79 r Blauw en Zwart BREUK Fares, FLN-financier nr. één gearresteerd OFFENSIEF TEGEN KATANGA VOORBIJ Zonclersteimbedrijveii stopzetting proeven Drie auto's gegrepeii op overwegen: 2 dodeii TAST TOE BEDRIJFSLEIDER MED. SECRETARESSE opslagriiimi VLEES ETEN IS GOED ETEN KORPS RIJKSPOLITIE Gekoelde pekel evengoed als ijs z mannen van de daad jong paardevlees JAAP BOLLE LEIDSCH DAGBLAD - MAANDAG G NOVEMBER 1961 (Van onze Parijse correspondent) Aderrahmane Fares, die zaterdag door de politie in zijn Parijse appartement werd gearresteerd, is gisteren officieel in staat van beschuldiging gesteld wegens zijn financiële activiteiten ten bate van de FLN. Fares werd tot kort als één der weinigen eminente Algerijnse intellectuelen beschouwd hij was de eerste moslim die het beroep van notaris uitoefende op wie Frankrijk voor zijn politiek van samenwerking altijd meende te kunnen rekenen. In 1952 werd hij met bijna alge mene stemmen gekozen als voorzitter van de Algerijnse Assemblee, een consultatief lichaam, dat politiek weinig om het lijf had, doch later is zijn naam meermalen genoemd als eventueel voorziter van een voor lopige regering, die onder Franse auspiciën zou moeten worden opge richt. Fares is wegens de betekenis die hem in Frankrijk werd toegekend, ook enkele keren door het staatshoofd generaal De Gaulle geraadpleegd. De arrestatie van Fares mag dan ook gerust wel als een bewijs te meer worden geschreven van het definitief fiasco dat de plannen voor een Algerijnse derde macht tussen FLN en Frankrijk hebben geleden. Ook in de kringen van de FLN moet de betekenis van Aderrahmane Fares hoog zijn aangeslagen, want hij was met bijzonder zware verantwoor delijkheden belast. De voormalige president fungeerde als de belang rijkste financier van de FLN en over hem liepen dan ook alle omvangrijke sommen, die van Frankrijk naar Tunis, de zetel der voorlopige Alge rijnse regering, werden gestuurd. Sommen, die afkomstig waren van de ongeveer 400.000 Algerijnse arbeiders, die in Frankrijk werken en die alle maal aan des FLN schatplichtig zijn. Fares had, met twee Franse mede werkers die eveneens zaterdag kon den worden gearresteerd, een fictieve import- en exportzaak opgericht, die het mogelijk maakte die gelden via -iGenève naar Tunis te sturen. Men (Üri schat de bedragen, die door zijn han- den zijn gegaan, op ettelijke miljoe- fnen guldens. Bij de inval, die de politie zaterdag 4 in zijn woning deed, konden trouwens kV jakken bankbiljetten ten bedrage van hijna 100 miljoen oude franken of ongeveer 800.000 gulden in beslag worden genomen. Men acht het on dertussen niet uitgesloten dat dit Algerijnse muisje ook voor verschil lende Parijse bankinstellingen nog wel een staartje zal kunnen krijgen, want het schijnt dat het financiële net, waarvan Fares het middelpunt vormde, zich ook in Franse kringen wijd had vertakt. Kardinaal Alfrink en de protestanten Kardinaal dr. B. J. Alfrink heeft gisteren in Boxtel het nieuwe Oecu menisch Centrum van de R.-K. St.- Willibrordus-Vereniging op het land goed „Eikenhorst" geopend en inge zegend. De kardinaal nam deze gelegenheid te baat om stil te staan bij de open brief ,die de Vereniging Protestants Nederland dezer dagen aan de bis schoppen heeft gericht. Daarvan zeide hij dat geen christen, op zoek naar eenheid, aan de inhoud daar van kan voorbijgaan. Hij zeide er echter versteld van te hebben ge staan van de stelligheid waarmee in deze brief de eigen opvatting wordt geponeerd, met voorbijgaan van de bereidheid te aanvaarden, dat ook de R.-K. Kerk met haar prediking geen andere bedoeling heeft dan trouw te zijn aan Gods Woord. Een regeringswoordvoerder in Leopoldstad heeft gisteren meegedeeld, dat de Kongolese troepen die betrokken waren bij de inval in Katanga, zijn teruggetrokken in Kasai. Door politieke waarnemers werd deze mededeling opgevat als een aanwijzing, dat het offensief tegen Katanga voorbij is. Weliswaar werd dezelfde dag nog in Leopoldstad vernomen, dat de centrale regering versterkingen naar Loeloeaburg zou sturen, maar intussen is in Kongo de regenmoesson begonnen. Regen ln de tropen betekent vrij wel steeds het einde van gewapende conflicten, omdat zware transport middelen niet over de doorweekte grond voort kunnen infanteristen kunnen het nauwelijks terwijl de zeer grote afstanden gemotoriseerd vervoer noodzakelijk maken. De Kongolezen hebben in Katanga zware verliezen geleden. Toen zij een maal 50 tot 60 km Katanga waren binnengedrongen, ontmoetten zij zo sterke tegenstand, dat zij genood zaakt waren zich terug te trekken. Vooral rond Kaniama zou hevig ge vochten zyn. Volgens Kongolese zegslieden waren de Katangese troe pen versterkt met blanke huursolda ten. Politieke waarnemers in Leopold stad nemen aan, dat door dit militai re succes Tsjombes onderhandelings positie sterk is verbeterd. President Tsjombe is intussen op weg naar zijn land. Gisteravond is hij uit Genève vertrokken. Hij ver oordeelde „al dat gepraat over de aanwezigheid van huurlingen in *a- tanga". Hij gaf de verzekering, dr zijn strijdkrachten het zeer goed zon der huurlingen konden stellen. De VN-afgevaardigden van Ethio pië, Nigerië en Soedan hebben de voorzitter van de Veiligheidsraad, de Rus Zorin, verzocht de raad in zit ting bijeen te roepen ter bespreking van de situatie in Kongo, en om maatregelen te treffen met het oog Uit jaarverslag T.N.O Voor het eerst werd in het afgelopen jaar een geregeld onderzoek verricht betreffende de visverwerking aan boord. In het bijzonder het koelen en koel bewaren van de vangst werd bestudeerd. Het is de bedoeling voor het onderzoek, dat in tensief gevoerd wordt, een koel- technicus aan het instituut TNO te verbinden. Voor de verdere ontwikkeling van dit speurwerk zal de steun en medewerking van het bedrijfsleven onontbeer lijk zijn. Eind 1959 werd de verwachting uit gesproken dat in de loop van 1960 met de bouw van de nieuwe werkhal zou worden begonnen. Tengevolge van diverse vertragingen kon dit niet worden verwezenlijkt. Aan het einde van het verslagjaar waren 16 perso nen in dienst. Uit de gedane proeven van verse vis en garnalen mag worden gecon cludeerd dat de conservering van ha ring en makreel in gekoelde pekel zeker niet onderdoet voor de methode in ijs. Ook niet wanneer deze laatste bewaarmethode onder uiterst gun stige omstandigheden wordt toege past. In verschillende proeven werd voor deze vissoorten een verlenging van de houdbaarheid met 259c ge constateerd indien de opslag in ge koelde pekel plaats vond. Ook het op de situatie in Katanga, „ontstaan als gevolg van het wetteloze optre den van huurlingen". Naar aanleiding van dit verzoek had Zorin zaterdag een onderhoud met de nieuwe waarnemend secreta ris-generaal Oe Thant. Diplomatieke waarnemers menen, dat de raad morgen bijeen zal ko men. koelen van garnalen in pekel of zee water lijkt een gunstig perspectief te bieden. Het is de bedoeling het onderzoek thans onder praktij k omstandigheden voort te zetten. Voor dit doel wordt een installatie voor een garnalenkot ter ontworpen. De belangstelling van de garnalen vissers voor dit projeot is zeer groot. Vacuummaatjes Een uitvoerig onderzoek werd inge steld naar de houdbaarheid van be vroren maatjesharing in vacuumver- pakking. De resultaten van de be- waarproeven zij nog niet bekend. Duidelijk is gebleken dat vacuum verpakken de houdbaarheid aanzien lijk verlengt. Er is echter geen sprake van dat onder vacuum verpakte, be vroren maatjesharing een jaar houd baar zou zijn, zoals destijds in de persberichten werd vermeld Begonnen werd met een onderzoek naar de houdbaarheid van de onder vacuum verpakte garnalen. Ook werd begonnen met een onderzoek inzake vriezen van gestoomde vis met saus. De resultaten van een nog lopende bewaarproef met dit produkt zijn gunstig. Voortbouwend op de resultaten van het fundamenteel onderzoek over de rijping van gezouten haring wordt thans getracht de rijping kunstmatig te beïnvloeden. De organen die de belangrijke enzymen bevatten welke bij het rijpingsproces een rol spelen, werden bij deze proefnemingen in verschillende hoeveelheden over en kele soorten haring verdeeld. De be waarproef met dit materiaal duurt nog voort, doch het is reeds duidelijk dat men niet het tijdstip waarop een bepaalde graad van rijpheid bereikt wordt, in hoge mate kan beïnvloeden. Roken van vis Voorts werd een onderzoek inge steld betreffende het roken van vis. De wrijvingsrookontwikkelaar werd volgens een nieuw principe herbouwd en na een aantal proeven is thans een model ontstaan dat op enkele kleine details na uitstekend voldoet. Merkwaardig is dat men met eike hout, in deze wrijvingsrookontwikke- laar geen bevredigend resultaat be reikt. De vis wordt namelijk onvol doende gekleurd. Waarschijnlijk is de verbrandingstemperatuur te laag. doch deze kan met de beschikbare meetapparatuur niet worden bepaald. In principe lijkt de wrijvingsrook- generator ook voor commerciële ro kerijen zeer goed bruikbaar. Er zal dan ook naar worden gestreefd deze methode ingang te doen vinden. Vrij uitvoerig werden de omstandigheden onderzocht waarbij verschillende soorten paling gerookt moeten wor den in het type rookhang van de mo delrokerij. Deze met gas verwarmde hangen zijn voor het roken van pa ling bijzonder geschiktgebleken. Aan enige rokerijen werd op verzoek medewerking verleend by het bouwen van soortgelijke rookhangen. Een onderzoek naar de invloed van de verschillende methoden van rook ontwikkeling op de kwaliteit van ge rookte haringfilets werd afgesloten. Met name werd er nagegaan of er een correlatie bestond tussen de hoe veelheden formaldehyde, vluchtige zuren en fenalen in haring, die met behulp van verschillende methoden van rookontwikkeling gerookt wj enerzijds, en de organoleptische b< oordeling van het produkt andei zijds. Aan de hand van de uitkomste van een groot aantal proeven ka worden gesteld dat er een dergelijk correlatie voor geen van de verbin dingen vaststaat. Tenslotte zyn er onderzoekinge verricht ten behoeve van de viscon servendndustrie. Over de volgend onderwerpen werd rapport uitge bracht: 1. Bereiding van een gesteriliseerd maaltijd van ryst en vis; 2. Verwar king van bevroren sprot tot een vo«. conserve: 3. Bereiding van gesterilil seerde huisdierenvoeder op basis va^ vis: 4. Koelen en koel bewaren va vis in pekel; 5. Temperatuurmetingrf tijdens sterilisatieprocessen; 6. De inf vloed van het voorstomen van har in in verschillende bliktypen op de kwa1 liiteit van het eimdprodukt. Over een aantal andere onderweg pen is het onderzoek nog aan gang. Hiervan kunnen worden ga noemd: a. het. aanbranden van toms tensaus, b. gekleurde koolvis in olii c. temperatuurmetingen in conse# vepbussen, d. viscositeitsmetingen. s (uit „Visserijnieuwst ~r Drie auto's zijn op spoorweg- overwegen gegrepen door trei nen. Daarbij vielen er twee dode nte betreuren. Op een niet beveiligde overweg by Meppel werd zaterdagmorgen de heer J. Mulder uit Staphorst op slag ge dood, toen zijn personenauto in bot sing kwam met een dieselelektrische locomotief. Enkele uren later, om precies te zyn 's middags om tien minuten over half vier werd een vrachtauto ge grepen op een overweg in de buurt schap Westerholte (Zwollekerspel). De bestuurder van de auto, de 37- jarige H. A. de Kruif uit Utrecht had de lichten van de automatische be veiliging niet gezien. Het liep geluk kig vrij goed af. De vrachtauto werd wel totaal vernield, maar de heer De Kruif kon met slechts een shock uit de wrakstukken gehaald worden. Hij kon na observatie in een zieken huis zelfs naar huis terugkeren. D machinist van de dieselelektriscÜ trein liep een bloeduitstorting aai het been op. c i Tragischer was de afloop van eef ongeluk, dat vanmorgen omstreed kwart voor negen gebeurde op eet niet-beveiligde overweg bij Kampen Het kostte de 32-jarige timmermal J. Koops uit IJsselmuiden, vader val drie kinderen, het leven. i In de dichte mist is de heer Koop met een auto met aanhangwagen q de onbewaakte overweg by de Bos jessteeg in Mastenbroek onder q trein gekomen, die van Zwolle op wq was naar Kampen. De trein was t laat en men neemt aan, dat de hee Koops niet meer op een trein gert kend had op dat tijdstip. Zijn aub die 200 meter door de trein meege sleurd werd, was geheel vernield e vloog in brand. Militairen, die in q trein zaten, hebben de heer Koor nog uit de auto gehaald. Hij overlea enkele ogenblikken later. i BAKSPEK met mager BAKBLOEDWORST GROTE GELD. ROOKWORST 3 pakies MARGARINE NU IEDERE DAG randje en: ENORM VOORDELIG. GEHAKT h.o.h., lekker voor kinderen 3 BIEFSTUKKEN tartaar 400 gram VARKENSLEVER 500 gr. OSSESTAART of SCHENKEL met vlees Volop HAMSCHIJVEN - PEKELSPEK - POOTJES - STAARTJES - HARTJES voor wintermenu's. Lange Mare 90-94 Hogewoerd 19 Vijf Meiplein 144 SLEUTELTJES GEVRAAGD Repr. j. vrouw, zoekt zo spoedig mogelijk, een haar passende werkkring, bij voor keur receptioniste of iets derg. Br. bur. v. d. blad nio. 673 k. Bijverdienste-tippen \oor thuiswerk, folders bez. enz. Inl.: Postbus 21, H(I. Ambacht Gevraagd hulp in de huish. voor hele of halve dagen. Pr. Irenelaan 7, (achter Marelaan) Oegstgeest. Gevr. een gasfornuis, moet v ln goede 6taat zijn. Lomiboks traat 66. H Jong ambtenaar Rijksuni versiteit zoekt ruime kamer per 1 dec. Brieven met uit voerige gegevens aan bur. van dit blad onder no. 568 k. Echtpaar. 1 kind. zoekt ka mers met gebr. v. keuken. f 100 beloning. Brieven bur" van dit blad no. 633 k. El Gevr. voor tijdelijk, beseh. vriendel. vrouiw of meisje voor 2 x per week, i. v. m. spoe dige uitbr. van jong gezin, 2 k., 4 en j. Meerdere hulp aanw. KI. flat Westerhout, BurggrJ. 74, 32051. IQ Gevraagd 2 nette kostgan gers. Centrum van de stad. Br. bur. v. d. blad no. 670 k. Stoffeerder zoekt stoffeer- werk voor de avonden. Brieven bur. van dit blad no. 663 k. B Gevraagd beneden woon ruimte met keuken, gezin 2 personen. Leiden of omgeving. Event, ruiling 3-kamer en keu ken bovenwoning, centrum Er. bur. v. d. blad no. 712 k. P3 Hulpverkoopsters. Victorie- mag., Hogewoerd 22. vraagt voor de speelgoedafdeling eni ge hulp verkoopsters. Aanmel den na 6 uur. Rijnkade 12, bij de Zijlsingel. S Gevraagd door net persoon aapkamér. f 10 f 12 per week. Brieven bur. van dit blad onder no. 713 k B Wegens huwelyk net meisje gevraagd, intern, by twee per sonen. zelfst. kunn. werken en eenvoudig koken, goed loon. Voorzien van oliestook Mevr. Lt.m, Rijnsburgerweg 127 Leiden. 0 Nette werkster gevraagd voor 1 a 2 ochtenden per week. Aanmelden; mevr. De Koning, Apothekersdljk 13. n Gevraagd werkster voor iedere morgen van halfnegsn tot halfeen, v. Velsen, Don- kersteeg 3. H In het Leids tehuis voor meisjesstudenten, een werk ster o: dienstmeisje gevr., van 91 uur. Witte Singel 9697. In Leiden of omgev. woon ruimte gezocht, door jong echtpaar zonder kinderen (arts). Brieven bur. v. d. blad onder no. 11195 k. AANGEBODEN B Lezers. WU hebben ln onze bibliotheken ook de nieuwste boeken. Geen abonnementen. U betaalt per deel. Zeer billijk tarief. Van Leeuwen's biblio theken, Lokhorststraat (Pie- terskerkgr.) en Lombokstr. 22 (Kooi). B St.-Nicolaascadeau! f 310.-, nieuwe, moderne elektr. zig zag naaimachines, kleine lak- foutjes. zonder zig-zag f 195. Event, v.af f 2.50 p. w. Bekend merk. 15 jaar garantie. Gratis demonstratie. Brieven bur. v. d. blad onder no. 11190 k. Aangeb. zeer mooie Ford Consul '53, ln z. g. st., nieuwe bekleding. Desk. onderz. toege staan. Prijs f 1250. Celebesstraat 2, Oegstgeest. B Aangel». Fiat 500 1954, In voortreffelijke staat van onder houd. Te bevragen na 18 uur. Hotel Bellevue, Steensitraat, Lelden. B Te koop motor woonark, lang 20 meter, keukenkamer, frote achterroef, butagas, w.c. rima onderbouw. Alles op hel ling goedgekeurd. Noordwijker- weg, Rijnsburg. Sinterklaaspapier! Prima kwaliteit. vier kleurendruk, formaat 50 x 65 cm, vijf ver schillende dessins. 6 ct. per vel. twaalf vel f 0.60. 100 vel f4.00. Alleen bij Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. B Fraaie etalageplaat, 48 x 68 cm. van St.-Nicolaas en knecht zes kleurendruk, slechts f 1.00. Chenille Zwarte Pieten, leuke etalageversiering, vanaf f 0.35. Zes stuks f 1.75. Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. B St.-Nicolaasrijmpjes boek. be vat 140 originele rijmpjes voor elk geschenk, slechts f 0.60. Prachtig sinterklaaspapier, vier kleurendruk, 50 cm. breed, slechts f0 25 per rol van drie meter. Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. B Een welkom Sinterklaasge schenk voor jong en oud- is een fraaie Engelse legpuzzel. Een gTote sortering tegen bil lijke prijzen vindt bij Pad denburg. Nieuwe Rijn 11. Col lectie nu nog compleet. B Gitaren, mooi van toon, Jazz en Spaans, vanaf f 20 en f25. Linten, koorden, hoezen, snaren zeer voordelig! Tevens te koop gevraagd pik-ups, 45 toeren platen enz. Muziekh. W. Grönloh, Burgsteeg 9, Lei den. B Kunstschihlersart. Linnen op spieraam. Tube Rembrandt verven in water-, plakkaat- en olieverf. Compl. kistjes vanaf f 13. Verder boetseer klei. fi guurzaag-. houtsnij-, fineer- werk. Houtsnymesjes, Rich. J. Blok, Hogewoerd 62. Tel. 23123. B Grote goed gemeubileerde zlt-slaapkamer beschikbaar per 1 dec. door onverwacht hu welijk Tel. 21218. Brieven bur. van dit b'ad no 11189 k m Te koe,) auto. Goggomobil T 3C0. wegens aanschaf gro tere, in prima staat. Deskun dig onderzoek toegestaan. Prijs f 1850. Schelpenkade 58 A Leiden. B Stenografie (4 talen), snel- gxondiige opleiding. Kon. Erk. Pitmanschool, Plantsoen 65, te lef. 26558. Prima hennen. Witte Leg- orns, 15 weken en jonge haan tjes. franco huis. Waardhuizen Valk Boumanweg 18. Leider dorp. Te lef. 30837. B Te koop Fiat 500. Leuk wa gentje. Kooilaan 43. Lelden. 2 haarden, niet modern, maar prima brandend. Kan al les in gestookt worden, f 15 p. stuk. Na 7 uur nam. B Miirklin trein, loc., 7 wa gens. pim. 40 m. rails, 2 wis sels. kruising .seinpaal, trafo f130. Tel. 01711 - 207 na 18 uur. B Te koop Etna kachel, 2 ro tan fauteuils, nachtkastje met stalen pootjes. Leydtwech 20, Noordwijk Bin nen. f| Een Keizer kinderwagen te oop. Van Gugten. Jac. Juch- straat 8, Noordiwijk Binnen. B Te koop Fiat 600 1957. Wiard-i Beckmanstr. 21. Telef. 33818. Leiden. B Reclameverkoop. Herts- hoornipotten 198. Plantenhan- ter met pot 98. Plasticemmer liter 1.79. Af wasbak 1.48. PrachtbekeTS in 6 kleuren 29 oent per stuk. Voordeelprijzen ln de Bazar, Janvossensteeg 56 B Reclameverkoop. Thee- of koffiepotjes nu 1.45. Grote sortering kop en schotels met decors 68 cent. Wasmand 2.98. Kamer droogrek, van 4.40 nu 298. De Bazar, Janvossen steeg 56. B Reclamepryzen. Goed mo del crème kop en sohotel nu 45 oent. Plastic botervloot 68. Prima stofdoekerrman d f 1.85. Leuke prullenmand 1.45. Natuurlijk in de Bazar. Jan vossensteeg 56. B Bon, voor gratis spons, ex tra mooie zeem. met bewijs van garantie voor 3.95. Pracht kwaliteit. De zemenspeclallst van Leiden: A. van Putten, De Bazax, Janrvossensteeg 56. S Reclameverkoop. Tlieeser- es, 9-dellg. dus met 6 kop en schotels, leuk decor en mooie kwaliteit. Nu als reclame voor 8.95. Koopt voordelig in de Bazar. Janvossensteeg 56. B Biedt zich aan een ger. chauffeur, ook voor buiten land. Van goede getuigschrif ten voorzien. Brieven bur. van dit blad no. 703 k. B Een nieuw bed? Neen, by Brleër opnieuw laten overtrek ken. 't Was ln één dag klaar. Br leer's beddenmaker y. Hooi gracht 4 a. Tel. 31459. B Te koop, wegens omstan digheden, nieuw Zweeds wol len tapijt, afm. 3 x 4 m. Cobetstraat 2. tel. 31354. Te bevr. na 6 uur 's avonds. B Aangeboden in prima staat zijnde kinderwagen, compleet met nieuw bedje en regenzeil tje. Moet weg wegens plaats gebrek 135.—. Albertine, Ag- ness traat 5. fS Grote Jaarsma haard met ingebouwde Bavidon ollebran- der. Prijs f 100.—. Brandend te zien: Lelylaan 3. Oegstgeest. q Voor de snert: 3 pond var kenspootjes f 0.98, krabjes en staartjes. Eet nu bami. nasi of macaroni met ham. 200 gr. ham en 1 pak macaroni f 1.09. Slager Gelderblom. B DAF autoverhuur, f 6 per dag, 6 ct. per km.! Al-lrisk ver zekerd. Temmlnokstraait 26. Lelden. B Prijsverlaging rundvlees. Runderlappen fl.48. Pracht runderlappen fl.68. Magere runderlappen f 2.18. Riblappen f 2.18. Rund- en varkensge hakt f 1.28. Dit alles per 500 gram. Slager Gelderblom, Noordeinde 37. B Eet nu biefstuk. 250 gram botermalse biefstuk, slechts f 1.48. 500 gram karbonade met klein beentje voor f 1.68 per 500 gram. Zolang de voorraad strekt. Slager Gelderblom. Noordeinde 37. B Eethoekjes, bergmeubelen, stoelen, tafels, wandmeubelen, boekenrekken, bijzettafels, pan- lenrekken, schrijfbureaus, keu kentafels, keukenkrukken enz. enz. enz. Vraagt prijs. Voor- dljk's Houthandel. Lange Mare 106. tel. 22017, Lelden B 't Huren van automobielen ls een vertrouwenszaak. Tip- Top heeft Mercedes. Consul, Taunus, V.W., V.W.-busje en 2 C.V., Opel Kapitan, Ooel Re- kord. St.-Aagtenstraat 14, Lel den. Telef. 25709. B Ook D kunt ln het bezit komen van een klasse naaima chine. Na le aanbetaling reeds van f 5.- per week. Komt U eens praten bh: P. J. v. Steijn, Nieuwe Ryn 46 B. B RybewUs? Bondsrijschooi Hendriks geeft U vlugge, vei lige en goedkope lessen ln de nieuwste Dauphine 1961. Lekstraat 55. tel. 33623. B Alle motoronderdelen heeft motor sloperij Cor Bol man. Hekkelaan 223, Den Haag, tel. 600355. Overhemdenreparatie. Nieu we boorden met stevige voe ring, Santfor en no-iron 2.95. Aannaai-boorden 2.Heren mode Warnecke, Haarlemmer straat 158, Lelden B Krediet tot f 4000.voor aankoop meubelen, woningtex tiel. Vraagt gratis folder. Dis crete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083. Rot terdam. B 50 gebruikte snelbrommers, alle merken en prijzen. Finan ciering mogelijk. Tevens rijwie len als nieuw, met garantie. Tempo, Groenmarkt hoek Schoolstr. 2. Den Haag. B Bestelwagenverhuur. Nieuwe V.W. bestelwagens, open en gesloten. Scherpe prijzen. Lan ge termijn spec, tarief. Geen jaar, Goejestr. 34, tel. 30794. J. v.d. Meer, Hoge Rijndyk 4 a. Tel. 25259. B Heren polshorloges, 17 st. anker, schokvry. onbr. veer, waterproof, koopt O bij ons met garantie en goede service voor f 29.75. De vakzaak v. d. Water, Haarlemmerstraat 207. Contante verkoop, üw voor deel. B Luxe autoverhuur, zonder chauffeur, uitsluitend nieuwe automobielen. Rubingh. Hooi gracht 71, tel. 31607. B Gulf smeerstatlon. Serieuze aandacht voor üw kostbare auto. Gulf Service. Verdam straat 6. B Zig-zag naaimachines vanaf f 350.(met 3 jaar garantie en gratl6 les aan huls). P. J. v. Steyn, Nieuwe Rijn 46 B, Lei den. Dat zijn de kleuren van de Rijkspolitie - het Korps van mannen van de daad. Zij treden re gelend op - zij onderzoeken - zij staan als ver trouwensmannen midden in de gemeenschap. Een interessant en boeiend vak, dat - naast een aantrekkelijk salaris - voor de jongeren bij zonder goede promotiekansen biedt. Ligt uw leeftijd tussen 21 en 28 jaar, bent u tenminste 1.75 m lang en hebt u een goede algemene ontwikkeling? Vraag dan inlichtingen bij het Bureau Wer ving Rijkspolitie, Koningskade 8, Den Haag, Telefoon (070) 18 23 25, of stuur onderstaan de coupon in. i) Aanvangssalaris wachtmeester circa f ^65.— per maand. O O u Gaarne ontvang ik nadere inlichtingen over man toekomst mogelijkheden bij het Korps Rijkspolitie. NAAM: ADRES: WOONPLAATS: GEB. DATUM Ook als u 20 jaar bent kunt n reeds deze coupon inzenden. b 1063 in de hout- en emballage-industrie, bekend met het huidige produktie-systeem, grondige kennis van alle voorkomende houtbewerkingsmachines, speciaal spijker machines, 25 jaren ervaring, waarvan 10 jaar als be drijfsleider, zoekt verandering van werkkring. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 34490. Leert D.A.F. rijden. Feller sneller. Inlichtingen bij Gebr. van Ulden, D.A.F.-dealer, Ver- damstraat 6. Tel 23041. Wol - Wol - Wol - Wol - voor wol Wollaina, Haarlem merstraat 196 a. Pracht sorte ring wol van ^2.80 voor 1.98 p. 100 gram. B Stofzuigers vanaf f 115. BU aankoop van een nieuwe ge ven wij f 25.voor Uw oude. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 13. B Plat dak mastieken, lekvry maken en repar., tegen de laagste prijzen. Jac. Stouten, sinds 1875, Schelpenkade 23. Tel. 21751. B Voor al üw lompen, papier en metalen naar P. Voorzaat, Caeciliastraat 49 hoek Lijs- bethsteeg. Telefoon 26574. Wij halen ook af. B Zaanse Friese staart- en stoelklokken, schippertjes, mo derne Junghans wand- en schoorsteenklokken, koekoeks klokken, keuken- en kantoor- klokken vindt U in enorme keuze bij: W. Brouwer, Horlo- ger, Haarlemmerstraat 23. Tel. 22076. Lelden. BDe grootste keuze merkhor- ges: Omega, Alpina, Pontiac en Junghans vindt U bij: W. Brouwer, gedipl. horloge maker, Haarlemmerstraat 23 Tel. 22076, Lelden. «Nieuwe auto's zonder chauf- ur. Volkswagen, Chevrolet, Opel, Consul. V.W. busjes, be stelwagens. Blonk's automo bielbedrijf, Nleuwstraat 3341. Tel. 30600. Rijles in V.W. en D.A.F., nieuwste model. 'sWoemiags 8 u. nam. verkeersles f 2 p. p. Desgewenst worden de lessen examinator. Zoeterwoudse Sin gel 104. Tel. 22803. B Originele legerparka's f32.50 (ongevoerd). Parka's met uitneembare teddyvoering f59.50. Houtle-touwtle, Mon tycoats v.af f 41 50 Motor- en bromfletsjassen. zwaar ge voerd f 42.50. Sport- en kam- peerparadys v. Delft. Steen- rtraat 45. B Vrouw. 40 Jaar, wil helpen ln moederloos gezin. Brieven bur. van dit bladi no. 607 k. B Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a. Mercedes, Opel, Simca. V.W. en D.A.F. Bierman's Automobielbedrijf,, Oude Singel 66, Leiden, telef. 34430, Leiden. B Nieuwe auto's zonder chauf feur. Steeds de nieuwste mo dellen. Ook Volkswagenbusjes. Wlnterprijzen. Garage Werk hoven. Maredijk 34 a. tel. 22300 - 32735. B Rijschool Frans Goddyn geeft u een snelle du6 voor delige opleiding in nieuwe Opel Ook theorielessen. Madoera- straat 29, Garenmarkt 5, tel. 34430. B Rotan schelpstoel vanaf f 13.50, tafels met 5 mm. glas plaat vanaf f 14. Rotanstuur mand met haken en hengsel, grote maat f 7. Loperkussens voor elk model rotanstoel. Grote sortering rotanstoelen, wiegen, mandwerk enz. G. P. v. d. Vaart, Pieterskerk- koorsteeg 24, tel. 30534. B Voor autorijles in DAF voor Leiden en omstreken Haasnoot Prins Bern-hard!aan 79, Kat wijk, tel. 0-1718 - 4124. Gun stig tarief. Trlx trein. Aangeboden Trlx express met wagens, elektri sche wissels. transformator enz. Prijs f 150. Hoofdstraat 31, Leiderdorp. B Biedt zich aan nette hulp verkoopster voor november en december, voor de gehele za terdag. Bekend met chocolade en banket. Brieven bur. van dit blad no. 11187k. H Lange lederen damesjas, groen, nieuw, maat 44 a 46. Solex f 25. Pick-up ln salon- kast met ongev. 100 platen. Juliana kade 20. DIVERSEN B Dansen, iedere donderdag vanaf 8 uur in „Den Burcht" Jacobazaal m.m.v. „The Blue Rocking Stars". Tl Gyinn.ver. „Donar". Dinsdag 7 nov. zaal v. Vollenhovenkade (bij Burggraven!.). Lessen voor Jongens 69 Jaar 18.3019.30 uur. jongens 1015 Jaar 19.30 -2030 uur. Dames 20.3021.30 uur. Nwe. leden inlichtingen aan de zaal of tel. 21756, Gevraagd voor direct een NET MEISJE of JUFFROUW, als hulp in automatiek voor overdag. VERHOOG's AUTOMATIEK Steenstraat 25 - Leiden Voor 1ste kwaliteit ST.-JORISSTEEG 22 (bij Hogewoerd). HEBT U NOG IETS OP TE RUIMEN PLAATS EEN SLEUTELTJE! B Heer zoekt serieuze kennis making met net meisje of jonge vrouw. Brieven bur. v. d. blad onder no. 705 k. B Wnningrull. Aangeboden heel huisje bev. gang, kelder, kamer, keuken, plaats, boven: 2 slaapkamers, omgev. Haven kade. Gevraagd grotere woning met tuin. Brieven bur. van dit blad onder no. 626 k. In Z.-West, Gerrit Kastein- stxaat, een 3-kamerflat met zolder en schuur, te rullen voor heel huls rr st tuin. Br. bur. v. d. blad no. 603 k. B Woningnill. 3-kamerflat (beneden), Leiden-Noord. huur f 12.65 p. w. gevraagd, vrije beneden- of bovenwoning of 3- a 4-kamerflat, in Leiden Zuid-West. hogere huur geen bezwaar. Brieven bur. van dit blad. onder no. 694 k. BEKENDMAKING Hierbij deel ik mede, dat ik met ingang van 6 novem 1961 de exploitatie van mijn café heb beëindigd. Omtrent de voortzetting van mijn café volgen nog nadere mededelingen. Voor het méér dan 50 jaar genoten vertrouwen br| ik, mede namens mijn vrouw, hartelijk dank. A. J. KNIJNENBU1 Café „ZOMERLUS' Oegstgeest, Rhijngeesterstraatweg 31. Het bekende Zweedse institutrt F.B. brengt U de anato* misch-verantwoorde BREUK-GORDEL HERNIAPLAST fUw meest ideale hulpmiddel! Zonder dat U er Iets van bespeurt, dus ro der hinder of belemmering, beheerst dit wj bare apparaat Uw breuk en voelt het alt U Uw onderlichaam met de vingers steul U VEILIGE ZEKERHEI Defèsche Sint- Amorsplein 2 Maastrid Wij geven vrijblijvend advies te: LEIDEN, do. 9 nov., Drog. Boerhaave Haarlemmerstri van 2—4 uur. GEVRAAGD met ingang van 1 januari a.s. of eeri Leeftijd 18—25 jaar. Verlangd wordt m.u.l.o.-opleidi diploma en ervaring in stenografie en typen. Brieven met vermelding van genoten opleiding, huid werkzaamheden en verlangd salaris onder numn 34485 aan het bureau van dit blad. TE HUUR GEVRAAGD in Leiden of omgevinc met een oppervlakte van circa 20025f tot plm. april 1962. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 3

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 8