q Onder dreiging kemwapenoorlog Nederlandse geleerden doen beroep op de publieke opinie PIP KAMSTEEG'S Jef van der Heyden maakt 5n speelfilm KRUISWOORDRAADSEL Welverzorgd PBS internationale samemverking fis reeds op de goede weg STALINGRAD DOOR RUSSEN IERDOOPT IN WOLGOGRAD f VS: 40.000 kernwapens PASSAP •ericht 1 maart 1860 Zaterdag 11 november 1961 Derde blad no. 30501 arnj ben cht boer' cht t (Van onze Amsterdamse redacteur) will A. 8°. J Cent»Als er een kernbom van 20 megaton boven Utrecht tot ontplof- berajjg wordt gebracht, zullen mensen, die op 180 km. afstand o-65, jjs b.v, in Groningen wonen, zelfs indien zij zich bevinden in 115b speciale schuilkelders worden blootgesteld aan 'n radioactieve '{^sjraling» die funest zal zijn voor het nageslacht van deze personen, ze «Jaar er zijn geen speciale schuilkelders en zij die in normale .austtilclers en schuilgelegenheden dekking hebben gezocht, zullen op dCh$ze afstand een dodelijke straling ondervinden. Een pessimistisch ontejeld? De wereldvoorraad kernwapens heeft op het ogenblik een 3?pbvang van 60.000 megaton, of wel een equivalent van 20 ton 20{nventioneel explosief materiaal per hoofd van de wereldbevol- Deging. Zelfs als er in een komende oorlog geen kernaanval op utteijederland wordt gedaan, zullen de gevolgen voor de overleven- 28oln in deze wereld van dien aard zijn. dat men zich moet afvra- of men er prijs op moet stellen tot deze overlevenden te verschrikkelijke realiteit, heeft _anstaande geleerden uit alle van de wereld tot elkaar ge- jt op regelmatig te houden con- jties, waarvan de eerste in 1957 iet Canadese plaatsje Pugwash is louden. Vorige maand heeft de ieriaPtste Pugwash-conferentie plaats iaden, waar 48 geleerden, onder uit Amerika en Rusland if. dr. B. V. A. Röling uit Gro ten als enige Nederlander) zich jben beraden over de onderwerpen iwapening en wereld veiligheid. Een ingrijk voorstel, dat op deze con- ïntie naar voren is gekomen is doen vormen van een groep ge- frde uit oost en west die zich per- bent met de „vredeswetenschap- zal bezighouden. Jet Nederlandse Pugwash-comité Bataat uit 29 hoogleraren en heeft "-'eren tijdens een persgesprek in sterdam nogmaals de aandacht stigd op de noodzaak van een iep op alle volkeren en regerin- om voorwaarden te scheppen een stevig verankerde vrede. Russen menen het 3i)ra* de laatste conferentie zei Df. Röling: „Mijn persoonlijke in- uk was dat de Russen het niet al- fcn met ons eens waren maar het 1 meenden. Zij zijn namelijk even r ng als wij. Zowel oost als west zit een buitengewoon precaire situa- 26 en op deze basis van gemeen- 00: lappelijke angst konden wij het eld{ vele punten eens worden. Heel be lgrijk is, dat de conferenties niet er zoals vroegêr contacten zijn len' q individuele geleerden, maar dat regeringen op de achtergrond de itacten met grote belangstelling 8 'gen. a mMaar de regeringen, die zelf ook jor ontwapening zijn, zijn gebon- n aan vele kanten. Voor hen is twapening een technisch en poli- 1. c-ek probleem. Het zou b.v. nodig zijn Pee# communistisch China in de Ver- 1 Igde Naties op te nemen. Voorts ,%et men rekening houden met de 4? blieke opinie. Rusland is bang, dat TJt ijzeren gordijn wordt doorbroken W de Amerikanen zijn gezien de ns 1 arl Harbour-ervaring bang voor it i 1 verrassingsaanval. Een winst- ipt^nt acht ik, dat de Russen lang hand op het terrein van in- en controle wat minder af- tmerh ectie zend zijn dan vroeger". Tweezijdig en is. gecontroleerd ess De Groninger kernfysicus, prof. dr. 2 A. Tolhoek, secretaris van het Ne- rlands Pugwash-comité, zei: „De lige oplossing is een tweezijdige ftwapening onder goede controle. st j de huidige bewapeningswedloop b de kans dat er iets mis gaat zeer pel oot, maar misschien krijgen wij •uiiich nog tyd om aan de precaire uatie een eind te maken. Wij zijn hter geen kwakzalvers met wotider- ddelen. Wij kunnen alleen appel- iren aan de rede en proberen de Iblieke opinie uit de apathie wak- t te schudden". Twaalf eeuwen rof. dr. A. de Froei, hoogleraar |_de menselijke erfelijkheidsleer te ~terdam. hekelde de vele tegen- dige publikaties over het atoom- die vaak op „geruststellende misrekeningen" zouden neerkomen. „Men baseert zich vaak op oude ge gevens. Men vergeet daarbij maar al te vaak dat radioactiviteit niet al leen de stralingsziekte veroorzaakt, maar ook het nageslacht treft esi dat het menselijk geslacht, aangenomen dat het de atoomoorlog overleeft, veertig generaties of 1200 jaar no dig heeft om zich van de nadelige gevolgen te herstellen. Prof. dr. H. J. Groenewold van het natuurkundig laboratorium te Groningen merkt op: Er wordt veel feesproken over de z.g. schone bom. De gevolgen, die de uitwerking van deze bom, o.a. voor het nageslacht heeft, zijn van dien aard dat zo'n schone bom in vele gevallen „vuiler" kan zijn dan de z.g. vuile bommen, waarmee tot dusverre de proeven zijn genomen". B.B. is irreëel De voorlichting van de BB aan de bevolking is te weinig afgestemd op de realiteit. Prof. dr. B. R. A. Nijboer van het instituut voor theo retische fysica te Utrecht zei hier over: „De BB miskent in haar voor lichting de werkelijke situatie. Men gaat ervan uit dat er geen water stofbom op Nederland zal vallen. Is' dat reëel? Er wordt wel gesproken over de eenvoudige A-bom een z.g. Hiro- shimabom, en dan zijn er situaties denkbaar dat de maatregelen voor sommige mensen nuttig zijn. Maar dan nog zal er groot gebied zijn waar de hulpdiensten volkomen zul len uitvallen. Wie de zaak realistische bekijkt, begint met te erkennen, dat een vol gende oorlog er een is op grote schaal en de uitwerking daarvan iedere beschrijving tart. Twee wa terstofbommen zijn voldoende om heel Nederland uit te roeien. Dit zou men het publiek toch op z'n minst moeten vertellen. Bovendien rept de brochure niet over de toestand waar in de overlevenden zich zullen be vinden Drie Duitsers wegens smaad veroordeeld Een gerechtshof in Athene heeft gisteren drie Duitsers bij verstek veroordeeld tot gevangenisstraffen variërend van twee tot vier jaar. De Duitsers, een redacteur van Hamburgs dagblad Hamburger Echo, Klaus Aenzel, een redacteur van het geïllustreerde weekblad Der Spiegel Gunther Zacharias en de advocaat dr. Merten, werden beschuldigd van smaad tegen de Griekse minister Di- mitrios Makris. Dr. Merten, die gedurende de Duit se bezetting politiek adviseur van de Duitse militaire commandant van Saloniki was, kreeg vier jaar gevan genisstraf. Hij werd ervan beschul digd minister Makris van samenwer king met de Duitse bezetters beticht te hebben. De beide journalisten werden elk tot- twee jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens het publiceren van de bewering van dr. Merten, ondanks het hun bekend was dat zij in strijd met de waarheid was. aldus de mo tivering bij het vonnis. oordeeld als nazi-oorlogsmisdadiger. Dr. Merten is in 1959 in Grieken- Hij werd later vrijgelaten en aan land tot 25 jaar gevangenisstraf ver- West-Duitsland overgeleverd. Benelux-tanden zoeken samen afzetgebieden De Benelux-landen bestuderen thans de mogelijkheid om gezamen lijk markten in het buitenland te zoeken. De Belgische minister van Handel, Maurice Brasseur, deelde gisteren in Brussel aan de Senaatscommissie voor de buitenlandse handel mee, dat hoewel de drie landen Bel gië, Luxemburg, Nederland reeds gezamenlijk handelsverdragen heb ben gesloten met andere landen, de drie Benelux-partners nog steeds elk op eigen initiatief afzetmarkten zochten in het buitenland. De Belgische bewindsman liet uit komen. dat de inspanning veel vruchtbaarder zou zijn indien men de activiteiten zou combineren. Hij verklaarde dat reeds twee com missies aan het werk waren in Ne derland en in België, om de moge lijkheden tot samenwerking te be studeren. Het resultaat van hun studies zal spoedig bekend zijn, al dus minister Brasseur. WIELRIJDERS EN BROMMERS: Ook U dient de voetganger, die op een zebrapad oversteekt, voorrang te geven. Rijdt dus vooral niet rechts langs wachtende auto's op een punt, waar een zebrapad zou kunnen liggen. Achter die auto kunnen, voor U on zichtbaar, voetgangers lopen, die even later uw pad kruisen. Dan is het te laat om te remmen, terwijl de voet gangers er op rekenen door te kun nen lopen. et* Ufane SNEUÈ^SËRVICE AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Ontwerp nieuwe visserij-wet De ministers van Landbouw en Visserij en van Justitie hebben bij de Tweede Kamer ingediend het ont werp van wet „houdende het ont- gelen omtrent de visserij". Blijkens de Memorie van Toelich ting wordt het wetsontwerp als volgt gemotiveerd: ordenen en bundelen van bestaande wetgeving op het ge bied van de zee-, kust- en binnen visserij (nl. van de visserijwet 1908, de wet op de maaswijdte van zee- visnetten 1954 en de wet op de bij dragen verbetering binnenvisserij 1952). Daarnaast aanpassing van de in deze wetten en in de haringwet 1927 vervatte regelingen aan de he dendaagse omstandigheden. De bij de visserijwet 1908 ingestel de adviescolleges (College voor de Visserijen en Raad voor de Visserij) zijn in de nieuwe wet niet gehand haafd in verband met de adviseren de taak onder meer van het Visse- rijschap en het Produktschap voor Vis en Visprodukten. Voor wat de overbevissingsmaatre- gelen betreft, wordt in het wetsvoor stel voorzien in bepalingen aange- Ad verten tie Naar Jan Mensroman „Koen" Eerste produkt van NV Pan-Film (Van onze Amsterdamse correspondent) De roman „Koen" van Jan Mens, als tweede druk verschenen met het vervolgdeel onder de titel „Acht en Achttien'', is het uitgangspunt ge weest van een nieuwe Amsterdamse film, die volgend jaar oktober in pre mière zal worden gebracht. De plannen voor deze nieuwe Ne derlandse speelfilm zjjn gisteren in Amsterdam bekendgemaakt door de I dezer dagen opgerichte Pan-Film, die Rondom de veemarkt Over "t algemeen kalme liandel (Van een deskundige medewerker) De aanvoeren op de rundveemark ten zijn in de afgelopen week totaal gezien toch nog duidelijk ruimer ge weest dan de week tevoren. Voor het gebruiksvee was de stem ming in het algemeen wederom zeer kalm, maar het vee van goede kwali teit kon toch overal gemakkelijk prijs houden. Voor export is momenteel een goede vraag naar kalfkoeien voor diverse landen, doch de uitvoercij- fers geven toch een duidelijke ach terstand te zien by het vorig jaar, terwyl de prijzen per stuk slechts weinig verschillen. Voor prima jon ge beesten werd tussen f 1100 en f 1300 betaald en voor een extra rund met hoge produktiecijfers nog wel wat meer. De „heldenstad" Stalingrad, 'aarom in de Tweede Wereld oog hevig is gevochten, is idoopt in Wolgograd. Dit is ndaag door het blad van de issische communistische partij, Jt Prawda, meegedeeld. Het besluit de naam van de stad het omliggende gebied te veran- het personeel vam industriële onder nemingen, bouwprojecten, sowchozen en kolchozen, aldus de „Prawda". De grote „staalstad" Stalinsk in zuid-Siberië heeft weer haar oude naam Nowokoeznetsk teruggekregen. Het besluit hiertoe is genomen door de opperste Sowjet van de Russische federatie. Stalino, in de Oekraïne, is herdoopt in Donetsk. Inmiddels is bekend geworden, dat ook Stalinabad, de hoofdstad van de republiek Tadzjikistan, een andere «n is genomen op aandringen van naam heeft gekregen, n.l. Doesjambe. PROBLEMEN BONO OEONTLUISTERING VAN STALIN Het afwijkende rundvee werd weer moeilijk geplaatst: veelal waren er wat overschotten. Voor de mindere klasse werd tussen f750 en f950 be taald als gemiddelde pryzen. Voor guste koeien voor de meste- rij was de vraag bijzonder kalm en de prijzen meestal moeilyk te hand haven. Zulks met uitzondering van een mooi vleestype, dat men graag koopt. Hiervoor wordt tot soms boven f 10Ö0 betaald, doch de markt ligt in hoofdzaak voor de guste koeien tus sen f 650 en f 850 per stuk. Er was bijzonder veel jongvee aan de markten: pinken en vooral gras kalveren, waardoor de handel stugger was en de prijzen meestal even ge drukt werden. Goede pinken deden tussen f 550 en f 650 en graskalveren tussen f250 en f370 gemiddeld per stuk. Extra beste kwaliteiten wat daarboven. De slachtveemarkt is deze week by wat korter aanbod iets williger inge zet, waarbij de pryzen gemiddeld met 5 cent per kg aantrokken in ver houding tot de vorige week. De eind- markten, w.o. ook de markt hier te Leiden, waren echter wat overvoerd, waardoor de mindere kwaliteiten slecht geplaatst konden worden. De prima waar, die krap was aan geboden, was echter goed prijshou dend. De vette kalveren werden deze week bij dalende aanvoeren zeer vlot opgenomen en de pryzen lagen zelfs hoger. We noteerden in hoofdzaak tussen f 2,30 en f 3,per kg levend gewicht en voor extra kwaliteit tot f3,30 per kg. Nuchtere kalveren-vrij wel prijshoudend f 1,35 en fl,75 per kg levend gewicht. Alleen het lich tere goed voor de slacht ging wat flauwer in prys. In de wolveesector was veel aanbod, doch de export is momenteel zeer goed en bedraagt nu per week boven de 200 ton, waar van België plm. 50 ton afneemt en de rest hoofdzakelijk voor Frankrijk is bestemd. De prijzen konden zich dan ook. ondanks het grote aanbod ook hier in Leiden wel handhaven Wat aangeboden werd, waren vry- wel uitsluitend vette lammeren, waarvoor we tussen f90 en f120 per stuk noteerden. Extra beste tot on geveer f 130 per stuk. De slachtvar- kens werden in de afgelopen week vrijwel overal iets beter verkocht. Di rect- geen betere pryzen, doch de za ken kwamen wat gemakkelijker tot stand dan de laatste weken het ge val was. De huidige pryzen blijven echter voor de mesters nog zeer on bevredigend. We noteerden naar ge lang de kwaliteit en het gewicht, van f 1.40 tot f 1,60 extra vleesgoed tot f 1,65 per kg levend gewicht. Op de paardenmarkt was een wil lige handel in slachters; Werkpaar den flauw. wordt geleid door de oud-voorzitter van Cinestud, de 29-jarige P. Hans Frankfurter, en cineast-regisseur Jef van der Heyden (34). Een der com missarissen van de NV Pan-Film is de „My fair lady"-producer P. Meerburg. De nieuwe film waarvan het draaiboek nog moet worden geschre ven en die nog geen naam heeft ge kregen, wil het Amsterdam-van-van- daag als levend décor laten funge ren. De interieuropnamen geschie den in de Cinetone-studio's. Over de bezetting van de 7 hoofd rollen en de circa 35 bijrollen zijn nog besprekingen gaande. De groot ste moeilijkheid ziet men in het vin den van het 9-jarige jongetje „Koen", dat tevoorschijn moet ko men uit de in de komende kerstva kantie te houden audities. Het' knaapje moet, aldus Jef van der Heyden, niet bijzonder lelijk zijn, maar ook verre van knap. Hij moet niet uitmunten in ondeugendheid, maar ook beslist geen brave Hendrik zijn. Men zoekt een pienter waarne- mertje met een zuiver gevoel voor details en een tikkeltje poëzie. Pan-Film hoopt de rollen zoveel mogelijk te bezetten met jonge ar tiesten, die bij voorkeur niet eerder in Nederlandse speelfilms zijn opge treden. Ook de technici zullen van jeugdige leeftijd moeten zijn. Naar werd meegedeeld, zoekt men naar een jonge cameraman. Zo deze in Ne derland niet te vinden zou zijn, Contributieverhoging Groene Kruis Sassenheim De Zuid-Hollandse vereniging „Het Groene Kruis", afdeling Sassenheim, omvattende de gemeenten Sassen heim. Voorhout en Warmond hield gisteravond haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer G. Posthu mus, deelde mede dat in de loop van de avond het agendapunt contribu tieverhoging in een miieuw te beleg gen vergadering behandeld zou wor den, omdat ihet vereiste aantal leden niet aanwezig was, alhoewel de op komst mee viel. Hij deelde verder mede. dat de werkzaamheden van het Groene Kruis ten aanzien van het consulta tiebureau te Sassenheim met in gang van .1 januari 1962 zullen wor den beëindigd. Het Oranje-Groene Kruis hier ter plaatse neemt deze werkzaamheden over. Vrijstaande leden en ledien van het Groene Kruis kunnen echter bij dit consultatie bureau eveneens terecht. De heer Ruitenbeek deelde vervol gens mede dat het boekjaar 1961 af sloot met een tekort van 1390.wat echter goeddeels werd opgevangen door nagekomen Rijkssubsidies over 1958 en 1959 van in totaal f 1139. Komende aan nieuw te beleggen vergadering werd allereerst de be groting voor 1962 onder de loep ge nomen. De inkomsten werden be groot op f11 800.tegenover uitga ven van 12.100.waardoor het ge raamde tekort f300.bedroeg. Het voorstel van het bestuur aan gaande de contributie, te verhogen tot negen gulden, met ingang van 1 januari 1962 vond dan ook geen tegenstand. De begroting gebaseerd op deze verhoging werd hierna ook vastge steld. De heer Ruitenbeek en vice- voorziüter de heer Heil werden her kozen. terwijl het bestuur als drie manschap werd afgevaardigd naar de algemene vergadering te Rotterdam. Het Engelse vaartuig Plover, dat dinsdag bij Rotterdam is gezonken na een aanvaring met het Nederlandse schip Hollands Duin, is gisteren gelicht. Het schip in de takels van de twee zware bokken. Duidelijk is het gat achter de boeg te zien. wordt een beroep gedaan op een Fransman. De montageleiding is in middels toevertrouwd aan de 35-ja- rig;e Rolf Orthel, die een filmstudie in Parijs heeft gevolgd. De muzikale illustratie van de film zal bestaan uit piano en kerkorgelmuziek. De musicus Enrico Neckheim (35) zal een bandopname maken van Impro visaties, waaruit later een bij de beelden passende keuze zal worden gemaakt. POEDER-ZALF-OLIE-ZEEP Het ligt niet in de bedoeling het boek van Jan Mens op de voet te volgen. Geinspireerd op de belang rijkste personages en op de sfeer van het boek is een filmverhaal tot stand gekomen, dat naar is meegedeeld een verhaal is van „gewone men sen, met hun verlangen naar het ge luk, het eeuwige heimwee naar iets, „wij weten niet wat". Jan Mens heeft het scenario inmiddels gelezen en kan zich volkomen met de inhoud verenigen. Jef van der Heyden, die de film zelf zal regisseren en in het voorjaar met de opnamen hoopt te beginnen, verklaarde, dat de vervaardiging me de wordt mogelijk gemaakt door steun van het produktiefonds van de Nederlandse Bioscoopbond. past aan de Londense Conventie van 1959, het Noord-Oost Atlantische Vis serijverdrag. Het wetsontwerp voorzit vooets in een vereenvoudigde goedkeuringspro cedure o.m. voor huurovereenkom sten van viswater door de Kamer voor de Binnenvisserij. Het criterium „doelmatie bevis sing" voor de beoordeling van aan vragen van visvergunningen en de toetsing van visrechtovereenkomsten zijn in het wetsontwerp gehand haafd. De ministers zijn echter van mening dat de van verscheidene kanten geuite wens tot invoering van een tweede criterium „redelijke verdeling van het viswater" tot on evenredig grote inbreuk op het vrije beschikkingsrecht van de viswater eigenaren zou leiden en dat dit tweede criterium het sportvissers onmogelyk zou maken over viswater te beschikken. De Verenigde Staten beschikken over 35.000 40.000 kernwapens met een totaal vermogen van 35.000 mega ton, aldus heeft Bruce Alger, een lid van het Huis van Afgevaardigden, op een bijeenkomst in Dallas meege deeld. Alger wilde niet de bron van zijn informaties noemen, maar ver klaarde de cijfers te kunnen noemen zonder de veiligheid van de Verenig de Staten in gevaar te brengen. Van deze hoeveelheid wapens zijn bommen met een vermogen van totaal 16.000 megaton 4.000 maal de kracht van alle bommen die ge- I durende de Tweede Wereldoorlog zijn geworpen gereed voor onmiddellijk gebruik. De Verenigde Staten be schikken over 6.000 raketten of vlieg tuigen die een of meer bommen kun nen vervoeren. Alger verklaarde dat slechts 1.5 piocent van de raketten of vliegtui gen tot boven de Sowjet-Unie behoeft door te dringen om een schade aan te richten gelijk aan die welke ge durende de Tweede Wereldoorlog is veroorzaakt. Drie procent kan een „vrijwel volledige" verwoesting van militaire en industriële centra te weeg brengen. BREIMACHINES VLASVELD Doezastraat 20 Leiden, tel. 21300 Horizontaal: 1. kleuter 4. ontspanning, uit stel 9. kostbare kledij 12. heilige 14. vervoermiddel 15. opdracht 17. persoonlijk voor naamwoord 19. deel van de voet 21. verongelukt schip 22. onderwijsvorm 23. plezier 25. groente 27. schaakstuk 28. familielid 29. deel van het hoofd 31. vraag 33. aanbieding 34. de smaak contro leren 36. handbewegingen 39. telwoord 40. snel 42. aanhechting 43. in het jaar des Heren 45. de oudste 46. Germaanse god 48. nummer 49. soortelijk gewicht 50. vogel 51. redevoering 52. afgemat 53. voorzetsel 54. groente 55. verhindering 56. titel 58. oudste 59. reddingsmiddel 61. hoeveelheid 62. talryk 64. slenteren 67. Aziaat 69. rivier in Oosten rijk 70. geestelijk 73. zeil 74 straat 75. talrijk 76. bergplaats 78. tennisterm voertuig 81. dier 83. grondgebied 85. windrichting op dat ogenblik 87. met klein eilandje 91. vertaler 92. geweld in vooruitzicht stellen 93. hemellichaam Verticaal: 1. diepte 2. vei voersmaatschappy 3. aanwijzend voornaamwoord 4. het leven laten 5. getijde 6. kronkel ln touw 7. verbrandlngsprodukt 8. overeenkomen 9. bergplaats 10. in orde 11. deel* van paardentuig 13. oplichterij 16. voorzetsel 18. zanggezelschap 20. ontkenning 21. klein bed 22. gangbare dracht 24. spruit 26. titel 27. rivier in Italië 28. plaats 30. tocht 32 .bepaald soort plant 33. draagbed 34. werkelijkheid 35. ontspanning 37. iemand in het geldwezen 38. kleurlinge 40. versiering 41. sieraad 44. aanwijzend voornaamwoord 46. weefsel 47. vochtig 49. noodsignaal 54. tijdseenheden 57. inkorting van een zeil 59. voorwerp 60. oprecht bedoeld 62. tevreden 63. Aziatisch land 65. deel van een koe 66. benedenwaart* 67. onbehaard 68. stad in Duitsland 71. nationaliteitsletters 72. reeds 74. kledingstuk 75. dieren 77. loot 79. geluid van bepaalde hoogte 81. dier 82. steen 84. onverstandig 86. bepaald soort lamp 87. persoonlijk voornaamwoord 88. landbouwwerktuig 90. bergplaats. Oplossingen onder het motto „kruis woordraadsel" dienen voor woensdag a.s. te 9 uur v.m. in het bezit te zijn van de redactie, Wittesingel 1 te Leiden. Onder de goede oplossingen stellen wij een eerste prijs van f5.- en twee prijzen van f 2.50 beschik baar, waarnaar alleen abonnees kun nen mededingen. Oplossing rekenpuzzel De optelling in cijfers luidde aldus: 8 3 14 8 3 14 8 3 14 2 4 9 4 2 De prjjs van f5.- werd toegekend aan de heer G. J. Verdoold, Noord zijde 69 te Bodegraven, de twee prij zen van f2.50 aan mevr. A. v. d. Werff, Burggravenlaan 152 te Leiden en aan de heer J. M. J. v. d. Voort, Zoutkeetlaan 6 te Oegstgeest. De pryzen worden de winnaars toe gezonden.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5