JONG ORANJE BOOG EERST NA DE RUST HET HOOFD Sporttoto Schitterende zege van LVD op Haags DIO Engels aanvalsspel te snel in slotfase Britse zege (5-2) geflatteerd Punch verrast RVC met 3—0 Sportsplinters Uittenbogaard won van Jacobs ARNHEMS TOTO-DRAMA NU OP JURIDISCHE WEG Kunstijsbaan later open Zwemtraiiiing begonnen BON Opgericht 1 maart 1860 30 nover*ber 10f;l Vijfde blad no. 30S17 Billy Wright, met zijn meer dan 100 landenwedstrijden inter nationaal recordhouder, was er lang niet gerust op. Druk geba rend liep de nu al bijna legendarische Britse oud-stopperspil in de rust met zijn pupillen naar de kleedkamer: 1 1 gaf het scorebord op dat moment in het bijna lege Feijenoordstadion aan. Jong Oranje had nog alle kansen. Helaas, in de tweede helft van deze wedstrijd tegen de Britse „toekomstigen" zagen de Nederlanders geen kans stand te houden. Met 52 ging de zege toch nog naar Albion. Een verdiendehoewél wat geflatteerde overwinning. Het snelle, doelmatige Engelse spél was in de laatste fase van de strijd juist iets te goed voor de Nederlandse verdedigers. AJAX (L) EN LCCIN 1961 In het officiële orgaan van de Kon. Ned. Cricketbond wordt een overzicht gegeven van de beste batting- en bowling-prestaties in het afgelopen seizoen. Wat het batten betreft in de 2de- klasse C staan de Ajaxieden R. Veld huizen, mr. J. J. de Jongh, B. Endich, G. Spiering en P. van Oven, resp. op de 12de, (gem.23.88runs), 27ste (gem. 16.87), 29ste (15.75), 34ste (15) en 49ste (9.36) plaats. In de bowlingaverage staat G. Spie ring nr. 10 (gem. 0.09 run per wicket) P. Hagenaar 14 (9.95), nu-. J. J. de Jongh (15.06 en C. Bouman 27 (15.50). Ten aanzien van Ajax II in de derdeklasse S staat F. Olthuis bij het batten op de 6de en A. Wempe op de 10e plaats, resp. met gemiddelden van 22.67 en 13.18 runs. Bij het gowlen staat A. Wempe op de 3de plaats met 7.11 run per wicket en F. Tattersal met 10.67. In, de derdeklasse C staat de LCC- er Piet Kantebeen bovenaan de bat- tingslijst met. 361 runs en een ge middelde van 51.57. De prestaties van zijn clubgenoten zijn: H. W. C. La- man nr. 3 (23.44), N. den Hoed nr. 7 (22.10), W. Crama nr. 15 (15.38). In de bowlinglijst staat W. Laman nr. 13 met een gemiddelde van 10.22 runs per wicket, W. Crama nr. 16 (11.23) en N. den Hoed nr. 21 (15.67). Advertentie Hill herstelde „in de 27e minuut de marge van twee*doelpunten (2-4) en na een half uur scoorde Farmer hard en beheerst zijn derde treffer (2-5). Ttriest Een triest slot, zeker, ook voor die actieve croquetten-verkoper, die kennelijk^qp heel wat meer toeschou wers gerekend had. Zijn humor had hij echter niet verloren. „Koop ze nu maar mensen, anders krijg je ze toch zondag", was zyn commentaar toen hij met zijn nauwelijks verminderde voorraad over de bijna lege tribunes liep. OA FLITSEN Volleybalcompetitie KVC heeft in Delft een bij zonder onprettige surprise te incasseren gekregen van Punch. De Delftse studenten, die zich kansloos achtten getuige de opmerking van hun aanvoerder voor de wedstrijd „Ik zal ze wel vragen er tenminste 4 sets van te maken" konden met een 3—0 zege van het veld stappen. Zij bleken beter In staat Ge zon derlinge arbitrage van de heer v. Leeuwen ook al geïnfecteerd dooa- de „moderne" spelopvatting, te verwer ken dan de Katwijkers. In de eerste set ging die strijd tot 8g gelijk op, maar toen ging de aanval van KVC zich roeren. Punch had geen antwoord op de kogelende smashes van Hermans, Brouwer en v. Duyvenbode. Met 138 leek de set winst onaantastbaar. Twee „soepele" beslissingen van de heer van Leeuwen haalden de zekerheid uit de Katwijk- se formatie. Geen punt konden Her mans c.s. meer scoren. Punch maak te op de service 1513! Een naar zichzelf zoekend KVC kon in de tweede set tot 10—10 gelijk blijven, daarna namen de studenten het heft volkomen in handen. 15—10 en 2—0 Fel reageerde KVC op dit setverlies. Aanval op aanval beukte het Punch- blok. Het werd 9—0! voor KVC. Een Voorsprong die doorgaans niet meer te overbruggen is. Punch kon in deze ontmoeting echter heel wart; hebben. Onverstoorbaar gingen de gastheren verder en op hun „never say die"- instelldng brak de KVC-aanval af, Via 9—2, 97 en 99 werd het 13—13! Punch had op de service te gen een nerveus KVC het laatste woord, 1513 en 30 Een teleurstellend resultaat! Het zou overigens zo langzaamaan wel prettig zün als de NEVOBO zijn scheidsrechters duidelijke instructies gaf hoe er gefloten dient te worden. Naar de oude opvatting, die van een smasher ook werkelijk een smash vraagt of naar de nieuwe opvatting, die aan het net meer handbal dan Volleybal brengt. Het gaat toch niet aan dat een aanvoerder voor de aanvang van een wedstrijd aan een arbiter komt vra gen „Hoe fluit u? Oud of modern?" Dit gebeurde onlangs bij de hoofd klasse-ontmoeting HVLSportcen trum. In de blauwe zaal van het Beursgebouw te Rotterdam heeft het Nederlandse de mes tafeltennisteam woensdagavond voor nauwelijks 100 toeschouwers met 5-4 verloren van België. Het was een triest slot van een voor een triest decor gespeelde wed strijd. Het koude weer en de eerste Rotterdamse „koopavond" waren er oorzaak van dat nog geen 3000 toe schouwers de weg naar het stadion gevonden hadden. Dit tot grote ver bazing van de tientallen Engelse verslaggevers, die het stadion vier weken geleden voor het laatst zagen bij FeijenoordTottenham Hotspur, toen het bezet was met ruim 65.000 toeschouwers. Niet gefaald Gefaald heeft Jong Oranje echter stellig niet. In de eerste helft was de ploeg bijna een gelijkwaardige tegen stander van de Britten. Voor de rust was het een aantrekkelijke ontmoe ting tussen twee teams waarin de uitblinkers heel zeldzaam waren. Het pleit voor het,moreel van de Nederlandse jeugdspelers dat zij zich niet lieten ontmoedigen door een vroegtijdig, fortuinlijk doelpunt van midvoor Ted Farmer. In de 4e mi nuut al opende de Britse aanvals leider de score. Bij een hoekschop van Richard Le Flem liet rechtsback Flinkevleugel de bal opzettelijk gaan in de overtuiging dat het leer in het zijnet zou komen. Via de paal sprong de bal echter voor de voeten van Farmer, die keihard inschoot (0-1). Mede dank zy van Zoghel's verre en voortreffelijke uittrappen kwam Nederland hierna vaak gevaarlijk dicht bij het doel van doelman Grummit. Een bijzonder goede aan val, waaraan vier Nederlandse voor- waartsen deelnamen, vormde de in leiding van het eerste Nederlandse doelpunt. Een halve mistrap van linksback Gordon Jones gaf Nuniga een vrije kans. De Groninger bedacht zich geen moment en liet doelman Grummit kansloos (1-1). Kardinale fout Bekwaam hield Jong Oranje stand tot bijna een kwartier na de rust. Dat Ted Farmer in de 13e minuut een voorzet van Stephen Hill inschoot (1-2) was op zich nog niet veront rustend. Toen rechtshalf Borghuis twee minuten later een kardinale fout maakte, ging het er echter heel somber voor Nederland uitzien. Borg huis tastte volkomen mis op een goede dieptepass die de Engelse in ternational Johnny Byrne een vrije kans gaf, waardoor van Zoghel kahs- loos werd. 1-3. Even zag het er nog naar uit dat de Nederlanders opnieuw terug zou den komen. Dat was na zo'n 20 De midvoor van Jong Oranje, Visschers, in duel met de Engel se doelman Grummit. minuten, toen midvoor Visschers een voorzet van Bergholtz hard inschoot (2-3). Het was echter met de Neder landers gedaan. De Engelsen be heersten ook hier het spel. Freddy Voor de eerste prijs van de sport toto van zondag komen drie deelne mers in aanmerking. Zy delen f 138.530,15 en ontvangen ieder f39.260 netto. De f72.561,90 van de tweede prys gaat naar 102 deelnemers, die twaalf goede uitslagen hadden voorspeld. Zy krijgen een nettobedrag van f 740. De extra-prijs van f 37.780,95 wordt gedeeld door 34 winnaars die elk f944,40 gulden zullen ontvangen. De twaalfde partij in de twee kamp om het wereldkampioenschap dammen tussen de Russen Tsjego- lev (titelhouder) en Koeperman is na 51 zetten in remise geëindigd. De stand is nu 13-11 in het voordeel van Koeperman. De Koninklijke Nederlandse Honkbalbond heeft besloten het toer nooi om het Europese honkbalkam pioenschap 1962, waarvan de organi satie aan Nederland is toevertrouwd, te houden in de periode van zaterdag 21 juli tot en met zondag 29 juli. De plaats waar de wedstrijden zullen worden gespeeld, is nog niet bekend. Wilma Rudolph, de drievoudige Olympische kampioene, heeft woens dag in Nashville (Tennesee) bekend gemaakt, dat zij 14 oktober jl in het huwelijk is getreden met de 25-jari ge William Ward, een van de leden van haar universiteits-atletiekteam. Leidse dammers in grootse vorm Voorhoede stelde teleur Ujpest schakelde Ajax uit: 3-1 Ajax is gisteren in het NEP- stadion te Boedapest met ere in de tweede en beslissende wed strijd tegen Ujpest voor het toernooi om de Europacup voor nationale bekerwinnaars ten onder gegaan. Met ere en zon der fortuin, ofschoon de zege met 3*— 1 van de Hongaren alles zins verdiend was. Het betere voetbal was beslissend en de score van 31, waarmee de totaalstand van de twee wed strijden in het voordeel van Ujpest werd, gerechtvaardigd. Slechts de Amsterdamse verdedi ging en middenlinie waren in staat zich op gelijk niveau met hun tegen standers te meten. De voorhoede stel de teleur, met uitzondering van Henk Groot, die een der beste Ajacieden was. Cees Groot was in geen enkel opzicht opgewassen tegen zijn directe tegenstander, spil Rajno. Dahrs kwam te laat tot ontplocuing en Swart gaf nogmaals blijk ver van zijn topvorm te zijn verwijderd. En Pe tersen, de held van de thuiswedstrijd? Hij heeft niet de gelegenheid ge kregen voor de tweede maal in deze hoofdrol te komen, orrdat hij te weinig in het spel werd betrokken. Hij kende de vreugde een kwar tier voor het einde het enige doel punt van Ajax te hebben gescoord eén van hoog gehalte, waarvoor Dahrs de basis legde maar voor i het overige bleef hij in de schaduw. I Alsof de Leidenaren thans zijn gaan behoren tot een superklasse hebben zij gisteravond een van de sterkste ploegen van Nederland, het Haagse DIO een stevige nederlaag toege bracht. Dat nu ook dit tiental, dat vele keren landskampioen was, door de LDV-ers geslagen zou worden en dat zelfs met de zeer knappe score 13-7, is wel het beste bewijs dat onze stadgenoten op het ogenblik in for midabele vorm zyn. Jammer blijft het, dat men aan het begin van de competitie tegen clubs van middelmatige sterkte enige onnodige nederlagen heeft geleden. Na de laatste wedstrijd, die de vier de overwinning in successie bracht, staat LDV op de derde plaats. Het is mogelijk dat het nog niet uitgespeel de „Het Oosten" zich niet op de twee de plaats zal kunnen handhaven. Prachtige damzet De wedstrijd liep vlot van stapel. Kleijn zag kans een prachtige dam zet uit te voeren waardoor de Leide naren van het eerste uur af de lei ding namen. Wel merkwaardig, dat de bekende probleemcomponist Kruyswijk hier het slachtoffer was. Het leek wel óf dat systeem die avond overheerste, want Wolf liep spoedig daarna in een type-damslag tegen Heemskerk, wat hem binnen enkele zetten een nul opleverde. Plotseling echter als verstoorder van de feestvreugde gaf Laterveer. die gewonnen stond, twee schijven weg en daarmee ook de partij. Daar kwam echter weer tegenover te staan dat Roels, voorzitter van DIO en ondanks zijn vergevorderd leeftijd nog altijd een zeer sterk speler, op de klok verloor. In zijn partij tegen Dreef had hij op dat ogenblik juist enig voor deel behaald. BADMINTON Vedo kon Smash IV niet bedreigen Ree£s na de eerste drie partijen im de strijd tussen Smash IV en VEDO IV was het duidelijk dat Smash IV een gemakkelijke overwinning zou behalen cp de Hagenaars. Aan ijver ontbrak het de tegen standers weliswaar niet maar een ge brek aan techniek vermochten zij daarmee niet te compenseren. Vrijwel alle sets gaven een ruim .krachtsverschil te zieni, zodat van spanning of strijd geen moment sprake was. De bezoekers wisten tenslotte dank zij een zege in het tweede gemengd- dubbelspel de eer nog te redden (7-1). De badmintondea-by tussen Meer burg I en Smash II is eigenlijk op een teleurstelling uitgelopen. Ook Smash bleek niet In staat te zijn de thuisclub veel tegenstand te bieden. Slechts een partij,, het tweede herenenkelspel moest in drie games worden beslistde overige won Meerburg zonder veel moeite. Dat die Leidenaars gemiddeld niet meer dan 6 7 punten per game wisten te scoren bewijst wel hoe ver zelfs Smash, als nummer twee van de ranglijst nog. in sterkte achter blijft bij koploper Meerburg. Geen moeite Daarna gingen de LDV-successen weer verder. Mertens won in een las tige positie een schijf en had in het eindspel geen enkele moeite dit voor deel in winst om te zetten. Hierna volgden remises van Klinkenberg en Slechtenhorst, waarna verlies van de wedstrijd al uitgesloten was. Toen kort daarop de veelvoudige kampioen van Den Haag A. Jacobs Sr. vol komen van het bord werd gespeeld door Uittenbogaard en Van Leeuwen tot remise besloot was de Leidse winst verzekerd. Dat Van der Stel zijn partij daarna nog verloor was al Haags advokaat ziet mogelijkheden (Speciale berichtgeving) In het kleine menselijke drama van de heer Schüler in Arnhem die na de officiële sluitingstijd ontdekte dat hij een halve ton uit de voetbalpool had kunnen winnen, is een nieuwe fase ge komen. Wij vernemen dat de heer S. rich tot mr. D. J. I. van den Oever te Den Haag heeft ge wend om rechtskundige bijstand. Deze ziet mogelijkheden, ook langs juridische weg, de heer S. alsnog schadelóos te doen stel len. Het streven van de stichting Sport- initiatieven Amsterdam om de nieu we Amsterdamse kunstijsbaan aan de Kruislaan op 4 iecember voor het publiek open te stellen is gestrand op de tegenwerking van het weer en wat nog veel belangrijker is de „Inspeelperiode", aie de bouwers van de baan gesteld hebben. Na een nogal heftige discussie tussen de di recteur van de Jaap Edenbaan en de technici Jbesloot het bestuur van de stichting gisteravond de baan eerst zaterdagmiddag 9 december te ope- nen. De officiële opening van de baan op 22 december zal op heel wat meer bescheiden wijze geschieden dan de stichting zich had voorgesteld. Men had namelijk onze wereldkampioen Henk van der Grift en nog andere sterke Nederlandse rijders willen uit nodigen. Maar die vertoeven dan reeds in het hoge noorden en de KNSB gaf geen toestemming voor dit uitstapje naar het moederland ,.„D omdat, men vreesde, dat het de con- van geen belang meer. Dit schitte- j ditie van de jongens niet ten goede rende resultaat stelde LDV tevens zou komen. weer in het bezit van de grote zil- j Toch zullen er op 22 december veren beker, die verleden jaar bij het wedstrijden worden gereden. Een 500 50-jarig bestaan van LDV door DIO meter, waarop de minder sterkere Nederlandse rijders de kans krijgen een baanrecord te vestigen, een af- valwedstrijd over 10 km met ver moedelijk Kees Broekman, Jee-n van der Berg, Jan Pesman, Lourens en nog enkele anderen, en een korte- baanwedstrijd onder een „Friese di rectie". Voorts zal Sjoukje Dijkstra demonstraties geven. De eerste ijshockey wedstrijd zal waarschijnlijk op 4 januari worden gehouden. was gewonnen. DIO (Den Haag)—LDV: L. P. Kain J. H. van Leeuwen 1-1, De Wolff Wim Heemskerk 0-2, J. F. KuijerB. Slechtenhorst 1-1, A. Jacobs srTh. Uittenbogaard 0-2, K. W. Kruiswijk- W. J. Kleijn 0-2, A. Jacobs jr.Isaac Laterveer 2-0, A. L. van Franck Joop Kinkenberg 1-1, H. te Lindert J. J. H. Mertens 0-2, H. Baartman P. van der Stel 2-0, J. J. RoellsJ. Dreef 0-2. Totaal 7-13. De Haagse advocaat stelt zich op het standpunt dat de sporttoto reke ning zou moeten houden met bijzon dere omstandigheden. Iemand kan een ongeluk 'krijgen en pas later tot bewustzijn komen of zeer ernstig ziek worden. Ook het geval Schüler is een kwestie van overmacht, volgens mr. Van den Oever. Er is ruimte voor zulke gevallen, want de uitslag van woensdag is voorlopig en de winnaars zijn voorlopige winnaars. Veertien dagen later pas komen de prijzen officieel ter beschikking van de rechthebbenden en er is een week tijd voor reclames. De beer S. heeft aan deze termijn wel voldaan. Mr. van de Oever meent dat de sluitingsdatum van woensdag niet. meer is dan een administratieve maatregel, maar dat deze niet uit sluit dat later bekend geworden deelnemers geen rechten meer kun nen laten gelden. De heea: Schüler diie door over macht niet meer kon aantonen dat hij prijswinnaar was, is ondanks zijn late aanmelding rechtens winnaar va.n de hoofdprijs, aldus mr. Van den Oever. Om een conflict situatie met de sporttoto te vermijden heeft mr. Van den Oever de 16 andere win naars uitgenodigd tot een bespreking hedenavond te Den Haag, met het doel volgens begrippen van redelijk heid tot overeenstemming te komen. P. LORILLARD - NEW YORK met de lichtblauive micronite filter In het nieuwe Sport-fondsenbad te Rotterdam, het enige overdekte zwembad in Nederland dat over een 50-meter-bassin beschikt, is gisteren een begin gemaakt met de wekelijkse training van de voorlopige nationale selectieploeg. Aangezien de „arbeids- ruimte" te klein is om alle 49 uit verkorenen tegelijk te laten oefenen onder hun eigen trainers en train- sters, zijn er drie groepen gemaakt, die dus om de drie weken de gele genheid krijgen onder de Olympische condities hun baantje te trekken. Uit Groningen, uit Maastricht, uit Arnhem, Apeldoorn en Tiel, overal vandaan waren de kandidaten voor de nationale zwemploeg gekomen om zoals sportcommlssievoorzitter S. Bolman het zei te beginnen met de opbouw van het team voor de Europese kampioenschappen 1962 met op de achtergrond Tokio 1964. Enkelen moesten om geldige reden verstek laten gaan, er was ook een vereniging die zonder geldige reden was weggebleven: De Robben. Men had niet anders verwaent Korteweg zal niet meer zwemmen Tengevolge van een ernstig auto ongeluk is de zwemcarrière van Ger- rit Korteweg plotseling afgebroken. Enkele weken geleden is hij op weg naar Berlijn met de auto, waarin hij als lifter meereed, over de kop geslagen. Korteweg brak. daarbij een aantal ribben, diie alle in zijn rech ter long drongen. Hij is thans vrijwel hersteld, doch zijn longcapaciteit is met een derde afgenomen. Het is daardoor uitgesloten dat, de vlinder slagkampioen de wedstrijdsport, zal kunnen voortzetten. LZC naar Parijs Op uitnodiging van de Franse stu dentensportorganisatie SCUF zal een ploeg van de Leidsche Zwemelub op 9 en 10 december a.s. in Parijs star ten. Tydens deze wedstrijden zal een normaal zwemprogramma afgewerkt worden alsmede een „moderne" wa- terpolowedstrijd met vier spelgedeel- ten. Waterpolo - nieuws De Leidsche Zwemelub heeft gister avond in het Alkmaarse Overdekte zwembad een ruime doch moeizaam bevochte overwinning gehaald op de plaatselijke vereniging DAW welke met een invaller voor Hans van Bek- kum speelde. De Leidenaars speelden voor de ogen van de Sleutelstadspe ler Johnnie Bekkering, die in Alk maar werkzaam is en dus voor de Leidse vereniging verloren zal zyn, een vry harde wedstrijd waaraan de wonderlyke scheidsrechterlijke be slissingen niet vreemd waren. Ten slotte was het zelfs zover dat aan het eind van de wedstrijd maar nog bin nen de speeltijd de scheidsrechter nu met deze en dan met gene Leidse speler in debat ging over een bepaal de genomen maatregel. Dat dit tot grote verwarring aanleiding gaf laat zich denken. Het begin van de wedstrijd was geheel voor de thuisclub die in dit vrij moeilijk bespeelbare bad fel op het domein van Jan Heek afging. Heck was echter vooral in de eerste helft in topvorm en dus kwamen er ondanks de vele schoten geen doel punten, zodat langzamerhand de Lei- denaars zich aan de druk konden ontworstelen en tot de aanval over gaan. Maar aan de aanvalskant hing een hoog, groot doel en was het dus moeilijk scoren. Zodat het tot vlak voor het einde van de eerste helft duurde voordat eerst Simon Ouwer- kerk en daarna Gerard de Leeuw keihard konden inkogelen. Na rust bleek plotseling dat slechts het grote ondiepe gedeelte de Leidenaars van scoren had afgehouden, want nauwe lijks viel LZC in het diepe gedeelte aan of de doelpunten kwamen los. Eerst nog twee doelpunten van Ge rard van Leeuw, die daarmede zijn persoonlijke totaal op drie bracht en na een doelpunt van Tako van Riet (14), een doelpunt van Dick Tim mermans die een goed aangegeven bal neerlegde en hard doorschoof. Hans Slooter maakte er met een slimme bal 1—6 van en Simon Ouwerkerk na een goede combinatie met Dick Timmermans 1—7. Toen gingen de Leidenaars in plaats van spelen praten, waarbij natuurlijk de scheidsrechter aan het langste eind trok. Alzo door Witte 2—7, door Bob van Bekkum 3—7 en door Winkler 47. Ondanks de ruime overwinning dus toch nog een spannend slot aan deze wat rommelige ontmoeting. Een spelmoment uit de gister* avond op de Haagse kunstijs baan gespeelde wedstrijd HYS HOK YKitzbuehel, Tijdens een Haagse aanval is de puck op het Oostenrijkse doel beland. De Hagenaars wonnen met 7-1. Tsjecho-Slowakije heeft zich woensdag verzekerd van een plaats in de eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1962. Na verlenging wonnen de Tsje- chen te Brussel de beslissingswed-* strijd tegen Schotland met 4-2. De Merwede-zwemmer Jan Jis- koot heeft dinsdag in het Dordrecht- se Sportfondsenbad een geslaagde aanval gedaan op het Nederlandse record 200 meter rugslag (25-meter- baan). Hij zwom de afstand in 2 min. 22.5 sec. en bleef daarna ruim anderhalve seconde beneden het oude record, dat sinds april 1957 met 2.24.2 op zijn naam stond. Het Russische voetbalelftal heeft woensdagavond in Montevideo zijn trip door Zuid-Amerika afgesloten met een 2-1 overwinning op Uru guay. Afscheid van Prof. mr. Romme Prof. mr. C. P. M. Romme en mevrouw Romme alsook de voorzitter van de Tweede Kamer, dr. L. G. Kortenhorst, waren gisteravond gasten van de KVP in de Tweede Kamer. Men bood prof. Romme als afgetreden leider van de fractie een ere-diner aan in een der met bloemen versierde salons van het Haagse hotel „Wittebrug". Daarbij zijn vele goede en har telijke woorden van vriendschap hulde en dank gesproken. Ter bezegeling van deze grote waar dering bood de fractie tegen het slot van het diner een keramisch werk stuk van de hand van de kunstenaar Henk Potters uit Goirle aan. Dit werkstuk van 120 x 40 cm verbeeldt in drie panelen de begrippen „Liefde tot de volken", de „Kracht" en de „Gerechtigheid". De liefde is voor gesteld door een figuur, omgeven door vliegende vogels, de kracht toont een Paulinische figuur en de gerechtigheid wordt voorgesteld door een figuur rechts geflankeerd door hetk ruis en links door het schip van staat. is verschenen De 2e OPLAGE van de NRC WERELDKAART de wereld van vandaag geogra fisch, economisch, statistisch en politiek; per land verklaard in 20 belangrijke gegevens zoals rege ringsvorm, taal, grootte, aantal in woners, munt, enz. Voor f. I krijgt U haar thuisgestuurd als U via onderstaande bon of per giro bestelt. In open envelop met 4 ct. gefran keerd te zenden aan de administratie van de NRC postbus 824, Rotterdam. Zendt U mij de NRC-Wereldkaart. Ik maak f 1.over op postrekening 40 t.n.v. NIEUWE ROTTERDAMSE COURANT en vermeld op 't strookje „Wereldkaart". naam: adres: plaats: handtekening; De Franse wielrenner Roger Hassenforder is tydens zijn training het slachtoffer geworden van een ver keersongeluk. Hassenforder reed in de omgeving van Mulhouse, toen hy getroffen werd door een reserve band, die van een passerende vrachtwagen viel. Hassenforder, die klaagde over pijn in het bekken, is in een ziekenhuis opgenomen. Joegoslavische consul In Miinchen beschuldigd Een afgevaardigde in het Beierse parlement heeft de Joegoslavische consul in München, Predrag Grabo- vac, ervan beschuldigd verantwoor delijk te zijn voor „verscheidene hon derden moorden". De afgevaardigde, dr. Paul Wullner, verklaarde tydens een debat over juridische vraagstuk ken dat Grabovac in 1945 honderden geestelijken, leden van rooms-katho- üeke organisaties en Duitse soldaten te hebben vermoord. „Moeten wy toe staan dat moordenaars van het soort van Vracaric zich onder ons begeven zonder dat zij vervolgd kunnen wor den?". vroeg Wullner. Hfj eiste dat de Beierse minister van Justitie on middellijk een onderzoek zal instellen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 17