HARTELIJKE HULDE VOOR DS. KAMPMAN (RIJNSBURG) Woningbouwbeleid Voorschoten bet belangrijkste agendapunt /Ook B en W nog niets bekend pver heropening N.S. - station Velen brachten G. Rietmulder naar zijn laatste rustplaats Hernieuwde stormloop op „My fair lady" Woorden van gelukwensen ivaardering en en geschenken BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD - DONDERDAG 14 DECEMBER 1961 behandeling begroting De gemeenteraad van Voorschoten zal vrijdag de begrotingen voor 1962 behandelen. Voor het eerst dit jaar wordt daaraan een middagvergadering gewijd, waarna in een avondvergadering de behandeling zal worden voortgezet. De middagvergadering begint om half drie. In die vergadering komen allereerst de vier fractievoorzitters aan het woord voor het houden van de algemene beschouwingen. Om 8 uur volgt dan de tweede vergadering met het antwoord van B. en W. en de eigenlijke behandeling van de begroting. In een gezamenlijke brief van de vier fractievoorzitters aan burge meester en wethouders hebben de raadsfracties allerlei vragen betrek king hebbend op de gemeentebegro tingen voor 1962 gesteld en B. en W. hebben eveneens schriftelijk op deze brief geantwoord. De fractievoorzitters hebben in hun brief erop gewezen, dat zij ervan uit gaan, dat deze brief en het antwoord van B. en W. als openbare stukken zullen worden beschouwd en dat ze zo nodig in de algemene beschouwin gen zullen worden betrokken. W oningprobleem Het woningprobleem maakt na tuurlijk een belangrijk deel van de beschouwingen uit. De vier fracties hebben B. en W. gezamenlijk ge vraagd, wat er terecht is gekomen van de beleidsnota van oktober 1962 betreffende de woningbouw. Uit het antwoord van B. en W. lichten we de volgende gegevens: On danks het no gemstige tekort aan woningen in Voorschoten is thans een groter aantal woningen voor de min der en minst draagkrachtigen in uit voering dan in het verleden ooit het geval geweest. Het totaal aantal ingeschreven wo ningzoekenden bedraagt nu nog 486, waarbij 200 zeer urgente gevallen Bijn. Deze woningzoekenden wonen allen in Voorschoten of zijn doordat adj in Voorschotense indiuetrieën werken aan Voorschoten gebonden. Het aantal gereed gekomen wonin gen bedraagt in 1961: 262, in (in 1960: 237)waarvan 154 woningen in de vrije sector (tegen slechts 39 in 1960) 64 premiewoningen (tegen 126) en 44 woningwetwoningen (tegen 72). Per 1 Januari zullen niet minder dan 406 woningen in aanbouw zijn, waarvan 188 vrije bouw, 146 premie- woningen en 72 woningwetwoningen. De belangstelling voor ret kopen van nieuwbouwwoningen door wo- hinggegadlgden uit Voorschoten blijkt ln belangrijke mate gestegen te zijn. B. en W. hebben voor 1962 over wogen wat gedaan kan worden om, mede gezien deoverspannen bouw markt en het daarop afgestemde stringente Rijksgoedkeuringsbeleid, te kom entot de bouw van een aanuu woningen met toepassing van ar beidsbesparende methoden. Een con tact met de N.V. Gembouw te 's-Gra- vijhage heeft tot hoopgevende moge lijkheden geleld. B. en W. hebben daarom aan G.S. verzocht mogelijk te maken dat naast de 168 woningen waarop dit plan betrekking heeft de nog resterende 36 woningwetwoningen in Vlietwijk II met dit Gembouw- project gebouwd kunnen worden. De verplaatsing van het Marine Opkomst Centrum heeft praktisch geen vrije woningen opgeleverd. Om trent de bestemming van terrein en gebouwen van dit M.O.C. is nog niets definitiefs bekend. Wel hebben B. en W. gevraagd of, indien dit terrein niet voor een ander militair doel ge bruikt zal worden, de gemeente Voor schoten by eventuele verkoop als eer ste gegadigde in aanmerking mag komen. Hierop is door de Domeinen gunstig geantwoord. Bij de begrotingsbehandeling van 1959 is in verband met te verwach ten saneringsplannen een 10-jaren- plan opgesteld waarbij is vastgesteld dat hiervoor 76 woningen, waarvan ongeveer 40 voor onbewoonbaarver klaring in aanmerking komen, moe ten worden afgebroken. Hiervan zijn er inmiddels 5 geamoveerd. Het is nog niet mogelijk gebleken de rijksgoedkeuring te verkrijgen voor de bouw van het bejaardencentrum. Op 1 en 14 november zijn er opnieuw pogingen gedaan deze goedkeuring tenminste voor 1962 te verkrijgen. Uit de antwoorden op verdere vra gen lichten wij: Wanneer de voorgenomen recon structie van Veurseweg, Schoolstraat en Leidseweg een aanvang kan nemen is nog niet te zeggen. Vooral niet om dat omtrent de plannen nog inten sief overleg met de Provinciale Wa terstaat nodig is. Bovendien moet t.a.v. de kosten nog een regeling ge troffen worden. B. en W. hadden gehoopt ln 1961 nog te kunnen komen met een voor stel tot subsidiëring van een alge mene openbare uitleenbibliotheek, maar als gevolg van het ontbreken van overeenstemming by de betrok kenen (de Prot. Chr. Uitleenbiblio theek en Het Nut, Red.) om tot één stichting te komen, is dit niet mogen lukken. B. en W. zijn voornemens een eigen gemeentelijk standpunt te be palen. Door Ged. Staten is nog geen be slissing genomen ten aanzien van het door de raad gevoteerde krediet van f. 106.000 ten behoeve van de vergro ting van de waterberging. Bespre kingen ten aanzien daarvan hebben duidelijk gemaakt, dat deze goedkeu- MARKTBERICHTEN BARNEVELD, 14 dec. Coöp. Ve- luwse Elervelllng weekaanvoer I.500.000 stuks, waarvan er thans 613.000 in veiling werden gebracht. Handel rustig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 44/51 gram t 8.52-9.42; van 51/57 gram fS.62-10j23; van 57/64 f 10.23-11.05; van 64/70 gram f 11.25-12.15. Elervelllng S.B.E. Aanvoer 333.114 stuks, handel rustig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 46/47 gram f9.03, van 52/69 gram f 9.83-10.25. van 59/66 gram f 10.36- II.53; eendeëleren van 25/71 gram 18.50-9.21; van 72/78 f 9.31-9.52. Eiermarkt: aanvoer 2.200.000 Btuks. handel redelijk. Prijzen per 100 stuks: eieren van 51/65 gr. 19.76-11.50, alg. prijs f 10 60, kiloprijs f 1.80 op basis 59 gram. Plulmveemarkt: aanvoer 35.000 st., handel redelijk. Slachtkippen f 1.10- 1.15, slachtkulkens f 1.70-1.95 per kg. ring ook niet op korte termijn te ver wachten is. Scholen B. ©n W. schenken in hun memorie van antwoord vrij veel aandacht aan de scholen en de scholenplanning. Zij stellen vast. dat over het geheel genomen de kwaliteit van de huidige schoolruimten goed is. Alle scholen zijn betrekkelijk nieuw of kortelings gerestaureerd. Voor zover het het iagea- onderwijs betreft. Voor die R.-K. Ulo zal binnenkort de aanbesteding plaatsvinden. Er zijn plannen in voorbereiding voor: aan 8-klassige prot. ohr. school voor l.o. in de Vliet wijk een 8-klassige r.-k. school in plan Bijdorp, een openbave lagere sch-ool in Adegeest of om de bestaan de school voor deze wijk uit te brei den. V-oor Adegeest zijn voorlopig ge pland: een r.-k. kleuterschool, een hervormde school en/of gymnastiek lokaal. Voor Boschgeest bestaan plannen voor een r.-k. kleuterschool, een chr. en een openbare kleuterschool, een r.-k. lagere school, een openbare la gere school een chr. ulo een school voor VHMO of MO en een gymnas tieklokaal. Voor Bijdorp is gedacht aan een gerefof prot. chr. lagere school een r.-k. lagere school en een gymnas tieklokaal. Zwembed Natuurlijk komt ook het zwembad probleem weer aan de orde. B. en W. stellen nadrukkelijk, dat voorop staat de bouw van een instructiebad, maar dat G.S. nog geen goedkeuring heb ben gegeven aan het raadsbesluit. Over de plaats voor een eventueel open zwembad Is nog niets bepaald, mede omdat Lelden op een terrein grenzend aan Voorschoten een zwem bad wil stichten. Over het eventueel heropenen van het N.S.-station Voorschoten kunnen B. en W. ook nog geen mededelingen doen. De technische mogelijkheden ten aanzien van het heropenen of creëren van enkele halteplaatsen langs de lijn Den HaagLeiden han gen nauw samen met de emplace- mentsoutillage ln Lelden en Den Haag. Verder zijn de reconstructie plannen ten aanzien van de spoor wegverbindingen ln Den Haag, waar bij het Station Bezuldenhout Is ge moeid, van invloed op de mogelijk heden tot uitbreiding van het aantal halteplaatsen en het tijdstip van uit voering daarvan. Een tijdstip kon de afdeling stedebouw van de Ned. openbare lagere school, eventueel een Spoorwegen niet noemen. Groot verlies voor Voorschoten Op de begraafplaats bij de Her vormde Kerk is gistermiddag de zon dag zo plotseling overleden heer G. J. Rietmulder ter aarde besteld. Voor de ter aarde bestelling werd in de Gereformeerde Kerk een rouwdienst opgedragen, welke geleld werd door ds. D. J. Modderaar. De belangstelling was zeer groot. Ruim 500 personen vulden het kerk gebouw. Onder hen bevonden zich de minister van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. Toxopeus, burgemeester L. de Kool, de gemeentesecretaris, de heer Joh. de Bres, wethouder G. Schrama, leden van de gemeente raad, de voorzitter van de Neder landse Politiebond, de heer A. K. Mud, de voorzitter van de Bond van Chr. Politieambtenaren in Ne derland, de heer D. Rook en voorts vele ambtenaren van het ministerie van Binnenlandse Zaken, aan welk departement de heer Rietmulder als administrateur verbonden was. Nadat de aanwezigen Psalm 103, de verzen 7 en 9 gezongen hadden, las ds. Modderaar uit Romeinen 8 3139. Zijn tekstwoord koos de pre dikant uit Psalm 39 10 „Ik ben ver stomd, ik doe mijn mond niet open, want Gij zelf hebt het gedaan". Aan het slot van de rouwdienst werd lied 23 1 en 3 gezongen. Overeenkomstig de wens van de overledene werden geen toespraken gehouden. Onder de tonen van het orgel (Ge zang 187) werd de kist de kerk uitge dragen, waarna de aanwezigen de Ujkauto te voet naar het kerkhof volgden. Woerden van dank Nadat het stoffelijk overschot aan de aarde was toevertrouwd sprak ds. Modderaar namens mevrouw Riet mulder woorden van dank voor de grote belangstelling. HIJ zei o.m., dat deze belangstelling en de vele blijken van medeleven mevrouw Rietmulder veel goed hadden gedaan. Het feit, dat zovelen hier tegenwoordig waren, zag hij als een bewijs, dat de heer Rietmulder overal zeer gezien was. Na het lezen van de geloofsbelij denis ging ds. Modderaar tenslotte in een kort gebed voor. OEGSTGEEST Vergoeding Zoals bekend, beschikte de open bare kleuterschool voordat deze het gebouw aan de Wijttenbachweg be trok, over de benedenverdieping van het pand Warmonderweg 41 te Lei den. Het ls te begrijpen, dat door het gebruik deze ruimte ernstig te lij den heeft gehad, terwijl bovendien verschillende veranderingen waren aangebracht. Ook de tuin ls Inten sief gebruikt. In de met de eigenaar van het pand gesloten huurovereen komst kwam de bepaling voor, dat de gemeente bij beëindiging van de huur verplicht was het gehuurde in de vroegere staat terug te brengen. De tegenwoordige eigenares mej. M. Allaart heeft zich dan ook tot B. en W. gewend met het verzoek het benedengedeelte van het pand weer voor bewoning geschikt te maken. In een plaatsje in Denemarken is als experiment een kweek school uitgerust met zeer mo derne apparatuur. Deze klas krijgt vreemde talen onderwezen via bandrecorders. De eigen uit spraak van de leerlingen wordt eveneens op bandrecorders vast gelegd. De leerkracht kan via een ingewikkeld systeem van microfoons en luidsprekers per soonlijk de leerlingen corrigeren zonder dat de anderen in hun studie gestoord worden. In Amsterdam Enkele honderden Amsterdammers trotseerden gistermorgen de regen buien om urenlang voor Theater Carré te staan, waar de voorbe spreking van de nieuwe seirie voor stellingen van „My fair lady" is be gonnen. Via de telefoon zijn reeds duizenden plaatsen besproken onder meer uit Groningen, Twente en het zuiden van het land. Met deze her nieuwde stormloop, die de stoutste verwachtingen van de producers overtreft, schijnt aangetoond, dat het succes van „My fair lady" nog lang niet aan het tanen is. Van de musical zyn ia de eerste zes maanden van dit, Jaar reeds 163 voorstellingen in Amsterdam gege ven, tot zij uit Carré werd verdron gen door de revue van René Slees- wijk, die volgens de traditie in juli in première moest. Tot de laatste speeldag toe was „My fair lady" uit verkocht. Onmiddellijk werd besloten de show in decemoer weer naar de hoofdstad terug te brengen. De tournee door het land, die de afgelopen maanden plaats had, gaf eenzelfde beeld, ook hier bleek in de diverse speelplaatsen net aantal voor stellingen niet voldoende om aan de vraag van het publiek te voldoen. De voorstellingen in Carré begin nen op 20 december. Als er voldoen de belangstelling blijft, zal „My fair lady" tot diep in het voorjaar blij ven. Gevonden voorwerpen In de maand november zijn de volgende voorwerpen gevonden: da meshandtasje, halssnoer, regenjas, handschoenen, wanten, montycoat, loonzakje, armband, damesporte monnee, kinder J opper, halsketting, damesvulpen, damespolshorloge, sleu tels, tui m. inhoud, aktentas, reken- liniaal, kinderport-emonnee, regen broek, sleuteletul, rijwieltas, propaan- gasfles, molentje, handzaag, bank biljetten, munbiljetten, melkkrat, sjaal, houten schotten, kinderbril, he renwinterjas, studieboek, ondergoed, jongensjack, herenvulpen, kinderrin getje, enveloppen, schrijfblok, speel kaarten, rugzak, wandelwagentje, portefeuille, onderdeel autobumper, dictaatcahier, 1 pak inh. versnape ringen, metalen koken iith.bril, bood schappentas, vierkleurenpotlood, con tactsleutels, damesschoenen, kinder schoenen, broche, beursje, pantoffels, jerrycan. Terug te halen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8, woensdagmiddag tussen 2.00 en 5.00 uur. Telefonische Inlichtingen kun nen niet worden verstrekt. Kerstviering NRKM Het bestuur van de afdeling Lei den van de Ned. R.K. Middenstands bond had gisteravond een groep le den en genodigden van andere Leid- se katholieke organisaties in „In den Vergulden Turk" rond de Kerst kribbe genodigd, niet alleen teneinde de jaarlijkse gastenavond te houden, maar ook, zoals de voorzitter van de Leidse NRKM, de heer J. C. J. Lambermont, bij zijn begroeting op merkte „ons eens los te maken van de dingen van alledag en weer ver trouwd te raken met de gedachte van het komende kerstfeest". De stemmige voorviering omvatte een waardig programma, dat geheel werd verzorgd door mevrouw M. E. Steyger-Asperslagh, die met declama tie, vrije voordracht en muzikale om lijsting in haar eigen, treffende trant aan de bezoekers en bezoeksters het kerstverhaal en de kerstboodschap bracht. De heer Lambermont vertolkte de dank van alle aanwezigen toen hij zijn bewondering uitsprak voor het door mevrouw Steyger-Asperslagh gebodene. Zij had het aloude kerst verhaal gebracht met moderne mid delen, waarmee hij doelde op de de clamatie, de projecties en de zang platen. Volgens een door de directeur van gemeentewerken opgemaakte begro ting zouden de hieraan verbonden kosten f3.300,- bedragen. Mej. Al laart heeft verklaard met dit bedrag genoegen te nemen en is bereid zelf zorg te dragen, dat de nodige werk zaamheden worden uitgevoerd. B. en W. stellen de raad voor dit bedrag beschikbaar te stellen. Parkeerruimte Zoals bekend is het pand Deutz- straat 16 enige tijd geleden ontruimd, zodat tot afbraak van dit pand kan worden overgegaan. Verwacht kan worden dat de kos ten van afbraak zullen worden ge dekt door de opbrengst van de vrij komende materialen. Na afbraak van genoemd pand kan een aanvang worden gemaakt met de verbetering van de verkeerssituatie ter plaatse, waarbij een parkeerge legenheid voor ten hoogste 14 auto's zal worden geschapen. De kosten hiervan worden geraamd op f. 20.000. B. en W. stellen de raad voor tot af braak van het pand te besluiten en een krediet van f. 20.000 beschikbaar te stellen voor de verbetering van de verkeerssituatie. Dit bedrag ware in 15 jaar af te schrijven. Toneelvoorstelling In het Bondsgebouw aan de Leidse weg werd een feestavond van de buurtvereniging „Reoht door Recht' (Donklaan e.o.) gehouden. Op het programma stond ojn. de opvoering van het toneelstuk „O, die oom Al- bert toch", een blijspel van Gerard: cvan Dijk, vermeld. „De Vrienden kring", onderafdeling van de buurt vereniging voerde dit stuk onder regie van de heer J. v. d. Hulst op. Op vlotte wijze werd het verhaal van de lastigeoom Albert met zijn streken en grollen gebracht. „The Happy Players" zorgden tijdens het gezel lig samenzijn voor de muziek. BURGERLIJKE STAND VAN LE.'DEN GEBOREN Dirk Klaas, zn van D. K. Glasbergen en F. van Delft; Caroline, dr van J. Zitman en J. Re(]ken; Vincent Paul Maria ,zn van C. H. V. Floor en M. M. v. d. Weijden; Pauline, dr van R. Vef- fer en B. Min. GETROUWD F. H. Stadler en C. W Koek. OVERLEDEN H. C. Kapteyn, 1 Jr, zoon; J. P. M. de Keuning, 80 Jr, man. In de Chr. Geref. Kerk vierde de Chr. Geref. Gemeente van RRnsburg, vele predikanten van veraf en dicht bij en talrijke vroegere gemeente leden samen met ds. J. Kampman en zijn gezin het zilveren ambtsjubileum van deze predikant. Ds. Kampman heeft zich in de afgelopen 5V* jaar in Rijnsburg doen kennen als een rechtschapen en verdraagzaam mens, voor wie ieder achting heeft. „Hier sta ik" „Hier sta ik", zei hij gisteravond in zijn slottoespraak, als een blijk van Gods trouw". Dat woord kreeg in houd door de toespraken die daaraan vooraf waren gegaan. In oorlogstijd was het huis van ds. Kampman een toevluchtsoord voor vele onderduikers Later moest de predikant zelf on derduiken. Hij ging samen met de burgemeester van Opperdoes (zijn eerste gemeente) wonen in een huis waarin ook Duitse officieren waren ingekwartierd. „Achter de deur", zei een der sprekers, zaten de Duitsers, achter de andere deur luisterden ds. Kampman en de burgemeester naar de Engelse zender". Het tweede bewijs van Gods trouw zag ds. Kampman in zijn herstel na een zeer zware ziekte, die hem in zijn tweede gemeente, Hoogeveen, trof. Ds. D. Henstra uit Delft had de leiding. In zijn welkomstwoord feli citeerde deze ds. Kampman met diens jubileum en de gemeente met haar predikant. Ds. Henstra verwachtte dat de avond zou staan in het teken van de dankbaarheid. De tweede voorzitter van de kerke- raad de heer G. van Zuylen, bood namens kerkeraad en gemeente een gescheik aan. Hy zei dat God de ar beid van de jubilaris niet ongezegend liet. Hij dankte voor het werk en het medeleven van ds. Kampman bij blijdschap en droefheid. In weinige jaren is tussen gemeente en predi kant een hechte band gegroeid. „Moge God u blijven gebruiken als een middel voor zyn Kerk in stand te houden en uit te breiden", besloot de heer Van Zuylen. Hij bood een en veloppe met inhoud aan en mevrouw Kampman een bos fraaie Anjers. Namens de jeugd Anneke Vianen feliciteerde namens de jeugdverenigingen en de catechi santen. Nimmer deed de jeugd te vergeefs een beroep op ds. Kampman en zijn vrouw. ZR hoopte dat ds. Kampman nog vele jaren gespaard zal blijven. De negenjarige Henny Kerpershoek en de eveneens negen jarige Arjan Vianen boden namens de jeugd een elektrische klok aan. „Bakkerspraatje" Ds. Henstra hield een geestig „bak kerspraatje". Ds. Kampman is n.l. tot zijn 23e jaar broodbakker geweest. Daarna wist hy zich in 8 jaar tfjds door zelfstudie en het doorlopen van de predikantenschool te Apeldoorn tot preidkant te bekwamen. Ds. Hen stra is eveneens uit de bakkerswereld afkomstig en volgde de predikanten opleiding tegelijk met ds. Kampman. De eerste liefde van ds. Kampman (behalve zfjn vrouw) was de gemeen te in Opperdoes (N.-H.). Tien jaar heeft ds. Kampman daar met veel zegen gewerkt. Opperdoes kreeg in die tijd een eigen kerkge bouw. Met veel geestdrift activeerde de jubilaris de evangelisatie op het eiland Wieringen. ook wel het eiland zonder God" genoemd, nï de oorlog hielp ds. Kampman daadwerkelijk mee in het verzet tegen de vijand. Na de oorlog vertrok ds. Kampman naar Hoogeveen. waar 'hij getroffen werd door een ernstige ziekte. Felicitaties it Opperdoes was een grote dele gatie aanwzig. Names die gemeente bood ds. H. van der Schaaf zijn ge lukwensen aan. Volgende week zal ds Kampman daar op de speciale avond gehuldigd worden. Namens kerkeraad en gemeente te Hoogeveen feliciteerde ouderling H. Feyer. Groot was ook daar de zegen op het werk. De heer Feyer onder streepte dat het contact tussen pre dikant en gemeente gekenmerkt werd door hartelijkheid. Hij bood een ge schenk onder couvert en een schaal met zuivelfaren aan De gemeenteNoordseschut ressor teerde steeds onder de kerkelijke ge meente Hoogeveen. Thans is deze plaats kerkelijk zelfstandig. Ouder ling H. Bisschop kwam uit het hoge noorden de dank vertolken met goede woorden een enveloppe met Inhoud en een grote Drentse worst. Ds. W. H. Velema uit Leiden sprak namens de classis. Een kernachtige uitspraak van de Leidse predikant was „de naam (Kampman) hoort niet bij de man maar de man klopt wel bij de naam'*. Enerzijds ls ds. Kamp- (Deze pagina ls ongecorrigeerd) man een arbitrale figuur, een vrede stichter. Anderzijds is hij een getrouw strijder voor de zaak des Heren, vurig en onverzettelijk. Ds N. de oJng vertolkte de mening van de Katwljkse kerkeraad. In vrede leven wij n aast elkaar". Ds. de Jong zei dat God ons niet nodig heeft maar ons wel wil gebruiken. HU vroeg de Rljnsburgse gemeente haar predikant te dragen op de vleugels van het gebed. Waardering Bamgecneester Koomans had zUn felicitatietoespraak onderverdeeld in drie punten: 1. boven, 2. naast, 3. onder ds. Kampman. Ds Kampman is een goed onder daan gebleken. De burgerlijke ge meente heeft waardering voor de ge trouwheid en Ijver van de chr. geref. herder en leraar. Een parallel zag de burgemeester in het feit dat een dominee een dienaar van God is en de burgerlUke overheid regeert bU de gratie Gods. We vriendschap tussen ds. Kamp man en de burgemeester dateert reeds van vele jaren terug. Dit laat zich verstaan als men weet dat de vader van burgemeester Koomans eveneens chr. geref. predikant ln Hoogeveen was. De laatste Jaren staat burgemeester Koomans als lid van de chr. geref. kerk onder het milde herderlUke gezag van ds. Kampman. De Jubilaris weet aan de hoofdzaken vast te houden en de bU- zaken bU te leggen. WISSELKOERSEN Amsterdam. 14 december 1961 Londen 10.10%—10.11%; New York 3.59%—3.60; Montreal 3.44%—3.45; ParUs 73.43—73.48; Brussel 7.22%— 7.23%; Frankfort 89.97%—90.02% Stockholm 69.67%—69.72%Zürich 83.40%—83.45%; Milaan 57.97%— 58.02%; Kopenhagen 52.3352.38; Oslo 50.50—50.55; Wenen 13.93%— 13.94%; Lissabon 12.60%—12.61%. De heer G. van Zuylen biedt ds. Kampman een geschenk aan. (Foto L.D./Holvast) De heer G. Visser, evangelist in al gemene dienst van de deputaten, ge waagde van zUn 25 Jarige vriend schap met ds. Kampman, vele spre kers boden geschenken aan. Naast de persoonlijke belangstelling werden vele gelukstelegrammen ontvangen. BEURSOVERZICHT UNILEVER ..WILLIG11 Unilever heeft vandaag een „willi ge" stemming te zien gegeven. Het fonds opende op f 199. circa f 7.50 hoger, ofwel bijna 40 punten op de oude basis. De vraag naar deze aan delen was gisteren in Wall Street overweldigend en uniek voor een buitenlands aandeel. De gunstige tendentie op de Newyorkse beurs vond gisteren plaats onder leiding van Unilever. Het fonds sloot er bijna 4 dollar hoger. Als gevolg van de sterk oplopende koersen ln Wall Street steeg Unilever gisteravond van f 194.50 tot f 209.50. Een stijging der halve van 75 punten op de oude om rekeningsbasis. Vanmiddag werd ingezet op f199, waarna f 198.50 werd gedaan. Toen de verkooporders voor het grootste gedeelte waren uitgevoerd kreeg de vraag, hoofdzakelijk voor Amerikaan- se- en Parijse rekening, de overhand. Hierdoor liep de koers op tot f201.80, Een willige stemming dus voor Uni levers terwijl de pry's niet onbelang rijk beneden de hoogste koersen van gisteravond en vanmorgen bleef. De overige hoofdfondsen vielen be slist tegen. Alleen Aku kon zich op 404 handhaven. Dit concern keert over 1961 een onveranderd interim dividend van 4% uit. Philips, gister avond nog verhandeld op 1004, open de op 985, tegen een vorige slotkoers, van 988%. Hoogovens daalden van 980 tot 976 en verloren op deze prils circa 5 punten. Kon. Olies, die in Wall Street lager sloten, ondergingen een koersreactle van ruim f2 by een notering van f128. Voor Scheepvaartfondsen trad een herstel in van 1 tot 2 punten. De handel bleef kalm. Cultures eerder Iets gemakkelijker. Staatsfondsen praktisch onveranderd. Donderdag 14 december ACTIEVE OBLICATIES Staatsleningen ad f 1000. Ned. '58 4% Ned. '59 4% Ned. '60-1 4% Ned. '60 II 4% Ned '59 4% Ned. '60 4% Ned. '61 4% Ned. '53 3% Ned. Gb. obi. 3% Ned. '47 3% Ned. "51 3% Ned. '53 I-n 3% Ned. '56 3% Ned. '48 3% Ned. bel. cert. 3y4 Ned. '50 I-II 3% Ned. '54 i-n sy4 Ned. '55 13% Ned. *>5 n 3% Ned. *37 3 Ned. G.b. obi. '46 3 Ned. dol. ln. '47 3 Ned Inv. cert. 3 Ned. 62-64 3 Indië "37 3 Indië *37 A 3 Ned. won. bJ. '57 6 Ned. w.bJ. '58 4% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver. HVA-mij. AK.U Deli Mij cert. Hoogovens cert. Philips gem. bez. Unilever cert. Dordtse Petr Kon. P (50 A 120) Holl Amer. iyn.. Java China Paket K.L.M Kon Ned.Staboot Kon. Paket Men Stoom. My Ned Niev Goudr cert v. Ommeren cert Kon. Rott. Loyd N Scheepv Unle NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam'47 (3%) 3 idem '48 (3%).. R'dam '52-1 (4%) Id *37 I-n (3%) Z.-Holl '55 4%.. Bankwezen Vorige Slotkoers koers v. heden 102 102% 101% 101% 101% 101% 101% 101% 100% 100% 100,"» 100% 100 ,v 100 A 97% 97% 82% 93 AOL 93AGL 97 GB 97% 95% 95 H 95% 95% 90% 90% 88% 90%GL 90% 91% 91% 91% 91% 93% B 93% 91% 91% 91% 71% 99 GB 88 99% 99% 99H 98% 99% 94% 94% 108% 108% 101% 101% 109% 109% GB 124 124 402GB 403% 144.70 144 781 776 987% 982% 191.40 200 20 598 584% 130.10 127.90 145% 146 148% 147% 5750 58.80 188% 190% GB 149% 150% GB 160% 161% 154% 156 335 337 146% 146% 151 152% 96% 95% 100 96% 99% 95H 95% 96% 3k N Gem 58 5% id NWB'52 (4%i BVG rspbr 1500 BVG rspbr'52 lndnstr. Obligaties Philips DolL -51.. 104% 100A 202% 144 L 104% 100% 92% L 91% L Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 12%.. A'dam '56 12%.. A'dam '56 n 2% A'dam '56 m 2% Eindhoven '54 Enschede '54 2% Den Haag '52 12% Idem II 2% R'dam '52 I 2% Idem II 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl 1957 2% Zuid-Holl '59 2% Vorige Slotkoers Koers v. heden 105 84% 83% 89% 89% 82 B 82% 90% 92 92% 92% 92% 97 B 93% 103 89 82 90% 93 92 98% 93 1031» NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en CredietlnstelUngen Amst Bank Cultuurbank Holl Bank U cert Ned Handelmy Rott Bank Twentsche Bank Senembah Industrie Ondernemingen 710 256.50 257 388% 389 34 32% 228% 228 336 339 382% 383 333 333 410 410 Albert Heyn Berkel's Pat Borsumy-Wehry Calvé Delft cert. Electralasmy K Pap v Gelder K Ned Grofsm Holl Constructie Ing bur v Bny Internatio Int. Kunstst Ind v. Kemp en Beg Leidse Wolsp.rij Mülleren Co N.B Ned Kabelfabr Philips pref Rott Droogd Mij Sikkens Groep Ver Touwfabr Walvisvaart Wernlnk's Bet my Wilton Feyenoord v. Wyk - Heringa Zaalberg Mijnbouw »n petroleum Biliton 2de r 484 Kor Petr (f20) 129 Amerik fondsen Canad Padrie R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Cities Service General Motors. Ker.necott Republic Steel Shell Oli Union Pacific Un. States Steel 302 84 920 330 349% 168 425% 245 188 72% 138% 535 B 511 580 285 530 901 380 L 101% 193 294 91 144 Steel 24,V 80% 50% 43% 54% 67% 83 62 41% 34f» 82% 705% 300 84 960 355 172% 425% 247 186% 72 138 542 510 580 283 525 919 101% 291 91 489 126 24% 80% 50% 43,', 54% 58% 82% 61% 40 81

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9