog een voortgezette cursus van enkele weken volgen voor het brevet A, dat acht sprongen vereist. De gebrevetteerden zullen niet de rode baret krügen. die in de geal lieerde legers gebruikelük was en die ook de Nederlandse parachutisten van het regiment speciale troepen in het voormalige Nederlands-Indië droegen. Wel wordt gedacht aan een onderscheidingsteken op de tuniek boven de linkerborstzak. Als het plan wordt goedgekeurd kan de cursus in maart reeds beginnen. Profiteer nu van deze bijzondere aanbieding, uitgezonderd Silo. Ook in CENTRIFUGES, BROODROOSTERS, uitsluitend 127 V„ bijzondere aanbiedingen. STILLE RIJN 3- LEIDEN TELEFOON 26S SLEUTELTJES GEVRAAGD f| Gevraagd brood-banketbak- ersbedlende, eventueel leer ling of noodhulp. Rustige werkkring. Bakkerij Leenheer, Smidstraat 60. Rijnsburg. Tel. 01718 - 2494. IB Voor zo spoedig mogciyk ge vraagd op bloemisterij-tuin derij, waar veel geleerd kan worden, een flinke tuinders- Jongen, van 17 18 Jaar. Goed loon. A. Bloemendaal, Leiderdorp, Munnlkenwèg 8. BI WU kopen alle soorten oeken, romans, tijdschriften, enz. J. Borsboom, Oude Rijn 23 Lelden, tel. (01710) 31876. Flinke werkster gevraagd, voor maandag-, dinsdag- en vrijdagmorgen. Zelfst. kunnen de werken en v.g.g.v. Aanmel den: Pr. Marljkelaan 16, Oegstgeeet, tussen 7 en 8 uur. B Inkoop goud, zilver en Ju welen tegen de hoogste waar de. Het adres waartoe u zich met het volste vertrouwen kunt wenden. Het Rlngenhuis, Mors- straat 9, Lelden. Voor Oegst- geest; Geversstraat 47. H 2 gemeub. of ongenieub. ka mers met gebruLk van keuken en douche gezocht door stud, echtpaar. Brieven bur. van ctlt blad onder no. 7439 k. Bedrijfsruimte of pakhuis te huur of te koop gevraagd, Br. bur. v. d. blad no. 7542 k. Werkster gevraagd, 1 mor gen per week. Buskosten wor den vergoed. Grlinerlelaan 3, Oegstgeest, Wie kan een Jong echtpaar aan woonruimte helpen. 1 A 2 kamers met keuken. Brieven bur. van dit blad no. 7786 k. Tel. 32383. A.s. echtpaar zoekt voor 1 Jaar woonruimte, Ln Leiden of omgeving. Brieven bur. v. d. blad ondier no. 7792 k. Goed tehuis gezocht voor Klein lief hond/je (reu). J. Pan. Coenhof 4. Nette heer, 73 Jaar, zoekt een eenvoudig, net kosthuis. Br. bur. v. d>. blad no. 7693 k. Het Lelds tehuis voor meis jesstudenten vraagt meisje of vrouw, van 81 uur, voor alle huishoudelijke bezigheden. Wibte Singel 96. KI. gestoff. kamer gezocht oor verpl. Liefst Vogelen- buurt of omg. Per 1 febr. Br. bur. v. d. blad no. 7703 k. RTc koop gevr, winkelpand, Lelden, Brieven bur. v. d. blad onder no. 7558 k. Jonge mensen, gebuwd, vra gen ln huurkoop, l.z.g.s. woon ark. Betonnen casco. Aflossing Èlm. 1000 gulden per jaar. r. bur. v. d. blad no. 7725 k. Te huur gevr. werkplaats, plm. 80 m2„ desnoods kleiner van afmeting, ln Lelden of directe omgeving. Brieven bur. van dit blad no. 7721 k. Gevraagd oliekachel met schoorsteenafvoer. Brieven met opgave van merk. verbruik, capaciteit en prüs bur. van dit blad onder no. 7713 k. GB Nette heer, b.h.h.h., zoekt gestoff. zlt-sl.kam.. met of zonder pension. Brieven bur. van dit blad no. 7761 k. Chauffeur. Gevraagd nette Jongeman met rij-ervarlng voor bestel- e.a. werk. v.g.g.v, Breestraat 111111 k. Gevraagd nette huishoud ster, ln klein moederloos gezin. Br. bur. v. d. blad no. 7694 k. Flinke huish. hulp gevr. Woensdag van 912 uur. Lorentzkade 50. ■■■■■■■■■■■■■■a HEBT U NOG IETS OP TE RUIMEN Thuiswerk voor bijverdien sten. Geen typewerk. Brieven bur. van dit blad no. 7774 k. B Typiste voor tijdelijk g« vr. Volledige dagtaak. Gehuwd geen bezwaar. Aanm. Uitzend bureau D. C. Koning. Apothe- kersdijk 13. Tel. 31710. g Ervaren werkster gevraagd voor maandag-, woensdag- en vrijdagmorgen, van 912.30 u. Aanm.: Hooigracht 60, tussen 36 uur. DIVERSEN 3 Dansen, Iedere donderdag vanaf 8 uur in „Den Burcht" (Jacobazaal), fBel 24782 voor Uw taxi. witantles voor ziekenfonds. Dag en nacht geopend. Taxi centrale „Noordeinde". M. J. Schutte, Noordeinde 52, Lel den. Ook U bent welkom in de Floris Bar voor een goed glas Helnekens, Janvossensteeg 34. Telef. 30184. Twist en Jive. Na het over weldigende succes in Amerika brengen wü U Twist en Jive in een speciale cursus. Dansin stituut Tlbboel. Oude Vest 33, Leiden. Tel. 20420. Postzegelverzamelaars, profi teerde U ook reeds van ons koopje van de maand. Wij ge ven elke maand een ander koopje voor zeer lage prijs. v. Leeuwens postzegelhandel, Lokhorststraat (Pieterskerk1- gracht) H Omliggende gemeenten! Onze postzegelrondzenddlenst komt, bij voldoende deelname, ook in alle rondom Leiden lig gende gemeenten. Neemt U even contact met ons op. Van Leenwen's postzegelhandel Lokhorststraat (Pleterskerkgr.) Postzegelkoopjes. In de op ruiming hebben we restanten, albums en andere artikelen op postzegelgebied voor zeer lage prijs. Kijk even in de etalage Van Leeuwen's postzegelhandel del, Lokhorststraat (Pieters kerkgracht). S| Splrltlsch Genootschap Lei en. Psychometrische avond. Vrijdag 19 januari door mevr. Vugt uit Den Haag, ln het Logegebouw, Steenschuur 6. Aanvang 8 uur. Introductie mogelijk aan de zaal bü het Bestuur. 10% korting op meubek stoffering .dekens, bedden,» vlezen, cassettes, uitzette huishoud'textiel, kleding, I schoeisel, elektrische artikek fietsen, behang. verf. 0: merkartikelen. Consument* organisatie, Postbus 158. I* den. 40 aangesloten winkelt Roodenburgers. Vrijdag 19 januari, 8 uur, kaarten sjoelen om leuke prijzen onze Kantine, Leidse Hout, Kaarten afhalen b(j C. Labrujère, Vrouwenk^ koorstraat 11. Geeft U een bruiloft1 partij? Stemming brengt alleen met een goede acff deonist. Wü hebben 30 ervaring in dans- en annn mentsmueiek. Desgewenst slagwerk. Succes verzekerd. J. Bouman, Utr. Veer 1, tö 22882. Jongem., 25 J., zoekt -« kennism. met aardig mek. Lft. omsitr, 23 J., niet r.-k, met pasf. op erew, retour, b3 van dit blatdi no. 7717 k. Weduwnaar (werkt® stand), 37 Jaar met 1 W? zoekt serieuze kennismak met dame van 2837 J. tot een huwelijk te komen Br., liefst met foto, bur. rt dit blad no. 7772 k. Wie mist 3-kIeurlge Anptf poes? Inl. tel. 20697 of 20$ Q Passende b(|verdienste P 1 zocht door man. 39 laar. Jarenlange ervaring ln met publiek, goede algentf- ontwikikellng. Beschikbaar v© af 2.30 uur 's middags. ven bur. v. d. blad no. 7783' Benedenwoning te ruil a# geboden., omgeving Maresln» Gevraagd een klein huisje. geving Oude Singel, Lane;; gracht. Brieven bur. van blad onder no. 7746 k. SI Wie ruilt hele bovenwond aan Lamme nschansweg. 5 b mers. douchecel, v. wasta-* met w. en k. water, keu^ colovinylvlcer voor beslist te huis met tuin, Brieven bur. d. blad onder no. 7743 k.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4