Behandeling van saneringsnota ging als een nachtkaars uit De heer Harmsen: „raad wordt onder druk gezet" Leidse raad nam afscheid van burgemeester-wethouder Drijber Nog geen antwoord van B en W Op later tijdstip komt nota opnieuw aan de orde Vrouw achter tafel van B en W „Was als vijfde wethouder geen vijfde rad aan wagen" fongeasmarkt 2 50 2 75 Peek&Cloppenburg DIAMANTEN BRUIDSPAAR W. BONTE-VAN VLIET BEURS VAN AMSTERDAM Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 7 november 1961 Tweede blad no. 30497 De gistermiddag in de Leidse raad gevoerde discussie over de door B. en W. ingediende saneringsnota, waaraan vertegenwoordigers van alle fracties deelnamen, ging als een nachtkaars uit. Na een geschorste vergadering, welke B. en W. de tijd gaf zich te beraden over de te volgen beleidslijn, deelden zowel de wethouder van Open bare Werken, de heer Jongeleen, als de voorzitter, burgemeester Van Kinschot, mede, dat het het College gewenst voorkwam om aan dit vraagstuk zo mogelijk nog 'n afzonderlijke vergadering te wijden. Ver moedelijk in december, waarin ook de Bevriezingsverordening aan de orde kan worden gesteld. Hoewel de raad in grote lijnen met deze nota, waaraan in de bespreking ook de schadevergoedingsverorde ning en een kwaliteitsonderzoek waren gekoppeld, wel akkoord kon gaan, rees van sommige zijden verzet over de korte tijd, welke de raad was gelaten om zich op zulk een belangrijk probleem te bezinnen. Het was vooral de heer Van Dijk (KV?), later gesteund door de heer Harmsen (Prot. Chr.), die de behandeling uitgesteld wenste te zien. Ook de heer Portheine (VVD) ontving nog gaarne meer dere inlichtingen over de door B. en W. in uitzicht gestelde Bevrie zingsverordening. Na een kort in tern overleg kioam van de tafel van B. en W. het voorstel om aan dit vraagstuk nog een afzonder lijke vergadering te wijden. On danks het verzet van de heer Pie- na (PvdA), die van oordeel was, dat een dergelijk uitstel voor de aanvang van de discussie (voor stel van orde) had moeten wor den geregeld, nam de raad het voorstel van de voorzitter over. De heer Portheine, die de discussie over nota en aanverwante voorstel len (vaststelling schadevergoedings- verordiening en kwaliteitsonderzoek) opende, was van mening, dat de aan gekondigde bevriezingsverordening van diep ingrijpende aard zal zijn. T.a.v. deze verordening hullen B. en W. zich nog in een diep stilzwijgen. Waar komt de saneringsgrens te big gen? Over de waarde van de panden, welke aan deze grens komen te lig gen, verkeert men nog in grote onze kerheid. De heer Piena (PvdA) kon wel ak koord gaan met de nota, welke de mogelijkheid opent het vraagstuk van de sanering meer systematisch aan te pakken. Het kwaliteitsonder zoek van de bestaande bebouwing in voor sanering in aanmerking komen de stadsdelen, waarvoor een krediet van f45.000 wordt aangevraagd, acht hij van groot belang. Meer tempo De heer Van Weizen (Comm), die gaarne wat meer tempo in de voor sanering in aanmerking komende ge bieden zag betracht, bracht in her innering, dat aan het incidentele sa- neringsgebied Havenstraat/Gorte straat na circa twintig jaar nog niets is gebeurd. „Het ligt er nog steeds". Evenals de heer Piena verwacht de heer Van Weizen, dat het Ryk aan de sanering ruime financiële steun zal moeten geven. Zoekt U een schoorsteenklok, wandklok of wekker. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. De beste merken. Junghans - Kienzle - Mauthe. De heer Hagens (WD), die bijzon dere aandacht vroeg voor het kwali teitsonderzoek der woningen, vroeg zich af of een bedrag van f45.000 wel voldoende zou zijn. Is deze ra ming niet te laag? Zi. moeten B. en W. het resultaat van dit onderzoek, waarvoor een termijn van bijna 3% jaar is uitgetrokken niet afwachten. Laat men in bepaalde daarvoor in aanmerking komende gebieden reeds een aanvang maken. Vreugde temperen „Het lükt mü gewenst om de vreugde over deze nota iets te tem peren", aldus de heer Van Dük (KVP). „Er zullen nog heel wat moeilijkheden moeten worden over wonnen, aleer wjj aan een werkeiyke sanering toe zyn". Spreker kon het eens zyn met de heer Van Welzesi voor wat de lange duur van de realisering van een sa neringsplan betreft. Een sprekend voorbeeld daarvan is het plan Ha venstraat/Gortestraat. Hoewel spre ker daartoe een verzoek nog niet .wenst in de dienen hy wenste ',de discussie en het antwoord van B. en W. af te wachten deed hy de suggestie om een beslissing aan te houden. Z.i. wordt de raad te weinig tijd gelaten om zich over nota en voorstellen een indruk te vormen. Onder druk gezet De voorzitter van de Prot Chr. raadsfractie, de heer Harmsen, was van mening, dat de raad met deze nota en voorstellen, zo kort voor de begrotingsbehandeling ingediend, on der druk wordt gezet. „Moet een en ander er thans worden doorgedrukt?" De heer Harmsen, die zich afvraagt of b.v. een doorbraak Hooigracht Levendaal wel in een saneringsplan past, rekende uit, dat Leiden, af gaande op de landelijke cijfers, recht heeft op een extra bouwcontingent van circa 300 woningen voor krotop ruiming. Is dit Den Haag reeds dui- delyk gemaakt? Laat Leiden toch een klein begin maken, waarvoor z.i. de kansen wel aanwezig zyn. Voor zichtig dient z.i. het bordje „onbe woonbaar verklaarde woning' ge hanteerd te worden. Het is niet pret tig in een dergelyk huis te wonen. Een surprise De thans ingediende nota zo vlak voor St.-Nicolaas heeft veel weg van een surprise, verpakt in veel papier en houtwol, met als uiteinde lijk resultaat, dat er een klein pakje uit te voorschyn komt. Worden er niet te hoge verwachtingen gewekt? Bij de suggestie van de heer Van Dyk: zaak aanhouden, kan spreker zich wel aansluiten. Bij een zo be- langryk voorstel, moeten wy ons wachten voor haastwerk. De heer Winsemius (PvdA), die onthutst is dat met de woningkartho- teek nog zo weinig voortgang is be tracht, achtte een sanering van vele wijken in Leiden bitter en bitter no dig, mede gelet op het verkeerssche- ma. Een sanering waarby offers moeten worden gebracht. Is hiervoor reeds contact met Den Haag opge nomen? Zonder financiële steun van het rijk is immers een doortastende sanering onmogelijk? De heer Win semius juicht het toe, dat B. en W. de raad thans een basisplan voor leggen, aangezien hy van incidentele verbeteringen weinig verwacht. Ten slotte zet ook spreker uiteen, dat de saneringsplannen reeds van lange datum zyn. Nog geen antwoord Nadat ook de heren Portheine en Zitman (WD) nog gesproken had den over de schadevergoedingsveror dening, waarbij de laatste als zyn mening uitsprak, dat saneringsplan en wegenschema niet los van elkaar zyn te zien en het wenselyk is, dat een sanering in fases voorloopt, werd de vergadering voor een ogenblik ge schorst teneinde B. en W. gelegen heid te geven over de voortzetting van deze behandeling te beraadsla gen. Resultaat van dit beraad was, dat het verder overleg over nota en voorstellen tot een volgende verga dering vermoedelyk in december werd aangehouden. Gelyktydig hopen B. en W. dan ook de Bevrie zingsverordening aan de orde te stel len. De wethouder van Openbare Werken komt dan het eerst aan het woord. Een procedure, waarmede een deel van de raad de heer Piena (PvdA) had ernstige bezwaren maar node akkoord kon gaan. Na dat hiert-oe besloten was, werd af scheid genomen van burgemeester/ wethouder mr. J. Dryber. Advertentie KOFFERSCHRIJFMACHINES FERLETTE in mooie tas f198. REMINGTON in mooie tas f218.— ERIKA in mooie tasf 298. Alle merken schrijfmachines. W. BROUWER ZN., Noordeinde 19. tel. 23156 MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7 november. Vette var kens markt. Aanvoer 73 varkens. No teringen per kg. levend gewicht gros- siersvarkens f 1.45-1.55, slagersvarkens f 1.56-1.60, zeugen tot f 1.35. Handel redelijk. LEIDEN, 7 novemJber. Coöp. groente en fruitveiling. Per 100 kg.: appelen 3890, peren 3070. andijvie 1439, sny bonen 150230, kroten, gekookt 2135, boerenkool 1022, rode kool 1017, groene kool 1423. prei 28 40. 6pinazie 6387, stoof sla 1114. spruiten A 30117, uien Pioklers 26 30, ld. drielingen 2640. ld. middel fijn 22—22.70, id. mlddelgrof 20—50, gTof 2080, waspeen 1720, witlof 60139. Per 100 stuks: bloemkool A 8477, knoleeldierie 819, ela A 11- 12.30. bospeen 2336. AALSMEER, 6 november. C.V. Centrale Aalsmeerse Velling G.A. Gerbera per stuk 60-80, Bouvardia 40- 52, Calla 35-60, Clematis 70-100, Eu phorbia 95-130, Chrysanten gr.bl. 25- 39, ld. kl.bl. 30-43, Amaryllis per kelk 30-44, Fresia per bos 100-160, Cycla men 75-105, Ornithogalum 50-85. BODEGRAVEN, 7 nov. Kaasmarkt. Aanvoer 69 partijen. Noteringen: le kwal. f 2.31-2.34, 2e kwal. f 2.24-2.30, extra kwal. f 2.56. Handel kalm. ROTTERDAM, 7 november. Vee markt. Totale aanvoer 2051. Weekaan- voer 4759. Vette koelen en ossen 300, gebruiksvee 953, vette kalveren 305, graskalveren 434, nuchtere kalveren 603, varkens 3, lopers 20, biggen 43. fiaarden 48, veulens 7, schapen of ammeren 189, bokken of geiten 46. Prbzen (resp. voor le, 2e en 3e kwa liteit). Vette koeien per kg. 300330, 270300, 245265, vette kalveren ld. 270295. 240270. 220240, graskal veren per gtuk 430, 330, 250, nuchtere kalveren ld. 195, 175, 160, lopers per stuk 100, 90. 80. biggen ld. 55. 45. 40. slachtpaarden per kg. 250, 210, 190, schapen per stuk 120, 100. 90, lamme ren id. 110 90. 80. kalf- en melk koeien id. 1260, 1140, 975, vare koeien ld 860. 740, 630, vaarzen id. 950, 750, 650. pinken id. 600, 500, 450. Vette koeien aanvoer iets minder, handel traag, prijzen onverand., vette kalveren matig, vlot. iets stijver, gras kalveren gewoon, tamelijk, ongewij zigd. nuchtere kalveren als vorige week, redelijk, ruim prijshoudend, lo pers en biggen matig, stil, ongewijzigd, slachtpaarden kort, williger, let6 stij ver, schapen en lammeren ruimer, kalm. prijshoudend, kalf- en melk koeien als vorige week. kalm, con stant. vare koelen Iets ruimer, stroef, vooral niet hoger, vaarzen en pinken even minder, kalm. prijshoudend. Voor het eerst in de geschiedenis van de Leidse raad zat gister middag een vrouw achter de tafel van B. en W. Het was mevrouw J. Drijber-Halberstma, de echtgenote van de nieuwe burgemeester van Middelburg, tot gisteren ook de Leidse wethouder van de Be drijven. Haastig was bij haar komst na afloop van de behandeling van de saneringsnota een stoel bijgeschoven. Ook de „Ambtenarenloge" was alle fracties het woord voerde, zeide deze middag dicht bezet. Met het 1 dat men mr Dryber, ondanks soms een verschil van mening, heeft leren waarderen om zijn dynamisch op treden en diens werken in het be lang van de gemeenschap, wy hopen, aldus spreker, dat gy uw taak in Middelburg met vreugde mag ver vullen in het belang van deze Zeeuw se stad. Arbeid in het belang van Leiden Mr. Dryber had in zyn dankwoord, dat ten dele op beeldspraak was af gestemd: zo vergeleek hy het College van B. en W. met bakstenen, ver schillend in kleur, doch van een deze middag tot de raad toegela ten lid, ir. J. J. G. van Hoek, had den hier -plaats genomen de di recteuren van Markt- en Haven dienst, Openbaar Slachthuis, Ge stichten Endegeest en Reinigings dienst. Verder vond ook de chef van het Huisvestingsbureau, de heer G. Phïlipsen, hier een plaats. Bovendien was ook de raad vrij wel voltallig aanwezig. Al deze be langstelling was deze middag ge concentreerd op de persoon van mr. J. Drijber, die in verband met zijn benoeming tot burgemeester van de Zeeuwse provincie-hoofd stad, afscheid nam als wethouder. Burgemeester, jhr. mr. P. H. van Kinschot, die deze middag zijn col lega-burgemeester het eerst toesprak, herinnerde er aan, dat mr. Dryber ruim acht jaar deel uitmaakte van de Leidse raad, waarvan de laatste drie jaar als wethouder. Met U, aldus Leidens burgemeester, heeft de vyf- de wethouder zyn intrede gedaan in Leiden en het doet my genoegen thans by uw afscheid te kunnen ver klaren, dat U bepaald niet het vyfde rad aan de wagen geworden bent. De periode, dat U alhier wethouder bent geweest, was helaas van te be- gerkte duur om veel tot stand te rengen, doch in de korte tyd, dat U de portefeuille van de bedrijven be heerde, heeft U op deze bedryven uw stempel gedrukt door het nemen van belangrijke initiatieven en het suc cesvol uitwerken van plannen, die, by uw komst, reeds in wording waren. Naast uw activiteiten voor de be dryven, aldus spreker, was uw aan dacht in het byzonder gericht op het vervoerswezen en het verkeer. Deze takken van overheidsbemoeiing had den uw warme belangstelling. Dit is trouwens ook het kenmerk van uw persoon, dat wat U aanpakt, grondig wordt bekeken. In onze raadsvergaderingen heeft U immer blyk gegeven van een nauw gezette bestudering van de betrokken stukken en zowel als bestrijder van de voorstellen van B. en W., en later als verdediger daarvan heeft U steeds een oplettend gehoor gekregen. Daarnaast heeft U ook als voor zitter van diverse commisies, aldus spreker, een grote kennis der te be handelen punten aan de dag gelegd en op aangename wyze leiding gege ven by de verschillende discussies. Wy zyn U zeer erkentelyk voor wat U voor deze gemeente als bestuurder hebt gedaan. Wy zyn er van over tuigd, dat de ervaring in Leiden op gedaan, U van nut zal zyn in uw nieuwe functie, waarin de burgemees ter mr. Dryber veel succes toewenste. sterke en zuivere substantie, grote waardering voor de medewerking, welke hy steeds had ondervonden, in het bijzonder ook van „zyn" hoofden van dienst en de ambtenaren. Voorts gaf hy in vogelvlucht een indruk van hetgeen tot stand was gekomen bij de Gem. Woningstichting, de huisves tingscommissie, het openbaar vervoer, het verkeer en de onder zyn afdeling ressorterende bedryven. Ook het Ve- bo-bestuur dankte hy voor alle ont wikkelde activiteiten. Hoewel nog vele plannen wachten op verwezenlyking, was hy dankbaar dat veel hoewel nog niet genoeg in een gezamen lijke krachtsinspanning tot stand kon worden gebracht. Het College van B. en W., waarvan hy de goede teamgeest prees, wenste hy toe, dat het op alle Haagse fron ten de Leidse projecten er door kreeg. Na opgemerkt te hebben, dat hy het wethouderschap zag als een pret tige voldoening schenkende functie, zeide mr. Dryber, dat hy het debat in de raad meer zag als een genoegen dan als een corvee. De raadsleden was hy dan ook erkentelyk voor de wyze, waarop zy hem als raadslid en als wethouder, ondanks soms een ver schil van mening, tegemoet waren ge treden. Met U was het my een voor- Slachtoffer van het verkeer De 53-jarige echtgenote van de directeur van VW, de heer G. van Weelden, die op 24 oktober j.l. op de Hoge Ryndyk by het oversteken van de rijweg werd aangereden en daar na in het Academisch Ziekenhuis werd opgenomen, is gistermorgen aan de bekomen verwondingen over leden. Hoewel de kwetsuren zich aanvankelyk niet zo ernstig lieten aanzien, dat levensgevaar moest wor den gevreesd, nam de toestand plot seling de bovenvermelde fatale wen ding. Jaarvergadering Lnctor et Emergo Het winterseizoen 1961/62 van „Luctor et Emergo", de vereniging van Zeeuwen te Leiden en omstreken, werd gisteravond geopend met een jaarvergadering in de bovenzaal van „Het Gulden Vlies". Na een kort welkomstwoord van de voorzitter, dr. J. H. Bromelow, werd het Zeeuwse volkslied gezongen. Het jaarverslag van de secretares se, mej. S. van Makkelenberg, wees op een zeer actief verenigingsjaar, waarin het optreden van de toneel club, het organiseren van diverse contactavonden en filmvoorstellin gen ter bevordering van de kennis van het Zeeuwse land, tot de meest vermeldenswaardige feiten behoor den. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester, de heer M. A. Vermet bleek dat het met de verenigings- financiën goed gaat. Het voordelig saldo bedroeg f1180. Hierna volgde een uitvoerige be spreking van de nieuwe verenigings statuten, waarvoor binnenkort de ko- ninklyke goedkeuring zal worden aangevraagd. Na een korte rondvraag sloot de voorzitter het officiële gedeelte van de avond. Er volgde nog een gezellig samenzyn. De heer Vermet vertoon de zyn nieuwste in Zeeland opgeno men kleurendia's, waarna in een spannende hersengymnastiek-strijd een viertal ploegen, vier Zeeuwse eilanden vertegenwoordigend op hun kennis van specifiek Zeeuwse woor den en uitdrukkingen werden getest met als inzet enige trommeltjes met echte Zeeuwse babbelaars. Dahlia- en fruitprijzen uitgereikt Tydens de in september gehouden tentoonstelling van dahlia's en fruit, georganiseerd door de amateur fruit teeltclub „Prof. Ir. Sprenger" en de Leidse Dahlia vereniging „Johan Ma ter" werden de inzendingen door twee deskundige jury's beoordeeld. Er werd toen een aantal prijzen toegekend. Onder grote belangstelling van de leden van beide verenigingen heeft de heer J. Vermande van de plant soenendienst, gisteravond de prijzen aan de gelukkige prijswinnaars uit gereikt. De byeenkomst werd ge opend door de voorzitter van de fruitteeltclub, de heer J. v. d. Zwart, die o.m. zyn grote voldoening uit sprak over het feit, dat de tentoon stelling ondanks de minder gunstige weersomstandigheden weer byzonder geslaagd kon worden genoemd. Na dat de heer J. van Dyk twee Ne derlandse natuurfilms had vertoond, reikte de heer Vermande met een toepasselijk woord de prijzen uit. Onder hen was de heer A. Hof man, die niet minder dan 5 eerste prijzen wist te behalen. De uitslagen luiden als volgt: Af deling dahlia's: Joh. Materwisselbe- ker voor best gekweekte dahlia: J. Koevoet 28 ptn.)VTL-wisselbeker voor idem cactusdahlia: W. Honders (29 ptn); wisselplaquette voor de best verzorgde stand: P. J. Kerkvliet (29 ptn); idem voor de beste pom poendahlia: A. Hofman (26 ptn.); idem voor de meest waardevolle mand: W. Honders (27 ptn); idem voor de beste halskraagdahlia: J. de mooiste vaas dahlia's: J. Koevoet Roozendaal (26 ptn) medaille voor (28 ptn.)Joh. Materwisselbeker voor de beste zaailing: A. Hofman (24 ptn.); wisselbeker mooiste stand: A. Hofman (25 ptn.); LD-medaille voor de mooiste chrysant: G. v. d. Mey (27 ptn)1-ste pr. voor mooiste pom poendahlia: W. Honders (25 ptn.); 1-ste pr. voor grootbloemig chrysant: P. J. Kerkvliet (26 ptn.); 1-ste pr. best gekweekte pot; M. de Hartog (25 ptn.). Afdeling fruit: meest waardevolle fruitmandwisselbeker voor J. Lepelaar (66 ptn.); 2-de prijs: P. de Haas en G. Montanus; wisselplaquette voor de mooiste ap- elke woensdag WOL-STRETCH HANDSCHOENEN De handschoenen Wj die heerlijk warm w en praktisch onverslijtbaar zijn. En.... woNstretch past altijd, het „groeit" mee. Speciaal verlaagde M. PrljM BEURSOVERZICHT VASTE MARKT Amsterdam, 7 november. De stemming is vanmiddag voor de internationale waarden by de opening verdeeld geweest. Unilever en Kon. Olie zetten de vaste stemming van gisteren vandaag verder voort. Beide fondsen boekten flinke koerswinsten, vergeleken met het slotniveau van maandag. Philips viel tegen, zeker wanneer men de openingskoers voor dit fonds op 1070 vergelyks met de hoogste koers van de niet-officiële ochtendhandel van vandaag op 1082. De slotkoers van gisteren was voor Philips 1080. Aku's openden een wei nig hoger, daarentegen Hoogovens fractioneel lager. De handel voltrok zich hoofdzakelijk in de hoek van Unilever en die van Kon. Olie. Bij levendige handel gaf Wall Street gisteren hogere koersen te zien. De beurs aldaar blyft vandaag, wegens „Election day", gesloten. De vaste stemming voor Unilever en Kon. Olie op het Damrak werd giste- recht te mogen arbeiden in het be lang van Leiden. Tenslotte wees de burgemeester wethouder op het belang van een nauwe samenwerking tussen gemeen te en universiteit, waarna hy als streep onder zyn Leidse ambtelyke loopbaan de sleutels van zyn „de partement" aan de gemeentesecreta ris ter hand stelde. Tydens een hierna in de Burger zaal van het Stadhuis volgende re ceptie hebben raadsleden, hoofden van dienst en zeer velen, met wie in de loop der jaren contacten zyn ge legd, van de heer en mevr. Dryber afscheid genomen. Vandaag is het zestig jaar geleden, dat de 19-jarige Willem Bonte en zyn verloofde, de eveneens 19-jarige mej. J. A. van Vliet tegenover de ambte naar van de Burgeriyke Stand de wens te kennen gaven om in het ver volg samen door het leven te gaan. Dertien dagen later op 20 novem- De heer Piena, die hierna namens ber waren zij man en vrouw. Bruid en bruidegom, die nu al weer vele jaren in de Van der Waalsstraat 50 wonen en in „De Professorenwyk" geen onbekenden zyn by de op richting van de buurtvereniging tra den zy direct als lid toe kunnen terugzien op een gelukkige huwelijks- tyd. „Wij hebben lieve kinderen en twee beste schoonzoons en hebben het steeds goed met elkaar kunnen vinden", aldus de diamanten bruid, die dankbaar is, dat zy en haar le- vensparner zulk een goede gezond heid bezitten. De bruidegom, die op 13-jarige leeftyd als leerling-kachelsmid be gon, heeft een werkzaam leven ach ter de rug. Een groot deel daarvan (ruim 35 jaar) bracht hy door by de firma Den Os, waar hy in de loop der jaren is opgeklommen tot chef- werkmeester. Na de bevrijding was hy I tot 1949 „in dit jaar ben ik in de I huishouding gegaan en daar vond ik I myn beste baas", aldus de bruidegom, die ook thans nog menig karweitje opknapt nog werkzaam by de N.V. Clos en Leembruggen. Hoewel zijn hobby zijn werk was, heeft de heer Bonte zyn hart aan de zang en de muziek verpand. Jarenlang was hy een enthousiast lid van de mannen- vereniging „Kunst na Arbeid". Ook als klarinettist heeft hy menig par ty tje meegeblazen. In de komende weken a.s. zon dag van 3 tot 5 uur is er gelegen heid tot gelukwensen is het feest in de Van der Waalsstraat 50 en zullen kinderen, kleinkinderen (8) en achterkleinkinderen (10) bruid en bruidegom ongetwyfeld laten blyken hoe zeer ook zy medeleven met deze diamanten bruidstyd van „oma en opa". pels: J. Rombout, 2-de prijs: A. Cats, idem voor 12 peren; resp. J. Lepe laar en J. Tegelaar; idem voor 6 appels: resp. A. Hofman en J. Stou ten; idem voor 6 peren; resp. A. Hofman en P. Stouten. Leidsche Spaarbank In de maand oktober werd er by de Leidsche Spaarbank ingelegd 1.783.775.51 gulden en terugbetaald 1.674.843.26 gulden. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 498 en het aantal afbetaalde boekjes 256 Op 6.452 rekeningen van deel nemers aan de Afhaaldienst werd f. 163.846.50 bygeschreven. Er werden 1.206 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een geza- menlyke inhoud van f. 35.692.49. Het tegoed der 49.423 inleggers bedroeg aan het einde der maand f. 44.230.248.91. Prof. dr. F. L. R. Sassen, hoog leraar aan de Leidse Universiteit, is benoemd tot lid van het curatorium der Kon. Militaire Academie. ren geheel door Wall Street overge nomen. Men ging zelfs nog een flinke stap verder. Hierdoor steeg de koers van Unilever gisteravond in Amsterdam tot 912. De officiële beurs deed het wat kalmer aan met een opening op 904, plus 9 punten ver geleken met het vorige slot. Het fonds liep later op tot 910%. Voor Kon. Olie bestond grote belangstel ling van publieke zyde. Ook de arbitrage was in deze hoek sterk vertegenwoordigd. De flinke or ders van die zyde vielen tegenover elkaar weg. Er werd In deze hoek weer eens echt ouderwets gehandeld. Flinke postjes gingen in éen klap in andere handen over. De koers steeg van f 116.30 tot f 117. De slotkoers van gisteren was f 114.90. De olie aandelen noteerden een stuk boven pariteit New York. De Westduitse beurzen waren aan de vaste kant, terwyl ook Londen hogere koersen te zien gaf. Certificaten Hoogovens die op 770, 1% punt lager waren geopend stegen tot 783 op lokale speculatieve vraag waartegenover weinig aanbod stond. Aku verliet de jeurs met een bescheiden winstje. Aandelen Philips bleven tegenvallen. De koers van 1071 betekende een verlies van circa 9 punten ten opzichte van de vorige slotkoers. De beurs verwacht eind volgende week de derde kwartaalcy- fers van het Philipsconcern. Deze zullen, aldus de beurs, wel lager zijn. Deze eventuele tegenvaller werd van daag reeds in de koers van de Phi lips verdisconteerd. De handel in deze hoek was uitermate kalm. De stemming voor de scheepvaart- aandelen was prijshoudend zonder meer. Van de leidende cultures ga ven certificaten Deli een koersherstel te zien. Staatsfondsen een weinig hoger. WISSELKOERSEN Amsterdam, 7 november 1961 Londen 10.13%10.14%; New York 3.60%—3.60%; Montreal 3.48 ft 3 4811; Parys 73 28—73 33; Brussel 7.23%—7.24%Frankfort 90—90 05; Stockholm 69.62%—69.67%; Zürich 83 31%—83.36%; Milaan 58.03%— 58.08%; Kopenhagen 52 29%52.34%; Oslo 50.27%—50 62%; Wenen 13.94%— 13.95%; Lissabon 12.63%—12.64%. Dinsdag 7 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleninger ad f1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 101% 101% Ned. '59 4% 101% 101% Ned. '60-1 4% 101% 101% Ned '60 n 4% 101ft 101% Ned. '59 4Va 100)1 100% Ned. '60 4Va 100ft 100% Ned. '61 4Va 100% 100% Ned. '53 3% 97% 97% Ned. Gb. obi. 3% 83 L Ned. '47 3% 93% 93% Ned. *51 3% 97 97 Ned. '53 I-n 3% 95% 95)1 Ned. '56 3% 95 y4 95% Ned. '48 3% 90% 90 Ned. bel. cert. 3y4 91% Ned. '50 I-II 3% 90% 90 Ned. '54 i-n 3y4 91% 91% Ned '55 13% 91% 91% Ned. *55 H 3% 94 93% Ned. -37 3 91% 91% Ned.G.b.obl. '46 3 92% 92% Ned. dol. In. '47 3 91ft 91ft Ned. Inv. cert. 3 99 ft 99% Ned. 62-64 3 99% 99% Indië -37 3 98% Indië *37 A 3 94% 95 Ned. won. bJ. '57 6 108% 108"» Ned. w.bJ. '58 4% 100% 100% Amst. Rubber 110% 108% Ver. HVA-my. 123% 123 380% 385% Deli My cert. 141 143 Hoogovens cert. 771 791 Philips gem. bez. 1079% 1062% Unilever cert. 895 911 Dordtse Petr 545 555 Kon P (50if20) 114.90 116 80 Holl. Amer iyn.. 160 GVI 157% Java China Paket 151% 151% KLM 57.50 59 Kon. Ned. St boot 200 GB 199 Kon Paket My 155% 153% Stoom. My Ned. 170 GB 168% Niev Goudr cert. 162 161 v. Ommeren cert. 344% Kon Rott Lloyd 157% 155% N Scheepv Unie 159% 158% NIET ACTIVIFVE OBLlGATtES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 95% 95% idem '48 (3%).. 95% 95% R'dam'52-1 (4%) 95% id 17 I-II (3%) 100% Z.-Hol *55 4% 96% Bankwezen Bk N Gem.58 5y4 104% 104% 11. NWB '52 (4%) 104% 100 BVG rspbr f 500. 100 200 BVG rspbr '52 199%D Industr. Obligaties Philips Doll. '51.. 92% 92 Premieleningen Vorige Slotkoers Koers v. heden A'dam '53 3 105% 105% A'dam '51 I 2% 85 84% A'dam '56 1 2% 84% 84% A'dam '56 H 2% 89 89% A'dam '56 m 2% 88% L 88 Eindhoven '54 84% 84', B Enschede '54 2% 83 82% Den Haag .5212% 91% 92% Idem TT 2% 93% R'dam '52 I 2% 91% Idem n 2% 92% 92% idem '57 2% 97% 98 Utrecht *52 2% 96 Z.-Holl. 1957 2% 94 94 Zuid-Holl '59 2% 104ft 104% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstell:ngen Robeco 249 250.50 Amst Bank 381 390 Cultuurbank 30% 31 Holl. Bank U eert. 220% 221 Ned Handelmy 319 323 Rott Bank354 364% Twentsche Bank 319 330 Senembah 400 B 402 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 709% 702 Berkel's Pat 239 294 Borsumy-Wehry 95 Calvé Delft eert. 859% 877 Electrolasmy 330 K. Pap. v.Gelder 348% 348% K Ned Grofsm 174% 174% Holl Constructie 435 Ing bur v B.ny <:42 244 Internatio 197 193% Int. Kunstst Ind 74 71% v Kemp. en Beg 134% 134% Leidse Wolsp.ry 538 550 Müller en Co N B 528 524 Ned. Kabelfabr 575 592 Philips pref 303% 301% Rott Droogd My 558 B 559% Sikkens Groep 835 845 VeiTouwfabr 345 Walvisvaart 95 95 Wernink's Betmy 189 Wilton Feyenoord 286 293 v Wijk-Heringa 89 Zaalberg 143 145 4 .Miinbo'iu pet role ur- Biliton 2de r 478 485 Kon Petr (f20) 117.40 119 Amsrtk fondsen Canad Facriic R 24% 24% Intern V«<el 79% 79-, Anaconda 4950 Bethlehem Steel 42% 42% Cities Service 52 53 General Motors. 49% 51% Kennecott 79 80 Republic Steel 59 58% Shell Oil 38% 39% Union Faciflc 36ft 36 Un States Steel 76% 77%.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3