S.V.O.W. blijft de lijst ongeslagen aanvoeren In slotfase greep Quick Boys zeer gelukkige overwinning Rijnsb. Boys gleed uit op SSS-moddervekl Noordwijk boekt zege op Spijkenisse: 4-0 Alleen bromfietsers zonder strafpunten TerLeede-Zwaluwen maar snel vergeten... Am?*. SENSATIE OP SENSATIE IN KATWIJK Blessures in laatste minuten: arm uit kom, gebroken enkel SpORt Doelman Kruit had pech (Van een onzer verslaggevers) Nee, over sensatie heeft men in de wedstrijd Quick Boys— Zwart Wit niet te klagen gehad al was het dan sensatie die men op een voetbalveld niet zo graag ziet. We doelen hierbij op het ongeval dat de Zwart Wit-speler Jos van Keulen overkwam, die zó ongelukkig in de grond trapte dat hij zijn linkerenkel brak. Dit ongeluk overkwam de Rotterdammer toen hij nauwelijks enkele minuten in het veld was. Hij was namelijk ingevallen voor Van der Giesen wiens arm uit de kom was geschotenTot over maat van ramp voor de Rotterdammers kwam uit de aanval waarbij Van Keulen zijn enkel brak een Katwijks doelpunt voort en pal daarop miste Zwart Wit een strafschop. Het kostte de bezoekers waarschijnlijk de overwinning, die nu naar Quick Boys ging want de van streek gebrachte Zwart Wit-verdediging moest een paar minuten later opnieuw capituleren. En dit alles gebeurde in de laatste vijftien minuten! En toen Zwart Wit door Theo Bos de leiding nam, hoewel dat in fla grante tegenspraak was met de ver houding in het veld, toen werd het spel van de Katwykers meer en meer krampachtig. Alle aanvallen liepen vast in de hechte Rotterdamse defen sie. Ook na rust, tegen wind in. bleef de thuisclub iets sterker, hoewel de Rotterdammers nu meer in de aan val kwamen dan in de eerste helft. Maai het moest in de Zwartwitte aanvalslinie hoofdzakelijk van Jan Nieuwstraaten komen, die echter te weinig steun kreeg om werkelijk ge vaarlijk te worden. Zo verstreek de tijd en nog altyd stond Zwart Wit met 10 voor. Gelijkmaker Een kwartier voor het einde kwam dan de gelijkmaker van Aandewiel, die een voorzet van Floor van Duyn met het hoofd afwerkte. Eerst toen bemerkte men dat Van Keulen ernstig was geblesseerd. Nauwelijks was er weer afgetrapt of spil v. d. Plas maakte in het beruchte gebied hands. Scherpenhuizen faalde echter met de strafschop. Doelman Den Hollander sloeg het slecht gerichte schot opnieuw voor zijn voeten, maar ook nu kon hij het net niet vinden. In de sensationele slotfase greep Quick Boys zelfs de volle winst nog, toen doelman Van der Laan zich door een afstandsschot van Floor van Duyn liet verrassen. Al met al een niet onverdiende maar wel op zeer gelukkige wijze behaalde zege! MAANDAG 30 OKTOBER 1961 Zat. voetbal afd. Leiden Hazersw. Boys nu alleen op kop (Van onze LVB-medewerker) Door met 20 van het Teraarse TAVV te winnen heeft Hazerswoudse Boys zich met 12 punten uit zeven wedstrijden weer alleen op de eerste plaats genesteld. VVSB kwam door een 5—1 nederlaag tegen Alphen nog wat vaster op de laatste plaats, ter wijl NSA door thuis met 3—2 van Ka- gia te verliezen dicht in de buurt van de Bavomensen blijft. Alphia verloor met het kleinst mogelijke verschil van VWS. Pas een kwartier voor rust wist Ha zerswoudse Boys tegen TAVV de meerderheid in een doelpunt om te zetten. Jan v. d. Maas bracht een der Teraarse achterspelers zo n het nauw bij het wegwerken, dat deze in eigen doel schoot. Na de rust ver hoogde Piet Pos de voorsprong tot 2—0. Bij VWSAlphia kwam het enige doelpunt van de wedstrijd in de der tiende minuut. De Leidse midvoor passeerde doelman Noorlander on houdbaar. Tegen het eindo werd Al phia we lsterker, doch de schoten van Bouthoorn, Roest en Groenen dijk waren niet zuiver genoeg om succes te hebben. Door een doelpunt van Bert Brit semmer nam Alphen in de strijd tegen WSB al spoedig de leiding. Tien minuten voor rust maakte de VVSB linksbinnen gelijk. In de tweede helft zakte het spel van de gasten als een kaartenhuis in elkaar en Al phen had geen enkele moeite de score tot 51 op te voeren. Britsemmer en Harskamp scoorden beiden twee doelpunten. De stand luidt nu: Hw. Boys 7—12 Alphen 7—6 Woubrugge 610 Alphia 75 Rouwkoop 58 Sleutels 63 TAVV 5— 8 NSA 7—2 VWS 6— 8 WSB 5—0 Kagia 56 Geelzwarte schutters gevraagd (Van een onzer verslaggevers) Het gaat er voor Rijnsb. Boys beslist niet prettiger uitzien na de nieuwe nederlaag, die ditmaal uitspelend tegen het Klaaswaal- se S.S.S. werd geleden. Niet alleen dat de punten zo brood nodig zijn, maar meer nog van wege het weinig perspectief bie dende uitzicht, nu blijkt dat de geelzwarten niet de beschikking hebben over een echte voor hoede. In de maand oktober werden in 4 wedstrijden2 doelpunten gemaakt! Nu waren de terreinomstandighe- dexi beslist niet in het voordeel van de Rijnsburgers, want het was meer blubber dan voetbalveld en het is eigenlijk onbegrijpelijk dat tweede klasser SSS nog steeds onder der gelijke omstandigheden moet spelen. De thuisclub voelde zich op dit veld Pil ijsbeerde langs de lijn Spanning en sensatie was er dus volop, voetbaltechnisch viel er maar he-el weinig te genieten, zodat de wedstrijd met de kwalificatie „ma tig nog vrij hoog is gewaardeerd. Afbrekend De wedstrijden tussen beide ploe gen hebben zowel technisch als tac tisch altijd op zeer behoorlijk peil gestaan, doch dit keer kwam Zwart Wit met een heel ander spelletje voor de dag. Met sterk verdedigend, soms zelfs afbrekend spel trachtten de Maasstedelingen te verhinderen dat de Katwijkers in hun normale spel kwamen. De Rotterdammers slaag den daarin vrij aardig. Nadat het oppermachtige Quick Boys in het eerste half uur tot. alles in staat was gebleken behalve tot het maken van doelpunten, ging het allengs stroe ver bij de blauwwitten, vooral in de voorhoede waarin linksbuiten Pluim- Doelman Den Hollander in actie in de wedstrijd tegen Zwart Wit (Foto Leidsch Dagblad) graaff beslist zijn dag niet had. Kan sen kreeg Quick B. te over en doel punten hadden er ook beslist moe ten komen, hoe goed v. d. Laan zich ook in het Rotterdamse doel weerde. Maai* de kansen werden erknoeid. Heinen leidt aanval van westelijk zaterdagelftal Het westelijke zafcerdagelftal, dat dinsdagavond op het terrein van LFC tegen het westelijke amateur elftal speelt, is als volgt samenge steld: Doel: Den Hollander (Quick Boys), achter: Korving (SHS) en Viool (Q.B.); midden: Van Pelt (Heerjansdam) ,N. N. en Mulder (Zuidvogels), voor: Muys (IJselmeer- vogels), Nieuwstraten (Zwart Wit'28) Heinen (Spakenburg), Van de Plas (Quick Boys) en Marijt (Noordwijk). Reserves: Van Nierop (Noordwijk), Kralt (Rijnsburgse Boys) en Heems kerk (Noordwijk). JJitslagen - standen Zaterdagvoetbal 2e-KLASSE Quick BoysZwart Wit21 SSSRijnsb. Boys31 's-Gravenz. SVKozakken B. 41 NoordwijkSpijkenisse 40 Ter Leede—Zwaluwen 21 Quick B. 8 6 1 1 13 22—12 Koz. Boys 8 5 2 1 12 27—17 Noordwijk 8 5 2 1 12 1710 Ter Leede 8 4 0 4 8 2116 SSS 8 3 2 3 8 13—20 Zwart Wit 8 2 3 3 7 11—13 Spijkenisse 8 2 1 5 5 1923 Zwaluwen 8 1 3 4 5 712 's-Grav. SV 8 1 3 4 5 10—16 Rijnsb. B. 8 2 1 5 5 14—22 3e-KLASSE A Excelsior PLoosduinen32 Excelsior MMonster 31 ARC—Hoogvliet 11 o.p.v. Hoogvliet De ZwerverCSVD 11 HBSS—SHS 5—3 De Zwerver 8 6 1 1 13 3414 Hoogvliet 8 5 2 1 12 148 ARC 8 4 2 2 10 15— 9 CSVD 8 2 4 2 8 15—16 HBSS 7 3 1 3 7 18—18 Exels. P. 7 3 1 3 7 12—17 Loosduinen 8 3 1 4 7 1924 Excels. M 8 3 0 5 6 1523 SHS 8 2 0 6 4 15—21 Monster 8 1 2 5 4 1926 4e-KLASSE A JAC—GWS 3—1 RCL—Hoekse B. scheidsr. n. opg. Oegstgeest—Koudekerk 3—3 SV OW—Katwijk 2—0 Leiden—Lisser Boys0—5 SVOW 8 6 2 0 14 19— 9 RCL 7 4 2 1 10 1812 Hoekse B. 6 3 2 1 8 2012 Lisser B. 7 3 1 3 7 16-10 Koudekerk 8 3 1 4 7 2728 JAC 6 3 0 3 6 14—11 GWS 7 2 2 3 6 18—20 Oegstgeest 8 2 2 4 6 18—23 Katwijk 8 3 0 5 6 J3—19 Leiden 7 1 0 6 8 11—30 (Van een onzer verslaggevers) in Noordwijk hoofdschuddend op de reserve bank naar het po vere spel van zijn pupillen zitten kijken. Na een half uur in de tweede helft ging hij langs de lijn ijsberen. Op dat moment schoot Noordwijk tweemaal bin nen een minuut raak en stond Spijkenisse met 40 achter. Toch hield deze achterstand niet in, dat de Spijkenissers de moed opgaven. Integendeel, de groenwitten bleven sportief strij den voor een beter resultaat, Ajax won gisteren in Breda met 1-3 van NAC. Op de foto een spectaculair moment voor het Bredase doel, dat fel door Van der Merwe werd verdedigd. Tivee treffers van Her Molenaar (Van een onzer verslaggevers) Een wedstrijd om gauw te ver geten! Dat is het algemene oor deel omtrent de zeer matige wedstrijd Ter Leede—Zwalu wen. Er zijn in de huidige 2de- klasse een aantal clubs, die ter nauwernood meekunnen en zich slechts kunnen handhaven door het accent volledig op de ver dediging te leggen. Een van die clubs is het Vlaardinger Zwalu wen en we moeten toegev :n, dat de zwartwitten met deze tactiek nog succes schijnen te hebben ook. Maar voor het publiek is het maar bar onaantrekkelijk en deze wed strijd maakte daarop geen uitzonde ring. Gelukkig voor Ter Leede had Her Molenaar zijn produktiviteit niet thuis gelaten en met twee gave doel punten heeft hij er voor gezorgd, dat de Sassemers op de volle winst be slag konden leggen. Ter Leede begon met een serie aanvallen, maar we geloven dat dit tegen Zwaluwen nu net niet de goede tactiek is, want dan kan de sterke verdediging zich helemaal inspelen. Dat gebeurde nu ook en de aanval len van de roodgelen leverden dus geen succes op. Dat het na 15 minuten 1-0 werd was dan ook min of meer een ver rassing. Midvoor Molenaar pikte ver buiten het strafschopgebied een pass op, omspeelde daarna snel enige Vlaardingers, om tenslotte ook de uitlopende v. d. Reijden te passe ren en daarna de bal rustig in het doel te schuiven. Op slag verander de Zwaluwen van tactiek en kwam nu tot wat meer open spel en aan vallen. Voorlopig gaven deze attaques geen verontrusting in de Sassemse defensie, maar tenslotte kwam toch de gelijkmaker. Uit een der Zwalu wen aanvallen ontstond in de 30ste minuut een scrimmage voor het Ter doch Noordwijks doelman Van Nierop stak in een zeer goede vorm, terwijl de eilandbewoners bovendien geen greintje geluk hadden. Dat was bij Noordwijk geheel anders. Reeds binnen een minuut na de aftrap kwam de thuisclub al aan een voorsprong. Midvoor K. Marijt be machtigde de bal in buitenspelposi tie en toen kon de overigens uitsta-, kende doelman Van Beek weinig meer uitrichten. Een debacle voor de groenwitten zat er van dat mo ment af helemaal niet in. Het spel golfde snel op en neer en vooral de buitenspelers Verweel en Stouchje wisten met hun snelle doorbraken voor benauwde ogenblikken voor het Noordwijkse doel te zorgen. Het- be slissende schot bleef echter uit. Mid voor v. d. Hor, noch rechtsbinnen v. d. Schee kon de juiste richting vinden! Bovendien dook er telken male op het laatste moment een Noordwijker in de baan van het schot. Dat gebeurde aan de andere zijde ook. behalve na een half uur spelen, toen Map Marijt na goed voorbereidend werk van broer Kees geen fout maakte (2-0). Na rust leek het er aanvankelijk op, dat Noordwijk tevreden was met zijn voorsprong. Er werd slordig ge plaatst ondanks het grote overwicht dat de roodbroeken toen hadden. Aan de afwerking mankeerde veel, alhoewel de activiteiten van de Noordwijkse aanval groter waren, dan in de laatste wedstrijden. Spij kenisse gaf de moed niet op en kwam vaak gevaarlijk dicht bij de veste van Van Nierop, die echter met eni ge fraaie reddingen liet weten, „dat hij niet thuis was". Het gelukte de groenwitten niet om door de hechte doch af en toe te laks opererende Noordwijkse defensie te komen. Tot dat na een half uur binnen een minuut Map Marijt en J. Haasnoot met zuivere schoten de stand op 4-0 brachten uit twee fraaie dieptepas- ses. Even ontstond er paniek in de Spijkenisse gelederen, doch al spoe dig was het evenwicht hersteld. Noordwijk kreeg nog diverse droom- kansen, doch de roodbroeken geloof den het verder wel. Haagse kilometer De Robben bij de dames en ZIAN bij de heren zijn de winnaars gewor den van de zwemwedstrijden om de „Haagse Kilometer", die deze zondag in het Haagse bad aan de Maurits- kade werden gehouden. De ploeg van Jan Stender speelde in de dames afdeling bij afwezigheid van de zwemvereniging Naarden een do minerende rol. Rita Kroon won de 100 meter schoolslag in 1.21.0, Ma rian Heemskerk de 100 meter vlin derslag in 1.13.6 en Ineke Tigelaar de 100 meter rugslag meisjes in 1.16.6. De beste prestatie bij de he ren werd geleverd door Wieger Men- sonides, die na een spannend gevecht met Arie Kalkman zegevierde op de 200 meter schoolslag in 2.39.3. ARC en Hoogvliet deelden punten: 1-1 (Van onze correspondent.) Het belangrijke treffen tussen ARC en Hoogvliet heeft een punt opgeleverd voor de Alphenaren on danks een voortdurende meerderheid van de bezoekers. Dat haar de zege ontging had Hoogvliet geheel aan zichzelf te wjjten. Van begin tot tot eind bleven de roodwitten volharden in een veel te kort spelletje dat een kolfje naar de hand van de ARC- verdediging was, die steeds ruim schoots de tUd kreeg een been tussen de combinaties te zetten. Het begin zag er voor de Alphena ren bepaald donker uit, want al in de vierde minuut gaf Van Steenber gen Hoogvliet de leiding. Geruime tyd slaagden de bezoekers er in ARC onder druk te houden, maar steeds weer kregen Krijgsman c.s. gelegen heid in te grijpen. Van de Alphense voorhoede ging weinig uit. Rechtsbuiten Ram en linksbinnen Koopman waren nogal zwakjes en linksbuiten Valkenburg kwam niet goed los omdat rechts back Molendijk hem op vaak zeer harde wijze aanviel. Uit een straf schop door Henk Timmers Ram werd door linksachter Bal met de handen omlaag gedrukt maakte ARC nog voor rust gelijk. Tegen het toekennen van deze strafschop heeft Hoogvliet na afloop protest aangetekend. Ook in de tweede helft begon Hoogvliet weer met een groot over wicht, maar vreemd genoeg behoefde doelman Van Horzen er slechts heel zelden aan te pas te komen, want de voorhoede van de gasten was machteloos. Kort voor het einde kwam ARC nog gevaarlijk terug doch ook hier kon doelman Hordijk alle scoringskansen te niet doen. blijkbaar kiplekker en kon zich daardoor gemakkelijk een technisch overwicht verwerven. Voor de rust zette deze meerderheid geen zoden aan de dijk, want door goed defensie werk van de geelzwarten werd de balans aardig in evenwicht gehou den en was er van een bepaalde veldmeerderheid geen sprake. De thuisclub begon met goede aanval len, die echter maar weinig kansen boden, omdat de Rijnsburgse defen sie goed stand hield en vooral de stopper een centrale rol speelde. In laatste instantie stond er dan nog doelman Pauw, die een goed debuut maakte in het eerste elftal. Toch was hij er de oorzaak van, dat de Klaas- walers na 18 minuten de leiding namen. Een corner kwam goed voor doel. de bal kwam terecht bij de vrijstaande In"t Veld. die inschoot. Pauw ving de bal, maar liet deze helaas weer vallen, waardoor het leer langzaam over de doellijn rol de. Dat namen de geelzwarten niet en verwoed gingen zij in de aanval. Maar ook aan de andere kant bleef de verdediging aanvankelijk de baas over de zeer onsamenhangende aan vallen. Een centrale figuur bij de Rijnsburgers, die een aanval kan be sluiten met een goed schot ontbreekt nu v. Zwol, nog steeds niet geheel genezen van zijn blessure, als rechts buiten meehuppelde en Kees Heems kerk ontbrak. Toch kwam de gelijk maker, 8 minuten na de openings treffer. De bal kwam in het SSS- doelgebied terecht bij invaller-links buiten v. Egmond, die via de paal en het been van de SSS-goalie raak schoot. In de tweede helft was de thuis club overwegend sterker. Zeven mi- nuten na de thee leidde een prach tige aanval het tweede doelpunt in. De linksbuiten passeerde rechtsachter Heemskerk in een snelle rush, zette goed voor naar midvoor In 't Veld, die op zijn beurt de bal doorspeelde naar De Jong, die met een eenvou dige hoofdknik het tweede doelpunt scoorde. Kort daarna reeds keek Rijnsburgse Boys tegen een 3-1 achterstand aan. Een korte pass van linksbinnen Tros naar In 't Veld, een droog schot en het was gebeurd. Daarna helden de geelzwarten Kralfe naor voren, hetgeen wat meer vaart in de aanval bracht, maar omdat al les veel te kort werd gehouden, toch geen succes opleverde. De laatste 10 minuten werden veel te fel ge speeld en het was maar gelukkig, dat de uitstekende Haagse scheids rechter Artz onverbiddelijk alles af strafte. Kampioensrit KNMV De wereldkampioen licht gewicht, de Amerikaan Joe Brown, heeft in Quezon City op de Philippfj- nen zijn titel met succes verdedigd tegen de Philippyn Bert Somodio. Brown boekte een duidelijke punten- overwinning. Het Nederlandse rugby-team heeft zondag in Huerth een 14—6 nederlaag geleden tegen Duitsland B. Bij de rust leidden de Duitsers met 3—0. Slechts drie van de 81 rijders, die vrijdagochtend uit Schijndel wa ren vertrokken voor de kampioensrit van de KNMV zyn erin geslaagd strafpuntloos weer aan de finish te komen. Dat waren de „bromfietsers" Plevier, Dros en Rond, die in deze volgorde geklasseerd waren aan de hand van de tijden, die zy in de acceleratie-renproef hadden ge maakt. Maar de „bromfietsers" (en ook de junioren trouwens) hebben het zaterdag een stuk gemakkelijker gehad dan hun collega's op de zwaar dere machines. Die moesten in de Staatsbossen tussen Vaals en Kra- merig tweemaal een terreinparcours van ongeveer 16 kilometer afleggen, waarbij zy geen seconde tijdspeling kregen. En juist deze zware terrein- proef was de bromfietsers bespaard gebleven omdat zij anders Schijndel niet meer op tijd gehaald zouden hebben. Senioren tot 50 cc: 1. P. Plevier (Oterleek) met Ba- tavus 0 strafp. (accel. 19.8), 2. C. Dros (Texel) met Puch 0 strfpnt. (accel. 20.7), 3. G. Rond (Benne- kom) met Kreidler 0 strpnt. (accel. 21.8). Kampioen van Nederland: Dros. Senioren 50-175 cc: 1. D. J. Muller (Holten) met CZ 1 strfpunt, 2. J. Dobben (Zwammer- dam) met CZ 3 strfpunten. Kampioen van Nederland: D. J. Muller. Senioren 175-250 cc: 1. F. R. Selling (Amsterdam) met Greeves 3 strfpnt. 1. F. R. Selling (Amsterdam) met Greeves 3 strfpnt., 2. R. Boom, (Am sterdam) met DOT 4 strfpnt. Kampioen van Nederland: F. R, Selling. Senioren boven 250 cc: 1. Th. Witberg (Monster) met Ve- locetta 12 strfpnt, 2. J. Heyboer (Moerkapelle) met BS A 29 strfpnt, Kampioen van Nederland: Th. Witberg. Senioren zijspanklasse: 1. H. L. Steman (Voorburg) met BSA 29 strfpunt, 2. H. H. G. van Donkelaar (Hilversum) met BMW 44 strfpnt. Kampioen van Nederland: H. H, G. van Donkelaar. Junioren tot 50 cc: 1 en kampioen van Nederland] J. Schenk (Westzaam) met AWZ 1 strfpnt. Junioren 50-175 cc: 1. en kampioen van Nederland t J. Steekers Noordwijkerhout) met Zundapp 144 strfpnt. Junioren 175-250 cc: 1. G. J. Klein Nagelvoort (Mar ked) met Jawa 19 strfpnt., 2. J, Immink (Andijk) met Maico 20 strfpnt. Kampioen van Nederland: J. Im mink. Junioren boven 250 cc: 1. C. van Rijssel jr. (Den Haag) met Jawa 19 strfpnt., 2. W. van As (Meteren) met BSA 329 strfpnt. Kampioen van Nederland: W. van As. Rond de vierdeklassers zaterdagvoetbal Leede doel, waaraan tenslotte links binnen Hoogerboord een einde maak te door de bal hard langs Heil te schieten. Dadelijk daarop trokken de Vlaardingers zich weer terug in hun sterke vesting met doelman v. d. Reijden aan het hoofd. Er kwam weei een Ter Leede offensief, maar Molenaar genoot- niet veel steun van zijn mede voorwaartsen en zodoende kwam de rust met een 1-1 stand. Na rust begon het zelfde spelletje opnieuw. Gelukkig voor Ter Leede kieeg de angst geen tijd om in de gelederen te sluipen, want na 7 mi nuten al bezorgde een goede pass van good-old Gerrit Harskamp Her Mo lenaar een uitstekende kans, die deze dankbaar benutte. Dat was 2-1 en daarna zorgde Ter Leede er wel voor de winst niet meer uit handen te geve Veel fraais viel er niet meer te zien en dat vele toeschouwers reeds lang voor het laatste fluit signaal verdwenen waren laat zich dan ook begrijpen. (Van een onzer verslaggevers) Er zijn de laatste tijd wel eens andere geluiden te horen, vandaar dat we ditmaal willen beginnen met te vertellen dat al onze correspondenten hun relaas over de gespeelde wedstrijden in de vierdeklasse A begonnen met ongeveer gelijkluidende woorden: „Een leuke wedstrijd en uitermate spor tief". Dit doet de ware volgeling van Koning Voetbal deugd en we zouden er aan willen toevoegen: „Houden zo!" Helaas, er vielen óók minder prettige geluiden te beluisteren. Bij twee duels namelijk lieten de aange wezen arbiters verstek gaan. Zo maakten de spelers van Hoekse Boys de verre reis naar RCL in Leiderdorp vergeefs. Er was géén vervanger te vindenOok bij LeidenLisser Boys was alles present behalve de scheidsrechter. Op Pomona was men echter gelukkiger. Hier kon men onder leiding van de oud-arbiter, de heer Barten van Lisser Boys spelen. dedigde zich stug. Wel hadden de Weteringers de pech dat rechtsbin nen Van Heek twee schoten door het houtwerk gekeerd zag. Na de rust was SVOW beter en er werd zowel op links (Goosenv. d. Meer) als op rechts (v. d. Lipv. Heek) goed ge combineerd. De oranjezwarte verde diging hield echter stand, tot doel man Boezaard zich lelijk vergiste bij een schot van Van Steensel: 10. De tegenacties van de Katwijkers liepen steeds vast op Baars, Vreeken, Turk en L. Pulleman. Vier minuten voor het einde beging doelman Boezaard wederom een blunder bij een schot van Van Heek, hetgeen de score op 20 bracht. Een verdiende zege, maar kampioensvoetbal demonstreerden de Weteringers beslist niet. Er was nóg een minder -prettig geluid op deze sportmiddag. In de strijd tussen Oegstgeest en Kou dekerk raakte de Koudekerk-doel man Kruit bij een duik op de bal geblesseerd. Dit gebeurde reeds na 10 minuten spelen. De te hulp ge roepen arts (de heer Reeterink uit Oegstgeest) constateerde bij de ongelukkige doelman een gebro ken sleutelbeen en liet Kruit naar het Academisch Ziekenhuis over brengen. Later kon de Koudeker- ker weer huiswaarts keren. Het begint zo langzamerhand héél gewoon te worden: SVOW zegevierde wederom (met 20 over Katwijk) en blijft dus aan de leiding. Zij is acht wedstrijden de enige ploeg in HA, die nog niet verloren heeft Blunders SVOWKatwijk bleef in de eerste helft zonder goals, want Katwijk ver- Zware nederlaag Leiden—Lisser Boys eindigde r.iet een fikse 05 nederlaag voör hekke- sluiter Leiden, wier positie er door de zege van JAC en het gelijke spel van Oegstgeest niet beter op is gewor den. Reeds in de eerste minuut legde Mondriaan de basis voor de openings treffer. Midvoor Koppenaal scoorde 01. Nog vóór de rust zorgde Kop penaal voor 02. Drie minuten na de rust maakte linksbuiten Hagen er 03 van in combinatie met Broek huizen. Mondriaan en Koppenaal zorgden in de resterende speeltijd voor de 0—5 eindstand. Drie invallers JACGWS eindigde in een ver diende 31 zege voor de Hagenaars. Wel dient gezegd te worden dat bij de blauwwitten drie prominenten ontbraken, namelijk Zwaan, Schel- tens en Lens. De laatste zit met de pols in het. gips ,een gevolg van een opgelopen blessure, (die aanvankelijk niet zo erg leek) en zal de eerste drie maanden niet kunnen spelen. Reeds in de tiende minuut nam JAC de leiding. Linksbuiten Troost gaf doelman Ter Beek geen kans. Nog diezelfde minuut kopte Van Kesteren echter 11 in de Haagse touwen. Eerst een kwartier voor het einde kwam JAC op 21. Op beheerste wijze omspeelde Maas namelijk Gou- cher, Veltenaar en Ter Beek. (Vel- tenaar was naar de spilplaats ver huisd omdat invaller-stopper Dijk man geblesseerd was geraakt). Met een ver schot bepaalde Sleyster de eindstand op 31. Tevreden OegstgeestKoudekerk leek aan vankelijk een zege te gaan worden voor de thuisclub, want de roodgelen namen in! de tweede helft zelf§ een 3—1 voorsprong! Na een kwartier spelen opende Oegstgeest descore. Een goed genomen vrije schop van Filippo werd door Piet Jansen in een doelpunt omgezet: 1—0. Rechtsbin nen J. Paling schoot vervolgens 11 achter doelman Hillebrand, maar Jan Hoogewoning (ditmaal midvoor we gens het ontbreken van H. Selier) zorgde nog voor de rast voor 2—1. Toen Filippo na de rust de score op 31 bracht, leek de strijd gestreden. Koudekerk kwam echter terug en Arie Zweeris verkleinde de achter stand met een keiharde kogel tot 2-3. Het werd ook nog 3—3, want toen linksbuiten Jansen zich in de eigen defensie bevond en onnodig hands maakte betekende dit penalty. Jaap Paling liet deze \.ans niet voorbij gaan. Beide ploegen mochten met dit gelijke spel tevreden zijn. Arbiter Homberg uit Amsterdam floot correct,

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 6