Dronkeman bedreigt politie met pistool AGENDA Een ernstig onderzoek naar de gegevens wordt toegezegd SCHRIJFMACHINES LISTIG Zaak Van der Putten Er heerst geen doofpotsfeer BEWERINGEN THANS WAAR MAKEN Bejaarde man te Utrecht verbrand MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD - ZATERDAG 11 NOVEMBER 1961 E buitenlandse politiek van Dhet Kremlin is even wissel vallig als een Nederlandse zomer. Nadat Moskou de crisis om Berlijn steeds gevaarlijker vormen had laten aannemen, sij pelen er nu geruchten binnen over een wat welwillender stand punt. Eerder al had Chroesjtsjow zijn dreigement van een spoedig vredesverdrag met Oost-Duitsland gematigd door de ultimatieve da tum te laten vallen. Dat was ove rigens niet meer dan een kleine verademing, omdat uitstel be paald geen afstel zou betekenen. Maar het was in elk geval iets. Sindsdien is de Sowjetrussische premier erin geslaagd op het par tijcongres in Moskou een aantal successen te boeken. Zijn politiek werd over de gehele linie goedge keurd, Stalin werd volledig ont luisterd om het heden nog wat stralender tegen het donkere ver leden te laten uitkomen, kortom Chroesjtsjow mag, afgezien van de gespannen verhouding met Rood-China en Albanië, betrek kelijk tevreden terugzien op een bijeenkomst, die zijn positie zo mogelijk nog verstevigd heeft. Te gelijkertijd heeft hij, door de drieste afwerking van een serie kernproeven, ook buiten de gren zen de indruk trachten te wekken, dat het verstandig is hem niet over het hoofd te zien. Nu hij dit alles bereikt heeft, lijkt hij bereid wat water bij de wijn te doen. Vanzelfsprekend betekent dit al lerminst, dat het doel, dat hem en zijn maats voor ogen staat: de rode wereldheerschappij, ook maar enigszins vervaagd zou zijn. Alleen de middelen zijn veran derd listige onderhandelingen kunnen nu de plaats innemen van harde klappen op de tafel. EGEN deze achtergrond dient Tmen te zien wat thans in persberichten uit Moskou „een radicale wijziging van de Sowjetrussische politiek ten aan zien van Duitsland en Berlijn" wordt genoemd. In werkelijkheid is er van een radicale verandering geen sprake, al zou de indruk ge wekt kunnen worden, dat het Kremlin geneigd is rekening te houden met het standpunt van het Westen. De Sowjet-Unie wil - aldus de hoofdpunten van het plan - terugkomen van het voor nemen eenzijdig een vredesver drag met Oost-Duitsland te slui ten: zij zou eerst met het Wes ten tot overeenstemming willen komen over de positie van West- Berlijn en in het bijzonder over de toegangswegen naar dat stads deel. Daarop dient de vrije wereld van haar kant Oost-Duitsland als zelfstandige staat te erkennen, waarna de Russen dan met kame raad Ulbricht over een vredesver drag gaan praten. Nu ja, praten is het woord niet, Moskou dic- téért. Het verschil met de totnu- toe bestaande plannen is duide lijk. Voorheen zouden de Oost duitsers na het akkoord met Mos kou letterlijk de vrije hand heb ben gehad, nu echter zullen zij gebonden zijn aan de regels, welke de Sowj et-Unie met het Westen overeenkomt. Wordt Ulbricht dus het kind van de rekening? Wie dat denkt, is bepaald naïef. Het gevaar dreigt juist, dat de Weste lijke onderhandelaars de dupe worden van een sluwe toeleg! Vervolg van pag1 WAT het Kremlin niet recht streeks kan verkrijgen, probeert het via een om weg te bereiken. „Reculer pour mieux sauter" (één stap terug en twee vooruit) is een Frans spreek woord, dat geen ijveriger beoefe naar kent dan de tegenwoordige Russische premier. Afgezien nog van de vraag wat een akkoord met Moskou in feite waard is - zie de afspraak over de kernproe ven - zal het Westen nauwkeurig moeten nagaan wat de conse quenties zijn van de erkenning van Oost-Duitsland. Het lijkt be denkelijk veel op een capitulatie! Het voornaamste bezwaar tegen de huidige Westerse politiek is immers haar passiviteit. Dezer dagen nog heeft de Westeuropese Raadgevende Commissie na een bijeenkomst in Parijs als haar mening gegeven, dat de rode of fensieven van de laatste tijd een ernstige bedreiging vormen voor de veiligheid van de gehele vrije wereld. Het Westen dient ten spoedigste als eis te stellen, dat de door Moskou overheerste lan den in Oost-Europa recht op zelfbeschikking krijgen. Een der gelijke actie zou Moskou dadelijk in de verdediging dringen en de zwakte van het communistische stelsel krachtig onderstrepen. Al leen maar treuren om het tragi sche lot van de onderworpen vol keren is niet voldoende, aldus deze Commissie, waarin zeer gezagheb bende politieke figuren zitting hebben: de Fransen RobertSchu- man en Frangois-Poncet, de Belg Paul van Zeeland, de Engelsman Alastair Buchan, de Westduitser prof. Krausnick en de Italiaan Pacciardi. Nederland is vertegen woordigd door Frans J. Goedhart (lid van de Tweede Kamer voor de P. v. d. A.), die tevens secreta- Daar de heer Van der Putten werd genoemd in verband met het artikel in het Algemeen Dagblad, heeft de minister maandag j.l. de heer Van der Putten laten horen door twee hoofdambte naren, de heren G. H. J. M. Peijnenburg, hoofd van het bureau dienstplicht van het departement en mr. E. E. N. Krans, van de staf van het directoraat-generaal van Defensie. „Deze hoofdamb tenaren staan beiden geheel buiten de zaak", aldus minister Visser en zij kunnen niet beticht worden van vooringenomenheid. De minister zeide, dat hij de gegevens, die de heer Van der Putten zal inleveren, ernstig zal onderzoeken. Alsdan zal hij zich er ook over bezinnen of er voor een nieuw onderzoek redenen aanwezig zijn. Hij is voornemens het resultaat daarvan bekend te maken. „Ik ben mij ervan bewust dat het mogelijk zou kunnen zijn, dat er feiten naar voren zullen komen, die waar kunnen zijn. Evenzeer dat er dingen zullen worden beweerd, die kant noch wal raken. Maar totdat het tegendeel bewezen is," aldus minister Visser „ga ik ervan uit, dat mijn ambtelijke apparaat door en door fatsoenlijk is. Hier heerst niet de sfeer van de doofpot!" Het verhoor heeft lang geduurd en na afloop ervan werden de heer Van dier Putten verklaa-ingien voorge legd, die hij slechts gedeeltelijk wil de tekenen. Hij distantieerde zich volledig van het artikel in het Al gemeen Dagblad en hij wenste de bewering van het dagblad, dat er van hoogverraad gesproken kon wor den, geheel voor rekening van de re dactie te laten. Nochtans heeft de heer Van der Putten tegenover de twee hoofdambtenaren meer gezegd, dan uit de door hem getekende ver klaring blijkt. Wel heeft hij verklaard een klacht te hebben ingediend tegen de redac tie van het Algemeen Dagblad bij de Raad voor de Journalistiek, maar daarenboven heeft hij duidelijk ge zegd, dat in Ned. Indië officieren onregelmatigheden hebben gepleegd. Nadere mededelingen weigerde hij te doen, omdat hij beweerde de belofte te hebben gedaan aan minister Staf, over deze zaken verder het zwijgen te zullen doen, op welke belofte hij zich nu beriep. De belofte had hij gedaan om weer een aanstelling te krijgen bij het ministerie van Ma rine. Minister Visser deelde mede dat hij op grond van het feit, dat hij het resultaat van het onderzoek on bevredigend vond, de heer Van der Putten heeft gesommeerd bin nen twee maal 24 uur opgave te doen van de namen van de door hem be doelde officieren, onder vermelding van de feiten, waaraan deze officie ren zich zouden hebben schuldig ge maakt naar zijn mening. Daarop heeft de heer Van der Putten gerea geerd met het verzoek „door de uitge breidheid van de documentatie" een termijn van 14 dagen te verkrijgen om aan de opdracht te voldoen. Hier in heeft minister Visser toegestemd, zodat uiterlijk vrijdag 24 november a.s. de verlangde gegevens door de heer Van der Putten moeten zyn ingeleverd bij zijn commandant. Op de vraag, waarom destijds door minister Staf het advies van de com- missie-Zaayer om de heer Van der Putten te ontslaan of hem door een psychiater te laten onderzoeken niet is opgevolgd, verklaarde minister Vis ser, dat hij niet kan en ook niet wenst te spreken over het beleid van zijn voorganger. Hij kent de mogelijke beleidsoverwegingen van toen niet en hij wenst daar dan ook niet over te spreken. Wel heeft ir. Staf verklaard dat de heer Van der Putten ook hem gaan namen heeft genoemd. Einde aan „roddelpraat" Omtrent de aanwezigheid van stuk ken uit het voormalige Ned. Indië (Nefis-rapporten e.d.), zei minister Visser, dat hij niets meer en niets minder heeft gevonden dat wat ge- I objectiveerd in het rapport van de commissie-Zaayer is weergegeven. Toen gesproken werd van een par- lemercijai'jre enquè t.e - commissiezei de minister, dat dit een aangelegenheid is voor het parlement en niet voor de regering. Desgevraagd zei de minister nog, dat de vaste Kamercommissie op de hoogte is gesteld van de publici teit, die de minister geeft aan zijn plannen om een einde te maken aaji „de roddelpraat, de verdachtma kingen en de insinuaties" waarvoor hij graag het risico nam. Minister Visser heeft en dit werd gezegd in antwoord op desbetreffende vra gen de heer Van der Putten niet bij zich ontboden. De heer Van der Putten is tevoren nooit op ambtelijk niveau ter verantwoording geroepen. Wat de minister zal doen als het antwoord van Van der Putten onbe vredigend is, kon hij nu nog niet zeggen. Rapport Commissie Zaayer Het rapport van de commissie- Zaayer van 9 mei 1951 is destijds verschenen als een reactie op de sensationele publikaties. Deze bleken hun oorsprong te hebben bij de heer Van der Putten. Een der meest sen sationele verhalen betrof de dood van de vaandrig van het voormalige KNIL, R. C. L. Aernout, omtrent wiens overlijden ook in de pers in het v.m. Ned. Indië grote artikelen verschenen onder de kop „Wie ver moordde de vaandrig Aernout?" Deze jonge officier is door een kogel aan het hoofd getroffen en kort daarop gestorven. Was hij vermoord door lieden, die vreesden, dat hij te veel vain hun owr egelrn atighedencolla boratie of andere laakbare praktij ken wist, of viel h(j door een kogel van een Indonesische scherpschut ter? Het rapport Zaayer bevat een een schildering van de situatie in het Ned.-Indië van direct na de capitulatie van Japan. Veel van wat toen als realiteit moest worden aan vaard, is nu niet mer acceptabel. Dat was echter in alle landen, die onder een bezetting hadden gestaan, het ge val. Er waren vreemde toestanden, er werd niet altijd op de juiste wyze recht gedaan, niet iedereen kwam aan zyn trekken en lieden, die toen „handig" waren, zouden thans niet meer als „fatsoenlijk" worden afge schilderd. In hoeverre in die samenleving sprake is geweest van notoire mis dragingen van officieren, is niet be kend. Veel is ook niet meer bewijs baar. Of de heer Van der Putten er is zal slagen bewijzen te leveren voor zijn beweringen? Hjj staat nu voor de noodzaak zijn beweringen waar te maken. (Van onze correspondent) Aan het Kromhout 60 te IMklrccht heeft zich gistermiddag een ongeval voorgedaan dat aan de 78-jarige J. Blom het leven heeft gekost. De heer Blom zat bij een gloeiende kachel en is waarschijnlijk onwel geworden. Daardoor moet hij van zijn stoel zijn gegleden en in aanraking zijn geko men met de kachel. Omwonenden die zware rookwolken uit de woning za gen opstijgen waarschuwden perso neel van een melkfabriek, die de woning binnendrong en de mandood op de grond achter de kachel aan trof. Zijn bovenkleren waren geheel verbrand en het lichaam vertoonde zware brandwonden. De man woon de samen met een andere bejaarde die op het moment va nhet ongeluk niet thuis was. Advertentie F£RLETTE, in tasf 198.- KOLIBRI, reisportable in reistas i 245.- Onder de kleine bezetting van het Leidseplein in Amsterdam is van nacht omstreeks 2 uur enige conster natie ontstaan, toen een dronkeman opeens met een geladen pistool het wachtlokaal binnenstormde. Hij richtte het wapen dreigend op de dienstdoende wachtcommandant, bri gadier Rijkhof, die toen enige be nauwde ogenblikken meemaakte. Dat geen schot werd gelost, was te danken aan het tactische gesprek, dat in verband met het nachtcon cert van Dave Brubeck toeval lig aanwezige, inspecteur Stokreef met hem had. De consternatle-verwekkende dron keman is een goede bekende van de Amsterdamse politie. Wanneer hij dronken is loopt hij het bureau aan het Leidseplein binnen om van een dokter een kalmerende injectie te krijgen. Dat. gebeurde ook vannacht om streeks kwart voor twee, toen de man zich met een luid „geef me een prik" bij brigadier Rijkhof aandiende. Deze waarschuwde de dokter, die hem in het naast het wachtlokaal grenzende kamertje de injectie zou geven. Terwijl de dokter de benodigde at tributen uit zijn tas haalde viel het oog van de man op een aan de muur hangende koppel mee geladen dienst pistool. Hij sprong overeind en greep tierend het pistool. De dokter glipte nog juist op tijd het kamertje uit om de wachtcommandant en de overi ge mannen te waarschuwen. Inmid dels was de dronken man met het pistool in de hand het wachtlokaal binnengerend. In dronkemanstaal bedreigde hij brigadier Rijkhof, die zijn hoop had gevestigd op inspec teur Stokreef. Deze was inmiddels een gesprek met de dronkeman be gonnen. „Doe niet zo stom", voegde hij hem toe. „Geef je pistool nou af, jong", hetgeen de man aanvankelijk wei gerde. Echter, na enige benauwde ogenblikken voor brigadier Rijkhof, die doorlopend de pistoolloop op zich zag gericht, gaf de man het wapen af. De overspannen dronkeman kreeg vervolgens zijn kalmerende injectie en werd naar huis gebracht. Vanochtend zou worden beslist of proces-verbaal tegen hem zal worden opgemaakt. BINNENLAND Een 72-jarige gepensioneerde kap perspatroon uit Amsterdam, die op 24 maart J.l. eerst zijn 73-jarige vrouw worgde en later zyn 41-jarige debiele zoon bij thuiskomst met een aantal hamerslagen dodelijke verwondingen toebracht, zal zich op 6 december a.s. voor de Amsterdamse rechtbank moe ten verantwoorden. De officier van Justitie, mr. W. K. baron van Dedem heeft hem in beide gevallen moord subs, doodslag ten laste gelegd. Op deze misdrijven staat een gevangenis straf van maximaal levenslang resp. vijftien Jaar. De bejaarde man, die door de psychiaters volledig toereken baar is verklaard, zal worden verdedigd door mr. A. N. Apeldoorn uit Amster dam. Ingesteld is een commissie, die tot taak heeft de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, mr. Y. Scholten van advies te dienen Inzake het verlenen in 1961 van stipendia aan Nederlandse componis ten. In deze commissie zijn benoemd: tot lid en voorzitter: prof. dr. J. M. A. F. Smits van Waesberghe te Amster dam, tot lid: A. Jurres te Amsterdam mr. G. L. F. Landré te Amstelveen, J. Ode te Amsterdam en A. A. F. M. Ver beek te Enschedé, tot secretaris: B. P. Wagemans te Voorburg. Mevrouw M. E. van Eikelboom van Bakel, 36 laar oud en moeder van een kind, is gistermiddag in het Bin- nenzlekenhuls te Eindhoven overleden als gevolg van verwondingen, die zij donderdag had opgelopen bij een ver keersongeval. De vrouw werd toen door een personenauto aangereden. ris-generaal is. Het is welbe schouwd onbegrijpelijk, dat deze Commissie nog in 1961 een der gelijke oproep heeft moeten laten uitgaan. En het behoeft verder wel geen betoog, dat erkenning van de dictatuur van de rode tra want Ulbricht precies het tegen overgestelde is van wat de boven genoemde Commissie zojuist heeft I aanbevolen! Een uitslaande brand heeft van nacht ernstige schade aangericht in de Coöperatieve Zuidnederlanase Kruiden drogerij in Veghel. De directe schade door verlies aan krulden en vernieling van materieel wordt geraamd op een ton. de indirecte, als gevolg van de onmogelijkheid om gecontracteerde hoeveelheden kruiden binnen de nor male tijd te verwerken, is niet te schat ten. De oorzaak is niet bekend. De Veghelse brandweer, die met vier wa gens ter plaatse was, kon alleen voor komen, dat het vuur oversloeg naar een slechts op één meter van de dro gerij liggende fabriek van landbouw werktuigen. Gistermorgen is het 14-Jarige meisje J. P. van den Berg in Rotter dam met haar flets onder de aanhan ger van een vrachtauto geraakt. BIJ aankomst in het Zuiderziekenhuis bleek zij te zijn overleden. Het meisje was gaan slingeren toen de vrachtauto haar passeerde. Op de Rijksweg Leeuwarden-Har- lingen is gistermorgen ter hoogte van Dronrijp een verkeersongeluk gebeurd, dat aan één persoon het leven heeft gekost. Een personenauto reed in volle vaart tegen een rijdende kraanwagen van de firma Van der Zee uit Leeuwar den. De auto werd bestuurd door de heer P. Smilde uit Harllngen, die waarschijnlijk de lichten van de kraan wagen niet tijdig heeft opgemerkt. Als gevolg van de botsing werd de 75- iarige heer E. Smilde. vader van de bestuurder, op slag gedood. De chauf feur en diens broer, de heer J. Smilde werden ernstig gewond. Ze zijn over gebracht naar het St.-Josefzlekenhuls in Harlingen. BUITENLAND De internationale controlecom missie in Laos, die bestaat uit ver tegenwoordigers van Canada, India en Polen, heeft de veertien-landehconfe- rentle over Laos in Genève gevraagd de drie Laotlaanse prinsen te verzoeken onmiddellijk bijeen te komen om een regering van nationale eenheid te vor men. De commissie waarschuwde dat „algemene vijandelijkheden" kunnen uitbreken als de huidige situatie in Laos niet verbetert. De burgemeester van West-Berlijn Willy Brandt, is gisteravond per vlieg tuig in Brussel aangekomen voor naar hij zei particuliere besprekln- 3en met minister Spaak. TRIUMPH, 4 modellen, f315.- - f 460- SWISSA, Zwits. produkt f 295.- K A NTOORM A CHTNEBEDRIJF Uit het Victoria and Albert Mu seum te Londen zijn gisteren twee te keningen van Honore Daumier, ter waarde van 15.000 gulden verdwenen. De politie vreest dat de „Goya-bende" die op 21 augustus het portret van de hertog van Wellington uit de National Gallery ontvreemdde, voor deze dief stal verantwoordelijk is. Een Londense rechtbank heeft drie jongelui die bij de rassenrelletjes in Paddlngton, nlet-blanken hebben mishandeld veroordeeld tot straffen variërend van anderhalf tot zes Jaar. Een van hun slachtoffers kreeg een schedelbreuk en wonden die in totaal met 72 krammetjes moesten worden gehecht, een ander werd met een bijl in de arm gehakt. De premiers van de landen, die zijn aangesloten bij de Noorse Raad, te weten Benediktson (IJsland), Ger- hardsen (Noorwegen), Kampman (De nemarken), Erlander (Zweden) en Mlettunen (Finland) zullen dit week einde in Hanggö, Finland, besprekin gen voeren. Een van de onderwerpen is hoogstwaarschijnlijk de nota die de Sowjet-Unle onlangs Finland heeft doen toekomen. In verband met de overstromin gen in Vietnam en Griekenland heeft het hoofdbestuur van het „Nederland- sche Roode Kruis" met belangeloze medewerking van de KLM naar de be sturen van de zusterverenigingen in resp. Saigon en Athene achthonderd dekens verzonden. Tijdens een plenaire zitting van de conferentie van de Voedsel- en Landbouworganisaties van de Verenig de Naties (F.A.O.) te Rome zijn vijf tien landen toegelaten als nieuwe le den van de organisatie. Het aantal landen dat lid is van de organisatie stijgt hiermee tot 104, waarvan 99 vol ledig lid en 5 geassocieerd lid zyn. Gistermorgen is in heel Italië het personeel van de ziekenhuizen in sta king gegaan. De beweging, die georga niseerd is door de vakverenigingen om loonsverhogingen af te dwingen, zal 48 uur duren. In de ziekenhuizen is even wel een voorziening getroffen voor spoedgevallen. De wetgevende vergadering van de staat New York heeft een wetsont werp goedgekeurd voor het reserveren van 100 miljoen dollar voor de bouw van schuilplaatsen tegen radioactieve neerslag in scholen en staatsinstellin gen. Aula Gymnasium: Prop. avond gym- nasiastenbond „Uno-Sumus Animo 8 uur nam. Beestenmarkt: Openluchtsamen komst Leger des Hells. 8 uur nam. De Kleine Burcht: Receptie 10-Jarlg bestaan Mondaccordeonorkestver. „Crescendo". 3-5 uur nam. Den Burcht Jacobazaal)Ledenver gadering Wandelkring Leiden en Om streken. 3 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls Sa crum" „En toen kwam dokter Frost". 8 uur nam. StadsgehoorzaalUitvoering „Nieuw Brunhilde". 8 uur nam. St.-Antoniusclubhuis: Uitvoering Mondaccordeon orkestver. „Crescendo". 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Jaarfeest Ned. Kath. Kapperspatroonsbond. 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (ingang Aalmarkt) B.K.-dienst herv. gemeente. Spr. dr. P. L Schoonheim over geestehjke weer stand. 10.30 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. MAANDAG Plantsoen 25: Tentoonstelling werk stukken weefcursus K. en O. 9-12 uur voorm. Schouwburg: Abonnementsvoorstel ling Ned. Comedle. „Mijnheer gaat op jacht". 8 uur nam. Steenschuur 6: Spiritlsch Genoot schap. 8 uur nam. DINSDAG Breestraat 19: Voorlichting Chr. Emigratiecentrale. 8 uur nam. De Doelen: Genootschap Nederland Engeland. Spr. prof. Conrad Swan. „Willem van Oranje landt in Enge land, nov. 1688". 8 uur nam. Hoofdkwartier St.-Petruskerk: Tral- ningsavond District Leiden Verkenners K.J.B. 8 uur nam. Plantsoen 25: Tentoonstelling werk stukken weefcursus K. en O. 9-12 uur voorm. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. H. Hlntz over de opgravingen in Xanten. 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstel ling Ned. Comedie. „Mynheer gaat op Jacht". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Gymnastlekultvoe- ring D.Ö.S. 7.30 uur nam. Oegstgeest (Witte Huis): Ver. Gemeentebelang. Spr. mr. G. C. Suermondt over Afghanistan. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Half uur van Bezinning. 1.00-1.25 uur nam. In den Vergulden Turk: Ledenver gadering Kon. Ned. My voor Tuin bouw en Plantkunde. 8 uur nam. Ir. Driessenstraat 1: Excursie Ge nootschap „Kennis is Macht" aan ad ministratie L.D.M. 8 uur nam. Nieuw Minerva: Expogé. Spr. dhr. A Smit over Israël. 8 uur nam. Schouwburg: K.V. „Litteris Sacrum". „En toen kwam dokter Frost". 8 uur nam. Stadhuis: Behandeling gemeentebe groting. 2 en 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Gymnastlekuitvoe- rlng D.Ö.S. 7.30 uur nam. DONDERDAG Casino-theater: K. en O. „De politie volgt het spoor". 7 en 9.15 uur nam. Rehoboth, Rapenburg 10: Verkoop- dag Handwerkclub Vereniging v. Vryz. Hervormden. 10-12.30, 2.30-5.30 en 7- 9.30 uur. Schouwburg: K.V. „Litteris Sacrum" „En toen kwam dokter Frost". 8 uur nam. Stadhuis: Behandeling gemeentebe groting. 2 en 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Abonne mentsconcert Residentie-orkest o.l.v Dean Dlxon. Solist H. Krebbers. 8 uur nam. VRIJDAG Gulden Vlies: ContactCle Klnderbe scherming. Spr. J. Daalder over „De observatie van onaangepaste kinderen en de samenwerking met de plaatse lijke instanties". 8 uur nam. Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huis vrouwen. Lezing A. Gols over Neder landse folklore. 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Christengem, „Ecclesia". 8 uur nam. Rehoboth, Rapenburg 10: Verkoop dag Handwerkclub Vereniging v. Vrljz. Hervormden. 2.30-5.30 en 7.-9.30 uur nam. HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 14.10 V. d. Jeugd. 14.46 Boe kenwijsheid. 15.05 Lichte muz. 15.20 Olympla, blijspel. 16.50 Gram. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 18.30 Zlgeunerork. en soliste. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Bybelse miniaturen, le zing. 19.45 Gram. 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 De zwarte diamant, hoor spel. 21.45 Brabants ork. en solist. 22.45 Soc. comm. 23.00 Nws. 23.10 Cabaret. 23.35 Rep. opening le Ned. Persbal te Schevenlngen. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 14.10 Franse les. 14.30 V. d. Jeugd. 15.30 Gram. 17.00 Sportperl- scoop. 17.10 Gram. 17.30 Boekbespr. 17.40 Amateursprogr. 18.00 Kunstkron. 18.30 Gram. 18.50 U bent toch ook van de party?, lezing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Wie het weet mag het zeggen, wedstr. 19.45 Lichtbaken, lezing. 19.55 Gram. 20.50 En nu myn geval, vragen- beantw. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Ca- baretprogr. 22.20 22.25 Boekbe spreking. 22.30 Nws. 22.40 Wy luiden de zondag in. 23.00 Religieuze muz. m. comm. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 15.00 Het komt in de bus. 15.25 Het leven is vol verrassingen, filmfeulll. 15.50 Rond Fyn en Platvis, fllmrep. 16.10 Fiesta Gltana. 16.34 Brandweertraining, film. 17.00- 17.30 V. d. kind. 19.30 VARA: Opstand in Sao Paulo, film. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Saint Ger main des Pres, gevar. progr. 21.20 Vin gerafdrukken, film. 21.45 Willens en werens, quiz. 22.30 Achter het nieuws. VOOR ZONDAG 12 NOVEMBER Hilversum I, 402 m. VARA: 8.00 Nws. 8.18 Trombone kwartet. 8.25 Voor het platteland. 8.35 Gevar. progr. 9.45 Geesteiyk leven, toespr. 10.00 Kamerork. 10.35 Gevar. progr. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Meded. en evt. sportber. 12.32 Plano en orgelspel. 13.00 Nws. 13.07 De toe stand in ae wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Progr. v. alle wegge bruikers. 14.00 Boekbespr. 14.10 Gram. 14.25 Voetbalwedstr. Nederland-België. 16.20 Dansmuz. 16.45 Sportrevue. VARA: 17.00 Gevar. progr. 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws., sportuitsl. en sport- lourn. VPRO: 18.30 Korte Ned. Herv. 'kerkd. IKOR: 19.00 V. d. Jeugd. 19.30 De Open Deur: vragenbeantw. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Promenade-ork. en soliste. 20.45 De vrouw in het wit. hoorsp. (deel 7). 21.25 Lichte muz. 21.45 In het voetspoor der wetenschap, klankb. 22.00 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Meded. en sportuitsl. 23.00 Lichte muz. 23.30 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.25 In leiding Hoogmis. 8.30 Plechtige Hoog mis. NCRV: 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Gram. IKOR: 10.00 Gewyde muz. 10.15 Inleiding kerkd. 10.30 Kerkd. 11.30 Vragenbeantw. 11.45 De kerk in de spiegel v. d. pers, lezing. NCRV: 12.00 Gram. KRO: 12.15 Bultenl. comm. 12.25 Gram. 12.55(De hand aan de ploeg, le zing. 12.58 Gebed uit Syberlé. 13.00 Nws. 13.05 Licht progr. 13.30 V. d. Jeugd. 14.00 Klankb. over kerkmuz. 14.30 Kamerork. en solist. In de pau ze (pl.m. 14.55-15.05) De vliegende Hol lander, lezing. 15.30 Muzikale aspec ten, muz. lezing. 16.00 St.-Wlllibrord- zondag In wereldwijd perspectief, le zing. 16.10 Gram. 16.25 Voetbaluitsl. 16 30 Godsd. uitz. Convent van Ker ken: 17.00 Kerkd. NCRV: 18.30 Viool en orgel. 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Samenzang. 19.30 Door een ge opende deur in de hemel, lezing. KRO: 19 45 Nws. 20.00 Testbemanning, hoor spel. 20.35 Lichte muz. 21.10 Kamp vuren langs de evenaar, lezing. 21.30 Gram. 22.00 Licht progr. 22.20 Voor beschouwing derde Assemblée v. d. wereldraad van Kerken, New Delhi. 22.30 Nws. 22.40 Merkt u lets van de welvaart?, lezing. 23.00 Avondgebed. 23.15 Radiofilharm. ork. 23.45 Gram. 23.55-24.00 Nws. Radio-Bloemendaal 9.30 uur ds. G. Toornvliet; 11 uur ds. P. Helnen te Utrecht dienst voor belangstellen den; 2.45 uur Kinderdlenst; 3.30 uur ds. G. Toornvliet. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Weekjourn. 20.00 Sport- act. KRO: 20.30 School voor volwasse nen. TV-spel. 21.15 Kunstmaandork. en solist. 22.00 Film. 22.25 Epiloog. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.20 Muz. kron. 13.10 Kritieken. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Klank beeld. 14.40 Lezing. 15.00 Wenken v. d. tuin. 15.30 Ork. conc. (Om 16.30-16.45 Essav). 17.15 Rep. 17.45 Gram. 18.00 Voordr. 18.15 Hoorsp. 18.45 Lezing. 18.50 Praatje. 18.55 Weerber. 19.00 Nws en journ. 19.45 Amus. muz. 20.30 Brief uit Amerika. 20.45 Godsd. progr. 21.25 Liefdadigh.oproep. 21.30 Radioportret. 22.30 Literair progr. 23.00 Nws. 23.10 Stadhuis: Behandeling gemeente begroting. 2 en 8 uur nam. Wassenaarseweg 62: K. en O.-cursus „Het raadsel van het leven", o.l.v. prof. dr. H. L. Booy. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling Abstracte kunst (Collectie Kreulen). Maand, t/m vrydag. 9 uur voorm. 5.30 uur nam. (tot 30 november). Ryksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werf park 1; Tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. BIOSCOPEN Trianon: „Porgy en Bess". 14 Jaar. Werkd.: 2 en 7.30 uur, zond. 2, 5 en 8 uur. Rex: „De schaduw van de kat". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur, zon dag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; don derdagcyclus „Het verdachte huls". Casino: "No love for Johnnie". 18 Ir. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; donderdag 7.15 en 9.15 uur gereserveerd voor K. en O. Lido: „125 Rue Montmartre". 14 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Zonder zeden en moraal". 18 Jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Dieven hebben het ook moei lijk". 14 Jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra-Theater Wassenaar Vrijdag 8 en zaterdag 7 en 9.15 uur "De Saint ln Actie". 14 Jaar. Zondag 7 en 9.15 uur, maandag, woensdag en donder dag 8 uur „Ontvoering uit Boeda pest". 14 Jaar. Zondag- en woens dagmiddag half drie „Robinson Cru soe en Co." (A.l.) Weekeindedienst der tandartsen Voor spoedgevallen neemt waar tandarts E. J. van der Pias-Moes, tel. 26675. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende geval len: Doeza-apotheek, Doezastraat, tel. 21313, Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085. De Oegstgeester Apotheek, Wllhel- minapark 8, tel. 26274 ls 's zondags ge opend van 12-13 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zyn van zater dagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de dok toren Tegelaar, tel. 34092, Fe Bruyne, tel. 26866, Van Gent, tel. 22538, Brand, tel. 26946, en Schaefer, tel. 21481. Te Oegstgeest dokter J. B. Hugen- holtz, tel. 20390. BIJ geen gehoor van Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel I op dokterstelefoon 22222. Vragenbeantw. 23.50 Epiloog. 24.00 Nj en weerber. 0.06-0.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme, 15.00 en 247 m. 12.30 Kerkd. 12.55 Progr,-overz. 13n Verz.-progr. 14.30 Gevar. progr. 153 Gevar. progr. 15.30 Hoorsp. 16.00 Fiiij progr. 17.00 Gevar. muz. 18.00 Grac en interviews. 19.00 Popul. liedjes. 19;( Gevar. progr. 20.30 Nws. 20.35 Ge^ progr. 21.30 Samenzang. 22 00 Gra;, 23.00 Lichte muz. 23.30 Nws. 23,( Lichte muz. (verv.). 0.30 Lichte mn 0.50 Meditatie. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutsclier Rundfunk, 309 t' 12.00 Ork. conc. 13.00 Nws. en wee ber. 13.10 Operamuz. 14.00 V. d. klei 14.30 Duitse volksliederen en -danst, 15.00 Ork. conc. 16.30 Lichte muz. 17. Sportrep. 18.00 Lezing. 18.20 Ork. cot 19.00 Nws. en weerber. 21.45 Nw6 weerber. 22.15 Dansmuz. 23.00 Liet, muz. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nwe, t weerber. 0.05 Ork. conc. 1.00 Weerbs en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 16.( Muz. komedie. 17.45 Ork. conc. Lichte miuz. 20.00 Hedendaagse Fraa. musici. 22.45 Gram. 23.53-24.00 Nw^( Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12i Weerber. 12.35 Amus. ork. 13.00 Nrf en weerber. 13.15 V. d. sold. 14.00 Llc)i te muz. 14.30 Voetbalrep. (Om 15i Gram.) 16.15 Gram. 17.00 Sport a nws. 17.10 Gram. 17.45 Sportuitsl. 17f Gram. 18.00 Pianorecital. 18.30 Godji uitz. 19.00 Nws. en weerber. 19.i Lichte muz. 20.00 Muz. progr. 22t, Nws. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23jf Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Verz. prog en sportuitsl. 14.25 Voetbalrep. Hcj land-België. 15.15 Verz. progr. f sportuitsl. 17.00 Nws. 17.45 Ork. col 18.36 Gram. 19.00 Kath. halfuur. 19i Nws. 20.30 Gram. 20.35 Hoorsp. 211 Gram. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazzma 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws,j VOOR MAANDAG 13 NOVEMBER j Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7l Gram. 8.00 Nw». 8.18 Gram. 8.35 Vd de voorpagina, praatje. 8.40 Gram. 91 Gym. v. a. vrouw. 9.10 Gram. (9.351 9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Te wal om mooi te zijn, overdenking. VARij 10.20 Zestig minuten voor boven d| zestig. 11.20 Voordr. 11.35 Cello a plano. 12.00 Politiekapel. 12.30 Lani en tulnb.meded. 12.33 Voor het platij land. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VoJ de Middenstand. 13.20 Planoduo. 13.1 Wikken en wegen, praatje. 14.00 B»( aardconc. 14.10 Kamermuz. 14.35 V, leugd. 15.15 Metropole ork. 15.50 Oui iedjes. 16.05 Muziek-revue. 16J Streekuitz. 17.05 Hammondorgels» 17.25 Roemeens ork. 17.50 Mil. corns VARA: 18.00 Nws. en comm. 18^ Act. 18.30 Dansmuz. 19.00 Parleme^ talr overz. 19.15 Regerlngsuitz.: lx Zilvervloot, een muz. spaarpotpouri 19.30 Lichte muz. 20.00 Nws. 20i Openbaar Kunstbezit. 20.10 Cabaw 20.40 Quiz. 21.30 Lichte muz. 214 Act. progr. 22.30 Nws. 22.40 Pianosaj 23.10 Muz. discussie. 23.55-24.00 N* Hilversum II, 298 m. NORV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7j Gram. 7.20 Sportuitsl. 7.30 Gewijd muz. 7.50 Meditatie. 8.00 Nws. 8.15 dlokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieks 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 101 Gram. 10.20 Theologische etherled 11.05 Gram. 12.00 Pianorecital. 121 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- i tulnb.meded. 12.33 Tokkelork. 12i| Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lich( muz. 13.45 Gram. 14.05 Schoolrad" 14.30 Gevar. progr. (herh.). 15.30 Vo!ï muz. 16.00 Bij Deloverdenking. 161 Viool en piano. 17.00 V. d. kleutd 17.15 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.6 Beursber. 17.45 Regerlngs uitz.: Wij tenschappeiyk onderzoek ln Nieuf Guinea, door dr. C. Nooteboom. 1 NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gras 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 N«i en weeroer. 19.10 Op de man af, prail Je. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19J Kame rmuz. 20.15 Die Spinnstube, op» rette. 22.00 Volk en Staat: pari, corns 22.15 Orgelspel. 22.30 Nws. 221 Avondoverdenking. 22.55 BoekbesB 23.05 Muziekrevue. 23.50 Gram. 23.Si 24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGR. DRAADOMROEP (Over de 4e lijn van 18-20 uur) I: Igor Strawinsky. Concert va viool en orkest ln d gr. t. Tocca Aria I. Aria II. Capriccio. Ivry Gitl viool. Concerts Colonne Orkest, Pat olv. Harold Byrns. II: Peter Tsjaikowski: 1. Franca da Rimini, fantasie voor orkest op.! Philharmonisch Orkest van Leninn o.l.v. Gennadi Rozhdestvensky; 2. V riatles op een Roccoco thema voor c« lo en orkest op. 33. Mtislav Rostrop vich, cello Phllharm. Orkest van Lenil grad olv. Gennadi Rozhdestvensky. I III: Sergei Prokofiev: 1. Concé voor viool en orkest nr. 2 in g kl, op. 63. Allegro moderato. Andante il sal. Allegro, ben marcato. Rugglfi Ricci, viool. Orchestre de la Suisse Rj mande olv. Ernest Ansermet; 2. Dell uit de Balletmuziek Romeo en Jus op. 64. De Montagues en de Capuletl Dans. Graf van Romeo en Julia. Da: van de Antilliaanse meisjes. Dood Tybalt. Philharmonisch Orkest v» Beriyn o.l.v. Lorln Maazel. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroves NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Film. 20: Lichte muz. NTS: 21.20 Documents'! film. NCRV: 21.50 Forum. BUITENLANDSE PROGRAMMA'sj Engeland, BBC Home Service, 3301 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. cos 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Grs! 14.40 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 17 Tenor en piano. 17.45 Progr. voorl oudere luisteraars. 18.00 V. d. Jeug 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In tl South-East. 20.00 Pianokwart. 201 Gevar. progr. 21.30 Ork. conc. 22. Rep. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Voor: 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en w« ber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's daj 12.31 Lichte muz. 13.00 Gram. 13 Gevar. muz. 14.31 Lichte muz. 14.45. d kind. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 DM muz. 16.31 Muz. bij het werk. 17 Mrs. Dale's dagb. 17.31 Uitsl. rad 17.34 Gram. 18.31 Lichte muz. en W 19.30 Nws. en act. 19.40 Sportnws. 19 Hoorsp. 20.00 Nws. en Journ. 201 Sport. 20.31 Hoorsp. 21.00 Gevar. profl 21.31 Boksrep. 22.00 Licht progr. 22 Lichte muz. 23.30 Nws. en sport. 23 R. A. C. Rallye. 23.45 Gevar. muz. 01 Lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 12.00 Jazzmuz. 13.00 Nws. en we® ber. 13.15 Ork. conc. 16.00 Middagcoi 17.00 Nws. 17.50 Lichte muz. 19.00 NS en weerber. 19.30 Symf. conc. 21 Nw6. en weerber. 22.15 Jazzmuz. 221 Amus. muz. 23.00 Gram. 24.00 Nwb.J weerber. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerb^ en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. Gram. 14.30 Gewijde muz. 15.00 Grs- 15.30 Ork. conc. 18.05 Kamermuz. 2"' Ork. conc. 22.30 Gram. 23.10 Sol. c 23.40 Italiaanse muz. 23.53-24.00 1 Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. Weerber. 12.35 V. d. landb. 12.42 G 12.50 Beursber. 13.00 Nws. en weerN 13.15 Kamermuz. 13.50 Pianomuz. Ijl Schoolradio. 15.45 Ork. conc. 1« Beursber. 16.06 V. d. zieken. 17.00 N* en weerber. 17.15 Gram. 17.45 Frad les. 18.00 Protest, uitz. 18.20 V. d. so» 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. en w# ber. 19.40 Amus. muz. 19.50 In en tf de opera. 20.00 Opera en belcantocoa 21.30 De zeven kunsten. 21.45 Gr^ 22.00 Nws. 22.15 Amus. ork. 22.35 N volksmuz. 22.55 Nws 23.00 V. d. lieden. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Gram. H-: Ork. conc. 15.03 Gram. 16.08 Id« 17.00 Nws. 17.15 Kamermuz. 18 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 221 Wereldnws. 22.15 Jazz. 22.55 Nws. n. lfl Grtf

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2