Receptie en Bonte avond van YEVO: hoogtepunten jubileum Laatste nieuws Schoten vallen in de Haagse Sclieldestraat drie man aan Politie houdt BEURS VAN AMSTERDAM Feeststemming in kantine en Nutsgebouw - - Autoriteiten toonden bun belangstelling WIELRIJDERS EN BROMMERS: LEIDSCH DAGBLAD - DONDERDAG 7 DECEMBER 1961 Lustrumviering Alpheuse lyceïsten Het bestuur van de jubilerende Lyceïstenvereniging VEVO met voorzitter Bert Dronkert aan het hoofd heeft gistermiddag tijdens de in de kantine van het Christelijk Lyceum gehouden receptie heel wat handen moeten drukken van oud-leerlingen, die ter gelegenheid van de viering van het derde lustrum nog weer eens de hun zo zeer vertrouwde school waren binnen getreden. Tevoren waren de oud-lyceïsten vanaf het station met een grote open oplegger afgehaald waarna een feestelijke rijtoer door de gemeente begon. Het bestuur had plaats genomen in een versierde tentwagen. Oud-rector A. J. Scherpbier feliciteert Bert Dronkert met dit derde Lustrum. Kennelijk ont brak daarbij de vrolijke noot niet. (Foto Leidsch Dagblad) waren geslagen en 'ïun de daarbij behorende versierselen waren omge hangen, volgde een zeer geslaagde uitvoering van het toneelspel in drie bedrijven „Het keukenpvinsesje", dat onder regie van mej. M. A. Dubbel dam ten tonele werd gebracht. Het stuk is een bewerking van een Chinees verhaal, waarin enkele leu ke voorvallen toepasselijk op het feest zijn verwerkt. De kostuums van de medewerkenden aan dit spel alle leerlingen van klas I"I Gymnasium maakten het geheel tot een groot succes. Nog meer bijdragen „The Highschool Quintet" zorgde voor een uitstekende bycrage aan dit feest. Een aantal meisies uit ver scheidene klassen gaf een prima de monstratie paardspringen onder lei ding van mej. M. de Leeuw. Een schets „Paspoort" opgevoerd door leerlingen van klas b deed het eveneens prima, waarbij het niet aan gooi- en smijtwerk ontbrak. De bestuurswisseling was het vol gend nummer van het programma, waarbij Bert Dronkert zijn mede bestuursleden dank bracht voor het vele werk, dat zij in het afgelopen jaar mede ter voorbereiding van deze lustrumviering hebben verzet. Ver volgens nam hy de oud-bestuursle den de bestuursketen af en legde die de nieuwe bestuursleden om. De nieuwe praeses Plm van der Giessen maakte direct al een goede beurt door de manier waarop hij het scheidende bestuur met de vooizitter dank bracht voor hun arbeid, voor de VEVO verricht. Ook de scheidende adviseur werd dank gebracht. De leraren De Man en Bakker brachten hierna een muzikaal stukje, dat een ovationeel applaus verkreeg. Na de pauze volgde nog een aantal humoristische nummers zoals „Oom Janus in de wasmand", een „One man show" en het optreden van het VEVO-cabaret, waaraan medewerk ten Cees Doomheim, Bert Dronkert, Murk Salverda, Reinier Scheeres,Vic tor Schipper, Wim Slootweg, die wer den begeleid door Jan Bulk aan de piano en Bertus van Eijk, drums. Ook dit gedeelte van de avond droeg er toe bij, dat de feeststem ming dikwijls tot grote hoogte steeg en het applaus vaak tot \er buiten de muren van het Nutsgebouw gehoord zijn. Twaalf jaar geëist tegen landbouwer De officier van Justitie bij de Gro ningse rechtbank heeft vanmorgen 12 jaar gevangenisstraf met aftrek geëist tegen een 54-jarige landbou wer uit Opende wegens doodslag. De man heeft op 25 juli van dit jaar in dolle woede zijn buurman met een drietands hooivork in de borst gestoken. Ben Bella c.s. overgebracht De Algerijnse opstandelingenleider Ben Bella en zijn vier lotgenoten Mohammed Boudiaf, Rabah Bitat, Hocinc Air Ahmed en Mohammed Khider zijn gisterochtend per hef- schroefvliegtuig van het ziekenhuis in Garchzs, overgebracht naar het kasteel ci'Aunoy, nabij Melun, ten zuiden van Parijs. Boudiaf en Rabah, die eerst in de ziekenzaal van de gevangenis in Fresnes waren opgenomen, werden maandag jl. eveneens naar Garches overgebracht, waar Ben Bella, Hoci- ne Ahmed en Mohammed Khider reeds eerder werden verpleegd na hun hongerstaking van twintig da gen. Hevige strijd om Elisabetlistad De strijd In Elisabetlistad duurde vanmorgen onverminderd voort. By het aanbreken van de dag was geen der partijen meesier van de stad, doch volgens een VN-woord voerder zouden pantserwagens van de VN de Katangese valschermtroepen „tuin voor tuin" en ..huis voor huis" terug slaan. De strijd was tegen het mid- j daguur vooral hevig nij een tunnel Gisteravond vijf uur kreeg die de verbinding vormt tuisen de koopman een laatste telefonisch drei- stad en het Zweedse militaire kamp. j gement: vóór zes uur betalen of er zouden „ernstige dingen" gebeuren. Opnieuw belde hij de oolitie op, maar weer durfde hij geen formele aan- .,Je spreekt met je moordenaar (Van onze Haagse correspondent) Drie schoten in de Scheldestraat te Den Haag (gelegen in een •.rosse wijk") en hevig glasgerinkel, doordat een fiets door een ruit werd gesme ten, hebben vannacht de buurt op geschrikt en tot in dc vroege mor gen rumoerig gehouden. Het gerucht, dat er bij een vechtpartij iemand zou zijn doodgeschoten, bleek niet waar te zijn. Er is zelfs niemand ge raakt. Wel zitten er nu drie verdach ten in de cellen van het hoofdbureau van politie te Den Haag. Aanleiding tot al het lawaai is een chantagegeval. Een 3i-jarige koop man eiste vaa een 45-jarige collega I iemand te raken. Een derde kogel f 10.000. Deze laatste ging dinsdag j verbrijzelde vervolgens een raam van naar de politie, maar foen hy hoorde een zijkamer aan de Griftstraat en Toch werd het de koopman nu te bar. Hij waarschuwde de politie, die de „bom" in beslag nam en ging zelf naar het hoofdbureau om bij de recherche aangifte te doen van de op ging tot afpersing en de aanslag. De politie had de dader snel gevon den en zette hem in de cel. Weer tumult De koopman kan nog maar kort weer thuis zijn geweest, toen het tu mult opnieuw losbarstte. Het was zes uur in de ochtend. Krakend dreunde een schot in de Scheldestraat. De ko gel verbrijzelde een voorkamerraam en sloeg in een muurkast aan het voeteneinde van het bed, waarin de zieke echtgenote van de koopman lag. Een medebewoonster van het huis tilde de vrouw uit het bed en legde haar in de gang. Dat was nauwelijks gebeurd of een tweede schot vloog laag over het. bed, opnieuw zonder dat hij officieel aangifte zou moeten doen, wilde de politie hem kunnen h;lp?n. verdween hij weer met de mededeling, dat hij er over na zou denken. In de loop van dinsdag werd hij enkele keren opgebeld. Hij her kende de stem niet, maar als hij vroeg met wie hij sprak, kreeg hij ten antwoord: „Je spreekt met je moordenaar". De politie hield intus sen wel voortdurend toezicht, want men veelde, dat er iets broeide in de buurt van de rode lampen. De Amerikaanse Globemaster- vliegtuigen, die gisteren met troepen en materiaal naar Katanga vertrok- touggSeerdandaacfagt .lp ee^derTe»- VanoacMom één nur gebeurde het stel!?n toen het OP he* punt stond ecrste "nstige ding" Een fles met bij Elisabethstad te laïider.. vanuit "f"5!!' Sn'fvi'i^rnMe^ronrt de woning van presid-nt Tsjombe ge- deTall wSd dojrecV aan de Grift schot" i was Het vlies •'•ma üpd lichte nai„ wera aoor ee.i aan ae (jrilt- KhSde oTbV vJJhto Uien wor- 3ÏÏ dt*°°ern den hervat zodra voldoende dekking Slorpen. Maar de rotjes de enige nog hele ruit aan de Schel destraat werd tot scherven gedegra deerd door een er tegenaan gesme ten fiets. „En nou schiet ik jullie allemaal neer" had de dader tussen twee scho ten in geroepen. De bewoners van het huis herkenden aan de stem de broer van de als eerste aangehou den verdachte, een 34-jarige koop man. Hij werd de tweede verdachte, die de politie aanhield. Hij krijgt jzich te verantwoorden voor een po- ging tot doodslag. Drejaomenf Wegens medeplichtigheid is ten- slotte nog een 42-jarige glazenwas- ser aangehouden. Hij woont boven het huis van de gechanteerde koop man en heeft, voorzover de eerste verhoren van vanochtend duidelijk maakten op de uitkijk gestaan om de schutter te waarschuwen als er politie aan mocht komen en hem na de schietpartij i*i zijn huis ver borgen. Vele geschenken aangeboden In de smaakvol versierde kantine kwam daarna allereerst het bestuur van de scliool met voorzitter Lemkes en de heien Sprey en dr. Scholtens het VEVO-bestuur gelukwensen. De heer Lemkes bood een opbergkastje voor de ledenadministratie aan. Wet houder A. J. Dekker bracht namens het gemeentebestuur de gelukwensen over. Drs. M. A. Taal, de rector van de school, bood namens de leerkrach ten een geschéhk onder couvert aan. Bij de velen die het bestuur de hand kwamen, drukken, waren ook de oud rector A. J. Scherpbier en de korps chef van de politie, inspecteur N. G. Groothuijse. Voorts waren er bestu ren van de zusterverenigingen uit Leiden, Gouda en Dordrecht. Velen boden daarbij bloemstukken aan. Na afloop van de receptie maakte menigeen van de gelegenheid gebruik MARKTBERICHTEN Ve- BARNEVELD, 7 dec. Coöp. luwse Elerveiling. Weekaanvoer 1.500.000, waarvan er thans 614.219 ln velling werden ge bracht. Handel vast. Prijzen per 100 stuks: eieren van 48/55 gram f9.31- 10.61. 55/62 gr. f 10.61-11.36. 62/69 gr. f 11.58-12.84. Elerveiling S.B.E. Aanvoer 273.117. Handel vlot. Prijzen per 100 stuks: eie ren van 43/44 gram f8.90, 52/58 gr. f 9.90-10.61, 58/64 gr. f 10.56-11.78. een- deëieren 62/66 gr. f 8.19-8.68, 66/69 gr. 18.83-9.45. Eiermarkt. Aanvoer 2.300.000. Handel vlug. Eieren van 51/65 gram f9.75- 12,50 alg. prijs 11.20 kiloprijs 1.90. Plulmveemarkt. Aanvoer 52.000. Han- delr edelijk. Slachtkippen f 1.10-1.15 p kg: slachtkulkens f 1.70-1.05 per kg. GOUDA. 7 dec. Kaasmarkt. Op de kaasmarkt zijn vandaag aangevoerd 27 partijen kaas. Eerste kwal. noteerde f 2.15-2.23, tweede kwal. f 2.05-2.14, alles per kg. De handel was matig. De Chinese Keizer omhangt de keukenprinses de Gouden Pantoffel" daarbij geassisteerd door zijn kamerdienaar „Ping"' (Foto Leidsch Dagblad) de expositie van werken van leerlin gen te bezichtigen, een expositie waarop het abstracte overheerst. In de aula van de Christelijke Huishoudschool hebben het jubile rende bestuur met de oud-lyceisten en een aantal genodigden onder lei ding van tafelpraeses drs. R. W. Bon- nema gedineerd, waar verscheidene sprekers hun waardering uitspraken voor de wijze waarop het bestuur deze jubileumviering heeft georgani seerd. De wethouder van Onderwijs der gemeente sprak van een bestuur, dat zich hiermee volwassen heeft ge toond. Bonte avond De feestviering werd 's avonds in de Nutszaal voortgezet met een Bon te Avond, waarvan vanavond in de zelfde zaal een herhaling plaats vindt. De belangstelling voor deze eerste avond was bijzonder groot en er heerste spoedig een gezellige stem ming, zowel bij de ouders als de le den van de feestvierende lyceïstenver eniging. Onder hen bevonden zich ook burgemeester Bruins Slot en zijn echtgenote met de wethouder van Onderwijs, de heer A. J. Dekker. ]!a een originele muzikale opening, waarbij de Lyceisten de letters „15 jaar VEVO" op het toneel brachten en het VEVO-lied door allen was ge zongen, sprak praeses Bert Dronkert een welkomstwoord, waarin hij rector Taal, leraar De Man en inspecteur N. G. Groothuijse dank bracht voor hun medewerking voor het slagen van deze derde lustrumviering. Nadat vervolgens mej. M. A. Dub beldam en de adviseur van de ver eniging R. W. Bonnema op de ge bruikelijke wijze tot VEVO-ridder verzekerd is. Indiase en Zweedse straaljagers hebben vandaag op nieuw militaire doelen in Katanga aangevallen. Tot dusver heeft zich in de ge vechten geen duidelijk front ge vormd. Het voornaamste doel van de VN-troepsn is het openhouden van de weg tussen het viiegveld en de stad, doch dit wordt bemoeilijkt door het bosachtige terrein. Onder be scherming van het geboomte o nder nemen de Katangezen voortdurend aanvallen, terwijl aok hun scherp schutters actief zijn. Spoorlijn ongebroken b'j Falkonsee De spoorlijn van Oost- naar West- Berlijn bij Falkensee, waar dinsdag avond een machinist met een trein in volle vaart naar West-Berlyn ontkwam, is vannacht opgebroken. Op 20 meter v?.n de grens werden enige rails en het steenslag verwij derd. De betonnen muur tussen West en Oost-Berlijn heeft vannacht bij Wedding langs de Franse sectorgrens van de vorst te lijden gehad. Ér is een gat van twee meter ontstaan, dat nu gedicht wordt. IBHOBEZBBDaaSISnSllQC Ook U dient de voetganger, die op een zebrapad oversteeg t, voorrang te geven Rijdt dus vooral niet rechts langs wachtende auto's op een punt. waar een zebrapad zou kunnen liggen Achter die auto kunnen voor U on zichtbaar voetgangers lopen die even later uw pad kruisen Dan is het te laat om te com ra eb terwijl de voet gangers a op rekenen door te kun nen lopen. iBwniwrsnswincs'EaHBnEap brandden niet. De gevolgen van „de bom" bleven tot de gebroken ruit be perkt. PaarcS esnelk-gencesmiddel Dat melk gezond is weten wij allen, maar dat paardemelk ook voor de mens goed kan zijn, och, waarom eigenlijk niet? Een halve eeuw gele den trokken ondernemende lieden met een ezelin langs de herenhuizen van Amsterdam en verkochten ezelinne- melk. Zo, vers van de ezelin, want. ze werd duidelijk voor iedereen zichtbaar voor de stoep van het herenhuis gemolken. Men wist dan in elk geval dat men volle melk kreeg en vermoedelijk zonder t.b.c.-bacte riën. En voor de dames hielp het te tter zomersproeten! (blanke huid, lelieblank was toen de mode). Te vroeg geboren baby's kunnen volgens de laatste onderzoekingen uitstekend worden gevoed met merriemelk. In sommige streken van de Sow- jet-Unie houdt men grote kudden merries, welke worden gemolken. De melk wordt gebruikt om er z.g. ku- myss van te bereiden wat een werk zaam geneesmiddel moet zijn tegen tuberculose en maagziekten, aldus de „Trogge". Grote eieren geven grote hennen Uit een twee jaar durend onder zoek is aan de Universiteit van Wis consin (U.S.A.) geconstateerd dat grote hennen van grote eieren komen Volwassen kalkoenen van grote eie ren wogen bijna 7 ons meer dan die afkomstig van kleine eieren (8.6 kg tegenover 7,9 kg). Omgekeerd hebben andere proeven aangetoond dat door het kiezen van kleine eieren de groot te van volwassen kalkoenen kan worden verminderd. Overeenkomstige proeven met hen nen gaven dezelfde uitkomsten. Minder dreiging voor Coevorden Door het verbeteren van de weers omstandigheden is de watersituatie j rond Coevorden vanmorgen beter ge- j worden dan in de laatste dagen I het geval is geweest. De directe drei ging voor de stad is afgewend. Het j is weer mogelijk geworden het wa ter van de Overijselse Vecht te lo zen op het Zwarte Water. OEGSTGEEST Geslaagd Aan de R.-K. Universiteit te Nij megen slaagden voor het doctoraal examen geschiedenis de heer Th. L. J. Steenmetser uit, Oegstgeest. Bij de Rijkspostspaarbank werd in de maand november f. 105.965 ingelegd en f. 89671,46 uitbetaald. Burgerlijke Stand Geboren: Gilbert R„ zn van G. W. Gemert en H. den Os. Marian G. W., dr van W. H. van der Meer en G. B. Edelaar, Cornelia A., dr van L. van den Eljkel en A. Heemskerk, Brlgltta M. M.. dr. van J. Ph. M. Kleine en Th. W J Harteveld; Johannes P.. zn van J P ter Tooien en F Brilman. Ondertrouwd: J. L. Heemskerk en P. J. Lubbe. M. J. G, Hoogervorst en M. G. Boxhoorn, J. P. Waterland en W. van Leeuwen. Getrouwd: F. Zwaan en S. P. van Duuren, M. A. M. Koppers en E. J. Corel. Overleden: H. ten Napel. VOORSCHOTEN Burgerlijke Stand Geboren: Robert J. G., zn van J. G de Smit en E. M. de Graaff, Roland T„ zn van A. Wolfers en E. G. Kris. Johannes A., zn van J. Francken en A Blaauw, Willem, zn van H. Smit en D. S. van der Haven. Ondertrouwd: J. J. Overmeer en J. M. A. Best, G. van der Poel en M. D S. Niersman, N. C. van Steenbergen en E. M. van der Poel. G. Horsman en A. L Verhard. Getrouwd: W. P. Loos en C. H. Bors- boom, W. C. Rodenburg en W. van Os. A Anker en J. Wassenaar, C. van As en M. J. Langeveld. 30500 30500 30500 Wü verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten woidt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bol vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- toornummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 Gouden echtpaar in Grevenstraat De heer en mevrouw W. Keijzer wonende in de Grevenstraat 12, zijn op 20 december 50 jaar getrouwd. De kinderen en de kleinkinderen van het echtpaar zullen dan naar de Greven straat komen en het grote feest meevieren. Het zal niet zo moeilijk voor hen zijn om daar te komen, want de gehele familie woont in Lei den. Al die vijftig jaar zijn de heer en mevrouw Keijzer-Visser geabon neerd op ons blad. Het echtpaar heeft acht kinderen, zeven dochters en een zoon, en tien kleinkinderen. De heer Keijzer is 32 jaar stoker geweest bij de SLF, daarna was hij werkzaam in de montagebouw by Stork. Nu geniet hy van een rustige oude dag samen met zijn echtgenote, die niet meer zo goed ter been is. Een van de ze ven dochters komt elke dag de huis houding voor hen doen. Drie hobbies heeft de heer Keijzer: kaarten, ka naries (er zit elk ogenblik wel een kanarie te fluiten in huis) en konij nen. BEURSOVERZICHT ALLEEN UNILEVERS HOGER AMSTERDAM, 7 december Van de hoofdfondsen hebben alleen Unilevers vanmiddag hogere koersen laten zien ten opzichte "van het slot van gisteren. De overige internatio nale waarden noteerden by de ope ning lager. Ook vandaag was de han del in vrywel alle hoeken van ge noemde fondsen gering. Unilevers openden op 943, ofwel ruim vier pun ten hoger. De belangstelling voor dit fonds kwam hoofdzakelijk van Ame rikaanse zyde. Op 12 december a.s. wordt Unilever in Wallstreet geïntro duceerd. Op dezelfde datum worden de stukken in Amsterdam op het Damrak in guldens genoteerd. De handel zal dan plaatsvinden in ver- zamelaandelen van vyftig aandelen f. 20 nominaal. De koers van van daag op circa 940 komt dan overeen met f. 188.00 per aandeel van nomi naal f. 20. Unilevers verlieten de markt op circa 944. Philips daalde na opening op 964 tot 961. De vorige slot- koers was 969. In het laatste beurs- halfuur kwam er vraag voor buiten landse rekening waardoor het elek- tro-aandeel in koers steeg tot 968. Aku's schommelden rond het vorige slotniveau van 380. Kon. Olies stel den teleur met een prys van f. 117.60 tegen f. 119.20 als voorgaande slot- koers. Later werd in dit fonds f. 117.80 gedaan. Deze aandelen noteerden gis teren in New York een halve dollar lager. Unilevers daarentegen lagen er gevraagd in de markt. Hoogovens moesten vanmiddag op 770 een koers verlies van dertien punten incasseren vergeleken met het slot van gisteren. Hierbij moet echter rekening worden gehouden dat de stukken ex zes pro cent interim dividend werden ver handeld, waardoor het verlies dus wordt gereduceerd. Gedurende de verdere beursduur daalde de koers tot 760 om later weer te herstellen tot 767. De Scheepvaartaandelen lagen licht verdeeld in de markt met geringe koersafwykingen naar beide richtin gen De handel was kalm. De Cultu res gaven weinig verandering te zien. De stemming in de Staatsfondsen- hoek was wederom gemakkeiyker. De buitenlandse guldensleningen zyn van invloed op de koersvorming van de staatsobligaties. WISSELKOERSEN Amsterdam, 7 december Londen 10.11 V410.11%, New York 3.59% 3.60, Montreal 3.44%—3.45, Parijs 73.38Vi—73.43',2l Brussel 7.22 •,—7.23' Frankfort 89.97*4—90.02*4, Stockholm 69.64—69.69, ZÜrich 83.35183.40' -, Milaan 57.97*4—58.02'i, Kopenhagen 52.30*2—52.35 4, Oslo 50.50—50.55, Wenen 13.93?;—13.94 Lissabon 12.60 "4—12.62. Donderdag 7 december ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f1000.— Minister-president prof. De r Marshall, die een bezoek aan ons Quay heeft gisteren een onder- land brengt. Prof. de Quay houd gehad met de vice-presi- neemt afscheid van zijn gast. dent van Nieuxv-Zeeland, J. R. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 102 10111 Ned. '59 4*4 101HGL 10111 Ned. '60-1 4*4 101% 1011» Ned. '60 II 4*4 102 10111 Ned. '59 4% 100* 100* Ned. '60 4% 100* 100* Ned. '61 4% 100* 100* Ned. '53 3% 97% 97* Ned. Gb. obi. 3*4 82% 82% Ned. '47 3*4 93* 93 Ned. '51 3% 97 B Ned. '53 I-II 3*4 95% 95%GL Ned. '56 3% 94% 94% Ned. '48 3 89% 89% Ned. bel. cert. 3% 88%L Ned. '50 I-II 3% 89 H 89% Ned. '54 I-II 3% 90% L 91 Ned. '55 13% 90% 90% Ned. '55 II 3% 93 93 Ned. "37 3 91% 92 Ned. G.b obi '46 3 91% 89 91% Ned. dol. ln. '47 3 89 Ned. Inv. cert. 3 99* 99* Ned. 62-64 3 99* 99% Indië *37 3 99*i 99 Indië *37 A 3 94H Ned. won. b.l. '57 6 108% 108% Ned. w.bJ. '58 4*4 101 101% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 109% 109% Ver. HVA-my. 124% 124% AK.U 380 378 Deli My cert. 144.30 144 90GL Hoogovens cert. 783 765%exd. Philips gem. bez. 969 965 Unilever cert. 938% 944 556% 551 Kon. P. (50 k f 20) 119.20 118 Holl. Amer. iyn.. 148% 150% Java China Paket 146% 151 K.L.M 60 60 Kon. Ned.Staboot 188 190% Kon. Paket Men 151 150% Stoom. My Ned. 161 160% Niev Goudr cert. 158% 160%GB v. Ommeren cert. 337 338% Kon. Rott. Loyd 148 146% N. Scheepv. Unie 151% 152% NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam'47 (3*4) 3 96% 96 idem '48 (3*4).. 96 96 R'dam '52-1 (4%) 100% id '37 I-II (3%) 95% 95% Z.-Holl. '55 4%.. 100% Bankwezen 3k N Gem 58 5% 105 105 Id WWB'52 (4 V4) 100 At 100* BVGrspbr 1500 203 203 BVG rspbr '52 144*4 144% Industr. Obligaties Philips Doll. '51.. 92%B 92% Premieleningen Vorige Slotkoers Koers v. heden A'dam '53 3 104 103 A dam '51 I 3*486% 86 A'dam '56 I 2*4.. 843i 84% A'dam '56 II 2*4 89 >4 89 A'dam '56 III 2*4 89*4 89 Eindhoven '54 *4 82*4 82 Enschede '54 2*4 81'; 81% Den Haag'5212*4 9l' 92% Idem II 2*4 90% 91% R'dara '52 I 2*4 93% Idem II 2*4 9114 92% Idem *57 2*4 94L 92 Utrecht '52 2*4 97B 97 Z.-Holl. 1957 2*4 9393*A Zuid-Holl. '59 2*4 103 102*4 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstelllngen Robeco 254.50 254 Amst. Bank 386 386% Cultuurbank 3032 Holl Bank U eert. 228 230 Ned. Handelmy 330% 334'ó Bank385 386 Twentsche Bank 333 333', Senembah 410B 410 B Industrie Ondernemingen Albert Heyn 720 715 Berkei's Pat275 270 Borsumy-Wehry 85 83*4 Calvé Delft eert. 904% 909 Electralasmy 322 K. Pap. v. Gelder 337*4 337*4 K. Ned. Grofsm. 175*4 175 Holl. Constructie 405 B Ing. bur. v. Brny 244 245 Internatio 191 190 Int. Kunstst. Ind. 73 73 *4 v. Kemp. en Beg. 137% 138'4 Leidse Wolspjy 535 Mülleren Co NS. 525 516 Ned. Kabelfabr. 564 567 Philips pref. 288 284 Rott. Droogd. My 535 L 534 Sikkens Groep 894 899'4 Ver. Touwfabr. 375 380 Walvisvaart 97% 98% Wernlnk's Bet mU 190 186 Wilton Feyenoord 287 289' Wyk - Heringa 88% Zaalberg 148 L 145*4 Mfjnbouw en petroleum Bill ton 2de r495 490 Kon Petr. (f20) 119.10 Amerik. fondsen Canad. Pacific R. 24% 24% Intern. Nickel 81% 80% Anaconda 62 50% Bethlehem Steel 44* 44 Cities Service 52% 52% General Motors.. 56*4 57% Kennecott 81% 80% Republic Steel ..61 61 Shell Oil42% 42% Union Pacific 36fi 3511 üu. 8tates Steel 83 81%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9