Financiering van de radio kan wellicht spoedig op de helling Ook voor ambtenaren geen uitkering ineens O ~''m f- ALTI10 ZWARE DAG VOOR BEWINDSLIEDEN DREIGING EN GEVAREN VAN COMMUNISTISCHE TACTIEK TIP VAN BOOTZ DAF-TRUCKS GEBR. VAN ULDEN Overheid houdt doping-zaak scherp in oog Meer salaris voor radio- tv-personeel Nieuw lid van Tweede Kamer uw 3-in-1 drank Regering hield voet bij stuk STAHLMANN gaat vrijuit CHALET KAAS GEVECHTEN OP CUBA? „Financiën" in de Eerste en Tweede Kamer Samenwerking der vrije wereld dient versterkt te worden Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 21 december 1961 Derde blad no. 30535 Staatssecretaris antwoordt Kamer: fVan onze parlementaire redacteur) Staatssecretaris mr. Y. Scholten heeft gistermiddag enkele Twee de-Kamerleden gerustgesteld met de verzekering, dat de financiële belangen van de radio niet in het vergeetboek raken. Zoals bekend is vooral de financiering van de Wereldomroep het knelpunt. De omroepverenigingen dringen er al jaar en dag op aan, dat dit instituut uit de algemene midde len gefinancierd zal worden en niet uit het kijkgeld, zoals tot nu toe gebeurt. Dit zou voor de om roepen aanzienlijk meer armslag betekenen. Staatssecretaris Scholten gaf toe, dat de financiering van de Wereldomroep een belangrijk punt is. Hij achtte het ook niet nodig, dat gewacht werd tot over deze kwestie een eindrapport is verschenen. Reeds na een tus sentijds advies kan er volgens hem vrij spoedig een beslissing worden genomen. Overigens bestreed mr. Scholten met klem de vaak gehoorde opvat ting, dat de regering de bouwplan nen voor televisiestudio's zou tegen houden. De staatssecretaris wilde voor eens en voor altijd afrekenen Geen gratificatie r Juist op de dag, dat staats secretaris mr. Y. Scholten in de Tweede Kamer zei, dat hij niets kon mededelen over de salaris sen van het radio- en televisie- personeel, heeft het College van Rijksbemiddelaars een beslissing genomen in deze met zoveel ge rucht omhangen loonkwestie. Het College heeft de betrok ken werkgevers en werknemers medegedeeld, dat de voorge stelde (hogere) salarisschalen zijn goedgekeurd met dien ver stande, dat voor het jeugdig administratief personeel enige aanpassing aan de algemeen voor deze groep geldende rege lingen nodig is. Er bestaan echter bezwaren tegen het voorstel tot invoering van een kerstgratificatie. Deze gratificatie wordt derhalve niet goed gekeurd. Door partijen is voorts toegezegd, dat de collectieve arbeidsovereen komst, waarin de nieuwe salaris schalen zullen worden neergelegd, op korte termijn ter goedkeuring aan het College zal worden aangeboden. Tenslotte is het College akkoord ge gaan met het verlenen van een uitkering aan het personeel van 2.5 procent van het inkomen over het jaar 1961, overeenkomstig het ver zoek, dat partijen aan het College hebben gedaan. met de verhaaltjes, die hieromtrent de ronde doen. Zij missen volgens hem elke grond. Zoals bekend zijn enige ttfd geleden spanningen ontstaan over de zend tijd van de VPRO, omdat deze om roepvereniging voortaan minder ge sproken woord moet uitzenden. Dit onderwerp was ook ter sprake ge bracht tijdens de discussie. Staats secretaris Scholten had begrip voor de VPRO, maar ook voor een goede coördinatie van de programma's. De hierbij betrokken commissie heeft een beslissende bevoegdheid. „De zaak heeft mijn volle aandacht. In januari zal er nog een bespreking over zijn", aldus de bewindsman. De VPRO heeft ook verruiming van haar radiozendtijd gevraagd. Hierover moet nog overleg met de vier andere (de grote) omroepver enigingen worden gepleegd. Mr. Scholten kon nog niet zeggen of de verhouding zo zou worden, dat de zendtijd van de VPRO éénderde van die van een grote omroep zou bedra gen. Kunst Volgens de staatssecretaris is in dertijd besloten tot subsidiëring van het Nederlands Kamerorkest, omdat men behalve een symfonieorkest ook een eigen kamerorkest wilde hebben. Het leek mr. Scholten geen bezwaar, dat ook buitenlandse kunstenaars voor onze orkesten worden aange trokken. Over de orkestsalarissen zijn nog geen mededelingen te doen. Het rapport-Witteman is niet gepu bliceerd, om geen verwachtingen te wekken. De bewindsman had aan dacht voor de vraag of er niet meer Nederlandse speelfilms zouden kun nen worden gemaakt. Het probleem betreft echter niet alleen het geld, maar ook de vraag of er mensen voor zijn. Sport De staatssecretaris was er trots op, dat onze landgenoot Geesink, mede werker aan het CIOS, een toppresta tie in de ju-'osport had geleverd. Het had hem genoegen gedaan van zijn waardering blijk te geven. Uit de Ka mer was gevraagd of een dergelijke waardering niet ruimer tot uiting zou moeten komen, bijv. in de vorm van een onderscheiding. Mr. Schol ten wilde liever niet nader op deze In de vacature van de heer J. J. Fens, die benoemd is tot lid van de Raad van State, he.ft de voorzitter van het Centraal Stembureau be noemd tot lid der Tweede Kamer de heer E. Visch te Hilversum. De heer Visch heeft reeds eerder deel van de Tweede Kamer uitge maakt. zaak ingaan, daar hier een bepaalde persoon in het geding was. „Doping" in de sport achtte mr. Scholten zeer ernstig. Aan de Fede ratie Ned. Sportkeuring is gevraagd of zij zelf maatregelen wil nemen of dat de overheid dit moet doen. Over eventueel te nemen maatregelen kon de bewindsman nog niets zeggen, omdat eerst de resultaten van een onderzoek moeten worden afgewacht. Hogere salarissen voor leden Europese organen De ministers van de zes EEG-lan- den hebben gisteren besloten de sa larissen van de leden van de vier Europese instellingen. de Hoge Autoriteit van de EGKS, het Hof van Justitie, de EEG-commissie en de Euratom-commissie met onge veer 18 procent te verhogen. Aanlei ding tot deze herziening is het ge ringe verschil in de huidige salaris schalen tussen de leden van de in stellingen en de hoogste ambtelijke functies. Het besluit geldt reeds voor de EEG- en de Euratom-commissie. Voor de twee andere organen moet nog een andere procedure weg wor den gevolgd. De nieuwe regeling komt er op neer, dat een lid van een van de commissies met twee kinderen per maand een salaris ontvangt van on geveer f 6.496.50. f6.15 voor uw apéritief voor uw long-drink voor uw cocktail Evenmin voor de gepensioneerden (Van onze Haagse correspondent) Vooral door de weigering van de regering om aan de ambte naren een uitkering ineens te geven en verbetering te bren gen in de positie van de gepen sioneerde ambtenaren, hebben de drie samenwerkende vakcen trales zich genoodzaakt gezien „nee" te zeggen tegen het voor stel van regeringszijde inzake ie ambtenarensalarissen. De heer L. v. d. Weyden, hoofd bestuurslid van de Christelijke Bond van Overheidspersoneel heeft dit standpunt van de organisaties gis teravond gemotiveerd op een bijeenkomst van de Haagse afdeling van zijn bond. De grote vakcentrales waren van oordeel, dat prioriteit moest worden gegeven aan een verbetering van de positie van de lagere en middelbare ambtenaren. Daarnaast werd ge dacht aan een uitkering ineens over 1961 en 1962 aan alle ambtenaren. Dit om iets uit te lopen van de ach terstand, die de ambtenaren hebben gekregen op de werknemers in het vrije bedrijfsleven. Voor de gepensio neerde ambtenaren werden gelijk waardige maatregelen gevraagd. Bij het overleg bleek echter, dat de regering niet van zins was een uitkering ineens te geven, noch over 1961 noch over 1962. Evenmin bleek de regering bereid toezeggingen te doen ten aanzien van de gepensio neerden. Het voorstel van de zijde van de regering tot een structurele bezoldi gingsverbetering voor ambtenaren in 4 etappes van elk één jaar, variëren de van 8 tot 40 procent lokte een tegenvoorstel uit van de zijde van' de vakcentrales: in twee jaar tijds een loonsverhoging van in totaal 12 pro cent. Tenslotte werd gevraagd of de drie grote vakcentrales bereid waren hun eisen inzake de uitkering ineens en de positieverbetering van de gepen sioneerden te laten vallen. Daarna zou een voortgezet overleg over een andere verdeling van het gemiddeld percentage van de loonsverhoging mogelijk zijn. Daarmee zijn de vakcentrales niet akkoord gegaan. Weliswaar hebben zij begrip voor de positie van de ho gere ambtenaren, maar moeilijker zijn de omstandigheden waarin de middelbare en lagere ambtenaren verkeren. „Wij wilden deze verant woordelijkheid niet op onze schou ders nemen", aldus spreker, die na drukkelijk betoogde dat de variatie van 840 procent op sociale gronden is afgewezen. Thailandse kritiek op ZO AVO De Thailandse minister van Bui tenlandse Zaken, Thanat Khoman, heeft gisteren in Bangkok tegenover verslaggevers verklaard dat Thailand mogelijk de volgende bijeenkomst van de ministerraad der Zuidoost-Azia tische Verdragsorganisatie (ZOAVO), die in maart 1962 in Parys zal wor den gehouden, niet zal bijwonen, in dien geen maatregelen worden ge troffen om tot een doelmatiger wer king van de organisatie te komen. Als voorbeeld van wat hij ken schetste als de „ondoelmatigheid" der ZOAVA noemde Khoman het feit, dat de ZOAVO enige tijd geleden geen gehoor had gegeven aan de door Laos uitgesproken wens. om een waarnemer naar dat land te zenden. Engels vliegtuig brengt de kerstpost naar Ned. weerscliip Een toestel van de Britse lucht macht heeft gisteren kerstpos-t ge bracht naar het Nederlandse weer- schip „Cumulus" dat gestationeerd is in het noordelijk gedeelte van de Atlantische Oceaan tussen IJsland en Groenland. De ,^shackleton"-t)omm en werper van het kustcommando van de RAF vertrok van Noord-Ierland om de post met een parachute bij de „Cumu lus" neer te laten. Het was de eerste keer, dat een Brits vliegtuig een Nederlands weer- schip kerstpost bracht. Twaalf jaar geleden werd een af spraak gemaakt tussen Britse, Fran se, Noorse en Nederlandse autori teiten over vliegtochten naar weer- schepen Er is toen besloten dat het contact door de lucht met weersche- pen gezamenlijk te verzorgen en de diensten bij toerbeurt uit te voeren. HMM De heer Van der Weijden deelde voorts nog mede, dat na tien jaar wikken en wegen in de loop van het volgende jaar met de regering on derhandeld zal worden over een ambtenaren-ziektekostenregeling in een vorm zoals die steeds door de drie grote vakcentrales is gewild. „Ongetwijfeld zal het nog een tijd duren voor deze zaak in kannen en kruiken is, maar in elk geval is thans besloten over deze zaak te gaan spreken", aldus spreker. Naar ministerraad Volgens de heer G. Kenemans, hoofdbestuurslid van de Centrale van Rijkspersoneel zal de minister van Binnenlandse Zaken, mr. Toxopeus niet zelfstandig beslissen over de sa larissen van de ambtenaren. De heer Kenemans, die in de commissie voor georganiseerd over leg het ambtenarencentrum zitting heeft, waarbij de Centrale van Rijkspersoneel is aangesloten, zei gis teren in Utrecht, dat de minister zou trachten het onderwerp morgen in de minister-raad ter sprake te brengen. Het is echter de grote vraag of de raad wel toekomst aan de be handeling van dit punt, want er zijn andere, zeer belangrijke kwesties als Nieuw-Guinea aan de orde. Het is ook mogelijk, dat de ministerraad de zaak tot half januari uitstelt om eerst te horen, wat de Tweede Kamer er tijdens de begrotingsbehandeling van Binnenlandse Zaken van zegt. Gisteravond arriveerde op Schiphol uit Karatsji de 22- jarige kantoorbediende Rudi Camminga uit Den Haag. Zijn bagage bestond uit een gede monteerde fiets en een ransel. Op die fiets heeft hij in vijf maanden in gezelschap van een vriend 12.000 kilometer afge legd. Hij moest zijn plan om naar Australië te gaan opgeven, om gezondheidsredenen. Zijn vriend zet de tocht voort. De douane toonde grote belangstel ling voor de fiets, waarop deze ongebruikelijk lange tocht was gemaakt. Advertentie Advertentie «I O DEALER VERDAMSTR. 6 - TEL. 23041 Vandaag overleg Kennecly-Macmillan Het overleg tussen president Ken nedy en de Britse premier Macmil- lan is, volgens het oorspronkelijke Plan, vandaag op de Bermuda-eilan den bevonnen, aldus een mededeling van Ki Jiedy's pers-secretaris Salin ger. Er was sprake van geweest dat de beraadslagingen te Palm Beach, in de Amerikaanse staat Florida, zou den worden gehouden, omdat Ken nedy's vader daar ernstig ziek ligt. „De toestand van Joseph Kennedy blijft ernstig. De behandelende ge neesheren hebben de president ech ter medegedeeld dat hij zonder be zwaar vannacht naar de Bermuda- eilanden kon vertrekken", aldus Sa linger. (Van cnze correspondent ln Bonn) Het onderzoek tegen de Ministe- rial-Direktor van het Westduitse mi nisterie van Voedselvoorziening, Stahlmann is zoals wij gisteren in een deel van onze oplage bericht ten gestaakt. Bewezen is dat Stahlmann zich niet heef', laten om kopen, zoals aanvankelijk na aan wijzingen uit Nederland vermoed werd, aldus een verklaring van het openbaar ministerie in Bonn. In een 108 bladzijden tellend document zet de officier van Justitie aan het mi nisterie van Voedselvoorziening uit een wat er in de zaak-Stahlmann precies gebeurd is. De beschuldigingen tegen de amb tenaar waren afkomstig van de Ne derlandse minister van Landbouw, Marijnen, van zijn voorganger Mansholt, de huidige vice-president van de commissie der Europese Eco nomische Gemeenschap, en diens ka binetschef, Alfred Mozer. Deze be schuldigingen waren gebaseerd op verklaringen van de heer Prins, voorzitter van het Verbond van Groente- en Fruitproduoenten in Ne derland. Volgens deze laatste zou Stahlmann de belangrijkste ontvan ger zijn geweest van grote bedragen, die het bemiddelingsbureau Oost- West-syndicaat via agenten in de Bondsrepubliek op Zwitserse bankre keningen van Westduitse hoge amb tenaren overmaakte. Doel hiervan zou zijn geweest de export van Nederlandse produkten naar Duitsland te bevorderen. Vol gens het Openbaar Ministerie in Bonn is er echter geen sprake van, dat Stahlmann gelden van het syn dicaat heeft ontvangen. Geen enkele Westduitse ambtenaar zou trouwens iets ontvangen hebben van de 5.5 miljoen gulden, die het syndicaat 2 liter kostelijke alpenmelk in één doosje van 170 gram fijnproevers (kiezen dus steeds ALTIJD VERS |f) Imp. J.C.N. Boering.Amsterdam Een Cubaanse leider in Miami, die premier Castro van Cuba vijandig gezind is, heeft gisteren op een pers conferentie gezegd dat in de bergen van midden-Cuba gevechten zijn uitgebroken tussen een leger guerril lastrijders en 25.000 man Cubaanse troepen. In een in Miami opgevangen radio-uitzending uit Havanna is ge-» zegd dat de berichten over zware ge vechten op Cuba „leugens" zijn. aan zijn agenten in West-Duitsland overmaakte. Waar dat geld wel is gebleven, wordt uit het 108 pagina's tellende rapport niet helemaal duidelijk. (Van onze parlementaire redacteur) Minister Zijlstra en staats secretaris Van den Berge heb ben gisteren een inspannende dag gehad, 's Middags moesten zij in de Eerste Kamer aanwezig zijn bij de algemene financiële beschouwingen en 's avonds zaten zij achter de regerings tafel in de Tweede Kamer, waar een begin werd gemaakt met de begroting van Financiën. De heren W. J. G. Peters (KVP) en Kieft (AR) gaven bij deze gele genheid een nabeschouwing over de revaluatie in maart van dit jaar, waarbij de eerste pleitte voor een ruimere invloed van het parlement en de laatste voor snel en slagvaar dig optreden. Minister Zijlstra zou zich nader hierover beraden. De heer Peters bepleitte verder een geringere vermakelijkheidsbelasting voor het bioscoopbedrijf en de heer Kieft was misnoegd over de omzet belasting bij culturele manifestaties. De heer Vermeer (PvdA) vroeg steek proeven om belastingaanslagen op him nauwkeurigheid te controleren. De heren Van de Wetering (CH) en van Leeuwen (WD) vroegen belas tingaftrek voor ongehuwden boven 65 jaar. De staatssecretaris vond het tarief voor de bioscopen heel gewoon en achtte ook bij culturele manifesta ties een vrijstelling niet goed moge lijk Hij had verder de indruk, dat de controle op de deugdelijkheid van belastingaanslagen niet onbevredi gend was. De kwestie van de belas tingvrijdom boven 65 jaar zou beter by de komende algemene belasting herziening kunnen worden bespro ken. In antwoord op een vraag van de heer Lankhorst (PSP) zei minister Zijlstra nog, dat hij afstoting van staatsdeelneming in ondernemingen een „dóódsimpele" zaak vond. Senaat ook akkoord met verlaging van belasting per 1 juli De Eerste Kamer heeft gistermid dag na langdurige debatten de alge mene financiële beschouwingen ge ëindigd en de verschillende belas- tingoritwerpen aanvaard. Het wets ontwerp fiscale voorzieningen ten gunste van de werkende gehuwde vrouw is met 43 tegen 10 stemmen aangenomen. De tegenstemmers be hoorden allen tot de K.V.P. Tevoren had mr. Van Campen namens zijn fractie verklaard, dat een aantal K.V.P.-leden weliswaar gemoedsbe zwaren tegen het voorstel had, maar toch voor zou stemmen. Een ander deel, bij de stemming bleken het er tien te zijn, had overwegend prin- cipiëel bezwaar tegen de ongelijke draagkracht, welke ln de regeling tot uitdrukking komt. Het wetsontwerp, houdende vast stelling van de datum, waarop de loon- en inkomstenbelasting wordt verlaagd (1 juli 1962) werd zonder hoofdeüike stemming aanvaard. De beide andere belastingontwerpen (vennootschapsbelasting en invoering van een bijzonder invoerrecht op minerale oliën) werden eveneens zonder hoofdelijke stemming aange nomen, echter onder aantekening, dat de communistische fractie ge acht wenste te worden te hebben te gengestemd. De Eerste Kamer komt op 3 janu ari wederom by een. Hongarije breekt met Albanië Hongarije heeft de Albanese am bassadeur in Boedapest aangezegd het land te verlaten. De Hongaarse ambassadeur in Tirana is terugge roepen. Volgens het Hongaarse persbureau MTI is de Albanese ambassadeur I verantwoordelijk gesteld voor „het verspreiden van propaganda-mate- riaal, waarin kritiek wordt geoefend op de politiek der Hongaarse repu bliek". Ook de Albanese ambassade raad voor handelszaken is tot onge wenst persoon verklaard wegens „propagandistische en vijandige ac tiviteit jegens Hongarye". „Rabotsnitsjesko Delo', het officiële dagblad van de Bulgaarse commu nistische partij, heeft gisteren Al banië er van beschuldigd dat het pro beert het werk der voornaamste mi litaire en economische instellingen van het Sowjetrussische blok, name lijk de Warschause Verdragsorgani satie en de raad voor wederzijdse economische hulp verlening, onmoge lijk te maken. Het blad schrijft dat de Bulgaarse diplomatieke vertegenwoordiging in Tirana verhinderd wordt haar werk op normale wijze te doen. Het be schuldigt verder de Albanese ambas sade in Sofia van „handelingen, die onverenigbaar zijn met de Albanees- Bulgaarse betrekkingen". Alg. Vergadering eist stopzetting terreur in Tibet De Algemene Vergadering van de Ver. Naties heeft gisteren „plechtig" de eis hernieuwd tot „stopzetting van de praktijken die het Tibetaanse volk van de fundamentele menselijke rechten en vrijheden beroven, waar onder het recht op zelfbeschikking". De hierdoor door El Salvador, de Maleise Federatie, Ierland en Thai land ingediende motie werd met 56 tegen 11 stemmen en 29 onthoudin gen aangenomen. Het communistische blok en Cuba stemden tegen. In de resolutie werd communistisch-China niet by name genoemd. Met betrekking tot de situatie in Azië moet de communistische opvatting van vreedzame coëxistentie ook worden gezien als de voortzetting van het streven naar uitbreiding van het communisme met alle daarvoor beschikbare middelen met inbegrip van intimi datie van subversieve actviteit. Dat zegt minister Luns in zijn Memorie van Antwoord op de begroting 1962. In dit verband moge er de aandacht op worden gevestigd dat de „vreedzame coëxistentie" in de communistische interpretatie geenszins het gebruik van geweld voor het bewerkstelligen van omwentelingen, al dan niet met gewapende steun der communis tische landen, uitsluit. De situatie in Azië en met name in Laos en Vietnam, kan ter illustratie hierbij dienen. Wil tot verzet Voorts mag niet worden voorbij gezien, dat de dreiging van de militaire macht van het communistische blok een be langrijke rol vervult in de com munistische tactiek, welke in het bijzonder gericht is op het be- invloeden van de publieke opinie in de vrije wereld, ten einde de bereidheid tot het bieden van weerstand te ver zwakken. De mogelijkheid tot behoud van de vrijheid en onafhankelijkheid va-n de landen in Azië is, evenals elders in de vrye wereld, primair afhanke lijk van de betrokken volkeren zelf. Geen hulp van buiten kan baten, in dien niet voldoende inzicht bestaat in de gevaren van het opdringend com munisme en de wil zich daartegen te verzetten. De mogelijkheid voor het verlenen van steun door het Westen op poli tiek en militair terrein, wordt in sterke mate beperkt door de omstan digheid dat. de meeste van deze lan den een politiek van neutraliteit vol gen. Tegen expansionisme De inspanning welke het Westen zich getroost voor de instandhouding van het militaire evenwicht niet de minst belangrijke hulp is, welke het Westen in feite aan alle landen van de vrye wereld verleent. Een verdie ping van de samenwerking tussen de verschillende delen van de vrije we reld is nodig, gezien de sterker wor dende druk van het communistisch expansionisme, aldus mr. Luns. De buitenlandse politiek van de regimes der tot het Sino-Sowjetblok behorende landen wordt bepaald door de beginselen van liet communisme. Deze beginselen vormen derhalve een gemeenschappelijke basis. Het doel van deze politiek is uiteindelijk de verwezenlijking van een communis tische wereldorde. Vandaar dat, voor wat betreft de voornaamste vraag stukken van de buitenlandse politiek dezer landen een grote mate van congruentie dan wel parallelliteit kan worden waargenomen. Dit sluit geenszins nuances uit in de wijze, waarop de politiek van deze regimes in de praktijk tot uiting komt-. Ten aanzien van het trekken van conclusies uit hetgeen omtrent het bestaan van interne meningsver schillen in de communistische wereld bekend is geworden, dient grote voor zichtigheid te worden betracht. Men dient niet uit het oog te ver liezen, dat de communistische lan den in het huidige tijdsgewricht in aanzienlijke mate onderling van el kaar afhankelijk zyn, zodat zij zich een werkelijke scheuring moeilijk kunnen veroorloven. Kwetsbaarheid De politiek en sociaal zwakke plek ken van de wereld zijn het meest kwetsbaar voor communistische in vloeden. De regering ziet echter de bestrijding van deze invloeden uit een andere gezichtshoek dan de hulpverlening in het kader der V.N. Hierin ligt de noodzaak van vooruit gang in de minder-ontwikkelde lan den Het gaat hierbij om algemene internationale programma's op lan ge termijn. Het communistische of fensief kan aanleiding geven tot ac ties op korte termyn, waarbij het vooral zal gaan om incider. ele han delspolitieke en financiële maatrege len. Uiteraard zullen de V.N. pro gramma'! er door de verbetering der levensomstandigheden op den duur toe bydragen, dat de minder-ontwik kelde landen ook politiek minder kwetsbaar worden. Naar de mening van de regering levert de ideologische uitstaling van de Cubaanse revolutie, inzonderheid in verband met c»e sociaal-economi sche achterstand in Midden- en Zuid-Amerika. een ernstig probleem voor de regeringen van de Latijns- Amerikaanse republieken.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9