Laatste nieuws Minister Luns terug: Hilariteit om geharrewar over de afscheiding van een speelplaats vermoeidniet ontmoedigd Bouw van nieuwe scholen gisteravond goedgekeurd R.K. ARBEIDERSGROEP IN NOORDWIJK STELT EIGEN KANDIDATEN VOOR RAAD Nieuive inwoners maken kennis met Voorschoten BEURS YAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 30 NOVEMBER 1961 (Van onze Amsterdamse correspondent) Na drie inspannende weken is minister Luns vanmiddag uit New York op Schiphol teruggekeerd. Hij zei uitermate vermoeid te zijn. waarbij hij er schertsend aan toevoegde: „En dat is nog zacht uitgedrukt." Minister Luns legde er echter de nadruk op, dat „vermoeid" zijn niet betekent „ontmoedigd" zijn. „Ik herhaal ook nu tegenover de Nederlandse pers hetgeen ik reeds in Amerika heb gezegd, n.l. dat Nederland versterkt uit het V.N.-debat tevoorschijn is gekomen. De Nederlandse regering wist door de contacten van de laatste maanden dat onze inzichten veel "bijval zouden vinden. Het is helaas zo. dat als het erop aan komt zich openlijk naar buiten LEIDERDORP Wedstrijden van Sparta geslaagd De gymnastiekvereniging „Sparta" heeft verscheidene avonden, onder linge wedstrijden gehouden. De jury bestond voor de jeugd uit de heer L. E. O. Post (leider); en voor de dames en heren uit mej. van Es (L.T.C.) en de heren Laterveer en Meyers. Kampioene werd mej. G. van Aalst. Zij ontving de wisselbeker en een medaille. Allen die in hun groep no. 1 werden ontvingen een medaille, de nrs 2 en 3 kregen een diploma. De wedstrijden bestonden uit oefe ningen aan de toestellen, vrije oefe ningen en springen met de mat. De uitslagen: Dames, le groep: 1. G. van Aalst (beker); 2. Mevr. G. Hendriksen- Jansen; 3. Mevr. v. Evert. 2e groep: 1. M. v. d. Stoel; 2. J. v. d. Krol; 3. D. Roest. 3e groep: 1. Mevr. Stikkelorum; 2. L. Breedeveld. Heren, le groep: 1. M. Reyerse; 2. T. Hoogenboom; 3. J. Bregman. 2e groep: 1. P. Boutkan; 2. H. v. Driel; 3. J. de Groot. Meisjes 8 jaar: 1. Jeanette v. d. Berg; 2. Monique Bakema; 3. Bouwke van Zwieten. 9 jaar: 1. Ria van Zwieten; 2. Jan- neke Dijs; 3. Corrie Boon. 10 jaar: 1. Corrie Roest; 2. Anneke Pet; 3. Aafke Kisman. 11 jaar: 1. Marleen Boutkan; 2. Trudie Braam; 3. Suze van Wijck. 12 en 13 jaar, le groep: 1. Cobi Plomp; 2. Gerda van Meteren; 3. Suzanne v. d. Poel. 2e groep: 1. Heiltje Roest; 2. Cobi Roest; 3. Tineke Glasbergen. Meisjes 12 en 13 jaar: Cobi Plomp, winnares juniorenbeker. Jongens 8 jaar: 1. Pieter v. d. Berg Jeths; 2. Hans du Prie; 3. Bert Rijs- dam. 9 jaar: 1. Aat Vogel; 2. Gerard Groen; 3. Hans van Evert. Dames Senioren, le groep: Mevr. Bokem. 2e groep: Mevr. Straatsma. Adspirant Dames, le graad: 1. Rientje van Beveren; 2 .Suze Plomp; 3. Ineke Trüman; 3. Thea Sterk. 2e graad: 1. Jenneke Rassen; 2. Reny v. d. Krol; 3. Ada Habraken/ Anneke Pruis. 3e graad: 1. Ans van Aalst; 2. Ria de Jong; 3. Rina Meyer. „De Buifenkant" In het Dorpshuis hield de Volkstuin- dersvereniging „De Buitenkant" gis teravond een vergadering. Van de 45 leden waren, behalve het bestuur, slechts 14 leden aanwezig. Besloten werd om boven de huur jaarlijks 25% toeslag te betalen, ter versteviging van de kas. De voorzitter, de heer J. Warrink, moest tot zijn spijt mededelen, dat het bestuur zich genoodzaakt heeft gezien 3 leden het lidmaatschap op te zeggen. Met enkele hartelijke woorden nam de voorzitter afscheid van de 76- jarige heer Van der Neut, die beslist wel het trouwste lid van de vereni ging genoemd mag worden. De tuinkeuringen werden dit jaar verricht door de heren M. Moraal, J. M. de Koning en H. Bloemendaal. De uitslag luidt: 1. H. A. Verwoerd 55pnt, 2. M. W. Hoogendijk 55 pt, 3. J. van Dijk 45 pt, 4. N. Mooyen- kind 44 pt en 5. J. Hensing 43 pnt. Zij ontvingen een geldbedrag. OEGSTGEEST Burgerlijke Stand Geboren: Joke, dr van A. Vreeman en L. Dik; Margo, dr van W. A. Ligt- voet en N. Vink; Bertina J. J., dr van C. de Vroedt en H. van Malde; Petrus Th., zn van Th. van de Geer en J. M, Peters; Vinco B.. zn van R. Davld en B. L. Nerden; Hulbert H., zn van J. P. Ponsen en A. C. Pouw. Getrouwd: Th. Jepma, 24 Jr en J. W. van der Kaaij, 23 Jr; J. H. Duister- maat, 22 Jr en P. C. H. de Bruijn, 23 Jr; L. A. van Waardenburg. 28 Jr en L. E. Specht, 35 Jr; H. C. J. van der Weljden, 25 Jr en J. Singerling, 23 Jr. Overleden: A. van Beveren, w.v. D. Bol; C. J. M. L. Aartse Tuijn, e.v. J. Chr. Hankart. WASSENAAR Verbeteringen aan padvindersverblijven De drie padvindersgroepen, die troephuizen in „Park de Paauw" in gebruik hebben, hebben B. en W. medewerking gevraagd bij het op knappen van deze verblijven. B. en W. verklaren zich bereid deze mede werking te verlenen. B. en W. vragen voor deze voorzieningen een krediet van f3975. PARKEERSTROKEN IN ANEMONENWEG EN CLEMATISLAAN B. en W. stellen de raad voor een bedrag van f 11.280 beschikbaar te stellen voor verbeteringen aan het wegprofiel van de oude gedeelten van de Anemonenweg en de Clematislaan. NIEUWE HOOFDLEIDSTER OPENBARE KLEUTERSCHOOL Mevrouw E. R. S. Ruymgaart— Heijligers heeft ontslag gevraagd als hoofdleidster van de openbare kleu terschool aan de Bremhorstlaan en B. en W. stellen de raad voor dit ont slag eervol te verlenen met ingang van een nader te bepalen datum. Ter voorziening in de vacature hebben B. en W. een voordracht opgemaakt waarop voorkomen: 1. mej. J. M. J. de Bruyn, hoofdleidster Montessori kleuterschool te Delft, 2. mej. M. M. Daam, hoofdleidster openbare kleu terschool te Maarn; 3. mej. F. M. v Veen, leidster aan een openbare kleu- V/nchool te 's-Gravenhage. uit te spreken, dit voor diverse lan den wel eens moeilijkheden kan geven. Het is in ieder geval verheu gend dat de Nederlandse plannen tot een bonafide uitoefening van het zelfbeschikkingsrecht van de Papoea's in de Algemene Vergadering een absolute meerderheid hebben gevon den. Minister Luns zei met vertrouwen de toekomst tegemoet te zien. Hij zal de ministerraad uitvoerig inlichten over de beraadslagingen en over de consequenties van de ontwikkeling in het V.N.-debat. „Ik voorzie dat in de komende jaren op het gebied van de voortschrijding van de emancipatie der Papoea's nog verdere stappen zullen worden gedaan." Tenslotte wilde hij nog wijzen op het feit, dat de Nederlandse plannen niet alleen grote instemming hebben gevonden, maar dat voorts een der tiental leden van het Aziatische blok de essentie hiervan heeft overgeno men en in hun eigen revolutie heeft verwerkt. STADSNIEUWS Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het kand.ex. wijsbegeerte de heer D. L. Couprie te Den Haag icum laude); voor het doct.ex. schei kunde mej. L. R. Dam te Rotterdam en de heer R. Jeltes te Voorburg; voor het kand.ex. I wis- en natuur kunde de heer A. I. E. Amstelveen te Leiden; voor het kan.ex. KI wis- en natuurkunde mej. K. S. van Joost te Leiden; voor het kand.ex. D wis- en natuurkunde de heer J. W. van Win- gen te Leiden; voor het kand.ex. AI wis- en natuurkunde de heren A. Feberwee en H. Lieffering te Leiden; voor het kan.ex. A wis- en natuur kunde de heer D. van Duist te Am sterdam; voor het Kand.ex. L wis- en natuurkunde mej. P. Engelberts te Leiden; voor het kand.ex. F wis- en natuurkunde de heer G. M. J. Beijersbergen van Henegouwen te Leiden; voor het kand.ex. geschiede nis de heer L. G. Dalhuizen te Den Haag. Reeds f. 1200 voor het Albert Schweitzerdorp Het gaat goed met de actie van de Gemeentelijke Bedrijfstechnische School aan de Medusastraat, die ge houden wordt ten bate van het Alb. Schweitzerdorp in Frankrijk. Gister ochtend zijn de jongens met hun actie begonnen. Vanochtend werd het eerste resultaat bekend gemaakt: niet minder dan f. 1200.is de oogst van de eerste dag. De papieren Tour de France heeft nu al vijf deelne mers. Zij die aan deze tour willen deelnemen moeten eerst veertig gul den aan kaarten verkocht hebben. PROMOTIES Aan de Leidse Universiteit is ge promoveerd tot doctor in de genees kunde: de heer A. J. Weiman, gebo ren te Groningen in 1922 en wonend te Wassenaar, op een proefschrift ge titeld: „Psychodiagnostisch onder zoek bij patiënten met een hersenge- zwel". Promotor was prof. dir. E A. D. E. Carp. Tot doctor in de rechtsgeleerdheid is oum laude gepromoveerd de heer P. W. Pestman, geboren te Amster dam in 1933 en wonend te Bilthoven, op een proefschrift getiteld: „Mar riage and matrimonial property in ancient Egypt". Promotor was prof, dr. M. David. Tot doctor in de wis- en natuur kunde Is gepromoveerd de heer C. Brenninkmeijer, geboren te Groenlo in 1932 en wonend te Lelden op een proefschrift, getiteld „Synthetische poloynucleotiden". Promotor was prof. dr. H. Veldstra. Gezochte Italiaan gearresteerd De Amsterdamse centrale recherche heeft via Interpol bericht ontvangen dat vandaag in Parijs is gearresteerd de 30-jarige Italiaanse horlogemaker en zeeman Sergio Squazzardi, wiens opsporing en aanhouding was ver zocht in verband met de verdwijning uit Amsterdam van de schoenver tegenwoordiger Bruno Colombo. Zijn uitlevering zal worden verzocht. „Dit schaadt het aanzien van de Leiderdorpse raad De raad van Leiderdorp kwam gis teravond in openbare vergadering bij- eena Er werden nogal wat onderwijs zaken behandeld. Besloten werd medewerking te verlenen tot het stichten van een rooms-katholieke la gere school, een protestants chr. la gere school en een tweede openbare lagere school. Deze scholen worden gebouwd op een nader te bepalen strook grond, in het uitbreidingsplan Zijllaan en Meyepolder. Voorstel wordt aangehouden Van het bestuur der Stichting Pa rochiële Scholen „Meerburg" te Zoe- terwoude, was het verzoek ontvangen medewerking te verlenen aan uitbrei ding van de spealplaats, verbetering van de afwatering van de speelplaats en het aanbrengen van een defini tieve afscheiding langs de speelplaats. De raad besloot aan de uitbreiding van despeelplaats medewerking te verlenen. Het tweede verzoek (verbe tering van de afwatering) werd niet ontvankelijk verklaard. Over het aan brengen van een definitieve afschei ding langs de speelplaats werd lang durig gediscussieerd. Het pre-advies luidde afwijzend, hoewel het voorstel zegt, dat één van de wethouders, de heer A. M. Kleiss, van mening is, dat de bestaande afscheiding ondeug delijk is. Deze wethouder zei, dat het in feite alleen maar ging om de afscheiding aan de kant van de Hoogmadeseweg. Hij noemde dit stukje afscheiding eenvoudig, maar doelmatig. De heer Kleiss vroeg of overleg met het schoolbestuur alsnog mogelijk zou zijn. De voorzitter antwoordde, dat men de zaak niet in een subjectieve sfeer moest trekken, maar objectief blijven zien. Kan de raad, ingevolge de on derwijswet, zijn medewerking ver lenen aan dit verzoek? Het pre-advies is afwijkend. In het bestek, bij de bouw van de school, is dez eafrastering opgenomen, die én door het schoolbestuur én door de in specteur van onderwijs is goedge keurd.keurd. Het voorstel werd in stemming ge bracht. De heer Andrik was met ken nisgeving afwezig. Er war entien raadsleden aanwezig maar de stemmen staakten. Het eigenaardige was. dat wethouder Meerburg tegen zijn eigen voorstel stemde. Geen spelletje Burgemeester Van Diepeningen wilde geen kritiek geven op de uit slag van de stemming, maar, maar gezien de hilariteit, die debze veroor zaakte wees hij de raad erop dat deze er ge enspelletje van mocht maken. „Dit schaadt het aanzien van de Lei derdorper raad" Dit voorstel werd dus aangehou den tot de volgende vergadering. Hierna was de lust tot debatteren by de raad verdwenen. Het schoolbe stuur van de r-k. lagere school had ook een verzoe kingediend om mede werking, bij het uitbreiden van het aantal kleerhaken met 80 stuks. Dit verzoek werd afgewezen; de aanne- me ris hiervoor aansprakelijk, want bij het bouwen van de schoql, heeft hy 80 haken te weinig aangebracht. Andere besluiten Voor het jaar 1962, stelde de raad het krediet in rekening-courant vast op f250.000. Verder werd besloten een openbare aanbesteding te houden voor het bouwrijp maken van de gronden ge legen op het terrein van de NV Steen- en Kleiwarenfabriek „Ouder zorg-De Ridder" in liquidatoe. De ra ming is f 628.486,50. Van mej. A. M. P. Mollema en me vrouw H. A. C. MollemaBarones van Hemert tot Dingshof, zal 20.17.75 ha. grond worden gekocht voor f224.798,75. Vanaf 15 oktober 1961 tot weder- Iopzegging, met een opzeggingster- myn van 6 maanden wederzijds, zal het tennispark verhuurd worden voor VOORSCHOTEN Etalagewedstrijd De jury, die voor de Reclame Com missie van de Voorschotense winke liers de etalages beoordeeld heeft, heeft de volgende pryzen toegekend: le prijs Drogisterü Nettesheim, Schoolstraat, 2e prys Banketbakkery Steinebach, Leidseweg, 3e prys Radio en TV Versteegen, Pauwenstraat. Drogistery Nettesheim kan daar door de wisselbeker, die vorig Jaar voor het eerst beschikbaar gesteld is, nog een jaar behouden. f1650 in 1961, en voorts in 1962 voor f2250. De huurprys zal elk jaar op nieuw worden vastgesteld en de huur prys zal in stygende lyn moeten zyn. De Stichting Katholieke Gezinszorg en -Hulp te Leiden zal een subsidie worden verleend van f591,30 over 1960. De afdeling Leiden van de Ka tholieke Vereniging voor Kinderuit zending zal, voor de uitzending van één kind uit de gemeente f 53 subsidie ontvangen. VOORSCHOTEN Jeugdactie 10x10 Comité geïnstalleerd In het Cultureel Centrum vond de installatie plaats van het Voorscho- tens Jeugd-Actie-Comité „10 x 10". De burgemeester, de heer L. de Kool heeft daarby nog eens gewezen op het belang van een dergelyke ac tie. Men kan, aldus spreker, niet wer keloos toezien, wanneer men weet, dat meer dan 30 miljoen medemen sen verhongeren. De Nederlandse jeugd is be reid geld in te zamelen, ten einde de NOVIB en de FAO in staat te stellen hun werk ie verrichten. Men moet de mensen in de achtergeble ven gebieden, de ontwikkelingsgebie den, de hongergebieden, of met wel ke woorden wy die gebieden ook aanduiden, leren, hun land, hun erf, te bebouwen. Dit zal meer succes hebben dan het zenden van voedsel. Hiervoor is geprojecteerd het erf- bouwplan. Spreker vergeleek voorts de kin dersterfte in de wereld. Tegenover Nederland met een percentage van nog geen 2 staan landen, waar 35 of 40 geen uitzondering is. Wanneer er in de gemeente een kind overlijdt, leeft de hele gemeenschap mee. In sommige delen van de wereld sterft de helft van het aantal kinderen. Spreker wekte de jeugd op aan de actie krachtig mee te werken, door b.v. éénmaal afstand te doen van een pleziertje ten behoeve van de actie 10x10. Wanneer wy helpen voldoen wy aan een menselijke plicht. Na deze inleidende toespraak werd uit de aanwezige vertegenwoordigers van de diverse plaatselijke vereni gingen en scholen voor voortgezet onderwijs een dagelyks bestuur ge kozen. Dit bestuur kreeg als opdracht mee een aantal plannen van de ver gadering volledig uit te werken, zoals b.v. een dansavond en sportwedstry- den. In een vergadering, die nu en dan zeer bewogen momenten kende, heeft de R.-K. Arbeidersgroep gisteravond in „Flora" de samenwerking in KVP- verband bjj de komende gemeenteraadsverkiezingen, afgewezen. Na een langdurige gedachtenwisseling, waarbij soms harde noten werden gekraakt, besloot de vergadering de volgende personen kandidaat te stellen voor de gemeenteraad: 1. J. van Leeuwen, 2. H. Abels, 3. W. H. Schelvis, 4. G. A. Roosen, 5. W. H. Warmenhoven, 6. G. Caspers 7. L. Hermans, 8. M. Kusten, 9. W. Groenewoud en 10. G. A. Vink. Dit betekent, dat met uitzondering van de heer Van Leeuwen, alle raads leden van deze groep, met name de heren W. de Haas, A. Mesker en P. Ph. Schenkeveld niet meer als vertegenwoordigers van de R.-K. Arbeidersgroep in de gemeenteraad zullen terugkeren. 30500 30500 30500 Jongen schoot granaat door het dak (Van onze Haagse correspondent) Gistermiddag klonk op de zolder van een huis aan de Haagse Ana nanstraat een luide kanl: een mor tiergranaat boorde zich door het dak en viel in de naburige Amandel straat neer, gelukkig zonder iemand te raken. Een 19-jarige scho lier, die een ver woed verzamelaar van wapens en granaten is, had uit een zelf van buizen gemaakte mortier een granaat zonder springlading van 5 cem mid- delyn afgeschoten. Hy had dit door het zolderraam willen doen, maar enigszins verkeerd gericht. Een dame uit de Ananasstraat waarschuwde de politie, die in het ouderlyk huis van de jongen behalve de vier mortiergrananten, twee uitge boorde larmpistolen een zelfgemaakte raket hulzen van allerlei soort en staafjes en zakjes kruit aantrof. De jongen werd aangehouden we gens overtreding van de vuurwapen- wet. GENERAAL SCHAPER ONDERSCHEIDEN Het heeft H.M. de Koningin be haagd luitenant-gene/aal H. Scha per, die vandaag is afgetreden als chef van de Luchtmachtstaf en be velhebber der Luchtstrijdkrachten, te benoemen tot Grootofficier in de Orde van Oranje Nassau met de zwaarden, (by bevordering). WASSENAAR Koopavond op vrijdag tor negen uur? Zoals door B. en W. in de vorige raadsvergadering werd toegezegd, heeft het college een voorstel opge steld voor het invoeren van een koop avond op vrijdag, zoals door de meer derheid van de gemeenteraad gewenst werd. B. en W. hebben gemeend het slui tingsuur niet op 10 uur te moeten stellen, zoals door de Middenstands- actie was gevraagd, maar op 9 uur. Verbetering kruispunt By de vorige begrotingsbehandeling is er door vele leden van de raad op gewezen, dat het uitzicht voor het verkeer, komende van de Storm van 's-Gravesandeweg naar de Katwïjkse- weg absoluut onvoldoende is. Het college stelt voor, de uitmonding van de Storm van 's-Gravesandeweg op het kruispunt in noordoostelyke richting om te buigen (dat is in de richting van het dorp) en in het midden van de Storm van 's-Grave sandeweg een verkeersgeleider aan te brengen. De kosten zullen onge veer f8000 bedragen. Schoolnainen B. en W. stellen de gemeenteraad voor, de openbare school aan de Bloemcamplaan de naam Bloem- campschool" te geven en de openbare school in de van Zuylen van Nije- veltstraat de naam „Europaschool". Commaiulo- overdracht „Taak aanzienlijk verzwaard" (Van onze correspondent) Het ongevallenpercentage bU de Kon. Ned. Luchtmacht ligt veel guns tiger dan vijf jaar geleden. Het per centage ernstige vliegtuigongevallen was het afgelopen jaar precies de helft van dat van 1956. Dat zei van morgen luitenant-generaal H. Scha per, de scheidende chef Luchtmacht staf en bevelhebber van de lucht strijdkrachten, op de vliegbasis Soes- terberg In de toespraak waarmee hy het commando overdroeg aan de lui tenant-generaal H. P. Zlelstra. Luitenant-generaal Schaper noem de de taak van de luchtmacht de af gelopen vyf jaar aanzienlijk ver zwaard. ,„Er staat tegenover dat wij ook een en ander hebben geleerd en veel vooruit zyn gegaan in ervaring. De totale sterkte aan gevechts vliegtuigen was vyf jaar geleden gro ter dan nu. Desondanks iz het aantal dagelyks ter beschikking staande ge- vechtsklare vliegtuigen groter dan in 1956. En met dit in totaal geringe aantal vliegtuigen, die echter veel gecompliceerder zyn geworden, wer den in het afgelopen jaar veel meer uren geproduceerd en dus geoefend dan met het groter aantal van 1956. Luitenant-generaal Schaper con cludeerde met trots dat de prestaties thans veel hoger liggen dan vyf jaar geleden. Luitenant-generaal Schaper brak zyn lans over vyf jaar, omdat het precies vyf jaar en een maand gele den is dat hy het commando over de luchtmacht overnam van zyn voor ganger. Nadat de overdracht had plaats gehad hield de nieuwe chef-staf en bevelhebber van de luchtstrydkrach- ten een toespraak waarin hy zyn scheidende voorganger dankte voor alles wat deze voor de luchtmacht heeft gedaan. BINNENKORT DEBAT OVER KINDERBIJSLAG (Van onze parlementaire correspondent) In de Tweede Kamer ls vanmid dag besloten het wetsontwerp alge mene kinderbijslagverzekering op de agenda te plaatsen na de begroting van defensie. De kinderbijslag met alles wat daarbij behoort komt evenwel niet aan de orde voor maandag 11 december a.s. OEGSTGEEST Bibliotheek beschikt over grote collectie De Stichting Algemene Biblio theek Oegstgeest, gevestigd in het Rynlands Lyceum heeft deze maand een nieuw punt in haar ontwikke ling bereikt. Tot dusver bestond het grootste deel van het boekenbezit van de bi bliotheek uit de collectie boeken die de Rynlandse Boekhandel in juni 1960 ten geschenke had gegeven. Het bestuur kwam evenwel tot de over tuiging, dat Ooegstgeest niet gediend zou zyn met een statisch boeken bezit, waaraan ieder jaar slechts een beperkte uitbreiding kon worden ge geven. Daarom werd een overeen komst aangegaan met de Provinci ale Bibliotheek-Centrale voor Zuid- Holland. Deze beschikt over ruim 30.000 moderne boeken en doet deze regelmatig circuleren langs de aan gesloten plaatselijke bibliotheken. Als gevolg van deze overeenkomst kwam in de loop van dit jaar aller eerst een ryke aanvulling van jeugd boeken tot stand, van platenboeken voor de allerjongsten tot romans voor teenagers. Vervolgens is voor de volwassenen een serie van ongevee" 1000 boeken van informatief karakter in de Oegst- geester bibliotheek opgenomen. Tenslotte komt nu aan het eind van deze maand eenserie van 1000 romans aan waarmee de eerste in richting vrywel voltooid is en Oegst geest na een periode van anderhalf Jaar de beschikking heeft gekregen over een volledig verieuwde collec tie van goed niveau. In het Cultureel Centrum ls giste ren de eerste van een tweetal „bur geravonden" gehouden, waarin de nieuwe inwoners van Voorschoten ge legenheid kregen kennis te maken met hun gemeentebestuur en met het verenigingsleven van hun nieuwe woonplaats. Burgemeester L. de Kool verwel komde de nieuwe ingezetenen, die zich in 1961 in deze gemeente geves tigd hebben. Burgemeester De Kool zette het doel van deze avond uiteen. De op bouw van Voorschoten is in volle gang. De nieuwe woongemeente ligt op de binnenste duinregel, waarover de Veurse- en Leidseweg lopen. Met zijn 1400 ha oppervlakte behoort Voorschoten tot de middelgrote ge meenten van Zuid-Holland. Het aan tal inwoners, dat op 1 januari van dit jaar 14.600 bedroeg, is inmiddels al weer gestegen tot 15.494. Aan de hand van een kaart, waar op de toekomst van Voorschoten was afgebeeld, wees spr. erop, dat het ge meentebestuur het karakter van de Voorstraat, dat aan oude tyden her innert. wil bewaren. Het reeds op de kaart aangegeven winkelcentrum ls een hartewens van het gemeentebe stuur. Komende op het. politiek en geeste lijk leven, constateerde burgemeester De Kool, dat deze gemeente een af spiegeling is van het gemiddelde van Nederland. De verfraaiing van de gemeente ligt het bestuur na aan het hart. Ter illustratie daarvan noemde spr. dat in 1945 slechts 7 ha openbaar groen de gemeente sierde, maar dat nu reeds 44 ha openbaar groen door de gemeente verzorgd wordt. Wethouder G. Schrama besprak di verse gezichtspunten, behorende tot zyn portefeuille. Byzonder trots is het gemeentebe stuur op het Cultureel Centrum. Spreker wees op de diverse activitei ten, die erin plaats vinden, de byeen- komsten van ,,'t Nut", de HervQrmde Jeugdraad, van andere plaatseiyke verenigingen en op de tentoonstellin gen, die erin gehouden zyn. Ook voor de sport wordt in deze gemeente veel gedaan. Een tweede gezondheidscentrum is in voorbereiding in de Vlietwyk en ook een instructiebad is in vergevor derd stadium van voorbereiding. De sociale zorg is een van de groot ste zorgen van het gemeentebestuur, aldus wethouder Schrama. Het drinkwater van Voorschoten ziet er nog niet zo aantrekkeiyk uit, hoewel de kwaliteit goed is, maar de kleur zal verbeterd worden. Tussen de toespraken verzorgden inwoners-amateurs muzikale inter mezzi. Daaraan verleenden de dames Vermet, Westzaan en Groot en de heren W. en J. Roozendaal, hun me dewerking. Na de pauze kregen alle genodig den gelegenheid kennis te maken met de vertegenwoordigers van die verenigingen waarvoor zy interesse hebben. Ook daarvoor bestond veel belangstelling. (Deze pagina is ongecorrigeerd) Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n-m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- toomummers voor Admin. of Red., want deze kunnen niet helpen. 30500 30500 30500 BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS IN MINEUR Amsterdam, 30 november. De hoofdfondsen hebben vanmid dag by de opening een mineurstem ming te zien gegeven. Philips lag op 982 lii bijna 20 punten beneden het vonge slot, Hoogovens 10 punten la ger op 780 en Unilevers min 17 pun ten op 917. Aku diuikelde een paar punten tot 385. Kon. Olies vormden een gunstige uitzondering. Dit fonds opende op f. 119,20, circa f. 2,bo ven bet voorgaande slot. De handel lag „plat", behalve in de hoek van Kon. Olie. Waarom de hoofdfondeen flauw in de markt lagen wist de beurs geen Juist antwoord op te ge ven. Amerika had geen belangstel ling voor de elektro-aandelen. De beroepshandel zat met stroppen, ter wijl het publiek zich in deze markt niet liet zien. Het geringe aanbod had een gevoelige koersdaling tot gevolg. Ook Unilevers ondergingen een flinke koersdaling.. Na een opening op 918 daalde het fonds tot 915 om de 'beurs op circa het openingsniveau te verlaten. De vorige slotkoers was 934. Amerika keek niet naar de Unl- leverwaarden om, terwyi Parys met de stukken kwam aandragen. Tegen over dit aanbod stond alleen vraag op het verlaagde niveau. Hoogovens stelden teleur. Dit fonds verloor op 780 circa 11 punten. Kon. Olies kon den zich op het verhoogde openings niveau niet handhaven en zakten in tot f. 118.70. De slotkoers van giste ren was f. 117,20. Kon. Olie noteerde gisteren in Amerika 7/8 dollar hoger. De stukken lagen vanmiddag in Am sterdam beneden pariteit New York. Cultures en Scheepvaarten onder gingen weinig verandering. De onder toon was aan de zwakke kant. Ook in de Staatsfondsen kwamen geen ver anderingen van enige betekenis voor. WISSELKOERSEN Amsterdam, 30 november 1961 Londen 10.12%—10.12%; New York 3.59%3.60; Montreal 3.44lè—3.4411 Parys 73.3573.40; Brussel 7.22 7.23*6; Frankfort 89 .90% 89 .95% Stockholm 69.60%69 65%; Zürich 33.31—83.36; Milaan 57 97%—58 02'- Kopenhagen 52.2852.33; Oslo 50.56— 50.61; Wenen 13.93—13.94*2; Lissabon 12.6212.63 ja. Donderdag 30 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden De (landelyke) actie begint 8 jan. en zal 10 weken duren. Hoofdmotief is 10 van het zakgeld gedurende 10 weken afstaan voor de actie, van daar de naam 10 x 10. Daarnaast zul len echter nog andere activiteiten worden georganiseerd. Aan alle hoofden van scholen en verenigingbestuurders zal om mede werking worden verzocht. De verga dering sprak de hoop uit, dat de ver enigingen die nu nog verstek hebben laten gaan. by een volgende algeme ne vergadering wel aanwezig zullen zyn. Burgerlijke Stand Geboren: JohanneB, zn van W. Ger- rlt« en Th. M. van der Ing; Marcus C., zn van C. Verhoog en B. J. Kallsvaart; Izaak A. G., zn van Ph. A. van Ast en J. Gljzenij; Lambertus, zn van A. ZulJ- derduin en C. A. de Vrind; Rudolfus R. M. zn van A. C. M. Groenewegen en A. M. J. Spoorenberg; Vlncentius W. M., zn van J. Th. M. Heemskerk en C. M. M. Straathof; Annemleke, dr van W. J. Rosendaal en A. J. de Bruijn; Alexandra G., dr van H. P. A. M. Heljs en M. J. KreynB: Cornelia C. M. L., dr van H. A. Pooyer en C. M. Ch. WiJ- nands; Leonardus J.. zn van A. J. Roodakker en A. P. M. van der Meer; Jacob J., zn van D. N. Zuijderduln en H. Y. Aukema; Marcus J., zn van G. P. M. Verburgh en C. A. J. M. Wellink; Lucas D.. zn van G. P. M. Verburgh en C. A. J. M. Wellink: Petronella J. C.. dr van J. F. Gerrlts en C. L. P. Knelj- ber. Ondertrouwd: F A. M. de Bruyn en I. M. Fllzy; C. A. van der Valk en A. M. Devllee; H. Voutsteen en N. J. Ha- meter; J. Sprong en P. A. de Kroe6; E. J. Vuyk en C. de Graaf. Getrouwd: A. I. L. de Koning en H. M. van Winden. Overleden: J. A. Ferdinandus, 12 Jr, zoon. WARMOND GEMEENTEAVOND In ,,'t Trefpunt" werd een Ned. herv gemeente-avond gehouden. Er werden om. verkiezingen gehouden. Aangezien geen aanbevelingen zyn binnengekomen, zyn door de kerke- raad de volgende kertceraadsleden herkozen verklaard: tot ouderling: K Hogervor&t en H. Dekker; tot Kerk voogd: D. Koudys en C. de Jong; tot diaken; W. Beüram In de vacature, die ontstaan ls door het aftreden van ouderling K van Leeuwen, ls gekozen de heer P. A. B. Bakkers. Tot notabelen zijn herkozen de heren J. G. Schoonbeeg en C. Heijkoop. Ned. '58 4% 101ft 101% Ned. '59 4*6 101ft 101% Ned. '60-1 4*6 101ft 101% Ned. '60 II 4% 101% 101% Ned. '59 4% 100ft 100ft Ned. '60 4y4 100ft GL 100ft Ned. '61 4% 100 ft GL 100ft Ned. '53 33/4 97% 97% Ned. Gb. obi. 3% 82% Ned. '47 3% 937sGL 93% GL Ned. '51 3*6 97 GB 97*6 Ned. '53 I-II 3% 95% 95% Ned. '56 3*6 95*4 95*6 Ned. '48 3V4 90% 90% Ned. bel. cert. 3y4 89% Ned. '50 I-II 3y4 90% 90% Ned. '54 I-II 3y4 91% 91% Ned. '55 I 3y4 91% 91% Ned. '55 II 3% 93% 93% Ned. "37 3 92% Ned. G.b. obi. '46 3 92% 92ftGB Ned. dol. In. '47 3 89% 89 Ned. Inv. cert. 3 99ftGB 99ft GL Ned. 62-64 3 99ftGB 99% Indië '37 3 98% 99 Indië *37 A 3 94% 94% Ned.won.b.l. '57 6 108% 108*6 Ned. w.b.l. '58 4*6 1001 i 1001* Premlelenlngen Vorige Slotkoers Koers v. heden. A'dam '53 3 100*6 103 A'dam '51 12%.. 84% 84% Adam '56 12%.. 82% 82% A'dam '56 II 2% 89% 88% A'dam '56 III 2% 89 88% Eindhoven '54 84% Enschede '54 2*6 81% Den Haag '5212% 92% 91 Idem II 2% 91% R'dam '52 I 2% 93% 93 L Idem II 2% 92% 92 L Idem '57 2% 96% 95 Utrecht '52 2% 96 95% Z.-Holl. 1957 2% 93ft 93% Zuld-HoU. *59 2V6 102% 102% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 110% 110% Ver. HVA-my. 125*6 126 AJC.U 388%GB 385 Deli My cert. 143.50 143.50 Hoogovens cert. 791 776 Philips gem. bez. 1001 986 Unilever cert. 934 918% 555 565 Kon. P. (50 k f 20) 117.20 119.50 Holl. Amer. hjn.. 150 149% Java China Paket 149 149 K.LM 64.— 62.50 Kon. Ned.Staboot 190% 190% Kon. Paket Men 152% 151 Stoom. Mij Ned. 161 161 Niev Goudr. cert. 158 159 GL v. Ommeren cert. 331 327 Kon. Rott. Loyd 146% 147% N. Scheepv. Unie 151% 151% NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam'47 (3%) 3 96% 96% idem '48 (3%).. 96% 96 R'dam '52-1 (4%) 99% id. '37 I-II (3%) 95% Z.-Holl. '55 4%.. 100% Bankwezen Bk. N Gem. 58 5y4 104H 104% id. NWB'52 (4%) 100% 100% BVG rspbr f 500. 199 200 BVG rspbr'52 144 144 Industr. Obligaties Philips Doll. '51.. 90% 91% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco254 Amst. Bank 389*4 Cultuurbank 31*4 Holl. Bank U eert. 233 Ned. Handelmy 332 Rott. Bank385 Twentsche Bank 332*6 Senembah 405 Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkei's Pat Borsumij -Wehry Calvé Delft eert. Electralasmij K. Pap. v. Gelder K. Ned. Grofsm. Holl. Constructie Ing. bur. v. Bmy Intematio Int. Kunstst. Ind. v. Kemp. en Beg. Leidse Wolsp.ry Müller en Co N.B. Ned. Kabelfabr. Philips pref Rott. Droogd. My Sikkens Groep Ver. Touwfabr. Walvisvaart Wernink's Bet.miJ Wilton Feijenoord v. Wyk - Heringa Zaalberg Biliton 2de r Kon. Petr. (f20) 254 389 31 233 335 387 334 408 B 708 725 284 278 903 886 330 341 340% 178*6 405 245 248 191% 191% 137% 69 543 540 529% 529 572 565 292% 288% 549% 548 347 350 97% 98% 201 202 286 289% 89*6 88% 145 L 140% eum 490 497 11650 119 Amerik. fondsen Canad. Pacific R. Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors.. Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 24% 77*6 50 42 V6 54 58 83 60 *,2 40*6 35 ft 78*6 24 ft 79% 50thGL 42 52% 55% 83% 60 B 40'.. 35,"/! 7716

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 13