eiland AGENDA NeËNMoS Aanvaring na proefvaart MET EEN ENKEL WOORD Bfonchïleften NA de tragische botsing in Elisabethstad tussen de „blauwhelmen" van de Ver enigde Naties en de gendarmerie van Katanga, ziet het er, na het overleg in Kitona, toch wel wat plezieriger uit. Geholpen door de ondersecretaris-generaal van de V.N., dr. Ralph Bunche, en door de Amerikaanse ambassadeur in Kongo, Gullion, zijn premier Adoela van de centrale regering en president Tsjombe van Katan ga tot een afspraak gekomen, die een einde belooft te maken aan de afscheiding en de eenheid des lands schijnt te zullen herstellen. Dat ook Tsjombe die ondeelbaar heid van Kongo heeft erkend (voor Adoela was dat vanzelf sprekend) is een gebeurtenis van belang. Nu kan men zeggen, dat hij in een dwangpositie verkeert en dientengevolge niet anders heeft kunnen doen dan ja-knik ken. Maar zó zijn de besprekingen niet verlopen. In de eerste plaats duurden ze niet minder dan vijf tien uur en bovendien hebben de opvattingen op een zeker ogenblik zóveel verschil van mening aan het daglicht gebracht, dat Bun che en Gullion moesten bijsprin gen om de wagen in het spoor te houden. Hoe de overeenkomst verwezenlijkt zal worden, is nog niet duidelijk. Tsjombe sprak van een „voorlopig akkoordêê, dat nog moet worden goedgekeurd door het kabinet van Katanga en de vertegenwoordiging van het volk. Gehoopt mag worden, dat er van i beide zijden water in de wijn zal worden gedaan: door Tsjombe, die moet begrijpen, dat hij niet op een voetstuk mag blijven staan on de rest van Kongo laten ver- ommeren: door Adoela, die dient ue beseffen, dat het ingrijpen van de Verenigde Naties ten nadele van Tsjombe geen vrijbrief voor de centrale regering mag zijn de Katangezen als een soort „over wonnenen" te beschouwen. Als Kitona dus niet alleen een ak koord maar, méér nog, ook we derzij ds begrip heeft opgeleverd, dan zal er met de kromme stok van de militaire VN-actie toch een rechte slag zijn geslagen. Goede reportages (Van onze tv-medewerker» Na een zeer goede reportage van de intieme kerstviering in het ko ninklijk paleis op de Dam en het sportpraatje van Jan Cottaar, waar in deze het nu al druk had met de Tour de France van volgend jaar, zette de K.R.O. ons een logisch op gebouwde en intelligente reportage van de kamerbewoonster voor. Mu- sic-Box leverde niets verrassends op en boeide ons zeer matig. Tot slot poogde pater Verhagen Kerstmis te ontdoen van de romantiek, die er vaak aan kleeft. Een loffelijk stre ven. Tot slot iets anders. Als u niet al te zeer gehecht bent aan uw beeld scherm of aan het K.R.O.-radiopro- gramma ..Kopstukken", dan kunnen wij u ipet gerustheid, ja zelfs met enige klem raden, vanavond even na tien af te stemmen op het cabaret, dat Ton van Duynhoven voor de VARA-microfoon brengt. Kortgele den hebben we het al kunnen be luisteren. Onze mening: het behoort tot het beste, dat we in tijden in dit genre genoten hebben. TV op tweede kerstdag Het N.T5. - filmprogramma van dinsdagavond, tweede kerstdag, wordt gewijzigd, daar de aangekondigde hoofdfilm niet beschikbaar is. Het nieuwe programma luidt als volgt: 20 0020.30: Sport an Beeld. 203020.50: documentaire over dieren. 20.5021.15: ..La vie est une fète" (het leven is een feest), een sata- risch-humoristisohe uitbeelding van verschijnselen van de moderne tijd. (In 1961 bekroond). 21.1521.50: ..Apprendre a mar cher" (lopen leren), een gedanst ver haal van een man, die opnieuw moet leren lopen en verliefd wordt op de hem daarbij assisterende veipleeg- ster. 21.5022.50: ..De Wintertuin", een Italiaans programma, zoals aange kondigd is. LEIDSCH DAGBLAD - ZATERDAG 23 DECEMBER 1961 Verwaarloos zo niet die Bheamatische Fijnen Andert kunt D straks niet meer op of neer... Begin morgen die bloedzuiverende Kruschen-kuur om zelf te ondervin den - en al spoedig - hoeveel beter ge U voelt, naar lichaam en geest. Want ook Uw stemming heeft van reumatische pijnen zo te lijden. Eigenlijk vergallen die pijnen uw hele leven, belemmeren U in Uw doen en laten. En dat terwijl hulp voor 't grijpen ligt. Neem toch Kruschen. De kleine dagelijkse dosis doet wonde ren. Op Uw hele gestel. MOOI GELEGEN aan de Kaag te koop, plm. 1500 m2. Hooggelegen grond. Te bevragen: Hoge Rijndijk 201 - Leiden Telefoon 0 1710—23658 „Inmenging" Het ministerie van Buitenlandse Zaken van West-Duitsland heeft gis teren de Russische waarschuwing aan België tegen het beschikbaar stellen van militaire steunpunten voor de Bundeswehr, een „inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van een NAVO-land" genoemd en als zo danig scherp veroordeeld. Oost-Duitsland heeft gisteren bij Denemarken geprotesteerd tegen de Deense bereidheid om met West- Duitsland een gezamenlijk opperbe vel voor het Oostzeegebied te ves tigen. Oost-Duitsland zegt samen met an dere landen aan de Oostzeemaatrege- len te moeten nemen om zich veilig te stellen voor de Westduitse „agres sieplannen". ,,'t Staat in de sterren" nu in Den Haag Wie zich wil verlustigen in de aan blik van mooie meisjes, die dansend en zingend door het leven gaan. kan in. het Haagse Gebouw voor K. en W. terecht. Gestoken in kleurrijke kledij en tegen een achtergrond van dure decors treden deze meisjes daar met veel raffinement voor het voet licht. Ze maken deel uit van René Sleeswijk's Snip en Snap-Revue „'t Staat in de sterren", welke show in de komende weken in de Residentie te zien is. Stralend middelpunt van dit charmante gezelschap, waarin ook de London Starlets zijn opgeno men is Corry Brokken, een zangeres van formaat. Een andere ster. die aan dit revue-firmanent sohittert, ls de zanger van het Italiaanse lied, Willi Alberti. Willy Walden en Piet Muyselaar blinken in een aantal hu moristische tafereeltjes uit. Hun optreden als Mariene Dietrich en Josephine Baker is meer dan kos telijk. De muzikale leiding van Bill Stanford kan alleen maar voortref felijk genoemd worden. Al met al een revue, die het aankijken zeker waard is. Parijs bestrijdt de OAS „met alle middelen" De Franse regeringswoordvoerder, Terrenoire, heeft gisteren na een ka binetsvergadering bekendgemaakt dat de regering vastbesloten is de organisatie, die bekend staat als de organisatie van het geheime leger (OAS), met alle haar ten dienste staande middelen te bestrijden". Sommige demonstraties die tegen de OAS gericht zouden geweest zijn, zijn in werkelijkheid gevoerd met de bedoeling de regering te verzwakken en in de war te brengen, zo zei hij. De botsingen in Parijs tussen de politie en demonstranten zijn door linkse kringen bekritiseerd. Volgens hen is de regering in een positie gekomen waarin zij de politie tegen een „anti-fascistische demonstratie" moet laten optreden. Een functionaris van het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft gis teren gezegd dat de botsingen van dinsdag door communisten waren ge organiseerd en geinspireerd. Uit Algiers wordt vernomen dat de OAS een pamflet heeft uitgege ven, waarin wordt gezegd dat met in gang van gisteren een „kerst-wapen stilstand" van vijf dagen zal worden gehouden. De organisatie wordt ver antwoordelijk geacht voor het groot ste deel van de aanslagen met kneed- bommen in Algerije en voor de meer dan 200 ontplof' ngen, die dit jaar in Parijs zijn voorgekomen. De allereerste tocht van het bij de „Zaanlandse Scheepsbouw Maat schappij" te Zaandam voor Egypti sche rekening gebouwde motorschip „Aida" (2500 ton) heeft een slechte afloop gehad. Na een geslaagde twee daagse proefvaart op de Noordzee liep het schip gisteravond bij terug komt in het Noordzeekanaal toen het moest uitwijken door een onge lukkig manoeuvre van een tegenlig ger tegen een van de nog be staande pijlers van de Velser brug op. Daarbij ontstond aan stuurboord zijde, op een afstand van 25 meter van de voorsteven, een groot gat, zowel onder als boven de waterlijn. Het schip is na het engeluk naar de werf van de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij gevaren, waar het vanochtend zou worden gedokt. De „Aida" maakte vrij veel water. Tijdens de nacht van donderdag op vrijdag heeft de „Aida" voor de rede van Den Helder gelegen. Onder de 71 gasten, die de proefvaart mee maakten, bevonden zich vele hoge Egyptische autoriteit-en, die voor de ze gelegenheid speciaal uit Alexan dria en Cairo waren overgekomen. Volgens een voorlopige schatting zal de „Aida" minstens een week in het dok van de ADM moeten blijven. Geen voetbal in Aftl. Leiden De Afdeling Leiden van de KNVB heeft alle voor morgen vastgestelde wedstrijden afgelast. Ook alle amateur-voetbal en korf balwedstrijden werden in de loop van hedenmorgen afgelast. De semi-profwedstrijden worden overgelaten aan de consuls en arbi ters. Smokkelaars van hasjisj bij Vaals gearresteerd Bij de NederlandsDuitse grens in de omgeving van Vaals zijn gis teren drie smokkelaars van ver dovende middelen gearresteerd. Het zijn drie Grieken, die werkzaam zijn inDus seldorf. Zij waren op weg van de Belgische plaats Luik. Bij de grenscontrole bleek, dat een van hen honderd gram hashish in een krant verpakt in zijn broekzak over de grens wilde smokkelen. Hy gaf voor zelf aan het middel verslaafd te zijn en het voor eigen gebruik te hebben meegenomen. Kerstmis in Goa Het Indiase persbureau „Press trust of India" meldt, dat de Portu gese krijgsgevangenen in Goa een overvloedig kerstmaal zullen ontvan gen. Het hoofdkwartier van het In diase leger zou bevel gegeven heb ben de Potugese militairen, die in hun kazernes zyn geconsigneerd, rantsoenen te verlenen die gelijk zijn aan wat zij vóór de vijandelijkheden ontvingen, alsmede dezelfde verzor ging als voorheen. Het persbureau zegt voorts dat de gouvereneur-generaal van Goa en de leden van zijn staf op 22 december naar dezelfde vleugel van het paleis zijn overgebracht waar zij vór de vijandelijkheden woonden. HET R.-K. OECUMENISCH CONCILIE Het oecumenisch concilie van de Rooms-Katholieke Kerk zal in 1962 worden gehouden, aldus meldt het Italiaanse persbureau Ansa uit Vati caanstad. In een mededeling van het Vati- caan, maandag j.l.werd gezegd dat op eerste kerstdag in de basiliek van de Sint-Pieter een pauseliebul zal worden voorgelezen waarin de da tum van het oecumenisch concilie zal worden bekend gemaakt. Ansa verklaart dat in de bul alleen het jaar zal worden genoemd. Paus Johannes zou de dag en maand pas bekend willen maken wanneer het huidige voorbereidende werk in een gevorderd stadium is gekomen. P. v. tl. A. betaalt de tv-uitzending zelf In verband met de door de staats secretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen genomen beslissing, dat televisieuitzendingen van poli tieke partijen gesubsidieerd zullen worden uit de kijkgelden, heeft het bestuur van de P. v. d. A. op een vergadering in Den Haag zyn reeds eerder als enige politieke partij ingenomen standpunt gehandhaafd. Het bestuur acht het onjuist de po litieke propaganda anders dan dooi de politieke partijen zelf te doen financieren. Het partijbestuur heeft dan ook besloten in aansluiting aan het door de fractie van de partij in de Tweede Kamer ingenomen standpunt geen gebruik te maken van de mogelijkheid om declaraties in te diennen voor kosten, die verband houden met televisie-uitzendingen van de P. v. d. A. Kerstviering bij J. J. Krantz Zoon Het personeelvan de N.V. J. Krantz en Zoon kwam gistermiddag bijeen voor een gezamenlijke kerst viering. De directeur, de heer G. W. Borge- meester zette in zijn openingswoord het grote belang van een gezamenlijk kerstgedenken in deze woelige tijden uiteen. Hij was verheugd, dat allen bijeen waren gekomen en zag hierin een grote bereidheid zich op kerstmis te bezinnen. Ds. G. H. M. Posthumes Meyjes, schoonzoon van wijlen dr. L. P. Krantz, oud directeur van de N.V. las hierna het kerstevangelie voor uit Lu cas 2 en sprak naar aanleiding hier van een kort woord. Hy baseerde zijn toespraak op de tekst: „Weest niet bevreesd, ik verkondig u grote blijd schap, die al de volkeren wezen zal" Hierna speelde de directeur en Jan Willem van Bussel het ..Largo van Handel" voor viool met pianobege leiding. Gezamenlijk werden enkele kerstlie deren gezongen, waarna deze kort maar zeer geslaagde kerstbijeenkomst wrd besloten en kerstpakketten wer den uitgereikt. BINNENLAND Gisteren is geen overeenstemming bereikt over de nieuwe C.A.O. voor de administratief, technisch en toezicht houdend personeel in de metaalindus trie. Het overleg is verdaagd tot 26 jan. a.s. en men heeft besloten de hui dige C.A.O.die 1 Januari a.s. afloopt met een maand te verlengen._ Gistermorgen is door de voorzit ter van de Nederlandse Octroolraad, mr, lr. C. J. de Haan. het 100.000ste octrooi bewijs uitgereikt aan een ver tegenwoordiger van een Duitse firma. De officiële verlening van dit octrooi, dat het nummer 227.928 draagt, ge schiedde tijdens een bijeenkomst in het grote gebouw van de Octroolraad aan het Willem Witsenplein ln Den Haag. Als opvolger van de onlangs naar Australië vertrokken Bernard Drukker is benoemd tot beiaardier van de Munttoren in Amsterdam de heer Jan Albers. Deze woont ln Badhoevedorp. waar hij plano- en orgelles geeft. De afgelopen zomer slaagde hij voor het staatsexamen belaa-dler. De heer Al bers heeft het carillon van de Munt toren de laatste maanden reeds ge regeld bespeeld. In een logement aan de Prinsen- Sracht te Amsterdam is de 70-Jarige Klein, die onder invloed van sterke drank verkeerde, van een keldertrap gevallen. Met ernstige hoofdwonden werd hij naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, waar bleek dat h(j was over leden. Het gemeentebestuur van Utrecht heeft besloten een plein op het Ka nalen-eiland te Utrecht te vernoemen naar Dag HammarskJÖld. Op het Rokin te Amsterdam is de 81-Jarlge mevrouw J. M. Faber aan gereden door een tram van lijn 24. Zij stond bij het Spui op de vluchtheuvel achter een verkeerszuil en stapte plot seling op de trambaan toen de tram naderde. ZIJ werd tegen het wegdek geslingerd en ernstig aan het hoofd gewond. BIJ aankomst in het Binnen gasthuis bleek het slachtoffer te zyn overleden. De artiest Johnny Kraaykamp, die geruime tijd ln een Haarlems zie kenhuis heeft gelegen, is vanochtend ontslagen. Hli heeft echter nog een arm ln het gips en heeft de opdracht gekregen de eerste weken niet op te treden. BUITENLAND De Westberlijnse grenspolitie heeft gisteren nieuwe Amerikaanse ka rabijnen van het type-M2 gekregen. De M2 l6'n automatisch snelvurend geweer waarmee zowel afzonderlijke schoten als vuurstoten van 15 patronen achter een gegeven kunnen worden. Van Westberlijnse zijde zal de actie met luidsprekerwagens langs de sector grens gedurende de kerstdagen opge schort worden, aldus heeft een woord voerder van het gemeentebestuur mee gedeeld. De Marokkaanse vakbeweging heeft gisteren een staking van 8.600 postbeambten doen beëindigen, omdat een „zeker aantal" van de gestelde eisen is ingewilligd. Een kapitein van de Amerikaanse luchtmacht, de 43-jarige Joseph Kauff- man, is in West-Duitsland wegens spionage gearresteerd. Hy wordt ervan beschuldigd in oktober 1960 Ameri kaanse defenslegehelmen aan buiten landse agenten te hebben prijsgegeven. In Stockholm zal op 26 december een Nederlandse tentoonstelling van moderne kunst worden geopend. Het materiaal hiervoor ls afkomstig uit het Stedelijk Museum in Amsterdam en bestaat uit schilderijen, (o.m. van Van Gogh), beeldhouwwerken en grafie ken. Een onbekende heeft in Holly wood twee gestolen schilderijen, een Renoir en een Utrlllo. bij de politie in geleverd De schilderijen waren twee jaar geleden uit het huis van de ac trice Martha Hyer gestolen. Een cholera-epidemle in de Phl- lippijnen heeft reeds 852 doden geëist, aldus heeft het departement van Ge zondheid meegedeeld. Een kleine ze venduizend mensen zijn er sedert sep tember door aangetast en de ziekte breidt zich nog steeds uit. In Tokio zyn gisteren opnieuw twee arrestaties verricht naar aanlei ding van de verleden week gepleegde mislukte staatsgreep. In totaal zijn nu veertien personen in arrest. De nu ge arresteerden zijn een professor en een redacteur van een weekblad, die bei den opruiende artikelen hebben ge schreven. ZONDAG Gerecht 10: Soefi-beweglng. Spr mevr. mr. J. M. Kunst. 11 uur voorm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehova's getuigen te 5.30 uur nam. Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. Zellstra. 10 uur voorm. Stadhuisplein: „Komt allen te zamen'. Gemeenschappelijk zingen van kerstliederen. 8.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. Prediker: Kerstviering o.l.v. Evange list J. Maasbach. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Kinderfeest „De avonturen vap Pipo de clown". 2.30 uur nam Stadszaal (grote zaal)Radiosterren- show man.v. Johnny Hoes. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Half uur van Bezinning. 1.00-1.25 uur nam. DONDERDAG Casino-theater: K. en O.-film van de de maand "Le Million". 7 en 9.15 uur nam. Prediker; Evangelisatie Christenge meente „Ec.clesia", 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academie (trappenhuis): Tentoon stelling werjt- van Jan Schlechter onder auspiciën van L.A.K. (geopend tot 15 januari) De Lakenhal. Tentoonstelling 80 jaar tram. Werdagen 105 uur, zon dags 15 uur (t.ejm. 18 januari). Museum voor Volkenkunde. Tentoon stelling Japanse prenten. Dag. van 9 uur v.m.5 uur n.m.; zondag van 15 uur njn. (t/m 31 januari). Ryksmuseum Geologie en Mineralo gie, v d Werfpark 1; Tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Nederlandse opgravingen ln Egypte" (tot 25 februari). BIOSCOPEN Trianon: „Afspraak in september". A.l. Werkd. 2.30 - 7 en 9.15 uur; zon- en feestd.: 2.15 - 4.30 7 en 9.15 uur. Rex: „Tarzan de geweldige". 14 Jr. Werkd.: 2.30 - 7.15 en 9.15 uur; zon en feestd.: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 u.; Donderdagcyclus „De lachende vage bond". Casino: „Expresse Bongo". 18 Jr. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon- en feestd.: 4.45, 7 en 9.15 uur. (Vanaf zondag te 2.30 uur „Drie jongens en een hond"; donderdag avond K. en O. Llflo: „Daar droomt elk meisje van". A.l. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon en feestd.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: .Jerry als assepoetser". A.l. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon- e feestd.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Het oog van de duivel". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon- en feestd.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. „Astra-theater"-Wassenaar Vrijdag 8 uur, zaterdag 7 en 9.15 uur; zon dag 7 en 9.15 uur „De Held van Ma rathon". 14 jr. Maandag, woensdag en donderdag 8 uur „Vier meisjes en een miljonair". 14 ir. Dinsdag 7 en 9.15 uur „Flaming Star". 14 Jaar. Zondag, maandag, dinsdag en woens dagmiddag half drie „De lachende Vagebond A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: zaterdagmiddag 1 uur tot maandag ochtend (lste kerstdag) 8 uur: Apo theek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Maandagochtend 8 uur (lste kerstdag) tot dinsdagochtend 8 uur (2de kerst dag) Apotheek Van Drlesum, Mare 110, tel. 20406. dinsdagochtend 8 uur (2e kerstdag): Doeza-apotheek, Doe- zastraat 31, tel. 21313. Haven-apotheek Haven 18, tel. 20085. De Oegstgeester Apotheek, Wilhel- mlnapark 8, tel. 26274 is op zon- en feestdagen geopend van 12-13 uur. Weekelndedienst der tandartsen Voor spoedgevallen genomen zaterdag en tandarts D. Ph. H. Crommelln, tel. 22468, door tandarts J. C. wordt waar zondag door Wickevoort- lste kerstdag d. Veur, telef. 24724 en 2de kerstdag door tandarts Ch. A. M. Kengen, tel. 24516. Zondagsdienst der hulsartsen Voor spoedgevallen nemen van zater dagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur waar de doktoren Van Winger den, tel. 30791, 's-Gravesande, tel. 31919, De Jong. tel. 32877 en Masten broek, tel. 25046. Van maandagmorgen 8 uur tot dins dagmorgen 8 uur de doktoren Jansen, tel. 31024. Langezaal. tel. 24855, Ver hoef. tel. 32505, Pieterse, tel. 24403. en Postel, tel. 23089. En van dinsdagmorgen 8 uur tot woensdagmorgen 8 uur de doktoren Coutinho, tel. 30363, Van Leeuwen, tel. 20412. Hartman, tel. 26371. Pleiter, tel. 31337 en K Jasperse, tel. 24961. B() geen gehoor van Uw nulsarts oi specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 14.15 V. d. jeugd. 14.50 Boek- bespr. 15.10 Gram. 15.15 Een feestelijke dag, hoorsp. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. 18 00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.35 Artistieke staalkaart VPRO: 19.00 Kerstfeest, progr. v. d. kind. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Dansmuz. 21.50 Soc. com mentaar. 22.05 Man ln de stad. caba ret. 22.30 Nws. 22.40 De zwarte dia mant, hoorsp. 23.10 Zlgeunerork. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 14.30 V. d. Jeugd. 15.30 Fluit en piano. 15.55 Omr. ork. en sol. 16.45 Meisjeskoor. 17.00 Tussen Schelde en de Zee. klankb. 17.50 Amateursprogr. 18.10 V. d. Jeugd. 18.30 Lichte muz. 18.50 U bent toch ook van de partij?, lezing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Wedstr. 19.45 Lichtbaken, lezing. 19.55 Kamerork. 20.50 En nu mijn geval, vra- genbeantw. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Licht progr. 22.20 22.25 Boek- bespr. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag ln. 23.00 Meesterwerken v. d. religieuze muziek, muz. lezing. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 15.00 Actuele kanttekeningen rond de naderende kerstdagen. 15.45 Muzikale show. 16.30 Film. 17.00-17.30 V. d. kind. 19.30 Quiz. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Liedjes. 20.45 Literaire quiz. 21.30- 22.45 Gevar. progr. Hoestdrank in tablefvorm.95ct VOOR ZONDAG 24 DECEMBER. Hilversum I (402 m.). VARA; 8.00 Nws. 8.18 Trombone kwart. 8.25 V .h .platteland. 8.35 Ge- vair. progT. 9.45 Geestelijk leven, toe spraak. 10.00 Concertgebouwork. en sol. 10.30 Gevar. progr. AVRO.12.00 Gevar. muz. (Om pLm. 12.30 Sport- ber.). 13.00 Nws. 13.07 De toestand' in de wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 ProgT. v. d. weggebruikers. 14.00 Motetgezelschap. 14.30 Kunst- symposion. 15.10 Harpkwint. 15.50 Dansmuz. 16.30 Sportrevue. VARA.: 17.00 Gevar. progr. 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws.. sportuitsl. en sportjourn. VPRO 18.30 Orgelconc. IKOR: 19.00 V. d. jeugd. 19.30 De Open Deur. le zingen. AVRO.: 20.00 Nws. 20.05 Volks kerstzang. 21.00 Vlucht voor Herodes. hoorsp. 21.40 Gram. 22.00 Pianorecital. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Meded. en sportuttsl. 23.00 Lichte muz. 23.25 Gxam. 23.55 Nws. IKOR: 24.00—1.00 Kerstnach'tdiienst. Hilversum II (298 m.J. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram 8.25 Hoogmis. NCRV; 930 Nws. en waterst. 9.45 Gram. Convent van Kerken: 10.00 Gereformeerde kerkd. NCRV: 11.30 Gewijde muz. 12.00 Gram. KRO.: 12.16 Bultenl. oomim. 12.25 Joods pro gramma. 12.55 De hand aan de ploeg, lezing. 13.00 Nws. 13.05 Gevar, progr. 13.30 V. d. kind. 14.00 Brabants ork. 14.25 Hobokwartet. 14.50 Noord-Hol lands Fllharm. ork.. koor en sol. 15.20 Muzikale lezing. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. IKOR- 17.00 Adventsstonde. IKOR: 18.00 Het Geladen Schip, kri tieken. 18.30 Het licht schijnt oveT- al lezing. 18.40 Wilde Ganzen af en aan, gesprek. 18.56 Nu even nuch ter. gespTek. NORV: 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Samenzang. 19.30 Door een geopende deux in de h,emel, lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Testbe- mannlng, hoorsp. (deel 13). 20.40 In ternationale kerstliederen. 21.10 Kamp vuren langs de evenaar, lezing. 21.30 Strljkikwart. 22.00 The Messiah, oratp- rium (fragmenten). 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Omr.ork. 23.00 Kerst avond' voor de vluchtelingen. 23.56 1.30 Plechtige nachtmis. Radlo-Bloemendaal 9.30 uur ds. G. Toornvliet; 11 uur ds. G. Toornvliet dienst voor belangstellenden; 3.30 uur ds. P. N. Kruyswijk. Eerste kerstdag 9.30 uur ds. G. Toornvliet; 11 uur kerstfeestviering Kinderdlenst; 3.30 uur ds. P. N. Kruys wijk en ds. G. Toornvliet Kerst wijding. Tweede kerstdag 10 uur ds. G. Toornvliet. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 16.5518.00 Eurovisie: Pro testantse kerkd. in Salzburg. 19.30 Weekjourn. 20.00 Sport in beeld. NCRV 20.30 Zang en plano. 20.40 Documen tair progr. 31.10 Kamerork. en soliste. 21.35 Voordr. 22.05 Ballet. NTS; Kerst liederen. 23.501.15 Eurovisie: Plech tige Nachtmis te Rome. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S. Engeland, BBC Home Serv. (330 m.) 12.20 Verz.-progir. 13.25 Gevar. muz. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Klankb. 14.40 Gram. 15.00 Wenken v. d. tuin. 15.30 Recital. 16.00 Kerstliede ren en voordr. 17.20 Klankb. 18.00 Kerstverhaal. 18.15 V. d. jeugd. 18.50 Lezing. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. en Jcurn. 19.45 Amu6.muz. 20.30 Brief uit Amerika. 20.46 God6d. progr. 21.25 Llefdadlgh.oproep. 21.30 Gevar. progr. 22.00 Kerstplakboek 23.00 Nws. 23.10 Recital. 23.50 Epiloog. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.37 Strijkkwart. Engeland. BBC Light Programme (1500 en 247 m.). 12.30 Kerkd. 12.55 Progr overz. 13.00 Verz. 14 30 Gevar. progT. 15.00 Gevar. progr. 15.30 Hoorsp. 16.00 FllmprogT. 17.00 Gevar. muz. 18.00 Interviews en gram. 19.00 Popul. liedjes. 19.30 Gevar. progr. 20.30 Nws. 20.35 Gevar. progr. 21.30 Samenzang. 22.00 Gram. 2.15 Kerstmuz. 23.00 Bas en plano. 23.30 Nws. 23.35 Lichte muz. 0.55 Nws. 100 Klokgelui. 1.03—2.00 Eerste Com munie. Nordwestdeutsche Rundfunk (309 m.) 12.00 Ork.conc. 13.00 Nws. 13.10 Sprookjesmuz. 14.45 Kamermuz. 15.30 Hoorsp. 16.50 Nws. 17.00 Kerstliederen. 20.00 Kerstconc. 21.30 Kerstliederen. 22.30 Kerstconc. 24.00 Klokgelui. 0.15 Amus.muz. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. Frankrllk 3 (280 en 235 m.). 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc. 13.40 Hoorsp. 15.50 OpeTettemuz. 17.45 Ork. conc. 19.35 Lichte muz. 20.00 Kamer muz. 21.30 Hoorsp. 23.15 Orgelrecital. Brussel (324 en 484 m.). 324 ni.: 12.00 Nws. 12.03 Vlaamse muz. 12.30 Weerber. 12 35 Amus.ork. 13.00 Nws. 13.15 V.d. sold. 14.00 Gram. 15.00 Lichte muz. 15.30 Sportreporta- fes. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 portuLtsl. 17.50 Llohte muz. 18.00 Koorzang. 18.30 Goded. uitz. 19.00 Nws. 19.30 Zangrecital. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23.05 Kerstprogr. 23.30 Gram. 23.55 Nws. 24.001.00 Nachtmis. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Verz.progr. 14.25 In ter 1. voetbal wedstr. België Bulgarije. 16.15 Verz.progr. 17.00 Nws. 17.45 Ork.conc. 18.50 Gram. 19.00 Kath. halfuur. 19.30 Nws. 20.30 Gram. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazz. 22.55 Nws. 23.00 Hoorsp. 23.30 Gram. 23.55 Nws. 0.031.00 Gevar. progT. VOOR MAANDAG 25 DECEMBER Hilversum I, 402 m. één dak, klankb. 19.15 Gram. 19.25 Komt. verwondert U hier mensen, toe spraak. 19.40 Hobo en plano. 20.00 Nws 20.05 Metropole ork. en sol. 20.45 Quiz. 21.35 Spaanse muz. 22.00 Klassieke muz. I. d. pauze: (22.50-22.40 Nws.) 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Kerstzangdienst. 8.00 Nws. 8.15 Gram. IKOR: 8.30 Zang. voordr. en muziek rond het kerstfeest. 9.00 Korte kerkd. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Hoogmis. 11.30 Gram. 11.45 Kerstliederen. NCRV: 12.15 Gewijde muz. Nationaal Programma: 13.00 Kersttoespr. door H.M. de Koningin. NCRV: 13.15 Nws. 13.30 Vocaal dub- belkwart. 14.00 Gram. 14.30 Sopr., fluit en orgel. 15.05 Kerst-declamatorlum. 16.00 Kerstcantate. 16.30 Kerstwijding Molukse Jongeren. Convent van Ker ken: 17.00 Gereformeerde kerkd. NCRV: 18.30 Süsser Trost, meln Jesu kommt, cantate. 18.50 Openbaar Kunstbezit. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Geestelijke lie deren. 19.30 Marinierskapel. 20.00 Vo caal ens., kinderkoor, knapenkoor en instrumentalisten. 20.45 Begint het U te vervelen?, lezing. 21.00 Kerstorato rium. 22.05' Kerstfeestviering van het Leger des Hells. 22.30 Nws. en SOS- ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.05 Kamermuz. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. (Over de 4e l(jn van 18-20 uur) I: Peter Tsjaikowsky: 1. Symphonie nr. 2 in c kl. t. op. 17. Andante soste- nuto - Allegro vivo. Andantino mar- ziale, quasi moderato. Scherzo. Allegro molto vivace - L'istesso tempo. Mode rato assai - Allegro vivo - Presto. Phil- harmonia Orkest o.l.v. Carlo Maria Giulini; 2: Concert voor plano en or kest nr. 1 in bes kl. t.. op. 23. Allegro non troppe e molto maestoso. Allegro con splrlto. Andantino semplice. Pres tissimo. Allegro con fuoco. Snura Cher- kassky, piano. Philharmonlsch Orkest van Berlijn o.l.v. Leopold Ludwlg. II: Alexander Boroaln. Steppenschet- sen. Philharmonlsch Orkest van Ber lijn o.l.v. Ferenc Fricsay. III: Antonin Dvorak: Symphonie ln e kl. t. op. 95. (Uit de Nieuwe Wereld) Adadlo, allegro molto. Largo. Scherzo, Molto vivace. Allegro con fuoco. Phil harmonlsch Orkest van Wenen o.l.v. Rafael Kubelik. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 15.30-16.30 Eurovisie: Kerst progr. v. d. BBC: Billy Smart's Circus. Convent van Kerken: 17.00 Gerefor meerde kerkd. NTS: 18.00-19.20 Euro visie: Kerstmis 1961 ln Beriyn. 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.00 One- Man-Show. 2260-22.40 Epiloog. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m, 12.00 Gram. 13.00 Kerstconc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gram. 14.40 Gevar. muz. 15.10 Gram. 16.00 Kerst boodschap door H.M. de Koningin. 16.10 Kerstliederen en voordr. 17.30 Quiz. 18.00 V. d. Jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.10 Liefdadlgh. 00 Kerst progr. 21.30 Strijkkwart. 22.00 Hoorsp. 23.00 Nws. 23.10 Radio- Engeland, BBC, Light Programme, 1500 en 247 ni. 12.30 Kerkd. 12.55 Progr.-overz. 13.00 Verz.-progr. 14.15 Gevar. muz. 15.30 Voordr. en muz. 16.30 Hoorsp. 17.00 Gevar. progr. 17.45 Voordr. 18.00 Ge var. progr. 18.45 Gram. 19.00 Quiz progr. 19.40 Liefdadigheidsoproep. 19.45 Hoorsp. 20.00 Lichte muz. 20.30 Nws. 20.35 Hoorsp. 21.00 Licht progr. 21.30 Lichte muz. 22.00 Licht progr. 22.30 Gevar. muz. 23.30 Nws. 23.35 Gevar. muz. (verv.). 0.30 Lichte muz. 0.45 Meditatie. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 ni. 12.00 Symfonische muz. 13.00 Nws. 13.10 Ork. conc. 14.40' Kerstliederen. 15.00 Gevar. muz. 16.30 Kinderkoor. 17.20 Kerstoratorium. 19.00 Nws. 19.15 Kerstmuz. 19.30 Ork. conc. met sol. 21.45 Nws. 21.55 Ork. conc. 22.30 Liclr te muz. 24.00 Nws. 0.05 Ork. conc. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.30 Hoorsp. 15.30 Hary Janos, opera. 17.45 Lichte muz. 20.05 Ork. conc. 23.15 Sol. conc. 23.40 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 cn 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Vlaamse muz. 15.00 Gram. 16.00 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.15 Dansmuz. 17.45 Orgelmuz. 18.00 Protest, ultz. 18.15 Kerkorgel. 18.30 Godsd. uitz. 19.00 Nws. 19.40 Viool- recital. 20.00 Opera- en belcantoconc. 21.30 Lichte muz. 22.00 Nws. 22.15 Amus. ork. 22.35 Volksmuz. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Kerstprogr. 17.00 Nws. 17.40 Gram. 18.45 Idem. 19.00 Kath. halfuur. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazz. 22.55 Nws. 23.00 Gram. 23.55 Nws. VOOR DINSDAG 26 DECEMBER Hilversum I, 402 m. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Beiaardconc. 9.00 V. d. kleuters. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Kerstliederen. 10.20 Vrede in onze wereld?, lezing. 10.50 Efratha, cantate. 11.10 Iets voor niets, praatje. 11.20 Aan de ochtend van morgenochtend, laaroverz. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.- meded. 12,33 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Promenade-ork. en solist. 14.00 V. d. Jeugd. 14.30 Messiah, geestelijk orato rium. 17.30 Pianospel. 17.45 Sport revue. 18.00 Nws. 18.15 Eventueel act. 18.20 Lichte muz. 18.35 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous par- le. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Die Fledermaus. operette. 21.00 U spreekt met Bell, klankb. over de telefoon. 22.05 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.25 Plechtige hoogmis. NCRV: 9.30 Nws. en waterstanden. 9.45 Gram. IKOR: 10.00 Sopr. en orgel. 10.30 Kerstzangdienst. 11.30 Ber. uit de kerken. 11.35 Caba- retprogr. NCRV: 12.00 Gram. KRO: 12.15 Gram. 12.50 Uitgestoten, aan vaard of vergeten?, lezing. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 13.45 Concertgebouwork. en soliste. 14.30 Gesprekken met mis sionarissen over de gehele wereld. 16.00 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Regeringsultz.: Leven en streven in Suriname, door pater A. Hafken- scheld cssr. 18.00 Uitbeelding van het kerstgebeuren, gespr. 18.30 Metropole ork. 19.00 Nws. 19.10 Kerstliederen. 19.35 Blokfluit en plano. 20.00 De Kerstbeeldjes uit de Provence, hoorsp. 21.00 Rotterdams fllharm. ork., koor en sol. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Gram. 23.30 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 15.30 IJssterrenparade. 16.15- 17.45 Zaalhandbal te Utrecht. 20.00 Sport ln beeld. 20.30-21.45 Speelfilm. 21.50-22.50 Amusementsprogr. v. d. Ita liaanse TV. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC, Home Service, 330 m. 12.30 Klankb. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws.' 14.40 Discussie. 14.55 Lezing. 15.15 Spel. 16.15 Hoorsp. 17.45 Praatje. 18.00 V. d. jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. -19.15 In the South-East. 20.00 Gevar. progr. 20.45 Alt en piano. 21.00 Praatje. 21.30 Ka mermuz. 22.45 Lezing. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Debat. 24.00 Nws. en weer ber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland. BBC, 1500 en 247 m. Light Programme, VARA: 8.00 Kerstklokken. 8.01 Nws. 8.15 V. d. Jeugd. 9.15 Kerstoratorium. VPRO: 10.00 Kerstdienst. 11.15 Iets voor niets. 11.30 Voordr. en muz. VARA: 12.00 Gram. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Pianotrio. Natio naal programma: 13.00 Kersttoespr door H.M. de Koningin. VARA: 13.15 Nws. en gram. 13.30 Promenade-ork en solist 14.20 Strykork. 14.50 Lichte j" j™. nn Mu/c muz. en reportages. 16.35 Gram. 17.00 u 00*1UU nws' V. d. Jeugd. 17.30 Kerstliederen. 18.00 Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. Nws. 18.15 Lichte muz. 18.45 Zonder I 12.00 Orgelmuz. 12.15 Klass. muz. 11.00 Gevar. progr. 13.00 Gram. 14.10 Sportparade. 14.30 Gevar. muz. 14.55 Races. 15.15 Lichte muz. 16.45 Voetbal. 17.42 Licht progr. 18.00 Sportverslagen 19.00 Lichte muz. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en journ. 20.24 Voetbalcomm. 20.31 Lichte muz. 21.00 Twintig vra gen. 2131 Gevar. progr. 22.31 Gram 23.30 Nws. en sport. 23.40 Dansmuz. 12.45 Bultenl. kerstliederen. 13.00 Nws. 13.10 Ork. conc. 14.30 Liederen. 17.00 Hoorsp. 18.35 Kerstliederen. 19.00 Nws. 19.40 Die vier Groblane. operette. 21.45 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.15 Dansmuz. 24.00 Nws. 0.05 Jazzmuz. 1.00 Weer- ber. en gevar. muz. Frankr)jk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Crk. conc. 14.15 Ka. mermuz. 14.45 Klass. muz. 17.00 Ka- mermuz. 1860 Operamuz. 20.00 Ork. conc. 23.13 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12 03 Gram. 12.30 Weerber. 12.40 Gram. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Gram. 15.00 Ork. conc. 16.00 Operettemuz. 17.00 Nws. 17.15 Altvioolrecital. 17.40 Gram. 17.45 Kerst liederen. 18.00 Gram. 18.10 Gewijde muz. 18.30 Gram. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muz. 20.00 Hoorsp. 21.15 Jazz- muz. 22 00 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.03 Idem. 15.03 Idem. 17.00 Nws. 17.15 Ork. conc. 18.30 Discografie. 19.00 Kerst- progr. 19.30 Nws. 20.00 Ork. conc. 22.00 Wereldnws. 22.15 Vrije tijd. 22.55 Nws. VOOR WOENSDAG 27 DECEMBER Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Kookpraatje. è.15 Gram. VPRO: 10.00 Kamerkoor. VARA: 10.20 V. d. huisvr. 11.00 Gevar. progr. (herh.). 12.10 Hammondorgelspel. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 V. h. plat- teland. 12.38 Instr. kwint. 13.00 Nws. 13.15 Dansmuz. 13.45 Gesproken por tret. 14.00 Omr. ork. 15.00 1961 is voor- bij, toespraak. 15.10 V. d. Jeugd. 17.00 Hammondorgelspel. 17.20 Dansmuz. 17.50 Regeringsultz.: Het emigratie- praatje v. H. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 R.V.U.: Enige aspecten v. cl. moderne litteratuur - II, door Willem Brandt. 19.00 V. d. kind. 19.10 VARA- varia en gram. 19.20 Een woord voor goede verstaanders, lezing. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.30 Zestig Jaar levens ervaring, lezing. (13). 20.45 Bas en pia- no. 21.00 De koning ls dood. hoorspel. 22.30 Nws. 22.40 Act. problemen. 22.55 Kamermuz. 23.15 Jazzkron. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.30 Idem. 7.50 Meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 8.50 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gewijde muz. 11.15 De nieuwe chauffeur, hoorspel. 12.05 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gewijde muz. 12.37 Herv. kerkd. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.05 Gram. 15.00 Jeugdconc. 15.45 Vrye tijd wel besteed! 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Regeringsultz.: Plaats en functie van het Koninkhjk Insti tuut voor de Tropen. Ir. M. van Bot- tenburg. Hoofd van het Advies- en Do- cumentatiebureau spreekt over: We reldbevolking en Wereldvoedsel. 18.10 Gewyde muz. 18.35 Het spektrum: ge sprekken. 18.50 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.10 Radiofilharm. ork. 20.55 Verkeersbalans: Achteruitgaan, hollen of stilstaan?, gesprekken. 21.30 Meisjeskoor en instr. kwint. 21.50 Pia norecital. 22.30 Nws. 22.40 Avondover denking. 22.55 Kerstoratorium. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lijn van 18-20 uur) So schön wie heut' (Grothe), Sprich zu mlr von Llebe, Maria (Bixio), Or kest Alfred Hause; Kannst du pfelfen, Johanna (Axelson), Was macht der Maier am Himalaya (Profes), Orkest Willy Berklng; Llebe 1st ein Geheim nis (Doelle), Von acht bis um acht (Kudritzki), Orkest Alfred Hause; Was macht du mit dem Knie meln lleber Hans (Fall), Bist du einsam heut' nacht (Turk), Orkest Willy Berklng: Wenn die Sonne hinter den D&chern versinkt (Kreuder), Einen Walzer für dlch und für mlch (Grothe), Orkest Alfred Hause; Charleston (Mack), Or kest Peter Cramer; La Chanson d'Or- phée (Bonfa), Orkest Helmut Zacha- rias; Les amoureux des bancs publics (Brassens), Georges Brassens; Petite fleur (Bechet), Edmond Hall; Sempre que Lisboa canta (Rocha), Orkest Bert Kaempfert; Qulen te va a querer (Pe rez Javaloyas), Los Javaloyas; Theme from a summer place (Steiner), Orkest Kurt Edelhagen; Don't flirt with me (-), Hank Thompson: Honey moon (Scharfenberger), Alice, Ellen Kessler, Peter Alexander; Envoi la muslque (Dumont), Maurice Larcange; Alexan der's ragtime band (Berlin). Dutch Swing College Band; Pablito (Michevl) Maurice Larcange; Side blj side (Woods), Caterina Valente; Poor little rich girl (Noèl Coward), Orkest Victor Silvester; Bartender's polka (Gerlach) Hank Thompson; Romantica (Rascel), Arturo Testa; Swanee river (Foster), Orkest Sy Oliver; Melody sublime (Jean), Orkest Chaquito; Ay cosita lin- da (Galan), Los Espanoles; Dolores my own (Cavallaro). Carmen Cavallaro: Take it (Kaempfert), Orkest Bert Kaempfert; Beale street blues (Han dy), Madeira (de Paris), High society (Lemonier), Orkest Wilbur de Paris; White cliffs of Dover (Kent). Bottom of the bottle (Bilk), Lazy river (Car- mlchael). Mr. Acker Bilk Paramount Jazz Band; I ain't gonna give nobody none o' this jelly roll (Williams), Black and tan fantasy (Ellington), Ti- gerrag (La Rocca), Dutch Swing Col lege Band. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.35 Intern, jeugdjourn. CVK-IKOR-RKK: 17.45-18.05 Jeugdprogr. over de Bybel. NTS: 20.00 Journ. en weerber. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.35 Cabaret. 21.00 Sport. NTS: 21.25 Onbekend ta lent. VARA: 21.55-22.40 Forum. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m, 12.30 Beroepsvoorlichting. 13.00 Volksdansen. 13.30 V. d. boeren. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Quiz. 14 40 Gram. 15.00 Ork. conc. 16.00 Hoorsp. 17.00 Vespers. 17.45 Lezing. 18.00 V. d. jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 Quiz. 21.00 Ork .conc. 22.00 Liederen. 23.00 Nws. en comm. 23.30 Gevar. muz. 23.45 Voordr. 24.00 Nws. en weerber. 0.06- 0.36 Kamermuz. Engeland, BBC, Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Gevar. muz. 12.31 Lichte muz. 13.31 Popul. muz. 14.31 Gram. 14.45 V. d. kind. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Ierse muz. 16.31 Muz bij het werk. 17.15 Mrs. Dale's dagb. 17.31 Ultsl. races. 17.34 Gram. 18.31 Ber. en tevar. muz. 19.30 Nws. en act. 19.40 portnws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en Journ. 20.25 Sport. 20.31 Gevar. progr. 21,00 Lichte muz. 21.31 Hoorsp. 22,31 Gevar. muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Gram. 0.31 Lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m- 12.00 Volksmuz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 14.45 Gram. 16.00 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.30 Gram. 20.20 Spel. 21.45 Nws. 22.15 Planorecital. 23.00 Jazzmuz. 23.15 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Lich te muz. 0.30 Gram. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.25 Gram. 14.15 Kamermuz. 15.05 Ork. conc. 21.00 Hoorsp. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Amus. ork. 12.50 Beurs- ber. 13.00 Nws. 13 15 Kamermuz. 15.00 Liederen. 14.40 Gram. 15.30 Gram. 16.00 Beursber 16.06 Oratorium. 17.00 Nws. 17.15 Gram. 17.20 Lof van het Vlaams toneel. 17.45 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.10 Lekenmoraal en fi losofie. 18.30 V. d. sold. 18.50 Sport- kron. 19.00 Nws. 19.40 Vlaamse liede ren. 19.50 Herinneringen aan toen 20.00 Verz.-progr. 22.00 Nws. 22.15 Zangrecltal. 22.35 Klavecimbelmuz- 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.03 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.03 Ork. conc. 15.03 Lichte muz. 16.08 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Gram. 18.30 Moderne Jazzmuz. 19.30 Nws. 20.00 Chansons. 20.58 Les surprises de l'amour, kameropera. 22.00 Wereldnws. 22.15 Gram. 22.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2