Zuster Meines niet meer in rusthuis Internationaal medeleven WARMOND HEEFT GROOT GEBREK AAN BOUWGROND Soekarno's dreigementen Piloot verlaat straaljager W oningwijk niel goedgekeurd door G.S. Plan voor bouw van2400huizen Plannen voor de bouw van drie treilers BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 10 JANUARI 1962 „Nee dat nooit „Lieve help nee, dat nooit", zegt zuster G. Meines, wanneer wij haar vragen of zij na haar afschei'd van „Groenhoven" aan de Witte Rozenstraat in een rusthuis gaat wonen. En haar accent is onmiskenbaar Fries, wanneer zij dit zegt. Ze is dan ook geboren ïn Scharnegoutem, een plaatsje dat even ten noorden van Sneek ligt. Daar in Scharnegoutem legde zij de basis voor de belangrijke functie, die zij later in Leiden zou gaan bekleden, de functie van rusthuis-directrice. Veel veranderd Afscheid op 16 januari Voordat ze echter zo ver was, heeft zuster Meines zich in niet minder dan vyf provincies intensief bezig ge houden met de gezinshulp. Vlak voor de oorlog vatte zy het plan op naar de Verenigde Staten te emigreren, een plan, dat echter door de tweede wereldoorlog getorpedeerd werd. Die oorlogsjaren waren ,ook voor haar verre van gemakkelijk. In 1943 kreeg zij een brief van haar neef, waarin deze haar voorstelde om in het Geref. rusthuis aan de Hooi gracht, waarvan hij penningmeester was, te komen werken. Lang heeft zuster Meines niet geaarzeld, zij kwam. Na er zeven jaar hard ge werkt te hebben, werd zij door het bestuur van het rusthuis benoemd tot directrice. Deze functie heeft zij nu negen jaar bekleed. In die negen jaar is er heel wat veranderd. LEIDERDORP Burgerlijke Stand Geboren: Wllma L. S., dr van C. Hoogeboom en J. K. Das; Martijntje yi., dr van J. van der Hoeven en L. W Harmse; Yvonne, dr van H. van ïïgmond en H. de Jong; Susanna J. Mdr van W. T: Bik en A. J. M. van Haasteren. Getrouwd: H. van der Lult, 23 Jr en C. Hogenes, 19 jr. VOORSCHOTEN Burgerlijke Stand Geboren: Maria C., dr van L. W. Borst en M. M. van der Ploeg; Mirella F., clr van Tli. J. Boerstra en E. J. Kranenveld; Anna M. L., dr van H. Mulder en I. Westrup; Cornelia M.. dr van A. H. Lelieveld en P. Q. Hoekstra; Robert, zn van K. van Pelt en M. Haverkamp; Maartje J., dr van P. J. Segaar en J. Bakker; Richard Th. M., zn van H. M. van Ovost en R. E. R. George; Anna A. M.. dr van P. Appel en M. R. Steenbeek; Joanna C., dr van J. A. Zuilhof en D. Rooker; Ma rijke, dr van J. L. Ju en A. Alblas; Marie I., dr van E. Achterkamp en A. Minderman; Maurice, zn van J. L. Makkinga en M. van Rijswijk; Gijs- bertus G. J., zn van N. J. van Bem- melen en J. J. M. H. Staps; Joseph B zn van L. Stikvoort en P. Th. Giesen; Jacobus J. M., zn van A. J. J. Vogelaar en S. M. Melet; Aranka D.. dr van L. J. Brinkman en M. Driessen; Bettle R., dr van M. S. H. G. Heerma van Voss en C. E. Loeb. Getrouwd: G. Horsman en A. L. Ver hard; H. G. J. Lamboo en M. J. v. d. Bruggen: J. P. J. v. d. Assem en M. J. S Duijnisveld; C. P. L. Oudshoorn en A. A. van Veen; K. L. Scheltens en W. E. Teunissen. WASSENAAR Mr. G C. van Dijk en drs. H. A. M. Eisen, beiden uit Wassenaar, zijn op aanbeveling van de Stichting van den Arbeid benoemd tot leden van het College van Bijstand en Advies voor de Bedrijfsgeneeskunde. ZOETERW OUDE Vanavond raad De raad komt vanavond in verga dering bijeen. Op de agenda komt o.a voor het voorstel van B. en W. tot' definitieve goedkeuring van het onteigeningsplan van gronden in het Industrieschap De Grote Polder. De Stichting tot bevordering van het ge ordend zwemmen heeft over 1961 een nadelig saldo van f. 446.69. B. en W. stellen voor een subsidie tot dit be drag te verlenen. De Grote West- eindse Polder heeft over het jaar 1961 een subsidie genoten van f. 500 als bijdrage in de kosten van onder houd van de Westeindse weg. Het bestuur van genoemde polder heeft verzocht deze subsidie te verhogen. Overeenkomstig het advies van de commissie voor de financiën stellen B. en W. voor de subsidie voor het jaar 1962 te verhogen tot f. 750. Raadsagenda De raad komt vanavond bijeen ter behandeling van de volgende agenda: Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van de woning Hoge Rijndijk 313. Alsvoren tot definitieve goed keuring van het onteigeningsplan In dustrieterrein Grote Polder. Alsvoren tot verlenen van een subsidie aan de stichting tot bevordering van het ge ordend zwemmen. Alsvoren tot ver hoging van het subsidie aan de Grote Westeindse Polder in de kosten van onderhoud van de Westeindseweg. Alsvoren tot verbouw van het raad huis. Zo verhuisde ze na zeven jaar naar het prachtige nieuwe gebouw aan de Witte Rozenstraat, dat de naam „Groenhoven" kreeg. Voor de bouw van dit huis heeft zuster Meines waardevolle adviezen gegeven. De be jaarden wonen nu allen in aparte kamertjes, waar ze hun eigen leven kunnen leiden, iets wat in het ge bouw aan de Hooigracht bijna een onmogelijkheid was. En nu op 16 januari gaat directrice Meines met pensioen. Met weemoed denkt ze terug aan al die jaren, die ze gewijd heeft aan de hulp aan anderen. Het zal haar moeilijk vallen dit werk vaarwel te zeggen. Daartegenover staat, dat nu einde lijk voor haar de tijd aangebroken is dat zijzelf een eigen leven kan gaan leiden. Haar opvolgster is zuster A. J. van der Sluys. die nu al meer dan een week „meeloopt" in het rusthuis. Zuster Van der Sluys. die in Geer- truidenberg geboren werd. ontving haar opleiding in het Academisch Ziekenhuis te Leiden. In Rotterdam kreeg zij haar wijkcpleiding, die zij later in Woerden in praktijk bracht. Op 16 januari zal zij als directrice van „Groenenhof" geïnstalleerd wor den. Voorbereiding Zuster Van der Sluys heeft zich terdege op haar nieuwe functie voor bereid. Zo werkte zij gedurende de maand december van het afgelopen jaar ter oriëntatie in ..Onderwaters hof", een rusthuis te Rijswyk en in Voorburg werkte zij in „Rustoord". Tot 16 januari kan zij nog veel leren van de adviezen, die zuster Meines haar met haar enorme erva ring kan geven. Diefstal van juwelen (ƒ7000) Tijdens afwezigheid van de be woners is hedennacht ingebroken in het perceel Rijnsburgerweg 114. Via de tuit van de garage en het klim men over een afrastering wist men de achterzijde van het pand te be reiken, waarna men zich door het verbreken van een ruit toegang tot de woning verschafte. Uit een bijou teriekistje, dat in de slaapkamer stond, werden sieraden ter waarde van f 7000,ontvreemd. Bovendien werd uit een schrijfbureau een klein bedrag aan geld meegenomen, terwijl ook nog twee portemonnees, met resp. f 22.en f 25.worden ver mist. De bewoner van het perceel is tegen inbraak verzekerd. AANRIJDING STATIONSPLEIN. Doordat de 63-jarige wielrijder, de heer W. van Lieshout uit de Leeuwe rikstraat, gisteren op het Stations plein plotseling iets naar links uit week, werd hij gegrepen door een hem juist passerende bromfietser. Tengevolge van deze aanrijding liep de man een hersenschudding en een hoofdwond op. AUTO TE WATER. Vermoedelijk doordat de eigenaar vergeten had zijn op de Boommarkt geparkeerd staande auto op de rem te zetten, is deze het water ingereden. De brandweer heeft de auto weer op het droge gebracht. Inbraak in scholen In de nacht van maandag op dins dag hebben onbekenden een onge wenst bezoek gebracht aan diverse scholen in het Houtkwartier. Het be gon met een rooftocht door het ge bouw van de Chr. Kweekschool aan de Paulus Buijsstraat, waar de bu reaus in vrijwel alle lokalen werden overhoop gehaadl. Slechts één ak- tentas viel in handen van de inbre ken s). Vervolgens zo neemt de politie aan werd een bezoek ge bracht aan de ulo-school aan de An- tonie Duycklaan. Hier vond men ech ter niets, dat waard was meegenomen te worden. In de lagere SCI190I aan de Adr. Pauwstraat had men 'meer re sultaat. Hier werd uit een zendings busje een bedrag van circa f 50.- ont vreemd. Onze oud-stadgenoot. de heer N. A. Verboog, hoofdinspecteur-titu lair, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der belastingen te Am sterdam is toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der vennootschaps belasting aldaar. Lezers schrijven. Hekwerk gevraagd Dinsdag jJ. was ©r weer het be kende schouwspel op de Apothekers- dijk. Politie en brandweer waren druk doende om een auto, die het ruime sop had gekozen, op het droge te brengen. Dit is het tweede geval bin nen korte tijd. Gelukkig zijn er geen persoonlijke ongelukken te betreuren maar volgende keer kan dit wel het geval z(jn. Vroeger, toen op de Boom- markt een stalhouderij gevestigd was. verdwenen er op gezette tijd rijtuigen in het water. Het is dus niet iets van de laatste tijd. Zou het geen aanbeveling verdienen om hier een stevig hekwerk te plaatsen? De brede parkeerstrook zou dan niet alleen prettig maar ook veiliger zijn, aangezien het wegdek glooiend af loopt naar de waterkant. Er zijn al tijd personen die vergeten de hand rem aan te trekken met alle gevolgen van dien. U dankend voor de plaatsruimte, mevrouw H. MensKoelemy. Aanklacht tegen eigenaar „Teleserviee" De N.V. Verzekeringmaatschappij NAVO alhier heeft bij de officier van Justitie in L>en Haag een aanklacht wegens belediging ingediend tegen de eigenaar van de televisieverzeke- rmgmaatschappij „Teleserviee". de heer W D Speetjens uit Den Haag. In de aanklacht zegt de N.V. NAVO. dat de heer W. D. Speetjens op 27 december een schrijven aan verschei dene dagbladen heeft gericht, waar van de Inhoud beledigend is voor de N.V. Tevens zou de heer Speetjens 27 december een brief aan het type bureau „Maco" in Den Haae hebben gezonden, waaruit blijkt, dat het schrijven aan de dagbladen moed willig onjuist was. De NAVO wil thans via een gerechtelijke proce dure bewerkstelligen dat, de heer Speetjens verplicht, wordt te publi ceren dat zijn schrijven aan de dag bladen op onwaarheid berust JEUGDKAMERCRKEST IN „DE LAKENHAL" Zaterdagavond 27 januari zal het „Jeugdkamerorkest Leiden" onder di rectie van Henk Briër een concert geven in het Museum „De Lakenhal" Uitgevoerd worden o.a. een symfo nie van J. S. Bach, de Firemark Mu sic van Handel, balletmuziek van Gluck, een danssuite van Charpen- tier en contradansen van Beethoven Tot regent van de Groeneveld- stichting is in de vacature van de heer W. Keereweer benoemd de heer J. Bruin. Koningin Juliana heeft telegram men van deelneming ontvangen met de treinramp by Woerden van: Ko ning Boudewijn en Koningin Fabiola van België, Koning Frederik van De nemarken en de presidenten van Peru, Frankrfjk, Paraguay, Oosten rijk en ook van president Kennedy van de Ver. Staten. Intussen zijn nu alle 91 slachtof fers van de treinramp by Harmeien geïdentificeerd. Aan de 85 namen, die gisteren door de officier van Justitie in Utrecht bekend gemaakt zijn, moe ten nog worden toegevoegd: A. Balk, Olvmpiaplein 48, Hengelo (30). Th. H. Roland, Eigendomsweg 34, Soest (37). J. Schlingmann, Gedempte Binnen gracht 56, Woerden (20). W. Wierda, Bouwerstraat 13, De venter (30). V. D. Leer, Prinses Margrietlaan 44, Slikkerveer (40). K. Streuer, Hoofdstraat 248, Nieuw- Schonenbeek (24). BETOGINGEN VAN PAPOEA'S Vanmorgen hebben te Merauke on geveer 300 Papoea's (Marinds en Moejoes) deelgenomen aan een op tocht uit twee woonccntra nabij Me rauke naar de woning van de resi dent in de stad. Behalve twee lands- vlaggen werden ook twee Nederlandse vlaggen meegedragen en twe espan- doeken met in het Maleis de leuzen als: „Kirihio vërtelt onzin. Wij wensen onze zelfstandigheid. Wij kiezen voor de Nederlandse regering. Wij vragen de V.N. hier als waarnemer op te treden". Aan resident Eibrink Jansen werd een petitie voor gouverneur Platteel overhandigd. De resident drukte de betogers op het hart, vertrouwen te blijven stellen in het beleid van de Nederlandse regering. Te Manokwari is gisteren een de monstratie gehouden waaraan alle bevolkingsgroepen deelnamen. Man nen, vrouwen en kinderen trokken in optocht door de stad, voorafgegaan door drumbands van Papoea's. Op meegevoerde spandoeken stonden in het Maleis leuzen als: „Wij Papoea's willen zelfbeschikking. Wij wijzen de eisen van Indonesië af. Wij wensen vast te houden aan artikel 73 van het Handvest der V.N.". Behandeling van de begroting Bondskanselier Adenauer en I de Engelse premier Macmillan tijdens hun besprekingen in Bonn. MARKTBERICHTEN AALSMEER. 9 Jan. C.V. Centrale Aalsmeerse Veiling-G.A. Seringen: Mad. Stepman 75-135. Marie Legray 54-90, Prunus triloba 85-120, Forsythia 65-85 per tak. KATWIJK AAN DEN RIJN, 9 jan. Groenteveiling: waspeen per kist Al 5.40-7.40, A2 3.00-7.80. BI 5.20-7.80, B2 1.40-3.50. C2 2.90-3.80, breekpeen per kist 3.20-4.00, groenekool 22.tot 35.rodekool 12.boerenkool 14. tot 17.prei A2 53.B2 35.knol- selderie per 100 st. 3.tot 8.kroten per kist 1.40-3.70. KATWIJK AAN DEN RIJN. 9 Jan. Schorsenerenveiling: schorseneren per 100 kg Al 60.— tot 70.—, A2 41.—. BI 39.— tot 54.—. B2 9.— tot 30.—. Cl 20.— tot 35.—, C2 12.— tot 23.—. Aanvoer 35.000 kg, waarvan 30.000 kg voor export werd verkocht. RIJNSBURG, 9 Jan. Bloemenvei ling Flora Tulpen: Brillant Star 57-68-80. Lustige Wltwe 165-170. Kre- lages Triumph 135-150, Winter Gold 140-150. Golden Harvest 180-195, Cop land 185-200. Hillegarda 135-145. White Sail 165-180-185. Superba 160-165 per bos. Narcissen: Helios 85-90, Carlton 100-110. Californié 95-105. Flower Re cord 70-75 per bos. Hyacinten: Pink Pearl 1 25-30. Ostara 1 28-32. Bis marck 1 28-32. La Victorie 1 25-27 Irissen: Wedgewood 29-31 per stuk. Hyacinthen per bos 85-120. WOERDEN. 10 Jan. Kaasmarkt: aanvoer 5 partijen. Noteringen: f2.08- 2.12. Handel kalm. In een toespraak voor 15000 scholieren en studenten heeft president Soekarno vandaag ver klaard, dat het van de Neder landers zal afhangen of het om Nieuw-Guinea zal komen tot bloedvergieten. Hij zei: „als wij druk uitoefenen zullen de Neder landers toegeven. Wij zijn de zaak beu. Wij vragen niet om onderhandelingen". Hij zei ver der, dat Nieuw-Quinea dit jaar weer bij Indonesië moet komen. Tot het bestuur van de Uni versiteit zei Soekarno dat men niet moet trachten, de gevoelens van de studenten te onderdruk ken. Wij kunnen de strijd om West-Irian alleen volbrengen met emoties, ik zelf ben één stuk emotie, dat ik tracht te temperen door de rede". Intussen blyven diplomaten van westelijke landen te Djakarta „voor zichtig optimistisch" voor wat betreft een regeling van het geschil om Nieuw-Guinea door onderhandelin gen. Naar zij menen is Indonesië niet onwillig om naar de conferentietafel te gaan. Overigens zijn de diplomaten te Djakarta liet erover eens, dat Soe karno niet bluft als hij met oorlog dreigt. Naar hun mening staat de meerderheid van het volk achter hem e:i als er geen onderhandelingen komen, kan volgens hem het conflict uitbreken voor het eind van het jaar. Onze parlementaire redacteur meldt: In Den Haag begint men zo lang zamerhand enigszins gewend te ra ken aan de dreigementen van Indo nesische regeringsleiders over de kwestie Nieuw-Guinea. De „tien- dagen-verklaring" van president Soe karno wordt dan ook niet al te dra matisch opgevat. De enkele Indonesische vriendelyk- heden enerzijds, de vele dreigemen ten en verhitte redevoeringen ander zijds kunnen nauwelijks een andere strekking hebben dan het veroor zaken van onzekerheid en twijfel in het Nederlandse kamp. Men zou hier bij kunnen denken aan een stukje „tropische koude-oorlogtactiek". De piloot van een F 86 K Sabre- straaljager van de vliegbasis Twente heeft vanmiddag om vijf voor twee zijn toestel moeten verlaten in ver band met motorstoring. De piloot, zo deelt de Luchtmacht- voorlichtingsdienst mee, is veilig aan de grond gekomen ten zuidoosten van Meppel. Het is nog niet bekend, waar het toestel is. neergestort. Treinbotsing in De raad van Warmond hield gis teravond begrotingsvergadering. Ty- dens deze bijeenkomst heeft de frac tievoorzitter van de KVP, de heer J. G. van Vliet, sterk gepleit voor ver fijning van de uitkeringsnormen op grond waarvan de uitkeringen uit het gemeentefonds aan de gemeenten in het algemeen en aan Warmond in het bijzonder zullen worden bere kend. Daar Warmond in ver band met de recreatieve functie, die het te vervullen heeft, voor extra uit gaven geplaatst wordt. is het noodzakelijk, dat de uitkeringen per inwoner aan die bijzondere uitgaven, die ten behoeve van een groot deel van de inwoners van de provincie worden gedaan, wordt aangepast, al dus spreker. Burgemeester F. K. Langemeijer deelde het standpunt van de fractie voorzitter. „Wy zullen aan deze kwestie onze byzondere aandacht schenken", zei hy. Wat de woningbouw betreft merkte de heer Van Vliet in zijn algemene beschouwing op, dat er in de afge lopen jaren door veel inwoners blyk is gegeven van offerzin teneinde zich een premiewoning te verwerven. Ook al is de bouw van 16 woningwetwo ningen gegund, er heerst toch nog woningnood in deze gemeente. Aan bouwgrond is hier groot gebrek. Ko mend op het terrein van openbare werken pleitte de fractievoorzitter voor afwerking van de noordoostelij ke hoek van het plan Oost, zodat de Beatrixsfraat kan worden doorge trokken. Ook doortrekking van de Norremeerstraat is van groot belang, aldus de heer Van Vliet. Plan Zwanenburgerpolder Londen Twee goederentreinen zijn in de nacht van dinsdag op woensdag in het centrum van Londen bij het passeren van een viaduct boven een grote, noord-zuid lopende verkeers weg met elkander in botsing ge komen. Vijftien rijtuigen ontspoorden. Drie der rijtuigen stortten op de vijftien meter lager gelegen rijweg, waardoor het wegverkeer tot woensdagmiddag versperd was. De spoorweg kan eerst in de loop van woensdagmiddag wor den hersteld. Het viaduct werd ern stig beschadigd. Verscheidene langs de rijweg geparkeerde auto's werden onder de omlaag gestorte rijtuigen verpletterd. Veertien personen hebben lichte verwondingen opgelopen. Honger dreigt op Java Indonesische ambtenaren hebben er tijdens een conferentie te Ban doeng op aangedrongen de bevol king aan te sporen meer voedingsge wassen te verbouwen om te voorko men. dat er honger komt op Java", aldus een bericht van Antara. De onderdirecteur van de provin ciale landbouwkundige dienst van West-Java, Rismoenandar. verklaar de, dat men vooral aandacht moet schenken aan de verbouw van oebi (zoete aardappelen), ketela (casave) en djagoeng (mais). Hij zei dat de aanhoudende droogte eer van de rijstoogsten van dit laar op Java had vernield Voorts zei hij. dat het een goed idee zou zijn als men elke Indonesiër zou verplichten in de droge tijd ten minste één voedselgewas te kweken. Burgemeester drs. F. K. Lange- meijer heeft aan het einde van de dinsdagavond gehouden ver- gadering van de gemeenteraad r. van Warmond medegedeeld, dat Gedeputeerd Staten van Zuid- r Holland het uitbreidingsplan f Zwanenburgerpolder, met uit- zondering van de woonwyk, heb- f ben goedgekeurd, i Dit houdt in dat uitvoering kan worden gegeven aan de vol- bouw brug over de Leede, ver- J breding Grote Sloot, boerde- f rijenbouw en aanleg recreatie- f gebied ten zuid-westen van de f Grote Sloot. I In de eerstvolgende vergade- ring zullen de leden van de raad uitvoerig over dit plan spreken, A in het hijoznder wat de onthou- ding van goedkeuring voor de woonwijk betreft. KAAG Jacht voor Henry Ford Op de werf van Van Lent is een jacht in aanbouw, bestemd voor Hen ry Ford. Het wordt een zeer luxueus jacht, uitgerust met de modernste na- vigatie-apparatuur, badkamer, ijskas ten, radio, televisie enz. Het jacht wordt 38 meter lang. Wie de ontwer per is wilde men niet zeggen en al evenmin wanneer en op welke wijze het wordt afgeleverd en overgedra gen. KATWIIK AAN ZEt Ieder jaar wordt een respectabel bedrag uitgetrokken voor het bouw rijp maken van gronden. Hier onder valt ook de Hoornespolder. Er staan plannen op stapel voor de bouw van ongeveer 2400 woningen. Hieronder vallen 289 eengezinswoningen en 35 winkels. Deze verheugende mede deling deed gemeenteraadslid N. Par- levliet in de gisteravond in Irene gehouden vergadering van de A.R. Kiesvereniging. Vervolgens ging de heer Parlevliet in op het saneringsbeleid, de activi teit rond de zeehaven, die na de me dedeling van de Overheid enigszins geluwd, het zondag vraagstuk en het jeugdvraagstuk. De zondag vond hij een moeilijke materie. „Er dient iets positiefs gedaan te worden. Het is jammer dat de gemeente de laatste jaren het initiatief moest nemen en de kerk in gebreke is gebleven". Voorts besprak de heer Parlevliet het subsidiebeleid van de V.V.V., aanleg parkeergelegenheden en de Europese integratie. Tot de huishoudelijke zaken be hoorde het vaststellen van een kan didatenlijst voor de Provinciale Sta ten. In deze werd het advies van de Statenkring opgevolgd. 305G0 30500 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags ussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan toornummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 (Van onze Haagse correspondent) Op het ogenblik koesteren twee Scheveningse rederijen de V.V.M. en de rederij B. van Leeuwen Szn. plannen voor het bouwen van in totaal drie nieuwe treilers. De werf waar mee men contact heeft is de N.V. Sleephelling Mij. Scheve- ningen. De V.V.M. overweegt de bouw van twee treilers en naar verluidt zou de Rederij B. v. Leeuwen een trei- ler willen laten bouwen. De plan nen voor deze uitbreiding van de Scheveningse vloot verkeren nog in het beginstadium, maar vermoede lijk zullen de eventueel te bouwen treilers van het Beatrys-type zijn. Van dit type zyn er by de sleephel ling reeds negen gebouwd en deze hebben in de praktijk bewezen bij zonder goed te voldoen. Het afge lopen jaar hebben enkele van deze treilers. zowel in IJmuiden als in Scheveningen, de hoogste besom mingen gehaald. BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS ONGEANIMEERD Amsterdam. 10 januari. Het Damrak heeft vandaag een ongeanimeerde stemming te zien ge geven voor de internationale waar den. Philips stelde teleur met een koersverlies bij de opening van 12 punten op 966. Unilever moest een paar dubbeltjes van de gisteren be haalde koerswinst ad f. 1,50 prijsge ven. Kon. Olie een f. 1,lager op f. 121,90. Aku's en Hoogovens 2 pun ten beneden het vorigè slotniveau op resp. 3861L- en 746 Wall Street trachtte zich dinsdag te herstellen van het koersverlies op de voorgaande beursdagen. Veel had dit herstel echter niet te betekenen. De Nederlandse waarden ondergin gen er weinig verandering. De stem ming op de Westduitse beurzen was vandaag vriendelijker. Gedurende de verdere beursduur kwam er in de openingskoersen weinig verandering meer Van cultures was de stemming licht verdeeld. De scheepvaartaandelen schommelden rond het vorige slot niveau. De stemming in de Staats- fondsenhoek was vriendelijker. Voor de introductie van certifica ten ..International Electronics Com pany Curasao" bestond zeer grote belangstelling. De koers werd vast gesteld op circa 81/4 dollar, ofwel f. 297 per certificaat van 10 aande len. De rentespaarbrieven Bank voor Ned Gemeenten lagen gedrukt in de markt. Zij werden 1 punt lager op 102 geadviseerd. Deze lagere koers is eer gevolg van het feit dat genoemde bank binnenkomt komt met een uit gifte van een tweede lening groot f. 37.5 min. WISSELKOERSEN Amsterdam, 10 jan. Londen 10.12%10.12%; New York 3.603.60'jMontreal 3.44%—3.44%; Parijs 73.48%-73 53%; Brussel 7.23'» —7.23%; Frankfort 90.18%—90.23% Stockholm 6966'.3—69.71 Zürich 83.37%—83.42%; Milaan 58.00%— 58.05%Kopenhagen 52.32%-52.37'i Oslo 50.5050.55; Wenen 13.94 13.9514; Lissabon '12.6112.6314. aanbeveling verdient het werk van de VVV's rond de Kagerplas te bun delen. De heer Willemsen stelde ook voor er bij de Stichting Zuid-Hollands Recreatie I ,°P. ®an 'e dringen meer De heer A. A. Willemsen bepleitte als voorzitter van de recreatiecom missie een samenvoeging van deze commissie en de recreatiecommissie van de burgerij. Verder zal er over leg moeten worden gepleegd met de plaatselijke VVV over de toekomst mogelijkheden, terwijl het wellicht Weekblad Quick in beslag genomen (Van onze correspondent in Bonn) Op bevel van het Westduitse Bonds- gerechtshof is gisteren het nieuwe nummer van het geïllustreerde week blad „Quick" in beslag genomen. De reden hiervoor is, dat in Quick een artikel voorkomt over de plannen van de Bondsregering om een noodtoe stand bij een eventuele kernoorlog het hoofd te bieden. Uitgebreid be schrijft het weekblad hoe de regering te Bonn in het Ahrdal, niet ver van Ahrweiler en ongeveer 20 km van Bonn, bezig is twee grote tunnels te verbreden en te verbouwen tot bun kers, waar in de eerste plaats de Westduitse defensieraad een toe vlucht zal kunnen zoeken. De twee tunnels werden tijdens de eerste we reldoorlog aangelegd voor een strate gisch belangrijk spoorlijntje. In de tweede wereldoorlog gebruikte men de onderaardse gangen voor de produk- tie van V-l en V-2 wapens. De ene tunnel is drie kilometer, de andere anderhalve kilometer lang. Volgens het Bondsgerechtshof heeft Quick een staatsgeheim geopenbaard door het artikel over de regerings bunker. Enige verwondering heeft de in beslagneming echter gewekt om dat begin december van het vorig jaar de „Socialistische parlementair- politieke persdienst" eveneens nieuws over de bunkerplannen van de rege ring publiceerde, zonder daarmee enige moeilijkheden te krijgen. banken in het bos van het Huys te Warmont te plaatsen. Evenals de heer Van Vliet vroeg ook de heer G. v. d. Kroft de aan dacht van B. en W. voor het grote gebrek aan bouwgrond. Hij zag zich gaarne ingelicht over het aantal wo ningzoekenden in deze gemeente. Wat de recreatie betreft achtte de heer v.d .Kroft de vaststelling van een plan, waarbij alle facetten moeten worden belicht, van groot belang voor het uitstippelen van een beleid op dit gebied. Drs. Langemeijer, die op de vra gen uitvoerig inging, zei grote aan dacht te zullen schenken aan het probleem van de bouwgrond. Uitgaanstenue Tijdens de behandeling van de be groting stond de raad geruime tijd stil bij een voorstel van B. en W. om een krediet van f250.- te verstrekken voor de aanschaf van een uitgaans tenue voor de commandant van de brandweer. Enkele raadsleden waren n.l. van oordeel, dat ook de onder-comman dant en de bevelvoerder in het bezit van een dergelijk tenue gesteld moe ten worden. De voorzitter zegde toe een voorzichting onderzoek te zullen instellen naar de wensen, die hier omtrent by het korps bestaan. VOETGANGERS: U heeft wel voorrang op zebrapa den, maar het ryverkeer moet óók eens aan bod komen Steek dus bij voorkeur u groepjes over de drukke zebrapaden; ancers ontstaau er irri terende vertragingen in het rijver- keer, welke automobilisten, brommers en wielrijders in de verleiding zouden kunnen brenwen, het „toch nog maar even te proberen", zodat er van uw bescherming per slot van rekening weinig overbl{jft. Woensdag 10 januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '58 4% 102ft 102% Ned. '59 4% 102 ft 102ft Ned '60-1 4% 102 ft 102 ft Ned '60 II 4% 102% 102 ft Ned '59 4V4 101 101% Ned '60 4V4 101 ft 101ft Ned. *61 "4% 101% 101 ft Ned. '53 3% 97,V 97 ft Ned. Gb obi. 3% 92% 82 Ned. '47 3% 92 if 9274 Ned. '51 3% 98% 99 Ned *53 I-II 3% 95% 9576 Ned '56 3% 95 ft 95% Ned '48 3% 91% 91% Ned bel cert 8% 88 ft GB Ned '50 I-II 3% 91% 91% Ned '54 I-II 3Y4 91H 91% Ned. '55 I 3% 91H Ned. '55 II 3% 93 ft 93 ft Ned. '37 3 92% 92% Ned G.b obi '46 3 92% 92% Ned dol In '47 3 89% 90 Ned Inv cert. 3 99% 99% Ned 62-64 3 99 it 99% Indië '37 3 99% 99% Indië "37 A 3 94% 94% Ned. won. b.l. '57 6 108% 109 Ned. w. b.l. '58 4% 101ft 101ft koers v. heden 104% 84 85 83% 8374 89% 89% 89% 89% 82B 82 B 83 84% 937a 93 i 94% 94 %B 93% 92 93% 93 92% 94% 98B 99 89 ft 90 104% 104% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 112%GB 112*1 GB Ver. HVA-mij 128 128% A.K.U3881 G.B. 385 Deli Mij cert 146 145 Hoogovens cert. 747GB. 746% Philips gem. bez. 977G.B. 969% Unilever cert. 178.70 178.30 Dordtse Petr 571% 568 Kon P (50 A f 20) 122.90 12190 Holl. Amer. ljjn 149% 149% Java China Pak. 147% 148 K1.M 63 62.50 Kon Ned.Staboot 188% 188% Kon. Paket Mij. 150 150% Stoom. Mij. Ned. 160B 160% Niev. Goudr cert. 152GB. 150% v. Ommeren cert. 342 341% Kon. Rott. Loyd 147 146% N. Scheepv Unie 152 151% NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 96 idem 48 (3%) 96ft 96% R'dam '52-1 (4%) 100% id. *37 I-II (3%) 96% 96% Z.-Holl '55 4% 100% 100 Bankwezen Bb N.Gem 58 5% 105% 105% id. NWB'52 (4%) 100% 100 ft BVG rspbr f.500 1% 193 BVG rspbr '52 140% 142 Industr. Obligaties Philips Doll. *51 90% 90 Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '5112% A'dam '56 12%.. A'dam '56 H 2% A'dam *56 III 2% Eindhoven '54 Enschede '54 2% Den Haag *52 12% Idem II 2% R'dam '52 I 2% Idem II 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2% Z.-HoU. 1957 2% Zuid-Holl. '59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco248 248 Amst. Bank 398 399 Cultuurbank 33% 34 Hóll. Bank U eert. 213 213 Ned. Handelmij. 345 345 Rott. Bank392 394% Twentsche Bank 338 338 Senembah 41050 410B Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkel's Pat Borsumij - Wehry Calvè Delft eert. Electralasmij K. Pap. v. Gelder K. Ned. Grofsm. Holl. Constructie Ing. bur. v. B.nij. Internatio Int. Kunstst. Ind. v. Kemp en Beg. Leidse Wolsp.rij Müller en Co N_B. Ned. Kabelfabr. Philips pref Rott. Droogd. Mij. Sikkens Groep Ver. Touwfabr. Walvisvaart Wernink's Bet.mij Wilton Feijenoord v. Wyk - Heringa Zaalberg Mijnbouw en petroleum 709 708 299 296 81 80 880% 884 350 355B 366 360 177% 176 425 430 210% 210% 198% 197 80 81 140 14076 550 458% 454 571 570 294% 294% 535 L 540 915 905 375 375 90 192% 192% 284 284 96% 95L 141 141 Biliton 2de r Kon. Petr. (f20) Amerik. fondsen Canad. Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Genera] Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 490 125.80 124.10 25% 25 i» 84 83% 52 51% 43% 43% 54% 54% 5376 54% 84% 84 59% 59% 38 38% 34 33% 77% 77%

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9