m D Uitbreiding goedkope uren voor telefoneren Zorgen in Kamer over defensie van de West Kroonprinses bezocht de Unesco te Parijs m Westduitse studenten krijgen twaalf jaar Deense aan de sigaar na veertigste jaar Geachte mevrouw, Jo Neuteboom Breestraat 26 - Leiden Tel. 0 1710—23015 VONNIS IN MOSKOU: VEILIG Dijk Enkhuizen-Lelystad kan over acht jaar gereedkomen Kamer steunt mr. Beerman LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 24 NOVEMBER 1961 Minister Korthals kondigt aan: (Van onze parlementaire redacteur) Bij de bespreking van de be groting der PTT, is gisteren zowel door de leden van de Tweede Kamer als door minister Korthals lof toegezwaaid aan de ambtenaren van hoog tot laag voor hun inspanning bij het gaande houden van deze belangrijke openbare dienst. Het tekort aan arbeidskrachten is nijpend. Ondanks kritiek op het verminderde dienstbetoon van de PTT bestond in de Kamer begrip voor de huidige situatie. Minister Korthals kondigde aan, dat „zo vlug mogelijk" de zogenaam de stille uren, waarin men goed koop kan telefoneren, zullen worden uitgebreid. Het goedkope tarief zal gaan gelden van vrijdagavond 19 uur tot maandagochtend 8 uur en In het overige deel van de week van 's avonds 19 uur tot 8 uur 's och tends. Met vrij veel nadruk was ln de Kamer geïnformeerd naar de moge lijkheid van verlaging van de tarie ven in het algemeen. De bewinds man voelde er evenwel weinig voor met deze tarieven te manipuleren. Hij ontkende dat er „dirigistische" overwegingen tot afremming van de vraag in het spel waren, maar wees er wel op, dat bij verlaging een gro tere vraag zou ontstaan, waardoor grotere investeringen nodig zouden zijn. De heer Van Dongen (KVP), een der sprekers, die hadden aangedron gen op verlaging van de telefoonta rieven, zei na het antwoord van de minister, dat hij thans een motie hierover achterwege zou laten. Ver der is er een nota inzake de draad omroep aangekondigd. De heer Ver- mooten (PvdA) drong aan op spoed en op openbaarmaking van deze no ta. Deze spreker wilde ook een snel onderzoek van de mogelijkheden voor draadtelevisie. Ter versnelling van de postbezor ging opperde de heer Visser (VVD) de gedachte, dat meer mensen hun brievenbus aan het tuinhek zouden bevestigen. Dat bespaart de bestel lers de nodige tijd. Minister Kort hals onderstreepte het nut van zelf bedieningspostkantoren (populair ge zegd: postaria), instellingen, die het tekort aan arbeidskrachten eniger mate kunnen opvangen. De begroting van de PTT werd zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Raadhuisprijs Bussum voor pianist Jan Wijn (Van onze correspondent) Het gemeentebestuur van Bussum heeft gisteravond voor het eerst een tweevoudige Raadhuisprijs uitgereikt. Deze prijs werd onlangs ingesteld ter gelegenheid van de opening van het nieuwgebouwde gemeentehuis van Bussum. De prijs zal ieder jaar wor den toegekend aan een inwoner van Bussum, die op cultureel gebied een bijzondere prestatie heeft geleverd en de tweede prijs aan een plaatselijke vereniging. De eerste Raadhuisprijs Relaties rijksdelen in discussie (Van onze parlementaire redacteur) De relaties tussen Suriname, de Nederlandse Antillen en Nederland zijn gisteren in de Tweede Kamer ter sprake gekomen bij de behande- het algemeen begrip voor dit verlan gen. werd voor wat betreft de persoon ling van de begroting van het kabi- toegekend aan de jonge pianist Jan Wijn (geboren 1934), die o.m. in Zwitserland en Spanje de laatste tijd successen heeft geoogst. De eerste Raadhuisverenigingsprijs ging naar de plaatselijke vereniging Sint Josef, die op het nationale muziekconcours te Wehl (Geld) met zeer hoge prij zen uit de bus kwam. net van de vice-minister president, drs. H. A. Korthals. De drie deelgenoten in het Konink rijk der Nederlanden hebben veel met elkaar gemeen, maar er zijn ook punten van verschil. In Suriname leeft de wens, zelf diplomatieke be trekkingen met andere staten aan te knopen. In de Kamer had men in of U 20 jaar bent of 60, U kunt er voor zorgen dat U er gesoigneerd uitziet, met een goed verzorgde huid en een opmaak, in overeen stemming met Uw persoon lijkheid. Een schoonheidsspecialiste van het beroemde Franse huis zal onze salon op DINSDAG 28 NOVEMBER bezoeken en U daar dezelfde adviezen kunnen geven als op het Instituut te Parijs. Wij zijn er bijzonder trots op U deze heel speciale service te kunnen geven. Gaarne zullen wij Uw be zoek tegemoet zien en ver zoeken U vriendelijk tijdig te reserveren. Depositaire JEANNE GATINEAU voor Leiden: HAUTE COIFFURE PARFUMERIE „Arsenicumgehalte DERTIG maal zo groot als normaal Op de vierde dag van het proces in Bordeaux tegen de 65-jarige Fran se weduwe Marie Besnard, die er van wordt beschuldigd een aantal familieleden te hebben vergiftigd, heeft de openbare aanklager een deskundige in vraagstukken over ra- dio-activiiteit als getuige k charge op geroepen. De deskundige verklaarde gisteren te kunnen aantonen, dat het arsenicumgehalte in de stoffelijke resten van zes familieleden van mevr. Besnard dertig maal zo groot was als de normale hoeveelheid. Volgens eyn conclusie is er reden voor een 6terk vermoeden. Jat het arseni cum toegediend was voor de dood van de slachtoffers en niet, zoals de verdediging beweert, afkomstig is uit de grond van het kerkhof. Het arsencicumgehalte iron nauwkeurig worden bepaald door het haar van de slachtoffers met neutronen te bombarderen en het resultaat te me ten met een geigerteller. Een lok haar van het lijk van de tweede echtge noot van Marie Besnard bleek toen een grote hoeveelheid arsenicum te bevatten. De verdediging bestreed dit bewijs en herhaalde wat reeds eerder naar voren was gebracht, namelijk ^at bij de opgravingen de stoffelijke resten van de slachtoffers niet van elkan der gescheiden waren gehouden. De banden tussen de drie rijksde len mogen niet te zeer knellen. Mochten Suriname of de Antillen iets op het hart hebben, laten zij het dan in vrijheid zeggen. Thans zou ervan die zijde wel eens te wei nig inititatief getoond worden. Van meer dan een kant is kritiek geleverd op het antwoord, dat premier De Quay heeft gegeven aan het Eerste Kamerlid prof. De Gaay Fortman over de wens van Suriname om ver tegenwoordigd te zijn in koninkrijks delegatie naar de Verenigde Naties. De heer Van de Wetering (CH) meende, dat minister Luns hier de boze geest op de achtergrond was. In diens departement zou weinig begrip voor Suriname's wens be staan. Mr. Berkhouwer (VVD), die het antwoord van prof. De Quay eveneens betreurde, maakte zich ver der zorgen over de defensie van de rijksdelen in de West. Deze zou maar heel pover zijn. „Een oorlogs schip, een handjevol manschappen en een paar langzame vliegtuigen". Ook de heer Moorman (KVP) vroeg opheldering over het defensiepro bleem. Mr. Kranenburg (PvdA) wees I evenals trouwens de heer Berkhou- wer op de langdurige vacature in het gouverneurschap van de Antil len. Volgend jaar komt ook in Su- 1 riname deze functie vrij en de heer Kranenburg vroeg of de opvolger van gouverneur Van Tilburg niet uit dit gebiedsdeel zelf afkomstig zou kunnen zijn. Volgende week dins- dag zal minister Korthals, wiens ko- 1 ninkrijksbeleid waardering oogstte, de sprekers beantwoorden. 1AKKERTJE M Moderne Akkertjes verlossen U sneller, veiliger en prettiger van uw PIJN - want het zijn Instant cachets met 4-voudig werkend micropoeder (Van onze Par ij se correspondent) Prinses Beatrix heeft in het raam van haar reis langs de zetels der inter nationale en Europese organen, gisteren een bezoek aan ^Parijs gebracht waar zij, in gezelschap van haar persoonlijke secretaresse, nog enkele dagen hoopt te blijven. Om vier uur 's middags bracht een grote zwarte auto met Frans nummerbord haar voor de Ingang van het Unescopaleis, waar zij door de plaatsvervangende directeur, de Fransman René Maheu, werd opgewacht. In het gezelschap van de directeur bevonden zich ook een paar top-ambte- naren van culturele organisaties van Nederlandse nationaliteit. Een Nederlandse secretaresse bood Prinses Beatrix, die blootshoofds was en ln een grijs-bruine mantel van beverbont was gekleed, een tuil bloemen ln de nationale kleuren aan. Prinses Beatrix heeft een rond gang door de Japanse tuin en door een deel der gebouwen gemaakt, waarbij zij speciale belangstelling scheen te hebben voor de grote wandschildering, die Picasso in een der gangen heeft aangebracht. De Nederlandse Unesco-functionaris, dr. Van der Haegen, gaf de Prinses la ter een uitleg van de plannen voor de redding van de Egyptische Philae- monumenten, waarvan hij de voor naamste ontwerper en promotor is. Tenslotte verscheen Prinses Beatrix ook nog even in de perszaal, die de Nederlandse regering indertijd aan de Unesco had geschonken en welke door de Utrechtse architect Rietvelt ontworpen is. Na haar bezoek aan de Unesco- hoofdzetel, waarvan de Prinses het „Onschadelijke" proeven in kamp Saclisenliausen Tijdens een proces in Miinster te gen artsen van het concentratie kamp Sachsenhausen beeft de voor malige chef-arts van dit kamp, Heinz Baumkötter, gisteren toegegeven ver scheidene „onschadelijke" medische proeven met gevangenen genomen te hebben. Zowel de 49-jarige Baum kötter als zijn voormalige onderge schikten dr. Alois Gaberle (54 jaar) en dr. Otto Adam (58 jaar) worden ervan beschuldigd geholpen te heb ben bij het vermoorden van gevan genen. Baumkötter zei, dat hij zijn ex perimenten „op het hoogste bevel" en „onder handhaving van mense lijkheid" had uitgevoerd. Een Rus, die zich vrijweillig had opgegeven voor het beproeven van genezende zalf tegen fosfor-brandwonden, zou op de operatietafel nog gelachen hebben. In een ander geval zou hij jevangenen capsules ingegeven heb- jen, die een tragere hartwerking moesten veroorzaken. Tijdens een lange voettocht zou de polsslag van deze proefpersonen tot 45 per mi nuut zijn vertraagd, aldus Baumköt ter. Hij verklaarde dat hij joodse kin deren tussen 12 en 16 jaar, die uit Auschwitz waren overgebracht om in Sachsenhausen proeven met geel zucht te ondergaan, geholpen had als Polen vermomd uit het kamp te vluchten. Hij zou niets te maken ge had hebben met een experiment met cyaankali op een ter dood veroor deelde. Beklaagde Gaberle zei dat hij, evenals Baumkötter en Adam, er vast van overtuigd geweest was dat aan iedere terechtstelling een veroorde ling was voorafgegaan. Landhervorming in Cohimbië Het parlement in Columbië heeft gisteren een wetsontwerp voor agra rische hervorming aangenomen, dat verleden jaar dooi de regering van president Alberto Lleras was inge diend. De verdeling der gronden zal geheel worden herzien. De wet be tekent een verbetering voor de be hoeftige klasse en l.eft een der be langrijkste oorzaken van sociale on rust in het land op. niet-officiële karakter duidelijk ge respecteerd wilde zien, zodat de jour nalisten en de fotografen op een afstand moesten blijven, heeft zij zich, later naar het Nederlandse in stituut begeven voor een rondgang op een tentoonstelling van Franse schilders over Nederland, die hier gisteren officieel geopend werd. Engeland maakt ernst met brug of tunnel (Van onze Londense correspondent) Het wordt langzamerhand ernst met de vaste Kanaalverbinding tunnel of brug tussen Engeland en Frankrijk. Na het recente bezoek van de Britse minister van Trans port, Marples, aan Parijs is thans een officiële Brits-Franse studie groep opgericht om alle problemen te bestuderen. Engelands plan om lid te worden van de Euromarkt heeft blijkbaar de bezwaren van de Britse regering tegen een vaste ka naalverbinding weggevaagd en ook de oppositie van militaire zijde is bedwongen. In geval van een inva siedreiging kan een tunnel of brug altijd worden opgeblazen. In het La gerhuis werd door enkele sprekers aangevoerd, dat een brug niet uit voerbaar is. Ook scheepvaartkringen zijn tegen een brug gekant. Parti culieren zijn bereid een tunnel te fi nancieren. Zowel de piloot van dit vlieg tuig als de fotograaf, die dit plaatje maakte, toonde een grote tegenwoordigheid van geest. Tijdens de landing van het toe stel op een Amerikaans vliegdek- schip ging er iets mis en moest de piloot gebruik maken van zijn schietstoel. Toevallig stond een van de opvarenden van het vlieg- dekschip klaar met een foto toestel. Dit plaatje werd het re sultaat van beider snelheid van reactie. /IK: A De twee Westduitse studenten, Peter Sonntag en Walter Nau- mann zijn gisteren door een Mos- kouse rechtbank wegens spionage veroordeeld tot twaalf jaar „vrij heidsstraf" elk. De eerste drie jaar zullen in de gevangenis worden doorgebracht, de overige negen in een kamp voor dwangarbeiders.. De twee studenten werden schuldig bevon den aan spionage op order van de Amerikaanse inlichtingendienst. De rechtbank was twee uur en 25 minuten in beraad over het yonnis. De rechter had een kwartier nodig om het vonnis voor te lezen. De betrok ken stukken waren met de hand ge schreven. Aan de veroordeelden werd meegedeeld dat zij niet in beroep kunnen gaan. Zij kunnen echter een verzoek om clementie indienen bij het presidium van de Opperste Sowjet. De 22-jarige Peter Sonntag zag er terneergeslagen uit toen hij het von nis vernam. Op de vraag van de rech ter of hij het vonnis begreep, ant woordde hij bevestigend. Walter Naumann, 27 jaar, toonde geen tekenen van emotie. Beide stu denten werden hierna weggeleid. De openbare aanklager, generaal- majoor Wiktorow, had gisteren een „vrijheidsstraf" van 15 jaar geëist op grond van artikel 2 van de Sowjet- russische wet op misdadige activitei ten tegen de staat. Sonntag en Naumann hadden be kend schuldig te zijn aan het ten laste gelegde. De verdediger, Trinew, had voor Sonntag een „mild vonnis" gevraagd, omdat Amerikaanse ge heime agenten profijt getrokken hadden van him jeugd. De rechtzaak werd door ongeveer honderd buitenlandse en Sowjetrus- sische correspondenten bijgewoond. „De huisvrouw in Denemarken gevallen de deur uit! Huishoudelijke hulp is in Denemarken praktisch niet te krijgen. Als er een hulp is vraagt fleze zonder met de ogen te knipperen f500 per maand. „Als de Deense vrouw veertig is, Maar al zijn er dus wel enige ver- schakelt ze van sigaretten over op schillen, over één ding zijn de Deense sigaartjes. Ik hoef U dus niet te ver- en Nederlandse hulsvrouwen het roe- tellen, dat ik bij mijn bezoeken aan I rend met elkaar eens. Dat is het ant- Dencmarken sigaartje rook! Deze woord_ op de vraag, die de Deense Gehuwde vrouw werkt er Dij vrolijke „noot" beëindigde de cause rie „de Deense huisvrouw", die me vrouw 't Hart-Haussler gistermiddag in café-restaurant „In den Vergrui- den Turk" voor de afdeling Lelden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen hield. Mevrouw 't Hart is wel bij uitstek deskundig om dit onderwerp eens te belichten. Niet alleen maakte zij vier jaar lang als huisvrouw deel uit van de Deense samenleving maar zij is bovendien een enthousiast en gees tig vertelster, wat het voor de aan wezigen dubbel aantrekkelijk maak te. Het leven van de Deense huis vrouw, aldus mevrouw 't Hart, ver toont wel enige overeenkomst met dat van de Nederlandse, doch er zijn ook vele punten van verschil. In Ne derland komt het wel voor dat een getrouwde vrouw werkt, in Denemar ken is het schering en inslag. Voor de oorzaak hoeft men niet ver te gaan. Het „luxe-leven" is schrikba rend duur, veel duurder dan bij ons en de salarissen zijn daar niet geheel aan aangepast. Ook de huishuren zijn aanzienlijk hoger dan in ons land plm. f250 per maand voor een driekamer flat! Het bemachtigen van een huis is een moeilijke kwestie, niet zo moeilijk echter als in Neder land. „Maar de Deense huisvrouwen, die vaak tot hun vijftigste doorwerken, hebben tegen dit leven niet veel be zwaar, zo zei mevrouw 't Hart. Het dwingt haar er goed verzorgd te blij ven uitzien, een dwang die in het normale huiselijke leven veelal ont breekt. Anders gezegd: men is geen slaaf van het gezin". De moeilijkheden beginnen na tuurlijk pas goed als er kinderen ko men. Zolang zij nog vrij klein zijn, zijn de kleuters aangewezen op de kinderbewaarplaatsen, die in Dene marken in groten getale aanwezig zijn. Zij krijgen daar een uitste kende behandeling. Wanneer de kin deren echter naar de grote school gaan, komen zij zo moest me vrouw 't Hart erkennen wel iets te kort. Dan worden het z.g. „sleutel kinderen" (kinderen met een sleutel om hun halsje opdat zij in huis kunnen als moeder er niet is) Geen tuinbonen De Deense huisvrouw kent geen tuinbonen, snijbonen en van andijvie gruwt ze. Ze houdt wel van het „ver sieren" van boterhammetjes bijv. met snippertje boerenkool of ander groen. Aan het dekken en opmaken van de tafel wordt veel meer aan dacht besteed dan bij ons. Een punt dat de Nederlandse huisvrouw met enig werkbrauwfronsen zal aanhoren is het feit dat de Deense vrouw slechts één keer in de maand wast. En de was gaat dan nog in heel veel pers de laatste tijd nogal eens op werpt: „Moet de man 's avonds op de divan of moet h(J meehelpen in de huishouding?" Film Na de pauze kreeg men een koste lijk filmpje te zien waarin men kon genieten van het prachtige Deense landschap. Duidelijk kwam hierin ook tot uiting dat Denemarken een geheel eigen „karakter" heeft. De bijeenkomst werd geleid door de vice-presidente mevrouw H. A. van Herwaarden-Wildeboer. Advertentie LIGA de veelzijdige voeding beschermt het kind in de gehele groei-periode HOOIGRACHT 54 LEIDEN PRINS BERNHARDSTR. 51 NOORDWIJK Minister Korthals in Kamer (Van onze parlementaire redacteur) Volgens minister Korthals kan de dijk van Enkhuizen naar Lelystad in 1969 gereed komen. De minister zei gisteravond in de Tweede Kamer bij de behandeling van de begroting van het Zuiderzeefonds, welke zon der hoofdelijke stemming werd aan genomen. In antwoord op een klacht van de heer Biewenga (AR), zei de bewinds man, dat de totstandkoming van de brug bij Zwolse Hoek zou moeten samenvallen met het ontstaan van het wegennet in deze streek. De heer Biewenga betreurde, dat er dit jaar voor deze brug geen bedrag op de begroting was uitgetrokken. De minister besteedde veel aan dacht aan het structuurplan voor de zuidelijke IJsselmeerpolder. Eerst zal Lelystad zich moeten ontwikkelen tot centrum voor het.nieuwe polderge bied, pas daarna komen de indus trieën langs het OostvaardPrsdiep aan bod. De opbouw van Lt /stad, waarvoor een spoedige gemeentelijke indeling gewenst is, zou niet hele maal door de Rijksoverheid moeten geschieden. Als de ontwikkeling een goed eind op gang is gebracht, dient ook de plaatselijke gemeenschap een taak te hebben. Minister Korthals beloofde, dat hij de Kamer op de hoogte zou houden van de nadere uitwerking van het structuurplan. Wanneer voor Oost-Flevoland een Kop Noord-Holland een verwaarloosd televisiegebied De heer A. F. Avis, die reeds ge ruime tijd activiteit ontwikkelt om voor Den Helder en omgeving een betere televisie-ontvangst te berei ken, heeft zich nu namens een co mité van actie in een brief tot de voorzitter van de Tweede Kamer gewend. In deze brief wordt gevraagd om een einde te maxen aan de reeds meer dan tien jaar durende verwaar lozing van de toch ook kijkgeld-be talende televisiekijkers in Noordhol lands noorderkwartier en op Texel. De televisie-ontvangst is daar nog steeds erbarmelijk. De kijkers blijven vaak verstoken van goede program ma's, omdat zij slecnts beschikken over de kleine antennes die alleen via de frequentiewisselaar in de vuur toren van Huisduinen de program ma's in de huiskamers kunnen bren gen. En deze frequentiewisselaar valt dikwijls uit. Daarom wordt dringend groot plan voor gronduitgifte niet verzocht zo spoedig mogelijk een re- tijdig gereed zou zijn, dan zou voor- serve-apparaat op de vuurtoren aan lopig een klein plan betreffende 6000 te brengen. hectaren) dienst kunnen doen. In de toekomst zal zowel Oost- als Zuid- Flevoland voor vestiging van indus trieën beschikbaar kunnen zijn. Wat de financiering van de kerkenbouw betreft, zal een voorschotregeling tot stand komen op dezelfde basis als voor de Noordoostpolder. De minister legde de nadruk op het belang van de recreatie in het nieuwe gebied. Verder was hij het ermee eens, dat middenstanders zoveel mo gelijk eigenaar dienen te zijn van hun bedrijfspanden. Het actiecomité acht een televisie ontvangst met storing in deze tijd, waarin zojuist het miljoenste televi sietoestel is geregistreerd, voor de kij kers in de kop van Noord-Holland onaanvaardbaar. Het woord discriminatie wil het comité niet gebruiken, maar het Beethoven contra kameraad UIbricht Tijdens een uitvoering van de opera Fideliovan Ludwig van Beethoven in de Oostberlijnse opera Unter den Linden is de vrij heidsdrang van de Oostberlijnse opera-bezoekers tot uiting ge komen. Volgens de Westduitse be zoekers klonk er een spontaan applaus op toen in de eerste acte het koor der gevangenen zong „Oh welche Luft, in jreier Luft den Atem leicht zu heben, oh welche Luft, nur hier ist Leben, der Kerker eine Gruft" (heerlijke lucht, in vrijheid licht te ademen, heerlijke lucht, alleen hier is le ven, de kerker een grafkelder). Het publiek kwam er sterk van onder de indruk, dat de gevange nen achter een gestileerde gemet selde muur lagen. voor de rest wordt afgestemd op het buitenland. Dit is voor net comité een pijnlijke wetenschap. Het vraagt ten slotte zoveel mogelijk prioriteit te verlenen aan de douw van een steunzender nabij Wieringen, waar van vernomen werd dat hij nog drie jaar op zich zou laten wachten. Ten- Spijtoptanten (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gister middag met 72 tegen 39 stemmen de minister van Justitie, mr. A. C. W. Beerman, de hand boven het hoofd gehouden. Het amendement-Daams (P.v.d.A.) om de salarispost van de minister op diens begroting met één gulden te verminderen als blijk van afkeuring over het spUtoptanten- beleid is met de genoemde stem verhouding verworpen. Vóór stemden slechts de P.v.d.A. en C.P.N. Tevoren had de minister verklaard, uit aan vaarding van het amendement volgens hem overigens een vreemde methode zijn conclusies te zullen trekken. „Ik voel niet voor salaris achterstand", aldus de minister. Na verwerping van het amendement is de begroting van Justitie zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De woordelijke tekst van het ver worpen amendement op de begro 'ng van Justitie luidde: „In artike I, afdeling I Ministerie, onderafdei ng I algemene leiding, Artikel I minis ter wordt gelezen voor „42.500": 42.499". Een aantal journalisten had, toen het amendement-Daams was inge diend de minister van Justitie een bedrag van een gulden toegezonden ter compensatie van de „dringende loon-achterstand". Gistermiddag heeft minister Beer man daarop gereageerd: „De minister van Justitie in aan merking nemende: dat de parle mentaire pers ter linkerzijde aan hem bij wyze van uitkering ineens ter compensatie van een dreigende loonachterstand heeft uitgekeerd een bedrag van één gulden tf 1. overwegende: dat deze dreigende achterstand in middels is afgewend: overwegende voorts: dat het voor een minister van Jus titie niet oirbaar is zich ongerecht vaardigd te verrijken besluit om op heden het bedrag van één gulden (fl.te retourneren a;.n de parlementaire pers ter linker zijde, zulks onder dankzegging voor de bijzondere steun en bemoediging, die in deze uitkering ineens overigens in strijd met de richt lijnen voor hem waren gelegen". spreekt wel van verregaande ze- slotte verzoekt het in overweging te VDET/1 A ker niet opzettelijke - verwaarlozing willen nemen de Kijkers in dit ge- 'L I D/lllliCilloJ Gewezen wordt op de steunzender. 1 bied tot de datum van de ingebruik- I gebouwd in het zuiden van het land, j neming van de Wieringer hulpzender j waar slechts naar het Nederlandse I vrij te stellen van de betaling van „JHet is verbode- oinnen dertig me- vrij te stellen van d<T betaling van vari een zebrapad over te steken, nieuws journaal wordt gekeken en kijkgeld. ■■■■■■■■■■■■bbbbbbb

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7