WiM Joliaimeseii boog voor geweld van Liebrechts: Kotter kapseist en verdwijnt in golven MEISJE Slecht ijs Jan Verkuylen LFC naar NOORDVIETNAMEZEN IN DE VLAKTE DER KRUIKEN Sportsplinters kind! vanSyanöaaq J| Vissers op nippertje gerecl opruimingsverkoop WIJLING VERENIGING HET KAASMERK FLINKE MANNELIJKE KRACHT r Nood lot of vrije wil Gemeente Voorhout zeer accurate vr. kantoorbediende N.V. HET MOTORHUIS IE LEIDEN een vrouwelijke kantoorbediende LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 11 JANUARI 1962 SPORt^i Van der Grift stelde teleur Joan Haanappel scheurde spier (Van onze Haagse correspondent) Met de dijbeenblessure van de kunstrijdster Joan Haanappel, die vorige week tijdens de training voor de Weense IJsrevue in Wenen een spier scheurde, gaat het nog niet naar wens. Zij is op het ogenblik onder be handeling van de Oostenrijkse sport arts dr. Jelineck, die haar enige in jecties heeft toegediend. Als deze geen verbetering brengen, zal operatief worden ingegrepen. Joan heeft de blessure opgelopen tijdens het springen van een z.g. „Rittberger". In ieder geval zal het nog geruime tijd duren voordat het Haagse meisje haar plaats in de re vue weer zal kunnen innemen. ZWEMMEN Natalie Steward stopt met wedstrijdzwemmen Een van de beste zwemsters ter wereld heeft afscheid genomen van de wedstrijdsport. Het is de 18-jarige Natalie Steward uit Rhodesië, die bij de Olympische Spelen in Rome zo wel een bronzen medaille op de 100 meter vrije slag als een zilveren me daille op de rugslag veroverde. Na talie Steward, wereldrecordhoudster op de 110 yards rugslag met een tijd va«n 1 min. 11.0 sec., aanvaardt een betrekking als zwemlera.es in Rho desië. Ze nam in 1958 voor Rhodesië deel aan de Empire-games en kwam in maart 1959 naar Engeland om daar te trainen. In augustus 1961 keerde ze naar Bulowayo terug. TENNIS Bestuursleden van KNLTB blijven nog in functie Twee bestuursleden van de KNLTB, de heren W. G. Weier en A. Overeijnder, die onlangs in ver band met meningsverschillen met be trekking tot de training der spelers voor hun functies bedankten, zullen voorlopig nog aanblijven. De jaar vergadering in maart zal een nadere beslissing brengen. Ook de commissie jeugdzorg heeft haar bedanken tot zolang opgeschort. Eén en ander is het resultaat van een bespreking welke op verzoek van de bondsraad, onder leiding van de voorzitter van de KNLTB, mr. C. H. Muntz, is gehouden. PAARDESPORT Van Dooyeweerd beste pikeur In het afgelopen jaar heeft de jonge trainer-pikeur Jan van Dooye weerd, die zijn entrainement op Duindigt heeft gevestigd, voor de eerste maal in zijn loopbaan de hoogste plaats bezet op de ranglijst van de meest winnende rijders. Met 83 overwinningen en een gewonnen bedrag van f 109.837 plaatste hij zich juist boven de eveneens sterk naar voren komende jonge pikeur Jan Wagenaar, die met 82 eerste plaat sen ruim f 101.000 bijeen reed. De derde plaats is voor Martin Vergay met 55 zeges en f 75.450. Wil lem Geersen staat vierde met 41 overwinningen en ruim f75.000 aan prijzen. Bij de trainers bleef het en trainement Geersen met ruim f 232.000 aan gewonnen gelden en 139 eerste plaatsen aan het hoofd, gevolgd door het entrainement Van Dooyeweerd met 115 overwinningen en f 155.000 en stal Wagenaar met 92 zegepralen en f 118.350. DAMMEN Competitie Leidse Districts Dambond De stand is als volgt: Overgangsklasse gesp. gew. rem. verl. pt. Op het door dooi en regenval aangetaste ijs van het Bislet- stadion in Oslo heeft Rudi Lie- brechts gisteren aangetoond, dat hij zoals de administrateur van de KNSB. de heer Berg- stroem. enkele dagen geleden reeds zei momenteel inder daad voortreffelijk in vorm is. Aan de tijden had men in dit ge val niets, daarvoor waren de om standigheden (het dooide twee gra den en de regen bleef gestaag vallen) niets, maar er waren andere maat staven. De 3.000 meter bijvoorbeeld, waar op Liebrechts moest uitkomen tegen de Noorse troef op de lange afstand, Knut Johannessen. die de laatste we ken met enkele klinkende resultaten uit de bus was gekomen. Zelfs met de steun van zijn landgenoten kon „Kuppern" het ditmaal echter niet redden. Het werd een uiterst span nend duel, dat door onze landgenoot tenslotte met gering verschil in zyn voordeel werd beslist. Eerste plaats De tijd van Liebrechts (5 min 07,3) bleek voldoende te zijn voor de eerste plaats. Johannesen, die 5 min 08,6 sec voor zich liet afdrukken, moest de tweede plaats nog afstaan aan zijn landgenoot Lasse Elfskind, die er precies een halve seconde kor ter over deed. De tweede Nederlandse deelnemer, wereldkampioen Henk van der Grift, stelde met zijn zesde plaats in 5 min 16,2 sec wat teleur. Goede 500 m. Ook op de 500 meter was Liebrechts uitstekend voor de dag gekomen. Hij werd op deze afstand zesde in 46 seconden rond en was daarmee slechts 0.3 sec. langzamer dan Van der Grift, die op de vierde plaats beslag legde. Deze zege op deze afstand was voor het Noorse sprintfenomeen Alv Gjestvang, die echter ook niet verder kwam dan 45,1 sec. De uitslagen waren: 500 meter: 1. Alv Gjestvang (Noorwegen) 45,1 sec, 2. Lasse Elfskind (Noorwegen- 45,4 sec, 3. Nils Aaness (Noorwegen) 45,6 sec, 4. Henk van der Grift (Ne derland) 45,7 sec, 5. Hroar Elvenes (Noorwegen) 45,9 sec, 6. Rudi Lie brechts (Nederland) 46.0 sec, 7. Mag- ne Thomassen (Noorwegen) 4,7 sec, 8. Odd Wilhelmsen (Noorwegen en Goeran Slott (Zweden), beiden 46,8 sec, 10. Magne Hval (Noorwegen), Torstein Sandholt (Noorwegen), Svein Erik Sogge (Noorwegen) en Arnfinn Marsteinstredet (Noorwe gen), allen 46.9 sec. Knut Johanne sen kwam met een tijd van 47,2 sec niet verder dan de 15e plaats. 3000 meter: 1. Rudi Liebrechts 5 min 07,3 sec, 2. Lasse Elfskind 5 min 08,1 sec, 3 .Knut Johannesen 5 min 08,6 sec, 4. Goeran Slott 5 min 11,2 sec, 5. Svein Erik Sogge (Noorwegen) 5 min 11,8 sec, 6. Henk van der Grift 5 min 16,2 sec, 7. Jan Kristiansen (Noor wegen) 5 min 16,2 sec, 8. Odd Wil helmsen 5 min 16,4 sec, 9. Nils Aaness 5 min 16,4 sec, 10. Svein Erik Stian- sen (Noorwegen) 5 min 18,5 sec. Het klassement na de eerste dag ziet er als volgt uit: 1. Lasse Elfskind 96.750 p, 2. Rudi Liebrechts 97.217 p, 3. Henk van der Grift 93.400 p, 4. Nils Aaness 98.433 p. 5. Knut Johannesen 98.633 p, 6. Goe ran Slott 93.67 p, 7. Svein Erik Sogge 98.867 p, 8. Odd Wilhelmsen 99.533 p, 9. Jan Kristiansen 100.500 p, 10. Per Oedegaard 100.733 p, 11. Torstein Sandholt 100.876 p, 12. Jan Erik Stiansen 100.883 p. Enorm pak slaag voor Indonesië Het internationale hockeytoernooi in Ahmedabad (India) is gisteren voortgezet met de wedstrijden voor de derde ronde. India zegevierde zonder al te veel moeite met 30 over Ma- lakka en West-Duitsland had het nog gemakkelijker tegen het wel bijzon der zwakke Indonesië. De Duitsers bereikten tenslotte de dubbele cijfers (100) na met rust met 60 te heb ben voorgestaan. Voorts zegevierde België met 10 over Nieuw-Zeeland. Nederland kwam gisteren niet in het veld. Na de wedstrijden van gisteren luidt de stand: India 3 West-Duitsland 3 Australië België Nederland Nieuw-Zeeland Malakka Japan Egypte Indonesië 25— 0 15— 2 9— 1 7— 4 3— 4 2— 3 5— 7 1—12 2—11 0—25 Angstig avontuur op Waddenzee De twee opvarenden van de garnalenkofter DZ 51 de „Gersom", maakten gistermorgen een hachelijk avontuur mee toen tijdens het garnalenvissen op de Waddenzee de netten bleven haken en de 16 meter lange kotter binnen een minuut kapseisde en even later in de golven verdween. Door oplettendheid van Steven Koornstra, schipper van de H.A. 13. werden de vissers van de Gersom op het nippertje gered. De 31-jarige schipper Gerrit Jansema uit Delfzijl had toen al een kwartier in het water gelegen en was verstijfd van de kou. Zijn knecht, de 20-jarige Ali Jansema zat boven op de kiel van de gekantelde kotter. Onmiddelijk na de redding verdween het schip geheel in de diepte. Schipper Jansema, die nu al zo'n week of negen vanuit Harlingen vist, was 's morgens om kwart voor twaalf in de Zuid Meep tussen Harlingen en Terschelling aan het garnalen- vissen. Plotseling bleef het bakboord- net haken het vistuig weegt onge veer 400 kg de achtermast knap te af en even later stopte ook het stuurboordnet. De giek vloog omhoog en daardoor zaten de zware staal draden alleen nog aan de top van de mast bevestigd. De schuit werd omgetrokken en lag binnen de mi nuut op haar zijkant. Doordat de schipper de hendel overhaalde om de schroef stop te zetten, geraakte hij met zijn been bekneld tussen de deur van het stuurhuis. Toen het vaartuig geheel op zjjn kop lag, werd door de druk van het water de deur weer geopend. Schipper Jansema die niet kan zwemmen, schoot naar de op pervlakte en wist een op hem toe- dryvende boei en enkele lege garna- lenkisten te pakken te krijgen. Zijn knecht Ali Jansema was op het mo ment dat het vaartuig kantelde in het vooronder om een kopje koffie voor de schipper te halen. Met veel moeite wist hij zich door het roef- lulk naar buiten te wringen, greep de reling en op het moment dat het vaartuig ondersteboven draaide klom hij als een kat tegen de kiel op. Schipper Koornstra, die had ge zien dat de DZ 51 in moeilijkheden verkeerde, liet direct zijn eigen net ten halen en voer met de HA 13 op volle kracht naar de plaats van de ramp. Het lukte hem met de hulp van zijn knecht Rein Broekstra de schipbreukelingen aan boord te hij sen. De DZ 1 en TM 17, die ook in de nabijheid visten, hadden van het ongeval niets gezien, zo vlug was alles in zijn werk gegaan. Toen men de drenkelingen aan boord had, zonk de DZ 51 naar de diepte. Het vaartuig ligt ongeveer 100 me ter noordwest van de scheidingsboei Zuid Meep-Oude Meep, op ongeveer 7 meter diepte. Door de dienst loods wezen zal er een wrakboei op wor den geplaatst. Waar het schip achter is blijven haken is niet bekend. Men vermoedt achter een vliegtuigwrak omdat voor zover bekend, er geen scheepswrakken in de buurt liggen. Daar men op de HA 13 geen kleding aan boord had, werd de TM 17, schip, per Jan Koets, gepraaid die hen van droge kleding voorzag. De eigenaar van de kotter, die ge trouwd is en een dochtertje van ne gen weken heeft, kwam weer wat bij toen hij 's middags in Harlingen by garnalenhandelaar Johan Meyer in de Zuiderst-raat bij de warme ka chel zat en met worme worst en hete koffie op verhaal werd gebracht. O.G.B. 9 7 2 16 L.D.C. 9 5 3 1 13 K.D.C. 8 6 - 2 12 D.C.L. 9 6 - 3 12 D.V.N. 7 4 1 2 9 H.D.C. 7 4 1 2 9 K.W.Z. 4 1 2 9 W.D.G. 8 2 2 4 6 A.D.C. 9 2 - 7 4 Zwammerdam 7 - 2 5 2 S.D.V. 8 - 1 7 1 W.D.G. 5 1 1 3 3 1ste klasse: A.D.C. 8 6 - 2 12 Kyk Uit 1 6 5 - 1 10 SS. 9 5 - 4 10 Nooit Gedacht 6 4 - 2 8 H.D.C. 7 3 1 3 7 K.D.C. 4 2 1 1 5 R.D.C. 5 2 1 2 5 Kijk Uit 2 7 1 2 4 4 W.D.G. 5 1 1 3 3 Zwammerdam 2 6 - - 6 0 Simultaan-seance De simultaan-seance, welke de Se- genalees Baba Sy volgende week in onze stad hoopt te g~ven, zal niet in het Gulden Vlies maar in de grote zaal van Den Burcht worden ge houden. De Europese judokampioen schappen 1962 zullen op 11 en 12 mei a.s. in Essen plaatsvinden. Dit werd dinsdag besloten. De wedstrijden worden gehouden in de Grugahal. BADMINTON Smasli II won en speelde gelijk De nog resterende twee gemengd- dubbels van de vorige competitie wedstrijd tussen MVO III en Smash II (deze moest wegens tijdgebrek worden afgebroken) werden vooraf gaand aan de tweede ontmoeting ge speeld. Van een der partijen had Smash reeds een game gewonnen, was dus iets in het voordeel, maar zag des ondanks geen kans de voorlopige ge lijke stand (3-3) in winst om te zet ten. Beide ploegen zegevierden ieder eenmaal waarmee de uitslag 4-4 werd. In de returnmatch bleken onze stadgenoten heel wat beter op dreef, met 6-2 behaalden zij een ruime triomf. Via overwinningen in de bei de herenenkelspelen en het dames enkel bracht de thuisclub al spoedig de stand op 3-0. Weliswaar werd het door twee ver- liespartijen (tweede damesenkel en eerste gemengddubbel) nog 3-2 maar daarna kwam MVO er niet meer aan te pas. Post en zijn mensen voerden de score daarna vrij gemakkelijk op. SCHAKEN Hoogoventoernooi Voor het 24ste Hoogovenschaak toernooi, dat vandaag in Beverwijk begint, is gisteren de loting verricht. In de eerste ronde van de grootmees- tergroep ontmoeten elkaar: K. Lan- geweg (Ned.)—J. H. Donner (Ned.); dr. P. Trifunnovic (Z.-Sl.)A. Bis- guier (VS); A. OTCelly de Galway Belg.)—K. Robatsch (Oost.); M. G. Bobotsov (Buig.)M. Aaron (India); T. D. v. Scheltinga (Ned.)—C. Kott- nauer (G.-B.). Van deze tien spelers zijn Donner, O'Kelly, Trifunovic, Bisguier, Ro batsch en Bobotsov grootmeester. In de twee meestergroepen die on geveer van gelijke sterkte zijn, komen uit: Groep A: Kuijpers (Ned.), Wade (Nw.-Zeel.), Parma (Z.-Sl.) (wereld jeugdkampioen), Durao (Port.), Sca- farelli (It.), Fazekas (GB), dr. Ba- rendregt (Ned.), Puig (Sp.), Bink (Ned.) en Eising (W-Dld.). Groep B: Rellstab (W-Dld.) Mannke (Polen), De Rooi (Ned.), Kramer (Ned.), Smederevac (Z.-Sl.), Perez (Sp.), Bakker (Ned.), Sandor (Hong.), Gereben (Israël), Mohrlock (W-Dld.). In de damesgroep zullen spelen de Nederlandse dames: Spook, Beelaerts van Blokland, Van de Veen, Timmer, Fenny Heemskerk en mej. mr. De Klerk. Van buitenlandse zijde nemen deel: Sunnickz (GB).Tranmer (GB), Sinca (Hong.) en Javanovic (Z.-Sl.). De laatste was vorig jaar winnares. Naast deze hoofdgroepen zullen nog ongeveer 150 spele-s aantreden. De Bulgaar Bobotsov heeft heden morgen telegrafisch meegedeeld dat hij niet aan het toernooi kan deel nemen. Voor hem in de plaats komt de Nederlander Frans Henneberke. Naar wy vernemen heeft Jan Ver kuylen overschrijving aangevraagd van UVS naar LFC. Ook Gerard De- vilee schijnt plannen te koesteren de blauwwitte kleuren te verwisselen voor de geelzwarte van de kanaries. SCHERMEN Clubkampioenschap USV In de mensa van het Fysiologisch Laboratorium is gisteravond 't club kampioenschap verschermd van USV (personeel Leidse Universiteit). De zeer jeugdige Eddy Szirmai (15 jaar oud), schermde een uitstekende wedstrijd en werd clubkampioen met 4 gew. part. en 16 ontv. treffers. Tweede werd W. Beens. die nog kort de schermspcrt beoefent; een zeer goed resultaat! 3. N. Laterveer, 4. H. Logger, 5. J. Bogaard, 6. C. van Wanrooy. De stylprijs werd eveneens toege kend aan Eddy Szirmai. De administrateur der Rijksuniver siteit, de heer T. v. d. Schilden, reik te met een toepasselijk woord de prijzen uit! Hoofdsecondant was de heer L. Erades. Om c!e Engelse beker Tottenham H. naar tie vierde ronde Tottenham Hotspur, houder van de Engelse beker, heeft zich gisteren ge plaatst voor de vierde ronde van de strijd om de F.A. Cup door de tweede ontmoeting tegen Birmingham City te winnen met 42. De eerste wedstrijd tussen beide ploegen was zaterdag te Birmingham in een gelijkspel (3—3) geëindigd. In de vierde ronde spelen de Spurs uit tegen Plymouth Argyle. De uitslagen van de overige wed strijden waren: Oldham AthleticBristol Rovers 2-0 (Oldham in de vierde ronde thuis tegen Liverpool). West Bromwich AlbionBlackpool 21 (West Bromwich in de vierde ronde uit tegen Wolverhampton Wanderers) SunderlandSouthampton 30 (Sunderland in de vierde ronde thuis tegen Port Vale). Derby CountyLeeds United 31 (Derby in de vierde ronde uit tegen Charlton Athletic). Voorts werden er nog enkele wed strijden voor de derde ronde gespeeld, die zaterdag wegens onbespeelbaar heid van de terreinen moesten wor den afgelast. De uitslagen hiervan waren: Middlesbrough—Cardiff City 1—0 (Middlesbrough in de vierde ronde uit tegen Sherewsbury Town). Lei- cester CityStoke City 11, Nor wich CityWrexham 31 (Nor wich City in de vierde ronde thuis tegen de winnaar van de ontmoe ting Luton Town—Ipswich Town). De tweede wedstrijd tussen Luton Town en Ipswich Hown eindigde na verlenging opnieuw in een gelijkspel (11), evenals die tussen Sheffield United en Bury (22). Een uit 1743 stammend houten huis met een gewicht van dertig, ton is in Koog-aan-de-Zaan van zijn oorspronkelijke plaats ver rold naar de Zaanse Schans waar een soort Zaans openlucht museum in aanbouw is. Het ijshockeyteam van HYS Hoky heeft, gisteren in Den Haag een 13-7 overwinning behaald op een ploeg van de Royal Canadian Hors Artillery. De tussenstanden waren: 3-2, 5-2, en 5-1. Nederland ontmoet Zwitserland in bekertoernooi In Zürich is gisteren door FIFA- president Sir Stanley Rous de loting verricht voor het Europese beker toernooi voor landenteams, dat voor de tweede keer wordt gehouden en waaraan door 29 van de 32 by de Europese Voetbalunie aangesloten landen wordt deelgenomen. Alleen Finland, Schotland en West- Duitsland hebben niet voor dit toer nooi ingeschreven. In de eerste ronde speelt het Ne derlandse elftal tegen Zwitserland. De uit- en thuiswedstrijden moe ten voor 30 maart 1963 worden gespeeld. Rusland, winnaar in het eerste toernooi, is vrijgesteld van de voorronden, terwijl Luxemburg en Oostenrijk voor de eerste ronde zyn vrygeloot. Om politieke moeiiykheden uit de weg te gaan werd voor Malta, IJsland, Albanië en Oost-Duitsland apart geloot. De eerste ronde van het Europese bekertoernooi voor landenteams ziet er als volgt uit: DenemarkenMalta, IJslandIer se Vrijstaat, AlbaniëGriekenland, Oost-DuitslandTsjecho-Slowakye, Italië—Turkije, Bulgarije—Portugal, AANBIEDING SCHILDERIJ GENERAAL SPOOR Op 13 januari zal in het Konink- TSJECHISCHE WAGON LIEP UIT DE RAILS (Van onze correspondent) Een Tsjechische wagon van een uit de richting Utrecht komende goede rentrein van ongeveer 40 wagons is vanmorgen om half vyf bij Arnhem warm gelopen. De wagon liep uit de rails. Gelukkig deden zich geen per- soonlyke ongelukken voor maar als gevolg van de ontsporing was het spoor op de plaats van het ongeluk, namelijk op de lyn Wolfheze-Arn- hem by het inrijsignaal voor de Oranjebrug te Arnhem, over enkele tientallen meters versperd. De wa gons werden direct door het perso neel van de dienst tractie en weg en werken weggesleept. De technische dienst is er spoedig in gesiaagd om het rechterspoor van de dubbele lijn Arnhem—Utrecht weer in orde te brengen. IR. E. C. L. SCHIFF 66 VERONGELUKT (Van onze Haagse correpondent) Ir. E. C. L. Schiff, president van de raad van bestuur van de NV Rubberfabriek Vredestein, is giste ren overleden in Zuid-Frankrijk. HU reed in de omgeving van Nice met een auto tegen een brugleuning. De heer Schiff is 66 jaar geworden. Volgens de politie verloor ir. Schiff de controle over de auto op de brug, waarschyniyk tengevolge van een hartaanval. Vanmorgen is de heer Schiff her dacht in de Vredesteinfabrieken in Loosduinen, Doetinchem, Maastricht Goor en Enschede. Hy bekleedde tien commissaris-functies en vele be stuursfuncties. Emile Louis Constant Schiff, ge boren op 13 oktober 1895 in Den Haag studeerde in 1922 aan de T.H. in Delft als werktuigbouwkundig inge nieur. In dat jaar werd hy benoemd tot bedryfsingenieur by Vredestein. Drie jaar later werd hy directeur. In 1959 is de heer Schiff bevorderd tot Ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw. Overtvinning door Vientiane ontkend Boen Oem wil naai' Genève De premier van de regering in Vientiane Prins Boen Oem, heeft gunstig geantwoord op de uitnodi ging van de voorzitters van de inter nationale controlecommissie, in Ge lijk Militair Invalidenhuis „Bron- f1®76 ^omei? ,a??ere twpp T.ant\i3c»nc<i nrincplilV<» lplrlprc beek" te Arnhem een door Theo Swagemakers geschilderd portret van wyien generaal S. H. Spoor worden aangeboden ter plaatsing in de ere- galerij van het museum „Bronbeek". Dit schilderU zal worden onthuld door mevrouw S. H. Spoor-Dijkema, de weduwe van generaal Spoor. Het portret van de vroegere legercom mandant in het voormalige Neder- lands-Indië zal voor het museum worden aanvaard door de brigade generaal der grenadiers A. van San ten, commandant van „Bronbeek" en adjudant i.b.d. van de Koningin. Zij, die onder generaal Spoor heb ben gediend, is verzocht hem zater dagmiddag met een ogenblik stilte te herdenken. De plaatsing van het portret in het museum, geschiedt op initiatief van het „Comité schildery generaal Spoor" en onder auspiciën van het „Veteranen Legioen Neder land". Tydens zwemwedstryden in Melbourne heeft een Japanse heren- ploeg het wereldrecord op de 4x110 yards wisselslag verbeterd tot 4 min. 12,8 seconden. Het oude record stend sinds 25 juli 1958 op naam van Australië (John Monckton, Terry Gathercole, Brian Wilkinson en John Devitt) met 4 min 14,2 sec. Het record op de overeenkomstige 4x100 meter is in ha-nden van een Amerikaanse ploeg met 4.03.0 Het Nederlandse amateurelftal speelt op woensdag 23 mei a.s. op het Z.A.C.-terrein in Zwolle tegen Enge land. twee Laotiaanse prinseiyke leiders. Dit heeft de minister van Voorlich ting in Vientiane gisteren bekend gemaakt. De minister voegde er even wel aan toe, dat hy hoewel Prins Boen Oem bereid is naar Genève te gaan, een antwoord zal afwachten van de voorzitters der commissie waarin een datum voor de Geneefse byeenkomst wordt genoemd. De radio van de communistisch gezinde Pathet Lao heeft gisteravond melding gemaakt van „een schitterend succes" van haar troepen, die sinds 28 december jJ. Moeong Sai, tussen Loeang Prabang en de Chinese grens hadden heroverd, vervolgens „de Amerikaanse, Chinees-nationalisti sche en Phoemistische troepen op de vlucht hadden gejaagd en 120 km waren doorgestoten, tot Pak Beng aan de Mekong, 80 kilometer ten westen van Loeang Prabang, waarbij Moeong Beng en Moeong Hoen werden her overd. Volgens de radio sneuvelde een honderdtal tegenstanders en werden er dertig krygsgevangen gemaakt. Het ministerie van Defensie te Vientiane heeft eveneens melding ge maakt van hevige gevechten, „die ontketend zUn door twee Noordviet- namese divisies" en zich de afgelo pen dagen hebben afgespeeld op de as, Moenong Sai Moeong Beng Moeong Hoen. De vijand had geen enkele vordering gemaakt. Het communiqué van het ministe rie te Vientiane meldt voorts, dat tweeduizend man Noord Vietnamese troepen naar de sector Wieng Koeang in de Vlakte der Kruiken zyn over gebracht en bevoorraad worden door 35 Russische vliegtuigen. In de streek van Thathom zouden voorraden uit de lucht afgeworpen worden. In de sector ten zuidoosten van Thakhek (Centrale front) zouden de gevech ten voortgezet worden en in de sec tor van Saravane zouden zich drie bataljons Noordvietnamese troepen bevinden. JAGAN DREIGT De Britse minister van Koloniën, Maudling, „krygt een hoop moeilijk heden", als hy er by bhjft, dat Brits-Guyana alleen onafhankelijk heid krygt als het toetreedt tot de Westindische Federatie. Dit heeft premier Jagan gisteren in George town verklaard. Hij zei dit in commentaar op een nieuwjaarsboodschap van de mini- ter, waarin deze als zyn mening te kennen gaf. dat er nog vele hinder- nissen moeten worden overwonnen, voordat Brits-Guyana onafhankelijk SpanjeRoemenië, FrankrijkGroot- wordt. Dr. Jagan zei dat zyn rege- Brittannië, NoorwegenZweden, Zuid ring voornemens is nog dit jaar on- SlaviëBelgië, HongarijeWales, Po- j afhankelykheid voor het land te len—Noord-Ierland en Zwitserland— krijgen, zonder dat het lid wordt van Nederland. de Westindische Federatie. Baloeba moeten huizen verlaten Een gezameniyke actie van de VN- strydkrachten en Katangese troepen is vanmorgen ingezet om de Baloeba, die onwettig een aantal huizen heb ben betrokken rondh eth oofdkwar- tier van de VN in Elisabethstad. te verdryven. In een verklaring die gisteravond werd uitgegeven door de Katangese regering werd de Baloeba tot van morgen 9 uur de tyd gegeven de huizen te ontruimen. De Katangese regering maakte be kend, dat als men dan nog de hui zen niet zou hebben ontruimd, de Katangese politie, met versterking van troepen van de VN hen met ge weld uit de huizen zal zetten. De wyk staat onder toezicht van Ethiopische troepen, die tot vandaag niets hadden gedaan om de Baloeba. die alles wat los en vast zit stelen, te verdrijven. Er werd niet gezegd wat voor VN- eenheden zullen worden ingezet by de ontruiming van de wyk. Drie Nigeriaanse officieren zyn in tussen in Elisabethstad aangekomen in verband met deze actie. Ook de militaire commandant van de VN in Katanga, brigade-generaal Raja, is uit Leopoldstad teruggekeerd voor deze actie. A.S. ZATERDAGMORGEN 9 UUR BEGINT ONZE met KORTINGEN VAN 10—50 SPECIALE AANBIEDINGEN IN ROXKEN BREESTRAAT 10 vraagt een Tevens zoeken wy een voor onze controle- en inpakafdeling. Aanmelden Roomburgerweg 3a, Leiden, Telefoon 21620. GEÜNIEERDE LOGE VAN THEOSOPHEN OPENBARE BIJEENKOMST, Steenschuur 6 ti Zondag 14 Januari, 11 uur v m. Toegang vry. Studieklasse iederen Woensdag 8.00 nxn. UW Burgemeester en Wethouders van Voorhout zullen op dinsdag 23 januari 1962 om 11 uur ten gemeentehuize in het openbaar aanbesteden: Het onderhouden van beplanting, schoonhouden enz. van het sportveldencomplex, gelegen langs de Leidsevaart, aldaar, met bijkomende werken in 1962. Bestek en voorwaarden zyn verkrygbaar ter gemeente-secre tarie tegen betaling \an f.250. Haal direct Buckley's Kinder hoestsiroop. Het smaakt aan genaam, de kinderen nemen het gréég.Het geeft direct ver lichting. De prikkeling ver dwijnt, het slijm lost op, de ademhaling wordt weer vrij. Bovendien bevat het Vitamino C, dat de weerstand versterkt en het gehele gestel ten goede komt. Zorg dat u dit unieke hoestmiddel altijd in huis hebt! HANDELSKANTOOR VRAAGT: Met m.u.I.o.'-diploma en enige jaren kantoor- ervaring. Wij bieden een prettige werkkring en goed salaris. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 39801. KINDERHOESTSIROOP Bij apothekers en drogisten SSSSSSSSiiSiSSiSSiSSiinitiSSSSllSiiSi vraagt voor het inrichten en byhouden van het archief: Leeftyd plm. 17 jaar. Liefst in het bezit van diploma typen. Schrifteiyke sollicitaties te richten aan ons adres MORS SINGEL 1B te LEIDEN.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7