Bouw van 260 woningen in de Meerburgerpolder OLIFANTEN IN „MINERVA" Voorstellen aan Leidse raad Woningen voor alleenstaanden, bejaarden en grote gezinnen Lector dr. L. Bosch sprak over verband tussen kanker en virus Prof. mr. Rijpperda Wierdsma Commandeur Huisorde Oranje Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 22 november 1961 Tweede blad no. 30510 Van de zijde van de provinciale directie werd evenwel medegedeeld, dat een spoedige beslissing tot gun ning op een daartoe strekkend ver zoek niet van de minister is te ver wachten, omdat het onderdeel van de 172 woningen tot het contingent 1962 behoort en de minister de prijs ontwikkeling gedurende de eerstko mende maanden wenst af te wach ten. Om de realisering van de 88 woningen, te bouwen ten laste van het contingent 1961, zeker te stellen, is opnieuw met genoemde bouwbe drijf overleg gepleegd. Het is bereid op basis van het totale bedrag voor de 260 woningen de 88 woningen (12 bejaarden-woningwetwoningen en 76 A-premiewoningen) te bouwen als een afzonderlijk plan, voor een bedrag van f 1.326.000,- op voorwaar de, dat voor de bouw van de 172 overblijvende woningwetwoningen te zijner tijd aan hem preferentie zal Zoekt V een GOUDEN ARMBAND voor f 70.— en f 100. Of f 300 en f 400.—. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Grote keuze in alle prijzen. Officiële publikatie INSTELLING WACHTVERBOD EN INTREKKING Uit contingent 1961 kunnen direct 88 woningen worden gebouwd Met nog nauwelijks een vermoeiende begrotingsbehandeling achter de rug komt de Leidse raad maandagmiddag a.s. wederom bijeen. Het belangrijkste voorstel, dat de raad deze middag te behandelen krijgt is de bouw van 260 woningen in de Meerburger polder. Acht-en-tachtig van deze woningen kunnen direct uit het nog beschikbare contingent-1961 worden gebouwd. Het plan, naar een ontwerp van architect H. C. P. Nuyten te Den Haag, omvat de bouw van twaalf bouwblokken. De eerste zes blokken worden uitgevoerd in drie woonla gen met een onderhuis, de volgende drie in vier woonlagen met een onderhuis en de laatste drie in twee woonlagen. In de onderhuizen zijn in totaal 2If garages en 6 verhuur bare ruimten ontworpen. Het gehele complex bevat 12 woningen voor alleenstaanden, 32 bejaardenwonin gen, 72 tweeslaapkamerwoningen, 132 drieslaapkamerwoningen en 12 vijf slaapkamerwoning en. Volgens B. en W. is de architect er in geslaagd een zowel uit steden bouwkundig als uit woontechnisch en estetisch oogpunt alleszins aan vaardbaar bouwplan te ontwerpen. Splitsing in gedeelten Als gevolg van de toewijzingen, welke voor het jaar 1961 aan Lei den zijn verstrekt, namelijk 255 wo ningwetwoningen en 75 A-premiewo ningen te bouwen door de woning bouwverenigingen, zal het bouwplan in gedeelten moeten worden gesplitst. Van het contingent voor 255 woning wetwoningen waren reeds 27 opgeno men in het in 1960 in uitvoering geko men plan van 130 flatwoningen, het eerste complex van de Protestant Christelijke Woningbouwvereniging, terwijl het restant van 228 wonin gen dit jaar werd gerealiseerd. Ook dit laatste complex werd aan boven genoemde vereniging toegewezen. In dat plan zijn 36 bejaardenwoningen opgenomen, welke voor de toewijzing van het contingent voor 25 wonin gen worden gerekend. Om de 11 wo ningen niet verloren te laten gaan, zijn in het complex van 260 wonin gen 12 bejaardenwoningen opgeno men. De 12-bejaarden-woningwetwonin- gen zijn bestemd voor de Woning bouwvereniging „De Eendracht" terwijl de 172 woningwetwoningen voorlopig op naam van de gemeente zullen worden gebouwd. Op 30 juni j.l. zijn beide plannen ter goedkeu ring aan de hoofdingenieur-directeur van de volkshuisvesting en de bouw nijverheid toegezonden, terwijl op deze datum eveneens de aanvragen om toekenning van een premie uit 's Rijks kas aan de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid zijn toegezonden. Bouwkosten bijna 4 miljoen Inmiddels is omtrent de tijdstip pen van aanbesteding overleg ge pleegd met de hoofdingenieur-direc teur. Gezien de herhalingselementen, die het gehele plan bevat, is het van de aanvang af de bedoeling van Col lege geweest het plan in zijn geheel aan te besteden, opdat de gunstigste prys zou worden verkregen. In over leg met de provinciale directie is aan D. J. Lucas' Bouwbedrijf te Rijswijk een prijsopgaaf gevraagd. Na moei zame onderhandelingen en nadat verschillende bezuinigingen in het plan zijn aangebracht, heeft ge noemd bouwbedrijf een prijs bedon gen van f3.900.000,-. worden verleend op basis van de to tale aanneemsom van f3 900.000,- be houdens goedkeuring van de minister. Het college heeft hiertegen geen be zwaar, hoewel B. en W. nog steeds hopen op toestemming tot gunning van het plan als één geheel. B. en W. hebben de minister verzocht het col lege machtiging tot gunning van de 12 bejaardenwoningetn en zo moge lijk ook van de 172 woningen te verlenen. De huren De gemiddelde weekhuur van de bejaardenwoningen zal plm. f 13,- bedragen, die van de 172 woningen plm. f 17,70. In deze bedragen zijn begrepen de vergoedingen voor de centrale radio- en televisie-installa tie en voor de gasgeisers, terwijl voor eventuele risico-verrekening f0,25 in de huur is opgenomen. Boven de ge noemde huurbedragen zullen de huurders wekelijkse bijdragen ver schuldigd zijn voor het onderhoud van de centrale installatie, van de geisers en van de gemeenschappelij ke tuinen, alsmede voor het schoon houden en voor de verlichting van de gemeenschappelijke trappenhui zen. De gemiddelde maandhuur van de premiewoningen zal plm. f 75,- be dragen. In deze maandhuur zijn de hiervoor genoemde vergoedingen niet begrepen. DE FINANCIERING Zowel voor de grond- als voor de bouwkosten verstrekt het Rijk voor schotten. Het college dient te worden gemachtigd de nodige rijksvoorschot ten, alsmede de toe te kennen rijks bijdragen, aan te vragen en te aan vaarden. Ten aanzien van de 12 be jaardenwoningen zullen deze voor schotten en bijdragen aan de Wo ningbouwvereniging „De Eendracht" moeten worden toegekend terwijl de voor de bouw nodige grond aan deze vereniging moet worden verkocht voor een bedrag van f21.600,-. De kosten van de geisers zullen door de gemeente moeten worden ge financierd. Dit betekent, dat voor 184 geisers een bedrag van f31.280., beschikbaar dient te worden gesteld. De financiering van de stichtings- kosten, verminderd met de rijkspre mie, van de 76 woningen geschiedt door de woningbouwverenigingen. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft als eis gesteld, dat de verenigingen zelf over 10 van de nodige gelden moeten be schikken. De gemeente mag zich tot ten hoogste 90 van de netto- stichtingskosten, welke voor de 26 woningen op f 476.400,- en voor de 50 woningen op f 954.600,- worden geraamd, voor de door de woning bouwverenigingen onder hypothecair verband te sluiten geldleningen ga rant stellen voor betaling van rente en aflossing. Bouwen in Houfkwortier In de zitting van 11 mei 1959 heeft de raad ten behoeve van het bouw rijp maken van terreinen ter reali sering van het partiële uitbreidings plan „Leiden, Houtkwartier-Noord" en de uitvoering van de daai-mede verband houdende werken de nodige gelden beschikbaar gesteld. Hierin was begrepen een bedrag van f 43.000 voor de aanleg van een stamriool in de Ka gerstraat en in een gedeelte van de Zweilandlaam, tussen de Ka- gerstraat en de Poelwetering. Toentertijd bestond het voorne men de riolering van het Houtkwar tier aan te sluiten op de rioolwa- terzuiveringsinrichting Noord via de Haarlemmerweg en de Maresingel en die van het gebied ten noordwesten van de Poelwetering, met inbegrip van het Morskwartier, aan te slui ten op deze inrichting via het Rijns- burgerviaduct, de Stationsweg de Rijnsburgersingel en de Maresingel. Bij nadere overweging verdient het aanbeveling het plan van de riole ringen te wijzigen in dier voege, dat de genoemde rioleringen worden aangesloten op het in de Kagerstraat te leggen stamriool, hetwelk met de rioolwaterzuiveringsinrichting Noord in verbinding zal worden gebracht via het stamriool in de Zweilandlaan en een zinker in de Haarlemmertrek vaart. Daartoe dient het oorspronke lijk in de Kagerstraat en in de Zwei landlaan geprojecteerde stamriool te worden vervangen door een groter en dieper gelegen riool, hetwelk zal wor den doorgetrokken tot de Mariën- poelstraat. Hoewel hiermede naar raming een bedrag van f 329.000,- gemoeid zal zijn, zal deze wijze van aansluiting te zijner tijd een finan cieel voordeel opleveren, hetwelk te gen de uitgave opweegt. De bouwterreinen in het Hout kwartier-Noord zijn in november en december 1959 opgehoogd door mid del van opspuiten met zand uit het Zweiland. In verband met eep te verwachten klink van de ondergrond is het zand met een aanzienlijke overhoogte opgespoten. De consolida tie van de boven het vaste zand ge legen slappe lagen is echter thans reeds zover voortgeschreden, dat nog een extra hoeveelheid zand nodig zal zijn om de terreinen op het juiste peil te brengen. De kosten daarvan worden begroot op f 45.000,- De bovengenoemde kosten, te we ten f329.000,- plus f45.000- is f374.000.- komen ten laste van het Grondbedrijf. In verband met het vorenstaande ware volgens B. en W. het bij raads besluit van 11 mei 1959 voor het bouwrijp maken van terreinen in het Houtkwartier-Noord beschikbaar ge stelde krediet ad. f 1.133.500.- te verhogen met f374.000,- Café „De Vdk" Zoals bekend heeft de raad onlangs besloten tot de onteigening van per celen san de Morssingel, het Pieter Huibertshof, de Rijnsburgersingel en de Stationsweg, teneinde de uitvoe ring van het Wederopbouwplan Lei denStationsplein en omgeving mo gelijk te maken. Tot de te onteige nen percelen behoort het aan de Sta tionsweg gelegen café „De Valk", eigendom van De Rutten's Bierbrou werij „De Zwarte Ruiter" te Rotter dam. Het bedoelde perceel is thans langs de Stationsweg aan beide zijden in gesloten, doch zal na de verwezenlij king van het wederopbouwplan op de hoek van die straat en de (alsdan ver nieuwde) Rijnscburgersingel zijn ge legen. Het perceel is nauw betrokken bij de realisering van de nieuwe be bouwing langs de Morssingel. Omdat hieromtrent nog niets naders bekend was en derhalve nog niet kon worden beoordeeld, of en in hoeverre de ge meente over het perceel zal moeten kunnen beschikken, werd het geheel in het onteigeningsplan opgenomen. Inmiddels is gebleken, dat het mo gelijk moet worden geacht, dat de ge meente met de eigenares tot over eenstemming zal komen over een voor beide partijen aanvaardbare oplos sing, waarbij de bestaande bebouwing welke grotendeels voldoet aan het wederopbouwplan, voor zoveel moge lijk gehandhaafd zal kunnen blijven. In dat geval zal een onteigening ach terwege kunnen blijven. Teneinde het tot stand komen van een min nelijke regeling niet te bemoeilijken door een dreigende onteigening, ver dient het volgens B. en W. bij na dere overweging aanbeveling om de reeds aangevangen onteigeningspro cedure ten aanzien van het onder havige perceel alsnog te beëindigen. Mocht later blijken, dat het nochtans uitgesloten is om met de eigenares tot een vergelijk te komen, dan zal een onteigening, tenzij van het ge hele perceel, hetzij van een gedeelte daarvan, opnieuw ter hand kunnen worden genomen. Uitreiking hoekje „Burgerschap en Burgerzin" Aan de deelnemers van de Burger- dagen, die werden georganiseerd door de Politieke Jongeren Contact Raad voor hen, die voor het eerst aan de verkiezingen mochten deelnemen, en plachten te worden gehouden vóór de verkiezingen, werd namens het ge meentebestuur het boekje „Burger schap en Burgerzin" uitgereikt. Het aantal deelnemers aan deze Burger- dagen is echter dermate gering, dat slechts een klein percentage van hen, die voor het eerst aan de verkiezin gen mochten deelnemen, in het bezit kwam van dit boekje, dat tot doel heeft de belangstelling voor de pu blieke zaak te stimuleren. Teneinde alle jonge kiezers in staat te stellen van de inhoud van dit boekje kennis te nemen, achten B. en W. het wenselijk over te gaan tot het zenden van dit boekje aan alle in gezetenen op hun 23e verjaardag. In het boekje zullen naast een voorwoord van de burgemeester vier pagina's met foto's van Leiden wor den opgenomen. Aan het verspreiden van deze uit gave onder de jonge kiezers is per jaar een bedrag van ongeveer f 2600 gemoeid. Lening van 4'/2 miljoen B. en W. stellen de raad voor om drie geldleningen tot een totaal be drag van f 4.500.C00 aan te gaan tegen een rente van 4% Voorts komen in deze zitting de volgende voorstellen aan de orde: aan te kopen, in het belang van de volks huisvesting, het perceel grond, gele gen nabij de Haagweg in het ver lengde van de Ter Haarkade, groot 505 m2; idem een perceel grorids 505 m2, voor een bedrag van rond f 1.312,50; idem een perceel grond, gelegen aan en nabij de Rijn- Schie- STOPVERBOD IN DE HAARLEMMERSTRAAT Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten een wachtver- bod vast te stellen voor de Haarlem- nierstraat en in te trekken het stopver bod in deze straat tussen het Haven plein en de Pelikaanstraat aan de z(jde van de even huisnummers. Afschriften van dit besluit zijn ver zonden aan de Hoofdingenieur-Direc teur van de Rijkswaterstaat ln Zuid- Holland, aan de door de minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen verenigingen, behartiging van verkeers- belangen ten doel hebbende, en aan Gedeputeerde Staten van Zuld-Hol- iand. Sociëteit Minerva heeft de loop der jaren ontelbare vreemde wezens gehuisvest, zowel op twee als op vier onderdanen. Er is op dat gebied nauwelijks iets nieuws meer te bedenken, maar toch willen wij niet onvermeld laten, dat gisteren drie olifanten hun (moeizame maar geslaagde) intrede deden in de sociëteit. Wij betwijfelen sterk of het hier een primeur geldt, vooral ook omdat dikhuiden in Minerva be paald geen unicum vormen. Toch was het een op zienbarende gebeurtenis, die vanzelfsprekend ook buiten de sociëteit de nodige aandacht trok. Tijdelijk in surprise-verpakking De olifanten, geleend van een circus, kwamen de festiviteiten opluisteren van de inauguratie van de eerstejaarsclub Des Indes. Naar verluidt waren de dieren voor dit uitstapje grondig verzekerd, maar de sociëteit zelf had geen bijzondere maatregelen ge troffen om eventutele schadelijke gevolgen van het experiment op te vangen. Nu ja, wat kan er eigenlijk nog voor zware schade aangericht worden in de zalen, die ten dode opgeschreven zijn? Deze foto toont de drie dikhuiden in de ongewone omgeving van de conversatiezaal. (Foto LD-Holvast) Openbare les eerste buitengewone lector In het Groot Auditorium aanvaardde dr. L. Bosch gistermiddag het ambt van buitengewoon lector in de biochemie aan de Leidse Universiteit met een openbare les onder de titel „Kanker en virus". Dr. Bosch is de eerste buitengewone lector, een functie die moge lijk werd op grond van de nieuwe wet op het wetenschappelijk anderVijs. Dr. Bosch is reeds enige jaren verbonden aan het Nederlands Kankerinstituut en blijft daar zijn wetenschappelijk onderzoek voortzetten. In zijn openbare les vroeg dr. Bosch aandacht voor de functie van viren bij het ontstaan van kanker en voor de hypothese, dat alle vormen van kanker, ook voorkomende bij de mens, hun ontstaan danken aan een virus. Yele vormen en vele factoren Dr. Bosch wees er op, dat een zeer grote veelheid van factoren en invloeden van invloed gebleken is op het ontstaan van kanker, en dat kwaadaardige gezwellen in uiteenlo pende vorm en op uiteenlopende plaatsen in het lichaam kunnen voorkomen. Men heeft zich zelfs wel de vraag gesteld, of de vele vormen van kanker wel als één universeel ziekteproces zijn op te vatten. In het begin van deze eeuw werd reeds geconstateerd dat verschillen de vormen van kanker waarschijn lijk door een virus zouden worden overgedragen, en het onderzoek van de laatste jaren heeft op steeds over tuigender wijze aangetoond, dat kan ker inderdaad bij proefdieren kan worden opgewekt door een virus. Te vens is echter uit verschillende waar nemingen komen vast te staan, dat kanker niet als een besmettelijke ziekte moet worden opgevat. Proefdieren die samen gehuisvest zijn brengen slechts bij uitzonde ring het kanker verwekkende virus op elkaar over via contact of an derszins, terwijl bij de mens van een dergelijke besmetting in het geheel geen sprake is. Het virus wordt ech ter wel overgedragen on de nakome lingschap, ln een vorm die slechts begrepen kan worden in het lichJt van de moderne biochemie en gene tica. Voorts hangt net van zeer be paalde omstandigheden af, of de na komelingen die behept zijn met het kade, groot ongeveer 165 m2 voor de prijs van f 10.- per m2, benevens een vergoeding van f 1.500 in totaal in de ten laste van de verkoopster komende kosten van het verwijderen van twee op de aan te kopen grond staande autoboxen en het maken van een ter reinafscheiding op de nieuwe per- ceelsgrens; idem het huis met erf, staande en gelegen aan de Waard- gracht no. 116 voor een bedrag van rond f2.800; het brengen van een wijziging in de Legesverordening ep in de Verordening regelende de ver goedingen voor het gebruik of genot van niet voor de openbare dienst be stemde gemeentewerken enz.; aan de Onderwijsstichting „St. Bonaventura" te verkopen het gedeelte oeverstrook van de Poelwetering, groot ongeveer 150 m2 voor de prijs van f 0,20 per m2; ten behoeve van de voortgezette inrichting met speel- en ontwikke lingsmateriaal en meubilair van de openbare kleuterschool „De Klaproos" een krediet van f3.575 beschikbaar te stellen; met de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten overeen te komen, dat het krediet in rekening courant voor het jaar 1962 wordt vastgesteld op f3.500.000; voor het jaar 1962 met de Nederlandse Mid- denstandsbank N.V., kantoor Leiden, een rekening-courant-overeenkomst aan te gaan, de mogelijkheid bieden de tot rentegevende belegging van gemeentegelden en tevens tot opne ming van gelden tot een maximum bedrag van f500.000; het treffen van een regeling t.a.v. de exploitatiever goeding bijzondere kleuterscholen over 1960; idem voor het aangaan van kasgeldleningen gedurende 1962 en het aangaan van een deposito-over- I eenkomst om overtollige kasgelden rentegevend te beleggen. BENOEMINGEN In verband met de vorming van een tweede leerjaar aan de cursus voor aanvullend individueel lager technisch' onderwijs, verbonden aan de gemeentelijke bedrijfstechnische school, stellen B. en W. voor de heer F. S. Vermeulen, leraar vaktekenen aan deze school, te benoemen voor de periode van 1 augustus 1961 tot en met 31 juli 1962; idem mej. M. J. Kraai tot onderwijzeres aan de open bare school voor buitengewoon lager onderwijs, verbonden aan het Pedolo gisch Instituut. Dr. L. Bosch virus werkelijk kanker ontwikkelen. Factoren, die men reeds eerder had leren kennen als kanker verwekkend, zoals bepaalde chemiscne verbindin gen, radioactieve stralen en andere oorzaken, kunnen een z.g. sluime rend virus activeren en tot de vor ming van kwaadaardige gezwellen aanleiding geven. Dr. Bosch besprak de hypothese dat alle vormen van kanker, inclu sief die voorkomende by de mens, Collecte voor nazorg t.b.c-.patiënten Zaterdag houdt de Vereniging tot Behartiging der Belangen van T.B.C.- patiënten haar jaarlijkse Nazorg-col lecte ten bate van de patiënten, die na hun herstel niet meer in hun oude vak mogen terugkeren. Een totale omscholing is dan vaak de enige ma nier om te voorkomen, dat deze ex- patiënten langzaam maar zeker af zakken tot het stadium van moede loosheid. De Nazorgorganisatie bereikt met deze omscholing prachtige resultaten, die tal van oud-patiënten weer in staat stellen voor zichzelf of hun ge zin te zorgen. Daar ook in ons land de tuberculose nog steeds actief is en jaarlijks enkele duizenden nieuwe gevallen worden ontdekt, behoeft het geen betoog, dat ook de Nazorgorga nisatie, het sluitstuk van de t.b.c.-be strijding, zeer veel geld nodig heeft. Daarom doet de vereniging een drin gend beroep op de bevolking van Lei den om de collecte zaterdag royaal te gedenken. Collectanten kunnen zich opgeven bij de heer J. Ober, Drui venstra at 42 (tel. 26394) of za terdagmorgen van 9 uur af in „De Kleine Burcht", Nieuwe R\jn 19, Leiden. hun ontstaan danken aan een vi rus. Hierbjj werd er de nadruk op gelegd, dat het begrip virus verkeer de associaties kan oproepen en dat de consequenties van deze moderne en zeer aantrekkelijke hypothese ge heel verschillen van de voorstellin gen die men zich doorgaans in niet vak-wetenschappelijke kringen daar over vormt. Hoewel de kermis op deze terrei nen nog slechts zeer fragmentarisch is. dwingt de ontdekking dat viren verantwoordelijk gesteld kunnen worden voor de vorming van kwaad aardige gezwellen het hedendaags kankeronderzoek tot een nieuwe strategie. Allereerst zal het. nodig zijn oncogene viren in zuivere toestand te isoleren teneinde hen beter te kunnen karakteriseren. Hoewel de experimentele moeilijkheden nog groot zijn, zijn er op dit terrein toch reeds enkele opmerkelijke vorderin gen gemaakt. De ontwikkeling van een succesvolle chemo-therapeutische behandeling van kanker kan voorts slechts dan verwezenlijkt worden, in dien het biochemisch onderzoek één of meer essentiële verschillen weet op te sporen tussen de stofwisseling van de normale snelgroeiende weefsels en die van de kwaadaardige gezwellen. Dr. Bosch besloot zijn openbare les met de gebruikelijke toespraken en recipieerde tenslotte in de ont vangstzaal! van de Academie Hare Majesteit de Koningin de Huisorde van Orartie. Prof off nt-n-F - I V r>- ,1 n_1 xw heeft prof. mr. J. V. Rijpperda Wierdsma, oud rector-magnifi- cus van de Leidse universiteit, PREDIKANT GAAT HUWELIJKEN VOLTREKKEN In die thans nog bestaande vaca ture ln de functie van ambtenaar van de Burgerlijke Stand uitsluitend be last met het voltrekken van huwe lijkenstellen B en W. voor te benoe men ds. I die Tombe alhier. in verband met het beëindigen van de studie van Prinses Bea trix benoemd tot Commandeur in Titan gelanceerd De Amerikaanse luchtmacht heeft dinsdagavond met succes een exem plaar van de tweedelige Titan-raket gelanceerd. De raket kwam in het achtduizend kilometer verder gele gen doelgebied terecht. Dit was de eerste maal, dat een Titan door een onderdeel der strijd krachten werd gelanceerd. De vorige lanceringen werden door burgerper soneel verricht. Rijpperda Wierdsma, hoogleraar in het staats- en administratief- reeht heeft in sept. j.l. het recto- laat overgedragen aan prof. Se- venster. Subsidies in 1962 Aan instellingen van weldadigheid B. en W. stellen de raad voor om in het jaar 1962 aan elk van de vol gende instellingen het bij haar naam vermelde subsidie toe te kennen- Vereniging tot bestrijding der Tu berculose f 16.500; Verenigins Her stellingsoord „de Leidse Buiten school" f. 21.875; Margarita van Cor- tonastich'ting f. 2.000; Vereniging Chr. Jeugdihulp f. 2.000; Stichting Kleuterdagverblijf Margriet f. 42.500; R.-K. Sociaal Charitatief Centrum f. 15.000; Stichting Hervormd Maat schappelijk \Verk f. 12.500; Commis sie voor Maatschappelijk Werk der Geref. Kerk f. 2.800; Prot. Vereniging voor Gezondheidszorg „het Groene Kruis" f. 20.000; R.-K. Vereniging „het Wit-Gele Kruis" f. 20.000; Prot. Chr. Vereniging voor Gezondheids- zore ..het Oranje-Groene Kruis" f. 9.000; Stichting Katholieke Geeste lijke Gezondheidszorg (R.-K, M.O.B.) f. 5.700; Stichting Medisch Opvoed kundig Bureau f. 9.100; Stiohting In terkerkelijke Gezinszorg f. 17.500; Stichting Katholieke Gezinszorg en Gèzimshulp f. 14.000; Commissie voor Maatschappelijk Werk der Geref. Kerk f 6.000; Dr van Voorthuvsen- stiohting f. 12.000; Cornelius Mu-ius- stichting f. 11.000 en Prot. Chr. Stich ting voor de Nazorg f. 3.300. VOORRANG: Alleen NEMEN als er zeker van bent. dat voorrang ook door de ander GEGEVEN wordt

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3