AGENDA Comité zilveren huwelijk Kon. Paar BRUILOFT Let op het RODE ETIKET en - vraag ernaar I Aanbieding van geldgeschenk met een speciale bestemming KRACHTIGER OPTREDEN IN KONGO Café-Rest. „Zomerzorg" Radio- en televisiepersoneel klampt zich nu aan motie vast Rowenta. MET EEN ENKEL WOORD lèidsch Dagblad - vrLtdao 11 november 1961 Op initiatief van de burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, is gelijk indertijd aangekondigd een .nationaal comité voor het zilveren huwelijksfeest van Koningin en Prins der Nederlanden" in het leven geroepen. Dit is gebeurd in aansluiting op het bericht van de particuliere secretariaten van Koningin Juliana en Prins Bernhard, waarin de wens wordt uitgesproken dat bij deze gelegenheid geen persoonlijke geschenken zullen wor den gegeven. Het Nationaal Comité stelt zich daarom ten doel een geldbedrag aan het Koninklijk Paar aan te bieden als huldeblijk van het Nederlandse volk, met het verzoek dat het daaraan de bestemming zal geven. Bij de vorming van dit Nationaal Comité heeft nadrukkelijk de bedoe ling voorgezeten allerlei denkbare initiatieven van particuliere zijden tot één centrale actie te bundelen. Het Nationaal Comité is samenge steld uit vertegenwoordigers van de overheid, van de levensbeschouwelij ke richtingen uit ons volk, van kun sten en wetenschappen, van de be roepen en bedrijven, van de vrou wenorganisaties en van de jeugd, sport en publiciteitsorganen. Het werkcomité bestaat uit: mr. G. van Hall, burgemeester van Amster- sterdam, voorzitter; mr. H. A. M. T. Kolfschoten, burgemeester van Den Haag en voorzitter van de Vereni ging van Nederlandse gemeenten; mr. G. E. van Walsum, burgemeester van Rotterdam, beide vice-voorzitter; de heer W. L. Viersma, directeur Amsterdamse Stichting voor Maat schappelijk Werk, secretaris; de heer C. A. Klaasse, directeur van de Am- sterdamsche Bank N.V. en de leden: mevrouw N. Vos-Brand namens het Nederlandse Vrouwen Comité, de 0 Vervolg van pag. 1 Generaal McKeown De vertegenwoordiger van de VN in Katanga, O'Brien, en de opper bevelhebber van de VN-strijd- macht in Kongo, g ener aal-majoor McKeown, zijn gisteren in New York aangekomen voor overleg met Oe Thant, de waarnemend secretaris-generaal van de volke renorganisatie. Generaal McKeown zei dat de moord op de dertien Italiaanse lucht machtleden een duidelijke aanwijzing is dat de VN tot een krachtiger op treden moet overgaan. „Algemeen ge sproken zullen wij om meer troepen en meer materieel moeten vragen", zei hij. Op het ogenblik kan hij over ruim 15.000 militairen beschikken. De generaal merkt eop, dat er onder de Kongolese troepen een duidelijk ge brek aan discipline bestaat. De plaatsvervangend VN-vertegen woordiger in Katanga. Cuccar, heeft gisteren in Elisabethstad meegedeeld, dat de commandant van de Kongo lese troepen die zich in Alberstad (Noord-Katanga) bevinden, erin heeft toegestemd met de VN samen te werken en zijn troepen in hun kamp terug te trekken Volgens Suc- car zijn de VN de situatie in Albert- stad volkomen meester. President Tsjombe van Katanga heeft het rapport van de VN-com- missie, die een onderzoek heeft inge steld naar de dood van Loemoemba, „absoluut onjuist" genoemd en de commissie uitgedaagd naar Elisa bethstad te komen om hem een ver hoor af te nemen. Als de commissie zich van de wer kelijke omstandigheden waaronder Loemoemba omkwam, op de hoogte had willen stellen, zou zij naar Eliza- bethstad zijn gekomen, aldus de Ka- tangese president tijdens een pers conferentie. Hij ontkende dat hij of leden van zijn regering verantwoor delijk zyn geweest voor Loemoemba's dood. Bij dezelfde persconferentie toonde Tsjombe aan de journalisten docu menten, die volgens hem een aan valsplan van het leger der centrale Kongolese regering vormden. Dit plan beoogde een aanval, uit zes verschil lende richtingen met zes bataljons, op Katanga. Het werd, met lotoko- pieën van kaarten, buitgemaakt op een gevangen genomen lid van de centrale-r egerings troepen ContactmetReydon- De Jager mogelijk Van de zijde van het ministerie van Buitenlandse Zaken is meegedeeld, dat de tijdelijke Nederlandse zaakge lastigde te Moskou, de heer P. J. Po lak, thans antwoord van het Rus sische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ontvangen op zijn ver zoek contact te mogen opnemen met de twee wegens spionage veroordeel de Nederlandse zeelieden Reydon en De Jager. Het Russische ministerie deelde de heer Polak mee, dat hij in de gelegenheid gesteld zal worden contact met de beide gedetineerden te nemen. Wanneer dit contact kan plaats vinden is nog onbekend. Daarover zou de Nederlandse vertegenwoordi- diging binnenkort nadere informaties ontvangen. Voorts kan de Nederland se ambassade contact opnemen met de verdedigers van de beide veroor deelden. Dit contact zal moeten wor den gelegd via het presidium van het advocatencollege te Kiew. Restauratie van molens Het college van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland heeft de sta ten voorgesteld bedragen uit te trek ken voor de restauratie van niet min der dan zeven molens in de provincie. Het betreft hier molens te Aarlan- derveen (2), Leiderdorp, Haastrecht, Hei- en Boeicoop, Oostvoorne en te Schiedam. De Staten is in overweging gegeven voor deze restauraties een subsidie te verlenen tot een totaal-bedrag van bijna f 20.000. heer S. J. van den Bergh namens de werkgeversorganisaties, de heer J. Landman namens de werknemers organisaties, de heer H. de Mooy na mens de Middenstandsbonden en ir. C. S. Knottnerus namens de Boeren- en Tuindersbonden. Het secretariaat is gevestigd te Amsterdam, Van Eeghenstraat 66; bankier is de Amsterdamsche Bank NV, postrekening no 25, gemeente gi ro Amsterdam no Z 25. Het Nationaal Comité hoopt bin nenkort mededelingen te publiceren over de wijze, waarop het Nederland se volk zijn aanhankelijkheid aan het zilveren bruidspaar tot uitdruk king kan brengen. Advertentie VOOR UW of PARTIJ hebben wij een gezellige zaal. S-peciale menu's, verschillende prijzen. MENU f 7.—. ZALMSALADE GEBONDEN KIPPESOEP GEBRADEN OSSEHAAS VERSCH. GROENTEN Verse en geb. AARDAPPELEN CHIPOLATA PUDDING KOFFIE. STATIONSWEG 35A - TEL. 21444 Herdenking van 26 november De jaarlijkse herdenking van de 26ste november, de dag waarop prof. mr. R. P. Cleveringa zijn befaamde rede uitsprak waarmee in 1940 het universitaire verzet regen de Duitse bezetters een openlijk karakter kreeg vindt ook dit jaar weer plaats in de Pieterskerk. Aangezien de 26 ste dit maal op een zondag valt, wordt deze herdenkingsbijeenkomst maandag 27 november op 16.15 uur gehouden. Spreker zal zijn prof. dr. G. M. H. Veeneklaas, die zijn rede houdt on der de titel „Toen en nu". Muzikale medewerking, wordt verleend door Collegium Musïcum. Advertentie Misgreep (Van onze t.v.-medewerker) Het was een hele krachttoer, die de NCRV zich gisteren op het scherm veroorloofde, want niet minder dan het spel „Rinoceros", een werk van de Roemeense-Parijzenaar Iones- co, gerenommeerd avantgardistisch auteur, werd ten tonele gevoerd. Men had het raadzaam geoordeeld om eerst een inleiding te doen houden door de dramaturg, de heer David Koning. Vervolg van pag. 1 In die laatste vergaderingsminuten leek de hele kwestie vannacht in de Hilversumse „Karseboom" nog een verrassende wending te krijgen. Van achter de groene tafel werd toen be weerd, dat men in feite niets tegen de regering kan ondernemen, omdat dit lichaam nu eenmaal toch het laatste woord heeft. „Dan hebben wjj de vakbonden ook niet nodig. Uit de bonden!" luidde het dreigende en met fel applaus on derstreepte commentaar. Met een amendement op dé bestuursmotie wist de voorzitter het vergaderschip toch nog veilig aan de kade te me ren. Een schipbreuk was voorkomen De vakbondsbestuurders hebben door handig manoeuvreren kunnen beletten dat er gestemd werd over de stakingsmotie. Was het tot een uit spraak gekomen, dan was de staking zeker een feit geweest. De radio- en televisie-mensen klampen zich nu vast aan de volgen de motie, die ter kennis van regering, volksvertegenwoordiging en vakcen trales zal worden gebracht. „De spanningen, die onder het per soneel van radio- en t.v. heersen, moeten tot uitdrukking komen in een zo kort en duidelijk mogelijke opsomming van punten, die in dit stadium essentieel zijn. De vergadering spreekt uit: a: het is van het grootste belang dat zo spoedig mogelijk bekend wordt dat de nieuwe salarisregeling per 1 januari 1962 onverkort in werking treedt. b: De compensatie voor de terug werkende kracht, zoals nu is toe gestaan door de minister van Soc. Zaken van drie procent ineens moet als volstrekt onvoldoende worden beschouwd. De vergadering draagt de bestu ren op alle wettige middelen te hanteren, die er toe kunnen leiden, dat tenminste de tweemaal drie procent zoals toegezegd door het College van Rijksbemiddelaars wordt verkregen en de aan dit col lege voorgelegde salaris-regeling goedgekeurd. De vergadering heeft vertrouwen in de volksvertegenwoordiging, die de staatssecretaris van O. K. en W. ter verantwoording heeft geroepen. De vergadering dwingt de be sturen om onmiddellijk in contact te treden met de vakcentrales om zich te beraden op de scherpst mo gelijke maatregelen c.q. protest acties. De vergadering gaat er van uit dat de werkgevers het streven van de employees met alle kracht blij ven ondersteunen." 37,50 incl. veiligheidssnoer special Modern strijken. 800 grams „streamline" strijkautomaat - Instelbaar voor elke stof. Strijkautomaten v.a. 23.50 Rowenta-perfectie I Het was bij die gelegenheid, dat we in gedachten het eerste vraagteken plaatsten. Die uitleg behelsde n.l. geen schets van achtergronden, waar mee een niet-ingewijde kijker ge diend kan zyn, maar een uitleg van de bedoeling van het stuk, waardoor onmiddellijk het vermoeden rijst, dat het stuk voor de gemiddelde kij kei- niet helder genoeg is om zonder meer begrepen te worden. Dit vermoeden bleek juist. Het was goed om te wij zen op het bizarre karakter, ook op de verbijstering, welke de kijker zou bevangen tegen het slot, maar dat het een actueel thema zou behande len dat voor het grote publiek van belang zou zijn, zoals werd gesteld, dat menen we toch te moeten bestrij den. Het was een zedenkomedie voor „the happy few", niet het minst om dat het tragische in het onwezenlijke getrokken werd en de komische ver hulling te vaak een mislukking ople verde. Om het nu maar eens ronduit te zeggen: we ontkennen de drama tische waarden, die in het stuk schui len, bepaald niet, maar teveel en te vaak krygt men de indruk, dat de schrijver een loopje met de toeschou wer neemt. En die willen toch altijd wel graag serieus genomen worden. De zin, die in het stuk zou moeten schuilen, kwam onvoldoende over. De strekking sprak niet duidelijk aan, er werd talent verkwist. Maar met dat al moeten we toch eerlijkheidshalve hieraan toevoegen: En toch, en toch! De man, het spel, de mensen grepen ons tegen het slot, zij het, dat dat met te zware accen ten werd bereikt. Het werd daardoor een niet geheel verloren avond, maar aan de andere kant moet toch de vraag gesteld of het wel zin had een stuk, waarvoor de liefhebbers reeds lang de kans hadden gehad om het te gaan zien in de schouwburgen thans te pogen gemeengoed te maken. Daar voor was het naar onze smaak onge schikt en daarom moet de eindcon clusie luiden: Het was een misgreep uit televisie-oogpunt, hoe knap de ombouw en aanpassing ook hadden plaats gevonden. VOETGANGERS: U heeft wel voorrang op zebrapa den, maar het rijverkeer moet óók eens aan bod komen. Steek dus bij voorkeur Ti groepjes over de drukke zebrapaden; ancers ontstaan er irri terende vertragingen in het rijver- keer, welke automobilisten, brommers en wielrijders in de verleiding zouden kunnen brenwen, het „toch nog maar even te proberen", zodat er van uw bescherming per slot van rekening weinig overblijft. BINNENLAND De staatssecretaris van O., K. en W., mr. Y. Scholten, heeft aan de heer H. Reeser te Amsterdam opdracht ver leend een op bronnen-studie berus tende beschrijving te geven van het leven van mevrouw A. L. G. Bosboom- Toussaint in de periode 1851-1886. Bij K.B. is aan Jhr. A. P. C. van Karnebeek, ambtenaar van de buiten landse dienst der tweedeklasse ter beschikking, eervol ontslag uit de buitenlandse dienst verleend door hem als zodanig aan het Koninkrijk bewe zen. Op 17, 18 en 19 november wordt in Rotterdam de 52e nationale kam pioenen- en klassententoonstelllng van postduiven gehouden. De wethouder voor sport en recreatie, de heer R. Langerak, zal zaterdagavond de ope ning verrichten. Aan de vooravond maakt een nationale Jury van keur meesters de prijswinnaars reeds be kend. Het Baarnse actiecomité, dat zich ten doel stelt gelden bijeen te bren- ?;en voor de verdediging van de 18- arige demonstrateur, een van de ver dachten in de Baarnse moordzaak, heeft tot nu toe ongeveer f 1200 bin nen gekregen. Het comité streeft naar een bedrag van rond f 6000. Zoals be kend zal mr. Frangois Pauwels uit Amsterdam als advocaat optreden voor de Jongeman. Gisteravond om vijf voor half negen is de Belgische kotter „Credo", Zeebrugge 777, in aanvaring gekomen met de Nederlandse logger „Cornells Vrolijk", SCH. 171. Het Belgische schip is gezonken. De bemanning is gered en bevindt zich aan boord van de Bel gische kotter „Noordzee", eveneens uit Zeebrugge. De aanvaring gebeurde ongeveer 65 mijl uit de kust ter hoogte van Hoek van Holland. Ook de Groningse politie is be- fonnen streng op te treden tegen over- reders van de nieuwe voetgangers bepalingen. Niet minder dan 100 „zebra-zondaars" kregen een proces verbaal. - Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. VB. van Amerika: ss Statendam (19/11), ss Queen Elizabeth (20/11), ss Sommelsdyk (22/11); Argentinië: ts Uruguay (21/11); Australië: ss Or- cades" (23/11); Brazilië: ms Gaaster- land (20/11); Brits-Oost-Afrikams Kouang-Sl (20/11); Canada: ss Staten dam (19/11), ss Queen Elizabeth (20/ 11), ss Sommelsdijk (22/11); Chili: ms Tannsteln (23/11), Ned. Antillen: ms Delft (21/11); Ned. Nw.-Guinea: ss Rotti (20/11); Nieuw-Zeeland: ss Essen (20/11), ms Port Adelaide (22/11); Suriname: ms Kreon (22/11); Unie van Z.-Afrika en Z.-W.-Afrika: ms Preto ria Castle (19/11); ms Algol (21/11). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Het Nederlandse schip „Anna von Arnheim" (327 ton), geladen met zwa velkoolstof, is gisteravond op de Rijn ter hoogte van Kamp-Bornhofen in aanvaring gekomen met het Duitse schip „St.-Michael". De bemanning van het Nederlandse schip zag kans het vaartuig uit de vaarroute te bren gen voor het zonk. De bemanning liep geen letsel op. Een deel van de lading zwavelkoolstof is in de Rijn terecht gekomen. De staatssecretaris van O., K. en W., mr. Y. Scholten, heeft de Neder landse delegatie naar de Xle algemene conferentie der Nederlandse letteren, die op 17 en 18 november te Ant werpen zal worden, samengesteld. Al gemeen voorzitter is prof. dr. W. J. M. A. Asselbergs. Na in twee achtereenvolgende ver gaderingen gediscussieerd te hebben, heeft de gemeenteraad van Rotterdam thans zonder hoofdelijke stemming besloten f 330.000 in de vorm van een renteloze lening beschikbaar te stel len, teneinde de bouw van een stu dentenflat op de Maas-boulevard mogelijk te maken. Het wordt een ge bouw van 5 verdiepingen voor ten hoogste 190 studerenden. BUITENLAND President Tito van Joego-Slavië is vandaag in Cairo aangekomen voor een bespreking met president Nasser en premier Nehroe van India, in de loop van dit weekeinde. Volgens werkgelegenheidscijfers, die volgens mededeling van het Aus tralische Migratiebureau in Den Haag in Canberra zijn bekendgemaakt, is de werkgelegenheid in Australië aanzien lijk verbeterd. Voor de derde achter eenvolgende maand is het aantal werk zoekende personen gedaald. Aan het begin van deze maand waren 96.552 personen ingeschreven als werkzoekend. Dit vertegenwoordigd ongeveer 2,3 pro cent van de totale werkende bevolking van 4.2 miljoen. Medio oktober bedroeg het totaal aantal werklozen 4,9 procent van de werkende bevolking, zo heeft het Ca nadese bureau voor de statistiek be kendgemaakt. In oktober was dit per centage 5.7. Het totaal aantal werk lozen bedroeg medio oktober 318.000, een toeneming van 10.000 ten opzichte van september, maar een vermindering van 50.000 vergeleken met oktober 1960. Deze week is in Parijs de derde conferentie van Europese rabbi's ge houden. De instelling van de staat Israël werd op de conferentie een daad van de Voorzienigheid genoemd. De enige blijvende band tussen de Joden over de wereld is de godsdienst, zo werd geconcludeerd. De conferentie werd bijgewoond door rabbi's uit En geland, Frankrijk, België, N e d e r la n d, Zwitserland, Italië. Duitsland, Joego slavië, Tsjecho-Slownklje en Roemenië. Alexander Alexandro, eerste me dewerker van Molotow in de Russische delegatie bij het Internationaal Bureau voor Atoomenergie in Wenen, zal bij afwezigheid van de voormalige minister van Buitenlandse Zaken als delegatie leider optreden. In New York is een grote biblio theek in gebruik genomen, die naar de overleden secretaris-generaal van de V.N., Dag Hammarskjöld, is ge noemd. Het zes verdiepingen tellende gebouw, dat staat naast de zetel van de V.N., zal 400.000 boeken bevatten en telt talrijke studiezalen. Drie Britse huisvrouwen hebben aangekondigd dat zij zich geheel zullen ontkleden, als zij uit hun huizen zul len worden gezet. Zij hopen, dat de deurwaarders dan „van schaamte zul len sterven". Mary Walsh (26), Anne Howell (25) en Margaret O'Sullivan (30) zijn van plan haar kleren af te leggen en te verstoppen, samen met al het andere textiel in huis, zoals lakens en gordijnen, als zij met geweld uit huis zullen worden gezet. De actie van de drie vrouwen is de Jongste rel in Engeland, die is veroorzaakt door het gebrek aan woonruimte. Intussen heb ben de echtgenoten aangekondigd, dat zij niet zullen toestaan, dat hun vrou wen dit doen, al begrijpen zij tenvolle hoe radeloos dezen zich gevoelen. De bekende dirigent Leopold Sto- kowski heeft voor een commissie van het Amerikaanse Congres, die een on derzoek instelt naar de economische omstandigheden waarin de Amerikaan se kunstenaars leven, gepleit voor overheidssteun aan kunstenaars. Sto- kowski zei onder meer dat de „toe komst van de schone kunsten in Ame rika in groot gevaar verkeert". Ondanks de richtlijnen van de Italiaanse communistische partij heeft een partij-afdeling uit de omtrek van Livorno, die „Jozef Stalin" heet, ge weigerd haar naam te veranderen. Dit heeft een heftige polemiek uitgelokt bij de communisten van deze stad. Het geval is voorgelegd aan een tucht- commissie. Een piloot van de „Air Algerië", de 33-jarige Pascal Doriano, is gisteren in Algiers doodgeschoten. Hij kwam voor op een lijst van „gevaarlijke per sonen", opgesteld door het zogenaamde geheime leger (OAS), omdat hij ge weigerd had agenten van de OAS naar Frankrijk te smokkelen. Na de meelfabrikanten hebben gisteren ook de 13.000 Belgische bak kers van de vereniging van bakkers patroons besloten de „broodstaking" af te gelasten. Ontevreden met een door de regering toegestane verhoging van de broodprijs van twee cent had den de bakkers aanvankelijk besloten maandag a.s. niet meer te bakken. De moeilijkheden over de samenstelling van het broodmeel wat betreft de ver plichte bijmenging van Belgische tarwe en de broodprijs zullen op een „ronde tafelconferentie" worden besproken. De Britse Labour party heeft bij een tussentijdse verkiezing in Glas gow haar zetel behouden, echter met een kleinere meerderheid dan bij de verkiezingen in 1959, namelijk 6995 stemmen, meer dan een kwart minder. De verkiezing was uitgeschreven we gens het aftreden van het vorige lid. De bevolking van Parijs is dit jaar gestegen tot 8.500.000, evenveel als geheel België. In 1801 wat dit aantal 1.400.000 en in 1901 4.800.000. Elk uur komen er twintig inwoners bijDe Parijse agglomeratie omvat 18 procent van de totale Franse bevolking. Normaal 29.75,maar één dag be taalt U voor deze prachtige pan talon in de nieuwste kleuren grijs en in multicolors slechts Geen telef. of schrift, orders. LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM West-Kruiskade 35 Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudse- singel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg ZEIST: Slotlaan 158-160 Bidstond Wereldraad van Kerken MORGENAVOND IN PIETERSKERK Op de vooravond van de ver gadering van de Wereldraad van Kerken te New Delhi zal in Lei den een bidstond worden ge houden uitgaande van de Oecu menische Raad Leiden. Deze bidstond vindt plaats morgenavond te 19.30 uur in het koor van de Pieterskerk. Vooraf zullen alle kerkklokken de ingezetenen tot deze bidstond oproepen, kerkklokken niet al leen van de kerken aangesloten bij de Oecumenische Raad, maar ook de klokken van de room katholieke kerken. De gedachte van contact van de verschillende kerken groeit allerwegen en de behoefte aan eenheid wordt steeds sterker ge voeld. Dit blijkt niet alleen uit het feit dat de gereformeerde kerken officiële vertegenwoordi gers naar New Delhi zenden en de rooms-katholieke kerk offi ciële waarnemers zendt, maar vooral ook daaruit dat a.s. zon dag in vele kerken boodschap pen zullen worden voorgelezen, terwijl van de rooms-katholieke kansels een bisschoppelijke op roep zal uitgaan. Zowel de radio als de televisie zullen aan „New Delhi" dage lijks aandacht schenken. Vanaf zondag zal elke avond om 23 uur gedurende 10 minuten via de radio een verslag worden ge geven van de werkzaamheden van de vergadering van de We reldraad der Kerken. De Oecumenische Raad Leiden roept een ieder, die de eenheid van de Kerk ter harte gaat op, de bidstond voor de vergadering van de Wereldraad der Kerken morgenavond mee te maken. Alle werk verricht door de kerken zal gesteund moeten worden door het gebed van de kerken en gemeenten. Hoge .vlammen uit auto met stro (Van onze correspondent) Bewoners van de Grieksestraat in het westelijk stadsdeel van Rotterdam hebben gisteravond bijzonder angsti ge momenten beleefd. Huizenhoge vlammen van een in brand gestoken vrachtauto met stro hebben een groot aantal woningen bedreigd. Tiental len ruiten sprongen, kozijnen en gor dijnen vatten vlam, een daklijst be gon te branden. Hals over kop vluchtten bewoners uit hun bedreigde huizen. Een dichte rook trok door de straat, waar brand weerlieden, die in verband met de grote hitte door collega's werden nat gespoten, een verbeten strijd voerden om de schade zoveel mogelijk te be perken. De brandweer kon om 2 uur van nacht de nablussers terugtrekken. De vrachtwagen, was geheel vernield, hetgeen alleen al een schadepost van f 28.000 betekent. De wagen was met 5800 kilogram stro geladen. Daarbij komt nog de niet onaanzienlijke schade aan gevels, kozijnen e.d., zo dat het schadebedrag in totaal op een halve ton wordt geschat. Men vermoedt, dat jongens het stro in brand hebben gestoken. TT-s-rpr^r- HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, praatje. 19.00 V. d. kind. 19.10 Meisjeskoor. VPRO: 19.30 Volksmuz. 19.50 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boek- bespr. 20.10 New Delhi, lezing. 20.25 Literaire lezing. 20.35 Voordr. en muz. 20.50 De wereld vergadert, lezing. VARA: 21.00 Lichte muz. 21.35 Signa lementen van het ik, klankb. (III). 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: Wat maken wij van ons huwe lijk?, gesprek. VARA: 23.00 Christopher Marlowe, of: Er Is een duivel te veel, hoorsp. met muz. (deel 2). 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV.: 18.20 Licht progr. 18.50 Re regingsultz.Bescherming Bevolking vraagt Uw aandacht. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Psalmliederen. 20.20 Gevar. progr. 21.20 Politiekapel. 21.50 Gram. 22.00 Orgel- conc. 22.30 Nws. 22.40 Wijd als de wereld, lezing. 23.00 Kamerork. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Espresso. 21.00 Film. 21.25 Achter het scherm. 21.35 Gevar. progr. NTS: 22.15-22.40 Liederen. Gebouw Gasstraat 36: Bazaar Herv. Marewijk. 211 uur nam. Gulden Vlies: ContactCle Kinderbe scherming. Spr. J. Daalder over „De observatie van onaangepaste kinderen en de samenwerking met de plaatse lijke Instanties". 8 uur nam. In den vergulden Turk: Ned. Ver. van Hulsvrouwen. Lezing A. Gols over Nederlandse folklore. 8 uur nam. Lakenhal: Opening Tentoonstelling „Society of Wood Engravers". 8 uur n.m: Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rehoboth, Rapenburg 10: Verkoop dag Handwerkclub Vereniging v. Vrijz. Hervormden. 2.30-5.30 en 7.-9.30 uur nam. Schouwburg: Toneelavond Selskip Fryslan: „Een inspecteur belt aan". 8 uur nam. Stadhuis: Behandeling gemeente begroting. 2 en 8 uur nam. Stadszaal grote zaal)Populair concert Volendams Operakoor. 8 uur nam. Wassenaarseweg 62: K. en O.-cursus „Het raadsel van het leven", o.l.v. prof, dr. H. L. Booy. 8 uur nam. Oegstgeest (Vrijz. Herv. Kerk): Evangelisatie o.l.v. ds. W. Harkema van Den Haag. 8 uur n.m. ZATERDAG Den Burcht (grote zaal): Delftse Groningers spelen ,,'t Was ln Maai". 8 uur n.m. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk. 10- 11 uur v.m.. Bijbelstudie; 11-12 uur ds. K. C. van Oossanen. Pieterskerk: Bidstond voor Wereld raad van Kerken (New Delhi). 7.30 uur n.m. Schouwburg: KV „Litteris Sacrum". „En toen kwam dokter Frost". 8 uur n.m. ZONDAG St.-AntoniusclubhuisOntspannings ochtend Inst. voor Arbeidersontwikke ling. 10.30 uur v.m. Ons Centrum: Bezinningsbijeenkomst Hum. Verbond. Spr. dr. J. Cohen. 10.15 uur v.m. SchouwburgAmsterdams Volksto neel „Rooie Sien". 8 uur n.m. Steenschuur 6Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. Steenschuur 6: Geünieerde Loge van Theosophen. 11 uur n.m. MAANDAG. Stadszaal (foyer)K. en O. Lezing Simon de Waard „Bij de buren aan de overkant". 8 uur nam. DINSDAG Doelenkazerne (Rembrandtstraat) Cabaretavond o.l.v. André Carell. 8 uur n.m. Gulden Vlies: Demonstratie schoon- heidsprodukten Jeanne Gatineau. 8.30 uur n.m. Ons Centrum: Hum. Verbond. Spr. dr. W. J. de Jong. 8 uur n.m. Rijksherbarium (Nonnensteeg 1): Microscopiseeravond Kon. Ned. Natuur historische Ver. 8 uur n.m. Universiteit (Filmzaal)Filmstudie- kring „The Rlckshawman". 8 uur n.m. Oegstgeest (Beukenhof): Vrou wen in de VVD. Spr. mevr. mr Dett- meyer-^Labberton over recreatiemoge lijkheden in Zuid-Holland. 10.30 uur v.m. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Half uur van Bezinning. 1-1.25 uur n.m. Ambachtsschool: K. en O.-cursus autotechniek voor beginners. 7.30 uur n.m. Den Burcht (Jacobazaal)Evangeli satie. Spr. ds. B. Slond van Den Haag. 8 uur n.m. MorspoortkazerneLedenvergadering Ned. Bond van oud-strijders en dragers van het Mobilisatiekruis. 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (Foyer)Streekver- gadering Ned. Chr. Vrouwenbond. Spre kers ds. W. v. d. Linden en dr. H. A. den Duyn. 8 uur n.m. DONDERDAG In den vergulden Turk: Ned. Ver. van Huisvrouwen. Lezing mevr. 'tHart- Haüssler over de Deense huisvrouw. 2.30 uur nm. Lakenhal: Ver. „Oud-Lelden". Spr. J. G. N. Renaud over eten en drinken in de Middeleeuwen. 8 uur n.m. Restaurant Van der Heijden: Ver. van oud-leerlingen der Ambachts school. Lezing en Shell-film. 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (grote zaal)Con cert Meesterserle K. en O. „Les solistes de Zagreb". 8 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling Abstracte kunst (Collectie Kreulen). Maand, t/m vrijdag. 9 uur voorm. 5.30 uur nam (tot 30 november). Lakenhal: Tentoonstellingen Society of Wood Engravers en schilderijen en aquarellen Otto B. de Kat (tot 14 de cember). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v. d. Werfpark 1; Tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. BIOSCOPEN Trianon: „Houdt U van Brahms?" 18 jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.30 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De wereld van Suzle Wong". 18 Jr. Werkd. 2.30, 6.45 en 9.15 uur; zond. 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Lido: „Vrydag 13 uur". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: „Dorp aan de rivier". 14 jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur: zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. VOOR ZATERDAG 18 NOVEMBEl Hilversum I (402 m.) VARA; Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 N 8.18 Gram. 8.35 Van de voorpagi praatje. 8.40 Gram. 9.00 Gym. v. vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. Meisjeskoor VPRO.: 10.00 Samen tb praatje. 10.05 Morgenwijding. VAK 10.20 Lichte muz!. 10.55 Tentoonsl llngsagenoia. 11.00 Jazzmuz. 1] Sportnws. 11.50 Lichte muz. 15 Van ae wieg tot het graf, praatje, li Land- en tuiiuDjneaed.. 12.38 Lie; muz. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Va 13.20 Lichte muz. 13.40 Gram. 13 Rep. aankomst St.-Nicolaas in A sterdam. 14.00 Tussen mem en nev vlek. lezing. 14.15 V. d. jeugd.. 14 Wat is de verwachting van New Dei beschouwing. 15.00 Promemade-o: koor en soliste. I. d. pauze (pi 15.5016.10) 'Boekibespr. 17.00 Ja muz. 17.30 Act. VARA; 18.00 Nws. en comm. 18 Jazzmuz. 18.35 Lichte muz. 19.00 j tistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 I helse miniaturen, lezing. 19.45 Gra 19.55 Deze week,, praatje. VARA: 20 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.50 Soc llstlsoh comm. 22.05 Walsmuz. 22 Nws. 22.40 De zwarte diamant, ha spel (deel 7) 23.10 Quiz. 23.35 Gra 23.55—24.00 Nws. Hilversum II (298 m.). KRO.; 7.00 Nws. 7.15 Gewijde mi 7.30 V. d. jeugd. 7.45 Morgengebed overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8 V. d. vrouw. 9.55 Inleiding Requle; mis. 10.00 Plechtige H. Mis v Requiem .Hl.30 Gram. 12.00 Midda klok - noodiklok. 12.04 Metropole 0: en sol. (Om 12.3012.33 Land- tulnb-meded.), 12.50 Aot. 12.58 Geb uit Siberië. 13.00 Nws. 13.15 Plate nws. 13.25 Amateursmuz. 13.50 Gra 14.10 Franse les. 14.30 V. d. jeue 15.30 Gram. 16.00 Texas-Romant hoorsp. 16.35 Pianorecital. 17.00 Spoi act. 17.10 Amusmuz. 17.30 Boekbesi 17.40 Lichte muz. KRO.: 18.00 KunstJkron. 18. Strijkork. 18.50 U bent toch ooik \i de party?, lezing .19.00 Nws. 19.10Ai 19.25 Muzik. weüistr. 19.45 Llchtbake lezing. 19.55 Kamerork. en soli 20.50 Van klanten en wanten wete vragenbeantw. 21.00 Gevar. proi 22.00 Licht progr. 22.20 22. Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 wy ln den de zondag in. 23.00 Religleu muz. m. comm. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA N.T.S.: 14.0014.30 Rep. aankom St.-Nicolaas. 14.30 FilimprogT. KRC 15.00 Oude journalen. 15.30 Doei mentaire. NTS: 16.30 Eurovisie: Zwen men. KRO: 17.0017.40 v d. kin 19.30 TV-film. NTS: 20.00 Journ. i weeroverz. KRO; Aotueel progr. 21,1 Gevar. progr. 22.00 Sport. 22.20 Flli BUITENLANDSE PROGRAMMA'S 12.00 Ork.conc. 12.30 Ooggetuige: verslagen v. Groot Brittannlë en Ove zee. 13.00 Automoblilstenkron. 13.5 Interviews. 13.55 Weerber. 14.00 N« 14.10 Gevar. progr. 14.40 Gram. 15.1 Hoorsp. 16.10 Hoogtepunten uit progr.'s v. d. Afgelopen week. 17,( Gram. 17.45 V. d. kind. 18.00 V. 1 jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.1 Sport. 19.45 Pari. overz. 20.00 Amur muz. 20.30 Gevar. progr. 21.30 Hoce spel. 22.50 Gram. 23.00 Nws. 23j Boekbespr. 23.45 Avondgebeden. Engeland, BBC Light Programmi (1500 en 247 m.). 11.00 Gevar. progr. 13.00 Gevel progr. 14.10 Sportparade. 14.35 Lich] muz. 15.00 Licht progr. 15.30 Lichi muz. 16.15 Onbekend. 18.00 Sportvei slagen. 19.00 Wedstr. tussen schold 19.30 Jazzmuz. 20.00 Nws. en Jour 20.24 Voetbalcomm. 20.31 Ork.con 21.31 Gevar. progr. 22.15 Gevar. progi 23.30 Nws. en sport. 23.40 Gevar proei (verv.) 0.55—1.00 Nws. Nordwestdeutselier Rundfunk (3(1 m.) 12.00 Lichte muz. 13.00 Nv; en weerber. 13.15 Hammondorgelspe 13.30 Jazzmuz. 14.00 Lichte muz. 14.Ó Lichte muz. 16.30 Amusmuz. 17 3 Topliedjes. 19.00 Nws. en weerbe 19.40 Koorzang. 21.45 Nws. en wee: ber. 22.10 Ork.conc. 22.25 Gevar. nui 24.00 Nws. en weerber. 0.05 Dansmu: 1.00 Amusmuz. 2.00 Weerber. en geva muziek. Frankrijk 3 (280 en 235 m.). 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc. 14,0 Gram. 14.40 Kamermuz. 23.40 Gran 23.53—24.00 Nws. Brussel (324 en 484 m.). 324 111.: 12.00 Nws, 12.02 Grar 12.30 Weerber. 12.35 Lichte muz. 13.0 Nws. en weerber. 13.15 V. d. jeug 14.00 Llohte muz. 14.30 De academi der discofielen. 15.30 Gram. met tip voor trips. 16.00 Theaterkron. 16.2 Lichte muz. 17.00 Nws. en weerbe 17.15 Dagklapper en lit. kal. 17.20 A ts Lavavi. 17.30 Gram. 17.45 Engel: les 18.00 Orgelrecital. 18.20 V. d. sok 19.00 Nws., weerbre. en comm. ui Amerika. 19.40 Gram. 20.00 Gr an 22.00 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.00 Nw 23.05 Amus.ork. 23.30 Gram. 23.55- 24.00 Nws. 484 111.: 12.18 Operamuz. 13.00 Nwi 14.10 Gram. 15.03 Vrije tyd. 16,0 Disco-Club. 17.00 Nws. 18.38 Gran, 19.30 Nws. 20.30 Hoorsp. 22.00 We reldnws. 22.15 Jazz. 22.55 Nws. 23.0 Gram. 23.55 Nws. Casino: „Hier is Lemmy Caution". 1 jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zotó' 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdag cyclus „Mein Kampf". Rex: „Het zwarte schild". 14 Jr. Wert1 dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zont I 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donder 1 dagcyclus „Zij die van de zond 1 leven". 18 jr. Astra-Theater - Wassenaar: Vrijdag uur en zaterdag 7 en 9.15 uur „Gei weldenaars van het Westen". 14 jre Zondag 7 en 9.15 uur, maandap woensdag en donderdag 8 uur „Mij! man is bij de F.B.I." 14 jr. Zondag middag en woensdagmiddag 2.30 uu. „Een aanslag op Rusty". A.l. Avond- en nachtdienst der Apothekei Geopend voor spoedeisende geval h len: Doeza-apotheek. Doezastraat, te! f 21313. Haven-apotheek, Haven 18, te! 20085. 1 B(| geen gehoor van Uw hulsarts 0 specialist (of diens waarnemers), bt op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder "pen burg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Dslo Kopenhag. Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nic^ Beriyn Frankfort München Zürich Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio adxld Mallorca Lissabon geh bew. regen motregen motregen regen geh. bew. motregen motregen geh bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew zwaar bew zwaar bew motregen geh bew. geh bew. mist mist onbewolkt motregen zwaar bew geh. bew. geh. bew. geh bew. onbewolkt geh. bew. licht bew. geh bew zwaar bew zwaar bew licht bew. motregen licht bew. mist a w.stil zzw 2 4 0.1 zw 4 5 wzw 2 3 w.stil 2 wzw 2 2 w 6-0 nw 9 1 wzw 2-2 wnw 7 7 w.stil 5 w.stil 3 w.stiil -0 no 3 2 no 2 5 nnw 7 8 1 ono 1 nnw 1 n 1 -2 1 -3 2 3 w.stil w.stil o 2 17 w.stil 8 nnw 3 6 w.stil 7 no 27 nno 2 7 n

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2