FINLAND IS THANS DE OPWINDING WAT GELUWD Zweden denkt opnieuw over rechts verkeer Prof. Zijlstra houdt stevig voet bij stuk Meer Russische radio-activiteit dan van de anderen bij elkaar... Minister Zijlstra handhaaft voorstellen fn Helsinki schetst men reeds ue inhoud van een voor ieder aanvaardbare overeenkomst DAF- TRUCKS iEBR. VAN ULDEN Voorstel zou nu meerderheid in de Rijksdag verwerven jago shawls hol.liandla.cema 6 maanden garantie „DE VOORUITGANG" Haarlemmerstraat 192 Belastingdebat in Kamer Ondanks zeer scherpe kritiek van velerlei zijden stelde teleur Moskou legt resolutie van de Ver. Naties naast zich neer igericht 1 maart 1860 Donderdag 9 november 1961 Derde blad no. 30499 (Van onze reisredacteur, W. L. Brugsma) )e Finse minister van Buitenlandse Zaken, Karjalainen, ver let morgen per trein naar de Sowjetrussische hoofdstad om daar irleg te plegen met zijn ambtgenoot Gromiko. Het gaat hier om iroverleg en niet om de Fins-Russische onderhandelingen zelf dus ook niet over het Duitse gevaar, waar Moskou om had i rraagd. Karjalainen moet eerst proberen de Russische bedoelin- l te peilen: wat bedoelt Moskou precies met „het Duitse ge- ir", welke stappen wenst het van of in Finland? Karjalainen de Russen waarschuwen hun eisen niet te hoog te stellen, iland voelt niets voor Sowjetrussische bases of andere vormen i militaire samenwerking, die van Finlands neutraliteit een i tnlijke klucht zouden maken. in de komende weken nog aan de werkelijkheid getoetst worden wan neer de eigenlijke onderhandelingen beginnen. Maar een feit is, dat de opwinding in Helsinki en de Scan dinavische hoofdsteden is geluwd. De diplomaten in het hoge noorden, die vorige week vreesden dat de nota aan Finland een geweldig politiek of fensief van de Sowjet-Unie tegen ge heel Scandinavië zou inluiden zien er de laatste dagen wat opgewekter uit. Drieduizend gulden voor één postzegel (Van onze Haagse correspondent) Niet minder dan f. 3000.- bracht gisteren de z.g. „Trinacria", een post zegel van het Koninkrijk Napels uit 1860, op de postzegelveiling van de firma Van Dieten in Den Haag op. Het z.g. „Savoye kruis" van het zelfde land en uit hetzelfde jaar (ca- taloguswaarde 1500 fr franks) haalde de enorme prijs van f. 1600, Verder werden nog hoge prijzen gemaakt voor twee luchtpostzegels van Sicilië uit 1920. die resp. f. 110, en f. 1150.- opbrachten en voor een ongebruikte zegel uit 1914 van Sa moa (Engelse bezetting), die voor f. 1050.- weg ging. iplomaten kijken wat opgewekter is echter ook mogelijk, dat de ministers elkaar gedurende hun overleg niets nieuws te vertel- :ullen hebben. Want de Finse itie dreigt president Kekkonen te beschuldigen dat de Sow- iische nota voor de Finse re minder onverwacht is geko- dan voor het Finse volk. Nu het van Moskou's diplomatieke su nn is opgetrokken, vertonen Fin- geringskringen inderdaad een lende kalmte. Zij zeggen dat de van het Kremlin niet tegen Hel- i was gericht, want de Fins-Rus- le samenwerking op velerlei ge- t J, die van vroegere wrijvingen i d onmiddellijk de weerslag on- |ond, gaat ongestoord verder. Zij tven dat de nota uitsluitend be- ld was om het Oost-Westconflict I Duitsland te dramatiseren. e Finse woordvoerders geloven niet dat Moskou onaanvaard- eisen zal stellen: dat zou het iieke einde zijn van president ionen, die, steunend op de boe- ar tij en de communisten, een iek tegen Moskou voert, die vol- Kekkonens tegenstanders van (and een „Kekko-Slowakije" heeft laakt. Dus, zeggen Helsinki's po li ;e orakels géén militaire eisen betekenis aan Finland. Politieke I ngens, een uitnodiging bijv. om vredesverdrag met Oost-Duits- te ondertekenen, zijn mogelijk, allen de Finnen het hunne pro- Advertentie t O V IRDAMSTR. 6 TEL. 23041 kenjatta ongerust lover economie van Kenia Itmo Kenjatta, de bekende neger- Ier van Kenia, heeft gisteren in Tden medegedeeld, dat hjj de Brit- Biinister van Koloniën, Reginald lling, een memorandum heeft andigd over de toekomst van land. In het memorandum wordt jop aangedrongen zo spoedig mo lk en zeker niet later dan december in Londen een idwetgevende conferentie te hou- over Kenia's toekomst. het memorandum wordt voorts :ht onmiddellijk tot actie over laan, omdat de economische toe- td in Kenia steeds slechter wordt le rivaliteit tussen de verschillen- men van hogerhand wordt ;emoedigd. Kenjatta had met Hing het memorandum bespro- maar er waren nog geen be- i gevallen. In het memoran- wordt geen melding gemaakt een datum voor het verlenen onafhankelijkheid aan Kenia, iatta verklaarde dat de gouver- van Kenia, Sir Patrick Renis- niet veel van de Nationale Afri- e Unie (KANU) moet hebben. gouverneur en de leiders van fikaanse Democratische Unie van faia (DADU) die de gouverneur loipen hadden bij de vorming van I regering, hadden een samen ging op touw gezet om hem itojatta buiten de politiek te Men. Kenjatta is de leider van KANU. Zoeken naar schip gestaakt beren om daar onderuit te komen. Wat kan er dan wel uit de bus ko men? Een verklaring van Fins be grip voor de Russische vrees voor het Westduitse gevaar en Finse bereid heid om zyn defensie te versterken, te moderniseren en tot het plafond te brengen, dat het vredesverdrag is toegestaan. Dubbele „winst" Als dat de uitkomst der onderhan delingen wordt, dan schuilt er voor Chroesjtsjow en voor Kekkonen po litieke winst in. Chroesjtsjow kan dan zeggen: „zelfs een zo algemeen gerespecteerd neutraal land als Fin land erkent de Duitse dreiging en ziet zich gedwongen extra geld uit te geven voor de verdediging van zijn grenzen". Kekkonen kan thuis ver klaren: „Geen Sowjetrussische bases in Finland, onze politiek van neu traliteit en goede nabuurschap met Moskou is de juiste gebleken Als redder des vaderlands kan hij dan de presidentsverkiezingen in januari met een gerust hart tegemoet zien. Tegenover het Westen Is dus een verontschuldigende knipoog voldoen de: men vraagt voor begrip voor Finlands moeilijke positie maar wijst erop dat men de Russen bui ten de deur heeft gehouden. De op telsom van al deze Finse veronder stellingen klinkt aannemelijk. Afge zien van een enkele zere teen, zou deze uitkomst voor iedereen aan vaardbaar zjjn. Natuurlijk moet zij Het zoeken naar mogelijke andere ^levenden van het Britse schip flan Keith", dat zondagnacht na ontploffing nabij de Tunesische is gezonken, is volgens het «pvaartradiostation in Tunis ge kt. De zes overlevenden zullen noedelijk na aankomst in Tunis fet een speciaal vliegtuig naar En- jland worden overgevlogen. De be- j&nning van het schip bestond uit [Pakistaanse en 21 Europese leden. De slag bij?? Volgens Westerse toeristen die ln Stalingrad zjjn geweest is de naam van deze stad verwijderd van het station en van wegwijzers in Sta lingrad. Men maakt hieruit op dat de stad een andere naam zal krij gen. hetgeen de tweede maal in zijn geschiedenis zou zijn. Voor de revo lutie heette de stad Tsaritsine. Onassis was even op Schiphol Een kleine, wat onverschillig lo pende vijftiger, arriveerde gistermid dag met het Caravelle-vliegtuig van Finnair zonder jas uit Parijs op Schiphol. Hij was de Griekse mul- ti-miljonair Aristoteles Onassis, de grote scheepsmagnaat, tevens eige naar van de Olympic Airways. Hij was op weg naar Hamburg. Met een Amerikaanse krant onder de arm slenterde Onassis van de aankomsthal naar het vertrekrestau- rant waar hij tien minuten moest doorbrengen voor de passagiers wer den opgeroepen zich weer aan boord te begeven. Kleine verboging benzine-accijns is voldoende De Zweden, die zich een aantal ja ren geleden bij een volksstemming met grote meerderheid uitspraken tegen een overgang van links naar rechts verkeer, schijnen nu geleidelijk van gedachten te veranderen. Het re sultaat van na de volksstemming ge en een voorstel om naar rechts ver keer over te gaan zou nu waar schijnlijk een meerderheid in de Rijksdag verwerven. In opdracht van de regering heeft de directeur van de Rijksdienst voor de wegen, Gösta Hall, een rapport opgesteld waarin hij, anders dan in vorige rapporten gebeurd is, voorstelt de kosten van een omschakeling ge heel uit de Rijksmidelen te dekken. Bij een omschakeling in 1966, waar over de Rijksdag volgend jaar een principieel besluit zou moeten nemen, zouden die kosten 340 miljoen Zweedse kronen bedragen. Toen de volksstemming werd gehouden, was berekend dat een omschakeling in 1955 op 215 miljoen kronen zou ko men. Een verhoging van de benzine accijns met driekwart öre per liter gedurende de jaren 1962—1967 zou volgens Hall voldoende zijn om de nu benodigde 340 miljoen kronen bij een te brengen. De automobilisten organisaties hebben al laten weten dat zij het onrechtvaardig zouden vinden als de automobilisten alles zouden moeten betalen, maar zijn overigens wel tevreden over het rap port. Het rapport gaat er van uit dat de omschakeling voor het gehele land ineens geschiedt en alleen het weg verkeer betreft, niet de spoorwegen en de Stockholmse metro. Het groot ste deel van de kosten zal besteed moeten worden voor de verbouwing van autobussen: 175 miljoen kronen. Verandering van verkeersborden e.d. zal op 83 miljoen kronen komen, omschakeling van het tramverkeer op 55 miljoen kronen. Doordat de trams in Zweden (o.m. door de Stockholmse ondergrondse spoorlij nen) geleidelijk verdwijnen, zal die laatste post kleiner worden naarmate de jaren verstrijk»). Iu Ecuador kwam de luchtmacht tussenbeide In de Middenamerikaanse staat Ecuador is dr. Camilo Gallegos, voor zitter van het hoge gerechtshof, die dinsdag na de ongeregeldheden voor lopig president werd, gisteren onder druk van de luchtmacht weer afge treden. Carlos Julio Arosemena Mon- roy, vice-president en voorzitter van het Congres, die zich na het aftre den van de wettige president, Iba- ra, tot president had uitgeroepen, maar door het optreden van het le ger het veld moest ruimen voor Gal legos, is thans opnieuw staatshoofd. Hij heeft inmiddels een nieuwe (rechts-liberalc) regering gevormd. De conservatief dr. Neptali Ponce is hierin minister van Buitenlandse Za ken. Arosemena Monroy bevond zich sedert dinsdagavond met zijn vrien den in het Congresgebouw dat door het leger werd bewaakt. Hij was hier heen gegaan nadat Ibarra hem ge vangen had laten nemen op de be schuldiging, dat hij zich tot dicta tor wilde verheffen en nadat Galle gos hem vervolgens weer had laten bevrijden. Om een nieuwe politieke manoeuvre te vermijden had het le ger het parlementsgebouw afgeslo ten, terwijl Arosemena zich daar be vond. Woensdagmiddag echter viel de luchtmacht deze troepen aan. Om bloedvergieten te voorkomen trad Gallegos af. Het leger zou hem ech ter nog steunen. Intussen heeft de afgezette president, Ibarra, toeylucht gezocht in do Mexicaanse ambassa de in Quito, die hem asiel heeft ver leend. In de afgelopen dagen heb- Het monument van Gabo prijkt weer bijna in volle glorie voor de Bijenkorf op de Coot- singel te Rotterdam. Op bet voetstuk na h het geleidelijk weer uit zijn omhulsel gepeld, na anderhalf faar In de steigers gestaan te hebben. Het herstel begon toen geconstateerd werd, dat zich corrosleversehtjmeien voordeden, terwijl tater een brand het monument ernstig be schadigde. Jongens-en meisjes- schoenen y.a15.90 HOLLANDIA SCHOENEN verkrijgbaar bij: Terwyl de overige passagiers zich i -ï i voor een controle-balie in een rij a||iii7qv)ip| |ii(ï opstelden werd Onassis vervolgens vJClUlilLalilvIlll^ door een grondstewardess door een aparte uitgang als eerste weer naar de Caravelle geleid. (Van onze parlementaire redacteur) De voorgestelde invoering van de verlaging van loon- en inkomstenbelasting per 1 juli 1962 heeft gisteravond in de Tweede Kamer over het algemeen instemming geoogst. Bepaald geen eenstemmigheid heerste echter over het voorstel inzake een bijzonder invoerrecht op minerale oliën per 1 januari 1962 en over het plan om de verlaging van de vennootschapsbelasting te beper ken en pas te doen ingaan op 1 januari 1963. De rege ring acht, zoals men weet, de voorgestelde heffingen nodig in verband met de stijgende defensiekosten na het wegvallen van de Amerikaanse hulp. Het betreft hier een bedrag van f. 135 miljoen. Hiervoor zou geen ruimte in de begroting zitten. In antwoord op de kritiek van vooral de KVfer dr, Lucas zei minister Zijlstra, dat hij zijn voorstellen handhaafde en vandaag (donderdag) moet blijken wie er aan het langste eind trekt. De beoordeling van de verhogingsontwerpen varieer de van „impopulair" (KVP) tot „aanvaardbaar" (P. o. d. A.) Daartussen lagen allerlei schakeringen, waarbij bleek dat VVD en CHU naar dr. Lucas overhelden en dat de ARP zich vrijwel geheel achter de minister stelde. Voor hoofdkwartier van Wereldraad van Kerken De actie „Nieuw hoofdkwartier voor de Wereldraad" heeft in Nederland een wat moeizaam verloop. Gelijktijdig lopende acties in ons land voor anders doeleinden waren er mede oorzaak van. dat de inza meling van gelden hier vertraagd werd ingezet. De kerken in Nederland, aange sloten bij de Wereldraad van Kerken werden aangeslagen naar evenredig heid. Overeengekomen was dat Ne derland een bedrag van driehonderd duizend gulden zou bijdragen. Ondanks een niet zonder enthou siasme ingezette start ia tot nu toe niet meer dan een vierde gedeelte van de benodigde drie ton bijeen gebracht. Vandaar dat d« Nederland se werkgroep ijlings een nieuw be roep doet op de bij de Oecumeni sche Raad aangesloten kerken en haar leden. Het is noodzakelijk dat de Wereldraad van Kerken eind no vember tijdens haar New-Delhias- semblee weet waar men aan toe is. De werkgroep tracht nu via een dringende oproep het resterende be drag „zo spoedig mogeUJk" bijeen te krijgen. Rode verliezen in Zuid-Vietnain De communistische verliezen ln ge vechten met het Zuidvietnamese le ger hebben in oktober 1503 man be dragen, zo is gisteren door de Zuid vietnamese legerleiding meegedeeld. Het leger van Zuid-Vietnam heeft ta dezelfde periode 1259 man verlo ren. „Moeilijk" Akkoord gaande met de datum van 1 juli '62 voor verlaging van loon- en inkomstenbelasting zei de heer Van de Wetering (CH) te hopen, dat minister Zijlstra niet zou pogen terug te krabbelen. Van de noodza kelijkheid der olieheffing die f. 65 miljoen moet opnrengen, was deze spreker niet overtuigd. De regering zit nu niet in moeilijke omstandig heden en voor dit bedrag zou de be groting ruimte moeten bieden. Van deze .heffing dreigen kleine bedrijven (zoals particuliere vervoerders) de dupe te worden. Over de vennootschapsbelasting liet de heer Van de Wetering zich niet met zoveel woorden uit. Do communist Bakker is ln ieder geval tegen da olieheffing en tegen verhoging van de vennootschapsbe lasting, omdat hiervan militaire uit gaven de oorzaak zijn. Mild in zijn oordeel van de AR- afgevaardigde Kieft, die zei, dat hij aanvankelijk wel kritisch was ge weest. Nu meende hy echter dat de noodzaak der verhogingen reëel was aangetoond. Het is immers te doen om de belangen van onze defensie. Wel bepleitte hij een uitstel van do oliebelasting tot 1 Juli '62 dus tege lijk met de belastingverlichting in do inkomenssfeer. Onthullende cijfers De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft gisteravond met 71 tegen 11 stemmen en bij vijf tien onthoudingen een Engels-Ameri kaanse resolutie aangenomen waarin hervatting van de onderhandelingen over een verdrag betreffende het staken van atoomproeven wordt be pleit. De Engelse afgevaardigde, Godber, verklaarde dat zijn regering als gevolg van de Russische proef nemingen ,,met tegenzin" overweegt de proeven met kernwapens te her vatten. De Assemblee aanvaardde voorts met 67 tegen 11 stemmen (die van de communistische landen) en bij zestien onthoudingen een amende- z«n dus 62 slachtoffers van deze ben de ongeregeldheden 29 slacht- Jpsramp. I offers geëist. SERGEANT VERMIST Sinds 1 november wordt vermist, aldus deelt de legervoorlichtinsdienst mede, de sergeant eerste klasse J. A. Jansen, 42 jaar oud en woon achtig de Wij he. Hij behoort tot 428ste compagnie „Van Heutsz" Mo biel en was gelegerd in de Boreel- kazerne te Deventer. Sinds 30 ok tober was hij gedetacheerd in het kamp Mill. Men heeft de sergeant voor het laatst gezien op 1 november, 's mor gens om 9.00 uur. De koninklijke marechaussee stelt een onderzoek in. ment van Cyprus, volgens hetwelk de landen, die aan de onderhandelingen deelnemen, vóór 14 december aan de ontwapeningscommissie van de Ver enigde Naties verslag moeten uitbren gen van de vorderingen die zij heb ben gemaakt. De Sowjetrussische afgevaardigde, Tsarapkin, verklaarde dat zjjn rege ring de resolutie naast zich zou neerleggen. De Sowjet-Unie is bereid onmiddellijk een verdrag over alge mene en volledige ontwapening te ondertekenen, maar meent dat de kwestie van kernwapenproeven niet van ontwapening in het algemeen kan worden gescheiden. Hy verklaar de dat de Westelijke landen tot op heden meer proeven met kernwapens hebben genomen dan de Sowjet-Unie. De Engelse afgevaardigde, Godber, repliceerde dat het megatonnage van de Russische proeven sinds het aflopen van het moratorium groter is dan dat van de proeven die vóór het moratorium zijn genomen. Ook president Kennedy ver klaarde gisteren op zijn perscon ferentie in Washington, dat de huidige serie kernwapenproeven der Sowjet-Unie méér radio actieve neerslag in de damp kring heeft teweeg gebracht dan de vroegere Britse, Amerikaanse en Franse proeven tezamen. Kennedy zei, dat de Sowjet-Unie by haar jongste proeven rond 170 megaton in de dampkring tot ont ploffing had gebracht. De V.S. en Engeland hadden samen ongeveer 125 megaton in de atmosfeer laten exploderen en Frankrijk nog niet 1 megaton. De president verklaarde overigens te geloven dat Amerika nog steeds sterker is dan Rusland wat het kern- potentieel betreft. De V.S. willen deze eerste plaats behouden. Zij zullen echter nooit kernproeven in de dampkring nemen om politieke of psychologische redenen, maar alleen als de veiligheid van de V.S. en de vrije wereld dit vereist. Meiule krijgt brief van Adenauer De leider van de Westduitse libe rale partij, Erich Mende, heeft de brief van Adenauer ontvangen waar in deze bevestigt voor de afloop van zijn ambtstermijn te zullen aftreden. Een liberale woordvoerder weigerde te zeggen of er enige aanwijzing in staat omtrent de datum van dit af treden. Hy noemde de inhoud van de brief „bevredigend". Het ministerie voor Ontwikkelings hulp zal voorlopig slechts beperkte bevoegdheden krijgen. Adenauer, de minister van Economische Zaken. Ludwig Erhard en de toekomstige minister voor Ontwikkelingshulp. Walter Scheel, zulle de komende dagen de organisatie en bevoegdhe den van het betrokken ministerie vaststellen. Erhard is tot nog toe te genstander van het instellen van dit nieuwe ministerie geweest. Hoewel K Van Dis (SOP) begrip had voor de eisen der defensie, had hij bezwaren tegen de voorgestelde verhogingen. Hij vreesde nadelige ge volgen voor het wegverkeer, voor landbouwers en tuinders, die ?aaU van diesel- en petroleumtrekkera ge bruik maken. Namens de fractie der KVP achtte dr. Lucas de verhogingen in budget tair opzicht niet nodig. Zij zouden een opwaartse druk op de bestedin gen in de overheidssfeer veroorzaken. Is nu inderdaad geen ruimte meer in de begroting aanwezig? Terloops vroeg dr. Lucas, hoe het zou moe ten gaan als men het ln de Kamer eens wordt over een bepaalde rege ling van de kinderbijslag, die een ze ker bedrag zon vergen. De fractie der KVP acht het niet verantwoord te beslissen over een regeling van de vennootschapsbelasting die pas per 1 januari '63 ingaat. Ook de hef fing op minerale oliën sou nader moeten worden bezien. Evenmin als dr. Lucas kon mr. Van Leeuwen (WD) geloven, dat er geen ruimte meer roti rijn om in de begroting ergens f. 135 miljoen te vinden. Hij kon onmogelijk meegaan met een hogere vennootschapsbelasting. Ook de heer Lankhorst (PSP) achtte da verhogingen ongewenst. De heer Peschart (P. v. d. A.) rei in afwijking van de vorige sprekers dat hij de door de regering voorgestelde weg aanvaardbaar achtte. Staatssecretaris Van den Berge verklaarde bij de verdediging van de voorstellen, dat da olieheffing slechts gemiddeld een cent per liter ral bedragen en dat deze in het algemeen in de prijzen zal kunnen worden door berekend. Latere invoering van de oliebelasting rou niet juist rijn# Tenslotte was het minister Zijlstra die ^ich in een persoonlijk getint betoog richtte tot dr. Lucas, die vol gens de minister veronderstellender- wijs had geopperd, dat h\J (prof. Zijist-ra) geen redelijkheid betracht te in het overleg met de Kamer. „Heeft de heer Lucas ooit dergelij ke onredelijkheden van mij meege maakt?" zo vroeg de minister. Dr. Lucas interrumpeerde: „Als ik u goed heb begrepen, moet het moge lijk zijn dat wij elkaar vinden!" Toen minister Zijlstra zijn betoog voortzette, hoorden wij de heer Lu cas zeggen: „Nu ga ik weer twijfelen!" Prof. Zylstra wees er nog op, dat hy slechts f135 miljoen had gevraagd, Vooruitgang in Laos De Amerikaanse reizende ambas sadeur, Averell Harriman, is giste ren in New York aangekomen om president Kennedy verslag uit te brengen van de Geneefse conferentie over Laos. Hij verklaarde tegenover journalis ten tevreden te zijn over het verloop van de conferentie. Er is bepaalde voortgang gemaakt en enkele van de moeilijkste obstakels zijn overwon nen. Dit wettigt de Loop dat ook de resterende moeilijkheden kunnen worden opgelost. De komende belangrijkste gebeur tenis is de ontmoeting van de drie Laotische prinsen leiders van de linkse, rechtse en neutralistische fracties die wellicht binnen en kele dagen zal plaats hebben, aldus Harriman. hoewel hfj eigenlijk f 200 miljoen no dig zou hebben gehad. Waarom dit vrij kleine bedrag niet uit de begro ting gehaald? „Nee", zei de bewinds man, „op die manier zou de begroting straks in nog meer kleine bedragen moeten voorzien en daar zou het eind van weg zijn. Het zou dan mislopen met de Rijksfinanciering. Gistermiddag heeft de Tweed» Ka mer minister Zulstra's miljoenen nota voor kennisgeving aangenomen. Bij de verdediging van zijn beleid, zei de bewindsman, dat het praktisch onmogelijk is een grote reserve in de begroting in te bouwen. Verder verklaarde de minister dat de be lastingdruk sterk is gestegen. By de replieken kreeg prof. Zyi- stra eigenlijk nog de meeste steun van de socialist Peschar, die zei dat de bewindsman zijn doel goed had verdedigd, even goed als Piet er s Graafland van zyn Nederlands elftal. Met hoofdschudden leek prof. Zijlstra de vergelijking met deze sportman af te wyzen Verder kon de heer Peschar niet nalaten iets te zeggen over 's ministers streven om tot over eenstemming te geraken met dege nen die hem het meest nastaan. Ondanks zijn welwillende opmer kingen kwam de heer Peschar met een motie, waarin wordt gevraagd, dat Nederland voor de hulp aan on derontwikkelde landen ten minste een procent van zyn nationale inko men beschiktbaar stelt, d wz. f.430 miljoen in 1962. De minister wees erop, dat de hulpverlening aan onder ontwikkelde gebieden in internatio naal verband grondig moet worden besproken. Aanvaarding van de motie zou vandaag worden beslist.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5