Zonder spelen boekte SVOW positie-winst Everton verraste met grote zege op Spurs KVC GREEP ZEGE IN DUEL MET MVC Moeder Triebelsbeker weer voor de Robben Rommelig Katwijk dient de les te leren SammyMars klopte QuicksilverS en Jour de Java (uitgeschakeld) Overtuigende zege van Swift in club wedstrijd tegen Sparta KNGV heeft 200.000 leden LEÏDSCH DAGBLAD - MAANDAG 6 NOVEMBER 1961 Rond de vierdeklassers zaterdagvoetbal (Van een onzer verslaggevers) Terwijl in de hogere regionen praktisch geen enkel wedstrijd doorgang vond, werd er juist in de vierdeklasse A wel gevoetbald. Slechts één wedstrijd sneuvelde, nJ. Koudekerk— SVOW. Toch werden de koplopers uit de Wetering zonder te spelen er nog beter van, want naaste concurrent RCL uit Leiderdorp hield aan de visite bij GWS in Sassenheim slechts één punt over (1 1). Hoekse Boys nummer drie op de ranglijst boekte de volle winst. Overigens kwamen de Hoekenezen maar nèt met de hakken over de sloot en de 1—0 zege op het bezoekende Oegstgeest was beslist niet verdiend te noemen. Tussen haakjes: het Haagse JAC is aan zijn opmars begonnen en is na de slechte start weer aardig op weg naar de top van de ranglijst. Ongetwijfeld zal deze goed spelende Haagse ploeg nog wel van zich doen spreken. Anders is het gesteld met Katwijk. De oranjezwarten hadden kampioens illusies. Het begin van de competitie was er dan ook naar. maar na een goede ouverture volgde een lange depressie. Zelfs verloren de kustbewoners zaterdag op eigen veld van hekkesluiter Leiden (1—2). Nog verdiend ook. Overigens speelt Katwijk niet slecht, maar men ziet kennelijk over het hoofd dat voetbal nog altijd een teamsport is. Enfin, wellicht trekt men eindelijk lering uit de les! Verrassend KatwijkLeiden leverde een verras sende, maar wèl verdiende 1-2 zege op voor de mannen van Van der Kwaak. Katwijk gaf met wind tegen de toon aan, maar de snelle uitval len van de roodwitten waren veel ge vaarlijker. Hét werd na een half urn- spelen 0-1. Midvoor De Boer werkte een goed genomen corner van de voet van P. de Koning doeltreffend af. Doelman Boezaard kon daar niets aan afdoen. De thuisclub verontrustte een en ander niet, maar ook na de thee met storm mee bleef Katwijk doorgaan met droog-zand-voetbal. Zo kwam Leiden in de vierde minuut, toen spil Van Duij ven voorde verkeerd kopte, door De Boer zelfs op 0-2. De thuisclub ging verder met aanvallen, maar de versterkte Leiden-defensie ook doelman Schneithorst was weer van de partij greep steeds Lisser BoysJAC sloot na veel ru moer af met een geflatteerde 3-7 zege voor de Hagenaars. In de Bol lenstreek was men naar men ons vertelde, zeer slecht te sp-eken over de leiding van arbiter Makkes uit Valkenburg. Anderzijds vernamen wij echter dat de heer Makkes juist goed gefloten zou hebben. Schutter Mon driaan maakte in de tweede helft eveneens aanmerking op arbiters lei ding en aangezien de heer Makkes dit niet nam, moest de Boys-crack vroegtijdig de kleedkamer opzoeken. Een andere clubgenoot, Gijs Hagen liep een officiële waarschuwing op In de eerste helft zag het er niet naar uit dat de Hagenaars met forse cijfers zouden gaan wannen. De thuis club moest in de 25sbe minuut Hel mus wegens een enkelblessure missen. Van Andel nam zijn plaats in. Vijf minuten later opende Koppenaal voor de Boys de score (1-0), maar door een fout in de Lisser-defensie werd het door Nieuwenhuis 1-1 met de rust. Na de thee zorgden v. d. Wete ring, Nieuwenhuis (2x) voor een 1-4 stand. Intussen werd nog gestaakt wegens regenval, maar toen later een fikse hagelbui losbarstte ging men rustig door. Gijs Hagen kopte in de 21e minuut 2-4 in, maar het werd 2-6 door Nieuwenhuis en V. d. Made. Vijf minuten voor de finish scoorde Broekhuizen 3-6 en daarna bepaalde Sleijster de eindstand nog op 3-7. Re9t nog te vertellen dat JAC met een vijftal reserves uitkwam. Op de valreep Hoekse BoysOegstgeest leek een dik verdiend (0-0) gelijkspel voor Oegstgeest te worden. De roodgelen waren beslist niet de minderen van de sterke Hoekse ploeg en had de Oegstgeest-aanval wat méér inhoud gehad Piet Janssen en V. d. Voort ontbraken wegens ziekte zeer zeker was de winst mee naar huis gegaan. Nu werd het nog een 1-0 nederlaag. Dit teleurstellende feit liet zich in de laatste minuut registreren. Rechtsback Cor de Bekker kwam n.l. bij zijn poging een kopbal op de borst op te vangen door de gladheid te vallen. Helaas bewerkte hij toen de bal met zijn hand. Arbiter Van Pettem (Delft) floot en gaf penalty. Doelman Hillebrand, die zijn doel prima verdedigd had, was kansloos. Er restte alleen nog het middenuit- nemen. Toen was de strijd gestreden. Voor de roodgelen uiteraard een bittere pil. Bij Oegstgeest speelden verder Slootweg, Selier en Annaajt een goede wedstrijd. resoluut en stevig in. In de 19e mi nuut vex-kleinde midvoor Zwaan de achterstand tot 1-2. Overigens ge beurde dit in duidelijke buitenspel- posit e Daarna scoorde De Koning voor Katwijk nogmaals, maar dit maal werd de goal afgekeurd Het bleef 1-2 en zo kreeg de hardwerken de Leidenploeg looi naar werken en waren de twee kostbare punten bin nen. Juiste uitslag GWS—RCL eindigde tot tevreden heid van beide ploegen in een (1-1) gelijkspel. De Sassenheimers versche nen compleet; de Racings telden in vallers voor Gijs Maas, H. van Tel gen en Rijnsburger. De strijd was door de bank genomen van wisselend karakter. Om beurten golfden de aan vallen op en neer. Enerzijds stond de Leiderdorpse aefens e Teske en Rietveld en aan de andere zijde stopper Zwaan met doelman Ter Beek veel doelpunten in de weg. Bei de verdedigingslinies gingen slechts éénmaal door de knieën. Kort na de start opende linksbinnen Kooreman, na een goede pass van L. van Telgen, voor RCL de score (0-1). Twintig mnuten na de rust kwam GWS dankzij een treffer van midvoor Vel- tenaar naast tegenstander RCL. Ar biter Waterman floot deze prettige strijd tot ieders genoegen. Voetbal in Engeland Burnley won (3-0) Wat Feijenoord, alle moeite ten spijt niet gelukte, daarin slaagde zaterdag Everton wel: met maar liefst 30 versloeg Everton 't Londense Tottenham Hotspur. De Spurs vielen daar door sterk terug op de ranglijst van de eerste divisie. Bezetten zij voor de nederlaag tegen Everton de tweede plaats, thans moeten de Londenaren met een gedeelte vijfde plaats genoegen nemen. Leider Burnley maakte geen fout en versloeg Aston Villa met 30. De ploeg voert de ranglijst aan met 23 punten uit 15 wedstrijden. Everton, Ipswich Town en West Ham United delen de tweede plaats met 19 punten uit 16 ontmoetingen. Sheffield Wed nesday en Tottenham Hotspur ver gaarden voorts uit 16 wedstrijden 18 punten. Voor hekkesluiter Chelsea was het, ronde, vijf zullen een beslissingswed strijd moeten spelen. Voor de beste prestaties zorgden Margate en Gateshead. Het elftal van Margate, altijd al een gevreesd tegensttander in de strijd om de cap, versloeg de leider van de derde divi sie Bournemouth, zonder veel moeite met maar liefst 30. Gateshead, dat anderhalf jaar ge leden zün plaats in de league verloor, behaalde voorts een prachtige 32 zege op de vierde divisieclub Tran- mere Rovers. De uitslagen in de eerste divisie luiden: ArsenalChelsea 03; Birming ham CityBlackpool 11; Bolton WanderersSheffield United 20; BurnleyAston Villa 30; Everton— Tottenham Hotspur 30; Fulham— Cardiff City 01; Ipswich Town Nottingham Forest 10; Leicester City-Wolverhampton Wanderers 3-0; Manchester CityWest Ham United 3—5; Sheffield WednesdayMan chester United 31; West Bromwich AlbionBlackburn Rovers 40. AUTOMOBILISME voor neKKesiimer uneisea was nei, i ondanks het slechte weer. een goede KaUyg Vclll l^OrSlCtl zaterdag. In de derby tegen Arsenal J werd gestaakt Twee Fortuna-verdedigers doen wanhopige pogingen zonder succes overigens een schot van de Ajaxcied Henk Groot te keren. veroverde de ploeg de eerste punten van dit seizoen in een uitwedstrijd. Het baatte Chelsea, dat met 10 pun ten de laatste plaats behield, echter weinig, want ook de overige laag-ge- plaatste clubs behaalden punten. Tevens werden deze zaterdag de wedstrijden voor de eerste ronde van het toernooi om de Engelse beker ge speeld. Hierna kwamen de z.g. non league clubs uit tegen de teams uit de derde en vierde divisie. Negen clubs die niet in de league spelen plaatsten zich direct in de tweede Henk van der Kraats kampioen-jockey Xenocraat verraste in de YXW-prijs (Van onze medewerker) Het was gisteren de laatste dag in dit seizoen voor Duindigt. De volbloeds gaan hun winterrust in; de dravers koersen deze winter door in Hilversum. In de slotdravery, met 6 deelnemers, vervulde Quartus Spencer slechts een figurantenrol. Strooper nam met William Z de kop en na hem volgden aanvankelijk Sammy Mars en Qui Suit. Uit de achterhoede rukten Jour de Java en Quicksilver S snel op en voor de tribune lag Quicksilver al tweede voor Jour de Java, terwijl Sammy de rij sloot. Het tempo lag hoog en steeds bleef William Z op het eerste plan. Bij het ingaan van de rechte lijn vlei Quicksilver de leider aan, doch Jour ging mee en het werd een verbeten eindstrijd. Aan de buitenzijde echter kwam Sammy Mars (De Vlieger) in topsnelheid op de koplopers af en de buiten weddenschappen lopende Sammy klopte op de streep Quicksilver in 1.24.1 km-tjjd. Jour de Java, die al een enkel foutje had gemaakt, maakte kort voor de finish enige galop pades en werd na de koers uitgeschakeld, zodat William Z voor de toto dus tweede werd. In de openingsdraverij beperkte de stryd. na twee valse starts, zich in hoofdzaak tussen de drie paarden aan de kop, n.l. Zita H (Haarsel- horst jr.), Zion B (Lange) en Zep- peline (Hof). Wel ging Zion B als leider de rechte lijn in, doch deze kon toch de aanval van Zita H niet pareren, die in 1.29.6 km.-tijd zege vierde. Zeppeline, die een kleine fout kreeg, werd derde. Volleybaleompetitie KVC heeft zaterdag in Katwijk de eerste zege geboekt in een duel op de service met MVC. Het was een matige wedstrijd maar de spanning vergoedde veel. Dat het spelpeil in deze ontmoeting geen reden tot enthousiaste beschrijving bood, moet voor een belangrijk deel worden geweten aan de zaal.. Het is nu eenmaal onmogelijk, of beter het is alleen voor de technisch zeer begaafden mogelijk een keiharde service om te zetten in een korte en toch bespeelbare pass. De manchet-verdediging waar de technisch mindere broeders naar grijpen als middel om dergelijke services te verwerken, vereist een ruime en hoge zaal. De speelgelegenheid van KVC heeft de vereiste lengte en breedte, maar niet de hoogte. In de eerste set kwam KVC met de service en af en toe de smash op 8—2. Toen was de beurt aan MVC. Van 8—2 voor KVC werd het 11—8 voor MVC. De Katwijkers zagen nog kans terug te slaan, 1211 voor KVC, maar moesten het laatste woord in deze set aan de gasten laten, 1512 en 0—1. Deze set-achterstand was echter snel weggewerkt. De service, alweer de service, bracht de balans in evenwicht, 158 en 11. In de derde set leek MVC althans 1 puntje uit Katwijk mee naar huis te zullen nemen. De bezoekers liepen uit naar 9—2. Hans Bouman kwam toen voor KVC aan de service. Tot het uiterste geconcentreerd liepen de Katwijkers op de floaters van Bouman punt voor punt in. MVC raakte in paniek en met 1510 had KVC de tweede set binnen. Fel was het ver weer van de gasten in de laatste set, die ook het beste spel gaf van dit treffen. De aanval van de Katwijkers bezat echter meer slagkracht en daar voor diende MVC in de laatste fase van de strijd te capituleren, 1511 en 3—1 voor KVC. Verdiend! ORAWI—VVS VVS heeft het teger ORAWI in Dordrecht niet kunnen klaren. Dat was te verwachten, want op eigen terrein is de Dordlse formatie hee. wat man'Toch hadden we van VVS wel op sot-winst gerekend. Het heeft overigen j niet veel gescheeld die setwinst was er gekomen en dan had er voor VVS wellicht nog een puntje ingezeten. In de eerste set namelijk kwamen onze stadgenoten op 13—9. ORAWI had toen te kampen met onjuiste pas ses en de velddekking lie ook te wen sen. VVS drukte echter niet door en bood ORAWI de kans op herstel. De Dordtse service ging werken en het werd 13—13. Een uit zijn evenwicht gebracht VVS probeerde door een wissel, Favier nam de plaats in van Monster, het getij te keren, maar het was te laat. ORAWI was in een „win- ningmood" 1513 en 10! Het Dordt se offensief werd voortgezet in de tweede set 6—1. Het was Kleingeld die VVS de kans gaf terug te komen. Op zijn service werd het 66. Maar de roodhemden bleven falen. ORAWI trok de tweede set met 158 naar zich toe. Tot liefst 11—0 liepen de Dordtenaren uit in de derde set, dank zij onbespeelbaar serveren. Pronk kon voor VVS nog terugslaan, 11—9, maar ORAWI handhaafde z'ch gemakkelijk. Via 12—10 werd het met 15—10 een verdiende 3—0 zege voor ORAWI. Verdere uitslagen: Dames: CSVD—DES 1—3; OVC— ZVC 2, 3—0; BlokkeerRVC 2, 13. Heren A: Alexo—Celebes 3—0; Sy- rènaConcordia 2, 30; Voorburg SVC 3—0. Heren B: Blokkeer—Hou Stand 3—0. In de Koningin Draisine G-prijs wees Yvonne (Wagenaar jr.) het veld lange tijd de weg, gevolgd door Xanthia S en Yellowthroat S. Na een baanronde fouteerde de grote favo riet Zilvervos, hetgeen veel terrein kostte. Op het doel afgaande zette de buiten weddenschappen lopende Yas- mine (Strooper) sterk door en deze triomfeerde in 1.27.2 km.-tijd. De door zijn eigenaar Koster gereden Yellowbird van Miramus waagde ook nog een poging, raakte even in galop, doch ontnam toch op de streep de tweede plaats op foto aan Yvonne, zodat Yellowbird voor de toto win naar werd. Yucatan Hanover werd vierde. De Grote YXW-prijs gaf een zeer fraaie strijd. Ylite Rose, met het eerste startnummer, werd de aan voerder. met Wish You Were Here en Wilfield als tweede en derde. Kort voor de bovenbocht nam Wish You Were Here het commando over. Deze bleef steeds op kop, maar de achter volgers schoven steeds dichter ineen en in de rechte lijn kwam Wilfield bij zijn aanval even van de benen en ook Walter Hollandia, die aan de buitenkant opereerde, raakte in een onstuitbare galop. Strooper zette met Xenocraat stevig door en deze "ov- raste met een mooie 1.25.- zege. Ylite Rose werd tweede en uit de drie op één lijn finishende paarden werd Wilfield derde voor Way Jewel. De strijd by de amateurs beliste G. v. d. Wal met Yvonne Hollandia in zijn voordeel. X Mieke Hollandia (Disselkoen), die aan de start vrij veel terrein had verloren, leverde een goede prestatie door met een krach tige eindspurt de tweede plaats te (uitnemen aan Walmut Erebus (Hof). In de ren om de Home Run-prijs leidde in den beginne Easter Mon day. Aan de overzijde nam Country Girl het commando over en deze ging als eerste de rechte lijn in. Toen zette Van Dijk met Karmystou zijn aanval in en deze had op de streep, ondanks 4 kg. extra belasting, drie lengten voordeel op Antonio, die een lengte op Crusader voorbleef. De door slechts 4 paarden betwiste verkoopsren werd gewonnen door de Duitse jockey Zweifel met Turm- wacht, 11/4 lengte voor Cold Water, op 2'/i lengte gevolgd door Sir Car- ston. Van der Kraats kampioen Vóór de Bergenprijs, een ren over 3209 meter, stonden Van der Kraats en Van Dijk gelijk met 20 overwin ningen in dit seizoen. Deze ren zou dus de beslissing moeten brengen, wie kampioen-jockey zou worden. In den beginne streden Loyal en Altai steeds om de voorrang in een wei iets te hoog tempo voor deze afstand. Peter Pan (Van der Kraats) maakte zich niet te druk en bleef steeds laatste. Na anderhalve ronde ging Van der Kraats ernst maken met de zaak en vrijwel aaneengesloten ging het peloton de laatste bocht in. Nu kwam Peter sterk naar voren en op de finishlijn was hij vier lengten voor op Soliman (Van Dijk), die met 3/4 lengte Loyal voor de tweede plaats klopte. Van der Kraats werd dus kampioen-jockey met 21 overwin ningen. De uitslagen lulden: Kitty Zora-prljs: 1. Zita H. (A. Haarselhorst jr.) (1.29.6); 2. Zion B; 3. Zeppeline. Tot.: wi. f8.40, pl. f4.—, f5.30, f2.80, gek. f 11.20. cov. f21.40. Koningin Draisine G-prijs: 1. Yas- mlne (buiten weddensch.) (P. A. Strooper) (1.27.2); 2. Yellowbird van Miramus; 3. Yvonne; 4. Yucatan Han over. Tot.: wi. f6.50, pl. fl.90, f2.10, f 1.80, gek. f 19.20, cov. f6.70. Grote Y X W.-prijs: 1. Xenocraat (P. A. Strooper) (1.25). 2. Ylite Rose; 3. Wilfield. Tot.: wi. f 13.10, pl. f2.20, f2.00, f 1.60, gek. f 16.90, cov. f6.70. Kolonel Deter-prijs voor amateur rijders: 1. Yvonne Hollandia (G. v. d. Wal) (1.25); 2. X. Mleke Hollandia; 3. Walnut Erebus. Tot.: wi. f 6.30, pl. fl.90, fl.90, f2.20, gek. f 10.70, cov. f 6.70. Kitty Volo-prljs: 1. Sammy Mars (J. P de Vlieger) (1.24.1); 2. Quicksilver S; 3. William Z. Tot.: wi. f3.—, pl. fl.90, f2.40, gek. f5.70, cov. f2.30. De rennen: Home Run-prijs: 1. Karmystou (A. W. van Dijk): 2. Antonio; 3. Crusader. Tot.: wi. f4.50. pl. f 1.70, f 1.50, f2.50, gek. f8.10, cov. f4 30. Comet-prijs: 1. Turnwacht (A. Zwei fel); 2. Cold Water; 3. Sir Carston. Tot.: wl. fl.90. pl. f 1.60, f2.30, gek. f5.20, cov. f2.80. Geen fraaie tijden in te zwaar bad De Moeder Triebelsbeker is in het bezit gebleven van de damesploeg van De Robben, die gisteren in het zwembad aan de Heiligeweg in Amsterdam zege vierde met 40 pnt voor Naarden met 33 pnt en HDZ met 30 pnt. Er was ditmaal nog een be langrijke trofee te veroveren, een door de Koningin aan de 75-jarige HDZ geschonken me daille, die door Adrie Lasterie voor haar zege op de 4 maal 50 meter wisselslag persoonlijk in de wacht werd gesleept. Bijzon dere prestaties werden in dit zware bad niet genoteerd. De voornaamste uitslagen waren: 200 meter schoolslag dames: 1. Rita Kroon (Robben) 2.52.3. 100 meter vrije slag dames: 1. Adrie Lasterie (Naarden) 1.04.3; 2. Paulien van der Wildt (SZC> 105.9. 100 meter vrile slag meisjes; 1. Ine ke Tichelaar (Robben) 1.06.1. 100 meter vlinderslag dames: 1. Marian Heemskerk (Robben) 1.11.6; 2. Tineke Lage-rberg (Naarden) 1.13.2. 100 meter rugslag dames: 1. Kitty Wagenaar (IJ) 1.14.0. NAC-voorzitter overleden De heer Jac. Piederiet, die sinds 1954 voorzitter was van de in de eredivisie uitkomende Bredase voet balvereniging NAC is zaterdagavond in het St. Ignatius-ziekenhuis te Breda overleden. De heer Piederiet, die zelf een zeer bekende oud-voetballer was, bereikte de leeftijd van 74 jaar. Hij is slechts kort ziek geweest. De overledene is van 1929 tot 1954 secretaris-penningmeester van N.A.C. geweest, zodat hij 32 jaar achtereen een bestuursfunctie bi) deze vereni ging heeft bekleed. Bergen-prils: 1. Peter Pan (H. J. v. d Kraats); 2. Soliman; 3. Loyal. Tot.: wi. f2.10, pl. 11.10, f 1.10. gek. fl.,80, cov. f 2.40. Totallsator-omzet f 124.063,50. Bijnummers heren: 200 meter vrije slag: 1. Bontekoe (HPC) 2.10.6; 2. Sitters (U) 2.13.6. 200 meter rugslag: 1. Bontekoe (HPC) 2.32.4: 2. Van Osch (GZC) 2.34.2. 100 meter schoolslag: 1. Mensoni- des (ZIAN) 1.12.5; 2. Van Empel (EZPC) 1.14.2. Voor de eerste maal in de historie van de automobielsport is een rallye gestaakt wegens de enorm slechts weersomstandigheden. Door de he vige sneeuwval en de gladde wegen hebben de organisatoren van de Ral lye van Corsica, nadat 500 km van het parkoers was afgelegd, namelijk besloten de wedstrijd niet te laten uitrijden. Van de 72 teams, die zaterdag avond uit Ajacclo vertrokken voor de 1257 km lange rit, waarin maar liefst 15.000 bochten waren opgenomen, waren er toen nog maar 35 over. Twee van hen, n.l. de equipes Trautman/Ogier (Frk) en Bianchi/ Harris (Big) waren er in geslaagd de 1500 meter hoge Col du Vergio die bedekt was met een sneeuwlaag van een halve meter, te nemen, zy het dat beiden ploegen rykelyk be laden met strafpunten de klim vol tooiden. Hierna bleek de beklimming van de col een onmogelijke opgave voor de overige deelnemers, waarop de rallyeleiding besloot de wedstrijd te staken en het klassement zoals het er op dat moment uitzag, als eindrangschikking te laten fungeren. Winnaars werden de Franse Traut- man en Ogier met Citroen DS-19, op de tweede plaats gevolgd door Bianchi en Harris eveneens met Ci- troën DS-19. Als derde klasseerde zich de Duitse equipe Ruby/Mant- zel met DKW. Gisteren werd in Leidschendam een clubontmoeting verreden tussen het Haagse Sparta en de Swift-Combi- natie uit Leiden. Zowel by de ama teurs als nieuwelingen en adspiran- ten A werd het duel een eclatante zege voor onze stadgenoten. Vooral bij de amateurs was de overwinning van Swift indrukwekkend: de eerste zes plaatsen waren n.l. voor Leidse renners. De amateurs reden 51 km. en de uit slag behoeft na hetgeen gememoreerd is geen nader commentaar: 1. Bert Zoet 1.15.25; 2. Nol Kloosterman; 3. B. Odyk; 4. W. v. d. Berg; 5. C. Kloosterman; 6. Th. de Vroomen, allen van Swift. De nieuwelingen fietsten eveneens 51 km. Hier waren behoudens een Hagenaar op de tweede paats, de eerste tien plaatsen voor Swiftren- ners; 1. C. v .d Hulst 1.15.26; 2. W. Paul (Sparta); 3. Van Engelen; 4. F. Leemans; 5. P. Prins; 6. B. Smit; 7. A. Wolswijk; 8. Goedhart; 9. W. van Diemen; 10. H. Chrispijn. Ook bij de Adspiranten A (34 km.) was de winnaar een Swiftrenner. Geen onbekende overigens. Zijn naam is Peter de Jongh; 2. Kroon (Sp.); 3. Kipping (Sp.)4. Beuker (Sp.)5. J. van Beek (Swift); S. Van Schoor (Sp.). De B-adspiranten reden 17 km. Uitslag: 1. Tuinman (Sp.); 2. Jan van Amsterdam (Swift)3. Ter- rari (Sp.)4. Verlindt (Sp.)5. Roe- leveld (Sp.); 6. Valentyn (Sp.); 7. B. v .d. Hulst (Swift). Ook de veteranen kwamen aan bod. Deze reden 34 km. De uitslag werd: 1. v. d. Laan (Sp.)2. Ludwig (Sp.) 3 Zuhani (Sp.); 4. Buyerink; 5. B. Krull (Swift); 6. Snijders (Sp.). TURNEN Tydens de algemene jaarvergade ring van het Koninklyk Nederlands Gymnastiek Verbond, die zaterdag te Utrecht werd gehouden, deelde de voorzitter, de heer Th. W. Aalbers, mee. dat het KNGV thans ongeveer 200.000 leden telt. Dit ledental is verdeeld over ca 800 aangesloten ver enigingen. BU enkele kandidaatsstelling wer den de heren Th. W. Aalbers (voor zitter), S. Blaauw, F. Kloeke en H. F. Kok (allen bestuursleden) herkozen! De turnkring West-Friesland kreeg de vaardigheidswimpel gymnastiek, de turnkring Noord-Groningen de vaar digheidswimpel voor jeugdvaardig- heidsproeven en de turnkring Drente kreeg deze onderscheiding voor de vaardigheidsproeven atletiek. 5,<: v Vreugde bij dc Volewijckers. Boogaard rechtsheeft de I Noord Amsterdammers de lei- I bloed (midden) zijn geslagen. I ding gegeven, Niessen en Jong- Links Agsteribbe. Zuid-Slavië heeft nu (eindelijk!) ook voetbalprofs De Zuldslavische Voetbalbond gaat nieuwe wegen bewandelen: twintig verenigingen hebben met instemming van de regering het recht gekregen om hun spelers officieel te betalen. Men is tot deze maatregel overge gaan om de beste spelers die anders naar bekende buitenlandse verenigingen zouden gaan voor het eigen land te behouden. Dit be- sluit is min of meer sensationeel, aangezien deze twintig verenigingen officieus reeds hun spelers betaalden, het ontbrak alleen aan een officiële en bindende uitspraak. j Zuidslavlë zegevierde nameiyk op de Olympische Spelen in Rome en met kan nu met zekerheid aanne- men niet met amateurs doch met betaalde spelers te maken te hebben. Ook eredivisie voor volleybal? Het hoofdbestuur van de Neder landse Volleybalbond heeft zaterdag in een vergadering besloten de bondsraadvergadering van de NeVoBo voor te stellen met ingang van het seizoen 1962/'63 een ere-di- visie voor heren-teams te formeren, j Gedacht wordt aan een afdeling met 12 teams, waarvan er zes uit het westen komen, alsmede twee uit bet noorden, oosten en zuiden. De bondsraad komt eind januari, begin j februari ln vergadering bfjeen. Uitslagen standen Zaterdagvoetbal 3e-KLASSE A SHSExcelsior P 01 MonsterAR 03 De Zwerver 8 6 1 1 13 34—14 Hoogvliet 8 5 2 1 12 14— 8 ARC 9 5 2 2 12 18— 9 Excels. P. 8 4 1 3 9 13—17 CSVD 8 2 4 2 8 15—16 HBSS 7 3 1 3 7 18—18 Loosduinen 8 3 1 4 7 19—24 Excels. M 8 3 0 5 6 15—23 SCS 9 2 0 7 4 15—22 Monster 9 1 2 6 4 19—29 4e-KLASSE A Lisser BoysJAC 37 GWS—RCL 1—1 Hoekse BoysOegstgeest 1—0 KatwfjkLeiden 1—3 SVOW 8 6 2 0 14 19— 9 RCL 8 4 3 1 11 19—13 H. Boys 7 4 2 1 10 21—12 JAC 7 4 0 3 8 21—14 Lisser Boys 8 3 1 4 7 19—17 Koudekerk 8 3 1 4 7 27—28 GWS 8 2 3 3 7 19—21 Oegstgeest 9 2 2 5 6 18—24 Katwijk 9 3 0 6 6 14—21 Leiden 8 2 0 6 4 13—31 De overige wedstrijden werden af gelast. Reserves KNVB BETAALD VOETBAL Res. 2e divisie B: Fortuna VI. 2 Haarlem 2 afg., UVS 2—Baronie 2 0—2, EBOH 2—DFC 2 1—2, SW 2— DHC 2 0—2, RBC 2—Hermes DVS 2 2—6, RCH 2—SHS 2 1—1. ZATERDAGVOETBAL Res. 2e-kla.«se: Quick Boys2—Zwa luwen 2 22. Rev. 3e-klasse A: Ter Leede 2 Quick Boys 3 2—5. Res. 3e-klasse B: Noordwijk 2—Die Haghe 2 6—0.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7