Zware straf voor ritje met wrakke sloopauto GIZENGA'S MACHT IS NU GEBROKEN GOEDE BS Verkade zoutjes...gezellig Terreur over ASgerije verrukkelijk...het is V&ihcdk,\ FaJ.J.v.dJ DIEFSTAL IN RUSLAND Loendoela meester in Stanleystad Brussel geen achteruitgang evenmin grote vooruitgang GEZELLIGE VEBO -AVOND MOTIE VAN AFKEVRING Kerkelijk Levenj EETHOEXEI TOONKAMERS DRE LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 16 JANUARI 1962 J oor de Leidse kantonrechter In de verdachtenbank namen gisteren broederlijk naast elkaar i kmtoinrechter op. ..Het Leger des "V i TT Heils wil mij wel helpen. Ik ga nu twee mannen voor de kantonrechter plaats. Het waren broers.absoluut een kuur doormaken, dus beiden afkomstig uit Katwijk, van beroep tuinder en resp. 32 en geeft u my nog een kans", pleitte 27 jaar oud. De oudste broer bleek destijds in het bezit te zijn ge- veS£ïr*inderdaad een weest van een voertuiq, dat de naam ,,auto" nauwelijks kon schrijven van Leger des Heils ont- "J - irnnran Klaat.- fo Vinliknn mac Ho nffi- dragen en dan ook terecht als een had het vehikel weliswaar nog voor de deur staan, maar reed er niet meer mee, omdat het bestemd was voor de sloop", verklaarde de oudste broer tijdens het onderzoek. Dat hij er niet meer mee reed was niet zo verwonderlijk, want stuurinrichting, bedrijfsrem, ruitenwissers en stoplichten weigerden elke functie, terwijl de banden tot op de draad toe versleten waren. Steun vanaf tribune Ondanks alle gebreken was broer lief van 27 jaar een ritje met het WTak gaan maken en hoe hy er nog 3 km mee heeft kunnen rij den wist hy zelf niet meer. Op die afstand van huis werd hy aangehou den door de Rykspolitie, die het was opgevallen, dat het „voertuig" wel wat al te veel ,uit de verf was", en dan ook een goede slag sloeg ge zien de staat waarin het vehikel verkeerde. Ter zitting verklaarde de eige- vphiWel" hetiteld werd ïk van&en bleek te hebben, was de offi- .vehikel Detiteia wera. „ik cier bereid z^n eig beperken tot twee geldboetes van f. 20 subs 4 da gen en de voorwaardelijke hechte- nisstraf van een week, proeftijd 2 jaar. Nadat de kantonrechter uitdrukke lijk als voorwaarde had gesteld, dat verdachte zich inderdaad onder toezicht zou stellen teneinde defini tief van de drank af te komen, vonniste hij hem met twee geldboe tes van f. 15 subs 3 dagen alsmede tweemaal een voorwaardelijke hech- tenisstraf van 14 dagen, proeftijd 2 jaar. „Ik hoop u dus hier niet meer terug te zien", merkte hy tot slot nog op. De „auto" waarmee de behanger de weg onveilig had gemaakt tot dat hy op Ryksweg 4 onder Oegst- geest uiteindeiyk werd aangehouden sloeg de voorafgaand vehikels dan ook met stukken. Een totaal doorge roest chassis, waar men een vinger, dwars doorheen kon steken zonder weerstand te ondervinden, een stuur inrichting met minstens 40 graden speling, geen stoplichten, geen hand rem en de nodige gebroken veren behoorden tot de voornaamste ge breken aan dit „wrak op wielen". Ver dachte gaf volmondig toe, dat hij inderdaad „fout was geweest" en een groot gevaar op de weg had gevormd. Voorafgegaan door de Rijkspolitie had hy het wrak destyds regelrecht naar de sloper geréd en. Voor deze h™ L hl! «»n hPt hulP was hÜ nu no& zeer dankbaar naar-broer, dat by aan het ryden Het requisitoir was kort maar krach met het vehikel geen schuld droeg, zyn broer en mede-verdachte had n.L tydens zyn afwezigheid het con tactsleuteltje weten te bemachtigen Het requisitoir was kort maar krach' tig: een totale boete van f. 260 subs. 2 maanden. Het vonnis was iets mil der maar hield toch nog totaal f. 225 subs. 2 maanden in. „Kan ik niet en was zonder zyn medeweten een inee^f betalen Valt er Keen beta. ritio mairpn wh hsH riiic nart 1 }neens oetaien. vaic ei geen Deta- ritje gaan maken.. Hy had dus part noch deel aan deze zaak. zyn broer bevestigde deze verklaring en gaf toe. dat hy het contactsleuteltje uit de jaszak van zijn broer had gehaald en van diens afwezigheid gebruik had gemaakt om te gaan „toeren", hoe wel hy wel degeiyk wist, dat het vehikel rijp was voor de sloop. In zyn requisitoir richtte de of ficier, mr. E. v. d. Schans, zich na- drukkeiyk tot de Jongste verdachte wiens gedragingen hij scherp ver oordeelde. De broer-eigenaar kon, al dus de officier, inderdaad maar wei nig schuld in deze worden aangere kend. Helemaal scnuldvry was hy echter niet, omdat hy nu een maal verantwoordeiyk bleef voor het voertuig zolang dit voor de deur stond en er dus terdege voor had min of meer als een „oude bekende' moeten zorgen, dat zijn broer het begroet, omdat deze verdachte ver contactsleuteltje niet in handen kon scheidene malen voor hem had ge- krijgen. Gezien de geringe schuld, j staan. Het betrof hier een geval van eiste hy tegen de broer-eigenaar j openbare dronkenschap, voor welk slechts 5 geldboetes van f. 2.50 subs, feit verdachte naast een reeks van 1 dag, doch hiernaast tevens de ver- geldboetes in de afgelopen 3 jaar al lingsregeling te treffen?", pleitte ver dachte. „Het O.M. kent nog geen afbetalingssysteem voor boetes", ant woordde de kantonrechter. De offi cier wist echter te vertellen, dat het O.M., na een schriftelijk verzoek van verdachte, mogelyk in principe be reid gevonden zou worden een be talingsregeling te treffen. Van deze bereidheid zou verdachte gaarne ge bruik maken. Betcnviochter voor Kantonrechter Een 57-jarige betonvlechter uit Lelden werd door de kantonrechter nletiging van het in beslag geno men vehikel. De jongste verdachte kwam er vanzelfsprekend niet zo mild vanaf. Tegen hem eiste de officier resp. f. 30 subs. 6 dagen (stuurinrichting), f 15 subs. 3 dagen (stoplichten, f. 10 subs. 2 dagen (ruitenwissers), f 50 subs. 10 dagen (remmen) en f25.— subs. 5 dagen (banden), waar bij het feit. dat het chassis van het voertuig totaal doorgeroest was en het linkerportier onwrikbaar vastge roest zat nog buiten het geding werd gehouden. Totaal dus f. 130 boete subs. 26 dagen. De eigenaar-verdachte repliceerde, dat hy onschuldig werd veroordeeld, omdat hij toch niet kon verwach ten, dat zyn broer iets dergelijks zou c, - uithalen. „Hy is toch volkomen on- In d® Stadsgehoorzaal vond gis- «rtiniHi» QQn Hit crAvni" vi*i *iin teravond een gezellige YEBO-avond tweemaal een hechtenlsstraf had uit. gezeten en 6 maanden in de ryks- werkinrichting had doorgebracht. Thans stond verdachte voor de ba lie omdat hy zowel op 5 november als op 20 november j.l. „in een staat van onbekwaamheid" verkeerde en daardoor de veiligheid van het ver keer in gevaar had gebracht. „Dit kan toch zo langer niet meer door gaan, want u komt onherroepelyk In Rusland Is een uitgebreide or ganisatie opgerold, die zich bezig hield met het stelen van textiel. Hlerby zouden ongeveer twintig lei dende personen, zoals de onderminis ter van Handel van de republiek Kir gizië, betrokken zyn. De diefstallen zouden al sinds 1955 zyn bedreven. De boekhouding van twee fabrieken werd hiervoor ver valst. De betrokkenen zouden zich op deze manier hebben verrykt met on geveer driemiljoen nieuwe roebel. Zy zullen binnenkort terechtstaan. Binnenkort in België rijbewijzen nodig De Belgische minister van Verkeer heeft in een Interview medegedeeld, dat hy binnenkort het rybewys in België verplicht zal stellen. Iedere chauffeur van een auto, een vracht auto, een motorfiets, een scooter of een bromfiets zal er een moeten be zitten. Tot nu toe kon iedereen in België zonder rybewys een dergelyk vervoermiddel besturen. De minister verwacht, dat het aantal verkeers ongelukken door de nieuwe maat regel aanzienlyk zal dalen. In 1961 zyn er by verkeersongevallen in België by na 800 personen gedood en 8400 gewond, aldus deze correspon dent in Brussel. De troepen van generaal Loendoela zijn de situatie in Stanley stad meester en met Gizenga's (parlementaire) macht is het vrij wel gedaan. Dit is de jongste ontwikkeling in Kongo, waardoor de dreiging van een afscheiding van de Oostprovincie definitief schijnt te zijn afgewend. Nederland en de tweede fase Mening ir. Knottnerus, voorzitter KNL Brood duurder De Brusselse besluiten bete kenen voor ons land beslist geen achteruitgang, maar ook geen grote vooruitgang, aldus ver klaarde ir. C. S. Knottnerus, voorzitter van het Koninklijk Nederlands Landbouvvcomité en van de Werkgroep „Integratie" van het Landbouwschap, giste ren toen hem zijn mening ge vraagd werd over het resultaat (het ingaan van de tweede fase) van de besprekingen in EEG- verband in Brussel. Teleurstel lend vond hij, dat eieren, die voor de inwerkingtreding van het Verdrag van Rome al geheel geliberaliseerd waren, nu weer onder de werking van het hef fingenstelsel en de vrijwarings clausule komen. Hij vreesde, dat de eieren importerende lan den beschermende maatregelen zullen nemen. Bij varkensvlees is dat anders: daar moet de mi nisterraad met algemene stem men en op voorstel van de EEG- gaan, want u Komt omierroepeiyK weer in de cel terecht", merkte de 1 commissie besluiten nemen. schuldig aan dit geval", viel zyn broer hem hierna broederlyk by. „Myn oudste zoon gaat vry uit en kan dus niet veroordeeld worden", aldus viel ook de vader van beide verdachte zyn oudste zoon vanaf de publieke tribune by. „U dient zich buiten deze zaak te houden", wees de kantonrechter de vader terecht. Toen de vader zich even later toch weer in de zaak wilde mengen, werd hem verzocht zijn mond te houden, omdat hy anders de zaal uitgezet zou worden. Daar de kantonrechter, mr. W. de Koning, eveneens van mening was, dat de eigenaar-verdachte wel dege- lyk, zy het 'dan in zeer geringe mate, medeschuld droeg, veroordeelde hij deze verdachte tot f. 12.50 boete subs. 2 dagen en beval tevens de vernie tiging van het vehikel. De hoofd schuldige veroordeelde hy tot een totaal van f 125 subs. 25 dagen. plaats, waarin nog eens een terug blik werd geworpen op 25 jaar VEBO activiteiten en tevens de pryzen wer den uitgereikt van de in september gehouden fotv vedstryd. Er waren vele genodigden, onder wie de wethouders J. G. Hagens en M. Stolp en de commissaris van Politie, de heer J. Dreeuws. Het ope ningswoord werd gespreoken door de secretaris van de VEBO, de heer M. Weima. waarna ir. P. Verhoeven, Ryksveeteeltconsulent te Den Haag, onder woorden van waardering aan een groot aantal pryswinnaars de trofeeën uitreikte. Ir. P. P. J. Buck, voorzitter van de VEBO, wenste de prijswinnaars geluk met de door hen behaalde re sultaten. Hij sprak tevens de hoop uit, dat er het volgend jaar weer eens andere pryswinnaars te huldi gen zouden zyn. Hy spoor de ande- I ren aan. de grote matadoren, die „Wrak" steeds weer op de voorgrond staan. [eens wat pryzen afhandig te ma- „Deze zitting kenmerkt zich wel I ken. door de droeve stoet van wrakken Het 25-jarig bestaan van de VEBO die langs de weg reden", verzuchtte j is op passende wijze gevierd, aldus de kantonrechter toen een 39-jarige j ir. Buck, en de tentoonstelling heeft behanger uit Den Haag in de ver- I redelyk aan de bestaande eisen vol- daehtenbank stond nadat vóór hem j daan. Er waren 15.000 bezoekers. De al reeds drie wrak-eigenaren terecht band in de VEBO onderling is op hadden gestaan. 'vele plaatsen hechter geworden. Met dankbaarheid za gde heer Buck te rug op het werk, dat door zovelen is verricht, niet op de laatste plaats door de zilveren jubilarissen, de he ren Mennes, Van der Kloot, ir. Ver hoeven en ir. Swierstra. „Ik mag wel zeggen, dat we met onze VEBO op de goede weg zyn", zo zei ir. Buck, „en met deze regio nale tentoonstellingen bewyzen wy de veehouders goede diensten. Het is alleen jammer, dat we er nog te weinig mensen zien, die het meest op deze tentoonstellingen kunnen le ren en die deze manifestaties het. hardst nodig hebben. De heer Buck riep op tot steun aan de VEBO, „maak er een sport van". Ten aan zien van de jeugd verheugde het hem, dat de drie jongerenorganisa ties zo goed samenwerken. Hy hoop te in de toekomst op een voortzetting van deze samenwerking met de VEBO. Het op dit officiële gedeelte vol gende amusementsprogramma werd verzorgd door de dne jeugdorgani saties uit het werkgebied van de VEBO. de H.M.v.L., L.T.J, en L.T.M., en de C.J.B.T.B. Er werd vlot en ple zierig muziek gemaakt en gedanst, er was een humoristische schetsje over een elevisiequiz, een pantomime ont brak nietop het feest en een carna valslied kon op een avondsals deze ook niet achterwege blyven. Het ingaan van een heffingenstel sel voor graan per 1 juli a.s. zal volgens de heer Knottnerus beteke nen, dat Nederland het Franse broodgraan goedkoper zal kunnen kopen dan het Canadese, en daar van zal een verhoging van de brood- prys het gevolg zyn. Op het ogen blik is de invoer van tarwe in Ne derland, ook uit derde landen, vrij wel vry van heffing. Straks worden zowel de tarwe uit de EEG-landen al die uit derde landen met een heffing belast, maar zó dat die uit derde landen het duurst wordt. Wel over weegt de Nederlandse regering het gedeelte van de heffing aan de bui tengrens. dat niet voor de financie ring van het gemeenschappelijk be- Loendoela's troepen hebben in de hoofdstad van de Oostprovincie on geveer 300 aan Gizenga getrouwe sol daten gevangen genomen en ontwa pend, zo heeft een VN-woordvoer- der in Leopoldstad bekendgemaakt. Slechts een groep van 30 man wist in het oerwoud te ontsnappen. Gi zenga is nog steeds in Stanleystad, waar hy onder bewaking van loyale Kongolese troepen en Ethiopische VN-soldaten is geplaatst. Elk moment verwacht men, dat te gen Gizenga een arrestatiebevel zal worden uitgevaardigd. De centrale Kongolese regering is namelyk van oordeel zo heeft gisteren een re geringswoordvoerder in Leopoldstad verklaard dat zy Gizenga kan Ia- ten arresteren, zonder dat het par lement diens parlementaire on schendbaarheid heeft opgeheven. Deze verklaring kwam nadat het parlement in Leopoldstad met 67 stemmen tegen één by vier onthou dingen een motie van afkeuring te gen Gizenga had aangenomen. Een der sprekers verklaarde dat de vice- premier aanvankeiyk een trouw na tionalist was geweest, maar dat hy nu „een terrorist, een anarchist en een misdadiger" was. De kritiek op Gizenga kwam van alle kanten en zelfs zijn partygenoten voerden nau- weiyks iets tot zyn verdediging aan. Volgens de voorlopige grondwet is een minister, tegen wie een motie van afkeuring is aangenomen, ver plicht af te treden. Er wordt echter niet gezegd dat dit aftreden auto matisch volgt. In diplomatieke krin gen in Leopoldstad verwacht men een reorganisatie van de regering. OOSTPROVINCIE IN KONGO leid bestemd wordt aan de meelin- dustrie te restitueren, opdat de broodprys niet ineens omhoog hoeft te springen. Over groenten en fruit merkte hy op, dat Nederland er goed aan zal doen zo veel mogelyk de kwaliteit „extra" te leveren. Deze zal waar- schijnlyk langer vrij van maatrege len blyven dan de daaronder liggen de eerste kwaliteit. Voor de toekomst zag hy grote mogelykheden voor de Nederlandse export van geconser veerde groenten en fruit. Daarvoor bestaat echter nog geen kwaliteits- i standaardisatie. Zowel tuinders als kleine boeren in Nederland zouden er belang bij hebben dat deze de j minimumprijsregeling zou gaan ver vangen. De terreur in Algerye, waardoor in het afgelopon weekeinde 48 doden en 116 gewonden zijn gevallen, is gisteren voortgezet met bijna de zelfde regelmaat van een aanslag per half uur. Als gevolg van het besluit dat de Algerijnse rebellen- regering vorige week in een com muniqué bekendmaakte, wordt elke misdaad van de OAS nu onmid- dellijk met een even misdadige tegenmaatregel beantwoord. Een aanval van Franse fascisten op een Algeryns café, waarby acht de den en 23 gewonden vielen, werd zodoende door een FLN-commando terstond vergolden met een aanslag op een willekeurige Europese fami lie, waarby drie personen werden gedood en twee gewond. De strjjd tussen de beide terroristi sche organisaties is nu dus openlijk ontbrand. Alleen gisteren telde men al zeventien doden en veertig ge wonden. Het enige dat men hopen mag is dat het vuur niet zal over slaan naar bredere fronten. Wan neer beide bevolkingsgroepen het voorbeeld van hun leiders zouden volgen, dan is de omvang van het bloedbad niet te overzien. De Franse regering heeft zich giste ren beraden over maatregelen ter handhaving van de orde in Algerije en Frankrijk. Na het beraad op het Elysée vloog minister van Algerijn se Zaken Louis Joxe in gezelschap van de hoge vertegenwoordiger Jean Morin onmiddellijk naar Al giers. Naar verwacht werd zou van daag of morgen in Algerije de staat van beleg worden afgekondigd. Honderd voormalige vooraanstaande personen uit het Franse verzet in de tweede wereldoorlog hebben gis teren in een manifest de geweld daden van de OAS veroordeeld. Zy deden een beroep op alle oud-leden van het verzet om samen te wer ken. Het stuk is o.m. ondertekend door D'Astier de la Vigerie, gene raal Billotte, Claujde Bourdet-, Jean Cassou, Francois Mauriac. oud-mi nister André Philip en de admi raals Moullec en Muselier. Op het nippertje aan (lood ontsnapt De 24-jarige bloemist Van der Wiel uit Tilburg is gisteravond om kwart voor 'zeven in zijn bestelauto met een afgeslagen motor cp de onbe waakte overweg aan de Zwartven- seweg in Tilburg blijven staan, juist ■toen uit de richting Breda een per sonentrein naderde. Van der Wiel heeft met zijn hond ylings de cabine verlaten. Enkele ogenblikken later werd zyn auto door de trein mee gesleurd en totaal vernield. De bestuurder van de trein heeft het obstakel op de spoorbaan opge merkt. Hy heeft de remmen aange zet en is daarna naar achteren gelo pen. De trein werd licht beschadigd en kreeg een vertraging van 31 mi nuten. De gevechten in Stanleystad tus sen Loendoela's troepen en militai ren van Gizenga hebben aan 15 soldaten het leven gekost. Tydens deze twee dagen durende gevechten hebben de Ethiopische VN-soldaten „geen schot behoeven te lossen", al dus een VN-woordvoerder. Premier Adoela van Kongo gaat eind deze maand naar New York voor besprekingen met VN-functio- narissen. Daarna zal hy waarschijn lijk voor een of twee dagen naar Washington gaan. „Goedkeuring" De commissie van Buitenlandse Zaken van het Katangese parlement heeft een rapport uitgebracht, waar in goedkeuring wordt gehecht aan de acht punten van de overeenkomst van Kitona. De commissie beveelt echter wel wyzigingen aan waarvan waarnemers betwijfelen of zy alle maal voor de centrale regering aan vaardbaar zullen zijn. MARKTBERICHTEN BOSKOOP, 15 jan. „De Boskoopse Veiling". Forsythia 1 48-45. id. 2 37-35 id. 3 29-26, 4 22-17 en per bos 120-65, Plumosagroen 70-50. Jap. Azalea Kerin 95-65. per stuk; Hamamelis 125-105-75 -59 per tak. Mahoniablad 95-60 per bos Magnolia 53-52. Tulpen rood 80-90, id. wit 90-60; Euphorbia 60 per bos. KATWIJK AAN DEN RIJN. 15 jan. Waspeen per kist: Al 8.10-10.00, A2 2.30-7.70. BI 10.40-13.00, B2 2 30-3.50. Cl 4.00, breekpeen per kist 3.70-4.20, rode kool 7.00-17.00, groene kool 27.00- 33 00, gele kool 8.00-13.00, boerenkool 24.00-35.00. uien per kist 5.40-5.70. prei A2 63.00, B2 37.00, spruiten A2 15.00-55 00, knolselderle per 100 stuks 9.00-20.00, groene erwten 40.00. Aanvoer waspeen 50.000 kg, waarvan 30.00 kg voor export werd verkocht. LISSE, 15 jan. Gladiolenveiling. Op de Coöp. Bloembollenvelling H.B.G. waren de noteringen bij een vlotte handel van gladiolen als volgt: GLADIOLEN; 14-op 12/14 10/12: Abu Hassan 8.30 4.50 3.20; Acca Laurentla 7.00 6.15 3.75; Alfred Nobel 5.95 4.40 3.35; Dr. Fleming 7.00 6.70 4.00; Flower Dream 11.40 8.40 5.15; Grand National 6.20 5.40 3.75; Johan Strauss 5.35 4.70 3.55: Leeuwenhorst 6.35 4.60 2.85; Lus tige Witwe 6.50 4.60 2 85; Mansoer 5.60 4.05 2.80; Mary Houslev 6.60 5.00 3 00: Memorial Day" 5.25 4.10 2.85; Modern Times 5.70 4.05 2.85; Nieuw Europa I 5.85 5.00 3.50; Patriot 5.90 4,80 3.10; Spie and Span 6.05 4.00 4.40; Uhu 7.70 5.50 Vanquard 6.10 4.80 3.15; Wash ington 5.50 4.90 3.75; Winston Chur chill 6.20 RIJNSBURG, 15 Jan. Bloemenvei ling Flora. Tulpen: Copeland 175- 180-195, Wlntergold 135-145, White Sail 160, Lustige Witwe 155-165, Gol den Harvest 165-175, Hillegarda 130- 135, Superba 165-170. Krelage's Triumph 145-155, John Gay 180-185, Paul Richter 180-200-210, v. d. Eerden 175-190 per bos; Narcissen: Carlton 105-110, Crawford 95, Flower Record 65 Helios 75-80, Earley Glory 85-95, Blau we Druifjes 36-41 per bos; Hyacinten: Bismarck 26-29, Ostara 28-32, Ge mengd 1 32-38, Pink Pearl 26-30. Anne Marie 25-27 per stuk; Hyacinten per bos 120-140. RIJNSBURG, 15 jan. Waspeen A 16 00-50.00, B 40.00-47.50, groene kool 23.00-25.00, uien 23.00-24.00, rode kool 9.20-11.30, boerenkool 16.00-25.00. an dijvie 89.00 per 100 kg. TER AAR. 15 jan. Witlof 1 75-90, ld. 2 58-75, id. stek 5-52, prei 41-46, ld. B 22-23, groene kool 28, kroten 8. boe renkool 14-25, ld. B 5. spruiten 52, ld. B 31-37, id. afw 15-18, uien 17 alles per kg. tomaten 1.55-1.60 per bakle "in 6 kg.; knolselderij 5-13 per stuk, boerenkool 1.10 per kist. De commissie accepteert b.v. wel de erkenning van het algemene ge.' zag van de centrale regering, maar met het voorbehoud dat het bewind| in Leopoldstad de „basiswet" in Ka.; tanga toepast in samenwerking met de Katangese regering. Dit zou in. houden, dat de centrale regering alle Katangese functionarissen, magistra ten en militairen in hun huidige po- sitie bevestigt en geen sancties toe- past. De commissie wil ook dat de centrale regering de hervestiging van het gezag van de regering in Elisa- bethstad" over geheel Katanga niet tegenwerkt. Gisteren zyn in Elisabethstad 14 Europese gevangenen uitgewisseld te- gen 33 Katangezen. Eén Europeaan zou later nog worden uitgeleverd, Het zyn militairen van het VN-leger, te weten 11 Zweden, 2 Noren en 2 Ieren. NED. HERV. KERK Beroepen te Jullanadorp O. Heldrln) woonachtig te Zevenaar te Bever wijk-Heemskerk (toez.) met standpl Wijk aan Zee J. Borghardt te Den Hel. der. Aangenomen naar Nunspeet J. tv van Barneveld te 's-Gravennage. Be dankt voor Vierhulzen-Zoutkami (toez.) W. Straatsma te Saaxum (Gr.) Benoemd tot industriepredikant t< Arnhem ds. Th. F. Warffemlus 'B-Heer Abtskerke, die deze benoeming ook aannam. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Utrecht-Noord (als missionair predikant voor Ruands Urundi J. van der Neut, kand. te Al- phen aan den Rijn. Beroepen te Zuid- Beijerland H. Pilon, kand, te Hilver sum. GEREF. KERKEN (Vry ge maakt) Beroepen te Hoek (Zld.) M. Bakker, kand. te Haren (Gron.). CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Schiedam F. Bakker te Driebergen en C. den Hertog te 's-Gra- venhage-West. Bedankt voor Zutphen en voor Papendrecht A. C. Noort te Groningen. Beroepen te Zaamslag F. Bakker te Driebergen. Tegen rijtoer op zondag De kerkeraad van de Geref. Kerk (vrygemaakt) te Onderdendam (Gron.) heeft zyn verontrusting uit gesproken over het feit, dat Koningin Juliana en Prins Bernhard voorne mens zyn zondag 29 april na de kerkdienst een rytoer door Amster dam te maken in verband met hun zilveren huweiyksfeest. De kerkeraad voelt zich gedrongen het Koninklijk Huis te waarschuwen de dag des Heren niet te misbruiken en wekt het kerkvolk in Nederland op hier aan eveneens uiting fee geven. Zusier Nellie de Borst overleden Te Zeist is in de leeftyd van 75 jaar overleden zuster Nellie de Borst, oud- zendingsarbeidster van de Evangeli sche Broedergemeenschap te Zeist. Voor dit genootschap werd zuster De Borst in 1920 uitgezonden naar Suriname voor de dienst der medi sche zending. Op dit terrein heeft zij belangryke pioniersarbeid verricht, voornamelyk in het district Ganzee, Mede door haar voorbereidend werk kon te Kabel het Prinses Juliana- zendingshospitaal worden gesticht. Na een dienst in de kerk der Broe dergemeenschap te Zeisit zal zuster De Borst aldaar woensdag te 2.30 uur ter aarde worden besteld. Nieuw Mormonencentrum De Nederlandse mormonen, die niet roken, niet drinken, geen thee gebruiken en geen koffie, verlaten hun hoofdkwartier aan de Haagse Laan van Poot en betrekken met ingang van deze week een nieuw centrum aan de Amersfoortseweg in Huizen (N.H.). Er zyn in ons land rond 6500 aanhangers van dit ge loof en er werken 176 missionerende vrywilligers, meest Amerikaanse studenten, die voor enige tyd hun studie of arbeid onderbreken voor het vervullen van hun geestelyke „dienstplicht". In een vyftiental dis tricten worden activiteiten ontplooid. Over heel de wereld werken 11.000 missionerenden. Grote aandacht krygt de sport, maar tot de activiteiten van het ge nootschap behoren ook dansen, ko ken en zang. *9E3«Bng* DIPS Een doos vol hartige biscuitjes: 70 cent. KAASCRACKERS Bereid met belegen kaas. Per doos 75 cent. GEMENGDE ZOUTJES Een assortiment van heerlijk knapperige zoutjes. Per doos 90 cent. DOTS Een nieuwe Verkade verrassing, een pittige traktatie. Per doos 85 cent. PEP-SELS Perzakje:25 cent. In de nieuwe presenteer- bekers, die ook later nog van pas komen: 75 cent. Voor een in elke prijs naar Nieuwe Rijn 61 Leiden telefoon 2410! Tijdens de verbouwing winkel: HOOIGRACHT 30 soorten van 140.— tot 850.- BURGSTEEG 3-5- NIEUWSTRAAT I DEKKLEDEN te huur - te' ZEILMAKERIJ H. R. TROOST, Have Leiden - Telef.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4