Geen overhaasting bij verlenging leerplicht Brede „groene'' recreatiestrook op niet bruikbare poldergrond Advocaat wil z'n vrouw bedrijf verbieden NIEUWE EERSTE NEDERLANDSCHE BKÜ Kosten van ANWB-plan worden op 250 miljoen gulden geschat Verzorging gehandicapten zou per jaar 150 miljoen vergen Kleding met kerst Niet overeenkomstig stand? Staatssecretaris waarschuwt Kamer: Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 20 december 1961 Derde blad no. 30534 Van Amsterdam tot Rotterdam open (Van onze Haagse correspondent) Om te voorkomen, dat over enkele tientallen jaren de dan minstens 5 V» miljoen zielen tellendeRandstad-Hol- land helemaal geen longen meer zal hebben om adem te halen, lanceer de ongeveer een jaar geleden de A.N.W.B. een plan voor een „groene eone" van Amsterdam tot Rotterdam. Nu is dit plan nader uitgewerkt en publiek gemaakt: het voorziet in de inrichting van een gebied van ca. 2500 ha voor landbouw weinig of niet bruikbare poldergronden in Noord en Zuid-Holland en Utrecht voor gro tendeels recreatieve doeleinden, waar voor de zone zou worden voorzien vau 120 km aan toeristenwegen. Met deze grootscheepse ontsluiting zou vijftien a twintig jaar gemoeid kun nen zjjn. De kosten schat de A.N.W.B. voorlopig op f. 250 miljoen. De A.N.W.B. had die uitwerking aas-, een driemanschap opgedragen. Prof. dr. ir. J. T. P. Bijhouwer, hoog leraar in de tuin. en landschaps architectuur in Wageningen en Delft ir. J. Vallen, tuin- en landschapsar- chitect, en ir. J. W. Zaaijer, hoofd- ingenieur Staatsbosbeheer, diesist- vak natuurbescherming, hebben het rapport „Hollands groene zone" on- I langs voltooid. Het is thans aan alle ministers en de Gedeputeerde Sta ten van de drie genoemde provin cies gezonden. Tijdens een perscon ferentie, gisteren in het A.N.W.B.- gebouw te Den Haag gehouden, heb ben de drie deskundigen het plan nader toegelicht. Prof. Bijhouwer zet te uiteen, dat bij zijn uitvoerige ver kenningen de aandacht vooral ge richt was op de agrarisch minder waardevolle gebieden, die voor mas sale recreatie geschikt te maken zijn: de Krimpenerwaard bij Rotterdam, het Amstelland ten zuiden van Am sterdam (langs riviertjes als Bulle- I wijk, Waver, Angsteli. de ronde ve nen, waartoe de Vinkeveense Plas- sen behoren. In de Nieuwkoopse polders wil men brede stroken voor de recreatie bestemmen. De natuurwetenschappe lijk belangrijke Nieuwkoopse Plassen zijn bewust buiten de zone gehou den. Bovendien zijn de polders van Nieuwkoop bodemkundig zeer slecht. Toeristen weg Het begrip „toeristenweg" is door prof. Bijhouwer nader toegelicht. Het I is een weg voor langzaam, „genie tend" verkeer met brede bermen en een middenstrook met volop parkeer gelegenheid en mogelijkheid tot berm recreatie. Het uitgangspunt van het driemanschap is namelijk bijzonder nuchter: menigeen wenst niet ge dwongen te worden tot het „ingaan tot de vogeltjes", tot het fijnproevend genieten van boom en bloem. De gezelligheidsdrang van de meeste recreatiezoekenden zal men als een feit hebben te aanvaarden. Toeris tenwegen zullen volgens het plan lo pen van Amsterdam tot Bodegraven ea van Krimpen a.d. IJssel tot Schoonhoven. Met het gebied tussen Bodegraven en Haastrecht heeft men niet goed raad geweten: daar komt een stadsuitbreiding van Gouda, een verkeersplein en daar liggen ook de Reeuwijkse Plassen. Anderhalf miljoen randstedelingen trekken er op mooie dagen op uit, aldus ir. Zaajjer. Als de groene zone werkelijkheid wprdt, zullen zy een gebied vinden, dat circa vijfmaal zo groot is als het Amsterdamse Bos. Een gebied ook, dat op hoogtijdagen met goed weer zeker zo vol zal zijn als het Amsterdamse Bos. Ruggepraat De toeristenweg zal, zei ir. Vallen, de Ruggegraat van de zone vormen. De aanleg daarvan op slechte landbouwgronden kan het best gebeuren in het verband met ruil- verkaveling. Als recreatiecentra worden o.a. voorgesteld: een terrein ten zuiden van Ouderkerk; een ontspannings oord bij het Abcoudermeer t.b.v. Nieuw-Amsterdam; een recreatieter rein bij de Vinkeveense Plassen; de voorzieningen langs de toeristenweg in het middengedeelde van het plan; een terrein in de „Schoonhovense Waarden"; enkele centra in het mid den van de Krimpenerwaardhet park Hitland tussen Nieuwerkerk en Capelle a.d. IJssel (700 ha als ont- spanningsgebied voor Rotterdam- Oost). Gelijktijdige aanleg van rijksweg 3 (Rotterdam-Gouda) en de daar ontworpen toeristenweg, zal wense lijk zijn, zo verklaarde de heer Val len. En het park Hitland en de toe ristenweg in het midden van de zone moeten klaar zijn, als de ooststad in de Rotterdamse Prins Alexanderpol- der en de voorsteden bij Capelle, Krimpen en Nieuwerkerk bevolkt ra ken. Belangstelling in West voor Toon's One - Man - Show De One-Man Show van Toon Her mans, die de K.R.O. op eerste kerst dag op de televisie zal uitzenden, wordt naar aanleiding van een ver zoek dat van Curasao is binnenge komen, op Ampex opgenomen en op een latere datum op Curasao voor de televisie uitgezonden. Voorts hebben Toon Hermans vele aanbiedingen bereikt om in 1962 voor Nederlanders in het Verre Oosten °P te treden, o.a. in Bangkok, Ma nilla, Singapore, Tokio en Australië. Ook is Toon verzocht om voor Duit- ze, Oostenrijkse en Zwitserse clubs in die plaatsen enkele voorstellingen in het Duits te geven. De manager van Toon Hermans deelde mee dat- deze janbiedingen nog in beraad zijn ge houden, aangezien contractuele ver plichtingen verbintenissen elders fnigszins bemoeilijken. Ook is Toon Hermans thans druk bezig met de voorbereidingen voor zijn nieuwe zhow, die waarschijnlijk in april in Première zal gaan. „De voorgestelde zone heeft zonder overdreven dichte bezettingen vol gens schatting een gelijktijdige capa citeit van circa een half miljoen be zoekers, wat overeenstemt met een dagbezoek van driekwart miljoen". Het is noodzakelijk, dat voor de door de A.N.W.B. voorgestelde zone een speciaal bestuurslichaam in het leven wordt geroepen naar het voor beeld van het Plassenschap Loos- drecht en de Stichting Brielse Maas, zo betoogde de hoofddirecteur van de A.N.W.B., de heer A. Blankert. In een dergelijk lichaam moeten de betrokken overheden en belang hebbende organisaties samenwerken. Het plan van de groene zone is thans ter discussie gesteld. In af wachting van de verwezenlijking er van heeft de A.N.W.B. er bij de minister-president en de provinciale besturen van Utrecht, Noord-Holland en Zuid-Holland op aangedrongen door middel van streek- en uitbrei dingsplannen de oppervlakten in het polderland tussen Amsterdam en Rot terdam, die voor deze zone nodig zijn, te bestemmen voor recreatieve doel einden. Man in schuur gevonden Beide benen bevroren De heer H. Vink heeft in de open kapschuur van zijn boerderij aan de Gereweg te Midwolda (Gr.) een zeer merkwaardige vondst gedaan. Hij trof daar namelijk een man in miserabele toestand aan, die na in een ziekenhuis te Winschoten te zijn opgenomen, de 46-jarige heer Waay- enberg uit Ede (Gld.) bleek te zijn. Deze moet tenminste een volle week in de open kapschuur van de heer Vink hebben doorgebracht. Zijn beide benen en voeten waren bevroren. Veel meer kon men nog niet te we ten komen, daar de heer Waayenberg aan geheugenstoornis lijdt en zich niets weet te herinneren. Vast is evenwel komen te staan, dat de heer Waayenberg die bij een zuster te Ede inwoont, ongeveer 14 dagen geleden met onbekende bestemming is ver trokken. Toen men in Ede na enkele dagen niets van hem vernam, heeft men de politie gewaarschuwd. Vermoed wordt, dat de heer Waay enberg bij het passeren van de boer derij van de heer Vink onwel is ge worden en toen beschutting in de kapschuur gezocht. Daar is hij ver moedelijk buiten kennis geraakt met alle reeds genoemde gevolgen van dien. Meer geld voor de V.N. De begrotingscommissie van de Al gemene Vergadering heeft met 45 tegen 11 stemmen en 21 onthoudin gen een resolutie aangenomen, in houdende machtiging tot uitgifte van een VN-obligatielening ter grootte van 200 miljoen dollar. De lening is bestemd om de wereldorganisatie uit haar huidige financiële moeilijkhe den te helpen. De enige tegenstem mers waren Frankrijk en- het com munistische blok. Nederland behoor de tot de negen landen, die het voor stel hadden ingediend. De obligaties zullen een rente opleveren van twee procent 'sjaars en een looptijd van 25 jaar hebben. CIRCUSBRAND: 350 DODEN Het juiste aantal slachtoffers van de circusbrand in Niteroi in Brazilië is nog niet bekend. Een schatting is moeilijk te maken omdat de gewon den over verscheidene ziekenhuizen zijn verspreid en velen aan hun ver wondingen bezwijken; maar het staat wel vast dat meer dan 350 mensen de dood hebben gevonden. Honderden hebben hun leven te danken aan een olifant. Het mach tige dier. dol geworden door de hitte van het vuur, verbrak zijn ke tens en stormde door het tentdoek heen. Velen konden door dit gat ontvluchten. Een voormalig medewerker van het circus, dat is afgebrand, is gisteren door de politie gearresteerd. Het is een zekere dirceu Campos die onlangs gepoogd heeft een circus van dezelfde eigenaar in brand te steken. Bij een verhoor ontkende hij gezegd te heb ben dat hij het Amerikaanse circus zou vernietigen. De politie heeft, te vens 200 medewerkers van het circus ondervraagd. Lord Linley gedoopt De zoon van Prinses Margaret, Lord Linley, is gistermiddag in Buckingham Palace in Londen ge doopt. Meters en peters waren Koningin Elizabeth, Lady Elizabeth Cavendish, Lord Rupert Nevil, domi nee Simon Philipps en Lord Rupert Plunket. Koningin Elizabeth hield de kleine ten doop. Verder waren aanwezig Koningin moeder Elisabeth, de Prins van Wales, de hertog en hertogin van Gloucester, Prinses Marina van Kent en de gravin van Athlone. Van vaderszijde waren aanwezig de moeder van de graaf van Snow- den, gravin Rosse en haar echtgenoot graaf Rosse, zijn vader Ronald Armstrong-Jones en diens echtge note. Artsen en ziekenhuispersoneel die Prinses Margaret bij de geboorte hebben verzorgd waren eveneens aanwezig. KVP-rapport:Een plicht voor overheid ,,Tot nu toe is nog geen enkele j financiële maatregel genomen, waar- I door een goede verzorging van de I zwakzinnige in een internaat is ge waarborgd. Ouders van zwakzinnige I kinderen zitten vaak met enorme I lasten. Het is naar mijn mening de I plicht van de maatschappij om voor deze gehandicapten te zorgen en een I plicht voor de overheid om een soort gelijke regeling in het leven te roe pen als de A.O.W. en de weduwen- en wezenwet". Dit zei de heer A. C. J. A. Nollen gisteren op een persconferentie in Amsterdam, tijdens welke hij een rapport toelichtte, dat hij als secre- taris van de R.-K. Stichting Samen werkende Internaten voor Zwakzin nigen „Samivoz" met wetenschappe lijke medewerking van prof. dr. A. Chorus uit Leiden in opdracht van de K.V.P. heeft samengesteld over aard, voorkomen, verzorging en ver- zorgingskosten van de zwakzinnigen in Nederland. Hun aantal wordt op 200.000 geschat (75 procent van het totaal aantal gehandicapten). Gisteravond hebben velen baat gevonden bij een prima middel tegen de gladheid: lappen om de schoenen, waardoor men ook op spiegelgladde wegen vrij veilig lopen kan. Zonder zulk een hulpmiddel was het gisteren le vensgevaarlijk op de wegen. Cijfers Het rapport raamt, dat voor de verzorging van de zwakzinnigen jaar lijks een uitgave van 93.375.000 gulden nodig zal zijn, waarvan voor inter naatsverzorging bijna 88 miljoen en voor verzorging in gezinsverband on geveer 5V2 miljoen. Voor de verzor ging van de zintuigelijke en lichame lijk gehandicapten wordit een bedrag van 60 miljoen gulden geraamd, zodat het totaal voor alle gehandicapten een bedrag zou worden van ongeveer 150 miljoen gulden. Het aantal zwakzinnigen onder de jeugd tot. en met de leerplichtige leeftijd wordt geschat op 2,8 pet (ca 80.000). Voor de gehele bevolking wordt dit percentage geraamd op 1,8 pet, waarvan 1,4 pet debiel en 0,4 pet imbeciel en idioot. De ver houding jongens-meisjes is bij de bielen 3-2, en bij imbecielen 6-5. Er zouden ongeveer 18.500 kinderen en volwassenen in internaatsverband behoren te worden opgenomen en aldus het rapport het zijn er thans in de verschillende kerkelijke en neu trale internaten ongeveer 12.000. In het rapport wordt voorts ge steld, dat naar schatting 5 pet van de volwassen debielen, 4800 personen, in de gemeentelijke sociale werkvoor zieningsregeling terecht komen. Van de imbecielen behoeft naar schatting 1/3 internaatsverzorging en van de rest 12.800 kunnen volgens het rapport 10 pet een plaatsje vinden in het vrije bedrijf. Aangenomen wordt dat 65 pet in de G.S.W.-rege- ling kan worden gebracht. Advertentie OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE Wellicht zult U, zo omstreeks de kerstdagen, uitgenodigd worden voor een feestelijk avondje. Wat is dan Uw kledingkeus? Mevrouw haai mohair truitje met een gezelliga rok? Meneer dat leuke geruite sportcolbertje? Beter is: voor mevrouw een japon met een tikje élégance - b.v. cocktail- jurkje - en voor meneer een stemmig kostuum. Zo gekleed' op bezoek komen is een com pliment voor de gastvrouw en een blijk van waardering voor de aandacht die zij besteed heeft) aan de ontvangst. "Weet U wat ook attent is? Altijd Gladstone» bij U te hebbenWant Gladstone is - met of zonder filter - de sigaret die iedereen voldoening schenkt. king SIZE VOORNAAM EN AANGENAAM (Van onze Amsterdamse correspondent) Kan het worden toegestaan dat de echtgenote van een advocaat een schoonheidssalon exploiteert in de echtelijke woning, of moet dit worden verboden omdat het de stand van haar man schaadt? Over deze vraag moet de president van de Akmsterdamse rechtbank, mr. U. W. H. Stheeman, zich beraden, nadat een in Bussum wonende jurist in kort geding heeft geëist dat zijn vrouw het schoonheidsinstituut niet langer zal voortzetten. Na vergeefs te hebben verzocht deze zaak met gesloten deuren te be handelen, gaf mr. H. G. Stibbe gis teren namens eiser een overzicht van de moeilijkheden, die de vrouw haar man in de weg zou leggen, met het doel hem uit huis te krijgen. Hij stel de, dat de vestiging van een schoon- Advertentle Verbetering van de leerlingenschaa l ivordt mogelijk (Van onze parlementaire redacteur) Drs. Stubenrouch, staatssecretaris van Ondenvijs, heeft gisteren in de Tweede Kamer gezegd, dat een even tuele verlenging van de leerplicht goeci moet worden voorbereid. Over haasting zou niet juist zijn. De be windsman voelde veel voor instelling van een commissie leer- en vor mingsplicht. By de begrotingsbehan deling voor 1963 zou hij meer over de leerplichtkwestie kunnen zeggen. Dit was volgens mevrouw Heroma- Meilink (PvdA) te laat: zij vroeg een nota omstreeks Pasen. Een verbetering van de leerlingen- schaal (het aantal kinderen per on derwijzer» begint eindelijk tot de mogelijkheden te behoren, althans bij het lager onderwijs. De toestand bij het voortgezet onderwijs is, on danks een zekere kentering, nog wel moeilijk. Hier is nog een gemiddeld percentage van 25 pet onbevoegd ge geven lessen. De bevoegdhedensituatie bij de ulo-scholen is zeer zorgwekkend. Drs. Stubenrouch zou bij de minister van Defensie nog eens met klem aan dringen op uitstel van militaire dienst voor de betrokken leerkrach ten. Kleuteronderwijs Zeer binnenkort is een voorstel tot herziening van de kleuteronderwijs- wet te verwachten, met een nieuw opleidingsschema. Wat betreft de leerplicht van schipperskinderen moet nog een be slissing worden genomen. Zou men in het kader van va- kantiespreiding het schooljaar op een ander tijdstip willen laten be ginnen, dan zou dat met allerlei moeilijkheden gepaard gaan. De staatssecretaris wilde liever niet op deze kwestie ingaan, daar er veel aan vast zit. Er is een wettelijke regeling van de leraarsopleiding in voorbereiding, maar ook deze zaak heeft veel moei lijke kanten. De staatssecretaris achtte een no ta over de schoolruimte bij het voort gezet onderwijs thans niet meer no dig. daar de gevolgen van de geboor tegolf van 1946 steeds geringer wor den Er is overigens op dit gebied nog zeer veel te doen. Het beleid is in de eerste plaats gericht op het bouwen van voldoende scholen in nieuwe woonwijken. Desnoods zou er moeten worden begonnen met nood- lokalen. Ander deel Gisteravond is er nog een begin gemaakt met de behandeling van het begrotingsdeel van O.K. en W.dat tot het domein van staatssecretaris Scholten behoort. De voorzitter, dr. Kortenhorst, had de illusie, dat deze avond nog alle sprekers over dit ge deelte aan het woord zouden kunnen komen, maar zijn plaatsvervangster, mevrouw Stoffels-van Haaften, wil de het niet al te laat maken en schorste op een gegeven ogenblik de discussie. Deze zou vandaag worden voortgezet. Mammoet Eerder op de dag had minister Klompé als plaatsvervangster van de zieke mr. Clals met genoegen gecon stateerd. dat er in de Kamer een meerderheid zou zijn voor een con structieve medewerking aan het ont- werp-voortgezet ondenvijs (de z.g, mammoetwet). Op korte termyn is een nota van wijzigingen te ver wachten over de inhoud, waarvan mr. Cals zelf wellicht reeds weer in staat zal zijn de beslissing te nemen. In antwoord op hetgeen mevrouw Van Someren-Downer (VVD) ter sprake had gebracht over het be noemingsbeleid op het departement zei dr. Klompé, dat zij niet wist (en ook niet wenste te weten), welke hoge ambtenaren voorstander waren van het bijzonder dan wel van het openbaar onderwijs. Dit zou een hoogst gevaarlijke gedachtengang zijn Het is te doen om een onpar tijdige ambtsvervulling. Een ambte naar, die dit niet in het oog zou kunnen houden en zijn voorkeur voor een bepaalde soort onderwijs zou la- Begroting Z.-Holland sluit ruim Aan Provinciale Staten van Zuid- Holland is thans aangeboden de ont werpbegroting voor 1962. Deze is, voor de gewone dienst, ruim sluitend. De inkomsten namen ten opzichte van 1961, met 4,2 miljoen gulden toe tot 39.3 miljoen gulden en de uitgaven stegen met 4,7 miljoen gulden tot 37.4 miljoen gulden. Ged. Staten heb ben een post voor onvoorziene uit gaven van 1,9 miljoen gulden opge nomen. Hierin is begrepen een be drag van f 600.000 voor mogelijke sa larisverhogingen van het provinciaal personeel. Ged. Staten hebben het plan om de afschrijving van de investeringen voor de wegen te verlagen van 40 jaar tot 30 jaar. Voor het subsidiëren van monumenten wil dit college een fonds instellen, waarin jaarlijks gelden uit de gewone dienst gestort worden. Voor 1962 is voor dit fonds een bedrag van f 400.000 nodig. Er is nog beschikbaar een bedrag van f 1.8 miljoen, zijnde de reeds toege kende maar nog niet uitbetaalde subsidies. ten meespreken zou voor zijn taak niet deugen. De bewindsvrouwe zou ernstig be paalde maatregelen tot verlichting van het werk van schoolhoofden overwegen. In antwoord op een vraag van de heer Vermeer (PvdA) zei dr. Klompé. dat het moeilijk zou zyn aan ieder een die eindexamen heeft gedaan een rijksstudietoelage te verstrekken. Iemand, die met grote moeite een eindexamen heeft gehaald, biedt niet de nodige waarborgen voor doeltref fende studie. Het hanteren van de woningwet om te voorzien in studentenhuisves ting biedt geen soelaas. Een onderzoek naar studenteneet tafels achtte de minister nu niet no dig Wanneer mr. Cals weer hersteld is, zal hij in ieder geval verder over leg over deze kwestie plegen. Maniak besmeurt reclamebiljetten (Van onze Amsterdamse redacteur) Een Amsterdammer G, die als be roep geestenbezweerder opgeeft, heeft zijn kruistocht tegen het roken, die hem reeds eerder voor de rechter bracht, moeten staken, toen hy maandagnacht door de politie werd betrapt bij het schrijven van het woord „kanker" met vet kryt op een sigarettenreclame. De man is reeds wéken achtereen de grote plaag van een reclame bureau, dat in de hoofdstad reclame zuilen en -horden met plaJkaffiches exploiteert. Toen men onlangs be merkte dat de sdgarettenbiljetten eerst met de letter „K" en later met het woord „kanker" werden be smeurd. was men genoodzaakt iedere dag de biljetten te controleren en. waar wenselijk, over te plakken. De man werd ontmaskerd toen hij tegenover het kantoor van het re clamebureau zijn merkwaardige actie tegen de sigarettenverslaving in praktijk bracht. Het kostte hem een proces-verbaal, maar nu zyn naam bekend was kon het bureau hem in kort geding dagvaarden. De president van de rechtbank heeft de eis van het reclamebureau die neerkwam op 60 dagen gijzeling bij herhaling toegewezen. Inmiddels heeft het reclamebureau door het overplakken van de biljet ten reeds meer dan f. 1.000,schade gehad Thans heeft men echter de mogelijkheid de twee maanden gijze ling te doen opleggen, waardoor de biljetten althans in deze periode vei lig zullen zyn BIJ SCHOONMAKEN MACHINE GEDOOD In de aardappelmeelfabriek Mus- selkanaal ea Omstreken in Musse- kanaal is de 50-jarige B. Hendriks ,uit Ter Apel gistermiddag by een bedrijfsongeval om het leven geko men. De heer Hendriks was bezig een heidssalon aan de reputatie van zijn cliënt afbreuk doet., omdat het pu bliek zou kunnen denken, dat hy zyn gezin niet kan onderhouden. Mej. mr. H. B. Bahlmann, pleiten de voor de echtgenote, vroeg begrip voor het beroep van schoonheidsspe cialiste. Eiser zou destijds akkoord zijn gegaan met de opleiding, die de vrouw voor dit vak volgde. Zij zou het instituut aan huis will én hebben om by de kinderen te kunnen zyn. De advocaat had trouwens tevoren reeds zyn praktijk in Amsterdam ge vestigd. Toen de raadsleden dieper op de huwelijksmoeilijkheden wilden in gaan en zelfs de kansen van de door de vrouw ingestelde echtscheidings procedure gingen bespreken, liet de president duidelijk blijken dat hy naar deze bijzonderheden niet nieuwsgierig was. Hy bepaalde de uitspraak op 4 januari. INCIDENT IN GEMEENTERAAD Tydens de behandeling van de agenda heeft de heer J. Koning, af gevaardigde van de partij Algemeen Zandvoorts Belang, gisteravond tij dens de vergadering van de Zand- voortse gemeenteraad telkens gein- terumpeerd. De voorzitter, mr. H. M. van Fenema, waarschuwde het raadslid en verzocht hem hiermede op te houden. „U gedraagt zich als een kwajongen", aldus de voorzitter, toen de heer Koning toch bleef door gaan. „En wat bent u dan wel?" was het wederwoord. Op het verzoek zyn excuses te maken, wenste de heer Koning niet in te gaan. Na een langdurige doodse stilte, verdween hy tenslotte op last van de voorzitter mopperend uit de byeenkomst. Zyn fractiegenoot, de heer Petrovitch, bood voor het ge beurde. het eerste incident onder de 13-jarige leiding van de heer Van Fenema, verontschuldigingen aan. Advertentie machine schoon te maken, doch de ze begon plotseling te werken. Het slachtoffer werd door een klauw van de machine gegrepen en was vrijwel op slag dood.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9