f.1.- Grondige structuurwijziging Stichting Y.Y.Y. Noordwijk in RICHARD Kennedy en Adenauer eens over BERLIJN Nog geen spoor van Michael Rockefeller Ontwerp - statuten 1961 thans vrijgegeven voor publicatie Rijnsburgse ULO binnenkort in een eigen (houten) gebouw eindelijk de filter die smaakt! the man's filter up ■hiRiiIii! mm Taak in snel tempo verricht EEN PUBLIEKE ZAAK IN HET PUBLIEK BESPREKEN" Statistisch ivoningtekort wegwerken veel meer in de vrije sector bouwen LEIDSCH DAGBLAD - DONDERDAG 23 NOVEMBER 1961 Thorbecke noemde het een eis van de democratie, dat een publieke zaak in het publiek besproken dient te worden. Klaarblijkelijk heeft de commissie, belast met het ontwerpen van de conceptstatuten 1961 voor de Stichting V.V.V. Noordwijk deze gedachte gevolgd en daarom terstond het ontwerp voor publikatie vrijgege ven. De gemeenteraad volgde haar voorbeeld door te besluiten, dat de statuten zo spoedig mogelijk in een openbare vergadering zullen worden behandeld, nadat op 11 december a.s. een werkvergadering zal zijn gehouden, waarop de raad zich door de commissie zal laten voor lichten. Niemand zal toch kunnen betwisten, dat de zaak van de Stichting een publieke zaak is. Onvoldoende voorlichting heeft dit instituut voor het plaatselijk vreemdelingenverkeer al kwaad genoeg gedaan, want daardoor kregen geruchten en roddel gelegenheid hun onder mijnend werk te doen. De commissie, bestaande uit burgemeester mr. G. F. W. van Berckel als voorzitter en de heren F. W. Graaf van Limburg Stirum, jhr. A. G. W. van Riensdijk en L. van Sterkenburg dient hulde te worden gebracht voor de spoed waarmede zij haar taak heeft uitgevoerd. v) Op basis van deze statuten kan straks een Stichting VVV in nieuwe stijl verrijzen, te vergelijken met een grondig gerestaureerd gebouw, dat er degelijk en solide uitziet, al dient men zich voor ogen te houden, dat de bewoonbaarheid en de sfeer straks door de bewoners zelf zullen wor den bepaald. Bij het overhandigen van de con cept-statuten aan de raadsleden gaf burgemeester mr. G. P. W. van Ber ckel een inleidende toelichting, waar aan wij het volgende ontlenen: De Stichting VVV Noordwijk, die op 17 mei 1954 werd opgericht en in de plaats trad van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer „Noord wijk Vooruit" stelde zich ten doel het bevorderen van de bloei van Noordwijk in het algemeen en die van Noordwijk als oadplaats en van het Noordwijkse vreemdelingenver keer in het bijzonder. De stichtings vorm was gekozen, omdat bij de ini tiatiefnemers de overtuiging bestond dat de ontwikkeling van de plaatse lijke welvaart een meer bewuste en praktische samenwerking vroeg dan in een vereniging mogelijk was. Het diende een organisatievorm te zijn, welke aansloot op de samenleving, zo dat een overtuigde samenwerking mogelijk werd. Het onderling overleg werd door deze vorm gemakkelijker, omdat het in een betrekkelijk kleine kring werd gevoerd en ook meer deskundig, om dat het vertegenwoordigende be stuurslid de mening weergaf van de organisatie, die achter hem stond. Vruchtbaar De burgemeester merkte op, dat dit lnitatief niet zonder vrucht gebleven was. Als concrete resultaten noemde spr., dat ondanks de nimmer ophou dende kritiek het geregeld overleg langzamerhand bepaalde onderlinge wrijvingspunten tussen groepen had weggenomen, dat men er toe was gekomen een administratie van gro tere omvang op te buwen, dat een verkeersbureau was gesticht, tot standgekomen uit bijdragen buiten het stichtingsbudget om, terwijl dit laatste vele malen net vroegere over trof. „Ondanks deze tastbare resultaten ligt hier een concept tot statutenwij ziging voor U omdat de zo gewen ste noodzakelijke aansluiting bij de samenleving nog niet werd bereikt". Spreker zei, dat hier een poging was gedaan om aan te vullen wat niet geregeld is en de aansluiting op de samenleving te verbeteren, omdat de praktijk had geleerd, dat hier iets haperde. In de bestaande statuten waren enkele zaken in 1954 bewust niet ge regeld, omdat men een en ander aan de ontwikkeling wilde toetsen. Vergelijking De concept-statuten regelen nauw keurig het toelaten en uittreden van de aangeslotenen. Schorsing en zelf uitsluiting is mogelijk, indien een aangeslotene zijn •'emlichtingen ten aanzien van de stichting niet na komt-, in strijd met da staten of re glementen handelt of de stichting door zijn gedragingen belemmert in het nastreven van haar doelstellin gen. Zowel by afwijzing als bij schorsing bestaat er gelegenheid tot beroep bij het algemeen bestuur. Trapsgewijze De nieuwe organisatie is trapsge wijze opgebouwd. De hoogste macht wordt gevormd door het algemeen bestuur, het uitvoerend ergaan is 'iet dagelijks bestuur en de raad van af gevaardigden is een adviserend li chaam en tevens kiescollege voor het algemeen bestuur. Het algemeen bestuur bestaat uit personen behorende tot de aangeslo tenen. Voor de eerste maal wordt het geheel, later ten dele samengesteld door de raad van afgevaardigden. Het kiest uit zijn midden het dage lijks bestuur, dat belast is met de leiding der dagelijkse zaken en het beheer van de geldmiddelen. De raad van Afgevaardigden be staat uit vertegenwoordigers van de verbonden organisaties onder leiding van, bij voorkeur, de burgemeester van Noordwijk. In de statuten wordt het een college van samenwerking binnen het verband van de Stichting genoemd van het plaatselijk georga niseerde economisch en maatschap pelijk leven. Voorts regelen de statuten de re gistratie van de aangeslotenen en de vertegenwoordiging van andere dan natuurlijke personen. Algemeen bestuur Belangrijk is de samenstelling van het algemeen bestuur (alleen uit de aangeslotenen!) Het bestaat uit: Een voorzitter, bij voorkeur een niet bij het vreemdelingenverkeer be langhebbende; een Jid-vertegenwoor- diger van de gemeente Noordwijk; een lid, zo mogelijk uit elk van de volgende sectoren: horeca-onderne- mingen ten zuiden van de Picke- weg-Oude Zeeweg, horecaonderne- mingen ten noorden van De Grent- Oude Zeeweg, verdere te Noordwijk aan Zee gelegen horecacndernemin- gen, verhuurders van villa's, huizen en kamers ten zuiden van Pickeweg- Oude Zeeweg, verhuurders van villa's huizen en kamers ten noorden van die lijn, verstrekkers van logies te Noordwijk-Binnen, kampeer- en bun- galowbedrijven, niet onder bovenge noemde groepen vallende ambachts lieden en neringsdoenden op niet agrarisch gebied, gevestigd te Noord wijk aan Zee, dezelfde groep te Noordwijk-Binnen. De bestuursleden worden gekozen uit de contribuanten. Verder worden ten hoogste zeven leden gekozen uit de donateurs, waaronder zo mogelijk één lid uit de aangesloten kwekers van en groothandelaren in bloemen en bloembollen, en één lid uit de aangeslotenen, die zich de beoefening en/of de bevordering van sport uit overwegend andere dan commerciële oogmerken ten doel stellen. De verhouding tussen het aantal donateurs en het aantal bestuursle den wordt in de statuten niet ge noemd. iemand aanstellen, die onder toe zicht van de penningmeester, in het bijzonder met de administratie der geldmiddelen is belast. Voorts bepalen de statuten, dat bij afwezigheid van de voorzitter van de raad van afgevaardigden het ge meentebestuur van Noordwijk een plaatsvervanger aanwijst. De voor zitter noch de leden van de raad van afgevaardigden kunnen tevens deel uitmaken van het algemeen bestuur. Er zal naar worden gestreefd de geldmiddelen te verkrijgen uit een zo wijd mogelijke kring van aange slotenen. Een buiten Noordwijk ge vestigd accountantskantoor krijgt de controle op de boekhouding. Zodra de statutenwijziging tot stand is gekomen wordt een raad van afgevaardigden gevormd. De le den kunnen dan wel tevens lid zijn van het zittend bestuur. De raad van afgevaardigden kiest Israëliër ontvoerd Een Israëlische agent van politie, Amor Avraham, is nabij de grens tus sen Israël en Jordanië in een hinder laag gelopen en ontvoerd, zo heeft de Israëlische regering gisteravond be kendgemaakt. De Israëlische regering verklaarde voorts dat zij reeds bij de gemengde bestandscommissie een klacht had in gediend in verband met de ontvoe ring van Amor Avraham. spoedig mogelijk personen, die bereid zijn in het algemeen bestuur zitting te nemen. Zodra twaalf personen zijn bijeen gebracht, onder wie een voorzitter en een vertegenwoordiger van de ge meente Noordwijk, treedt het zitten de bestuur af en wordt het alge meen bestuur geïnstalleerd door de voorzitter van de raad van afgevaar digden. Met deze installatie treden de nieuwe statuten In werking. Mocht de raad van afgevaardig den zes maanden na de installatie van het algemeen bestuur nog niet tot volledige vorming van dit college zün gekomen, dan neemt het alge meen bestuur de taak van de raad over. Tenslotte wordt nog bepaald, dat de statuten, als zij uiterlijk op 31 december 1962 niet in werking zijn getreden, komen te vervallen. De statuten van 1954 blijven dan gelden. Verkiezing In de overgangsbepalingen wordt geregeld hoe het algemeen be stuur voor de eerste maal wordt gekozen. Daarna geschiedt de ver kiezing door de raad van afgevaar digden en het zittende algemeen be stuur, elk voor de helft. De leden hebben drie jaar zitting. Jaarlijks treedt een derde volgens rooster af. De vertegenwoordiger van de ge meente Noordwijk neemt een bijzon dere plaats in, want hij wordt door de Gemeenteraad voor de duur van zijn zittingsperiode aangewezen. De voorzitter van het algemeen be stuur wordt door dit college zelf aan gewezen, de raad van afgevaardigden gehoord. Verder verkiest het algemeen be stuur het uit ten minste drie en ten hoogste vijf leden bestaande da gelijks bestuur. Tenminste één maal per jaar houdt het algemeen bestuur een openbare vergadering, tezamen met de raad van afgevaardigden. Alle aangeslotenen worden daartoe uitge nodigd. In deze vergadering doet het algemeen bestuur verslag van de fi nanciële positie van de Stichting, over de activiteiten van de Stichting sedert de vorige openbare vergade ring en over de plannen voor de toekomst. Taak en werkwijze wor den in de concept-statuten gedetail leerd omschreven, terwijl het alge meen bestuur tevens nog de bevoegd heid heeft reglementen vast te stel len. Directeur De behandeling van de dagelijkse zaken zal berusten by een directeur, die tevens is belast met de leiding van het bureau van de stichting. Hy wordt op voordracht van het dagelijks bestuur door het algemeen bestuur de raad van afgevaardig den gehoord benoemd, geschorst en ontslagen. Bij reglement stelt het algemeen bestuur een instructie voor de directeur vast. Om Je directeur te ontlasten kan het dagelijks bestuur Minister Van Aartsen in Katwijk ,,Ik moet toegeven, dat het in Katwijk op het gebied van de woningbouw bepaald geen rozegeur en maneschijn is. Het tekort in uw plaats bedraagt 7%, terwijl het landelijk percentage 3% is. Er valt evenwel op dit ogenblik een zekere verbetering in de situatie te constateren. Waren er in 1959 230 woningen in uit voering en in het jaar daarop slechts 168, in 1961, in welk jaar de woningbouw in de vrije sector pas goed op gang is gekomen, kon een aantal van 350 genoteerd worden. En dat in een periode waarin vooral in Leiden en omgeving sprake is van een overspan nen bouwmarkt". x nlngen in de vrije sector gebouwd worden. „We moeten nu toch echt wel deze kant uit", aldus de minister. Subsidie zou alleen gegeven moeten worden aan hen die deze overheids steun het meest nodig hebben. Geen rozegeur en maneschijn Minister J. van Aarsten zei dit op een bijeenkomst, die de A.R. Kiesver eniging te Katwijk aan Zee en Kat wijk aan den Rijn gisteravond in de Calvijnschool had belegd. Hij be handelde daar enkele vraagstukken de volkshuisvesting en het bouwbeleid betreffende. Nadat de minister enkele algemene opmerkingen had gemaakt over de spanningen, die het gevolg zijn van de hoogconjunctuur in ons land, wijdde hij aandacht aan het statistisch woningtekort. De minister handhaafde zijn (fel bekritiseerde) mening, dat dit statische woningte kort (het betreft hier al degenen die nog steeds verplicht zijn om samen te wonen) het eerste is dat weggewerkt moet worden. Het wegwerken van dit tekort betekent, dat iedereen die een eigen huis toegewezen krijgt woon- ruimteachterlaat voor een ander. Er vindt dan een zekere doorschuiving plaats. Er is op het ogenblik een statisch tekort van 650.000, aldus de minister. Hij noemde vervolgens de drie crite ria waarop woningen worden toege wezen. n.l. het statistisch woningte kort, de groei van de bevolking en de vervanging van oude woningen. Grote druk De bewindsman zei in de jaren 1965 en '66 een grote druk op de woning behoefte te verwachten in verband met de groei van de bevolking. Dit zal het gevolg zijn van de na-oorlogse geboortegolf. Wat het bouwen in de vrije sector betreft zei de minister het wenselijk te achten, dat men zelf, zonder steun van de overheid, zijn woningprobleem oplost. Er kunnen volgens hem zeer zeker goedkope wo- Vervolgens gaf de burgemeester een vergelijking tussen de bestaande en de nieuwe regeling. Het is de bedoeling van de com missie geweest om de lacunes en struikelblokken, die in de praktijk zijn voorgekomen zo mogelijk op te vullen en te vermijden. Het ging er om, aldus spreker alle Noordwy- j kers, leden van de participerende f. groepen en alle anderen, niet slechts via hun groep of in het geheel niet, doch rechtstreeks bü de zaak te be- j trekken, het bestuur bij het nemen van haar besluiten onafhankelijker te maken en de financiële basis te i versterken, door deze vrijer te maken j van de stemming, die op een gege- ven moment de groepsvergadering beweegt bij het bepalen van haar I I bijdrage. Structuur Bij de bestudering van de con cept-statuten blijkt, dat de struc tuur van de Stichting VVV een be langrijke wijziging zal ondergaan. De Stichting nieuwe styi kent twee groepen deelnemers, namelijk verbonden organisaties dat zijn alle organisaties uit het plaatselijk economisch en maatschappelijk le ven, die geacht kunnen worden een voldoend aantal daaroij betrokkenen te vertegenwoordigen en aange slotenen. Aan de verbonden organisaties staat het vrij al dan niet financieel aan de Stichting bij te dragen. Als zodanig zijn reeds tot de stich ting toegelaten: de Vereniging van Werkgevers in de Horecabedrijven te Noordwijk, de Vereniging van Villa- en Huizenverhuurders, de Noordwijk se Middenstandscentrale, „Noordwijk Actief", de afdeling Noordwijk van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur, de N.V. Zeebad Noordwijk. Aangesloten zijn ten eerste de ge meente Noordwijk en ten tweede iedere persoon, rechtspersoon en or ganisatie uitgezonderd een /er- bonden organisatie die geacht kan worden in het doel van de stichting geinteresseerd te zijn en toegelaten is. Zij worden onderverdeeld in twee groepen: contribuanten en dona teurs. Rijksgoedkeuring Sprekende over de Ryksgoedkeu- ring zei de bewindsman dat deze ver eist is omdat de bouwmarkt een be perkte capaciteit heeft. „We moeten oppassen met het verstrekken van de Rijksgoedkeuring, want behalve wo ningen moeten er ook nog fabrieken, kantoren, ziekenhuizen en scholen worden gebouwd. Van de ruim drie miljard die voor het bouwprogramma 1962 zijn uitgetrokken zijn er 1600 miljoen voor woningen gereserveerd. De minister wees tenslotte nog op het huidige tekort aan bouwmate rialen, in het bijzonder aan bak stenen. In dit verband pleitte hy voor zoveel mogelijk baksteenbesparende bouwconstructies. Advertentie FILTER BLEND CIGARETTES Na drie dagen besprekingen President Kennedy en Bondskanse lier Adenauer hebben gisteren in een communiqué meegedeeld, dat zy het eens zyn over de grondslagen voor een vreedzame oplossing van de Ber- lijnse crisis door onderhandelen, „in dien er redelijkheid is aan de kant van de Sowjet-Unle". Zij zijn het eens over de maatregelen die geno men moeten worden by het verwe zenlijken van dit doel op een wjjze, die in overeenstemming is met de rechtmatige belangen van alle be trokken partijen. Tenslotte waren de beide staatslie den het eens over de noodzaak van handhaving en vergroting van het vermogen der NAVO om het hoofd te bieden aan elke militaire ontwik keling. De besprekingen hebben drie da gen geduurd. De president en de kanselier zijn vastbesloten „het voortbestaan van een vry en krachtig leven" voor de Beriynse bevolking te verzekeren. Het overleg zal worden voortgezet door de reeds aangekondigde bespre kingen tussen dr. Adenauer, premier Macmillan en president De Gaulle en worden besloten op de vergadering Gouverneur Rockefeller en rijn zouden de kansen tegen elkaar heb- dochter Mary hebben gistermiddag ben afgewogen waarbij er een fifty- met de Dakota, waarmee naar j fifty kans was, dat Michael of Was- Merauke vlogen, een lange rond-slng behouden zouden blijven. Was- ..hi.a sipg Mu voorts gezegd hebben dat vlucht gemaakt boven het gebied waar Michael Rockefeller vermist wordt. Vanochtend hebben zR in ge zelschap van dr. De Bruyn (adviseur bevolkingszaken) met een Beaver (eenmotorig water vliegtuig je) weer aan het zoeken deelgenomen. Tot nu toe is nog geen spoor van de vermiste jongeman gevonden. Het is niet bekend hoe lang gouverneur Rockefeller in Merauke zal blijven. Toen gouverneur Platteel hem gis teren in Sentani een kaart van het betrokken gebied toonde en hem toonde in welk deel van Nieuw-Gui- nea dit gebied zich bevond, schrok hij van de grote afstanden. De geredde ambtenaar van bevol kingszaken, Wassing, gaf de Ameri kaanse gouverneur vanochtend een verslag uit de eerste hand van zijn ervaringen. Het is nog niet bekend, wanneer Wassing naar Hollandia vertrekt. Wassing zou gezegd hebben, dat er geen sprake was van een menings verschil tussen hem en Michael. Zij SHW SfijjjSi Pw? SSgtt mêê1 Ups il SU IIP - IBBIHBIP flllll V r» Üff De Rijnsburgse ulo heeft bin nenkort een eigen onderkomen. De opening van het houten ge bouw, dat aan de Graaf Floris- laan verrijst, zal n.l. in december of januari plaats hebben. De eersteklassers (de school telt namelijk al 50 leerlingen) be hoeven dan niet langer van de gastvrijheid van de Wilhelmina- school gebruik te maken. Een bundeling van protestants christelijke krachten heeft tot de op richting van deze school geleid. Dat dit niet zonder moeilijkheden gepaard ging, daaraan herinnerde de voor zitter van de vereniging van de Chr. Nat. School, de heer S. Leenheer, op de gisteravond gehouden ledenverga dering. Moeilijkheden met de huis vesting en het aantrekken van goede leerkrachten, hebben tot dusver de meeste aandacht gevraaed. Het eerste probleem werd met behulp van het gemeentebestuur uit de weg geruimd. Wat het aantrekken van goede leer krachten betreft, daarin is het be stuur ook geslaagd. Het hoofd van de nieuwe school is de heer C. van Zand wijk. De beer A. van Blokland is on derwijzer. Twee bijzondere leerkrach ten zullen de gymnastiek- en hand werklessen verzorgen. De nieuwe school bevat twee loka len en een hoofdenkamer. De leer lingen krijgen gymnastiekles in het gemeentelijk gymnastieklokaal. Nadat de secretaris, de heer P. Paauw, zijn Jaarverslagen had voor gelezen en de penningmeester, de heer Jac. Vianen, had meegedeeld, dat het er met de kasgelden niet zo slecht voorstond, hield het nieuwe schoolhoofd een lezing over het on derwijs in de moderne talen. Hij wees op de noodzaak voor Nederlan ders om vreemde talen te leren spre ken. Tevens gaf hy een korte samen vatting van de verschillende metho den die er zijn, om zich een taal eigen te maken. WENS VAN INDONESIË: Papoea's als goeverneur In een gesprek met de NTS, dat gisteravond werd uitgezonden, heeft de heer Jouwe gezegd dat een In donesische vertegenwoordiger bij de VN, Soekardjo, had aangeboden hem en zijn collega's gouverneur van Nieuw-Guinea te maken indien het gebied aan Indonesië zou worden overgedragen. (De N-Guinea-raads- leden Jouwe, Womsiwor en Tanggah- ma zijn als adviseurs van de Ne derlandse VN-delegatie in New York). Twee dagen tevoren, zo vervolgde de heer Jouwe, had de in Indonesië wo nende Papoea Johan Dimara dit voorstel reeds aan de heer Womsiwor gedaan en tenslotte herhaalde een Indonesische adviseur bij de VN, Soe- goro, dit aanbod aan de heer Tang- gahma. „Toen alle drie het aanbod hadden afgewezen, verklaarden de Indonesiërs Nieuw-Guinea gewa penderhand te zullen aanvallen" al dus de heer Jouwe. Hij zei dat de Papoea's inmiddels de delegaties van enkele jonge Afri kaanse landen duidelijk hadden ge maakt dat zij evenals deze Afrikaan se staten hun vrijheid wensen. „Er is geen kwestie van dat wij Indone sië haten. Misschien zal Indonesië na onze zelfbeschikking een van onze vriendelijkste buurstaten worden", hij vermoedelijk niet ln staat zou zijn het land te halen. Aanvankelijk had de Kon. Marine het zoeken met vliegtuigen gestaakt omdat men het onwaarschijnlijk achtte, dat Iemand, die zondagoch tend te water ging, er zich nu nog levend in zou bevinden, maar op ver zoek van de gouverneur van Nieuw- Guinea, dr. Platteel, opnieuw een Neptune-vliegtuig heeft ingeschakeld. In de moerassen aan de kust wordt het zoeken voortgezet onder leiding van de residentie van zuidwest-Nw.- Guinea, met behulp van plaatselijke krachten en Beaver-vliegtuigen. (Foto L.D./Holvast) zo besloot de heer Jouwe. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 22 november. C.V Centrale Aalsmeerse Velling G.A. Gerbera per stuk 65-95. Bouvardia 45- 66. Euphorbia 90-140, Chrysanten gr. bl. 45-69. ld. kl.bl. 25-37. Amaryllis p kelk 40-70. Fresia per bos 100-160, Cy clamen 110-170, Asp. Plumosus 80-150 Chrysanten 90-125. BOSKOOP, 22 nov. „De Boskoop- se Veiling". Offmann 130, Butterfly 280-260, Duisburg 380-260, New Yorker 780-620-520, Pechtold 190-290, Aria 110-75, Fire King 170-290. Nymph 220- 150, Sweetheart 230-170, Pernettyaplant 150. gemengd 210-130, rood 180-130, wit 120-190, Troschrysanten 111a 115-90 geel 85-100, brons 65-85-105. wit 110- 90, Amerika (tros) 100-65, ld. geplo zen 14-18. GOUDA, 23 november. Kaasmarkt Aangevoerd 52 partijen kans. eerste kwaliteit noteerde f 2.24-2.32. tweede kwaliteit f 2.20-2.23 en extra kwaliteit f 2.33-2.45. alles per kg. Handel flauw KATWIJK AAN DEN RIJN. 22 nov. Groenteveiling: waspeen per kist Al 5.00-6.80, A2 3.90-6.20, Bl 5 40-7.20, B2 2 30-3.70. Cl 3 50-4 90. breekpeen per kist 4 00, andijvie 10.00-34.00. groene kool 7.00-17.00. gele kool 10.00-14.00. rode kool 8.00-14.00, boerenkool 20.00- 26.00, spruiten opgeschoond 54.00-57.00 feschoond 59.00-76.00. uien per kist .00-4.80, idem per 100 kg 25 00-26.00, Erel 15.00-24.00, kroten per kist 4 00. nolselderle p. 100 st. 2.00-9.00. bloem kool per 100 st. B2 48.00-52.00, Cl 34.00-50.00, C2 15.00-27.00. Aanvoer waspeen 47.000 kg, waarvan 20.000 kg voor export en 12.000 kg voor de Industrie werd verkocht. LISSE, 22 november. Plantgoed- velling. Prijsnotering van de gehouden plantgoed velling door de Coöp. Bloem- Dollenvelllng H.B.G. TULPEN (fijn) 150. Madame Lefeber neden zift 10) 115, Hlldegarde Couleur Cardinal 95. Nlphetos 110. Brilliant Star 100, Prinses Beatrix 130 Van der Eerden (f(jn) 90. Aureola (fijn) 240. Athleet 90. Edith Eddy 135. Roland 170, Clara Butt 50. Sulphur Cloud 130. Van der Eerden 130, Gene raal de Wett 140, Bellona (zaad) 150, Golden Eddy 200, Utepla 80. van de ministers van Buitenlandse Zaken en van de NAVO-minlster- raad, die medio december ln Parijs worden gehouden. Adenauer en Kennedy hebben vastgesteld, dat er een grote mate van overeenstemming bestaat over de problemen en de behandeling er van. Het uiteindelijke doel, aldus het communiqué, blijft de hereniging van Duitsland. Dit doel kan worden be reikt .zonder gevaar voor de recht matige belangen van de Sowjet-Unle en Duitslands buurlanden." De Russische beschuldigingen aan het adres van Bonn worden van de hand gewezen. De nadruk wordt nog eens gelegd op het defensieve karak ter van de NAVO. Volgens diplomatieke waarnemers hebben Kennedy en Adenauer hun houding tegenover onderhandelingen tussen Oost en West blijkbaar in overeenstemming gebracht. De waar nemers geloven dat, als De Gaulle ook bereid is, de weg nu vrij is voor ee nbesprekinig (begin volgend jaar) van de Beriynse kwestie door Ame rika, Frankryk, Engeland en de Sowjet-Unie. Kamer akkoord Meer steun voor Zuitlerzeevi8ser8 (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gisteren een punt gezet achter een lange ly- densgeschiedenis, door haar zegen te geven aan een wyziging van de uit 1925 daterende Zuiderzeesteunwet. Aanleiding tot het desbetreffende wetsontwerp dat zonder hoofde- ïyke stemming werd aangenomen waren het voortschrijden van de in poldering van het IJsselmeer en de mede daardoor veranderde omstan digheden voor de betrokken vissers. De kring van belanghebbenden wordt nu uitgebreid met de IJsselmeervis- sers, die zyn geboren in de jaren 1907 tot en met 1912. Zy moeten in 1950. 1951 of 1952 houder van een visvergunning zyn geweest of wel gedurende lange tyd als knecht of binnenschipper hun brood hebben verdiend. Zy, die „afvloeien" krygen ten hoogste een tegemoetkoming van f 250,- per maand. Medeschippers, die geen vergunninghouder zyn, zullen op dezelfde voet als vergunning houders worden behandeld. Vissers die er voor hun zestigste jaar mee ophouden, zullen andere passende arbeid moeten zoeken In de Kamer heerste dankbaarheid, dat de verouderde wet nu eindeiyk werd herzien, maar voldaan was men niet. Minister Korthals zelf erkende trou wens ook volmondig, dat deze her ziening mensenwerk was geweest en dus niet feilloos. per hlBeauty of Volendam Lustige Wltwe (zaad) 100. efeber 55, Red Giant (be- o ■TU^PEN zlft 10 Per 100: Bartlgon 3.70, Carrara 4.10, China Pink 3 60, El- mus 4 90. Golden Harvest 5.75, Golden Measure 4.—. Kleurenpracht 3.50, Or Favourite 3.70. Piccadilly 4.45, Pink Glow 4.Rose Copland 4,Vlam menspel 3.65. Van der Eerden 5.—. White Giant 4.30. William Copland 3 75 Yellow Giant 5.50. RIJNSBURG, 22 november. Bloe menveiling Troschrysanten: Bacchus 90-110. Joseph 100-115, Golden Sail 100-120. Criterion 140-150. Thelma 105 -115-120, Ossl Beauty 135-140. Jacob Maas 120, Little American 100-110, Narcissen. Helloe 135. Early Glory 135- 140, Fresia's: Golden Yellow 130-140, Buttercup 85-100. Snow Queen 95-105 per bos; Anjers. Mac Arthur 29.00- 32.00, Flamingo 28 00, Sim Red 28.00- 32.00, Sim wit 2800-32.00. Sim roze 40.00-46.00. RIJNSBURG, 22 nov. Groentevei ling: waspeen A 20.00-28.50 per 100 kg B 29.00-32.50, groene kool 16.00-19.00, uien 18.00-20.50, gele kool 5.00-11 20, rode kool 6.10-9.50, prei 22 00-23 00 boerenkool 17.00-19.00, and(Jvle 31,00- 35.00. peterselie 9.00-15.00 per bos, ra dijs 5.50, bloemkool 16.00-37.00 per 100 TER AAR. 22 november. Groente veiling: witlof 1 86-1.03. ld. 2 62-87. ld stek 13-40. kassn(]bonen 1.86. groene kool 13-16. ld. B 10-12, witte kool 3-4, andijvie 18-19, id B 10-12. glasandljvle 50-51. spruiten 51-68, ld. afwijkend 29- 40, ld. stek 17. prei 23-25, ld. B 14. waspeen 23-25, boerenkool 16, uien 20- 21 kroten 15 alles per kg Tomaten binnenland: A 1 20-2.55, ld. B 120- 2 85. C 1.20-1.60 alles per bakje van 6 kg. Knolselderij 10-13 per stuk. selderij 1 6 per bos. boerenkool 90-1.80 per kist Druiven 2.08-2.20 per kg.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9