Proces Eichmann., les voor gehele mensheid Gouverneur van Goa in Indiase handen Liter melk 1 ct duurder Soekarno confereert LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 21 DECEMBER 1961 Mr. A. Herzberg: De beslissing in het proces Eichmann is gevallen. Adolf Eichmann, de man die miljoenen Europese joden naar de gas kamers zond, is veroordeeld tot de strengste straf, de doodstraf. Het proces in Jeruzalem heeft ook na het vonnis nog vele vragen opengelaten. Vragen van juridische, morele en politieke aard. Hoe hebben deze misdaden kunnen gebeuren in het beschaafde Europa? Waarom moest het juist het Duitse volk zijn, dat deze misdaden pleegde? Heeft er geen mogelijkheid bestaan om dit alles te voorkomen? Objectiviteit gewaarborgd Deze vragen hebben de leden van de afdeling Leiden van de Nederland se Vereniging van Ex-Politieke Ge vangenen uit de Bezettingstijd zich gisteravond in het Prytaneum aan het Rapenburg beziggehouden, toen mr. Abel Herzberg daar een lezing hielci over het onderwerp „Eichmann individu of verschijnsel?" Het proces Eichmann heeft in alle landen ter wereld opzien gebaard Ehrlinger krijgt twaalf jaar De 51-jarige voormalige generaal- majoor van de SS Erich Ehrlinger,die met zeven van zijn vroegere onder geschikten in Karlsruhe terecht heeft gestaan op beschuldiging van medeplichtigheid aan moord in 1.045 gevallen en een poging tot moord, is tot twaalf jaar zware gevangenis straf veroordeeld. Dr. Hans Schumacher en Reinholt Brünner kregen ieder vier jaar. Vier verdachten werden vrijgesproken en een van rechtsvervolging ontslagen. Ehrlinger, die in het proces dat acht weken heeft geduurd schuld be kende, voerde in de oorlog het bevel over een speciaal SS-commando in het gebied van Kiew waar de moor den hebben plaatsgevonden. Een juryrechtbank in Trier heeft gisteren de vroegere SS-officier Josef Brerndiel eai een ziekenverpleger van de SS Werner Fenchel, vrijgesproken. Zij waren beschuldigd van mede plichtigheid aan een in 1941 gepleeg de moord op zeventig Russen in het concentratiekamp Hinzert. De open bare aanklager had gevangenisstraf fen van drie jaar geëist. Het moet vooral als een les voor de gehele mensheid beschouwd worden, want zonder deze overtuiging zou men zich geen oordeel mogen aanmatigen over de misdaden die deze nazi be gaan heeft. Hij is berecht door een Israëli sche rechtbank, die bestond uit drie Duitse Joden. De rechtspraak in Is raël volgt het Engelse rechtssysteem, voorzover er geen Israëlisch recht, geldt. Het is een jury-rechtspraak zor.der jury: de rechters zelf tre den op als jury. De grootste objec tiviteit is dus gewaarborgd. Deze ob jectiviteit kwam bij het proces Eich mann ooral tot uiting, toen de recht bank hem vrijsprak van het feit, dat hij als hoofd van het bureau voor „Jüdische Auswanderung', vele jo den dwong te emigreren, waardoor hij het. anti-semitisme tot exportar tikel maakte. Eichmann werd hier voor dus vrijgesproken door rech ters, die hijzelf eens gedwongen had naar elders te emigreren. Tijdens het proces maakte Eich mann de indruk van een „onop vallend burgermannetje" te zijn. Die indruk was zo sterk, dat men zich af vroeg: hebben we hier met een su- permisdadiger te maken of zouden er overal op aarde zulke onopvallen de mensen zijn, die onder dezelfde omstandigheden dezelfde beestach tige misdaden begaan? Gevreesd moet v/orden, dat de laatste veronderstel ling juist is. Iemand is een misda diger. wanneer hfj handelt in stryd met de wetten en de normen van de sraat. waarin hy leeft. Het verschrik kelijke is, dat dit van een oorlogs misdadiger niet gezegd kan worden: Eichmann handelde in overeenstem ming met de normen van Duitsland. Hij werd er zelfs toe verplicht. Het antisemitisme was in Duitsland geen misdaad; het was een gebod. Bo vendien zijn dergelijke mensen zich op het moment niet van hun mis daden bewust. Tijdens zijn verdedi ging heeft Eichmann echter beweerd nooit een antisemiet geweest te zijn. Kerkelijk Leven Geruchten over concordaat Tussen Kremlin en Vaticaan De gelukwens, die Chroesjtsjow aan Paus Johannes XXIII heeft ge zonden ter gelegenheid van diens tachtigste verjaardag, heeft in Rome tot allerlei geruchten aanleiding ge geven. In Vaticaanse kringen is men uiteraard zeer terughoudend. Wel is uitgelekt, dat Paus Johannes niet persoonlijk op de gelukwens van Chroesjtsjow heeft geantwoord maar de kardinaal-staatssecretaris heeft opgedragen, dit te doen. Wel is er uiteraard overleg tussen Paus en staatssecretaris geweest over de tekst van het antwoord. In kerkelijke krin gen in Rome is men ervan over tuigd, dat andere initiatieven kun nen volgen. In dit verband wordt weer over de mogelijkheid van een concordaat tussen het Kremlin en de Heilige Stoel gesproken, zo meldt de „Frankfurter Algemeine Zeitung". Naar verluidt, zou in het afgelo pen jaar een voorstel hiertoe zijn gedaan. Bij een bezoek van de voor zitter van de commissie voor onder wijszaken uit de Italiaanse Kamer, de voormalige minister van onder wijs Ermini, in de zomer van 1960 aan Moskou zou de Russische mi nister van onderwijs en een ander lid van de regering hem hebben mee gedeeld, dat de Sowjet-Unie hoopte, een concordaat met de R.-K.-Kerk te kunnen sluiten, zoals ook Polen een concordaat met Rome had. Na zijn terugkeer in Rome zou Ermini de Italiaanse regering van deze uitspra ken in kennis hebben gesteld, die het Vaticaan ervan op de hoog te stelde. Bijdrage voor de jurisprudentie Hoe men ook over het proces in Jeruzalem mag denken, vast staat dat het een belangrijke bijdrage heeft geleverd tot de jurisprudentie van het na-oorlogse strafrecht. Niet de vraag, hoe dit allemaal mogelijk is geweest is belangrijk, maar de wil een maat schappij te stichten die dergelijke misdaden uitsluit, meende mr. Herz berg, die het proces in Jeruzalem bijwoonde. We moeten niet in de eerste plaats onze kinderen beschermen tegen mensen als Eichmann, maar er voor waken, dat zij niet als Eichmann worden, dat is veel belangrijker, zo besloot hij zijn causerie. De vergadering werd onder meer bijgewoond door de voorzitter van de Eerste Kamer, mr. J. A. Jonkman. Na de pauze werden mr. Herzberg vele vragen gesteld, die hij op zeer uitvoerige wijze behandelde. Het Vaticaan had echter weinig lust getoond tot onderhandelingen over een concordaat met Moskou. Een verkeerde uitleg van de uit wisseling van boodschappen tussen Chroesjtsjow en de Paus zal waar schijnlijk weggenomen worden door de komende encycliek over Paus Leo de Grote, die Attila tegemoet trad. Poolse bisschop uit kerk gestoten Kardinaal Wyszynski van Polen heeft verklaard dat „de afvallige Maksymilian Rode" bij decreet van dit jaar uit de rooms-katholieke geestelijkheid is gestoten. Rode draagt de officiële titel „zijne emi nentie de primaat" en is hoofd van de Poolse katholieke staatskerk, die zich van Rome heeft afgescheiden. In de verklaring van kardinaal Wyszynski wordt gezegd dat Rode, „ondanks de wet op het celibaat waaraan hy was gebonden, in het huwelijk durfde te treden, waardoor hy de by de kerkelijke canon (wet) voorziene excommunicatie over zich heeft afgeroepen". Rode werd in 1935 in Poznan tot rooms-katholiek pries ter .gewijd. Na de oorlog is zijn aan zien bij de Poolse autoriteiten geste gen Zijn kerkelijke organisatie heeft publiciteitsrechten verkregen en al gemeen wordt aangenomen dat deze organisatie een vorm van subsidie ontvangt. Normale leven herneemt zijn loop Na verbazing grote voldoening De voorgangers van kerken te Zandvoort. te weten pastoor Cleophas van de R.-K. Kerk, ds. P. J. O. de Bruijne, predikant van de Geref. Kerk en de hervormde predikanten te Zandvoort ds. R. H. Oldeman en ds. C. de Ru, hebben naar aanleiding van gevoerde besprekingen besloten, in de komende maanden een aantal oecumenische avonden in de Zand- voortse kerken te gaan houden, waarbij de pastoor en de predikanten afwisselend zullen optreden. Contact werd ook opgenomen met de afdeling Zandvoort. van de Ned. Protestantenbond, de volledig met dit plan instemt en bij de te voeren actie ten volle zal worden ingeschakeld. Het ligt in de bedoeling deze oecu menische bezinnings-avonden, die voorlopig elke maand zullen gehou den worden te doen staan in het te ken van „Gebed om eenheid der christenheid en wereldvrede". Dit initiatief, dat een praktische uitvoering wil zijn van de oecumeni sche gedachte heeft in kerkelijke kringen te Zandvoort na aanvanke lijke verbazing grote voldoening ge wekt. De gedachte aan het organi seren van dit gezamenlijk kerkelijk optreden, werd geboren tijdens de intrede van ds. P. J. O. de Bruijne in de gereformeerde kerk in september toen ds. C. de Ru en pastoor Cleophas hier de kansel betraden en elkaar als „collega" aanspraken, hetgeen toen reeds in kerkelijke kringen sterk de aandacht 'heeft getrokken. De Portugese gouverneur- generaal van Goa, generaal Vassalo e Silva, is .veilig in Indiase handen", zo heeft het ministerie van Defensie in Nieuw Delhi gisteren meege deeld. De gouverneur werd' volgens de mededeling in een huis in Marmagoa aangetroffen. Hij wordt met de „aan zijn positie verschuldigde achting en beleefdheid" behandeld. De havenstad Marmagoa was de laatste haard van Portugees verzet. Gisteren werd de stad door Indiase troepen veroverd. Er zyn reeds meer dan 3500 Portugese soldaten krijgs gevangen gemaakt. Deze worden in een kamp buiten Goa, waar de by het begin van de strijd reeds krijgs gevangen soldaten verblijven, geïn terneerd. De grens tussen India en Goa is nog steeds gesloten. Overigens begint het leven in Goa weer zijn normale loop te nemen. In Pandjim is het openbare vervoer weer in bedrijf gesteld. Technici uit India hebben de schade aan het ra diostation van Goa hersteld. In het gehele gebied wordt het militaire be stuur door burgelijke autoriteiten overgenomen. Men verwacht, dat ook de telefoon- en telegraafverbindingen weer spoedig in bedrijf kunnen wor den gesteld. Goa zal als een aparte eenheid direct onder de centrale Indiase re gering vallen totdat het parlement formeel de inlijving van het gebied by India heeft goedgekeurd. Portugal onder druk De Algemene Vergadering der Ver enigde Naties heeft met 90 tegen 3 stemmen en 2 onthoudingen, een door 36 Afro-Aziatische landen in gediende resolutie aangenomen, waarin Portugal wordt veroordeeld NED. HERVORMDE KERK Beroepen te: 's-Grevelduin-Capelle, T. Langerak (Vinkeveen), Munten dam (toez.), F. J. Th. van Boven, vic. (Utrecht), Zaltbommel, W. Ree- zigt (Franeker)Kerkwerve-Seroos- kerke, W. van der Hoek, voorheen zendingspred. wonende te Alphen aan den Rijn. Bedankt voor: Uit hoorn (toez.), J. Borghardt (Dea Helder). voor zijn weigering inlichtingen te verstrekken over de van dit land af hankelijke gebieden, zoals het Hand vest der Vernigde Naties voorschrijft. Portugal, Zuid-Afrika en Spanje stemden tegen, terwijl Frankrijk en Bolivië zich van stemming onthiel den. In de resolutie wordt gewag ge maakt van de „voortdurende ver slechtering van de situatie in de on der Portugees bewind staande ge bieden". Er zal thans een V.N.-com- missie worden ingesteld om de over deze gebieden beschikbare gegevens te onderzoeken. De Indiase delegatie bij de Ver enigde Naties heeft formeel een voorstel ingediend om 1963 aan te wijzen als „jaar van internationale samenwerking". In de ontwerp-reso- lutie wordt gezegd, dat de Algemene Vergadering verklaart dat blijvende oplossingen van moeilijke vraagstuk ken „alleen door wederzijds begrip en samenwerking kunnen worden be reikt". Voorts wordt in het voorstel grote bezorgdheid uitgesproken „over het toenemende aantal conflicten en misverstanden tussen landen en volkeren en de daaruit voortvloeien de toename van de internationale spanning". Per 31 december De verbruikersprijzen voor gepas teuriseerde melk en karnemelk, zowel los als in literflessen, alsmede voor gesteriliseerde melk mogen met ingang van 31 december ge durende een half jaar met één cent per liter worden verhoogd. De prijzen zullen echter niet om hoog mogen in die gebieden, waar reeds in de loop van 1961 prijsverhogingen voor deze soor ten werden doorgevoerd. Dit laatste betekent, dat onder meer in de niet-gesaneerde gebieden van west-Nederland, waar de prijzen per 2 juli j.l. reeds met één cent per liter werden ver hoogd, deze thans ongewijzigd moeten blijven. Deze duurdere melk is de conse quentie van de toestemming, die de ministers van Economische Zaken en van Landbouw hebben gegeven tot verhoging van de de- President Soekarno en zijn mini ster van Buitenlandse Zaken, dr. Soebandrio, hebben vandaag de uit voering besproken van het presiden tiële „commando voor de bevrijding" van westelyk Nieuw-Guinea. Ook be studeerden de buitenlandse reac- tien op het initiatief. WEEST GEREED! De Indonesische marinestafchef, vice-admlraal R. E. Martadinata, heeft een dagorder uitgevaardigd. Daarin wordt een beroep op de vloot gedaan zich onmiddellijk gereed te houden. Voorts wordt gtvraagd om betere veiligheidswaarborgen, best te doen om het commando voor de bevrijding van West-Irian uit te voeren", zei hij. De Indonesische Rode-kruisvereni ging heeft een beroep gedaan op zijn vrijwillige medische htlpers zich te melden wanneer zij nodig zouden zijn voor een campagne in Nieuw- Guinea. De minister voor burgerluchtvaart, Iskandar, heeft bekendgemaakt dat de Indonesische (staats-) lucht- gereed is haar diensten uit te brei den naar Nieuw-Guinea. Het mlnisttrie van Voorlichting deelde mede dat, wanneer president Soekarno de Indonesische bevolking opdroeg „de Indonesische vlag te hij sen" in westelijk Nieuw-Guinea, hij daarbjj vooral dacht aa<n die mensen die in dit gebied en die aan de gren zen van dit gebied wonen. Vrijspraak voor Joop Zwart De rechtbank in Amsterdam heeft vanochtend de 49-jarige Amstelveen- se drukker-publicint Joop Zwart vrij gesproken van dt hem tenlastgeleg- de medeplichtigheid aan valsheid in geschrifte, waarvoor de officier van Justitie mr. H. E. van Renesse hem bestraf wilde zien met een gevange nisstraf van zes maanden met aftrek van de ruim 100 dagen, die hij in voorarrest heeft doorgebracht. Het ging omo ngeveer 300 nagemaaktt Franse indentiteitskaarten die in drukt en die bestemd waren voor de illegaal in Frankrijk verblijvende Al gerijnen. tailhandelsmarge op consumptie- melk met 25 cent per 100 liter over 1961 en 1962. Dit met het oog op de ongunstige ontwikkeling van de rentabiliteit in de betrok ken sector. nkoop goud, zilver en Ju- a tegen de hoogste waar- Het adres waartoe u zich het volste vertrouwen kunt Jen. Het Rlngenhuis, Mors- 9, Lelden. Voor Oegst- Geversstraat 47. wy kopen alle soorten en, romans, tijdschriften, J. Borsboom, Oude Rijn 23 sa, tel. (01710) 21876. Bremmer vraagt antieke leien, koperwerk, kristal, Ische groepen, goud, zil verder alle soorten, an- Bremmer, Goegerritst. 1. 22791. tvraagd ruime loods of iets lijks, gesohiikt voor be- rulmte. Omgeving Lelden nistreken. Telef. Leiden Da Costastraat 43. lef poesje zoekt vr. huis. :en bij taan. F. Schoen- Hof laan 74. tvraagd lief meisje voor de öuding, ln Klein gezin, loon. Damlaan 23 a, Leld- dam. Tel. 01761 - 4635. Gevraagd zit-slaapkamer Jonge vrouw. Brieven bur. dit blad no. 5348 k. tvraagd op korte termijn voor een bedrijf. Op- rente en aflossing ln en bur. van, dit blad on- 5377 k. trsoon met veel vrye uren thuiswerk. (Geen schrijf - I. Brieven bur. van dit ondier no. 5380 k. leisje, le jrs. stud., zoekt 1 jan. kamer, ln Lelden. J. Burgers. Santhorst- 10, Wassenaar. jonge dames, b.b.h.li., wie een 's avonds, stu- l zoeken 2 kamers. Brie- bur. v. d. blad no. 5549 k erkster gevr. voor-1 of 2 agen per week. Brieven van dit blad no. 13503 k. «r. per half jan., flinke ln de hulsh.. dagelijks ialfnegenhalfvijf of 3 x ^k flinke werkster. Geen Prettige werkkring. Mevr. S Ft. Hendriklaan 37, rtorp. Tel. 20881. ne gaat er met de kerst richting Groningen of ijl, en wil tegen vergoe- een Jong echtpaar met iertje mee nemen? tgel 68, Lelden, nraagd Mürklln trein en boren. Eventueel ook ln •'■en. Gaarne prijsopgave, to. v. d. blad no. 13479 k. •ngeman (geen student), per 1 jan. gemeub. ka- jaet volledig pension te 0. Brieven bur. van dit onder no. 13498 k. jvraagd een werkster voor Benden. Plantage 20. telden tussen 67 uur. fv. net winkelmeisje, in en krulden! ersbedr IJ f fcunn. werken. Brieven van dit blad no. 5447 k. tvraagd met ingang van Januari werkster op mld- jot kantoor van 712 of •—4 uur. Brieven bur. v. *1 onder no. 13506 k. Kerstwens. Wij zoeken ■Utote. bovenverdieping We zolder. Oegstgeest en toig. Koestraat 53. Rijns- fakster gevraagd voor 2 ochtenden, f 1.50 per uur. ^h, Schoutenstraat 44, in, b koop gevr. een in goede laJnde herenfiets. Brieven van dit blad no. 5443 k. •"slige ouderejaars, wer- T°or zijn doctoraal, zoekt in omgeving Vreewijk- Brieven Juffermans- 40. Correspondentie Nederlands en handelskennis. Opl. Assoc. v. prakt.examens. Kon. Erk. Pitmanschool, Plantsoen 65. Tel. 26558. 4de Jaars student zoekt rus tige kamer, liefst in centrum van Leiden. Brieven bur. van dit blad no. 5475 k. Gevr. voor fietsenstalling ..Overdekte" voor enkele uren per dag, een net persoon. Goede bijverdienste. Aanmel den bij de heer Vinikesteijn. Fietsenstalling „Overdekte". Adres: Haarl.straat. St.-Jans hof 11. R Wassenaar. Omgeving Stoep- an. Ervaren hulp i/d. hulsh. gevr., Ln gezin m. kinderen, v. dagelijks ln- of extern). Brie ven m. referenties bur. van dit blad onder no. 13545 k Kamer gevraagd door secre taresse. liefst ln de buurt van het Academisch ziekenhuis. Br. bur. v. d. blad no. 5463 k. Gevraagd een meisje voor kantoorbezigheden. Brieven aan bur. van diLt blad no. 5545 k. Gevraagd gepens. heer voor ka n toorbez lgihede nBrieven bur. van dit blad no. 5544 k 0 Alleenstaande vrouw, zon der klnidieren, 36 Jaar, zoekt kennismaking met nette man. Kinderen geen bezwaar. Brie ven bur. v. d. blad no. 5415 k. AANGEBODEN chel, petroleumlampen, teken- kisten, mahonie byzettafels, secretaire, bureau. koperen kandelaars, kronen, doofpotten ketels enz. Tin. Perzische kleedjes .Inkoop antiek. Terwee, Hooigracht 86. Telef. 25461. 0 A.s. bruidsparen Uw bruids stoet wordt le klas verzorgd door het gespecialiseerde Trouwautobedrijf. Zeemanlaan 12 a. Dir. De Jong. Tel. 23055. 7-pers. speciaal verwarmde auto's. Keuze uit: zwarte of witte bruldscoupé. Kamer te huur. Een ruime zonnige gest. zit-slaapkamer met gebruik van keuken, voor dame, per 1 Januari. Tel. 23185 0 C.C.M. hockey-schaatsen aangeb., maat 44 f 25. Moremdiorpsediwarsstraat 5. Garage Schllthulzen. Het bespaart U geld, wanneer U ons alle reparaties, onderhoud en schaden aan Uw auto laat uitvoeren. Diverse mooie, goed kope occasions. Erkend B.O.- V.A.G.-bedrijf. Caltex benzine. Hoefstr. 4—6, Leiden. Telef. 20000. Aangeboden kunstschaatsen merk Polar, met witte schoe nen, maat 35. Kortenaerstr. 88 Lelden. Stalling aangeb., voor kleine auto of scooter, omgeving 5 Meilaan, tevens een autohoes te koop. Te bevragen5 Mei plein 150. Aangeboden een ollehaard, merk Hoenson, geheel com pleet met leiding en olievat, een 1. oud. Te bevragen: 5 MêLpleln 150. Aargeboden, wegens over compleet, rookfanuteull, old- finlsh. met verende kussens, I.z.gst. Billijke prijs. Colen- branderstraat 20, naby Toren flat. Met een auto. gehuurd by age Tip-Top geniet U vol op. Keuze uit Mercedes, Volks wagen, Taunus en V.W.-busjes St.-Aagtenstsraat 14, tel. 25709. Aangeboden 12 gemeste konynen, met veel brood ge voederd. Leldseweg no. 94, bus halte Voorschoten. Altijd thuis 0 Gitaren v.af f 25. Accor deons. trompetten, klarinetten, kc-tom alle Instrumenten Het voordeligst by muziekh. Neder- lof. Korevaarstr. 5. Leiden. (Showroom le etage). P| V.W. de Luxe. Opeis Rekord ord Consul. Open en geslo ten dak. Alle wagens met ra dio. Internationale Wegen wachtservice. Betere service Blliyke pryzen. Autoverhuur- bedryf „Souplesse", Veurseweg j 14, Voorschoten Telef 01717 2631 Reparatie alle soorten meu belen. Wy verzorgen ook Uw I stoffeerwerk. D. v. Smaalen, Herengracht 83, tel. 25626. I alle merken en prijzen Finan ciering mogeiyk Tevens rijwle- len als nieuw, met garantie. Tempo, Groenmarkt hoek Schoolstr 2, Den Haag. Krediet tot f 4000.voor aankoop meubelen, woningtex tiel. Vraagt gratis folder. Dis crete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083 Rot terdam Echt doublé. 17 st. Anker, onbr. veer, schokvry. dames polshorloges hebben wy al voor 137.50. Van de Water. Haarl. straat 207. De vakzaak. met goede service en garantie. Con tante verkoop, uw voordeel. Rybevvys? Bondsryschool Hendriks geeft U vlugge, vei lige en goedkope lessen ln de nieuwste Daupnine 1962. Lekstraat 55. tel 33623 Goedkoop en vakkundig Uw gouden en zilveren sieraden gerepareerd by Tom Brinks. Haarl.straat 13. t/o. Voortman cafétarla Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a Mercedes. Opel, Slmca, V.W en D.A.F Blerman's Automoblelbedryf, Oude Singel 66. Lelden, telef 34430, Lelden 0 Bestel wagen verb uur. Nieuwe V W bestelwagens, open en gesloten. Scherpe prijzen Lan ge termijn spec, tarief Geen- Jaar, Goejestr. 34. tel. 30794. J. v. d. Meer. Hoge Ryndyk 4 a Tel. 25259 f| Zlg-zag naaimachines vanaf 350.— (met 3 laar garantie en fratls les aan huls) P. J. v teyn. Nieuwe Ryn 46 B. Lel len B Stenografie (4 talen), snel- gronddge opleiding Kon. Erk Pitmanschool, Plantsoen 65. telef. 26558 Leert D.A.F. ryden. Feller sneller Inlichtingen by Gebr van Ulden. D A.F.-dealer. Ver damstraat 6 Tel 23041 Gulf smeerstatlon Serieuze aandacht voor Uw kostbare auto Gulf Service Verdam straat 6 Brandstofbesparing dooreen goed trekkende schoorsteen zonder terugslag, wy hebben alle soorten kappen, verleng stukken en gekken ln voor raad. Gratis advies. De schoor- steenspeciallst. Sinds 1875. Schelpenkade 23. Telef 21751 0 Voor al Uw lompen, papier en metalen naar P. Voorzaat, Caeclllastraat 49, hoek Lys- bethsteeg Telefoon 26574 WIJ halen ook af f| Taxi bestellen. W. C. A. van erkhof bellen. Telef. 25555. Tevens verhuur zonder chauf feur van nieuwe auto's Alle motoronderdelen beert motorsloperll Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag, tel 600355 Kerstcadeau. 50 visitekaar tjes, bedrukt met naam en adres f 4.25, 100 stuks f 6.25. Vóór de kerst besteld, prima ball-potat cadeau. Pracntsor- terlng verlovings-, huweiyks- en geboortekaartjes. A. A. Ver hoog en Zoon. Haarlemmer straat 29. Tel. 22197 en 25374. Nieuwe auto's zonder chauf feur Steeds de nieuwste mo dellen. Ook Volkswagenbusjes. Winterpryzen. Garage Werk hoven, Maredijk 34 a. tel 22300 - 32735, P Rotan schelpstoel vunal 13.50, tafels met 6 mm glas plaat vanaf f 14. Rotanstuur mand met haken en hengsel, grote maat f 7 Loperkussens voor elk model rotans toe 1 Grote sortering rotanstoelen wiegen, mandwerk enz G P. v d Vaart. Pieterskerk koorsteeg 24. tel 30534 Onze zaak in de Kraaler- straat ls overgeplaatst (met Ingang van 20 nov.). Verkoop van onze bekende rotanmeube len etc. voortaan uitsluitend Vijf Meiplein 96. Hachmer. Tel. 31500. Gaat U verhulzen? wy ver zorgen het ophangen van Uw lampen, controleren en repa- reren Uw llchtleldlng. Verzor ging aanvraagformulieren licht fabrieken, ombouw elektr ap- Concurrent". Noordeinde 2 B. paraten Verplaatsen televisie en antenne. Wira Installateur, i Haarl.straat 91, tel. 22456. I Een nieuw bed, een kwes tie van vertrouwen 1 De groot ste sortering tegen de laagste prys by: De Kleine Winst, Haarlemmerstraat 51. Lelden. Autorijschool Allaart, Van t Hoffstraat 46 A, Leiden, leert U snel autorijden. Telef. 01710- 34823. Voor 1 rijksdaalder per week een prachtig modern 2-kleu- rlg 3-zits bankstel f 195.— Zuiver wollen bekleding. Ge heel eigen werk. In de nieuw ste modellen. Jacob v. d. Does straat 106. Den Haag. Telef. 322675. Rijschool Frans Goddjjn geeft u een snelle dus voor delige opleiding ln nieuwe Opel Dok theorielessen Madoera- straat 29. Garenmarkt 5. tel 34430 0 Financiering van Uw auto, bromfiets, scooter en motorrij wiel. Alle verzekeringen. Ass kantoor C. W Betcke, Kanaal- weg 11. Lelden, telef 26785. 0 Hardboard, zacbtboard, te gelboard, brandvryboard. Spaanderplaat en plasticplaat enz. enz. Aan de plaat of op maat gezaagd. Voordyk's Hout handel, Lange Mare 106. Tel 22017. Lelden. 0 De chefkok Sam maakt voor Uw kersttafel: heeriyke salade 50 ct., Russ. eieren f 1.10 zalmsalade f 2. hors d'oeuvre f 2.50. Deze pryzen p. persoon. Sams Snackroom, Vrouwen- kerkkoorstr. 7, telef, 33009. S| Chefkok Sam heeft voor Uw ersttafel: kip v./h. spit, per hele f3.90. Pasteitjes met ra- goüt f 0.75. Wilt U Iets aparts eten dan de chefkok niet ver geten. Bel 33009. Sams Snackroom, Vrouwen- kerkkoorstraat 7, Lelden. Geen automatiek. 0 Keukenkastjes en wand kastjes met 2 deurtjes f 39. Ruime solide hangkasten f 65. 6-vaks bergkasten f 69.50 2- deurs hang-, 2-deur6 hang/leg enz. Specialiteit ln kasten. Ge garandeerd 1ste klas kwali teit. „De Tlmmerwinkel", Uiterstegracht 168, b/d. Oude Ryn. 0 Grote sortering kerstbomen vanaf f 1.50. Hoge Ryndyk 280 0 Voor Uw hond. Honde rlemen, halsbanden ln moder ne kleuren, hondemanden, rubber kluiven, rubber ballen, borstels, honde-kammen, hon- de- en kattebrood uit gespe cialiseerde fabrieken. Den Hol der. Janvossenst. 75/77 (by de Hema). 0 Aquarlum-Erkoso luchtpom pen vanaf f 12.50. elektr. ver- warmers vanaf f 2.75 .thermo staten, filters, hevels, filter kool, glaswatten, vangiklokken, luchteïang, thermometers. Brustmann's vlsvoeders en preparaten, tropische vissen, planten. Den Holder, Janvos- sensteeg 76/77. 0 Verlichte sterren, zo lang de voorraad: strekt. Het adres voor exclusieve kerstversiering. Leldse Etalageindustrie, Nleuw- straat 9, Leiden. Tel. 20324. 0 Aangeboden een grote zon nige gestoffeerde kamer met Eracht uitzicht en geheel vrye euken, voor dame alleen. Om geving Station. Brieven bur. van dit blad no. 5540 k. a Uw brood voor de feestdagen ljft heerlijk vers ln onze kerstbroodizaleken, f 0.06 en f 0.08, bij vijf stuks, de zesde gratis. Twaalf sluitcllps f 0.10 Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. Aangeb. goudgele Boxers. 6 weken oud. Te zien zaterdag na 10 uur. Hooigracht 111. 0 Z.g.a.n. kort bontjasje, grys Toscaans lam, maat 3840. Obrechtstraat 73. 0 Fijne plastic-broodmandjes voor Uw kersttafel, leuk voor kinderen, lsechts 1 1.95. Ster- kandelaars voor grote en kleine kaarsen f 0.10 en f 0.15, bo vendien by elke vijf. één gra tis. Padden/burg. Nieuwe Ryn no. 11 0 Maak zelf kersttafelstukjes. Wy leveren: chenll'le kerstka bouters (f 0.30)paddestoelen, pepers, zilverpapier, verf. pen selen, kleefpasta, gom. lijm. sterretjes, engeltjes, mos. dia- mantlne. brons, lint, koord, rozen, tuilpen enz. Paddenburg, Nieuwe Ryn 11. 0 Auto-, motor- en scooter- ryschool. Volledige opleiding rijbewijs, verkeersles inbegre pen door gedlpl. erkend in structeur. Nieuw materiaal. Gevestigd sedert 1931. Taxi dag en nacht beschikbaar. Marks, Morsstr. 60 a, tel. 26584. S Reparatie en onderhoud van le soorten gasapparaten, gei sers. fornuizen en komforen, butaan, en propaangastechniek L. Barthen. Leuvenstraat 35. Telef. 34829. S| Opel Rekord 1957. Opel Re- ord 1954, Morris Minor 1954, Fiat „1100" 1958. Morris Minor 1955. Garage Joh. Stol, Lange- brug 91. 0 Vele vroegere cllëntèle be zochten weer Verhoog'6 auto matiek, Steenstraat en roemde de prima kwaliteit van onze artikelen. Was U er ook al by? 2e kerstdag geopend. Tel. 24558 0 Granlto aanrechtbladen met gootsteen, tegelbodem en kope ren plug. alle maten. Ook hout en triplex board. Het Hout- palels. Herenstraat 20 aplastic zakken, zakken, pa- er, gebakdozen, frltezakjes, touw, elastiek enz. Paplerh. Dane, Haarlemmerstraat 27, Tel. 26631. Q Feestartikelen, liedjes, guir landes, lampions, fopartlkelen, mutsen, fakkels enz Paplerh. Dane, Haarlemmerstr 2T Tel 26631. 0 Moderne bovenplanken voor wentel- of opklapbed vanaf f 29. Eigen handwerk. Twee persoons wentelbed met boven plank. compleet f 95.50. Een pers. f 80.70. Overal gevraagd, bij Wassenaar geslaagd! Jan- vossensteeg 60, telef. 20143. S| Ook U kunt In het bezit omen van een klasse naaima chine. Na le aanbetaling reeds van f 5.- per week. Komt U eens praten bij: P J v Steyn. Nieuwe Ryn 46 B Heeft U een feestje? wy verhuren serviesgoed:, glaswerk, tafelgerei enz. Natuurlijk Het Emalïlehuis, Haarlemmerstraat 160—165 B. SBU kunstschilder T. Ooms en verkoop van antieke meubelen, dekenkisten kope ren lamipen, ketels, doofpot ten, kristal, porselein, Sak sische groepen, Perzen enz. Keuze uit 400 schilderstukken. Haarlemmerstraat 93, Lelden Telef. 26368. Wilt U met Kerstmis goed en voordelig gekleed gaan, loopt U dan by Groenewegen, Hogewoerd 127 aan. Die heeft nameiyk 2e hands en nieuwe kleding. Ook zijn wij tot 9 uur geopend. 0 Bon. 7 pak wondersterren (koud vuur) 25 cent. Inhoud 5 stuks per pak. Totaal dus 35 stuk6. Gegarandeerd kurk droog. Uitsluitend met deze bon 36 stuks sterrenregen voor 25 oent. Vlctorle-Speelgoed- mag., Hogewoerd 31. 0 Bon. 6 stuks kersttulpen 39 cent Kleur rood en wit. Een prachtige Imitatie tulp van plastic, niet van echt te on derscheiden .Met bon 6 stuks voor 39 cent. Victorie-Speel- goedmag., Hogewoerd 31. 0 Gotische kaarsen, 2 stuks 19 ct. Stenen kandelaar met kaars 18 ct. Lamelta slingers. 7. 10 en 20 ct. Hulst 3 takjes 15 ct. Mos 18 ot. p. pak. Kerst- servetten 30 ct, per pak. Grote sortering kerstboomversiering. Victorie-Speelgoedmag., Hoge woerd 31. 0 Plastic kersttafelkleed 95 ct. Damast kerstloper 25 ct Feeënhaar 20 ot. per pak. Rood lint, 4 m. 25 ct. IJsla- metta 12 ot. per pak. Crêpe 16 ct. Kerstklokken v.af Grote sortering kaar sen. Vlctorie-Speelgoedmag.. Hogewoerd 31. Lief wit poesje, dol op Fe'Jx, zoekt nieuw tehuis. Noordelnde 20, Lelden. Gratis af te halen, kater en poes. dol op Felix. WliDt» Sin gel 98. Lelden. Voor groot gezin een ln ultst. staat zijnde houten Er- res wasmachine met 1 p k. mo tor en een prima haard. Per manent met vloer- en achter- &laat. Te bevr.: Veerstraat 30. y Plantage. Na 5 uur des avonds. S| Te koop een Vlaamse Reus onljn, weegt 14 pond. Prijs f 20.00. Te bevr. na 6 uur 's avonds. Magd. Moonestr. 54. Lelden. 0 Bon. 6 stuks plastic onder zetters 49 ot. Gesohlkt voor onder bloempotten, pannen enz. Buigzaam onbreekbaar plastic. Rond model. Normale prijs 95 ct. Uitsluitend met inlevering van deze bon 49 ct. Victorie-mag., Hogewoerd 22. 0 Frituurpan, aluminium f 3.88. Springvorm 85 ot.. grote maat 95 ot. Tulband vorm f 2.75 Wandibusopener, werkt feil loos f 1.28. Kop en schotels, mo derne decors, 6 stuks f3.95. Grote sortering braadpannen. Vlctorle-Mag., Hogewoerd 22. 0 Aangeb. accordeon, plano- klavier. 4-korlg. 120 bassen met koffer, z.g.a.n. f 150. Hoefstraat 15, Lelden. 0 Te koop 1 paar Friese schaatsen, Nooltgedagt. IJlst, m. 38-39, z.g.a.n. f 7.50. Acaciastraat 18. Lelden, 0 Te koop een paar Polar rol schaatsen, rubberwlelen en dubbele kogellagers. Half Jaar ljke prys. Tasman straat 70. Lelden. SohrUer. oud. Blllij' Biedt zich aan zelfstandig meisje, 24 Jaar, in klein of moederloos gezin. Intern. Za terdags en zondags vry. Brie ven bur. v. d. blad no. 5493 k 0 Voor al L'w siypwerk. het golven en kartelen, grof en fijn, moet U by de Kroon, Waardgracht 66 zyn. 0 Te koop 2 fauteuils, laag model, eplng. bekl., eiken rook- stoel en ronde lage tafel. Totaal f 30. v. d. Valk Bou- manweg 39 c, Leiderdorp. 0 Te koop een paar hockey schaatsen, zwart-wlt, maat 40. Tegen elik aannemelijk bod. Zo goed ale nileuw. v. Ryn, Os- en Paardelaan 30. 0 Te koop ln z. g. st. verke rende Jongensfiets voor de leeftyd van 8 Jaar en ouder, f 45. Tussen 7 en 8 uur. Nieuwe Beestenmarkt 34. 0 Bouwgrond voor 3 bunga lows te koop aangeboden. Groot plm. 2100 m., mt plm. 500 m. water. Gelegen 7 km. vanaf Alphen a/d. Ryn, in agr. omg., met oud huisje aan vaarwater. Prys f 28500. Br. bur. v. d. blad no. 13547 k B Grote zonnige kamer, cen- um stad, voor heer of dame. b.b.h.h. Gebruik van douche en telefoon. Tel. 24134. 0 Te koop, tegen lage prys, fauteuil, stoelen, gaskachel, divanbed, 2-pers. ledikant met spiraal en matras. 2 theeta fels. elektr. koffiemolen en stofzuiger, 127 Volt. A. G. Ober, Nieuwe Ryn 18. Lelden. 0 Snelbrommer H.M.W., Ty phoon, 2 versn., 1958. In ze'er goede staat. Prijs f 165.—. woonschip „Sylvla", Lange- grachit t/o. Koolstraat. 0 Sneeuwwitte en vuurrode opvouwbare kerstklokken v.af f 0.07, papleren opvouwbare kerstboompjes f 0.35, fraaie zilveren kerstdecoraties, fijne hulsttakjes, engelenhaar. Sneeuw ln poeder, blokken en vellen, tegen blliyke prijzen bij Paddenburg, Nieuwe Ryn 11. 0 Goedkoop Is duurkoop! Koopt kaarsen voor Kerstmis van zuivere stearine, bij de kaarsenspectallst Paddenburg, Nieuwe Ryn 11. Daar koopt U het allerbeste tegen zeer bll iyke (wijzen. Ziet onze speciale kaarsen-etalage 0 Voor onder de kanierlamp: reuzen zilveren of gekleurde glasballen .diameter 12i cm., zilver f 0.75, vier stuks f 2.50, gekleurd f 0.80. 4 stuks f 2 70, verpakt in doos. Alleen by Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. 0 Morgenglorie! Nieuw! Een Kraohtig straatvuurwerk voor lerstmls, even onschuldig als gewone hulshoudlucifers, kleu ters kunnen het (onder toe zicht) ln de hand houden, f 0.07, twaalf stuks f 0.70. Pad denburg, Nieuwe Rijn 11. 0 Ons Sinterklaaspapier vond U mooi! Ons kerstpapier ls nóg mooier! 50 x 65 cm. f 0.06. twaalf vel f 0 60. honderd vel f 4.00. Rollen. dTie meter f 0.35 Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Ryn 11. Kamertje te huur voor dame teenschuÜT 7. Telef. 33701 B Solex, prima lopend, aangeb. leuwe achterband en remmen Verlichting uitstekend. Prijs f77.50. Te bevr.: Narmetr. 44. Lelden. Na 7 uut. 0 Aangeb. Gestetner stencil machine en Olivetti schryfma- chlne, belde ln uitstekende staat. Ook afzonderlijk, t.e.a.b. Br. bur. v. d. blad no. 5555 k. 0 Eet nu stokvis. 1.25 p. pond Schol, schelvis, wyting, tong. Nieuwe kibbeling 1.00 p. kg. Kelen en lippen 90 ct. p. pond. v. wyk's Vishandel, Janvos- sensteeg 54. tel. f| Verse mosselen 50 ct. p. kilo ers gerookte paling 2.50 peT 1 pond. Garnalen 1.00 per 100 gram. Alles voor hors d oeuvre. v. Wijk's Vishandel. Janvossen- steeg 54. Tel. 20169. 0 Aangeb. lief klein hondje, bastaard Pincher, teefje, ruim anderhalf Jaar oud. Tegen ge> maakte kosten af te halen. Voor goed tehuis, kosten bil lijk. Marnlxstraat 119 I. 0 Mixer en koffiemolen, men van 55.00 nu voor 29.75 (alleen 127 V.). Mixt allerlei heerlijke gerechten, maalt no ten. bonen, suiker enz. (Zo lang de voorraad strekt). Het Emalïlehuis, Haarlemmerstraat 160—165 B 0 Plastic kersttafelkleed 98 ct. Grote maat, 140 cm. lang. Af- wasbaar wit plastic met fraaie kerstmotieven bedrukt. Damast kerstlopers 25 ct. Rood crêpe per rol 15 ct. Feeënhaar 19 ct. enz. I.V.A.. Haarlemmerstraat 48. Nova. Noordelnde 43. Lel den. 0 Leiderdorp. 4-kamerflat (be gane grond), met centrale verwarm. Oplevering februari 1962. f27.500.— k.k. Inl. Mak.- kantr. Van 't Hof. Gouda, tel. 01820 - 2765. Prachtige tbeebeurs f 4.98. Prima vulling en overtrokken met fraai gebloemd plastic (af- wasbaar). Diverse fraaie de cors. Voor deze prys koopt U alleen by: I.V.A.. Haarlemmer straat 48 Nova. Noordelnde 43 0 Houten droogrek f 1.98, drie slags model. met metalen scharnieren. Flinke maat, 9 stokken f 1.98 Extra grote maat f2.49. Voor deze prys alleen by: I.V.A., Haarlemmer straat 48 Nova, Noordelnde 43. Lelden 0 Metalen droogrek f 2.98. Uitklapbaar, kan aan deur. stoel, trapleuning enz opge hangen worden. Vastgestelde prijs f 4.40. Alleen met adver tentie voor f2.98 I.V.A., Haar lemmerstraat 48. Nova. Noord elnde 43. Leiden. Metalen strijkplank f 13.95. uxe uitvoering. In diverse standen verstelbaar. Metalen keukentafel f 19.95, grote maat 5o x 80 cm., bedekt met origi neel Linofeit en zware plastic- rand I.V.A., Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordelnde 43, Lel den. 0 Metalen oliekannen!!!! Vier liter fl.98. tien liter f3.98. Deze oliekannen zyn met handvat en plastic schenk- tuit met luchtkanoal, dus geen gemors meer. I.V-A., Haarlem merstraat 48. Nova, Noordeln de 43, Lelden. Plastic w.c.-brll f 3.65. Zware walltelt, geheel compleet met bevestigingsbouten. Past op el ke stenen w.c.-pot. Nu ook ln de kleur wit verkrygbaar. I.V.A., Haarlemmerstraat 48. Nova. Noordelnde 43. Lelden. 0 Warm waterzak f 1.98, Nu geen koude voeten meer in bed!!! Zware kwaliteit, soepel plastic, met solide schroefslul- tlng. Prys f3.95. Alleen met deze advertentie voor f 1 98. I.V-A., Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43. Lelden. 0 „Morspoort". Specialiteit ln eethoekjes, grote sortering ta fels en stoelen Degelijke berg kasten vanaf f 69. Verschil lende moderne bergmeubelen. Morsstxaat 58. 0 Autoverhuur z. chauffeur. Bestelwagens. 9-pers. busjes, V.W.'s, Cltxoëns. Opeis, Taunus Stationcars, uitsluitend 1961 modellen, tegen scherp con currerende winterpryzen. Geenjaar. Goejestraet 34. tel. 30794. Garage Hoge Ryndyk 4. Tel. 25259. Goedkope kop en schotels!!! es stuks f 3.98. Mooi hoog model met moderne blokde- cors. Zes verschillende kleu ren. Prima eerste keus kwali teit. I.V.A., Haarlemmerstr. 48 Nova, Noordelnde 43. Leiden. 0 3 lieve poesjes, kibbelend om Felix, zoeken woonruimte. Randweg 1, Katwijk aan Zee. 0 Zaanse Friese staart- en stoelklokken, schippertje, mo derne Junghans wand- en schoorsteenklokken. koekoeks klokken. keuken- en kantoor- klokken vindt U ln enorme keuze bij: W. Brouwer, Horlo- ger. Haarlemmerstraat 23. Tel. 220576, Leiden. BDe grootste keuze merkhor ges Omega, Alpina, Pontlac en Junghans vindt U bij: W. Brouwer, gedlpl. horloge maker. Haarlemmerstraat 23. Tel. 22076. Lelden 0 Rijles ln V.W. en D.A.F., nieuwste model, 's Woenedags 8 u. nam. verkeersles f 2 p. p. Desgewenst worden de lessen ln de moderne talen gegeven. Kwak's Verkeersinst o.T.v. oud examinator, Zoeterwoudse Sin gel 104. Tel. 22803. 0 Maison Heere verzorgt di ners en cocktailpartijen, ook hors d'oeuvTes en salades Bestellingen „De Kokmeeuw". Rembrand tweg 11. Noordwyk aan Zee. tel. 01719 - 2769 of Vreewijkstraat 16. Lelden 0 Wol - Wol - Wol - Wol - Voor wol Wollana, Haarlem merstraat 196 a. Pracht sorte ring wol van 2.80 voor 1.98 per 100 gram 0 Vele bHverdlenste-adressen ontvangt U na storting van f 1.op girorekening 231374 t. n. v. „Foraal" te Papendrecht Gebruikt meubilair nemen wij terug, op zeer aantrekke- ïyke voorwaarden, bij aankooj: van nieuw. Keuze uit overbe kende fabrlek8toonzalen. Inl.: Postbus 6049, Den Haag of tel. 605664. 0 Auto huren? Garage W. C. A. v. Kerkhof. Narmstraat 1 a. Leiden, tel. 25555, heeft nieuwe auto's voor U staan. Ook voor taxl'6! RVoor beddenreparatie naar Kleine Winst, Haarlemmer straat 51. Overtrekken, in één dag klaar! 2-pers. vanaf f26.50 1-pers. vanaf f 19.50. 0 Eethoekjes, bergmeubelen, stoelen, tafels, wandmeubelen, boekenrekken bijzettafels, pan- nenrekken. scnryfbureaus. keu kentafels. keukenkrukken enz enz enz. Vraagt prijs Voor- dljk's Houthandel. Lange Mare 106 tel. 22017. Lelden. 0 Plat dak mastieken, lekvry maken en rep ar., tegen de laagste prijzen. Jac. Stouten, sinas 1875, Schelpenkade 23. Tel. 21751. 0 Nieuwe auto's zonder chauf feur. Volkswagen, Chevrolet, Opel. Consul, V.W. busjes, be stelwagens. Blonk'8 automo blelbedryf, Nieuwstraat 3341. Tel. 30600. 9 Markiezen, rolschermen, Jaloezieën. Grootste sorte ring zonwering. Prima afwer king. Verkoopkantoor Mel- chers marklezenfabrlek C. E. Jedeloo. Juffermansstraat 35. Oegstgeest. tel 01710 - 31165 0 Paraplu-reparatie (ook voor opvouwbare o.a. Knlrps), wan delstokken, lnvalldestokken, rubberdoppen Paraplumagazyn Van Oerle, Haarlemmerstr. 95. By de Vrouwensteeg DIVERSEN B Jeugdige Postzegelverzame- ars! Binnenkort kunnen Jul lie ook boekjes postzegels mee naar huis nemen om rustig thuis uit te zoeken Vraagt Inlichtingen: Van Leeuwens postzegelhandel. Lokhorststr. 27 (Pleterskerkgr.) 0 Dansen, Iedere donderdag vanaf 8 uur ln „Den Burcht" Jacobazaal) mjn.v. „The Blue Rocking Stars". 0 Zelfs U bent welkom ln de Florls Bar voor een goed glas Helnekens Janvossensteeg 34 Te'.ef 30184 0 Bel 24782 voor L'w taxi. Kwitanties voor ziekenfonds Dag en nacht geopend Taxi centrale „Noordelnde" M J Schutte, Noordelnde 52. Lel den. 0 Flinke beloning voor aan- wyzlngen die tot terugbrengen lelden van cyperse kater (Peter), witte teentjes. Ver- moedelyk op weg Oegstgeest^— Plantsoen. Sinds vorige week vermist. Tel. 30678 of telef. 24295. 0 Splritlsch Genootschap Lei den. Openbare kerstwijding ot» vrijdag 22 december ln het Logegebouw. Steenschuur 6. Spreker de heer v. d. Plaats. Aanvang 8 uur. Toegang vrij. Belangstellenden welkom. Het Bestuur. 0 Voorschoten! Donderdag en vrijdag zyn er 2 vrije klaverjas- avonden by OLsthoorn, Molen laan 35. Inleggeld f 1.Aan vang 8 uur. Beide avonden is de eerste prys 5 pond karbo naden! Helft aantal deelnemers prijs! 0 Laat uw folders serieus en doeltreffend bezorgen tegen redeiyk tarief door reclamebur. Lelden. Brieven bur. van dit blad onder no. 5431 k. SWU nemen ook alle soorten uiswerk aan. Onverschillig wat, tegen billijke prijs. Vlotte en correcte verzorging. Reclamebur. Leiden. Brieven bur. van dit blad no. 5432 k. Wy verzorgen het versprei en van Uw reclamefolders te gen redelijk tarief. Terwyi U van een goede controle verze kerd bent. Reclamebur. Lelden. Br. bur. v. d. blad no. 5430 k. f| Wonlngruil Dordrecht, angeb. te Dordrecht, vrij huls met 5 kamers. Gevr. overeen komstige woning, ln Lelden of omgev. Aanb. aan C de Bondt Pr. Jullanaweg 57, Dordrecht. 0 Postzegels» Verzamelaars, ontvangt U reeds ons gratis maandbericht? Vraagt er even om. Te koop gevraagd verza melingen, partyen en restan ten postzegels. Gaarne aai - bieding Van Leeuwen's pos, - zegelhandel Lokhorststraat (Pieterskerkgracht) 0 Aan de registratie van slechte, trage en wanbetalers ln Warmond, Voorhout. Noord- wijk, Noordwijkerhout en Bol lenstreek wordt gewerkt. Geeft Uw adressen direct nu door aan Crediet Registratie Bureau Postbus 208, Leiden. 0 wy verstrekken U het to taalbedrag voor de aanschaf van Uw t.v., radio, bandrecor der, wasmachine enz., tegen een redelijke rente. Voor leder een zonder borg. Brieven Post box 173, Lelden. 0 Postzegelverzamelaars. Onze nieuwtjesdienst heeft reeds vele afnemers. Ook U kunt lid worden. Geen kosten. Vraagt Inlichtingen: Van Leeuwens postzegelhandel. Lokhorststr. (Pleterskerkgr.). 0 Splritlsch Genootschap Lel den. Openbare Kerstwydlng op vry dag 22 december in het Logegebouw. Steenschuur 6. Spreker de heer v. d. Plaats Aanvang 8 uur. Toegang vry. Belangstellenden welkom. Het Bestuur. 0 Vermist kleine Cocker Spa niel, zwart. Naam Touchet. Bij aantreffen gaarne bericht aan A. J. Hlestand, De Ridder straat 20, Lelden. Telef. 24863. 0 Contact Commissie U.V.S. Vrijdag 22 dec. grote klaver jas wedstryd om iraale kerst- prijzen, o.a. konynen en kar bonade. Aanvang 8 uur kan tine. De verlichting naar de Kikkerpolder ls gereed. 0 Contact Commissie U.V.S. Zondag a.s. naar Rhoda Sp. U.V.S. Vertrek per bus vanaf de Beestenmarkt 10 uur. BI Contact Commissie U.V.S. Lnsdag 2e kerstdag beker wedstrijd AlkmaarU.V.S Vertrek 12 uur vanaf de Bees tenmarkt. 0 Wonlngruil Amstelveen omg. Lelden. Aangeb. mod 3- kamerwoning, rondom tuin. le stand, douche enz. Huur f 58 p. mnd. Gevr. huls met tuin, goede stand, huur tot plm. f 100 p. mnd. Thorbeckelaan 60. Amstelveen 02964 - 4149. 0 Te huur gevraagd vr(J huls of 4-k.flat. ln Lelden of direc te omgeving. Hogere huur geen bezwaar .Evt. 3-k flat ln Rotterdam-Schlebroek als ruil object beschikbaar. Brieve bur. van dit blad no. 13549

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 13