r IN EGYPTE GROEIT STERKE OPPOSITIE Meisjes HBS-feest in propvolle zaal Persoonlijk onderzoek van proc.-generaal Amateur op Marxistisch pad'' Motie Peschar verworpen Actiecomité voor „kleine man onder de drie verdachten Nassers nieuive revolutie (2) [Verzoek aan B W Oegstgeest „breek boerderij niet af" Grootse huldiging van C. Volgeling in Warmond BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD - DONDERDAG 9 NOVEMBER 1961 Ze waren weer bij elkaar ge komen, de meisjes van de h.b.s. Wiet in het oude schoolgebouw, maar in het voor deze gelegenheid kunstzinnig versierde St.-Anto- nius Clubhuis. Een gezellig zaaltje ja, alhoewel veel te klein voor zo'n groep leerling en-in-f eeststem ming. Propvol was het toen Leni Susan als presidente van de schoolvereniging de Ier ar en( es sen) en leerlingen op deze ope ningsavond verwelkomde en de nieuwe groenwitte schooldas liet zien. Het programma, dat gebo den werd, was erg afwisselend en bestond zowel uit muziek en zang als uit dans en declamatie. Het schoolbestuur zong grappige liedjes, waarvoor Mieke Huurman de tekst had geschreven en waarvan de uitwerking weinig te wensen overliet. Promoties Leidse Universteit I Aan de Leidse Universiteit zijn ge promoveerd tot doctor in de wis- en 1 natuurkunde, op een proefschrift, ge titeld „On ithe mechanism of hearing" de heer C. Wansdronk, geboren te Amsterdam in 1926 en thans wonend te Geldrop. Promotor was prof. dr. Ir. H. Mol; idem; tot doctor in de rech ten. op een proefschrift getiteld: „De grondslagen der uitvoerbaarverkla ring bij voorraad", de heer A. J. B. Verheyen. geboren te Eindhoven in 1923 en thans wonend te Breda. Pro motor was prof. dr. W. L. Haardt; id. tot doctor in de geneeskunde, op een proefschrift getiteld: „Subcortical projections on the spinal grey of the cat", de heer A. Staal, geboren te 's-Gravenhage in 1926 en eveneens wonend te 's-Gravenhage. Promotor was prof. dr. W. J. C. Verhaart. Er was trouws ook later op de avond reden tot hilariteit, want Meta Ringers, Nel Meurs, Ans Neuteboom en Leni Susan deden dol en dwaas. Met de muziekleraar H. Buurman als pianobegeleider bezongen zij het laat ste schooljaar en het leutige leven op kamers. Een tien voor dit enthou siaste viertal! Aan de piano begeleid door Marianne Vermey zongen Vera Ver zij den en Liesbeth Fockema An- dreae bekende liederen. Beide meisjes beschikken over goed stemmateriaal, waarmee zuinig dient te worden om gesprongen. Marianne Vermey trad ook als soliste op en boekte als zo danig veel succes. Haar medeleerling Carla Kloots bracht muziek van Chopin ten gehore. Er werd beslist niet onverdienstelijk gespeeld, maar o, dat voetpedaal! Ook Marian van Iterson verdient een compliment voor haar pianospel. Els Mittendorf, viool, en Ellen Struick, piano, lieten zich door het foutje, dat ze maakten, ge lukkig niet van de wijs brengen. Waarom zouden ze ook? Er was ver der nog koorzang onder leiding van de muziekleraar die aan het welsla gen van dez eavond veel heeft bij gedragen. Annelies Roest en Irene v. d. Horst zegden gedichtjes op. Noemen we tenslotte nog de namen van Liline Krantz en Riekje Volker. De eerste speelde fluit (Haydn), de tweede dapste ballet. Al met al was het een fijne avond, zowel voor de meisjes op het podium als die in de zaal. (Van onze pajrlememtaiire redacteur) De vergadering der Tweede Kamer is vanmiddag om vijf voor half twee geopend. Aan dit uitstel lag kennelijk ten grondslag het feit. dat nader be raad nodig werd geacht over de ont werpen tot belastingverhoging, waar op gisteravond met name door leden van enkele „regeringsgezinde" frac ties kritiek was geoefend. Allereerst is vanmiddag gestemd over die motie die de socialist Peschar gisteren by de algemene financiële besohouwongen had ingediend, om een groter bijdrage te geven voor hulp aan onderontwikkelde landen. De Kamer heeft deze motie ver worpen met 81 tegen 43 stemmen. Voor stemden alleen de fracties per P v. d. A. en PSP. Hierna legde dr. De Kort, fractie leider der KVP, een verklaring af over de belastingkwestie. In de gisteravond in het hoofd kantoor van de KLM te 's-Graven hage gehouden vergadering van de vereniging ter beoefening van de krijgswetenschap zyn de aan de beurt van aftreden zynde bestuursleden, de heren J. H. Couzy en A. L. van den Berge by acclamatie herkozen. De heer Couzy is voorzitter der vereni ging, de heer Van den Berge onder voorzitter. Gisteravond is de uit hout opge trokken school van onze Lieve Vrouw van Banneux te Venlo door brand geheel verwoest. De brandweren slaagden erin de naast de school ge legen gebouwen te behouden. De school werd echter met de ge hele inboedel een prooi der vlammen. De schade bedraagt enkele tiendui zenden guldens. De oorzaak is nog niet bekend. Nasleep van Baartise moordzaak Gisteravond arriveerden op Schiphol hoofdinspecteur H. Postma van de Amsterdamse recherche rechtsen de heer C. André de la Porte, lid van de hoofddirectie van de Amsler- damsclie Bank, die een bezoek aan Spanje hebben gebracht om daar de gearresteerde Franse zakenman Ritter te verhoren in verband met de recente fraude 'bij genoemde bank. (Van onze reisredacteur W. L. Brugsma) De mensen die elkaar op de Gezirah-club juichend in de armen vielen toen Syrië zich losscheurde uit de Verenigde Arabische Republiek, kijken vandaag somber. In die luxueuze club op een eiland in de Nijl treffen Cairo's' gezeten burgers en buitenlanders elkaar. Eind september dacht Cairo's bovenlaag dat de Syrische staatsgreep de val zou inluiden van Nasser, die afgelopen zomer met zijn nationalisaties en sociale hervormingen hun resterend bezit had getroffen. Nu weet zij beter. Nasser heeft integendeel de intensivering van socialistische revolutie afgekondigd, de „reactie" tot staatsvijand nummer één uitgeroepen, een vijand die bestreden moet worden door een revolutionaire regering en een revolutio naire volksbeweging. In principe blijft het privé-elgen- dom toegestaan, maar het mag niet meer worden gebruikt „om anderen te exploiteren". Het maximum-inko men moet omstreeks vijfduizend gul den per jaar worden. De voormalige Pasja's en bey's, de artsen en advo caten, de ondernemers en renteniers vrezen dat er een Egyptisch „castris- me" op komst is. Is het een wonder dat zij in het bedreigde paradijs van de Gezirah-club somber in hun gin- tcnics staren? WASSENAAR Aan J. Th. Hovingh is op zijn verzoek met ingang van 1 juli 1962 eervol onitslag verleend uit zijn ambt van notaris, ter standplaats de ge meente Wassenaar. Voor een weinig belangrijke agenda kwam de Oegstgeester raad gister avond bijeen onder voorzitterschap van burgemeester H. L. du Boeuff. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van de heer H. van Woerden en van de Vereniging „Oud-Leiden" om niet over te gaan tot de afbraak van de boerderij aan de Rhyngeester- straatweg. Dit verzoek werd in han den van B. en W. gesteld om pre advies. Medegedeeld werd dat de verkeers situatie na afbraak van het pand Deutzstraat 16 nader beraad vraagt, waardoor het niet mogelyk bleek in deze raadsvergadering een voorstel te brengen tot afbraak van het pand over te gaan en de verkeerssituatie aldaar te verbeteren. Als lid van de commissie van toezicht op het be jaardencentrum werd benoemd de heer H. H. Westhof. In verband met een voorstel tot verhoging van de bydrage die de huurders verschuldigd zUn voor het onderhoud door de gemeente van de voortuinen by de woningen aan de Balistraat, werd besloten deze huur ders voor te stellen de tuinen zelf in onderhoud te nemen. Het tarief voor het van gemeente wege buiten de gewone dienst opha len van haardas, vuilnis en andere afvalstoffen, werd verhoogd van f 2.50 tot f 4.- voor ieder kwart uur of ge deelte daarvan. Zonder discussie werd besloten een aanvullend krediet van f45.000 be schikbaar te stellen voor de recon structie van de Rhyngeesterstraatweg —Dorpsstraat. Naar aanleiding van de te treffen voorzieningen inzake de voetgangers oversteekplaatsen werd aangedrongen op spoedige verlichting van de V.O.P.'s. Mevrouw De Tombe wilde de beschermde oversteekplaats Laan van Oud-PoelgeestMarelaan laten be staan. Verschillende leden gaven haar hierbij steun. Inzake de bouw van 24 woningen door de woningbouwvereniging Bui- tenlust, werd besloten de gevraagde medewerking te verlenen. Het betreft de bouw op een terrein gelegen ach ter de Floralaan. De verkoopsprys is f27,76 per m2. De totaalprijs wordt f62737,60. Het bouwvoorschot zal be dragen f398.609,18. Besloten werd tot het stellen van de gevraagde zekerheid inzake de bouwfonds-woningen aan de Koren bloemlaan. Tegen de verhoging van de kinder toelage voor het gemeentepersoneel bestond geen bezwaar, evenmin als voor de verhoging van het exploita tievoorschot 1961 voor de Groen van Prins tererschool Na goedkeuring van een reeks comp- tabiliteitsbesluiten was de voorzitter aan de rondvraag toe, waarvan door geen der raadsleden gebruik werd ge maakt. Hierna ging de raad in be sloten vergadering verder. Hoongelach Hun droefenis zou misschien opge klaard zyn wanneer zy het hoonge lach hadden gehoord van de twee correspondenten uit het communis tische blok met wie wy naar de rede luisterden, waarin Nasser zyn ex cursie naar het „Arabische socialis me" aankondigde. „Een amateur op het marxistische pad", zeiden zy, „Nasser steekt zijn hoofd in de strop". Het klonk verbazingwekkend, maar zij verklaarden nader: „Als Nasser een ontwikkelde, georganiseerde ar beiders-klasse achter zich had, of boeren zoals Castro ze op Cuba heeft, bewapende en bewuste deelnemers aan een revolutie waarvan zij tast baar profiteren, dan zou hij het mis schien klaarspelen. Maar Nasser heeft alleen maar bewuste vijanden en hij maakt er iedere dag meer". Telt men de groepen en krachten, die amti-Nasser zyn, by elkaar op, da-n ziet de toekomst van „El Rajis" de Egyptische president, er inder daad niet rooskleurig uit. Op het in ternationale plan kan hy niet op veel medewerking rekenen. Het Westen draagt hem niet meer dezelfde af keer toe als weleer, maar het heeft weinig reden om hem te hulp te ko men. Zijn verhouding met Moskou is uitgesproken slecht geworden. De Sow jet-Unie laat geen kans voorbij gaan om hem in het openbaar te vernederen. De steun van de neutra len van de Belgradose club biedt wei nig werkelyke houvast. Steunpilaar van St. Matthias Op 21 november 1929 werd de heer overhandigde pastoor De Wit na- C. A. Volgering als bestuurslid van de toenmalige Bond van R.-K. Mu ziekgezelschappen gekozen. Na enkele jaren de functie van commissaris en bibliothecaris vervuld te hebben, werd hij op 8 november 1936 voorzitter. Bij het aanvaarden van deze functie wa ren zyn woorden dat er naar buiten niets van hem venvacht mocht wor den, daar de financiële toestand van de bondskas toen in een uiterst pre caire positie verkeerde. Met een vaste wil en de medewer king van allen is voorzitter Volge ring er na een aantal jaren in ge slaagd deze moeilijkheden te over winnen. Door zijn leiding heeft hu bereikt dat de concertwedstrijden op een veel hoger peil zijn gekomen. Kortom door zijn zorgen en vele kwaliteiten is de bond wat zij nu is. Om de heer Volgering te huldigen was het bestuur naar hotel De Zon in Warmond gekomen. De geestelijk adviseur pastoor C. de Wit zei: „dat de bond in 25 jaar zo vitaal is geworden", is te danken aan drie belangrijke punten. Als eerste noem ik daarvan het geloof dat u steeds heeft gehad in het doel en in de opzet van het werk waarvoor u stond. Ten tweede de tact waar mede u met mensen om weet te gaan en de manier waarop u een vergadering leidt. En ten derde de wyze waarop u uw medewerkers kiest en waarop u hen allen weet te be zielen met uw idealen. Vervolgens WARMOND Burgerlijke Stand Geboren: Cornells J. M., zn van J. A. van Wlnsen en M. C. J. Geerlings, Antonlus W. J. zn van C. J. van der Willigen en J. van der Veer. Petrus W. M„ zn van W. Clere en C. G .M. Kop pers: Theodora H., dr van W. van der Eyk en Tb. C. Elstgeest. Cornells J., zn van A. J. A. van Velzen en M. J. Tersteeg. Ondertrouwd: J. P. J. van Niekerk, 26 jr en G. M. de Vetten. 27 jr, J. C. van Bladel, 31 Jr en Chr. Schipper, 22 Jr. Modelstaat Zijn invloed in de Arabische wereld neemt af. nu met het uiteenvallen van de VAR de meest concrete moge lijkheid van de Arabische hereniging onherstelbaar beschadigd is. Nassers nieuwe methode van de „Arabische socialistische revolutie" betekent een poging om van Egypte een model staat te maken, een pool van aan trekkingskracht voor de Arabische wereld. Maar ook een bron van agi tatie tegen de „reactionaire regimes" in de Arabische staten, van subver sieve acties en komplott-en tegen de machthebbers. Noch de koningen van Marokko, Libië, Saoedi-Arabië en Jordanië, noch de presidenten van Tunesië, Libanon en Irak zullen daar bijzonder op gebrand zijn. Nassers jrestige by de Arabische volken loe groot het ook nog mag zyn moet onder de breuk met Syrië schade lyden. Economisch gezien had die breuk niet op een slechter moment kunnen komen. De Egyptische katoenoogst is ernstig aangetast door een wormen- ilaag. De geforceerde nationalisaties lebben mensen op leidende posities gebracht, die hun gebrek san erva ring achter bureaucratische metho des maskeren. Het naasten van bui tenlandse ondernemingen heeft bui tenlandse particuliere investeringen tot stilstand gebracht. Nasser heeft verklaard dat Egypte geen vreemde investeringen nodig heeft. Dat is onzin: de Egyptische landbouw heeft de absolute grens van zijn potentieel byna bereikt. Om de catastrofale bevolkingsaanwas van een kwart miljoen per jaar op te vangen, moet Egypte industriali seren. Dat kan het niet op eigen kracht. De door ingewandsziekten en een volstrekt geloof aan Gods voor beschikking lethargische gemaakte Egyptische massa's zyn geen Chine zen die zich in hun communes aan eigen haren omhoog trekken. Op het nationale plan heeft Nasser het actieve deel van de bevolking, de ondernemers, de vrije beroepen, de (christelijke) Kopten, de in Egypte gevestigde Griekse en Italiaanse ko lonies, tegen zich in het harnas ge jaagd. Nu bedreigt hy hen met klas senstrijd. Die groepen zullen zich niet lijdelijk ten grave laten dragen. Het leger kan hen in bedwang houden. Maar het officierskorps, vooral de luchtmacht, telt velen die juist uit die groepen voortkomen. De eerste barsten in de eenheid van het leger v/orden al zichtbaar. Niet de massa Het is een formidabele coalitie van oppositionele groepen en krachten, al is zy zonder leider, hetgeen voorlopig haar zwakte is. Nasser daarentegen heeft zichzelf, de magie van zyn persoonlijkheid, zyn tomeloze ener gie, zyn onbegrensd schynende gave om zich uit wanhopige situaties te redden. Maar wie kan hij in het geweer roepen? De jeugd, zeker. Het leger, ten dele. Maar niet werkelijk de massa. Niet de veertien miljoen achterlyke „fallahin", de boeren uit de vallei en de delta van de Nijl, die v/el him feodale heersers, maar nog met hun feodale mentaliteit verloren hebben en voor wie woorden als Ara bisch socialisme en reactionair nog vreemder zyn dan elektrisch licht en waterleiding. Rest het industriële proletariaat, eerder nog sub-proleta- riaat, wiens individualisme en onont wikkeldheid ieder klassebewust- zijn hoogst problematisch maakt. Men kan de Egyptische massa's op roepen tot een destructieve uitbar sting van primitieve woede, zoals dat in 1952 op Cairo's „zwarte zaterdag" gebeurde. Of men het op gang kan brengen voor een constructieve soci ale revolutie is een vraag die ontken nend werd beantwoord door myn communistische medeluisteraars, op dit terrein uiteraard beter geschoold dan de brave democratische burger. Geen oorsaak Het lijkt onbegrijpelijk hoe een zo beperkte oorzaak als de Syrische afscheiding zulke vérstrekkende ge volgen kan hebben, zo'n bedreiging kan inhouden voor de positie van een man die op nationaal en inter nationaal terrein onaantastbaar scheen. Die Oost en West tegen el kaar kon uit spelen en wiens woor den en daden gewicht hadden ge kregen in het wereldgebeuren. Men kan nauwelijks ontsnappen aan de conclusie, dat de Syrische cri sis geen oorzaak was, maar slechts fundamenteler zaken aan het licht heeft gebracht. Te weten dat de wer kelijkheid van Nassers Egypte ten dele een schjjntverkelykheid was, het werk van een weergaloos handige evenwichtskunstenaar, die niet steunde op eigen kracht, maar zich op andermans krachten in evenwicht hield. Verstoort men dat krachten- evenwicht, dan, ja dan Het ziet er naar uit, dat Nasser, met al zyn goede bedoelingen en kwade praktijken, nu het uur der waarheid slaat niet verder kan ko men dan geliefhebber in een ideolo gisch niemandsland. Nu oude actie terreinen voor hem zyn afgesneden, zoekt hy nieuwe: het ls de vlucht vóorwaarts. Het is geen geruststellen de gedachte dat zyn temperament geen berusting of wezenlijk compro mis kent. Er is slechts de troost dat hem éen typisch Arabische uitweg rest: iets zeggen en het dan niet doen, een revolutie uitroepen en haar niet uitvoeren. Een van de verzachtende eigenaardigheden van de Arabische samenleving is, dat het woord er vaak de functie van de daad over neemt. De procureur-generaal in Am sterdam, mr. H. R. de Zaaijer, zal persoonlijk een onderzoek in stellen naar hetgeen de laatste dagen in en om Baam is voor gevallen met bétrekking tot de moordzaak Theo Mastwijk. Dit onderzoek zal zich niet be perken tot een onderdeel van de zaak. maar zich over alles uit strekken: de moord zelf, de ar restatie van de drie verdachten, de ontsnapping van een van hen, de opsporing en het gehele on derzoek. In een bakkerU aan de Dykweg in de buurt waar gisteren door speur honden naar de ontvluchte verdachte is gezocht, is het plan geopperd om de steeds meer naar voren geschoven andere verdachte in de Baamse moordzaak, als het straks op een rechtspraak aankomt, by te staan. De bevolking in dit arbeidersgedeel te van het dorp is verontwaardigd nu men verneemt op welke wijze „de zaak nu wordt gespeeld", zo zeggen zij er letterlijk by. „Er moet wat gedaan worden voor die knaap, maar wy arbeidersmensen kunnen dat niet alleen voor elkaar boksen. Daar moeten anderen bij komen, die willen helpen, die dat ook beter op poten kunnen zetten". „Laten ze maar bij ons komen om geld", zei een dame in een van de Baamse lanen, „WO doen direct mee". Ook zijn er reacties ontvangen uit niet-arbeiderskringen. Men is be vreesd dat de zoon van de vroeger in Soest wonende kleine aannemer er thans alleen voor op zou draaien. Verontschuldiging De politiekorpschef van Baam hoofdinspecteur Backer heeft zich vanmorgen tegenover de pers veront schuldigd voor het toneelspel, dat hy gistermiddag heeft moeten spelen. Wat wilt u? Ik had de strikte op dracht de aanhouding tot nader order voor iedereen zonder uitzondering geheim te houden. Dus moest ik het ook tegenover de pers en myn eigen mensen volhouden, dat ik van niets wist, hoe pyniyk ik het ook vond". Toen hem gevraagd werd, waarom hij de pers foutieve inlichtingen had verstrekt over de ontsnapping, ver klaarde hy: „Ik had op dat moment nog geen instructies van de officier van Justitie. Ik wilde deze er dus bul ten houden. Ik heb niet gezegd, dat een rechercheur overbluft werd, maar de recherche. Het spy t me inder daad, dat men verkeerde conclusies heeft getrokken". mens de Paus de onderscheiding Pro Ecclesia et Pomtifice, aan mevrouw Volgering, die haar man de onder scheiding opspeldde. De heer W. van Leeuwen schetste hierna de vele kwaliteiten van de heer Volgering. Serenade De R.-K. harmonie St.-Matthias bracht vervolgens een serenade waar- by de heer Volgering werd toegespro ken door de voorzitter de heer Th. R. de Vroomen, die zei gelukkig te zijn met een bond met zo'n voorzitter en het als een speciale eer te be schouwen dat dit feest in Warmond werd gevierd. De heer Volgering antwoordde door dit huldeblyk getroffen te zyn. Hij had altijd vertrouwen en mede werking gevraagd en dit bij Matthias zeker gevonden, waarbij hij nog speciaal memoreerde dat Matthias de bond vele malen op uitstekende wyze heeft weten te vertegenwoordi gen. Hierna werd het woord nog ge voerd door de heer T. Landsdaal, penningmeester van de r.-k. fede ratie van diocesane muziekbonden in Nederland en door de heer J. L. Weyers, secretaris van de Zuidhol landse bond. Ook zy staken de lof trompet over de jubilaris. Terwyl Pius X uit Poeldyk het of ficiële gedeelte met een serenade be sloot, kwamen vele de jubilaris feli- l citeren. Geen maatregelen Tenslotte werd de heer Backer ge vraagd of er nog aanleiding voor hem bestond disciplinaire maatrege len te nemen naar aanleiding van de VOORRANG: Alleen NEMEN als U er zeker van bent, dat voorrang ook door de ander GEGEVEN wordt. onbescheiden uitlatingen, die zyn boze mannen zich zouden hebben laten ontvallen. „Neen, beslist niet", was het gedecideerde antwoord. „Maar ik zal de zaak wel nog eens goed door praten. Ik heb begrip voor de moei- ïyke situatie, waarin zy zyn komen te verkeren". Het stoffeiyk overschot van Theo Mastwyk zou vandaag ter aarde zyn besteld. Dit is niet gebeurd, omdat het nog niet is vrijgegeven door de substituut-officier van Justitie, mr. J. van Dyken. Dat zal pas gebeuren, wanneer dr. J. Zeldenrust, pataloog- anatoom by het Gerechtelyk Labora torium gereed is met zyn onderzoek. BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS LICHT VERDEELD De stemming voor de internationale waarden is vanmiddag bij de opening licht verdeeld geweest. Unilevers en Kon. Olies waren hoger, vergeleken met de slotkoersen van gisteren, de overige hoofdfondsen bleven hier een weinig onder. De handel in Unilever én Kon. Olie was een stuk kalmer dan die van de voorgaande beurs- dagen. Wall Street was gisteren vast met een opmerkelyk grote omzet van ruim 6 min shares, 1,75 min shares meer dan de vorige beursdag. De Neder landse hoofdfondsen Unilever en Kon. Olie profiteerden in Wall Street van de gunstige tendentie aldaar. Verge leken met de hoogste koersen van gisteravond viel de stemming van ge noemde fondsen vanmiddag tegen. De beurs opende voor Unilever op 9121*, waarna 914 werd gedaan. De slotkoers van woensdag was 9111*. Kon. Olies noteerden een halve gul den hoger op f. 117.80. Aku en Philips nauwelijks pryshoudend terwyi Hoog ovens, die twee dagen vast in de markt hadden gelegen, vandaag 5 punten lager werden afgedaan op 796. Later daalde de koers tot 792. De beurs vreest dat wanneer de vaste stemming in Wall Street biyft aanhouden, de belangstelling aldaar voor de Nederlandse hoofdfondsen op de achtergrond wordt geschoven. Hiermede hield men op het Damrak vanmiddag rekening. De Westduitse beurzen waren iets lager met ge ringe omzetten. In de Scheepvaartsector weken de koersen niet veel af van die van het vorige slotniveau. De koersverliezen hadden echter de overhand. Van de grote .speculatie" van gisteren in de leidende cultuurwaarden was van daag niet veel meer over. De koersen konden zich echter vrij goed hand haven. Certificaten Deli waren zelfs op f 146.90 ruim f2 hoger. Tegen het slot werd echter f 145.50 voor de cer tificaten betaald. Aandelen Amstelbrouwery, die gis teren reeds 17 punten hoger noteer den op 567, werden op 575 geadvi seerd op de a.s. aandelenemissie met claimrecht. WISSELKOERSEN Londen 10.13%—lO.léy*: New York 3.6043.60%Montreal 3.48H— 3.46H: Parys 7328—7333; Brussel 723%—'7.24%: Frankfort 89 964 90004; Stockholm 69.594—69644; Zürich 83.284—63.334; Milaan 58.03458.084; Kopenhagen 52.29 52.34; Oslo 50.57—50.62; Wenen 13.94%—13.95%; Lissabon 12.63%— 12.65y4. Donderdag 9 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 44 101ft 1014 Ned. '59 44 101% 101% Ned. '60-1 44 101% 101% Ned. *60 n 44 101% 101ft Ned. '59 4V« 100ft 100% Ned. '60 4V« 1004 100% Ned. '61 4Va 100% 1004 Ned. '53 3% 974 974 Ned. Gb. obi. 34 82 Ned. '47 3 4 93% 9311 Ned. '51 34 974 974 Ned. '53 I-n 34 9511 95% Ned. '56 34 95 ft 954 Ned. '48 3Va 904 904 Ned. bel. cert. 3Va 894 Ned. '50 I-n 3Va 904 904 Ned. '54 I-n 3% 91% 91% Ned. '55 I 3% 91% 91% Ned. '55 II 3Va 93 934 B Ned. "37 3 92 92 Ned.G.b.obl. '46 3 924 924 Ned. dol. In. '47 3 91% 91ft Ned. Inv. cert. 3 99 ft 994 Ned. 62-64 3 99ft 994 Indië *37 3 98% 99 Indië "37 A 3 95 99% Ned. won. bi. '57 6 108% 108% Ned. w. b.l. '58 44 100% 101 Premieleningen ACTIEVE AANDELEN De Finse veerboot „Alpha" is in de haven van Grissleham aan de Zweedse oostkust gekapseisd toen een zware deklading werd gelost. Alle opvarenden konden worden gered. Amst. Rubber 112% 1124 Ver. HVA-my. 128% 1274 AK.U 389 387% Deli Mij cert. 144% 145.70 Hoogovens cert. 801 792 Philips gem. bez. 1059% 1058% Unilever cert. 9114 913% 5594 658% Kon. P. (50 f 20) 117.30 117.80 Holl. Amer. U)n.. 157% 157 Java China Paket 153 153 OB KIM 60.50 61.50 Kon. Ned.St.boot 200 200 Kon Paket My... 157 155 Stoom. My Ned. 169% 169 Niev Goudr. cert. 163% 164 v. Ommeren cert. 345 GL 3474 Kon Rott. Lloyd 1554 154% N. Scheepv Unie 160 158% NIET ACTIVIFVE OBLIGATIES Prov.- en G^ra. leningen A'dam '47 (34) 3 95% 95% idem '48 (34).. 95% 95% R'dam '52-1 (44) 95% 100 id *37 I-n (34) 95% Z.-Hol '55 44 96% Bankwezen Bk N Gem 58 d4 104% 104 ft I* NWB'52 (4% 994 BVG rspbr f500. 200 201 BVG rspbr '52 1994D Industr. Obligaties Philips Doll. '51.. 92 92 Vorige Slotkoers Koers v. heden A'dam '53 3 104% 103 A'dam '51 I 24 85% 84% A'dam '56 1 24 844 84 4 A'dam '56 n 24 88% 88% A'dam '56 HI 24 88% 88% Eindhoven '54 4 84% 84% Enschede *54 24 824 Den Haag .52124 92 92% Idem U 24 934 934 R'dam '52 I 24 93% 93% Idem II 24 92% idem *57 24 9711 97 Utrecht '52 24 96 95% Z.-Holl. 1957 24 93% 94 Zuid-Holl. '59 24 104 1934 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnsteil'ngen Robeco 251 Amst. Bank Cultuurbank Holl. Bank U eert Ned. Handelmy Rott Bank Twentsche Bank Senembah 387 31 222 323 3694 325 404 252 3854 31% 221 330 3694 328 404 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 698 Berkel's Pat. Borsumy-Wehry Calvé Delft eert. Electrolasmy K. Pap v Gelder K. Ned Grofsm Holl Constructie Ing bur v B.ny Internatlo Int. Kunstst Ind. v. Kemp en Beg Leidse Wolspjij Müller en Co NB Ned. Kabeifabr Philips prei Rott Droogd My Sikkens Groep Vei Touwfabr Walvlsv iart Wernlnk's Betmy Wilton Feyenoord v. wyk - Heringa Milnboim »n petro Blllton 2de r Kon Petr (f20) Amsrik fondsen Canad Facriic R Intern V"'<e) Anaconda Bethlehem Steel Cities Servue General Motors Kenneci'tt Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 297 300 95 93% 330 330 354 350 1744 1744 440 243 24'4 196 196 71 69 135 134 555 556 520% 6284 595 594 299 298 5594 559% 845 853 345 346 95 96 187 192 B 297 2974 89% 884 145 146 GL eur 4874 478 119.60 118 244 24 ft 80% 81% 50ii 60% 41% 42% 54 '34 51-. 81 d j 29' 36 V 78%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11