Tsjombe meldt aanval van Kongolezen en YN E.E.G.-MINISTERS VOEREN WEDLOOP MET DE TIJD Stammberger wil alcoholmisbruik bij snelverkeer de kop indrukken Ol DE-WETERING TER AAR KANTOORJUFFROUW chef-monteur „Invloed Syndicaat was ons geld waard' Wed. SCHENK D. YREEKEN J. BOER Garage HEEMSKERK Zoele rwoude P. SERVAAS N.V. v/h A. de GRAAF GEVECHTEN IN NOORD-KATANGA Kerkelijk Leven C.B.T. over zaak-Stalmann: Nota's van Australië Aanslagen van de OAS Minister van Justitie contra bezorgde automobilisten Franse slagers sluiten vrede jonge vrouwelijke representatieve kracht Dagbladreclame is niet te vervangen! Jos v. d. Meer Fa. C. BOERS J. Th. v. d. GEEST LEIDSCH DAGBLAD N. P. Vuyk P. v. Harten P. Langhout G. H. Cats LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 30 DECEMBER 1961 Canberra-straalbommenwerpers van de V.N. hebben gister morgen Katangese stellingen in Kongolo in Noord-Katanga aan gevallen. Dit heeft president Tsjombe gisteravond verklaard. Volgens hem ging het hier om een operatie ter ondersteuning van een aanval van landstrijdkrachten van de centrale Kongolese regering. De Katangese president deelde mee. dat hij telegrammen had gezonden aan president Kennedy, secretaris-generaal Oe Thant van de V.N., premier Adoela van Kongo en Lord Home, de Britse minister van Buitenlandse Zaken. Tsjombe, die op een persconferen tie sprak, zei dat er bij de gevech ten in Kongolo aan beide kanten doden en gewonden zijn gevallen. De aanval was woensdag al begonnen. De Kongolezen werden geholpen door de VN, die verkenningen deden. Tsjombe zei voorts, dat troepen van de centrale regering gisteren ook Ka- pona hadden aangevallen. Kapona ligt ten zuidwesten van Boudewijn- stad bij het Tanganjikameer. Tsjombe had naar zün zeggen uit Leopoldstad vernomen, dat de VN aldaar militaire maatregelen heb ben getroffen die direct ten uitvoer zullen worden gelegd, als de Nationa le Vergadering van Katanga hem geen mandaat mocht geven om zün overeenkomst met Adoela (gesloten in Kitona) na te leven. De VN zou den hiertoe voornamelük onder druk van de Amerikaanse ambassadeur in Leopoldstad zün overgegaan. De Katangese president verklaar de nog: „Ik heb mün goede wil getoond door naar Kitona te gaan en door Katangese parlementsleden naai Leopoldstad te zenden. De enige conclusie is, dat de VN de onderhan delingen tussen Leopoldstad en Eli- sabethstad niet steunen, doch inte gendeel een voorwendsel zoeken voor het beginnen van nieuwe vyande- lijkheden". OngegrontV In zijn telegram aan Kennedy zegt Tsjombe „Ik wil op de krachtigste wyze het ondermijnende werk van uw vertegenwoordiger in Leopoldstad. Gullion, aan de kaak stellen. Gul- lion probeert myn vreedzaam optre den teniet te doen". Het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft deze beschuldigingen in middels ongegrond genoemd. Een woordvoerder zei, dat de regering in Washington zei. dat de regering in trouwen heeft in ambassadeur Gul lion Tsjombe seinde aan Lord Home: „Ik verzoek u stappen te doen bij de VN, opdat de Katangese Natio nale Vergadering 3 januari in een vredige sfeer by een kan komen". De telegrammen aan Oe Thant en Adoe la houden een scherp protest in. Een woordvoerder van de VN heeft gisteren „categorisch ontkend" dat de strijdkrachten van de VN in Kon go op welke manier dan ook zou den samenwerken met de troepen van de centrale regering bij een aan val op Katangese stellingen in Noord Katanga. De woordvoerder zei wel berichten te hebben ontvangen over botsingen tussen Kongolezen en Ka- tangezen in dat gebied. „Maar wü hebben daar geen troepen" voegde hy eraan toe. NED. HERV. KERK Beroepen te Nunspeet J. W. van Barneveld te 's-Gravenhage. Aangeno men naar Hendrik Ido Ambacht M. J. Kalvenhaar te El lm (Dr.). Bedankt voor Oldebroek J. van Rootselaar te Delft voor Ridderkerk J. H. Cirkel te Huizen (N.-H.). GEREF. KERKEN Beroepen te Schlldwolde G. den Heeten, kand. te Rotterdam te Oosterend op Texel P. van Ooster- houdt te Krabbendam. Aangenomen naar Dronten (Oostflevoland) B. J. Aalbers te Enschede. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Drachten (2de pred.pl J. M. Goedhart te Niezijl-Kommerzljl. BAPTISTEN GEMEENTEN Beroepen te Hoogkerk B. Greevlnk. wonende te Garrelsweer (Gr.). Kalondji zoek De Kongolese Nationale Vergade ring heeft de parlementaire on schendbaarheid van Koning Albert Kalondji van Zuid-Kasai opgeheven en hem beschuldigd van mishande ling van zijn politieke vijanden, al dus is in Leopoldstad bekendgemaakt. Volgens het Kongolese persbureau ACP heeft de Kongolese Nationale Vergadering haar besluit gisteren ge nomen. Van betrouwbare zijde wordt Kalondji's arrestatie zeer spoedig ver wacht. Hy verdween gisteren spoor loos In augustus riep Kalondji Zuid- Kasai, waarin diamantmijnen lig gen, tot autonome staat uit. Later proclameerde hy zichzelf tot koning over de Baloeba in het gebied. Voorzitter Prins: „Vertrouwelijk is nog niet offieiëel" Na een vergadering van ongeveer vüf uur hebben het Centraal Bureau Tuinbouwveilingen en zijn voorzitter, de heer M. Prins, gistermiddag ver klaringen uitgegeven, die kennelijk waren geïnspireerd door de uiteenzet ting, die minister Marünen van Landbouw een week eerder over de zaak-Stalmann aan de beide Kamers deed toekomen. Na een uitvoerig overzicht over de gebeurtenissen, zoals die zich sedert de eerste jaren na de oorlog hebben ontwikkeld, zegt het Centraal Bureau Tuinbouwveilingen, dat het Oost- West Syndicaat inderdaad invloed op de Duitse invoer van groente en fruit. Het C.B.T. achtte het normaal, dat het daarvoor moest betalen. Toen de geruchten over steekpenningen de ronde gingen doen - heeft de voorzit ter, de heer Prins, contact opge nomen met hoge Nederlandse autori teiten. De overheid kon echter niet beschikken over handelspolitieke middelen om de ononderbroken ex port van groente en fruit naar West- Duitsland te garanderen. Het C.B.T. vreesde een herhaling van de sl.ua.tie uit de jaren dertig, toen tienduizen den telers voor een totale ondergang stonden. Derhalve werd besloten om de relatie met het Oost-West-Syndi caat voort te zetten. Over verlenging van het jaarcontract werd steeds con tact onderhouden met de overheid. Toen minister Marijnen echter advi seerde de banden te verbreken, is dat onmiddellijk gebeurd. „Bevredigend" Het ministerie van Landbouw en Vissery liet in een commentaar op deze verklaring weten, het „bevredi gend" te vinden, dat het C.B.T. kort na het optreden van minister Marij nen het contract met het Oost-West- Syndicaat had beëindigd. Men is er gelukkig mee, dat nu ook het C.B.T. zijn zienswijze heeft bekendgemaakt, hetgeen tot een objectieve menings vorming kan bijdragen. Minder gelukkig is men kennelijk met de woorden van de voorzitter, de heer M. Prins, die verklaart, waarom er zo'n groot verschil, zelfs zo'n dui delijke tegenspraak, valt op te mer ken in zijn verklaring aan de minis ter en die, welke hij voor de justitie aflegde. Hij zegt in de veronderstel ling te hebben geleefd, dat hij een vertrouwelijk gesprek met de minis ter voerde en daarom meer heeft ge te betrachten als in een officieel ge sprek vereist zou zijn. Het vertrou welijk karakter ontleende ik aan: de toevallige ontmoeting; het feit, dat ook de minister het gesprek in de vertrouwelijke sfeer hield en de ja renlange vriendschappelijke verhou ding tussen de minister en my". Niet terzake Het ministerie wyst erop. dat deze verklaring alleen kan slaan op de allereerste gesprekken over de zaak- Stalmann, De aard van die gesprek ken doet echter nu niet meer terzake. Het gaat nu om het feit, dat de mi nister de Duitse regering over de zaak-Stalmann heeft benaderd op grond van mededelingen, die hij van de heer Prins zelf had gekregen en dat de heer Prins later tijdens de ge rechtelijke verhoren de eerder aan de minister gedane mededelingen heeft ontkend. Overigens de heer Prins heeft minstens drie gesprekken over deze kwestie met de minister gehad De Australische regering heeft van daag aan de Nederlandse en Indone sische ambassadeurs in Canberra no ta's overhandigd, waarin zü ver klaart het gebruik van geweld bij het regelen van het geschil tussen Neder land en Indonesië over Westelük Nieuw-Guinea te zullen betreuren. In de nota's wordt bij Indonesië en Nederland aangedrongen onderhan delingen te openen en te komen tot een voor de openbare wereldmening en het Handvest der V.N. aanvaard bare regeling. Voorts wordt gezegd, dat geen der landen de belaneen van de inheemse bevolking van Westelijk Nieuw-Guinea „in de uiteindelijke keuze van haar eigen toekomst" uit het oog mag verliezen". Tegenmaatregel van Amerika Van officiële Amerikaanse zijde in Washington is medegedeeld, dat de Amerikaanse autoriteiten aan de Sowjetrussische commandant in Oost Berlijn, kolonel Solowjew, en diens voornaamste politieke adviseur, de toegang tot de Amerikaanse sector van West-Berlün hebben ontzegd, Alle tekenen wijzen er op, dat t>«' begonnen „permanente zitting" van de raad en wel: met terugwer- dc ministerraad van de Europese Economische Gmeenschap van avond laat zal moeten besluiten of een beslissing moet wor den genomen over de vraag, of zal worden overgegaan naar de tweede etappe van het EEG- verdrag. Nog steeds is de vraag niet gesteld, wi t de te volgen procedure zal zijn. Duidelijk is thans wel. dat aan de Franse eis een aantal uitgewerk te verordeningen van het landbouw beleid op de hoofdpunten niet vooi 31 december zal kunnen worden vcldaan. De vraag is nu, of het verdrag van als vergelding voor een weigering van Rome, waarin wordt bepaald dat de beslissing over de overgang naar de tweede etappe moet worden geno men aan het einde van de dit jaar aflopende eerste etappe, zo kan wor den geinterpreteerd, dat dit besluit ook na 1 januari op de op 30 decem- Oostduitse erensdachten om de vo rige week burgerlüke medewerkers van de Amerikaanse commandant van Berlün, generaal-majoor Wat son, in Oost-Berlün toe te laten. Volgens in Washinton ontvangen berichten hebben de Amerikaanse autoriteiten in West-Berlijn kolonel Solowjew woensdag j.I. van deze maatregel op de hoogte gesteld. Oudste onderwijzer 80 met pensioen De oudste actieve onderwüzer van Nederland, de 80-jarige heer C. A. Lingmont uit de Ketenstraat te Rot terdam, draagt per 1 januari a.s. na 60 jaren voor de klas te hebben gestaan krijtje en aanwijsstok aan een jongere over. In 1901 ontving de heer Ling- mont zijn eerste vaste aanstelling te Rotterdam voor een wedde van f. 400.- 's jaars, waarvan hij 50 cent per maand als zakgeld mocht behou den. In 1904 behaalde hij de hoofd akte Na enkele jaren in Den Haag te hebben doorgebracht (scholen aan de Paul Krugerlaan en Van Bever- ninckstraat)waar hij LO Frans, LO tekenen. LO slöd en de aantekening gymnastiek behaalde, keerde de heer Lingmont als hoofd naar Rotterdam. In 1942 werd hij voorlopig gepen sioneerd. maar een jaar later weer als „tijdelijk" ingeschakeld en dat „tijdelijk" ïeeft tot nu toegeduurd. Dc heer Lingmont is een verwoed amateur-schilder en bovendien een gewaardeerde tweede tenor, die al 25 iaar in Rotte's Mannenkoor meezingt. kende kracht kan worden genomen. Met het naderen van het fatale uur hebben de ministers zich gisteren de gehele dag bezig gehouden met de technische details van twee belang rijke aspecten van het landbouwbe leid: de financiële verantwoordelijk heid en de vrijwaringsclausule. Wat het eerste punt betreft zijn de stand punten van de zes landen elkaar zo dicht genaderd, dat vandaag daar over overeenstemming werd ver wacht. Het grote struikelblok blijft voor alsnog de kwestie van de vrijwarings clausule. De EEG-landen, behalve Duitsland, hebben in beginsel een dergelijke clausule voor alle produk- ten aanvaard, die volledige bevoegd heid geeft aan de Europese commis sie om regelend op te treden met als beroepsinstantie de raad van mi nisters. Overeenstemming moet ech ter nog worden bereikt over de vraag, welke de maatregelen, in het raam van deze clausule te nemen, mogen zijn. Vlak voor de uitzending van de re de van de Franse president De Gaulle begon, werden er gisteravond op radio- en televisie stations in Al gerije en op vier plaatsen in Frank rijk door de rechtse extremisten aanslagen gepleegd. In Algerije viel daardoor het televisiebeeld van de generaal uit, terwijl zyn rede door de radio daarentegen, uitgezonderd in Oran, wel te volgen was. Het op treden van de generaal werd in Al- gerye echter voorafgegaan en ge volgd door piratenuitzendingen. die de bedoeling hadden zijn betoog te weerleggen. In Frankrijk hadden de OAS-plasticbommen slechts een ge ringe invloed op de kwaliteit van het televisiebeeld, dat wat vager en on zekerder dan gewoonlijk was gewor den- De OAS had de Fransen in Al gerye tenslotte nog uitgenodigd, de rede van het staatshoofd door een potten-en-pannen-concert te begelei den. In Oran brak gisteravond een vuurgevecht uit tussen soldaten en Europese burgers. Drie mensen werd ge dood en verscheidenen gewond. Strenge TT estdnitse maatregelen (Van onze correspondent in Bonn) dat een automobilist niet meer dan 10.S promille alcolhol in zijn bloed Vele WestdiiiKf» automnhilis-1Ria?:' hebben een grote vooruitgang, veie westauitse automoDins- Hij wijs(. daarbU de gQede resu] ten houden hun hart vast voor de strenge maatregelen, die minister van Juisttie Stammber- ber op stapel heeft staan om alcoholmisbruik bij snelverkeer de kop in te drukken. Volgens de minister zal het nodig zijn het toelaatbare gehalte alcohol, dat een autobestuurder in zün bloed mag hebben, van 1,5 promille op 0,8 Jmnten. Stammberger schijnt te spe en met het denkbeeld, dat elke auto mobilist voor een overtreding straf- punten moet krijgen op een speciale bekeuringslijst. Voor zeer zware over tredingen zouden bijvoorbeeld vier punten gegevenworden, voor minder ernstige drie, enz. De automobilist, die acht strafpun- ten op zijn kerfstok heeft, zou met intrekking van het rijbewijs gestraft moeten worden. Het hele strafregis ter zou zich over een periode van ruim twee jaar moeten uitstrekken. Sombere heren hebben nu al uitge rekend, dat men door vier maal in twee jaar te snel te rüden in de bebouwde kom zün rübewijs kan dronken automobilisten aan het tO' taal van verkeersongelukken steeds groter wordt. n 1953 bedroeg dit aantal 6,1 pro cent, in 1958 al 7.3. Het aandeel aan zware verkeersongevallen steeg nog zegd dan verantwoord was. „Ik heb (sterker: van 7.8 in 1953 tot 13, in daarby de reeds jaren bestaande ge- 11959. Het aantal mensen, dat hun ruchten over steekpenningen aan de i rybewijs wegens dronkenschap ach- heer Stalmann gereleveerd, zonder ter het stuur werd afgenomen steeg ten aanzien van de herkomst van I tussen 1953 en 1960 met 44,1 procent, deze geruchten een nauwkeurigheid Stammberger acht een bepaling, taten, die Oostenrijk en de Scandi navische landen met een dergelyke maatregel hebben bereikt. De weggebruikers denken er ech ter heel anders over. Zij achten 0.8 promille volmaakt belachelijk en wij zen er daarbij op. dat het vaststellen vs n het alcoholgehalte in het bloed kwijtraken. Voor dit vergrijp zou nooit met 100 procent zekerheid kan i,nen namelük twee strafpunten krü- geschieden. Een 0.8 promille-regel I Sen- zou dan ook heel ruim moetenwor- Daar vele Duitse wegen door klei- ■ÏV ^p.e?ePas^ z? zeggen zij. Jne plaatsjes leiden, waar men niet Medici en juristen, die door tele- harder dan 50 km mag rijden, en terug te brengen. Stammberger acht visiereporters, journalisten en radio- waar politiewagens met radar ach- dit nodig, omdat het aandeel van verslaggevers over deze kwestie wor-lter het struikgewas de snelle rijders den geinterviewd, hebben vaak sterk ongemerkt verschalken, hoort dit alwijkende meningen over het pro bleem. Allen zijn het erover eens, dat er iets moet worden gedaan, opdat het verkeer veiliger wordt. Of men echter tot- een 0.8 promille-regel moet overgaan, betwijfelen velen. Strafpunten Een ander ministerieel plan, dat vele automobilisten de stuipen op het lijf jaagt, is wel dat van de straf- vergryp tot de meest voorkomende in het westduitse verkeer. Het enige snoepje, dat minister Stammberger voor de automobilisten op het programma heeft staan, is een regeling, waarbij vele overtredin gen in het verkeer als „daden in strijd met de regels" zullenworden beschouwd. Voor dergelijke daden krygt men wel een fikse boete, maar er komt geen antekening in het strafregister. (Van enze Paryse correspondent) Het jaar zal in Frankrijk ten slotte toch niet zonder biefstuk be hoeven te worden uitgeluid. De al machtige president van de vakbond der Franse slagers, Drugbert, heeft jisteren zijn volgelingen uitgenodigd vanaf vandaag een punt achter de staking te zetten. Gisteren werd ver wacht dat vandaag ook de toevoer van runderen op de Parijse abat toirs wel weer het normale peil zou bereikenIn antwoord op dit tege moetkomende gebaar van de zijde der slagers, heeft de minister van Binnenlandse Handel, Missoffe, al la ten doorschemeren dat hij nu van zijn aanvankelijk voornemen om ook een prijsstop voor andere vleessoor ten schapen en varkens af te kondigen, zou afzien. Oe Thant benoemde vijf ondersecretarissen Oe Thant-, de waarnemend secre taris-generaal der Verenigde Naties, heeft gisteren vijf ondersecretarissen benoemd, namelijk de Fransman De Seynes, de Braziliaan Taveres de Sa, de Egyptenaar Loetfi, de Tsjechoslo- waak Nosek en de Nigeriaan Amachree. De Seynes en Tavares de Sa wa ren reeds onder Hammarskjöld on dersecretaris. Loetfi e:i Nosek zyn ja renlang permanent vertegenwoordi ger van hun land bij de V.N. ge weest en Amachree was rechtskun dig raadgever van de Nigeriaanse re gering. De drie andere ondersecretarissen zyn de Amerikaan Eunche, de Rus Arkadow en de Indiër Tsjakravarthi. Zij bekleedden deze post reeds on der Hammarksjóld en zij werden als zodanig door Oe Thant gehand haafd. Alle acht ondersecretarissen, die als Oe Thants voornaamste raadgevers optreden, zijn thans door hem be noemd. Rapport uitbreiding der leerplicht Er dient zo spoedig mogelijk een streefdatum te worden vastgesteld voor het invoeren van een 9-jarige leerplicht (tot 15 jaar). Zolang voor een aantal 14-jarigen dispensatie van de volledige leerplicht tot 15 jaar moet worden gegeven, dient voor deze jeugdigen een tweejarige partiële leerplicht te gelden. Volle dige leerplicht tot 16 jaar met gelijk tijdige invoering van een partiële leerplicht van twee jaar dient te worden voorbereid. Dit is de strekking van een door een studiecommissie van de Nederlandse Onderwijzers Vereniging samengesteld rapport betreffende de uitbreiding van de leerplicht. Het rapport is gistermiddag door de algemene vergadering van deze ver eniging met op een na algemene stemmen aanvaard. RIJ VERKEER: Geef vrye doorgang aan voetgan gers op zebrapaden. Sla niet met grote snelheid een hoek om Direct om die hoek kan een zebrapad liggen. Veldmaarschalk Montgomery arriveerde op het Londense vliegveld met een enorme kap- mes onder zijn arm. Dat had hij gekregen van een planter in Guatamala, waar hij de kerst-' dagen doorbracht. Geruchten gaan. dat hij zich daar ook bezig gehouden heeft met onofficiële bemiddeling in een geschil tus sen dit land en Engeland. De Engelse regering heeft echter reeds te kennen gegeven, evenals in het verleden niet erg gebrand te zijn op de politieke activitei ten van de veldmaarschalk. Krachtig protest van Koeweit bij Veiligheidsraad De regering van het vorstendom Koeweit heeft gisteren een krachtig protest bij de voorzitter van de Vei ligheidsraad ingediend in verband met de „aanhoudende druk, die Irak op Koeweit uitoefent, hetgeen ge paard gaat met troepenconcentra ties". Koeweit vestigt in zyn protest de aandacht op de „aanhoudende Iraak- se bedreigingen". Het verklaart dat hierdoor de spanning in het Midden- Oosten wordt opgevoerd. „Hetgeen een bedreiging vormt van de inter nationale vrede en veiligheid". Koeweit dringt er dan bij de Vei ligheidsraad op aan „maatregelen te treffen, opdat vrede en veiligheid in het betrokken gebied verzekerd wor den". Saragat voorspelt aftreden van de regering-F anf ani Giuseppe Saragat. leider der Ita liaanse sociaal-democratische partij, heeft gisteren in Rome voorspeld dat de geheel uit christendemocraten be staande regering onder professor Amintore Fanfani binnen een maand zal aftreden. Saragat verklaarde dat zijn party haar steun aan de regering op 27 januari a.s., wanneer in Napels het jaarlijkse congres van de christen democratische partij begint, zal op zeggen. „Toen de huidige (christendemo cratische) regering in de afgelopen zomer werd gevormd, is overeen ge komen dat zij zou aftreden, wan neer een der andere partijen, waar op zy in het parlement steunde, de ze steun zou intrekken. En professor Fanfani is een man, die zyn be loften houdt", aldus Saragat. Op prettig, veelzijdig kantoor is een aantrekkelüke, zelfstandige positie vacant voor een Brieven onder no. 86969 Reclame-Advies- en Adverten tiebureau „Die Haghe" N.V., Postbus 354, Den Haag. NIEUWE WETERING tabak, sigaren, sigaretten, wenst alle clientèle, vrienden en bekenden G. N. Voor zo spoedig mogelük gevraagd een voor eenvoudige administratie en typewerk. Firma GEBR. v. d. MEER HOGE RIJNDIJK 4A LEIDE Als U meer wilt weten over dagblad reclame, geel ons dan even een berichtje oi teleloontje (no. 25041) Onze vertegenwoordiger komt U gaarne zonder enige verplichting volledig inlichten. agent Rijnstreek-editie, Mr. Peeklaan 12, wenst U een gelukkig 1962. groente- en fruithandel, wenst zijn clientèle een G. N. brood- en banketbakkerü Kerkstraat 12 - Telef. 439 Oude Wetering, wenst alle cliënten en vrienden GELUKKIG 1962. A. H. v. d. MEER groente- en fruithandel Veerstraat 45, wenst alle clientèle, vrienden en bekenden een Z. N. OUDE WETERING, smederü - loodgietersbedrüf en elektro technisch Installatiebedrüf Z. N. J. v. d. MARK, Manufacturenhandel Veerstraat, Oude Wetering G. N. Café „DE SPORT" Weteringbuurt, wenst allen een GELUKKIG NIEUWJAAR. Zelfbedieningsbedrijf „DE TOREN" C. G. VAN DER MEER, Oude Wetering wenst U een GELUKKIG NIEUWJAAR. W. J. VAN DRIEL timmerman-aannemer, machinale houtbewerking, wenst zün geachte clientèle, vrienden en bekenden een voorspoedig nieuwjaar. VISHANDEL „DE ZALM", Oude Wetering wenst al zyn cliënten, vrien den en bekenden een gelukkig 1962 Fa. Idelenburg Co. wenst clientèle een voorspoedig nieuwjaar. Zeilmakerü Jac. de Jong zn. Kerkstr. 56 O. Wetering G. N. Tel. 01713—409 G. VAN STAVEREN gedipl. herenkapper parfumerieën Kerkstraat 84, Oude Wetering wenst clientèle en bekenden een voorspoedig nieuwjaar. ALBIN schoonmaakbedrijf Roelofstraat 10, OUDE WETERING, voorspoedig 1962. Fa. B. H. STOCKMANN, manufacturen - meubelen en confectie Roelofarendsveen, wenst U een VOORSPOEDIG 1962. A. P. VAN PELT brood-, koek en banketbakkerij wenst clientèle een gelukkig en voorspoedig nieuwjaar. J. W. M. v. WIERINGEN, luxebakkerij, Oude Wetering Allen een GELUKKIG NIEUWJAAR Aan allen een Z. N. J. G. KLEIN Café „MEERZICHT", Oude Wetering. P. VAN EGMOND petroleumhandel wenst alle clientèle, vrienden en bekenden Z. N. wenst geachte clientèle, vrienden en bekenden een VOORSPOEDIG 1962. SLAGERIJ Dorpsstraat 5, ZOETERWOUDE, wenst alle clientèle, vrienden en bekenden een GELUKKIG NIEUWJAAR. ADVERTEER •egelmatig in het brood-, koek- en banketbakkerü en üsbedrüf wenst U een GELUKKIG NIEUWJAAR. Rund-, kalfs- en varkensslagerü wenst alle clientèle en bekenden een GELUKKIG NIEUWJAAR. brood-, koek- en banketbakkerü, wenst alle clientèle en bekenden een GELUKKIG NIEUWJAAR. busonderneming Ter Aar G. N. HET ZUIVELHUIS Ter Aar. O. H. G. Levensmiddelenbedryf C. J. BESEMER Aardamseweg 55 GELUKKIG NIEUWJAAR. C. BOL AUTORIJSCHOOL wenst alle clientèle en bekenden een GELUKKIG NIEUWJAAR. Met volle garantie TP| rtlffBfflC Nieuwste modelle Ook bandrecorders I H iaW|\ir in 3 d^n- geplaats Geen aanbetaling Ikka» w Met volle garant! door groot bedrijf f 2,90 per week. POSTBUS 5097 - DEN HAAG LEERT IN LEIDEN AUTORIJDEN .KWAK'S Erkend Verkeersinstituut Zoeterwoudsesingel 104, telefoon 01710-22803 VEILIG Met nieuwste D.A.F. of Y.W, c.v.-installatiebedrijf vraagt wegens uitbreiding bekwaam voor diverse projecten in het westen des lands. Gegadigden dienen volledig op de hoogte te zijn de aanleg en werking van moderne warmwater- stoominstallaties. Bezit van rijbewijs wel gewe"i Inlichtingen en sollicitaties aan ons adres: Boonrak 45 - Valkenburg Z.-H. bij Leidi Telefoon 0 1718—4120, 4106.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 4