Hollandia koffie melk in'n blikje! liollandla Intensieve speurtocht naar twee vermisten Kennedy waarschuwt tegen extremisme AGENDA HARVESTS SPORTSCHOOL MET EEN ENKEL WOORD Italiaans vliegtuig in Kongo vermist LEIDSCH DAGBLAD - MAANDAG 20 NOVEMBER 1961 Meisje—20— gestikt in douchecel Meesterstuk (Van onze t.v.-medewerker). Nu het feestgedruis in het Gooi al bijna verklonken is. kwam de VPRO met haar surprise. Deze omroep heeft immers slechts een derde van de zendtijd van de andere grote vier en dus maar eenmaal per kwartaal een zondagavond ter beschikking. Het is daarop. dat gewaöht werd voor de extra, die dank zij een eenmalige verruiming van de prodnfctiekredie- ten in het kader van de viering van bet tienjarig bestaan van de NTS geboden kon worden. Nu is een ballet geworden, speciaal voor de Nederlandse t.v. samenge steld door Hans van Manen, die In overleg met ds. Van Ndeurwemhuyzen op een oude variant van het bijbelse verhaal over Kaïn en Abel een cho reografie bad ontworpen. Het resul taat van alle toegewijde moeiten is naar onze smaak subliem geweest. Regisseur Odufré heeft zich op deze kunstvorm gespecialiseerd en door zich geheel te geven een groep jonge mensen om zich heen verza meld, die met vuur zijn intenties tot gelding hebben gebracht. Het was een origineel en authen tiek werkstuk en als zodanig óók dui delijk herkenbaar. We weten niet hoe we In een paar woorden een ade quate weerslag van dit schoons ge ven kunnen. Wij willen dan maar volstaan met de verzekering, dat het tot het beste behoorde, wat de tele visie tijdens dirie en een half jaar trouw kijken ons heeft geboden. He*t was van internationaal niveau. Vervolgens kwam Mieke Verstraete met haar nieuwe quiz, waarvoor met veel zorg het slachtoffer was uitge zocht! Mr. Schepel, griffier van de Tweede Kamer (de man. die bij Prinsjesdag de minste handen van de ministers krijgt, omdat hij ter linkerzijde van president Jonkman is gezeten), wist zijn weetje. Het par cours was goed en smakelijk voor bereid en het lijkt wel een zaak, die in de goede richüing groeien zal, mits men de tochtjes ndet te lang maakt. Dora Paiulsen, die om onbegrijpelijke redenen uitsluitend Duits sprak, was een lieve oude dame en bepaald geen snoezig oud dametje. Tot slot kwam er dan nog een extra verrassing, want het werk van de graficus Aad Veldhoen bleek zowel verrassend door eigen schoonheid als geknipt voor televisiereportage. Een jongen met grote toekomst, die al is begon nen. Voor de goede orde en billijkheids halve willen we tenslotte nog iets zeggen van het zaterdagse KRO- programma. Dit bevatte nl. enige uitstekende dingen. Daar was aller eerst de val uit een vliegtuig van 5000 meter hoog getelevisioneerd en Economische crisis op Philippijnen De nieuwe Philippijnse president, Macapagal, heeft zaterdag aange kondigd, dat hy het congres voor een buitengewone vergadering op 2 Jan. zal bijeenroepen ter bestudering van de economische crisis op de Philip- pynen. De president verklaarde na der dat hij het congres om goed keuring zal vragen voor bepaalde prijspolitieke maatregelen. De president zei voorts, dat de nieuwe regering een krachtige bui tenlandse politiek zal voeren, en zich o.a. zal bezig houden met de ont wikkeling van betrekkingen met neu trale landen. President Macapagal verklaarde tenslotte, dat de Philippijnen de Zuidoost-Aziatische Verdragsorgani satie (ZOAVO) blijven steunen. Galvao wordt bij verstek berecht Kapitein Galvao en andere leden van de groep die het Portugese schip „Santa Maria" overmeesterden, zul len bij verstek worden berecht door een Portugese rechtbank. Het staat nog niet vast of dit ln Lissabon zal geschieden. Kapitein Galvao heeft asiel gekre gen in Senegal. Hij was vrijdag uit Marokko gewezen, nadat enige van zijn aanhangers de bemanning van een Portugees verkeersvliegtuig had den gedwongen boven Lissabon te vliegen, waar zij tegen premier Sala- zar gerichte vlugschriften uitwier pen. Hierna landde dit vliegtuig in Tanger. Advertentie \TUSSEN NEUS EN LIPPEN EO X KWALITEIT VOOR F 1.- Gedeserteerde militairen terug De drie Nederlandse militairen van de troepenmacht in Suriname, die begin deze week „op avontuur gin gen" zijn vrqdag door de politie van Brits-Guyana overgedragen aan de Koninkiyke Marechaussee in Surina me. Teneinde ontsnappingspogingen te voorkomen had de politie van Br'ts-Guyana de soldaten de hand boeien aangedaan. Deze werden pas verwyderd, toen zy plaats hadden genomen ln de ri vierboot van de Surinaamse politie. Zaterdagmiddag werden de militai ren van het plaatsje Nieuw Nickerie per vliegtuig van de Surinaamse Luchtvaait My., naar Paramaribo overgebracht, waar de avonturiers in de cellen van het militair kampement werden opgesloten. de voortreffelijke documentaire over de spijt-Ambonezen. De bisschop van Den Bosch was treffend in zijn oecumenisch betoog. In de Zaterdagavonidaccoorden excel leerde Lenny de Leeuw en een aar dige nieuwigheid vonden we „Sport vandaag en morgen" Bijzonder jammer, dat we door de versnippering van krachten zonder coördinatie dit maar één maal per maand krygen. Zo'n rubriek heeft natuurlijk alleen zin als ze elke week trouw terugkomt Maar dat kan (nog) niet in ons lieve vader land. Een nobele sherry. Vanouds In Engeland geprefereerd door kenners, wier sublieme smaak hen als vanzelf Harveys doet schenken. Bristol Cream art an de ra "from vary dry to vary sweet" O Vervolg van pag. 1 Dc 23-jarige Michael Rocke feller wordt in Nederlands Nieuw-Guinea vermist. Deze trieste boodschap moest de Nederlandse ambassade gis teren aan zijn vader, de gouver neur van New York, geven. Gouverneur Nelson Rockefel ler is gisteravond meteen per vliegtuig op weg gegaan naar Nieuw-Guinea. Michaels twee lingzuster Mary reisde met hem mee. Voor zün vertrek verklaarde hu, dat hy naar Nieuw-Guinea ging om te zien of hy wat kon doen. „Natuurlijk kan ik op het ogen blik geen bepaalde plannen heb ben. Ik wil alleen maar daar zün". Hy was dankbaar voor de snelheid, waarmee hy door de Nederlandse autoriteiten over de vermissing van zyn jongst« zoon was ingelicht en voor de medewerking, die hem was verleend. Hy verklaarde alleen te weten, dat men Michaels boot naar zee had zien afdrijven. Michael is echter een goed zwemmer en zyn conditie is goed, daar hy onlangs zyn militaire dienst heeft beëindigd. Michael Rockefeller was in gezel schap van de 34-jarige wetenschap- pelyk ambtenaar van bevolkingsza ken R. W. Wassing. Michael Rocke feller was op eigen verzoek na afloop van de expeditie waarvan hu deel uitmaakte, nog in Nieuw-Guinea achtergebleven. Hy maakte met de heer Wassing een tocht op de Eilan denrivier in het Asmatgebied in zuid- west-Nieuw-Guinea. Ilun boot raak te op drift, toen er motorstoring op trad. Naar de vermisten wordt inten sief gezocht. Expeditie Michael Rockefeller sfudeerde in Harvard af. Daarna maakte hy zes maanden deel uit van een expeditie naar de Baliemvallei in Nederlands Nieuw-Guinea onder leiding van dr. B. C. Gardner, directeur van het filmstudiecentrum van Harvard. De expeditie verzamelde materiaal voor een film, en populair- en zuiver we tenschappelijke literatuur over de Dani-bevolking. Men was voor dit werk lange tijd in het gebied van het machtige, oorlogszuchtige stam hoofd Koereloe. In september kwam men gereed, maar Rockefeller jr. bleef dus in Nieuw-Guinea. toen de andere leden van de expeditie naar huis vertrokken. Toch al in nieuws De vermissing van Michael is een nieuwe slag voor gouverneur Nelson Rockefeller, die dit weekeinde toch reeds in het centrum van de belang stelling stond, omdat het nieuws van zün op handen zijnde echtscheiding is bekend geworden. Rockefeller wenst volgend jaar weer in aanmer king te komen voor het gouverneur schap van New York en hy werd tot dusverre de waarschyniykste kandidaat geacht voor het Ameri kaanse presidentschap in 1964. De scheiding zal Rockefellers kansen ooit president van de Verenigde Sta ten te worden stellig verminderen. Het aantal kiezers, dat geen geschei den man als president wenst, mag men niet onderschatten. Inlichtingen en inschrijving: dagelijks: PIETERSKERKGR. 9 TEL. LEIDEN 23728 (Va<n onze conrespondent) Een 20-jarige inwoonster van Hil versum is tydens het nemen van een bad in de douchecel van haar ouder lijke woning aan de monseigneur v. d. Weteringstraat te Hilversum door verstikking om het leven geko men. De doucheruimte was bijzonder gering van afmetingen (100 bü 80 centimeter) met een totale inhoud van naar schatting 2Yï kubieke me ter). Het meisje vond de dood door gebrek aan zuurstof, veroorzaakt door verschillende omstandigheden. Zo was in verband met de storm, die vorige week woedidie, een van de afvoergaten dichtgestopt. Bovendien funotioneerde de geiser niet goed. Van dut laatste was men op die hoog te Enige tijd geleden namelijk was de geiser verzegeld door een keurings ambtenaar van het gemeentelijk gas bedrijf. Hij achtte die toestand le vensgevaarlijk en stelde de bewoners voor de (gebruikelijke) keuzehet gas totaal afsluiten, of de geiser buiten gebruik stellen. Men koos toen het laatste, maar riep bewust de gevaar lijke toestand weer in het leven door het zegel te verbreken. Dialecten worden op band vastgelegd Het dialectenbureau van de cen trale commissie voor onderzoek van het Nederlands volkseigen van de Kon. Ned. Academie van We tenschappen speurt ijverig naar me dia, die de kennis over de streekta len kunnen veiryken. In het oosten van ons land zijn reeds 180 a 190 dia lecten op de band vastgelegd, doch over de streektalen van Noord- en Zuid-Holland heeft men nog weinig materiaal. Ook in deze gebieden wil het dialectenbureau de typische woorden en uitdrukkingen uit de streektalen gaan inventariseren. Het materiaal ls van grote wetenschappe- ïyke waarde. Dit zei de directrice van het dia lectbureau mevr. dr. Jo Daan, zater dagmiddag in Uithoorn, waar een van de traditionele regionale mede werkersbij eenkomsten van de centra le commissie voor onderzoek van het Nederlands Volkseigen werd gehou den. De ongeveer 2000 over het hele land verspreide vrijwillige medewer kers van deze commissie verzamelen het materiaal, dat voor de afdelin gen „dialectologie, volkskunde en naamkunde" van groot belang wordt geacht. Door het dialectenonderzoek hoopt men op allerlei vragen een beter ant woord te kunnen vinden, zodat uit eindelijk kan worden gezegd wat „Nederlands" is. „streektaal" en wat Felle kritiek op* rechtse activisten President Kennedy heeft op een bijeenkomst van de Democra tische Partij in Los Angeles het Amerikaanse volk opgeroepen tot eenheid. Hij drong er bij zijn landgenoten op aan niet te luisteren naar „de tweedracht zaaiende stemmen van het extremisme", maar al hun krachten te gebruiken voor het verbeteren van de be- trekkingen tussen ,de vrije en bevriende mogendheden in de gehele wereld". Goldwater hekelt regeringsbeleid Zonder deze met name te noemen oefende de president felle kritiek op het uiterst rechtse genootschap „John Birch" en op de „Mlnutemen", een andere groep rechtse activisten, die zich wil voorbereiden op een ge wapende stryd met communisten en anderen aan wiens vaderlandsliefde zü meent te moeten twijfelen. Volgens de president ontstaan ln ogenblikken van groot gevaar altyd extremistische groepen, die zich aan BINNENLAND Bij zyn onderzoek naar de be leidsaspecten van de Baarnse moord zaak heeft de Amsterdamse procureur- generaal, mr. H. R. de Zaayer, thans twee commissarissen van de Rykspoll- tle Ingeschakeld, n.l. de heren Y. Ta conis uit het district Amsterdam en J, C. van Reyen uit het district 's-Her- togenbosch. Zaterdag ls 67 Jaar oud ln Kaapstad overleden de Nederlandse arts dr. Zeylmans van Emmlchoven uit Den Haag, oud-geneesheer-directeur van de Rudolf Stelner-kllnlek ln Den Haag en voorzitter van de Anthoposo- flsche Vereniging ln Nederland. Dr. Zeylmans ls 67 laar geworden. Hy ver toefde ln Zuld-Afrlka voor het houden van een aantal lezingen over volkeren- psychologle. Een Rotterdamse marktkoopman kwam zaterdag hevig ontsteld bij de politie melden, dat hy zyn portefeuille met f 1000 verloren was. Men kon hem echter meteen geruststellen. Een eer lijke vinder had de vondst aangegeven. Het was de 60-Jarlge W. van Duin, die van de dankbare koopman f 100 ont ving. De 80-Jarige mevrouw A. Stout- Nieuwendorp uit de Lusthofstraat ln Rotterdam ls overleden nadat zij ln haar woning van de trap gevallen was. De 62-Jarlge mevrouw J. van der KlootVan Gaal, wonende op de Werahoutseweg ln Zundert ls als ge volg van kolendampvergiftiging om het leven gekomen. De toestand van haar man, de 60-Jarlge heer H. C. van der Kloot, die ln het St.-Ignatluszle- kenhuls te Breda ls opgenomen, ls redeiyk. Voor de eprlode van 20 november tot en met 16 december zal het Pro- duktschap voor Zuivel de uitvoer van ten hoogste 1200 ton boter naar Enge land toestaan. De toeslag bij export van boter naar Engeland en Italië ls op 85 cent per kg gesteld. De 51-Jarlge timmerman J. H. Dor- man uit Harderberg heeft tydens werk zaamheden op het dak van een fa brieksgebouw, zijn evenwicht verloren en ls van het dak gevallen. De man kwam zo ongelukkig terecht, dat hy zijn nek brak. HIJ was op slag dood. BUITENLAND In alle Cubaanse ochtendbladen van zaterdag heeft het Cubaanse mi nisterie van Onderwijs de Jeugd van Cuba opgewekt tot studie van de Rus sische taal. De Cubaanse regering heeft 2300 beurzen tot dit doel aangeboden. In tegenwoordigheid van presi dent Kennedy en twee van zijn voor gangers, Elsenhower en Truman. Is zaterdag het stoffelijk hulsel van Sam Rayburn, de voorzitter van het Huls van Afgevaardigden, te Bonham in Texas ter aarde besteld. De rouwdienst in een kleine Baptlstlsche kerk werd via de televisie uitgezonden. De leider van de Tiroolse lawine waarschuwingsdienst, dr. Otto Schlmpff, ls op last van het Oosten- rykse ministerie van Binnenlandse Za ken gearresteerd. De arrestatie zou ln verband staan met springstofaanslagen ln Italië. Er ls over deze aangelegen heid nog geen offlclele mededeling ge daan. vyf Oostenrykers. o.w. een hoge ambtenaar van de provinciale regering van Tirol, zyn aangehouden op be schuldiging van nationaal-soclalls- tische activiteit, zo ls zaterdag te We nen bekendgemaakt. In beslag ge nomen vlugschriften wyzen er op, aat het om een geheime organisatie gaat. Het laadpersoneel op het vlieg veld van Londen heeft zondag na een staking van twaalf dagen het werk hervat, nadat over een loonkwestle, die aanleiding tot de staking was, overeenstemming was bereikt. De Brit se luchtvaartmaatschappy B.E.A. heeft door deze staking een verlies van naar schatting bijna tweeënhalf miljoen gulden geleden. De Amerikaanse Marine bestu deert de mogeiykheden van een alarm systeem tegen vyandeiyke onderzeeërs voor de Amerikaanse kust. Het systeem zou bestaan uit een keten van micro foons, die op een afstand van 500 tot 1000 mijl uit de Amerikaanse kust op de zeebodem gelegd worden. Van de zyde van het Westduitse Centrum van onderzoek naar nazi-mis daden ls zaterdag meegedeeld, dat ln de afgelopen drie Jaar ongeveer 200.000 Westduitsers zyn ondervraagd over hun eventueel aandeel ln de massamoord op Joden. Het 66.000 ton metende Franse passagiersschip „France" ls gisteren uit St.-Nazalrc vertrokken voor een proef vaart van drie dagen. Er stonden hon derdduizend mensen op de kade om het reusachtige vaartuig te zien ver trekken. Er is meer dan vier Jaar aan gebouwd. Met 315 meter is het het langste schip ter wereld. De bouwkos ten zijn ongeveer 230 miljoen gld. Het schip ls zo gebouwd, dat de motoren ter sterkte van 160.000 pk eventueel door kernvoortstuwing kunnen worden vervangen. hun verantwoordeiykheid willen ont trekken met simpele leuzen en het zaaien van achterdocht tegen land genoten. In een toespraak voor die leiders der Republikeinse Party in de zuide lijke staten der Verenigde Staten, en later tydens een persconferentie, heeft het Republikeinse Senaatslid Barry Goldwater, die als een rechtse extremist wordt beschouwd, zater dagavond een felle aanval gedaan op het beleid van president Kennedy. De senator beschuldigde de president ervan in zeven maanden meer fou ten te hebben begaan dan oud-pre sident Truman in zeven jaar. „En dat was toch wel genoeg", aldus se nator Goldwater. Hy verklaarde verder, dat de be sluiteloosheid der Amerikaanse rege ring schade had toegebracht aan de Amerikaanse belangen in Cuba, de Verenigde Naties en in Beriyn. Hy noemde de regering een „vriendjes regering". „En als Kennedy het heeft over extremisten, behoeft hy zich maar in zün schommelstoel om te draaien om te zien, dat het Witte Huis daar vol van is". Senator Goldwater hekelde verder die aanfltedilóme door Kennedy van vrienden en relaties op regeringspos ten: „Hij heeft geen Kennedy's meer tot zijn beschikking, en u weet wat dat wil zeggen". De V.N. in Kongo hebben zaterdag een grote opsporingsactie ingezet naar een C-119 van de Italiaanse luchtmacht met tien personen aan boord. Het was voor een normale be- voorradingsvlucht naar het contin gent van de Italiaanse luchtmacht in Kongo uit Pisa in Italië vertrokken. Het laatst was lets van het toestel gehoord een half uur na het vertrek uit Entebbe in Oeganda, vrijdag ochtend. Het toes iel had twee bur gerlijke functionarissen van die V.N. en achit bemanningsleden allen Ita lianen. aan boord. Volgens zaterdag van diplomatieke kringen in Leopolds tad ontvangen mededelingen bevindit vice-premier Giaetnga zich thans in Manono, in Noord-Kaitanga. Van Kongolese zy de wordt echter beweerd dat Giaenga vrijdag in de hoofdstad van Kivoe. Boekavoe, een onderhoud heeft ge had met generaal Loemdoela Een woordvoerder van de Veranda de Naties in Leopolds tad heeft zater dag formeel tegengesproken dat V.N.- vüegtuigen dirie dorpen in die Kongo lese provincie Kivoe hebben gebom bardeerd. ...een zorgzame huisvrouw neemt voortaan altijd Praktisch, die Hollandia koffie- melkin handige, lichte blikjes! geen breuk geen bederf geen statiegeld geen rompslomp van lege flessen Praktisch ook, omdat U voor taan nooit om melk verlegen zit-onverwachte gasten, on voorziene situaties-Uw blikje Hollandia koffiemelk biedt uit komst! Hollandia- koffiemelk... heer lijk in koffie... heerlijk ook in pap, pudding, soepen en sauzen I Hollandia koffiemelk om voortaan iedere dag te gebruiken I 'n Zorgzame huisvrouw heeft altijd wat blikjes achter de hand. Haal vandaag nog een paar blikjes Hollandia koffiemelk in huis! Blikjes van 410 en 170 gram FABRIEKEN VAN MELKPRODUKTEN EN VOEDINGSMIDDELEN N V. VLAARDINGEN HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.16 Pol. lezing. 18.25 Act. 18.30 Lichte muz. 19.00 Gram. 20.00 Nws. 20.05 De Radloscoop: gevar .progr. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Jazzmuz. 23.30 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 18.50 Openbaar Kunstbezit. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Promenade-ork. 20.35 Een man zonder eerzucht, hoorsp. 21.30 Tenor en piano. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Hammondorgelspel. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Gram. 23 00 De derde Assemblee v. d. Wereld raad v. Kerken te New Delhi, rep. 23.10 Muzikale lezing. 23.45 Gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Act. 20.35 TV-film. 21.00 Fllmvenster. 21.30 Forum. Hog ere ambtenaren willen 50% salarisverhoging De Centrale van hogere ambtena ren, die zaterdag in Amsterdam haar najaarsvergadering heeft gehouden, heeft gepleit voor een salarisverho ging van gemiddeld 50 voor de ho gere ambtenaren. In de vergadering werden als ar gumenten voor zulk een salarisver hoging o.m. aangevoerd, dat de ho gere ambtenaren alleen dan hun evenredig aandeel in de gestegen wel vaart deelachtig worden, indien hun salarissen gebracht worden op het relatieve niveau van 1928 en 1938. In de vergadering werd opgemerkt, dat de attractiviteit van het aanvaar den van een functie in overheids dienst in toenemende mate terug loopt. MAANDAG. Stadhuis: Behandeling gemeentebe groting. 2 en 8 uur n.m. Stadezaal (foyer)K. en O. Lezing Simon de Waard „Bij de buren aan de overkant". 8 uur nam. DINSDAG Chr. Geref. Kerk: Ds. A. Santana over de zending ln Spanje. 8 uur nm. Doelenkazerne (Rembrandtstraat) Cabaretavond o.l.v. André Carell. 8 uur nm. Gulden Vlies: Demonstratie schoon- heldsprodukten Jeanne Gatlneau. 8.30 uur n.m. Hoge Ryndyk 101AYouth for Christ Bybelstudle 7.45 uur nam. Luth. Kerk (Kerkekamer)Gemeen- te-avond onder auspiciën van de Zen dingsraad. 8 uur nam. Marekerk: Whkavond „Molenwyk". Sprekers ds. P. Lugtigheid en ds. J. M. v. d. Berg over „En hoe nu verder?" 8 uur nam. Ons Centrum: Hum. Verbond. Spr. dr. W. J. de Jong. 8 uur nm. Ryksherbarium (Nonnensteeg 1): Mlcroscopiseeravond Kon. Ned. Natuur historische Ver. 8 uur nm. Universiteit (Filmzaal)Filmstudie- kring „The Rickshawman". 8 uur nm. Oegstgeest (Beukenhof): Vrou wen ln de VVD. Spr. mevr. mr Dett- meyerLabberton over recreatiemoge- ïykheden ln Zuid-Holland. 10.30 uur v.m. WOENSDAG Ziekenhuis (Kerkzaal)Half- Bezinning. 1-1.25 uur n.m. Ambachtsschool: K. en O.-cursus autotechniek voor beginners. 7.30 uur n.m. Café Anlba: Ledenvergadering Leidse Tuiniers- en Bloemistenver. D.E.V. 8 uur nm. Den Burcht (Jacobazaal)Evangeli satie. Spr. ds. B. Slond van Den Haag. 8 uur n.m. Geref. Gemeente: Spr. dhr. Verhoeff. 7.30 uur nam. MorspoortkazerneLedenvergadering Ned. Bond van oud-stryders en dragers van het Mobillsatlekruls. 8 uur nm. Stadsgehoorzaal (Foyer)Streekver- gaderlng Ned. Chr. Vrouwenbond. Spre kers ds. W. v. d. Linden en dr. H. A. den Duyn. 8 uur nm. Steenschuur 6Ledenvergadering „De Natuurvriend". 8 uur n.m. Zomerzorg: Ledenverg. Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nm. DONDERDAG Hogewoerd 175: Byeenkomst Jeho vah's Getuigen. 7.25 uur nm. In den vergulden Turk: Ned. Ver. van Hulsvrouwen. Lezing mevr. 't Hart- Hailssler over de Deense hulsvrouw. 2.30 uur nm. Lakenhal: Ver. „Oud-Lelden". Spr. J. G. N. Renaud over eten en drinken ln de Middeleeuwen. 8 uur n.m. Restaurant Van der Heyden: Ver. van oud-leerlingen der Ambachts school. Lezing en Shell-film. 8 uur nm. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Con cert Meesterserle K. en O. „Les solistes de Zagreb". 8 uur nm. VRIJDAG Prediker: Bazaar Herv. Molenwyk. 211 uur nam. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur nm. Wassenaarseweg 62: K. en O.-cursus „Het raadsel van het leven" o.l.v. prof. dr. H. L. Booy. 8 uur nm. ZATERDAG Prediker: Bazaar Herv. Molenwyk. 9 uur voorm. - 1 uur nam.; 2-11 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Uitvoering damesgymnastlekver. „Brunhllde". 8 u. nam. ZONDAG Doopsgez. Kerk: Adventkerk: 10-11 uur voorm., Bybelstudle; 11-12 uur, d6 W. Betram van Zeist. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen 6.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. Wassenaar (Dierenpark) Bezoek afd. Lelden Kon. Ned. Natuur historische Ver. 11 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling Abstracte kunst (Collectie Kreulen). Maand, t/m vrijdag. 9 uur voorm. 5.30 uur nam. (tot 30 november). Lakenhal: Tentoonstellingen Society of Wood Engravers en schilderyen en aquarellen Otto B. de Kat (tot 14 de cember). Ryksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1; Tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur BIOSCOPEN I Trianon: „Houdt U van Brahms?" 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.30 uur; zond. I 2.16, 4.30, 7 en 9.15 uur. VOOR DINSDAG 21 NOVEMBER Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 720 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO; 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. 4. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Grant. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwydlng. 10.0Q Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Rege. rlngsultz.: Uitz. voor de landbouw, 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Milit. ork. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Promenade ork. 14.00 Kamermuz. 14.40 School, radio. 15.00 Met naald en schaar, praatje. 15.30 Sopr. en plano. 16.00 Een kwart-eeuw culturele vorming van de schooljeugd, gesprek. 16.15 Piano spel. 16.30 V. d. Jeugd. 17.30 Ama. teursprogr. 17.55 New York calling praatje. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 1820 Lichte muz. 18.30 Lichte muz. 19,00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle, praatje. 19.10 Muzikale lezing. 1925 Viool en piano. 20.00 Nws. 20.05 Muzlk. blografie. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Ka. mermuz, 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V, d.Jeugd. 7.45 Morgengebed en overwe- ging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 10.50 Gram. 11.00 V. d. vrouw, 11.30 Gram. 11.50 Volaan vooruit, praatje. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Als de dag van gisteren, kron. v. h. leven. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Platemiws. 13.30 Metropole ork. en solist. 14.05 Gram. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. 15.50 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.Cura cao en Aruba: verschil en overeen, komst, door Frank Martlnus Arlon. KRO: 18.00 V. d. Jeugd. 18.20 Kaar- ten op tafel, gespr. 18.30 Lichte muz. 18.50 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Otello, opera. I. d. pauze 20.40- 21.10): Muzikale lezing. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.00 De derde Assemblee v. d. Wereldraad v. Kerken te New Delhi, rep. 23.10 Cabaretprogr. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Documentaire film. 20.45 Idem. 21.05 Speelfilm. 22.45-22.55 Film- verslag v. d. derde Assemblee v. d. Wereldraad v. Kerken te New Delhi. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 111. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. cone, 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Dis cussie. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoor spel. 16.30 Gram. 17.15 Klankb. 17.45 Praatje. 18.00 V. d. jeugd. 18.55 Weer ber. 19.00 Nws. 19.15 In the South- East: 20.00 Liederen. 20.30 Round Bri tain Quiz. 21.00 Ork. cone. (Om 22.05 22.20 lezing). 23.00 Nws. en ber. 23.30 Voordr. 23.45 Parl.-overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb, 12.31 Filmprogr. 13.00 13.31 Gevar. progr. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d, vrouw. 16.00 Lichte muz. 16.31 Muz. by het werk. 17.15 Mrs. Dale's dagb, 17.31 Uitsl. races. 17.34 Gram. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.30 Nws. en act, 19.40 Sportnws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en journ. 20.25 Sport. 20.31 Ge var. progr. 21.00 Lichte muz. 21.31 Twintig vragen. 22.00 Hoorsp. 22.31 Gram. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Dans- muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m, 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. ea weerber. 13.15 Ork. conc. 16.00 Klass. muz. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 18.15 Hammondorgelspel. 19.00 Nws. ea weerber. 19.35 Pianorecital. 19.50 Dans- muz. 21.45 Nws. en weerber. 23.30 Ork. conc. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Gram. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 ni. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 14.15 Kamermuz. 17.00 Kamermuz. 20.00 Ka mermuz. 23.13 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 111. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Klass. muz. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Beursber. 16.06 Duitse les. 16.21 Vlaamse kamermuz. 17.00 Nws. en weerber. 17.15 Liederen. 17.40 Boek- bespr. 17.50 V. d. Jeugd. 18.20 V ,d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. en weerber. 19.40 Gram. 19.50 Lezing. 20.00 Hoorsp. 21.15 Accordeonmui 21.45 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Gram. 1445 Gram. 15.03 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Kamerork. 18.30 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Ork. conc. 21.35 Gram. 22.00 Wereld- nws. 22.15 Vrije tijd. 22.55 Nws. Luxor: „De wereld van Suzle Wong 18 jr. Werkd. 2.30, 6.45 en 9.15 uur| zond. 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. Lldo: „Vrydag 13 uur". 18 Jr. Werkd, 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Dorp aan de rivier". 14 jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; r""'1 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Hier is Lemmy Caution". U Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Donderdag- cyclus „Mein Kampf". Rex: „Het zwarte schild". 14 Jr. Werk dagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donder dagcyclus „ZIJ die van de zonds leven". 18 Jr. Astra-Theater - Wassenaar: Vrijdag» uur en zaterdag 7 en 9.15 uur „Ge weldenaars van het Westen". 14 jt Zondag 7 en 9.15 uur, maandag, woensdag en donderdag 8 uur ..Mijn man is bij de F.B.I." 14 Jr. Zondag middag en woensdagmiddag 2.30 uur „Een aanslag op Rusty". AJ. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Kok. Rapenburg 9. tel. 24807. BU geen gehoor van Uw hulsarts «J specialist (of diens waarnemers), Mi op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) t 2 5 0 5 2 4 -1 8 2 2 -1 2 -1 4 -1 4 1 weer wind Amsterdam onbewolkt 0 Den Helder onbewolkt ozo Ypenburg Vlissingen onbewolkt onbewolkt ono 0 Eelde onbewolkt 0 De Bilt onbewolkt 0 Twente onbewolkt 0 Eindhoven onbewolkt O Z.-Limburg onbewolkt O Helsinki zwaar bew. w.stil Stockholm zwaar bew zw Dslo zwaar bew wnw Kopenhag. onbewolkt wnw Aberdeen geh bew. w.stil Londen onbewolkt ono Brussel onbewolkt ono Luxemburg onbewolkt ono Parijs onbewolkt ono Bordeaux licht bew. 0 Grenoble onbewolkt w.stll NlCd onbewolkt nnw Beriyn Frankfort onbewolkt w.stil onbewolkt no München onbewolkt 0 Zürlch geh bew. nno Genéve geh. bew ono Locarno geh. bew licht bew 0 Wenen wnw Innsbruclt geh bew w.stll Belgrado zwaar bew zw Athene zwaar bew nno Rome onbewolkt no AJacclo Madrid onbewolkt geh. bew. nnw zo Mallorca licht bew. ono Lissabon regenbui z 1 4 -0 6 -1 4 0 3 5 7 9 4 7 11 12

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2