SVOW leed tegen JAC de eerste nederlaag EREDIVISIE IN VOGELVLUCHT VERDIENSTELIJKE DRAW VAN TER LEEDE IN ROTTERDAM Kostbare winstpunten voor Rijnsburgse Boys JAC blijft klimmen Piet de Haas won cross Cycle Cross Hazersw. Boys weer op kop LEIDSCH DAGBLAD - MAANDAG 18 DECEMBER 1961 Rond de vierdeklassers Zaterdagvoetbal (Van een onzer verslaggevers) De vierdeklassers in de zaterdagcompetitie van de KNVB kwamen voor de laatste maal in 1961 in het veld. Voor leider SVOW was het afscheid van dit lopende jaar bepaald niet prettig. Tienmaal achtereen bleef de club uit Oude Wetering ongeslagen. Juist uitgesproken de laatste maal dat de roodwitten binnen de lijnen kwamen uit tegen het Haagse JAC kwam de eerste nederlaag. En dit verlies kwam nog aan ook: er werd met 62 verloren. Zeker er is nog niets aan de hand, SVOW bleef de vierdeklasse A aanvoeren, maar belager RCL kwam dichterbij en is thans dankzij een geflatteerde 52 zege op Oegstgeest tot op twee punten genaderd. JAC komt dus de eer toe SVOW als eerste te hebben verslagen. Nog niet zo lang geleden schreven wij nog dat de Hagenaars, die dit sei zoen slecht van start waren gegaan, aan hun opmars waren begonnen. Weer kwamen zij nu twee punten dichterbij en nemen momenteel beslist niet kansloos de vierde plaats in. Als u het ons vraagt: JAC klimt nog wel hoger ook! De Boys uit Hoek van Holland zegevierden tegen de verhouding in na een on aangename wedstrijd met 21 over Katwijk. Een kostbare zege voor de Hoekenezen, die als derde nu met goede kansen in de race liggen. Dit wat de kandidaten voor de kam pioenstitel betreft. Alle overige ploe gen zijn kansloos. De staartgroep Drie ploegen t.w. Lisser Boys, Kou dekerk en GWS vormen de midden moot en bevinden zich vrijwel in vei lige haven. Dit kan niet gezegd wor den van Oegstgeest, Katwijk en Lei den. Vooral de beide laatstgenoemde clubs doen het niet best en zullen in het nieuwe jaar heel anders voor de dag dienen te komen, willen zij de precaire posities van het moment nog verbeteren. Leiden gaat 1962 begin nen met de rode lantaarn, maar heeft aan Katwijk (één wedstrijd meer gespeeld) en in zekere mate óók aan Oegstgeest, nog een hele dikke strohalm om zich aan op te trekken. In het kort JAC—SVOW De thuisclub was duidelijk sterker en nam door links binnen v. d. Maas een 20 voor sprong. Rechtsbinnen Sleyster maak te er voor rust nog 30 van. SVOW had weinig te vertellen gehad. Pech had de Weterings crack Co van Heek. Deze draaide door de knie heen en werd per ziekenauto naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Voor lopig is Van Heek uitgescha keld, want het kapsel van de rech terknie bleek gescheurd. Invaller was v. d. Voet. Na rust scoorde Sleyster 40 en redde Snaterse (41) de eer. Sleyster (5—1), C. Turk (5—2) en Sleyster (62) sooorden de resteren de goals. De 6—2 zege was niet ge flatteerd te noemen. RCLOegstgeest De Leiderdor-, pers speelden niet best. Oegstgeest nam na een misser van Gys Maas door H. Seker de leiding, maar met de thee was de balans in evenwicht. Luik was de maker. Na de thee liep een agressiever Oegstgeest door Piet Jansen weer uit (12). Toen volgde herstel bij de Racings: Luik (2x) en Bogaart zorgden voor 4—2. De strijd was gestreden. Kort voor het einde LVB-scheidsrechter de heer Pet aan wezig, zodat met wederzijds goedvin- liet verstek gaan. Gelukkig was de LVB-scheidsrechter de neer Pet aan wezig, zodat met wederzijds goedvin den toch gespeeld kon worden. Ge flatteerde zege. Lisser BoysKoudekerk Door drie treffers van midvoor Koppenaal nam de thuisclub een 3—0 voor sprong. Na de thee domineerden de Koudekerkers en de gebr. Zweeris slaagden erin juniordoelman Jan Al- gera eveneens driemaal te passeren. Er volgde nog een spannend slot zonder doelpunten: 3—3. Sportieve strijd. Hoekse BoysKatwijk Een ster ker Katwijk ontging in de laatse mi nuut een verdiend gelijkspel. Nu keek doelman Boezaard 21 huilend na! Tegen de verhouding in nam de thuisclub door Lookers een 10 voor sprong. Na de thee zorgde De Ko ning voor de 11 stand. De Katwijk- midvoor Duivenvoorde liet daarna Uitslagen-standen Zaterdagvoetbal drie fraaie kansen onbenut .Door een verzuim in de defensie schoot op de valreep Bakker de Boys onverdiend op 21. Een onaangename wedstrijd, die de Hoekenezen kennelijk persé wilden winnen. GWSLeiden De thuisclub was in deze stevige strijd iets sterker, maar Jongeleen opende voor Leiden de score. Na de thee had GWS in vallers voor Zwaan en Veltenaar de opstelling werd gewijzigd. Met succes, want Scheltens zorgde rap voor 11. Het werd 2—1 door Handgraaf na een misser van Piet v. d. Kwaak. Fel protesteerde Leiden daarna tegen het door Van Kesteren gescoorde derde doelpunt, maar arbiter Mozes bleef bij zijn besluit. Uitslag 3—1. SCHAATSENRIJDEN Aas triomfeert in Fagernes De Noorse Olympische kampioen 1960 op de 1500 meter, Roald Aas, heeft zich zaterdag tijdens wedstrij den te Fagernes, het trainingsoord van de Nederlandse kernploeg, die ook op deze wedstrijden uitkwam, op zijn specialiteit wederom doen gelden. Aas zegevierde met een tyd van 2 min. 21.1 sec., welke hij maakte in de strijd tegen onze landgenoot, we reldkampioen Henk van der Grift, die 2 min. 3.- sec. voor zich liet af drukken. Van der Grift reikte hiermee niet verder dan de vijfde plaats en moest onder meer Rudi Liebrechts voor la ten gaan, die met de tot de fi guranten op deze afstand behorende Odd Wilhelmsen (2.28.3) als directe tegenstander tot een tijd kwam van 22.3. Liebrechts werd vierde, terwijl Chris Meeuwisse met. zijn 2.24.2 zich als achte plaatste. De plaatsen en tijden van de overige Nederlanders waren: 10 Arie Zee 2.24.7,, 18 Cees Jan Kroon 2.27.4., 20. Jeen Wester 2.27.7., 22 Dick van Zanten 2.28.3., 27 Gerben Karstens 2.32.4., 28 Van Tilburg 2.35.4. Roald Aas palmde ook de eindover winning in. Zondag bezette hij met een tijd van 44.4 sec de vijfde plaats cp de 500 meter, welke afstand werd gewonnen door Noor wegens sterkste sprinter, Alv Gjestvang, in 43.2 sec, en op de 5000 meter klasseerde hij zich als vierde met 8 min 31.5 sec, een overigens ruime achterstand op de winnaar, de Zweed Kjell Back- Piet de Haas (Holland, Leiden) heeft zondag in Rotterdam de eerste Kralingerhout Cross gewennen. Hij legde het 6500 meter lange parcours af in 22 minuten en 36,6 sec. De Rot terdammer Van Heeden werd met ruim een halve minuut achterstand tweede. De uitslag luidt: 1. De Haas (Hol land, Leiden) 22.36,6: Van Heeden (Minerva. R'dam) 23.07.6; 3. Van Wijk (Gouda) 23.26.4: 4. Broer (Trekvogels, Den Haag) 23.9.-; 5. Veldhoven (Metro R'dam) 23.33,-; 6. v. d. Steenhoven (PP, Rdam) 23.37.6. Onder bijzonder ongustige omstan digheden hield de Leidse Swift- Comb ina tie de derde crosswedstrijd in Noordwijkerhout. De uitslag bij de amateurs (15 km) was: 1. B. Odijk (Alphen) 36.45; 2. A. Wilswijk (Alphen)3. W. Hil- gersom (Stompwijk)4. Th. de Vroomen (Warmond). Bij de nieuwelingen (15 km) ging C. v. d. Hulst (Zoeterwoude) als eerste over de meet in de tijd van 36.45; 2. Leemans (Leiden); 3. Bla- kenburg (Alphen)4. Prins (Rijns burg) 5. Sikking (Warmond)6. Van Diemen (Oegstgeest); 7. Brechman (Benthuizen). Adspiranten (5 km): 1. Zuidwijk (Koudekerk); 2. Bakvis (Leiden); 3. B. v. d. Hulst (Zoeterwoude). Acceptabel man, die zich met 8.15.6 onbetwist de sterkste toonde op deze afstand. In het eindklassement zonder Henk van der Grift, die niet op de 5000 meter uitkwam bereikte van de Nederlanders Rudi Liebrechts de hoogste klassering: vijfde. Lie brechts bereikte met 45.2 de tiende plaats op de 500 meter. De hoge ver wachtingen die men in Liebrechts stelde voor de 5000 meter gingen niet in vervulling. Met een achterstand van ruim 23 seconden op Backman kwam onze landgenoot niet verder dan de negende plaats. Van der Grift deelde op de 500 meter de tweede plaats met Hroar Elevenes. Beiden lieten 43.7 sec. voor zich afdrukken. Met zijn tijd van 44.2 sec kwam ook Chris Meeuwisse hoog in de klassering op deze af stand: vierde. De plaatsingen van de overige Nederlanders op de 500 me ter waren: 7. Cees Jan Kroon, 44.7., 10. Liebrechts, 45.2, 13. Wester. 45.6., 22. Zee en Van Zanten, beiden 46.6, 25. Karstens, 47.9. Dries Mul, de rechtsbuiten van Blauw Wit, scoort met een snoekduik het tweede doelpunt. DWS/A-doelman Jongbloed springt vergeefs naar het leer. ZwaluwenKozakken Boys afg. Rijnsb. Boys—Spijkenisse 2—0 Zwart Wit—Ter Leede SSS's-Gravenzande SV Quick B. 10 7 2 1 16 27—16 Noordwijk 9 6 2 1 14 21—11 Kozak. B. 9 5 2 2 12 29—22 Ter Leede 11 5 1 5 11 28—21 Zwart W. 10 3 4 3 10 15—16 SSS 9 3 3 3 9 15—22 Rijnsb. B. 11 4 1 6 9 22—27 Spijken. 11 3 2 6 8 21—26 Zwaluwen 10 1 4 5 6 10—16 's-Gr. SV 10 1 3 6 5 12—22 3e-KLASSE A SHSHoogvliet 2—3 MonsterCSVD 1—1 LoosduinenHBSS Excelsior P—De Zwerver 3—4 Excelsior MARC O—0 De Zwerv. 11 8 1 2 17 43—22 Hoogvliet 11 7 2 2 16 22—16 ARC 11 6 3 2 15 20—10 CSVD 11 3 6 2 12 19—18 Excels. P 11 5 2 4 12 20—24 HBSS 10 4 2 4 10 22—20 Excels. M 11 4 2 5 10 22—27 Loosduin. 10 3 1 6 7 21—30 Monster 11 1 3 7 5 20—32 SHS 11 2 0 9 4 17—27 4e-KLASSE A Lisser BoysKoudekerk 3—3 Hoekse BoysKatwijk 2—1 GWSLeiden 3—1 JAC—SVOW 6—2 RCLOegstgeest 5—2 SVOW 11 8 2 1 18 28—12 RCL 11 6 4 1 16 27—17 Hoekse B. 10 5 3 2 13 24—17 JAC 10 6 0 4 12 36—21 Lisser B. 11 5 2 4 12 27—21 Koudek. 12 5 2 5 12 37—35 GWS 11 3 4 4 10 24—25 Oegstg. 11 2 3 6 7 21—30 Katwijk 12 3 0 9 6 15—27 Leiden 11 2 0 9 4 17—47 Zal', voetbal afd. Leiden Doordat de wedstrijd Woubrugge VVSB geen doorgang vond, heeft Hazerswoudse Boys, dat zelf met 60 over Alphia zegevierde, opnieuw de kop kunnen nemen. De wedstrijd- oogst van dit weekeinde was wel bij zonder klein, slechts twee ontmoe tingen werden niet afgelast. Alphia stond bij de rust in Hazers- woude al met 4—0 achter door tref fers van De Gelder, Post en Van der Maas. Ook in de tweede helft kwa men de Alphianen er nauwelijks aan te pas. Windhorst en Vos drukten de Hazerswoudse meerderheid in nog twee treffers uit. waarmee het halve dozijn vol was (60). Behalve Hazerswoudse BoysAlphia ging ook de wedstrijd tussen Rouw koop en Kagia door. Kagia, dat het veel beter doet dan in vorige jaren, verloor met 3—2. Kagia nam in dit duel de leiding en behield die tot de rust. Daarna maakte Jaap Roest voor Rouwcoop gelijk en dezelfde speler zorgde ook voor 21. Arends maakte er nog 31 van, waarna Kagia de eindstand op 3—2 bepaalde. De stand luidt: Haz. B. 10—15 Kagia 9—8 Woubrugge 814 Alphia 105 Rouwk. 914 Sleutc 93 VWS 9—13 VVSE 7—2 TAVV 8—10 NSA 4—2 Alphen 910 In de zondagcompetitie werd al leen ae wedstrijd VNLKRV (2e- klasse) gespeeld. Uitslag 1—1. Uitstekend voetbal en vele spannende momenten Ter Leede heeft weer eens voor een prettige verrassing gezorgd. Dat mogen we gerust zeggen, omdat een gelijkspel in Rotterdam tegen het technisch zo goede Zwart-Wit '28 toch altijd een beste prestatie is. Temeer reden voor verheuge nis is er, omdat dit gelijke spel werd behaald in een wedstrijd met uitstekend voetbal en tal van spannende momenten. Alles bijeen genomen kan deze draw ook verdiend worden genoemd, want al hebben de Rotterdam mers meer kansen gehad, dan de Sassemers, de minder in aan tal zijnde aanvallen van Ter Leede waren er niet minder ge vaarlijk om. Na een voorzichtig terreinverken- •nen veroverde Ter Leede een lichte veldmeerderheid. Verschillende goed opgebouwde aanvallen rolden op de Rotterdamse veste af. maar daar gaf de bekwame verdediging met stopper v.a. Giesen als centrale figuur maar weinig kansen weg. Zo bleef het een spannende strijd. Maar na 25 mi- inuten. juist toen het Sassemse of fensief wat begon te luwen, gebeur de het toch. Vanuit het midden werd de bal hoog in het Rotterdamse doelgebied gespeeld. V.d. Giesen trachtte koppend te onderscheppen, maar hij kon er net niet bij. Dat spel had Her Molenaar goed door, want snel sprintte hij de Rotterdam se stopper voorbij om prompt met de bal aan de voet oog-in-oog te staan met doelman v.d. Laan. Met een listi ge boogbal passeerde hij de Rotter damse goalie kansloos. De volgende 5 minuten werd een strijd op het middenveld, die eindigde in een Zwart-Wit zege. Fel drongen de Rotterdammers in het laatste kwar tier op en Ter Lede kwam onder zware druk te staan. Tien minuten voor rust leidde dat tot de gelijk maker, toen er een scrimmage ont stond voor het Sassemse doel. De Zwart-Wit midvoor v.d. Pols kreeg een minimale kans en iedereen weet, dar de Rotterdamse midvoor dan het gevaarlijkst is. Met een sprong kon hij de bal nog net op zijn schoen krijgen en onhoudbaar gind de bal langs Heil. Dat was 1-1 en het sein voor de thuisclub om nog steviger door te zetten. De linksbuiten schoot tegen de binnenkant van de paal, Jan Nieuwstraten zag een fraaie pass van v. d. Pols na een listig schot precies langs de voor Ter Leede ge lukkig verkeerde kant van de paal gaan, kortom, het waren benauwde minuutjes voor de roodgelen. Toch bieef het ook in die fase spannend, want de Sassemers brachten vaak opluchting met hun felle uitvallen. Tien minuten na rust viel bij Zwart-Wit Scherpenhuizen uit, het geen uiteraard een verzwakking was. Lange tijd ging de strijd toen gelijk op, totdat Ter Leede opnieuw in de verdediging werd gedrongen. Halver wege de tweede helft namen de Rot terdammers de leiding. Midvoor v.d. Pols joeg de bal de vrije ruimte in voor linksbuiten Jonkers, die snel achter de bal aan ging en met een diagonaal schot Heil kansloos sloeg. Dat was dus 2-1 en het zag er naar uit, dat Ter Leede aan het kortste eind ging trekken. Temeer omdat de Rotterdammers poogden door te drukken en de zege te consolideren. V. Elderen schoot in de periode hard in, wel stopte Heil de bal maar liet hem ook weer vallen. Gelukkig stond hy ruim voor zijn doel, zodat dit geen gevolgen had. Toch werd het in het laatste van de strijd weer gelijk. Een snelle aanval bracht de bal via een menigvuldig switchen, waarvan de Zwart-Wit defensie tuureluurs werd, opnieuw bij Molenaar, die de zaken feilloos afrondde in een bekeken doelpunt. Wel poogde Zwart -Wit nog een beslissing te forceren, maar de laatste kans was toch voor Ter Lee de. Vlak voor tijd kreeg Molenaar na een razendsnelle aanval opnieuw een fraaie kans, maar zijn kopbal vloog precies langs de paal. Maar die 2-2 zal de Sassemers toch heel veel voldoening hebben gegeven, vooral ook omdat onder de goede lei ding van scheidsrechter Roubos zo plezierig en sportief werd gespeeld. Bouwmeester weer van de partij Frans Bouwmeester, zondag weer van de partij na een afwezigheid van vele weken, heeft Feijenoord in de ontmoeting tegen ADO met succes door de moeilijke beginperiode heen- geholpen. In de achtste minuut gaf hij zijn club met een felle schuiver de leiding, nadat een voorzet van Berghol tz slecht was weggewerkt door een van de Haagse verdedigers. Gedu rende de rest van de eerste helft was ADO voortdurend in het offensief, forceerde talrijke hoekschoppen, maar slaagde er niet in te scoren. Toch kwamen er. mede door de moei lijke omstandigheden waaronder de ontmoeting in het Haagse Zuiderpark werd gespeeld, kansen genoeg voor de thuisclub. Op het bevroren terrein kreeg de bal soms het vreemdste ef fect en dit was er bijvoorbeeld de oor zaak van. dat rechtsbinnen Den En gelse plotseling alleen voor Pieters Graafland verscheen. De nationale doelman won echter dit duel, zoals hij ook meester van de situatie bleef toen Schuurman was doorgebroken. Nog een keer kwam Graafland in het nauw. Dat was bij een zeer hard schot van linksbinnen Haag, dat evenwel tot grote teleurstelling van alles wat Haags was van de lat in het veld terugsprong. Hoewel ADO ook na de hervatting bleef vechten voor de gelijkmaker, stond Feijenoord niet meer zo zwaar onder druk als voordien. De Maas stedelingen speelden vrijer, vooral toen Kreyermaat na vier minuten een strafschop, toegekend wegens hands van Den Engels, had benut. Schuurman zag een listig tikje door Graafland tot corner verwerkt en een schot van Haak trof alweer de lat. Niet aan hun trek Bij de wedstrijd PSVFor tuna '54 zijn de 11.000 kleumende toeschou wers niet aan hun trekken gekomen. Het spel van beide ploegen stond op een zeer laag peil. Vooral de PSV- voorhoede stelde, na een nogal sen sationeel openingsoffensief, waarbij eerst een schot van Van Wissen tegen de paal en daarna een kopbal van Pijs tegen de lat belandde, zwaar te leur. Kansen om de score te openen hebben de Eindhovense voorwaartsen volop gehad, maar de afwerking van slordig opgezette en te veel tijd ver gende aanvallen liet zoveel te wen sen over, dat doelman Belski maar sporadisch in actie behoefde te komen. De For tuna-voor hoede, die er overigens heel wat minder vaak aan te pas kwam, toonde zich op beslis sende momenten doortastender. Vijf minuten voor het eindsignaal kwam dat wel heel duidelijk tot uiting, toen Wilkes na goed voorbereidend werk van Kohn onverwacht een scherpe voorzet lanceerde, die de toesnellen de rechtsbinnen Munster de gelegen heid bood om de bal hard en on houdbaar langs de totaal verraste doelman Bals in het net te depone ren. Bij de aldus verkrgen 01 stand bleef het, al sloeg in deze oninteres sante krachtmeting op een te harde grasbodem de hoekschoppenbalans met 9 tegen 4 duidelijk door in het voordeel van PSV. Met gemak Blauw Wit heeft zijn „ongeslagen record" in het Olympisch Stadion in de „uitwedstrijd" tegen DWS/A met heel wat meer gemak kunnen hand haven dan de cijfers 02 doen ver moeden. Want in de in verhouding weinig malen, dat DWS/A zich aan de druk van de mede-Stadionbewo ners kon onttrekken, bleek de blauw zwarte aanvalslinie zo te treuzelen, dat de robuuste Blauw Wit-defensie zich aldoor bijtijds kon organiseren. Blauw Wit speelde bovendien een stuk beter, kwam soms zelfs tot zeer attractief voetbal en verdiende de overwinning ten volle. Maar ondanks het overwicht van Blauw Wit in deze sfeerloze derby duurde het toch tot de 26ste minuut eer Koeman met een kopbal uit een voorzet van de naar links gezwenkte Mul doelman Jongbloed kon verslaan (01». Blauw Wit kreeg voor de rust nog twee kansen, maar zowel Cle ment als Koeman vonden ditmaal Jongbloed op hun weg. In het eerste kwartier na de her vatting trad rechtsbuiten Mul drie maal in de schijnwerpers. Na 54 mi nuten kogelde hij uit een goed opge zette aanval hoog over, vijf minuten later ranselde Jongbloed de bal na een fel schot van dezelfde speler uit zijn doel maar in de 60ste minuut kopte Mul met een snoeksprong de bal uit een schitterende voorzet van Clement dan eindelijk langs Jong- Jongbloed (02). Blauw Wit bleef domineren tot de laatste twintig mi nuten. Toen begon DWS/A aan een slotoffensief, waarbij vaak alle blauw witters op eigen helft werden terug gedrongen. Maar het sorteerde geen effect. Courage 9 „De ploeg met de meest courage wint" was het unanieme oordeel tij dens de rust van De Volewijckers— Willem 2, toen de Tilburgers welis waar met 10 voorstonden, maar nog lang niet zeker waren van de winst. Daarvoor was het in de eerste helft een te grillige wedstrijd geweest op het harde en gladde veld. De Tilbur gers hadden al binnen veertig secon den een 01 voorsprong genomen toen midvoor Timmermans van zeker dertig meter op het doel schoot, waarin Van Hilten totaal niet rea geerde. Het was een tegenvaller voor de thuisclub, die echter defensief zwak bleef spelen en slechts dank zij het geluk van Van Hilten niet verder achter raakte. Want een schot van Timmermans stuitte af op de paal en een kogel van Voges verdween via de voeten van Elles tot corner. Maar allengs bleek het moeilijke veld de Noordamsterdammers beter te liggen, waardoor enkele gevaarlijke situaties voor doelman Feyt ontstonden. Hij redde echter fraai bij een schot van Schaft en een kopbal van Petersen. Na de hervatting gingen De Vole wijckers enthousiaster spelen en drongen Willem 2 in de verdediging. Boogaard werd de grote man bij De Volewijckers. Nadat zijn medespelers getoond hadden geen raad te weten met zyn fraaie passes, nam Boogaard zelf het heft in handen. Hij besloot een prachtige dribbel na 61 minuten met een hard en onhoudbaar schot <11) en bracht vier minuten later rnet een harde schuiver de stand op 2—1. Willem 2 kreeg hierna nog we'; enkele kansen maar Van Hilten was er beter in en weerstond nu de scho ten van Uytermerk en Senders. Het harde en gladde veld in aan merking genomen is het in de ont moeting DOSMVV nog tot vrij ac ceptabel voetbal gekomen. Beide ploe gen domineerden gedurende een helft. De Utrechters vóór en de MVV'ers na rust. Als geheel was DOS tech nisch wel iets beter, maar de uitvoe ring was wat traag en MVV compen seerde deze achterstand door van de eerste tot de laatste minuut hard te werken, waarbij Haenen voor de voor hoede van DOS het grote struikelblok was. Vrij fortuinlijk opende DOS de score. Een nogal onbeheerste trap van Weber sprong van de schoen van Van der Linden voor de voeten van Ha- nek, die toen weinig moeite had te scoren: 10. Vermeend buitenspel deed Ockhuysen te laat vallen, waar van Brinkhuis gebruik maakte om de stand weer in evenwicht te bren gen: 11, maar meteen daarop stelde Van der Linden Hanek in staat om er met een fraai schot 21 van te maken. Kort voor de rust werd het door Theunissen 31, waarmee de winst voor de Utrechters veilig leek. MVV had daar andere gedachten over, bleef hard voor een beter re sultaat werken en met succes, mede doordat de DOS-defensie steeds on zekerder ging spelen. Ummels buitte een fout van Liptak uit (32) en toen enkele minuten voor het einde een scrimmage ontstond voor het Utrechtse doel, was Brinkhuis erbij om de bal in het net te werken: 33, waarmee beide ploegen loon naar werken hadden gekregen. Aantrekkelijk O Op een keihard veld en in een temperatuur, die onder het vriespunt lag, hebben Rapid JC en Ajax een aantrekkelijke wedstrijd gespeeld. Ajax zegevierde met 2—1. In de eer ste helft was Rapid geenszins de mindere van de Amsterdammers. De Limburgers beschikten over genoeg techniek om zich tegen Ajax staande te houden en keeper Hoogerman moest dan ook herhaaldelijk in actie komen. Hij kreeg meer te doen dan zijn collega Pinckers. In de 19e mi nuut kon stopper Pronk de situatie niet aan, het leer kwam bij Lenz, die Rutten met een fraaie pass in staat stelde de score te openen: 1—0.Ruim tien minuten voor de rust volgde de gelijkmaker. Uit een voorzet van Swart kopte Henk Groot het leer uit de handen van doelman Pinckers: 1—1. Na de rust waren de ploegen vol komen tegen elkaar opgewassen. Ra pid JC benaderde het Amsterdamse doel met korte passes, Ajax zocht zijn heil meer in de lange pass; waar door het gevaarlijker was. Het win nende doelpunt kwam tot stand in de 66ste minuut, toen Prins een ver schot loste, dat door Pinckers werd gemist: 1—2. Rapid JC zette, hierna het doel van de gasten onder zware druk, maar kreeg weinig kans. In de laatste minuut liet Goessgens de kans om gelijk te maken onbenut door naast te schieten, toen Hoogerman zijn doel al had verlaten. Ralm gevaarlijk 9 De doelverdedigers van Spel. En schede en GVAV in lange trainings broek, de Enschedese rechtsbinnen Van Zoeren met handschoenen aan, ja, het was winterweer. Het terrein was door de vorst niet gemakkelijk bespeelbaar en dat stelde hoge eisen aim de technische bedrevenheid van de spelers. De Enschedeërs waren het eerst ingespeeld en daar GVAV een afwachtende houding aannam, kon den de oostelijken drie kwartier lang proberen een voorsprong te nemen. Hun voorhoede was hiertoe evenwel niet in staat. Eigenlijk dreigde er voor Roffel alleen gevaar van Rahn. Diens schoten maakten het de Groningse doelman bijzonder lastig, maar de voorzetten van de Duitse rechtsbuiten waren zo mogelijk nog gevaarlijker. Rahns mede-aanvallers lietgn de kan sen echter ongebruikt. GVAV, dat opmerkelijk passief speelde, sprak na de rust pas de op gespaarde energie aan en meteen was het gedaan met het overwicht van de Enschedeërs, wier voorhoede nu he lemaal niets meer te betekenen had, doordat Rahn veelal buiten de acties werd gehouden. Lacrois en Groninger misten goede kansen, maar in de 84- ste minuut kwam de treffer, die Nu- ninga tot matchwinner maakte. Het felle slotoffensief werd namelijk door „heel GVAV" rustig en bekwaam, zij het soms wat hard, opgevangen. Slechte schutters In een goede en sportieve wedstrijd heeft VW een 10 zege behaald op NAC. Het enige doelpunt van de wed strijd viel in de 25ste minuut van de tweede helft, toen linksback Kuys tijdens een sterk VW-overwicht met een forse trap zijn doelgebied wilde zuiveren, maar tegen de aanvallende Sleven schoot, waarna de bal via diens lichaam achter de verbouwe reerde Van der Merwe in het doel verdween. In het eerste half uur van de wedstrijd gaf VW de toon aan. Het duurde evenwel een kwartier voordat Nass, die een werkzaam aan deel had in de aanvallen, het eerste behoorlijke schot afvuurde. Het leer ging rakelings over. Na dit VVV-of- fensief kwamen de bezoekers in het laatste kwartier voor de rust opzet ten, maar ook bij de Bredanaars was het schieten niet al te best verzorgd. Enkele minuten voor rust verlieten Steegh (VW) en aanvalsleider Vis- schers (NAC) wegens blessures het veld. Zij werden respectievelijk ver vangen door Sleven en Canjels. In de tweede helft is VW vrijwel doorlo pend in het offensief geweest. Het regende hoekschoppen op het NAC- doel, tot doelpunten kwamen de Ven- Ionaren aanvankelijk echter niet, mede dankzij het uitstekende ver dedigende werk van NAC, dat in spil Mul een uitblinker had. Na het gelukkige, maar verdiende VW-doelpunt bleef de thuisclub doordrukken, doch Van den Heuvel schoot zelfs voor open doel over en De Meulemeester in vrije positie ra kelings naast, waardoor het bij 1—0 bleef. Boeiend O Op Spangen kwamen Sparta en Vo- lendam tot een strijd, die vooral na de hervatting boeide en waarbij de spanning pas drie minuten voor het einde werd gebroken door Janssen, die voor zijn club toen de verdiende zege consolideerde. Na twaalf minu ten had de thuisclub al een 20 voor sprong, zeven hoekschoppen mogen nemen en enkele kansen gemist, ter wijl doelman Visser enkele malen nog maar net redding had kunnen brengen. Sparta's voorhoede, met Van Ede en Bosselaar als grote uitblin kers en De Vries als uitstekend scha kelspeler, speelde met Volendam, dat op het zware veld een ontstellend gemis aan bal- en lichaamstechniek demonstreerde. Bij de weinige vallen werd voorts duidelijk, dat de ploeg als los zand aan elkaar hing, Zelfs toen Sparta het hoge tempo liet varen en de gevaarlijke aanvallen achterwege bleven, was het nog dui delijk de betere ploeg. Slechts door een strafschop kwamen de gasten aan een tegenpunt. Des te verras sender was daarom het optreden van Volendam in de tweede helft. Plot seling zat er wel vaart en verband in de voorhoede, waarbij invaller Smit zich de grote animator toonde, Het offensief bleef zonder uitwerking, Zelfs vergrootte Sparta zijn voor sprong alvorens Volendam aan een tweede doelpunt kwam. Geleidelijk werd het evenwicht hersteld, maar tegen het einde domineerde Sparta opnieuw. Jannie Schilder, naar wie een groot deel van de belangstelling uitging, viel in de zwakke achter hoede van Volendam nauwelijks op. Dick Tol bij Volendam en Zaal bij Sparta werden het slachtoffer van het harde veld, respectievelijk met een pijnlijke schouder en een ge schonden gelaat. Goed spel van doelman Pauw (Van een onzer verslaggevers) Het mag dan geen beste wed strijd zijn geweest tussen Rijns burgse Boys en het bezoekende Spijkenisse, de Rijnsburgers boekten de volle winst en in dit geval dus zullen ze er maling aan hebben, dat deze wedstrijd het predikaat voldoende niet kon halen. De geelzwarten hadden hun zoveelste wijziging in de ploeg moeten aanbrengen en op een enkele uitzondering na waren de wijzigingen geen verbeterin gen. Die uitzondering was de jonge doelman Pauw, die zijn doel op uitstekende wijze heeft verdedigd en nu toch wel defi nitief veteraan Heemskerk uit de topploeg heeft verdrongen. Samen met zijn backs en vooral stopper v. d. Sleet heeft hij de poort gesloten gehouden voor de machte loze Spijkenisser aanval. Maar ook in de Rijnsburgse voorhoede was het los zand en er zijn maar weinig goe de aanvallen op de grasmat gelegd. Vandaar dat we ons in dit verslag kunnen beperken tot de belangrijkste wapenfeiten. En dan zijn we gauw aan het eind van ons Latijn. Rijnsburgse Boys begon al dade lijk het heft in handen te nemen en menige aanval golfde op het Spij kenisser doel af. Maar ook daar was de defensie het sterkste deel van de ploeg en vooral v.d. Schee was als stopper ouderwets op dreef. Welge teld een half uur hebben de weini ge bezoekers er warén er slechts 5 600 op de eerste treffer moe ten wachten Dat was een treffer ""ti "Thtsbuiten v. d. Kamp, die een kans dankbaar benutte. Rijns- Boys bleef ook daarna ster ker, maar zoden zette dat niet meer aan de dijk, voornamelijk omdat el ke bal door de lucht werd gespeeld, waar hij steeds een dankbare proo! was voor v. d. Shee. De tweede speelhelft was een ge trouwe kopie van de eerste. Ook ffl weer een steeds maar aanvallend Rijnsburgse Boys, dat echter veel te doorzichtig speelde om succes te kunnen hebben. Met de spaarzame kansen die zich voordeden werd bo vendien nog zo nonchalant omge sprongen, dat ieder zich verzoende met de 1-0 eindstand. Maar zover was het toch niet. Want 10 minu ten voor tyd gebeurde er eindelijk eens iets intelligents. Linksbuiten Kromhout zette goed voor, Heems kerk liet de bal listig lopen hetgeen v. d. Schee hem prompt nadeed Daardoor kwam v.d. Kamp opnieuv in vrij schietpositie en weer schoot de geelzwarte rechtsbuiten raak. Dat was 2-0 en daarbij bleef het. Geen treffers bij Excelsior-ARC (Van onze correspondent) Met een invaller voor Leen Krijgs man, voor wie Ton de Lange mff speelde, bond ARC de strijd aan le gen Excelsior in Maassluis. Het nu ken van een doelpunt bleek voor bei de partijen een te zware opgave t' zijn, zodat na anderhalf uur geëin digd werd zoals beonnen was: H Dat ARC een punt uit deze ont moeting wisten te halen danken f Alphenaren voor al aan doelman Vtf Horze, die in de tweede helft toen óf ARC-defensie even in paniek gf raakte, op prachtige wjjze zijn do®' verdedigde. In de eerste helft woges beide partijen goed tegen elkaar op maar na de rust was Excelsior M aanzienlijk sterker. Een keer scheel de het weinig of Timmer had fc eigen doel geschoten, maar tot op luchting van het hele team knalö hij juist over. Kort voor het einde moest van Horze opnieuw handelen- optreden, toen de snel opgeruid» Maassluisse linkshalf een fel scW afvuurde. ARC mocht met dit gelijk1 spel meer dan tevreden zijn.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 12