VODKA Boerenorganisatie is niet wat zij kan zijn RYNBENDES ,KomngmWilhelmina kon niet afmeren Miljoenenscliandaal bij Duitse bank Ambtenaren eisen nu ook 3 procent ineens Westelijk voorstel: verder praten over kernproeven-stop Sancties aanbevolen tegen Zuid-Afrika Vergadering K.N.L.C. Tenslotte toch aan de kant Uitstoting uit VN verzocht ,Euromarkt is een goudmijn' Na radio-en tv-personeel: gevraagd aangeboden diversen 5 Landbouw in E.E.G. meenemen In de vandaag te Utrecht gehouden algemene vergadering van het Kon. Ned. Landbouwcomité heeft de voorzitter, ir. C. S. Knottnerus, uitvoerig gesproken over E.E.G.-problemen en verder o.m. over de Nederlandse loon- en prijspolitiek en over verhouding tussen landbouworganisaties en Landbouwschap. Melkqarantiepriis moe*en maken, dat zij alleen dan be- r I reid is volgende stappen te doen in LEIDSCH DAGBLAD - DINSDAG 14 NOVEMBER 1961 HU begon met een beschouwing pver de recente vaststelling van de inelkgarantieprijs voor 1961/1962. De loor de minister vastgesteld prijs ;omt vrij we lovere enmet de door iet Landbouwschap gevraagde. Het verschil van mening tussen minister en Landbouwschap betrof dit jaar vooral het te garanderen quantum. Het Landbouwschap, dat meer ge vraagd had, is met 5.1 miljard kg kkkoord gegaan omdat de minister voor dit lagere quantum een hogere prijs wilde toekennen. Voorts, omdat de minister verklaarde, dat hij die 5.1 miljard kg niet als een voor altijd vastgestelde hoeveelheid zag. Ir. Knottnerus betwijfelde echter, of pan die laatste uitspraak van de mi nister veel waarde moet worden ge hecht, gezien de hardnekkigheid paarmee de minister verleden Jaar !e vUf miljard kg verdedigde en de ardnekkigheid waarmee hij nu aan e 5.1 miljard kg vasthield. Over de betekenis die de minister aan het juantum toekent tastte ir. Knott- nerus in het duister, vooral nu de minister wel de prijsconsequenties j-an het lagere quantum heeft ge trokken, zodat een verleden jaar nog plausibele verklaring, namelijk dat bet minder geld kost, wegvalt. Hij hoopte dat de minister het wil uit leggen en voegde er aan toe dat men ook na lezing van de toelichting op ge Landbouwsbegroting geneigd is de S'erzuchting te slaken: „Waar wil eze bewindsman met de Nederland- je landbouw naar toe?". Over de EEG zei ir. Knottnerus, gat de Nederlandse regering het aan ge partnerlanden zeer duidelijk zal tweemaal bekroond f 8.- per 3/4 literfles, exclusief statiegeld de richting van een gemeenschappe lijke markt, indien de landbouw wordt meegenomen. Ir. Knottnerus merkte nog op dat alleen een sterke boerenorganisatie in de EEG een redelijke landbouw politiek zal kunnen verwerven, maar dat de organisatie van de Europese boeren bepaald niet is wat ze zou kunnen zijn. Er is versnippering van krachten en er wordt te weinig aan dacht aan internationale zaken be steed. Loon- en prijsbeleid Over het loon- en prijsbeleid spre kend zei ir. Knottnerus, dat de mi nister van Economische Zaken het huidige systeem van loonpolitiek als een bijzonder goed instrument heeft kunnen gebruiken om iedere prijs verhoging tegen te gaan. Dat hem dat is gelukt is een gevolg van het feit dat de produktiviteitsstijging ,Beppe Doutsje' vrijdag 102 jaar Vrijdag bereikt „Beppe Doutsje" die thans verpleegd wordt in het protestants verpleeghuis te Joure de 102-jarige leeftijd. Beppe Doutsje, die gehuwds is geweest met een veen arbeider, werkte vroeger ook zelf mee in het veen, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Zij is op haar hoge leeftijd nog goed ter been, maar haar gezicht en gehoor laten haar in de steek. Zij heeft het plan haar drie zoons en vijf dochters die vrijdag naar Joure komen, een ..advocaatje" aan te bieden. „hoger is geweest dan de grootste optimist heeft verwacht", want iede re bedrijfstak probeert een zodanige loonsverhoging te geven dat hij ar beiders houdt en dit moet een zoda nige zijn als overeenkomt met de produktiviteitsstijging in de beste be drijfstak. Tachtig tot negentig procent van de werknemers krijgen dus meer dan de hun toekomende loonsverhoging en dit kan alleen goed gaan zolang de hoogst uitgerekende produktivi teitsstijging veel te laag is gebleken. De vooruitzichten voor de produkti viteitsstijging in de naaste toekomst zijn nu echter bepaald niet hoog meer. Dat zou betekenen dat mati ging in de loonsverhogingen zeer ge wenst is. Nu echter in deze krappe markt de werkgevers in sommige be drijfstakken nog steeds bereid blij ken hogere lonen to betalen komt men in moeilijkheden. Getracht zal moeten worden om door tijdige maatregelen of vrijwillige beperkin gen de noodzaak van een rigoureuze bestedingsbeperking te voorkomen. Worsteling m storm Meer dan anderhalf uur heeft gisteravond de Koningin Wil- helmina" dat de dienst onderhoudt tussen Harwich en Hoek van Holland, binnen de pieren van de Nieuwe Waterweg met de noordooster storm geworsteld, eer het kon afmeren langs de kade bij het stationsemplacement. Niet op eigen kracht overigens, maar met assistentie van de sleepboot „Azië" van L. Smit en Co. Een gebeurtenis, die een uitzondering is op deze lijndienst, die zelfs onder de slechtste weersomstandigheden tot op de minuut van het reisschema wordt uitgevoerd. Engeland en de Verenigde wordt de regering der Sowjet-Unie cf formeel voorgesteld de conferentie Staten hebben gisteren de oow- over ^et staken van proeven met jet-Unie voorgesteld de bespre kingen over het instellen van een verbod tot het nemen van kernproeven op of omstreeks 28 november te hervatten. Het voorstel was vervat in gelijk luidende nota's, die gisteren door de ambassades der beide landen op het Russische ministerie van Buitenland se Zaken werden afgegeven. In de nota's wordt gezegd, dat de conferentie over net staken van kernproeven in Geneve op 9 septem ber werd verdaagd totdat de Alge mene Vergaxierónicr dier Verenigde Naties zich over liet vraagstuk aer kernproeven zou nebben uitgespro ken. Thans is dit geschied en de Algemene Vergadering heeft met overweldigende meerderheid resolu ties aangenomen, waarin op her vatting der besprekingen en indie ning van een rapport over de ge maakte vorderingen bij de ontwape ningscommissie der VN op uiterlijk 14 december wordt aangedrongen, aldus de nota's verder. Derhalve Door Politieke Commissie van VN De Politieke Commissie van de Verenigde Naties heeft de Algemene Vergadering gisteren aanbevolen diplomatieke en economische sancties tegen Zuid-Afrika af te kondigen en de Veiligheidsraad bijeen te roepen om te spreken over uit stoting van Zuid-Afrika uit de Verenigde Naties. Met 47 stemmen voor, 32 tegen en 2 onthoudingen sprak de commissie ich uit voor een bespreking van de 'eiligheidsraad op korte termijn over e vraag of Zuid-Afrika lid van de 'erenigde Naties moet blijven. Een d-staat dat de beginselen van het landvest aanhoudend schendt, kan amelijk door de Algemene Vergade- Ing op aanbeveling van de Veilig heidsraad uit de Verenigde Naties fcorden gestoten. Het deel van de ontwerp-resolutie ïaarin gesproken wordt over sancties, werd goedgekeurd met 48 stemmen voor en 30 tegen bij 23 onthoudingen. De gehele ontwerp-resolutie werd aangenomen met 55 stemmen voor en 26 tegen bij 20 onthoudingen. Deze meerderheid is iets groter dan twee derde. Bij gelijke stemverdeling in de Algemene Vergadering zou het van het feit of over de resolutie in haar geheel of over de twee hoofdpunten afzonderlijk wordt gestemd, afhangen of het ontwerp al of niet wordt aan genomen, aldus hebben waarnemers opgemerkt. De sancties waarover in de ont werp-resolutie wordt gesproken, hou den o.m. verbreking van de diploma tieke betrekkingen met Zuid-Afrika, sluiting van havens voor Zuidafri- kaanse schepen, een boycot van Zuid- afrikaanse goederen en weigering van uitvoer naar Zuid-Afrika in. De Politieke Commissie heeft zich gisteren voorts uitgesproken voor een ontwerp-resolutie volgens welke de Algemene Vergadering er bij alle lan den op aandringt over te gaan tot afzonderlijke en gemeenschappelijke acties die zij in overeenstemming met het Handvest van de Verenigde Na ties kunnen nemen om Zuid-Afrika ertoe te brengen de apartheidspolitiek op te geven. Dit ontwerp kreeg 72 stemmen. Twee landen Zuid- Afrika en Portugal stemden tegen en 27 onthielden zich. kernwapens tegen het eind van deze maand te hervatten. Kort na de publikatie van de nota aan de Sowjet-Unie, zei het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een in Washington uitge geven verklaring, dat de Verenigde Staten zullen blijven streven naar een verdrag over het verbieden van kernproeven, doch hun met zorg vast gestelde proefprogramma zullen voortzetten totdat een dergelijk ver drag tot stand zal zijn gekomen. De onderminister van Buitenland se Zaken voor Economische Zaken van de Verenigde Staten, Blumen- thal, heeft gisteren in Washington op een conferentie van zaken lieden en landbouweconomen gezegd dat de Europese gemeenschappelijke markt voor de Europese industriëlen een „goudmijn" is. De gemiddelde jaarlijkse groei van de nationale pro- duktie in Europa over de jaren 1953- 1960 is meer dan 5 procent, aldus Blumenthal. „De toestand zal waarschijlijk zo blijven. De Europese industrieel heeft ondervonden dat de gemeenschappe lijke markt eerder een goudmijn is dan een gevaar. Het nieuwe Europa groeit tegenwoordig meer dan twee maal zo snel als wij", zo zei hij. De „Koningin Wilhelmina" werd gisteravond om kwart voor zeven in de Hoek verwacht. Ondanks de ster ke noordooster wnid, windkracht 7 tot 8, was ze op tijd binnen de pie ren. Maar bij het afmeren, een rou- tinekarwei voor de gezagvoerder, kwa men er ditmaal onverwachte moei lijkheden: de storm deed het achter ste gedeelte van het hooggebouw de schip steeds weer naar het midden van de Nieuwe Waterweg zwenken. Pas nadat om even acht uur sleep- bootassistentie was verkregen, kon men de „Koningin Wilhelmina" vei lig langs de wal krijgen. Dat gebeur de om twee minuten voor half ne gen. De vertraging btf deze belangrij ke schakel tussen de spoorwegen in Engeland en het continent had tot gevolg, dat de internationale treinen Politie onderzocht mannenbeneii (Van onze correspondent) De Rijkspolitie in het Noord limburgse plaatsje Bergen gisteren met een zo op het oog erg vreemd lijkend onderzoek bezig geweest. Men onderzocht namelijk ontblote mannenbenen, Diverse volwassen mannen moesten aan de politie laten zien of hun onderdanen geen beten van een hond vertoonden. De politie had een reeks van na men verzameld van personen, die in aanmerking kwamen om gebeten te zijn door een hond, c.q. mannen die wel eens stroopten of in de omgeving van Bergen als stroper bekend staan. Zaterdagnacht werd namelijk een po litiehond doodgeschoten. Het dier had zich vast gebeten in het been van een stroper, waarop de hond, die niet losliet, door een collega van de belaagde werd doodgeschoten. De zg. jachtbrigade \an de Rijks politie was an die Gemeentebossen van Bergen op zoek naar stropers. Op een gegeven moment ontdekte men er een paar, doch z'j trokken zich van een sommatie om te blijven staan niets aan. Daarop werd de hond losgelaten die zich vastbeet in het been van een der ftropers. Met achterlating van enige tientallen stuks wild ontkwamen de mannen. De hond had er het leven bij verlo ren. Ofschoon de politie er niet erg veel vertrouwen in heeft de stropers te kunnen achterhalen, zal toch nog enkele dagen worden doorgegaan met het controleren van linkermannen- benen. De doodgeschoten hond „stel de altijd links-onderaf", zoals de po litie het noemde. Enkele jaren was dezelfde hond door stropers een oog uitgeschoten. Ofschoo-n het neer schieten van de hond, uit het oog punt van lijfsbehoud, door de politie zelf gerechtvaardigd wordt geacht, zal de stroper ook vernieling van an dermans eigendom ten laste worden gelegd. „Noordwest-Expres" en „Austria Ex pres" ditmaal zonder passagiers uit Hoek van Holland vertrokken. Ze werden weliswaar nog resp. 30 en 35 minuten opgehouden de offi ciële vertrektijden waren 19.14 en 19.20 uur maar langer konden de spoorwegen niet wachten in ver band met aansluiting in het buiten land. Dat had voor enkele reizigers de onprettige consequentie, dat ze de nacht moesten doorbrengen in Hoek van Holland of Rotterdam. Veel passagiers had de „Koningin Wil helmina" op deze reis overigens niet aan boord: slechts 51. (Van onze correspondent in Bonn) Een milj oenenschandaal "bij dc Berlijns-Düsseldorfse August Thysse Bank A.G. heeft de West- duitse bankwereld opgeschrikt Volgens de eerste berichten heb ben drie hoge bankemployé's mis bruik gemaakt van hun volmach ten door borg te staan voor che ques van in totaal 13 tot 18 mil joen mark. Dit was mogelijk door dat de drie mannen de verleende kredieten alleen zelf noteerden en niet in de boeken van de bank vermeldden. Acht employé's van de bank zijn door de politie aan gehouden. De firaudte werd door de Beriijnse Banik zelf ontdekt, toen een van d'e cheques bjj de directie werd aangebo den, waarna natuurlijk uitkwam dat in die boeken van die bank geen dek king van deze cheque voorkwam. Daarmee ging de bal aan het rollen en bleek dat een groot aantal van dergelijke cheques in hamden was van autohandelaren en andere zakenlie den. De directie van de Thysse Bank heeft al verklaard, dat haar cliënten mdiet bang behoeven te zijn voor hun geld. Het kapitaal van de bank be draagt weliswaar slechts 16 miljoen mark, nog minder wellicht dan het totaal bedrag van de fraude, maar de eigenaar van de Thysse Banik, multi miljonair baron Hams-Heimrich Thysse-Bomemisza zal garant staan voor de cliënten. De Thysse Bank is overigens niet van pian klakkeloos Prinses Alexandra van Kent heeft tijdens haar bezoek aan Hongkong kennis gemaakt met eetstokjes tijdens een dineraan geboden door het gemeente bestuur. Zij moest de kunst af kijken bij anderenwaarover haar gastheer zich kennelijk amuseerde. België steunt de Nederlandse visie Het zou in Parijs tot een scherp meningsverschil zjjn gekomen tussen Nederland en België enerzijds en de overige vier landen van de Euro- markt (Frankrijk, West-Duitsland, Italië en Luxemburg) anderzijds. Het gaat over het betrekken van Enge land bij de Franse voorstellen voor een politieke unie van de zes landen van de E.E.G. De kwestie is of En geland, nog voordat het lid is van de E.E.G., moet worden betrokken bü de werkzaamheden in de commissie- Fouchet, waarin het Franse voorstel wordt behandeld voor politieke sa menwerking van de „Zes". Aanvan kelijk stond België niet aan de kant van Nederland, maar thans heeft het toch de zijde van de Nederlandse de legatie gekozen. Het Brusselse blad „Le Soir" schrijft over deze veranderde houding het volgende „Aanvankelijk scheen België be paald niet het standpunt te huldigen dat de afwezigheid van Engeland een belangrijke hinderpaal vormde bij de bespreking van het Franse plan". Deze koerswijziging, die in feite een toenadering tot de Nederlandse stel ling betekent, is zeer waarschijnlijk het gevolg van de besprekingen, die de ministers Spaak en Luns de vorige week maandag in Brussel hebben ge voerd. De vraag blijft echter wat de betekenis is van het feit, dat de der de Beneluxpartner Luxemburg niet hetzelfde standpunt heeft inge nomen." Het blad voegt hier nog aan toe, dat het twee mogelijke redenen ziet voor de Belgisch-Nederlandse hou ding: of zU willen slechts, dat een Britse waarnemer wordt uitgenodigd de besprekingen in de commissie- Fouchet bij te wonen, of zij trachten geld uit te betalen op die frauduleuze cheques. Alleen degenen, die te goe der trouw waren toen zij dergelijke cheques in handen kregen, zullen gield zien. De andere krijgen voorlo pig geen cent en moeten maar probe ren via de rechter hun aanspraken waar te maken. HONDERDJARIGE IN GRONINGEN De oudste ingezetene van Gronin gen, de heer R. van Wagenlngen, die verpleegd wordt in het verpleeghuis „Gustaaf Maste" is gisteren 100 jaar geworden. Tal van familieleden en kennissen hebben hem hun geluk wensen aangeboden. De heer Van Wagenlngen werd te Vnezenveen ge boren en vertrok op 19-jarige leef tijd naar Amsterdam. Daarwoonde hij tot zijn 72ste jaar. Daarna ging hij inwonen bij zijn dochter in Gro ningen. Op 95-jarige leeftijd maakte hij een ongelukkige val en moest vol ledig worden verpleegd. (Van onze Utrechtse correspondent) Als morgen het georganiseerd overleg over de ambtenaren salarissen wordt heropend, zul len de ambtenarenorganisaties een nieuw element bij de onder handelingen op tafel brengen. Zij zullen aandringen op een uitkering ineens over jaar 1961. De organisaties menen, dat de re gering dit zelf heeft gesuggereerd door bü haar mededeling, dat voor het radio- en televisiepersoneel een uitkering van éénmaal drie procent kon worden toegestaan, te hebben verklaard, dat hiermee verband was gelegd met de ontwikkeling van over- heidssalarissen. Het heeft in ambtenarenkringen overigens nogal wat verbazing ge wekt dat nu plotseling van dit ver band melding wordtg emaakt. Dit is namelijk nooit tevoren gedaan. Dat de regering inderdaad een zekere analogie in de beloning der beide groepen wil aanbrengen, zou kunnen blijken uit het feit dat ook aan de ambtenaren, evenals aan het televisiepersoneel vorige week, een uitkering ineens over 1960 is gewei gerd. De voorzitter van de Algemene Bond van Ambtenaren (NW), de heer A. van Rossen, heeft voorts op een kaderdag van zijn organisatie in Rotterdam meegedeeld dat, als de SMALDEEL I BEZOCHT MALAGA Smaldeel I, bestaande uit de krui ser „De zeven Provinciën" de jagers „Friesland" en „Gelderland", het fregat „De Bitter" en de onderzee boot „Walrus", heeft het afgelopen weekeinde een driedaags niet-offi- cieel bezoek aan Malaga gebracht. Het smaldeel dat vrijdag aankwam was gelegen aan de Costa del Sol. Het werd vlakbij de binnenstad aan de Paseo de la Farola afgemeerd. Gedurende dit driedaags bezoek stonden twee voetbalwedstrijden op het programma tussen een smal deel-elftal en de plaatselijke clubs. Zaterdag- en zondagmiddag werden twee bustochten georganiseerd naar El ChoiTO, een stuwmeer hoog in het gebergte gelegen, en een naar Nerja, een badplaatsje aan de oostzijde van de Costa del Sol, waarin het nabije verleden zeer bezienwaardige grotten zijn ontdekt. Gisteren is al oefende de thuisreis aanvaard. door deze houding op ander gebied concessies of garanties van zekere E.E.G.-partners te verkrijgen. regering de algemene ontwikkeling van de lonen in de tweede fase van de gedifferentiëerde loonpolitiek tot richtsnoer voor de overheidssalaris- sen neemt, per 1 januari een sala risverhoging van zes procent moge lijk is voor de rijksambtenaren. HALF MILJARD MENSEN MOET HONGER LIJDEN Tussen de 300 en de 500 miljoen mensen lijden aan een „acute onder voeding", terwijl een miljard mensen in meer of mindere mate slecht ge voed wordt, zo heeft de directeur- generaal van de voedsel- en land bouworganisatie van de V.N., dr. Sen, op de conferentie van de F.A.O. in Rome meegedeeld. Hij zei dat volgens voorlopige schattingen van de F.A.O. in 1961 de voedselproduktie tijdelijk ten achter bleef bij de toeneming van de wereld bevolking. Overigens bleef het „be kende patroon" gehandhaafd in die zin dat er in de helft van de wereld voedsel in overvloed was en in andere gebieden ondervoeding en zelfs honger. Dr. Sen verklaarde dat de F.A.O. haar vermogen om landen met hun agrarische ontwikkeling te b lpen, moet vergroten. Z.i. moet niet aheen ingeval van rampen met spoed hulp worden geboden, maar ook in nood gevallen van chronische ondervoe ding. Neliroe: oorlog is onwaarscliij nlij k De Indiase minister-president, Nehroe, heeft gisteren op een pers conferentie te Los Angeles gezegd dat de omstandigheden in de wereld nog altyd slecht zijn maar dat in de afzienbare toekomst oorlog onwaar schijnlijk is. Naar z'jn mening is de crisis om Berlijn aan het afnemen. Het gevaar is minder groot gewor den. In antwoord op een vraag zei Nehroe dat „menselijke dwaasheid en gebrek aan intelligentie" de oor zaken van de spanning in de wereld zijn. Een andere vraag beantwoordde Nehroe met de opmerking: „Rusland is tegenwoordig bijna een conserva tief land, niet in de zin van de Brit se Conservatieve partij, maar zo dat het probeert te houden wat het heeft. SLEUTELTJES l'st. hulp in (lc hulshou- ivr., boven 18 J., voor "en. Goed loon. Mevr. v. Gr le thu v ze np le ln •tgeest, Tel. 25678. ke werkster gevr., enige den per week. Aaramel- 'evT. de Reede, De Laat Gierstraat 7, Lelden, stud, meisjes, zoeken 2 met kookgel. Brieven ■n dit blad no. 1421 k. uk. naaisters gevraagd, idaals Bordaiurinricht., lersbraat 63. Gevraagd leerling-kapster. Leeftijd' plm. 16 J. Van goede getuigschriften voorzien. Brie ven bur. v. d. bladi no. 11686 k Gevr. voor direct, timmer werk en verbouw. Brieven bur. van dit blad no. 1460 k. Werkster voor 2 of 3 och tenden per week, van 912 u. v. d. Waalestraat 2. B Flinke leerling-verkoopster gevraagd voor de afdeling damesconifeotie. Rococo, Don kers teeg 13, Lelden. B Gevraagd een beschaafd meisje, c.a. 17 Jaar, voor hele dagen, ln gezin met 3 kleine kinderen. Rijnzichtweg 44, Oegstgeest. Tel. 26149. B Kantoorassistente gevraagd. 1516 jaar. Voor haar oplei ding worden geen diploma's vereist, wél netheid en nauw gezetheid. Ballego, RJJnsburgeT- weg 131—133. B Gevraagd voor zo spoedig mogelijke Indiensttreding een hulpje voor hele of halve da gen, 14 a 15 Jaar. In dokters gezin met 2 kinderen. Graag s avonds solliciteren tussen 79 uur. Mevr. Moojen, War- monderweg 86. Oegstgeest. Tel. 26326. B Gevraagd St.-Nioolaas met knecht op 5 dec. Brieven met prijs Park Die Leythe 10, Zoe ter woude, post Leiderdorp. B Gevraagd herenfiets (Engels model) met handremmen en versnelling. Brieven bur. v. d. blad onder no. 1450 k. B Net meisje gevraagd, voor hele of halve diagen. Pr. Irene 1 aam 7 (achter Mare- laan). Oegstgeest. B Te koop gevraagd een man tel, maat 4650. Geen nieuw model. Kleur Liefst beige of lichtgrijs. Moet ln goede 6taat zijn. Brieven bur, v. d. blad onder no. 1392 k. Kl.ampe vraagt voor spoedige diens ttredlng een caissière die tevens genegen ls enig ad ministratief werk te doen Leeftijd pLm. 20 Jaar. Bree- straat 161, Lelden. B Gevraagd hulp ln de huis houding, speciaal voot de vrouw, ca. 40 a 60 Jaar, of Jong geh. paar, 2 kamers aan wezig. Steph. v. Rossumstraat 3, Rijnsburg. B Zelfstandg meisje of werk ster gevraagd, "s morgens of 's middags. Leldee Straatweg 2 Oegstgeest. B Bijles gevraagd ln algebra en meetkunde, voor 15-jarige longen, 3e klas u.l.o. Brieven r j\ van dit blad no. 11594 k. B Voor Jongen le klas u.l.o., nulp bij huiswerk gevr. Brie ven met condities bur. van dit blad onder no. 1461 k. B -Jonge wed. zoekt voor enige uren per dag thuiswerk. Liefst administratief. Brieven bur. van dit blad no. 1457 k. B Nette man, m. 1., zoekt kost huis, evt. met volledig pen sion, liefst Voorschoten of om geving 5 Meipleln. Brieven bur. van dit blad no. 11532 k. B Alle soorten overhemden reparaties ook no-lron, tevens kousenreparatie en stomen. Al les onder garantie. „Smits" kousenreparatiebedrijf, Nieuwe Rijn 94, Leiden. Zaterdagsmid dags na 1 uur gesloten. B II.H. Zeevissers. Iedere dag zagers en zeepleren verkrijg baar. „De Sport", Haar 1.straat 21. Tel. 24O20. B Aangeboden prachtige don- kerbl. kinderwagen, crème klnderledlkantje m. matras, f ietsstoeltjes, petr.kachel, kl. hoogteaon. Na 7 uur. Telders- kade 10, Lelden. Tel. 34363. Te koop aangeboden, twee Grundiig bandrecorders, inge bouwd, in regeltafel met twee versterkers. Na 7 uur. Boerhaavelaan 224. Leiden. B Jonge vrouw, 42 J., b.z.a. als fillaalhoudster ln Lelden of omgev. Zo nodig assistente, 18 J., beschikbaar. Brieven bur. van dit blad no. 11665 k. B Mooie woonboot, gestoff. met vaste ligplaats Rotter dam. Licht en water aanwezig. Prijs f4000.Zoeterw.weg 23, tel. 21830, Lelden. B Kamer te huur, parterre f75.per maand. Leidsestraatweg 2, Oegstgeest. B Direct te huur 2 zolderka mertjes, één uitsluitend sla pen .resp. f 25 en f 40 per mnd. Leidse Straatweg 2, Oegstgeest B Aangeb. geëm. kachel met pijp, wringer met bok, colbert jasjes plm. 13 en 18 Jaar, rond tafeltje m. kleedje, pluche tafelkleed, h.schoenen, plm. maat 40. De Genestetstr. 50, Lelden. B Te koop massief eikehout boekenkastje,, 3 schappen, zeer geschikt voor kamerbewoner- (ster), een antiek Chinees tempeltje en 4 zg.a.n. witte tab.jassen, grote maat. Te be vragen: Stationsweg 20. Telef. 22495. B 2 schattige poesjes die dol zijn op Felix, zoeken goed te- huls. Prinsenlaan 10, ALphen a/d. Rijn. B II.H. Zeevissers. Iedere dag zagers en zeepleren verkrijg baar. „De Sport", Haarl.straat 21. Tel. 24020. B Te koop lleinkel scooter, t.e.a.b A. M. v. d. Berg, Walr. van Hallstraat 2, Lekten. B Aangeboden van dikte bank, breed 30 cm. Tel. 34363 (01710) B Een grote zinken teil f 15, een elektr. tussemmeter f 15; een kachelpijp en plaatje f 5. Witte Rozenstraat 26. B Prima C'almlx ollestookka- chel. bad, geiser, wasmachine, fraaie Mechelse leeuwe kopdres- eolr, tafel en kastje, mahonie- kastje, Emp. secretaire, oude haard met figuren, schilder stukken enz. W. F. Kooreman, 9 Nieuwe Rijn 9, tegenover V. en D-, bij Hoogstr. Tel. 23261. B Te koop nieuwe timmer- mansoverall ,maat 46 f 10 en een keurige jongenewinterjas, maat 46 f 20. Brieven bur. van dit blad ondier no. 1447 k. B 2 gemeubileerde slaapkamers met pension aangeb. Koningin Julianalaan 36. Katwijk. B Aangeboden een Solex, in zeer goede staat. Middelweg 25. B Spoed, prima 2-pers. veren- bed i 30, gr. glazen boekenkast f 20, modern dressoir f 35, ef fen rood vloerkleed f 15, staan de schemerlamp met 1 of 2 kappen f 10, f 15. Langezaal, Bij dorpstraat 2. Voorschoten. B Twee terra fauteuils, als nieuw f 25, twee lage t.v. stoel tjes f 25, 4 nieuwe rode stoe len f35. Langezaal, Bijdorp- straait 2. Voorschoten. B Citroën Deux C'heveaux A.Z., nog geen twee jaar oud. 39.000 km. Tel. 34105. B II.II. Zeevissers. Iedere dag zagers en zeepleren verkrijg baar. „De Sport". Haarl .straat 21. Tel. 24020. Aangeboden een Philips t.v., 3 cm. compleet, een Philips bandreoorder, een snelwasser m. wringer. 127 Volt. M. Keumng. Hoge Rijndijk 156, Lelden. B Aangeboden bruidsjapon, lang model, maat 36. Brieven bur. van dit blad no. 1455 k. B Te koop aangeboden 1 stel onderschuif-bedelen, bevattende 2 ledikanten. 2 blnnenverlng- matxassen, 2 kussens, 3 dek kleden. Prijs f 1O0. Ferwerda, Oranje Nassau laan 10, Haghe- weyde, Warmond. B Te koop opvouwbaar wan delwagentje, merk Koelstra. luxe uitvoering en kinderzitje met windscherm. Wljttenbach- weg 37, Oegstgeest. H Aangebodt i een Ztindapp, bouwjaar '57, 175 cc. In prima staat, t.e.a.b. Morsweg 87, tel. 20458. B Aangeb., door zeeman ge kocht ln Rusland, nieuwe gi taar met 7 snaren. Spotprijs. Tussen 7 en 8 uur nam. Oranjegraxht 66. B Postzegels hebben w(J In grote verscheidenheid voorhan den. Komt U onze &orterlng eens lnkhken? U bent altyd welkom. Geen verplichting tot kopen. Van Leeuwen'a postee- gelhandel. Lokhor® tetraat 27, (Pleterskerkgr.). B Dansen. Iedere donderdag vanaf 8 uur ln „Den Burcht" Jacobazaal m.m.v. „The Blue Rocking Stars", B Aan komen lopen zwart wit gevlekte hond, teef, met licht blauwe halsband Nieuwsteeg 31. Tel. 23570. B Weggelopen, omgeving Kool. eln zwart poesje met wit befje. Terug te bezorgen; Krassenburg, Borneostraat 56. B Wenst U St.-Nicolaas en Zwarte Plet op bezoek? Schrijf dan onder no. 1383 k aan het bur. van dit blad en wij komen met U afspreken. Uiterlijk tot 2 december. B Nette Jongen zoekt kennis making met net meisje. Liefst kunn. dansen. Foto op ere woord retour. Brieven bur v d. blad onder no. 11674 k. B Krells, Ik verwacht Je woensdagavond ba. 20 uur (thuia). Katrijn. B Nette werkman zoekt ser. kennismaking met nette vrouw of ongehuwde moeder. Kind geen bezw. Leeft, tot 40 Jaar. Br. bur. v. d. blad no. 1443 k. Ïl Bijbelstudie ls een feest! IJbelcursus voor ledereen he denavond 8 uur. Onderwerp: „Bethlehem ln de Schrift Bijbel meebrengen s.v.p. Inlei der: Evangelist Van de Slis, Vlaardlngen. Gebouw Middel stegracht 3. B Kullen. Gevraagd ligplaats voor woonboot ln Leiden Aangeb. ligplaats te Rotter dam. Zoeterw.weg 23, tel. 21830 Lelden. B Wie wil heel huls, 5 kamers met tuin rullen voor winkel huls. Brieven bur. v. d. blad onder no. 1378 k. B Wonlngrull. Gevr. woning voor gezin met 3 kinderen. Huurprijs f 70 k f90 per mnd. Aangeb. een woning ln Rot terdam, Utrecht, Amsterdam, Den Haag en nog enkele ande re plaatsen. H. R. Troost. Haven 14. Lelden. Tel. 21664. F Aangeboden bovenhnis. bev. kamers en opbergkamer, ln plan Noord, huur f 8.55. Wo- nlngbouwver „Ons Belang". Gevraagd heel huls of bene- denhula met achterom. Lief? ook ln Noord of omgeving Br. bur. v. d. blad no. 130'

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9