N V. BAKKERIJ v.h. Z. v. d. MEIJ Dr. James A. Steward uit Schotland KRO WEL. ANDERE OMROEPEN NIET Beroep van Reydon en De Jager verworpen Drie stropers na een wilde jacht gegrepen KERSTKRANSEN Alles le kwaliteit KERSTSTOLLEN zeer verzorgd en prima verpakt KERSTGEBAK KERSTBROOD Indiase actie voor Britten tegenslag Kerstgratificatie bij omroep Hof te Moskou nam beslissing Neem initiatief om in Nieuw- Guinea uit impasse te komen Succes van Alpheuse politie Kennedy steunt bestrijding van armoede in Zuid-Ameriha I. een vrl. administratieve kracht een jeugdig bediende ECHTPAAR ALS FILIAALBEHEERDER MET KERSTMIS OP DE SCHAATS... M. Blilz Mag. 'I Hoekje LEIDEN KORTE MARE 16 TELEFOON 20209 LEIDSCH DAGBLAD - MAANDAG 18 DECEMBER 1961 Vervolg van pag1 (Van onze Londense correspondent) Voor de Britse regering is het optreden van India een ernstige tegenslag, omdat Londen ach ter de schermen heeft gepro beerd Nehroe van zijn daad af te houden. Bovendien is Nehroe altijd een van de grote steun pilaren geweest van het Geme nebest, dat door de invasie van Goa een ernstige morele ver zwakking heeft ondergaan. De „Times", zeer verontwaardigd over de militaristische taal welke „de apostelen van geweldloosheid" bezi gen, schrijft dat Nehroes daad een schok en een belediging is. Toegege ven moet worden dat India grote moeilijkheden met China in het ver re noorden heeft. Indien Nehroe wel licht de grote bataljons daar te zij ner tijd zal moeten gebruiken, wil hij waarschijnlijk de nationale trots ver sterken door eerst met succes op te treden tegen een kleinere tegenstan der. Hij heeft zijn eigen interne pro blemen en een verkiezing is nabij. Dit alles is misschien een excuus voor een kleinere man. Nehroe echter is altijd een apostel geweest van vreed zame evolutie, maar nu hij heeft de rest van de wereld geen dienst bewe zen. India's invasie is waarschijnlijk een tijdbom. Deze catastrofe voor Salazar, zo snel komende na de op stand in Angola, moet diens regime aantasten. De wereld kan de gebeur tenissen in Portugal hun loop laten, maar in zoverre de naties een nieuw voorbeeld is gegeven van het agres sieve gebruik van geweld door een regering welke meer dan enige ande re altijd tegenstander van dergelijke maatregelen is geweest, is de terug- slag hoogst ernstig, aldus de „Times". De Londense „Daily Mirror" noemt India's aanval op Goa een fatale daad, waarin vooral Krisja Menon, India's minister van Defensie, wiens communistische sympathieën bekend zijn, de hand heeft, terwijl Nehroe nog weifelde. Dat „de apostel der ge weldloosheid" de taal van de agres sor spreekt geeft een gevoel van wanhoop. Indien India het respect van de wereld had willen behouden, zou het eerst onderhandelingen met een in ternationale commissie hebben moe ten proberen in plaats van zijn toe vlucht te nemen tot agressie. Ook de „Daily Telegraph" noemt Nehroe's daad een vorm van doelbe wuste agressie, in strijd met India's plechtige steun aan het Handvest Economische èn politieke band met de Euromarkt (Van onze Parijse correspondent) Na afloop van de driedaagse mi nisteriële NAVO-vergadering in Pa rijs hebben de zes leden van Klein Europa Frankrijk, Italië, West- Buitsland en de Benelux zater dagavond gedurende ongeveer twee uren nog een bliksemconferentie ge houden. De vraag werd onder ogen gezien in welke raad de kwestie moet worden besproken van Engelands toekomstige positie ten opzichte van het politieke secretariaat, dat Frank rijk aan de gemeenschappen der zes landen wil verbinden. Besloten werd, dat in beginsel alle leden van de Europese gemeenschappen, waarvoor Engeland zijn kandidatuur heeft ge steld, automatisch ook in dat politie ke verband zullen worden opgeno men. Over het punt hoe deze verbinding tot stand moet komen zal nog verder worden overlegd, eerst in de zoge naamde „commissie-Fouchet" en, in tweede instantie, door de zes minis ters die met dit doel half januari opnieuw zullen vergaderen. In een kort onderhoud in onze ambassade te Parijs met de Nederlandse cor respondenten verklaarde minister nir. Luns over dit resultaat „welvol daan" te zijn. Vooral zijn Belgische collega, Paul Henri Spaak, had, uit naam der beide landen, zoniet van de Benelux, het woord gevoerd. Mr. Luns, die na de drie dagen NAVO- beraad, gevolgd door deze diplomatie ke toegift in het kader der Zes, wel zeer vermoeid scheen te zijn, zei zich nog niet definitief te kunnen uitspre ken over de vraag of deze principiële beslissing eventueel een nieuw obsta kel zou kunnen vormen, voor Enge land op de weg die dit"land nu naar de Europese organen was ingesla gen. van de Verenigde Naties. Er is geen schijn van excuus in het volkenrecht. Het motief moet gezocht worden in politieke opportuniteit. Het zal voor Nehroe moeilijk zijn, zijn prestige terug te winnen. India krijgt misschien tijdelijke steun van Aziatische en Afrikaanse landen. Dat zal het feit echter niet veranderen, dat Nehroe aan zijn eigen reputatie, als een man van de vrede, ernstig afbreuk heeft gedaan en een gevaar lijk precedent heeft geschapen voor de Aziatische naties. Bomaanslagen in steden van Zuid-Afrika In de Zuidafrikaanse steden Jo hannesburg en Port Elisabeth zijn zaterdag bomaanslagen gepleegd op openbare gebouwen. Een kleurling kwam hierbij om het leven en een andere werd ernstig gewond. De po litie heeft in deze steden en in Dur ban en Kaapstad een speciale bewa king bij openbare gebouwen inge steld. Eerder waren strooibiljetten ver schenen waarin opgeroepen werd tot „sabotage tegen de regeringsinstel lingen, voornamelijk die welke in verband staan met apartheid en ras sendiscriminatie". Er werd in gezegd dat een nieuwe, onafhankelijke or ganisatie door Afrikanen is gevormd, die „geweld niet langer met geweld loos verzet zal beantwoorden". De nieuwe beweging wordt „Speer van de natie" genoemd. (Van onze Hilversumse correspondent) „Collega's, praat nu toch in he melsnaam niet over een kerstgratifi catie. Bij de onderhandelingen kun nen wij dit punt absoluut niet naar voren brengen. Wij moeten alles op één kaart zetten om er het beste voor u uit te halen". Met deze of woorden van gelijke strekking wimpelde Mercurius-voor- zitter Heüer in de tweede nachtver gadering enkele maanden geleden van het radio- en tv-personeel in de Hilversumse Karseboom het dringend beroep, dat op de vakbonden werd gedaan om ook aan de kerstgratifi catie aandacht te besteden by de onderhandelingen. Dit ter compensa tie van de dreigende afwijzing van de gevraagd tweemaal drie procent af. Nu de mogelijkheid, van toeken ning van de kerstgratificatie in het afgelopen weekeinde door het AVRO- bestuur is gekapt „onder de gel' dende bepalingen van gelijke ar beidsvoorwaarden zien wij geen kans een kerstgratificatie uit te keren" zijn de genioederen van het radio- en tv-personeel wederom in beroe ring gekomen. Desgevraagd deelde de perschef van de AVRO ons mede, dat beslist geen verband mag worden gelegd tussen de toekenning van de 2,5 pet uitkering ineens en de weige ring van de kerstgratificatie. Vorig jaar werd een dergelijke bonus wèl toegekend. Daar zijn toen ernstige moeilijkheden over ontstaan, aldus de perschef. In 1959 kreeg het AVRO personeel ook een gratificatie ter ge legenheid van de inschrijving van het 400.000ste lid. Bij de NCRV zijn der gelijke jubileumgratificaties al meer malen uitgekeerd. De kerstbonus was daar echter tot nu toe geheel taboe. De VARA werkt evenmin met kerst gratificaties. Daar ontvingen de em- ployées wel eens een kerstpakket met allerlei lekkere dingen. Er kwamen echter geen centen op tafel. Het per soneel van radio en tv is dus hele maal niet meer zo gelukkig met het advies van de Mercurius voorzitter om te zwijgen over de kerstgratifi catie. De KRO keert traditiegetrouw wel een bonus uit. Deze omroep doet dit reeds vanaf de oorlog. In 1953 werd dit feestelijk gebruik bekrachtigd door een oekaze van het College van Rijksbemiddelaars, waarin werd ge steld, dat kerstgratificaties met een traditioneel karakter bestendigd konden worden, zo werd ons bij de KRO medegedeeld. Dit jaar zal dan ook een gratificatie van 8 pet worden verstrekt. Niettemin wekt de huidige Het Militaire Hof te Moskou heeft het beroep van de Neder landers Evert Reydon en Lou de Jager tegen hun veroordeling tot dertien jaar vrijheidsstraf wegens spionage verworpen. Dit heeft het ministerie van Bui tenlandse Zaken „kortelings" van de eerte secretaris van de Nederlandse ambassade in Moskou, de heer P. Polak, vernomen, aldus een woord voerder van genoemd ministerie. De 30-jarige Reydon en de 25-ja- rige. De Jager werden op 5 oktober jl.na beiden schuld aan spionage bekend te hebben, door een militaire rechtbank te Kiew veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf en een ver blijf van zeven jaar in een arbeids kamp. Op 1 november werd gemeld, dat beiden beroep zouden aanteke nen. Niet aanwezig De heer Polak is niet op de zitting van het Hof in Moskou aanwezig ge weest. Hy weet zelfs niet, wanneer deze is gehouden. Het ministerie heeft nu een nota aan de Tweede Kamer over deze zaak in bewerking. Reydon en De Jager werden, zoals bekend, op 20 augustus in de Oekraï ne gearresteerd, toen zij een auto tocht in dat gebied maakten. De Russische autoriteiten stonden, na herhaald verzoek, de heer Polak na het proces in Kiew een onderhoud toe met de veroordeelden, maar zij hebben tot nu toe niet gereageerd op een verzoek van Nederlandse zijde om toestemming tot geregeld contact met de gevangenen en verschaffing van de officiële stukken aangaande het proces. Schriftelijk regeling elk jaar veel wrevel onder het personeel. Een permanent bij de KRO gestationeerde NRU-technicus ontvangt n.l. geen bonus, terwijl zijn collega in KRO-dienst wel een extraatje incasseert. Dat zet kwaad bloed Duivensport in Alphen Jubileum „Blauwband" met een tentoonstelling gevierd In café ,,'t Centrum" heeft de postduivenvereniging „De Blauw- band" zaterdagmiddag ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan een geslaagde jubileumtentoonstelling ge houden. waarvoor veel duiven wer den ingezonden. De uitstekende kwaliteit van de vogels maakte het keurmeester J. Knoef uit Almelo niet gemakkelijk. Doffers boven de 500 km.: 1. en 2. Gebroeders Groenendijk, 3. A. H. Balk, 4. H. van Woudenberg en 5. T Blouw. Duivinnen boven de 500 km.: 1. A. II. Balk, 2. Gebr. Groenendijk, 3. E. G. v. d. Werff. Doffers van 100 tot 500 km.: 1. en Krachtig beroep op regering Huidige spanning brengt wereldvrede ernstig in gevaar Het breed moderamen van de generale synode der Ned. Herv. Kerk heeft besloten een krachtig beroep te doen op de regering en de volksvertegenwoordiging om inzake de kwestie Nederlands Nieuw-Guinea geen afwachtende houding aan te nemen. Aange drongen wordt om zelf tot een initiatief over te gaan, waardoor aldus het breed moderamen ons volk uit de impasse, waarin het zich thans bevindt, zou kunnen geraken. In een „oproep tot overheid en volk" zegt het breed moderamen van mening te zijn, dat het mogelijk moet zijn „een weg te vinden waar door enerzijds aan de gerechtvaar digde verlangens van volk en rege ring van Indonesië ten aanzien van Nieuw-Guinea kan worden voldaan, en anderzijds de nodige waarborgen kunnen worden verkregen, dat een eigen ontwikkeling van land en volk van westelijk Nieuw-Guinea zal kun nen plaats vinden, en beloften, die te dien aanzien van Nederlandse zij de zijn gegeven zoveel mogelijk zul len kunnen worden vervuld". In het schrijven wordt o.m. ook gezegd, dat de spanning tussen de regering van Indonesië en die van Nederland hoe langer hoe groter dreigt te worden. Een spanning, al dus het breed moderamen, die uit eindelijk tot oorlog tussen de beide volkeren kan leiden, waardoor ook de wereldvrede ernstig zou kunnen worden bedreigd. Het breed moderamen, dat van de Evangelisch Chr. Kerk van Halma- hiera en Merotai (Indonesië) een schrijven had ontvangen, waarin de ze kerk de N.H. Kerk oproept om „terwille van de vrede en het heil der mensheid middelen te beramen om de strijd om westelijk Nieuw- Guinea tussen de regeringen van Nederland en Indonesië op vreedza me wyze te helpen beëindigen", zegt in zijn oproep, „dat het de taak van 2. Gebr. Groenendijk. 3. W. Futse laar, 4. T. Blouw en 5. Gebr. Hasse laar. Duivinnen van 100 tot 500 km.: 1. E G. v. d. Werff. 2. Gebr. Hasse laar, 3. A. Ekelsohot. Doffersonbevlogen: 1. en 2. A. Ekelschot. Duivinnen onbevlogen: 1. E. G. v. d. Werff. Doffers boven 200 km.: 1. Gebr. Groenendijk, 2. J. Landaal, 3. Gebr. Groenendijk, 4. T. Blouw. Duivinnen boven de 200 km.: 1. Gebr. Groenendijk, 2. E. G. v. d. Werff, 3. Joh. van Ofwegen, 4. A. Post. Doffers tot 200 km.: 1. Gebr. Groe nendijk, 2. T. Blouw, 3. Gebr. Groe nendijk, 4. J. van Rijn en 5. H. v. d. Zwan. Duivinnen tot 200 km.: 1. H. C. van Woerde, 2. T. Blouw, 3. E. G. v. d. Werff, 4. E. van Egmond en 5. J. van Rijn. Late jonge doffers: 1. Gebr. Groe nendijk. Late jonge duivinnen: 1. E. G. v. d. Werff. De mooiste oude doffer van de tentoonstelling werd ingezonden door gebr. Groenendijk en de mooiste oude duivin door E. G. v. d. Werff. De mooiste jonge doffer en de mooi ste duivin kwamen weer van de Ge broeders Groenendijk. In de jubileumklasse voor oude en Jonge doffers behaalden Joh. van Ofwegen de eerste, de Gebroeders Groenenlijk de tweede. J. Landaal de derde èn E. G. v. d. Werff de vier de prijs. J. W. Futselaar zond in dezelfde klasse de mooiste oude en jonge dui ven in. A. Lamoree verkreeg in deze klasse de tweede prijs. De mooiste doffer in de jubileumklasse kwam van Joh. van Ofwegen en de mooi ste duivin van W. Futselaar. de kerk behoort het evangelie van de verzoening te prediken en alles te doen wat in haar vermogen ligt om de vrede tussen de volken te be vorderen en te helpen bewaren". Het breed moderamen heeft het schrijven aldus besloten: „Nogmaals doet de kerk daarom een beroep op haar leden en op het gehele Neder landse volk om zich los te maken van het hardnekkig vasthouden aan niet te verwerkelijken plannen en om nieuwe wegen te gaan". Reuter meldt in aansluiting daarop uit Moskou, dat een officiële Russi sche woordvoerder heeft verklaard, dat het Sowjetrussische Opperste Ge rechtshof de vonnissen over beide Nederlanders heeft bevestigd. Rey don en De Jager hadden een schrif telijk beroep bij het militaire college van het Hof ingediend. Overeenkom stig de wettelijke bepalingen was geen van beiden bij de behandeling van het beroep aanwezig. De woord voerder van het Hof zei, dat het col lege de door het gerecht te Kiew uitgesproken vonnissen „goed gefun geerd en 'juist" had bevonden. Het college had het beroep „einde vorige maand" behandeld. Gehuld in warme bontjassen zijn de Prinsessen Beatrix en Irene zaterdagavond op Schiphol teruggekeerd van hun bezoek aan Athene, waar zij de verlo vingsfeesten bijwoonden van Prinses Sophia met Prins Juan Carlos van Spanje. Schoten in de polder Wreed Het leek er zaterdagmiddag veel op, dat er in de Noordein- derpolder een groep film cineasten en acteurs aan het werk was voor het opnemen van een wild-westfilm. Er klon ken schoten uit politiepistolen en er werd door agenten met pistolen in de hand jacht ge maakt op een aantal over sloten vluchtende mannen. Het betrof hier drie in de Bodegraafse Meije woonachtige stropers, resp. 23, 27 en 33 jaar oud. In de polder, die gelegen is tussen de Nieuwkoopseweg en de Kortsteek- terweg, was dit drietal bezig met het stropen van haven. De mannen deden dit op een bijzonder wrede manier. Zij gebruikten een net, dat op een dam tussen twee weilanden gespannen werd, waarbij een bloed dorstig hondje de wacht hield. De mannen dreven de hazen in de rich ting van het net, waarin zij verstrikt raakten en afgemaakt werden door het hondje. Deze „sport" beoefenden zij zaterdagmiddag op Alphens grondgebied, toen twee politieman nen juist op controle waren. De stro pers, die in het bezit van een pols stok en een opblaasbare rubberboot waren, trokken al stropende van land tot land. Toen het schemer begon te worden bedroeg hun buit vijf haas jes. Ergens moesten zij de polder weer verlaten. Dat gebeurde op tacti sche wijze. Voorop ging de man, die een grote tas bij zich had, waar niets in zat, maar die bü aanhouding alarm kan slaan. De beide anderen komen daar ver achteraan met de buit en de stropersattributen. Toen de eerste man, de 23-jarige Bodegraver de weg opliep traden de politiemannen met de pistolen in de hand te voorschijn en namen hem in arrest. Inmiddels kwamen ook de twee andere stropers, die broers van elkaar zijn, uit het land. Zij liepen regelrecht in de armen van een van de politiemannen. Toen deze op een gegeven moment toe wilde slaan sloegen beide broers op de vlucht. Op een waarschuwingsschot gaf de een zich onmiddellijk over, de ander bleef echter doorrennen. De man trachtte de zak met hazen nog onder het ijs weg te stoppen, maar toen hij zag, dat deze zak niet verborgen bleef, gaf ook hij zich tenslotte ge wonnen. Dit betekende het einde van een spannende controlemiddag voor de Alphense politie. Het net. de kodde- stok, de rubberboot, de vijf hazen en het hondje zijn allen in beslag ge nomen. De drie stropers zyn na ver hoor weer vry gelaten. VOETGANGERS: heeft wel voorrang op zebrapa den, maar het rijverkeer moet óók eens aan bod komen. Steek dus bij voorkeur 'n groepjes over de drukke zebrapaden; anders ontstaan er irri terende vertragingen in het rijver- keer, welke automobilisten, brommers en wielrijders in de verleiding zouden kunnen brenwen, het „toch nog maar even te proberen", zodat er van uw bescherming per slot van rekening weinig overblijft. President teruggekeerd van zijn reis Lening voor Venezuela President Kennedy en zijn echtge note hebben het bezoek, dat zij het afgelopen weekeinde aan Caracas (Venezuela) en Bogota (Columbië) hebben gebracht, beëindigd en zijn vanochtend naar Washington terug gekeerd. In La Morita (Venezuela) zei Ken nedy „Vreemdelingen vertellen ons dat economische vooruitgang slechts mogelijk is als wij ons onderwerpen aan een discipline, die de vrijheid vernietigt". Maar deze mensen, al dus Kennedy, zijn de lessen uit het verleden vergeten. Als de macht een maal is veroverd en de vrijheid ver nietigd, wordt de belofte inzake een snelle economische vooruitgang ver geten. Na afloop van de besprekingen van president Kennedy en president Be- tan court van Venezuela werd een communiqué uitgegeven, waarin o.a. werd gezegd op de noodzaak om de activiteit op industrieel en handels gebied in Venezuela te stimuleren en te strijden tegen de recessie, waar onder dit land sinds twee jaar lydt. De twee staatslieden stelden vast dat de economische ontwikkeling gepaard moet gaan met een verbetering van de slechtst bedeelde lagen der bevol king In dit verband zal de Amerikaan se regering Venezuela een lening toe staan voor de bouw van woningen. Tenslotte bevestigden de twee presi denten de vriendschap tussen hun landen en hun streven „om het bond genootschap voor de vooruitgang" voor de Amerikaanse staten te verwe zenlijken. De president werd in Bogota door een half miljoen mensen verwelkomd. Velen zwaaiden met vlaggetjes en riepen „Viva". Kennedy heeft tijdens zyn reis, die door functionarissen als succesrijk werd bestempeld, uiting gegeven aan zijn vastbeslotenheid om mee te wer ken aan een grootscheepse poging om honger, armoe en het huidige grote verschil tussen arm en rijk in Latijns-Amerika uit te schakelen. MARKTBERICHTEN BOSKOOP, 16 dec. „De Boskoop- se Velling". Butterfly 40, Duisburg 120-80, Else Poulsen 30, Sweetheart 35, Fire King 110-75, Bettertlmes 120, Vier landen 140-100, Ilex Vertlcllata 1 220- 170, ld. 2 120-90, 3 80-60, 4 39-17, 5 14-8, alles per tak; Zilverbonte hulst 330-370-420, Plumosa vera 145 per kg, Goudbonte hulst 340-290, Gele hulst 250-450, Thuiagroen 100, Laurus 27, Pe- radohulst 690-290, Troschrysanten: Schlager 100-95, Rolinda 110-120, VI- bran 120, Louis Germ (geplozen) 13- 11 per stuk, Eleagnus 45-31, Mahonia- blad 75-50, Pernettya wit plant 140- 160, gemengd 150, wit 150-70, rood 130- 140, Idem plant 85, Blauwspar 75-140, Cedrus 75-50, Junlperus 100, Beshulst 1 niet voorradig, 2 340-390, beshulst- koppen 270. KATWIJK AAN DEN RIJN. 16 dec. Groenteveiling: waspeen per kist Al 6.50-9.60, A2 2.10-5.50, BI 6.50-8.50, B2 1.40. Aanvoer 100.000 kg. waarvan 5.000 kg voor export en 76.000 kg voor de in dustrie werd verkocht. RIJNSBURG, 16 dec. Bloemenvei ling Flora. Tulpen: Lustige Wltwe 32. Superba 21-22, Livant 31-32, Bril- lant Star (met bol) 12. 14. 17; Hyacin then: Pink Pearl 1 30-34. Jan Bos 1 38, LTnnocence 1 40-44-48, Anne Ma rie 1 38-44, alles per stuk; Narcissen: Helios 75-85, Crawford 70-75, Early Glory 85-95 per bos; Hyacinthen: wit per bosje 85-90. AALSMEER, 15 dec. C.V. Centrale Aalsmeerse Velling G.A. Chrysanten gr. bl. 35-57, ld. kl.bl. 10-20; Crysan- ten 65-105; Seringen: Mad. Stepman 4 k. per tak 100-160. 2 k. 50-75. Marie Legray 4 k 65-95. 2 k. 25-45, Prunus 90-130, Forsythia 40-70. ROTTERDAM, 18 dec. Veemarkt. Totale aanvoer 1513; vette koelen en ossen 1513. Prijzen: le kw. 2e kw„ 3e kwal.: vet te koelen f 3.00-3.25, f 2.60-2.90. f2.50- 2.60; Aanvoer: vette koelen flink, han del: redelijk, prijzen: le kwal. goed prijshoudend. 2e en 3e kwal. onveran derd, prima's boven notering. het RIJKSHERBARIUM kunnen worden geplaatst: bekend met machineschrijven en met voldoende kennis van de moderne talen. Vooropleiding tenminste mulo A. Salaris volgens Rijksregeling, rang SCHRIJFSTER. (tot 21 jaar), voor voorkomende werkzaamheden. Salaris volgens Rijksregeling. 'Uicitaties aan de directeur van het Rijksherbarium, mnensteeg 1 te Leiden. De wereldbekende opwekkingsprediker en evangelist, auteur van vele boeken redacteur van de „Herald of His Coming", spreekt D.V. DINSDAG 19 DECEMBER, 8 uur n.m., in gebouw PREDIKER, lanvossensteeg 17. Komt en luistert naar deze bijzondere dienstknecht van God. TOEGANG IS VRIJ. Iedereen is hartelijk welkom. Grote CHEMISCHE WASSERIJ en STOMERIJ hier te lande vraagt voor haar bestaande filiaal met mooie woning in de omgeving van Leiden een Voor de man is bezit van rijbewijs B-E gewenst. In verband met huisvesting van huidige filiaal houder is woningruil verplicht. Uitvoerige brieven met o.a. vorige werkkring (of huidige) leeftijd, etc. aan het bureau van dit blad onder no. 38072. Grote sortering KUNST-, HOCKEY-, NOREN-, DOORLOPERS-, KINDER SCHAATSEN. Nooitgedagt en Polar met en zonder schoenen. MIDZAZEGELS Haarlemmerstraat 163 Breestraat 120 Teneinde het oudbakken worden zoveel mogelijk te vertragen zullen voor de kerstdagen alle broodsoorten extra veredeld zijn.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5