Staatssecretaris mr.Y. weigert meer clan één Schollen uitkering Pleidooi voor een Raad voor de reclame AGENDA RADIO- EN TV-SALARISSEN IN TWEEDE KAMER Rockefeller jr. nog vermist Hogere verwachtingen hij het personeel niet door mij gewekt" REBEL GALVAO NIET WELKOM IN BRAZILIË Welvaart en gerieflijk leven zijn niet immoreel te achten MET EEN ENKEL WOORD LEÏDSCH DAGBLAD WOENSDAG 22 NOVEMBER 1961 Vervolg van pag. I Vervolg van pag. 1 Hoewel het heldere weer gunstig is voor de uitgebreide speurtocht naar de ob» Nieuw-Guinea vermiste Mi chael Rockefeller, zyn ervaren offi cieren in Port Moresby van mening, dat als de jongeman erin geslaagd is de kust ie bereiken, het uiterst moeilijk zal zijn hem vanuit de lucht waar te nemen of hem over land te bereiken. Alleen de Nederlanders hebben enkele malen patrouilles in dit gebied uitgevoerd. Men houdt rekening met de moge- ïykheid, dat Rockefeller jr. de kust heeft bereikt en probeert contact op j te nemen met Papoea's. In Port Moresby in Australisch J Nieuw-Guinea zijn maatregelen ge troffen om vliegtuigbrandstof naar Merauke over te brengen, omdat de voorraden daar slinken. De Kon. Marine in Biak heeft een proef genomen met een marinier, die in het water sprong en zich net als Michael Rockefeller drijvend hield met twee lege benzineblikken. De blikken werden door de radar van een verkenningsvliegtuig opgemerkt. Dit was voor gouverneur Rockefeller enigszins hoopgevend, daar de in het betrokken gebied patrouillerende toestellen niet dergelijke voorwerpen op hun radarschermen hebben waar genomen. Bovendien schijnt Michael niet 15 mijl uit de kust. maar zelfs minder dan 2 mijl van de wal in zee te zijn gegaan. Hij staat bekend als een goed zwemmer. De hoop blijft dus levend, dat het steeds uitgebreider speurwerk hoe moeilijk op zich- i zelf ook alsnog tot een verheugend resultaat zal leiden. Duitse verrassing in Straatsburg De Westduitse minister van Eco nomische Zaken, Ludwig Erhard, heeft gisteren in het Europese par lement in Straatsburg voor een ver rassing gezorgd, door de belofte af te leggen, dat het afsluiten van de eerste fase van de overgangsperiode naar de gemeenschappelijke markt vaa de zes EEG-landen niet zal stranden op de Duitse politiek. Aan gezien het Duitse verzet tegen be paalde punten van de toekomstige gemeenschappelijke landbouwpolitiek van de Euromarkt het voornaamste struikelblok van de overgang naar de tweede etappe vormde, meent men in Straatsburg nu, dat de afsluiting van de eerste fase van de overgangs periode aan het eind van dit jaar verzekerd is. Advertentie Stram en Rhenmatisch? Doe dan toch eens een bloedzuiverende kuur. Met Kroschen Salts. Al tientallen jaren was Kruschen over de hele wereld redder in de nood, in duizenden gevallen van reumatische pijn. Dat komt omdat 't principe waarop Kruschen werkt, de oorzaak van de kwaal aantast en verdrijft. Reumatische pijnen vinden veelal hun oorzaak in de vertraagde wer king van de bloedzuiverende organen. Juist die komen door Kruschens zes minerale zouten weer op gang. 't Bloed gaat weer sneller stromen en wordt gezuiverd van alles wat nu de pijn verwekt. Probeer 't eens met Kruschen (Van onze parlementaire redacteur) Onder grote belangstelling de tribunes waren stampvol heeft mr. Y. Scholten, staats secretaris, van O., K. en W. gistermiddag in de Tweede Kamer de vragen beantwoord, die de heren J. M. Peters (KVP) en mr. M. Vrolijk (P. y. d. A.) stelden over de salarië ring van het personeel van radio en televisie. Het is juist, aldus de staatssecreta ris, dat onderhandelingen tussen werkgevers en werknemers in radio en televisie in de eerste helft van 1961 hebben geleid tot volledige over eenstemming met betrekking tot een herziening van de bestaande salaris- regeling. Naar aanleiding van de daaruit geresulteerde voorstellen heeft het College van Rijksbemidde laars in overeenstemming met het meerderheidsadvies van de Stichting van den Arbeid in een bespreking met de betrokken partijen doen we ten, dat het de voorstellen niet in behandeling kon nemen, voor zover als ingangsdatum van de nieuwe re geling 1 januari 1961 zou gelden, aangezien dit als een zogenaamd openbreken werd beschouwd. Indien mogelijk Het College van Rijksbemiddelaars heeft partijen desgevraagd doen we ten, dat het College op grond van de voor het bedrijfsleven geldende spel regels geen bezwaar zou maken tegen een resultatenuitkering aan het personeel over de jaren 1960 en 1961 van 3 procent per jaar, in zo verre de resultaten over elk dezer ja ren een zodanige uitkering zouden toelaten. Het College heeft partijen erop ge wezen, dat in andere gevallen een en ander dient te blijken uit een ac countantsverklaring, doch dat dit in dit geval een verklaring van het mi nisterie van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, dat het toezicht heeft op de financiering en exploita tie, zou kunnen zijn. De staatssecretaris meende, dat de financiële situatie een hogere uitke ring gedoogde dan een uitkering van 3 procent over elk der jaren 1960 en 1961. Kapitein Galvao, die de vorige week door de Marokkaanse autori teiten was uitgewezen in verband met zjjn activiteit tegen de Portuge se regering, is in Brazilië niet wel kom. Toen hü gisteren per vliegtuig uit Dakar in Rio de Janeiro aan kwam, werd hy door de politie op het vliegveld aangehouden. „Ik blijf liever als gevangene in Brazilië dan als slaaf iti Portugal", aldus verklaarde Galvao gisteravond op het hoofdbureau van politie te Rio de Janeiro, waar hij met zes vol gelingen, vijf mannen en een vrouw, de nacht doorbracht. Het was echter niet de bedoeling van de Brazilianen Galvao gevangen te houden, zij voelden er alleen maar weinig voor hem en zijn metgezellen in het land toe te laten. Het ministe rie van Buitenlandse Zaken droeg de kwestie van Galvao's toelating over aan het ministerie van Justitie. Dit moest nog een beslissing nemen, toen bekend werd dat Galvao en de zes andere toestemming hadden gekre gen om Chili binnen te komen. Zij zouden vandaag uit Rio de Janeiro naar Santiago vertrekken. Ziekenfondspremie in '62: 4.8 procent De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veld kamp, heeft de premie voor de ver plichte ziekenfondsverzekering voor het jaar 1962 vastgesteld op 4,8 Voor het jaar 1961 bedroeg deze pre mie 4,9 Zoals bekend, had de Ziekenfonds raad de minister geadviseerd de pre mis woor 1962 vast te stellen op 4,8 Ander karakter Mr. Scholten echter wees er op, dat de verklaring, waarom in tweede instantie werd gevraagd, een geheel ander karakter droeg dan die in eer ste instantie, waardoor de benade ring van de vragen door de regering in de beide gevallen verschillend diende te zijn. In het tweede geval immers moest nagegaan worden, of inderdaad de resultaten- uitkering verstrekt kon worden op grond van resultaten in de zin van de in het bedrijfsleven bestaande moge lijkheid. Gelet op het karakter der instellingen, die niet op winst zijn ge richt en in feite ook geen winst ma ken, moest die vraag ontkennend worden beantwoord. De financiële positie van de desbetreffende instel lingen was derhalve voor het doel, waarvoor de verklaring werd ge vraagd, niet relevant beantwoord. „Indien in deze aangelegenheid al verwachtingen by het personeel zijn gewekt, dan is dit niet door mij ge schied", zo zei mr. Scholten. Een der gelijke verwachting zou slechts gele gen kunnen zijn in de machtiging tot het indienen van de oorspronke lijke voorstellen bij het College van Rijksbemiddelaars. Bij het verlenen van deze machti ging heeft de staatssecretaris echter onmiddellijk een voorbehoud ge maakt. Niet meer Dit blijkt uit zijn antwoord d.d. 11 september 1961 op de schriftelijke vragen van de heer Roemers, waar in is gesteld, dat de machtiging is verleend, geheel daargelaten in hoe verre de voorstellen in overeenstem ming waren met de door de regering gevoerde loonpolitiek. Een verwijt op dit punt moest mr. Scholten dan ook afwijzen. De staatssecretaris was niet bereid te bevorderen dat vooralsnog twee maal drie procent zou worden uitge keerd. De regering is wel bereid geen bezwaar te maken tegen een eenma lige uitkering van 3 procent van een jaarloon of -salaris met inachtne ming van een minimum van f250. voor gehuwde werknemers. De positie van het radio- en tele- visiepersoneel mede gelet op zijn De filmploeg van de journaal- dienst van de Nederlandse Tele visie Stichting was gisteren in de Kamer aanwezig tijdens de de batten over de salarissen van het radio- en televisiepersoneel. plaats tussen het overheidspersoneel en dat van het bedrijfsleven in moet ongetwijfeld en liefst zo spoedig mogelijk per 1 januari 1962 nader onder ogen worden gezien op de daartoe voorgeschreven wijze. Interpellate Nadat de staatssecretaris de vra gen van de heren Vrolijk en Peters had beantwoord, stelde een aantal leden nadere vragen. Mr. Vrolijk zelf was teleurgesteld en meende, dat de beantwoording ge tuigde van „een ontstellend formalis me". Mevrouw Van Someren-Downer (VVD) wees op de moeilijke omstan digheden, waaronder het radio-en televisiepersoneel moet werken. Moet het loonbeleid hierop niet worden af gestemd? De communist Bakker wees op de mogelijkheid van een staking. De staatssecretaris zei, dat een sta king een zeer ernstige zaak zou zijn en dat hij op voldoende verantwoor delijkheidsbesef by de betrokkenen hoopte. De heer I. Baart (PvdA), die geenszins bevredigd was door het be toog van mr. Scholten, heeft gevraagd staatssecretaris Scholten en minister Veldkamp te mogen in terpelleren over deze kwestie. De Ka mer zou vandaag over het verzoek van de heer Baart beslissen. Advertentie De voorzitter van het Genootschap voor Reclame, jhr. W. van Andringa de Kempenaer, acht het nuttig wanneer in Nederland een pendant zou bestaan van de Amerikaanse „advertising council" (Raad voor de reclame). Alles en iedereen die by de reclame betrokken is zou dan op vrijwillige basis kunnen samengaan en op gezette tijden het totale nationale potentieel der reclame voor een bepaald neutraal doel kunnen inzetten. Het zou dan o.m. mogelijk zijn met betrekking tot de besteding van het „vrye keuze inkomen" educatieve krachten te ontwikkelen teneinde zo verantwoord mogelijke be stedingen te bevorderen". Jhr. Van Andringa de Kempenaer poneerde deze gedachte gistermiddag tijdens een inleiding op de algemene ledenvergadering van de 60-jarige Kon. Bond van steen- en offsetdruk kerijen en fotolithografische inrich tingen. Deze jubileumvergadering, die ih Utrecht werdi gehouden op de zelfde dag als waarop 60 jaar gele den de bond (thans 177 leden) werd opgericht, wordt gevolgd door een feestelyke bijeenkomst op vrydag a.s. in Amsterdam. De gastspreker sprak over de sa menhang tussen welvaart en moder ne reclame. De bestedingsverruiming van de laatste 10 jaren had volgens jr. Van Andringa de Kempenaer tot gevolg, dat er meer geld oftewel een grote „vrije keuze inkomen" kwam en voorts meer vrije tyd. Het vrije keuze inkomen voor de grote massa taxeerde' spr. op 15 20%. Voor de meer wèlgestelden bedraagt het 25 30%. Samenhang Tussen welvaart en reclame be staat een causaal verband: enerzüds heeft de reclame een welvaart be vorderende functie, anderzyds stimu leert de snelle groei van de welvaart een toeneming van de reclame. Spr. vroeg zich af of aan de reclame niet een zekere verantwoordelijkheid moet worden toebedeeld t.a.v. de be steding van het vrije keuze inko men. „Verdoet de samenleving haar geld niet aan ij dele en in feite nut teloze praal in plaats van byv. te sparen en soberheid te betrachten zoals onze voorvaderen? Grüpt de reclame de welvaart alleen maar bü de staart en probeert zü hiervan voor eigen produkt of dienst zoveel mogeüjk graantjes mee te pikken?. Steeds meer middelen Spreker meende, dat dergelijke vra gen moeten worden beoordeeld tegen een achtergrond van feiten. Grote groepen der samenleving krygen steeds meer middelen ter bcsch:kking. De mens van vandaag zal zich ver trouwd moeten maken met de ge dachte dat welvaart moreel niet on gerechtvaardigd is en dat een ge rieflijk leven niet immoreel is. „Wy zyn nog opgevoed en opgegroeid met wat men vandaag misschien wel pu riteinse denkbeelden zou kunnen noe men: met zuinigheid 'en vlijt als pjjlers van onze moraal en daarom is overvloed nog altyd iets waarin wij ons nauwelijks gerechtigd voe len te leven". Spreker geloofde dat in het ver schil: de welvaartsmaatschappij zon der meer of de verantwoordelijke welvaartmaatschappü het criterium schuilt voor alle reclamemakers die zich op de ethiek van de reclame wensen te bezinnen. In dit verband brak hij een lans voor de alleen nog in de V.S. bestaande „Adver tising Council". (Raad voor de re clame). BINNENLAND Vanmorgen is een bromfietser op de onbewaakte overweg tussen Echt en Susteren onder een goederentrein ge raakt. Het slachtoffer werd overge bracht naar het ziekenhuis ,,De Godde lijke Voorzienigheid" te Sittard. Door het ongeval kregen vijf treinen ver traging. Een trein viel geheel uit. Een wetsontwerp, houdende wet telijk toezicht op bejaardenoorden zal naar verwacht wordt, binnenkort aan de Raad van State worden voorgelegd, zo deelt minister Klompé aan de Twee de Kamer mee. Op de Looijerheide in de om geving van Gennep (L) heeft de my- xomatose een ontzettende slachting onder de konijnen aangericht. Bij tien tallen treft men de konijnen dood aan in de bossen en langs de wegen. Veel al zijn de dieren gestorven na dagen lang hevig pijnlijden. De ziekte open baart zich vooral door de zwerende en sterk gezwollen ogen. Ook de konijnen fokkers zien hun hokken ontvolkt door deze ziekte. De ziekte wordt op de tamme konijnen in de hokken over gebracht door muggen en andere in- sekten. De Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek heeft de door het bestuur van het his torisch genootschap te Utrecht inge stelde „commissie voor een bronnen- publikatle betreffende de geschiedenis van Ned.-Indie in de periode 1900- 1942" een subsidie verleend om door het uitgeven van officiële documenten een zo objectief mogelijk beeld te ver werven van het beleid dat de Neder landse regering en het Nederland-In disch gouvernement tussen de Jaren 1900 en 1942 ten bate van dit voor malige gebiedsdeel en zijn bevolking hebben gevoerd. Gistermiddag is de 8-Jarige Wim van den Hoven in de J. de Rooystraat te Sprang-Capelle door een bestelauto overreden. Het kind, dat Juist uit school kwam, stak de weg over om zijn flets te gaan halen. Het knaapje werd ernstig gewond naar een ziekenhuis te Waalwijk overgebracht en is kort na aankomst overleden. Het 4-1arig zoontje van de familie H. Aalderlnk is op de Zutphen-Emme- rikseweg in de gemeente Steenderen door een auto gegrepen. Het kind liep zonder op te letten de weg op. Het Jongetje is naar het ziekenhuis te Zut- jphen overgebracht, waar het overleden BUITENLAND Volgens de Amerikaanse socialis tische partij trachten hoge officieren van de Amerikaanse strijdkrachten, o.w. een vice-admiraal, hun onderge schikten te winnen voor uiterst recht se ideeen. Norman Thomas, de 77- Jarige leider van de partij, zegt in een vandaag gepubliceerd rapport, dat vice-admiraal Robert Goldthwalte, de opperbevelhebber van de Westelijke zeestrijdkrachten, een belangrijk pro- pangandist is voor de ultra-rechtsen. President Charles de Gaulle van Frankrijk viert vandaag zijn 71ste ver jaardag. Er staan geen bijzondere fes tiviteiten op het program. De Gaulle presideerde hedenochtend een kabi netsvergadering. Vanavond vertrok hij naar Straatsburg, waar hij morgen Franse officieren zal toespreken. Abdel Krim Khatib, de Marok kaanse minister voor Afrikaanse zaken heeft gisteren aan Journalisten in Pa rijs gezegd te verwachten dat de Fran se autoriteiten de Algerijnse opstande lingenleider Mohammed Ben Bella be gin volgende week zullen vrijlaten. Gisteren zhn in Algerije ten ge volge van aanslagen zes doden, o.w. vier Europeanen, en veertien gewon den gevallen. Er werden achttien aan slagen met kneedbommen gepleegd. De oude stelsels van bonussen e.d. voor de Cubaanse arbeider zyn nu vervangen door een stelsel van mede dinging tussen afdelingen in dezelfde fabriek of tussen verschillende fabrie ken in dezelfde industrie. Het doel van dit stelsel, dat op nationale schaal wordt uitgevoerd is de arbeider ervan te overtuigen, dat hij zijn aandeel heeft in de toenemende nationale produktie en in het vervullen van „normen" tij dens het komende vier-Jarenplan voor industrialisering. De Noorse minister van Buiten landse Zaken, Halvard Lange, die thans een bezoek aan de Sowjet-Unie brengt, zal zaterdag 2 december in Moskou be sprekingen met premier Chroesjtsjow voeren. De 56-Jarlge Amerikaanse mevr. Wolfe is maandag veertig uur en acht minuten in een ballon boven Texas en Oklahama gebleven en heeft hiermee het wereldrecord voor vrouwen ge broken. Dit stond op naam van een Russische, die 34 uur en 21 minuten in de lucht bleef. Koning Saoed is gisteren met een speciaal toestel van de KLM naar Bos ton in de V.S. gebracht, waar hij in een ziekenhuis zal worden opgenomen. De artsen, die de koning behandelen, hebben vastgesteld dat hij een ernstige inwendige bloeding heeft gehad en dat hij daarvoor op een speciale ma nier behandeld moet worden. Deze be handeling kan de koning niet in zijn land ondergaan. Saoed heeft toestem ming gegeven voor de reis naar de V.S. Prinses Margaret, gravin Snow- don, en haar blauwogige zoontje zul len binnenkort van Clarence House, de residentie van de koningin-moeder, naar hun eigen huis gaan. De prinses en haar op 3 november geboren eerste kind maken het volgens een officiële mededeling uitstekend en zij zullen spoedig worden overgebracht naar Kensington Palace, waarschijnlijk over een week. De Zuidafrlkaanse minister van Buitenlandse Zaken, Louw, heeft aan de Beheerscommissie der Verenigde Na ties aangeboden drie oud-voorzitters van de Algemene Vergadering der Ver enigde Naties uit te nodigen zich door een persoonlijk onderzoek ter plaatse op de hoogte te stellen van ae toe standen in Zuldwest-Afrika. Hun zal alle gelegenheid worden gegeven zich zelf ervan te overtuigen, or „de vrede en veiligheid in dat gebied worden be dreigd", of dat er sprake is van „mili taire terreur", of „de toestand explo sief is" en er plannen bestaan „de be volking uit te roeien". BIJ stammengevechten in het vluchtelingenkamp der Baloeba's bil Ellsabethsfad zijn elf mensen gedood en ten minste dertig gewond. Een Zweedse officier verklaarde, dat de vechtenden o.m. gebruik hadden ge maakt van fletskettingen, messen, knuppels en kapmessen. Men gelooft dat de gevechten begonnen over J" verdeling van water. Aluminiumfabriek in Delfzijl der Billiton-Mij (Van onze Haagse correspondent) Hoewel er nog geen zekerheid bestaat omtrent de ontwikkeling der plannen, schijnt de Billiton- maatschappij te Den Haag ern stig te overwegen een alumi niumfabriek te vestigen nabij Delfzijl. De plannen, waarom trent reeds overleg schijnt te zijn gepleegd met verschillende in stanties, betreffen een bedrijf, waarin aluminum langs chemi sche weg wordt vervaardigd tot een produktie van ongeveer 50.000 ton per jaar. De plannen staan ln nauw ver band met de ontdekking van de aardgasbel in de omgeving van Delf- zül. Dat aardgas moet het Groning se elektriciteitsbedrüf van energie voorzien, dat op zün beurt weer de energie levert voor de aluminiumfa briek. Aangezien er voor een alumi- niumbedrüf by zend er veel energie nodig is, kan zulk een bedrijf slechts dan worden opgericht, indien goedkope energie beschikbaar is. Het ministerie van Economische Zaken zal over de prys van het aard gas moeten beslissen. Een commissie is daarvoor reeds aan het werk. Over het terrein, waar Je fabriek even tueel gevestigd zal worden, beslist het havenschap Delfzijl. Het merkwaardige feit doet zich echter voor, dat men bü de Billiton- maatschappü te Den Haag evenmin als bü het ministerie van Economi sche Zaken iets weet omtrent de plan nen. Althans zulks wordt beweerd. Ook het havenschap Delfzijl was niet in staat iets concreets te vertellen. In kringen, die echter vrü goed op de hoogte zijn met de activiteiten van de Billitcn-Maatschappü, wordt echter reeds gesproken van uit gewerkte plannen om in Suriname waar een dochter-maatschappü ge vestigd is de daar gewonnen bau xiet tot ruw aluminium om te smel ten, waarna verscheping naar Delf- zül zou volgen. Er wordt voorts ge sproken over een investering in de nieuwe fabriek van rond 150 miljoen gulden. HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 R.V.U.: Het existentiële den ken III Kierkegaard, door prof. dr. C. A. van Peursen. 19.00 v. d. kind. 19.10 Vara-varia en lichte muz. 19.20 Alles op losse schroeven, toe3pr. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA 20.00 Nws. 20.05 Tannhauser, opera. (I.v. pauze: plm. 21.05-21.20 Zestig jaar levenservaring, lezing; 22.30-22.40 Nws.; 22.40-22.55 Actuele problemen). 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.10 Vocaal ens. en soliste. 18.30 Het Spektrum. lezingen. 18.45 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Leger des Heilskwar- tier. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Idem. 20.15 Concertgebouwork. en solist. 21.25 Gram. 22.10 Energie in reserve, klankb. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Gram. 23.00 De Derde Assemblee v. d. Wereldraad Kerken te New Delhi, rep. w3.10 Platennws. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.35 Intern. JeugdJourn. 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Act. progr. 20.30 Pas geperst. 20.50 Vergelijken derwijs, schakelprogr. met de Belgi sche en Duitse TV. 21.25 Gevar. pro gram. NTS: 22.05 Documentaire film. NCRV: 22.35 Dagsluiting. WOENSDAG Ambachtsschool: K. en O.-cursus autotechniek voor beginners. 7.30 uur n.m. Café Aniba: Ledenvergadering Leldse Tuiniers- en Bloemistenver. D.E.V, 8 uur n.m. Den Burcht (Jacobazaal)Evangeli satie. Spr. ds. B. Slond van Den Haag. 8 uur n.m. Geref. Gemeente: Spr. dhr. Verhoeff. 7.30 uur nam. Maranathakerk: Gemeente-avond onder het motto „Kerk en Wereld op bezoek". 8 uur nam. MorspoortkazerneLedenvergadering Ned. Bond van oud-strijders en dragers van het Mobilisatiekruls. 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (Foyer)Streekver- gadering Ned. Chr. Vrouwenbond. Spre kers ds. W. v. d. Linden en dr. H. A. den Duyn. 8 uur n.m. Steenschuur 6: Ledenvergadering „De Natuurvriend". 8 uur n.m. Zomerzorg: Ledenverg. Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur n.m. Oegstgeest: Irene: Wijkge- meente Poelgeest. 8 uur nam. Wassenaar: Verenigingsge bouw. Najaarsuitvoering D.V.S. 8 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jeho vah's Getuigen. 7.25 uur n.m. In den vergulden Turk: Ned. Ver. van Huisvrouwen. Lezing mevr. 't Hart- Haüssler over de Deense huisvrouw. 2,30 uur n m. Lakenhal: Ver. „Oud-Leiden". Spr. J. G. N. Renaud over eten en drinken ln de Middeleeuwen. 8 uur n.m. Lido-theater: K. en O.-Jeugdfilms voor leerlingen Ulo/UTS. 2.15 en 4.30 uur nam. Restaurant Van der Heijden: Ver. van oud-leerlingen der Ambachts school. Lezing en Shell-film. 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (grote zaal)Con cert Meesterserie K. en O. „Les solistes de Zagreb". 8 uur n.m. Station N.S. (zijde Terweepark)In tocht Sint-Nlcolaas. 2 uur nam. VRIJDAG Prediker: Bazaar Herv. Molenwijk. 211 uur nam. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Wassenaarseweg 62: K. en O.-cursus „Het raadsel van het leven" o.l.v. prof. dr. H. L. Booy. 8 uur n.m. Zomerzorg: Kvnologenver. „Rijnland" Spr dr. A. C. 'V. van Bemmel „Van wild dier tot huisdier". 8 uur nam. Oegstgeest (W. de Zwljger- kerk)Evangelisatie. Spr. ds. K. Cor- poraal van Scheveningen. 8 uur nam. ZATERDAG Den Burcht (grote zaal): Toneelver. „Het Nieuwe Toneel" speelt „Welkom binnen". 8 uur nam. Prediker: Bazaar Herv. Molenwijk. 9 uur voorm. - 1 uur nam.; 2-11 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Uitvoering damesgymnastlekver. „Brunhilde". 8 u. nam. ZONDAG Doopsgez. Kerk: Adventkerk: 10-11 uur voorm.. Bijbelstudie; 11-12 uur, ds. W. Betram van Zeist. Gerecht 10: Eredienst Soefi-bewe- ging. Spr. L. de Ruyter. 11 uur voorm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen 5.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Kampioens wedstrijden R.-K. Federatie van Dio cesane. Muziekbonden in Nederland. 12 en 8 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. Wassenaar (Dierenpark) Bezoek afd. Lelden Kon. Ned. Natuur historische Ver. 11 uur voorm. MAANDAG De Doelen: Jaarvergadering Leidse Amateurfotografenvereniglng. 8 uur nam. Pieterskerk: Herdenking 26 november 1940 door prof. dr. G. M. H. Veeneklaas 4.15 uur nam. Remonstrantse Kerk: Spr. mej. mr. M. A. Klomp over „Vrijzinnig christen dom" als kracht in de wereld." 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. DINSDAG Het Gulden Vlies: Ver. tot Bevorde ring van de Welsprekendheid. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ledenverg. Leidse Bond van Huis- en Grondeigenaren. 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. H. J. Franken over de Nederlandse opgravingen te Deir 'Alla. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling Abstracte kunst (Collectie Kreulen). Maand, t/m vrijdag. 9 uur voorm. 5.30 uur nam. (tot 30 november). Lakenhal: Tentoonstellingen Society of Wood Engravers en schilderyen en aquarellen Otto B. de Kat (tot 14 de cember). Prytaneum (Rapenburg 6)Tekenin- fen en Grafiek Oostra. Werkd. 9-12 en •5 uur; 's zondags gesloten (tot 20 december) Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v. d. Werf park 1; Tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. BIOSCOPEN Trianon: „Houdt U van Brahms?" 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.30 uur; zond 2.15, 4.30, en 9.15 uur. Luxor: „De wereld van Suzie Wong". 18 Jr. Werkd. 2.30, 6.45 en 9.15 uur; zond. 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. VOOR DONDERDAG 23 NOVEMBER Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7^ Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRo- 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. <j' vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 1000 Gram. 10 50 V. d. kleuters. 11.00 Koojc. praatje. 11.15 Gram. 12.C0 Dansork 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Uit het bedrijfsleven, lezing. 12.43 Ham. mondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Medea en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Licht*, muz. 14.00 Alt-mezzo en piano. 14.20 Carillonspel. 14.30 V. d. vrouw. 1505 Muzikale biografie. 16.00 Van vier tot vijf: gevar. progr. 17.00 Gram. 17.30 V d. Jeugd. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Gram. 18.30 Sportpraatje. 18.35 Ge. sproken brief. 18.40 Lichte muz. 1900 V. d. kind. 19.05 Lichte muz. 19.30 v de jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Kamerork 21.05 Vraaggesprek. 21.20 Pianorecital' 21.55 Gram. 22.30 Nws. en meded. 2240 Act. 23.00 Sportact. 23.10 Nws. gram 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.45 Morgengebed en over. weging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d huisvr. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00' Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok noodklok 12.04 Gram. 12.25 V. d. boeren. 1235 Land- en' tuinb.meded. 12.38 Gram 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz' 13.40 Gevar. progr. NCRV: 14.00 Me- tropole ork. 14.40 Kamerork. en solist 15.30 Gram. 16.00 Bijbeloverdenklne 16.20 Piano k quatre mains. 16.55 Graui 17.00 V d. jeugd. 17.35 Gram. 17,40 Beursber. 17.45 Lichte muz. KRO: 18.15 Sportrubriek. 18.30 Jld- disje volksliederen. 18.50 Sociaal per. spectief, lezing. 19.00 Nws. en weer- ber. 19.10 Op de man af, praatje. 19 15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. ie. zing. 20.00 Gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Gram! 23.00 De Derde Assemblee v. d. We. reldraad v. Kerken te New Delhi, rep, 23 10 Lichte muz. 23.35 Moderne evoi lutionistisfhe stromingen en hun rell. gieuze achtergrond, lezing. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. VARA: 20.20 Act. 20.35 TV-documentaire. 21.00 Ik droomde (misschien), eenacter. 21.35 Vooravond ln de naherfst, een. acter. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Quiz! 14.40 Voordr. 15.00 Schoolradio. 16.20 Kritieken. 17.05 Amus. muz. 17.45 Le zing. 18.00 V. d. Jeugd.. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 Ork. conc. 21.30 Dis- cussie. 22.00 Gram. 22.30 Hoorsp. 23.00 Nws. en comm. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06- 0.36 Gram. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's da 12.31 Lichte muz. 13.00 Gram. 1331 Gevar. progr. v. d. arb. 14.00 Lichte muz. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vr. 16.00 Lichte muz. 16.31 Muz. bij het werk. 17.15 Mrs. Dale's dagb. 17.31 Uit- slagen races. 17,34 Gram. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.30 Nws. en act. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en Journ. 20.25 Sport. 20.31 Wedstr. tus sen scholen. 21.00 Samenzang. 21.31 Gevar. progr. 22.00 Brievenbeantw, 22.31 Lichte muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Jazzmuz. 0.31 Gevar. progr. 0.55- 1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Liphte muz. 13.00 Nws. en weer ber. 13.15 Lichte muz. 16.00 Filmmuz. 16.45 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.35 Ge var. muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.35 Ork. conc. 21.00 Jazzmuz. 2145 Nws. en weerber. 23.30 Kamermuz. 24.00 Nws en weerber. 0,10 Dans- en amus. muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankr(jk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 14.05 Ka- mermuz. 17.15 Orgelrecital. 20.00 Ork,- conc. 22.25 Volksliederen. 23.10 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Weense muz. 12.30 Weerber. 12.35 Amus. ork. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Klass. muz. 14.00 Schoolradio. 16.00 Beursber. 16.06 Franse les. 16.21 Vlaam se muz. 17.00 Nws. en weerber. 17.15 V. d. kind. 18.15 Lichte muz. 18.20 V, d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. en weerber. 19.40 Gram. 19.50 Vrije pol. tribune. 20.30 Ork. conc. 21.05 Gram. 21.20 Lichte muz. 22.00 Nws. en ber. v. d. toeristen. 22.15 Gram. 22.55-23.0C Nws. 484 m.: 12.03 Lichte muz. 12.28 Ge var progr. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 1413 Gram. 15.03 Lichte muz. 16.08 Kamer muz. 17.00 Nws. 17.30 Liederen. 1750 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Discoparade, 22.00 Wereldnws. 22.20 Jazz. 22.55 Nws. Lido: „Vrydag 13 uur". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 én 9.15 uur. Studio: „Dorp aan de rivier". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; 2 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Hier is Lemmy Caution". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdag» cyclus „Mein Kampf". Rex: „Het zwarte schild". 14 Jr. Werk dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donder dagcyclus „Zij die van de zonde leven". 18 jr. Astra-Theater - Wassenaar: Vrydag 8 uur en zaterdag 7 en 9.15 uur „Ge weldenaars van het Westen". 14 jr. Zondag 7 en 9.15 uur, maandag, woensdag en donderdag 8 uur „Mijn man is bij de F.B.I." 14 Jr. Zondag middag en woensdagmiddag 2.30 uur „Een aanslag op Rusty". A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807, BI) geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) M t co a a en Amsterdam onbewolkt zo 6 -1 0 Den Heidei onbewolkt 6 0 0 Ypenburg Vlisslngen onbewolkt onbewolkt 0 ozo 2 6 -2 4 0 0 Eelde onbewolkt ozo 2 -6 0.3 De Bilt onbewolkt zo 2 -1 0 Twente onbewolkt zo 2 -3 0 Eindhoven onbewolkt zo 2 -1 0 Z.-Limburg onbewolkt w.stil -3 0.1 Helsinki licht bew. wnw 8 4 0 Stockholm onbewolkt w 3 2 0 Dslo mist w.stil -4 0 Kopenhag. mist wzw 2 -3 0 Aberdeen geh bew. zzw 2 3 0 Londen mist W.&tll 2 0 Brussel onbewolkt z 3 3 0 Luxemburg onbewolkt no 3 -5 0 Parys half bew. 0 2 1 0 Bordeaux zwaar bew. 0 0 13 0 Grenoble zwaar bew w.stil -3 0 Nico zwaar bew nnw 7 6 0 Beriyn onbewolkt zo 2 -5 0 Frankfort onbewolkt no 2 -6 0 München onbewolkt zw 2 -8 0 Zürlch geh bew. nnw 1 -2 0 Genéve geh. bew. zw 1 -2 0 Locarno half bew. ono 1 -5 0 Wenen licht bew. ozo 2 -5 0 Innsbruck licht bew. wnw 2 -5 0 BelgTado lick' bew. w.stil -5 0 Athene onL „'wolkt n 4 4 0 Rome licht bew. w.stil 0 0 AJacclo Madrid zwaar bew 0 1 6 0 geh bew z 2 9 3 Mallorca zwaar bew. w.stil 14 0 Lissabon zwaar bew. zw 8 10 2

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2