*- LUCKY... THE REAL NT Cl GARE RNATIONAL E LUCKY IN NEDERLAND l.25 LUCKY STRIKE Aulos-kwiaitet oogstte succes voor Vrouw neemt in Amerika een belangrijke plaats in Generaal Olie met pensioen „Meneer Topaze" voor K. en O. Ongericht 1 maart 1860 Vrijdag 27 oktober 1961 Tweede blad no. 30488 Vijftal jeugdigs, vakkundige partners Het „Leids Academisch Kunstcentrum" heeft het Aulos-kwintet in het Snouck Hurgronjehuis laten optreden. Het waren de heren Dick van Duist, Edo de Waart, George Pieterson, Joep Terwey en Jaap Verhaar, allemaal jonge mensen. Een kwintet samengesteld als het bekende Danzi-kwintet:, fluit, hobo klarinet, fagot en hoorn. De heren brachten ook metterdaad een Danzi mee: kwintet op 58 no 1. Danzi is een van de z.g. Mannheimers, een groep componisten die a.h.w. de barok met vooral de jonge Beethoven verbonden. Uit de barok zelf was een van de ontelbare suites van Telemann present. De veronderstelling van een amateur gezelschap, gelet op de totaal onbekende namen, moesten we onmiddellijk laten vallen wegens de gelijkwaardigheid in capaciteit van de vijf partners, de vak kundige discipline, de stabiliteit van de klank, het volgehouden evenwicht in de klankverhouding. Het begrip voor de ge speelde materie en voor de muzikale uit beelding bleek evident. Maar daar stond, althans in Telemann en Danzi, een schoonheidsfout tegenover: in het uit zeggen van periodes of volzinnen was de synchroniteit niet gewaarborgd. Toen een kwintet van Wolfgang Wij- develd en „Trois Pièces brèves" van Jac ques Ibert verklankt waren, scheen het alsof Telemann en Danzi een plichtma tige plaats op het programma hadden ingenomen. In deze Wolfgang en Ibert kwam echter een aanstekelijke musiceer- vreugde los. Wijdeveld is leerling van Pijper geweest, wiens eigen blaaskwint- tet na de pauze ook weerklonk. Deze beide kwintetten hebben gemeen, dat de diepzinnigheid wordt geweerd en dat de zin meer daarin ligt, om de improvise rende individualiteit en het oergeluid van de afzonderlijk einstrumenten in een soort conversatie karakteristiek naar vo ren te halen. Wijdeveld kent het vak. Al wat in het kwintet voorvalt is inte ressant, zo niet boeiend, toont fantasie, talent, smaak, gezonde spanning en mee slepende, beweeglijkheid. Dit werk, van persoonlijk cachet, is niet ongevoelig, niet cerebraal, wel goed hedendaags. Groot was eerst onze verbazing over het (schijnbare) gebrek aan oorspron kelijkheid bij Ibert en de gladde, gemak kelijke thematiek. Dit zoet-coloristische, oubollige, braaf-tonale drieluikje zat echter al te vol gezellige familietrekken met voorgangers om het ernstig te nemen. Het zal wel thuishoren in de Diplomazwemmen Leerlingen van de Gem. Bedrijfstech- nische School hebben in de Overdekte voor hun diploma gezwommen. Voor het A-diploma zijn geslaagd: Piet Baak Frank Baars, Piet Blankenstijn, Gijs Blote, Wim Borsboom. Henk Brandt, Jan de la Bije, Koos Distelvelt, Nico Dool, John Doove, Johan Dreef, Rob Erades, Jan Eradus, Cor Eyk, Gerard van Eyk, Roy Geerlings, Jan van Gils, Splinter Gordeau, Gerard van Graas, Klaas Groenheyde, Hillebrand van der Groep, Adrie de Groot, Jan Heinrichs, Henk Hintzer, Hany van der Hulst, Jan Jan sen, Fred van de Kaay, Jan Kerkman, Jan Kettenis, Henny Keyzer, Herman Koldenhof, Ferdinand Kotte, Jan Kra mer, Henk Kuyper, Bram la Lau; het B-diploma ontvingen: Adriaan van Am sterdam, Rudy Burgy, Wil Heemskerk, Jaap van 't Hoofd, Hen Buisman, Peter de Lange, Hans Mulder, David Piket, Piet Rozier, Henny Smit, Marinus Wee- nink, Jaap van der Leek, Cor van Leeuwen, Rob van Leeuwen, Cor Leupe, Charles Louw, William Lowies, Jaap Mark, Jan van der Mey, Gijs Monteba. Wim Neuteboom, Jan Nieuwenhuis, Jan Olivier, Gerrilt du Pau, Wim Roggeveen, Rob van Schie, Jan Schrijer, Wim Sip, Hans Smit, Leen de Snayer, Jan Spie geler, Roel Steyn, Jan van Tol, Jugo van Veen, Dirk van der Velden, Henk Velthuizen, Hanco Vermeulen, Theo Vogelezang, Jaap de Vries, Joris Wage naar, Piet van Went, Job Witteman, Piet de Wolff, Cor van der Zaal, Henk Zee, Simon Zevenbergen: het C-diploma ont vingen: Paul Bik, Marinus Broers, Sjaak de Bruyckere, Freek Charité, Wim Jansen, Walter Jost, Philip Lentz, Peter Reyken, Dirk Verbruggen. Herdenking kerkhervorming Zowel in de Pieterskerk als in de Lu therse Kerk zal dinsdagavond een sa menkomst worden gehouden, waarin de kerkhervorming (31 oktober 1517) zal worden herdacht. Ds. W. J. H. Hubeek gaat in de Pieterskek voor en ds. H. J. A. Haan in de Lutherse. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. examen Ned. recht de heren R. Hoekstra en Th. C. van Gel deren. (Den Haag), doet. ex. godgeleerd heid de heer A. de Vos (Leiden). Zoekt U moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen v. d. WATER, Haariemmerstr. 207, heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Sandra, dr van A. van Hemert en H. v. Roijen, ChrLstoph Stefan, zn van W. v. d. Reijden en B. S. Buder, Matthljs, zn van A. Bekker en J. Hartevelt, Dlna Susanna, dr van C. Hillebrand en S. J. de Wit, Cor nells, zn van J. Ram en C. Leemans, Abra ham, zn van A. van Tongeren en N. van Alphen, Wilhelmina Maria, dr van A. A. Rodenburg en A. A. van Breukelen. Wil lem Friso, zn van J. Kalkhoven en M. Bey. GETROUWD S. van der Kwartel en J. E. A. M. de Lange, B. M. Vermolen en J. S. Breede- veld. H. J. P. van Belkum en A.. E. Ha- braken, M. H. J. Leijendeckers en M. E. A Raaphorst, A. G. Asselman en T. Bes- sem, P. H. J. Peeters en E. M. J. van Heeringen. H. A. Koet en J. M. Mulder, M Bronmeijer en J. M. van der Kaay, J. J. Guldemonü en E. S. Warmond. J. van Gelderen en M. Oudshoorn, C. N. de Rid der en G. van der Laan, N. den Hoed en M. Vogelenzang. C. Klaasen en A. W. F. Dreef, J. P. M. Broekhof en E. Kuyven- hoven, N. S. van der Werff en C. Reh- mann. K. Koster en J. Rietkerken. W. P. Slegtenhorst en L. D. Fallaux, H. H. van Oosten en H. G. van Kampen. OVERLEDEN M. Gordijn, 69 Jaar, man, G. van der Kley, 64 laar, echtgen. van H. Montagne. mentaliteit van de toenmalige Parijse „groupe des six", waartoe o.a. Milhaud behoorde, die een tijd kwajongensachtig alles goed vonden, hetzij traditioneel hetzij geavanceerd, als het maar niet op Debussy geleek! Een leuk en prachtig muzikantesk vertolkt geval. Het Aulos-kwintet heeft verder nog Mozarts Divertimento K.V. 240 en Hin- demith's dartele „Kleine Kammermusik für fünf Blaser" laten horen. V. Expogé „op reis" naar Italië en Frankrijk De leden van de Vereniging voor Ex- politieke gevangenen uit de bezettings tijd maakten gisteravond in „Nieuw Mi nerva" een reisje naar Italië en Frank rijk. Reisleidster was mevrouw O. C. D Idenburg-Siegenbeek van Heukelom, die aan de hand van een aantal voortreffe lijke dia's, de bouwkunnst in beide lan den vergeleek. De uitbundige Italiaanse bouwstijl met zijn vele krulletjes en tier- lantijnitjes werd tegenover die meer inge togen Franse stijl van het noorden ge plaatst. Vooral ook tijdens de tocht langs de Loire, een lusthof vol oude kastelen, bleek de grote kennis van de reisleidster van de plaatselijke toestanden. Voordat de dia's werden vertoond, deelde de voorzitter mee. dat het con gres. dat 15 maart in Leiden zou worden gehouden niet doorgaat, maar waar schijnlijk in 1963 in d« Sleutelstad plaats vindt. PROMOTIE LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Leidse Universiteit promoveer de tot doctor iin de geneeskunde, op een proefschrift, getiteld: „De invloed van aminozuren'op het ontstaan van L-vor- men van groep A streptococcen", die heer M. F. Michel, geboren te Maas tricht in 1926 en thans wonend te Lei den. LUCKY STRIKE ...vliegt op haast alle Internationale luchtlijnen fnee. LUCKY STRIKE ...vaart op schier alle passagiersschepen ter'wereld mee. LUCKY STRIKE ...wordt in practisch alle landen ter wereld gerookt In het kader van de Leidse week voor internationale samenwerking kwam gis termiddag in het Volkshuis een groot aantal leden van vrouwenorganisaties bijeen. Mevrouw P. van Delden, direc trice van de voorlichtingsdienst der Amerikaanse ambassade, hield een cau serie over „De veranderde positie van de vrouw in de steeds kleiner worden de wereld". Mevrouw P. H. Smits-Wit vliet, lid van de „Leidse commissie", leid de deze zesde week voor internationale samenwerking bij de aanwezigen in. Overal begint de bereidheid tot sa menwerking terrein te winnen en steeds meer landen willen een economische vooruitgang daadwerkelijk steunen, al dus mevrouw Smits. Door de hervatting' van de kernproeven in Rusland staat de ze samenwerking plotseling voor een af grond, terw:jl de hele verdere wereld hoopt en vertrouwt op de kracht van de Ver. Naties. Dat de wereld door de ontwikkeling van de communicatiemiddelen steeds kleiner is geworden, geldt slechts voor de min of meer democratische landen, aldus mevrouw Van Delden. Bepaalde groepen van de wereldbevolking leven nog bijna even ver van de wereldom vattende inzichten af als vroeger. Dat de vrouwen in de wereld echter een belangrijke rol vervullen, valt niet te ontkennen. Er zyn nog maar weinig landen (Zwitserland, Arabië) waar de vrouw geen kiesrecht heeft. Mevrouw Van Delden bepaalde zich verder tot de ontwikkeling van de posi tie van de Amerikaanse vrouw, die zelf de meeste kritiek op haar eigen rol in de maatschappij heeft. Zelfs in deze tyd hangt het succes van een emigratie grotendeels af van het uithoudings- en aanpassingsvermogen van de vrouw. Hoeveel te meer gold dit voor de Pil grim-Fathers, die vele jaren geleden een gemeenschap in het onherbergzame Amerika opzetten. Doordat de vrou wen sterk in de minderheid waren, werd de waardering voor haar positie en werkkracht vergroot. De idealen van achtereenvolgens de revolutie, de bur geroorlog en de eerste wereldoorlog wil de men in de opvoeding doen voortle ven en voor deze taak was de vrouw het meest geschikt. Aangezien zij daar voor kennis en onderricht nodig had, was het niet verwonderlijk dat meisjes, net als de jongens naar school werden gestuurd. Amerika kende al in 1920 het actief kiesrecht van de vrouw. OPENING KLEUTERSCHOOL VALERIUSSTRAAT. Donderdag 2 november zal de wethou der van Onderwijs, de heer J. C. van Schaik, de nieuwe openbare (houten) kleuterschool aan de Valeriusstraat ope nen. In onze editie van gisteren plaat sten wij het verslag van een lezing, welke onze stadgenoot mr. F. Portheine in het kader van de Leidse Week voor Inter nationale Samenwerking voor de leden der plaatselijke middenstandsorganisaties heeft gehouden. Naar aanleiding van het opschrift boven dit verslag „Nederlandse middenstand lijdt aan kortzichtige ne ringziekte" deelt de heer Portheine ons mede, dat deze aankondiging een onjuist beeld geeft van de inhoud en strekking van zyn betoog, omdat deze uitspraak uitsluitend betrekking had op dat onder deel van zijn lezing, waarin hij meer openheid bepleitte tussen de midden standers onderling. Door deze passage uit het verband te lichten en als op schrift te gebruiken, wordt z.i. een ver wrongen beeld van zijn voordracht ge geven. In 1960 hadden 23 miljoen Ameri kaanse vrouwen, een betaalde baan, dat is 36 procent van alle vrouwen. De helft van het aantal werkende vrouwen was gehuwd. Men verwacht, dat de per centages van 1960 nog hoger zullen zijn. Als motieven voor het feit, dat zoveel gehuwde vrouwen een baantje hebben, gelden traditie (moeder en grootmoe der deden het ook) en inkomsten. In vele gezinnen die op jonge leeftijd wor den gevormd .studeert die man nog. Bo vendien: waarom zou de vrouw niet gaan werken? Huishoudmachines en dergelijke worden allerminst als luxe, doch als energie- en tijdbesparende voorwerpen gezien. De rol van de Amerikaanse vrouw in het sociale leven is veel groter dan in andere landen. Talloze vrouwenorgani saties, waaronder de zogenaamde „Lea gue", houden zich bezig met onderwer pen op velerlei terrein, ook politiek. Door dit alles heeft ook de vrouw in vloed op de ontwikkeling van de inter nationale toestand. „Wie de Amerikaan se vrouw veroordeelt, veroordeelt Ame rika", aldus mevrouw Van Delden. die na haar causerie een film over het le ven van de Amerikaanse vrouw in de pionierstijd liet vertonen. Advertentie 30 OKTOBER, 8.15 uur STADSGEHOORZAAL - LEIDEN REQUIEM H. Strategier STABAT MATER Fr. Poulenc MIROIR DE PEINE H. Andriessen Solisten koor en orkest. KAARTVERKOOP bü FA. BENDER Dr. van Leeuwen: WIJ MOETEN ONZE HOUDING BEPALEN Wat is onze houding tegenover de niet-christelijke wereld? Deze veelom vattende vraag werd gisteravond in De Lakenhal behandeld door dr. A. Th. van Leeuwen, die sprak op uitnodiging van de Christen Studentenraad Leiden. Voordat we die houding kunnen bepa len, aldus dr. Van Leeuwen, zullen we eerst moeten nagaan, waar die niet- christelijke wereld voor ons begin. In de bijbel komen we het woord „christen" maar zeer zelden tegen. Vaak is de niet- christelyke wereld heel dicht naast onze deur. Als voorbeeld noemde spr. de hang naar het nihilistisch Boeddhisme van de exis tentialisten, waarvan zij denken, dat het geen religie is. Dr. Van Leeuwen stel de voor het probleem om te draaien en behandelde achtereenvolgens de hou ding van de Islamiet, de Hindoe, de Boeddhist ten opzichte van de christe lijke wereld. Overal kan men zien, dat- het christendom aan omvang en macht inboet. In Rusland, een frappant voor beeld, wordt de kerk niet vervolgd. Het is veel erger, de kerk in Rusland is „naar het museum verhuisd". Christe nen zijn achter het IJzeren Gordijn geen martelaren. Het is van essentieel belang, dat wij onze houding weten te bepalen, zo besloot, spreker zijn lezing, daartoe zullen wij „wedergeboren" moe ten worden. Na deze causerie volgde een levendige discussie. In een bijeenkomst in Amsterdam heeft prof. dr. J. Waterink gisteren zijn functie van hoogleraar en di recteur van het Pedologisch Insti tuut neergelegd en het directoraat overgedragen aan drs. J. de Wit. De scheidende directeur en zijn opvolger bij het portret, dat aan prof. Waterink werd aangeboden. Leidse Golfbrekers Onder grote belangstelling hebben le den van de „Leidse Golfbrekers" in de Overdekte voor hun diploma gezwom men. De uitslag was als volgt: Meisjes A: José v. Haasteren, Mieke Beugelsdijk, Dootje v. d. Poel, Joke v. d. Poel Toos Starrenburg, Jacqueline Hoo- gervorst, oy Warring, Maria Krol, Wil ly Friedhoff, Lia Goddijn, Corry Heu- zen, Anky v. d. Burght, Ted Langezaal, Louise Kitselaar, Lea v. Noort, Tineke v Kaam, Conny v. Paridon, Ria Bieg- straaten, Winnifred Moes, Lia v. d. Geest, Marian Hettinga, Marian de la Rie, Annemiek v. d. Post, Trudi v. d. Post, Cobi Mioch, Henny Mioch, Yvonne veiers, Willy Hensing, Ineke v. Pari don, Loes Gerits, Hanneke Juffermans, Leny Bodar, Babs Heystek, Coby God dijn, Anneke Hamersveld, Jacqueline v. Leeuwen, Henny Verhoeven, Wiesje Schaafsma. Cintha Perquin, Hanneke Perquin, Elly Damen, Joke v. d. Laan, Corry Rijvers, Riet Wildhagen, Brigitta v. Deyl, Ria Pfeiffer, Franka v. d. Zan den, Lies Visser, Carla Rijnbeek, Riny v. Dam, Margo v. Zanten. Ineke de Groot, Marijke v. Winden. Meisjes B: Wicky Aanhanen, Marion Gussenhoven, Philo v. d. Drift, Ansje Hoogervorst, Annemiek Borgerding, Conny Mens, Anneke Plouvier, Liesje de Groot. Annemieke Louwe, Ria v. Zijp, Anneke Tolenaar, Jeanne Kanbier. Lidy v. Schie, Marian v. Schie, Therese Schamper, Annemieke Hoogeveen, Bea v. Duyn, Marieke Schlattmann, Suzan ne Kershof, Marja de Lange, Willy Ver- loon, oke Jansen. Gerda v. d. Kleyn, Tineke Jansen, Christina Helders, Cor ry Cornelissen. Jongens A: Jacques Plouvier, Adriaan v. d. Klein, Hans Gybels, Peter Dick- hof, Benny Krose, Lucas Zierikzee, Leo Dickhof, Jac. Verhoeven, Gerard Fried hoff, Ad v. Kaam, Henk Dickhof, Hans Stuifzand, Dick Westerop, Herman God dijn, Loek Voorn, Albert Kershof, Hans de Boer, Wim de Rooy, Herman opdam, Jac Doeleman, Stef Menken, Marcel Augustinus, Hans Paes. Jongens B: Jos Geerlings, Piet v. d. Steen, Koos v. d. Stein, Herman Kom pier, Rudy Tray, Olaf v. Benten, Hans Tieman, Bernard v. Haasteren, Henk v. Haasteren, Jan Trel, Adri v. Rysewijk, Cok v. Rijn, Nico Klein, Hans Visser, Kees Meyer, Joop Kettenis, Wim v. d. Post, Kees Dijkenrs, Maarten Visser, Fried Molkenboer, Rob Gerits. Dionne Deckers, Peter Beckers, Joop Bonte. De Franse regering heeft generaal Olié, stafchef van de strijdkrachten, op diens verzoek vervroegd pensioen ver leend. Generaal Olié had zijn verzoek gemotiveerd met gezondheidsredenen. De generaal legt 1 november zijn functie neer. Generaal Olié had op 1 maart van dit jaar de leiding van de generale staf overgenomen van generaal Ely. Olié is 57 jaar. Sinds begin september heeft hy ziekteverlof. Succesvolle opvoering door „Theater" Gisteravond kwam de Toneelgroep „Theater" met „Meneer Topaze" van Paghol voor K. en O. in de Schouwburg met Hans Tiemeyer in de titelrol. De Franse toneelschrijver Louis Pag- nol werd in 1895 geboren. Nog geen der tig jaar oud schreef hy in samenwerking met zijn in 1958 overleden vriend en col lega Paul Nivoix (geb. 1893) een satire op de profiteurs ten tyde van de eerste wereldoorlog: „Les Marchands de gloire" (1924). Zijn kritische geest nam het jaar daar op in meer algemene zin de corruptie op de korrel in zyn wereldberoemd ge worden „Meneer Topaze". Daarna volg den in 1926 „Jazz", in 1930 „Marius", (waarvan de Haagse Comedie in het vo rige seizoen een serie uitstekende voor stellingen gaf) „Fanny" in 1931, „César" in 1936, „De dochter van de bronnen- maker" (door Theater in 1956 opge voerd) „Judas" in 1944 en in 1952 „Le roster de madame Husson". „Meneer Topaze" omvat de ervaringen van een dood-eerlijke, goedmoedige en plichtsgetrouwe leraar aan het Instituut Muche, een kostschool die het vooral van goed-gesitueerde, dus goed-betalende leerlingen moet hebben. Als een telg van Barones Pitart-Verg- niolles, wiens hersencapaciteit omge keerd evenredig is aan de financiële mid delen van de familie, dreigt te zakken voor een examen, komt Topaze in con flict met zyn directeur, die om der wille van de relatie wel enige onvoldoendes door de vingers wil zien. De goede trouw van Topaze moet het afleggen tegen de onbuigzaamheid van zijn directeur; de uitstekende leraar Topaze wordt ontsla gen en staat zonder middelen van be staan op straat. Via Suzy Courtois komt hij in contact met haar „vriend" Regis Castel-Bénac, een gemeenteraadslid wiens onbetwistbare intelligentie in plaats van op het algemeen belang, uit sluitend op het behalen van eigen voor deel gericht is. Hij aanvaardt, noodge dwongen, de aangeboden goed betaalde betrekking van secretaris ener N.V. en zit al gauw tot aan de hals in velerlei zwendelaffaires. Als desondanks alles goed gaat, het geld binnenstroomt en hij zelfs gedecoreerd wordt, komt hy tot de overtuiging, dat zyn vroegere deugden toch maar een karige beloning vonden. Hij zwaait over en met de bittere levens ervaring, die hij inmiddels opdeed, weet hij zelfs zijn corrupte opdrachtgever te overtroeven. Onder de vakbekwame leiding van re gisseur Richard Flink, en dank zij de sterke rolbezetting is „Theater" erin ge slaagd om dit meer dan dertig jaar oude, hier en daar wat wijdlopige stuk nieuw leven in te blazen. Hans Tiemeyer maakte van Topaze, door beheerst en sober spel, vooral in het eerste en tweede bedrijf, een karak terrol van betekenis. Leo van Hensbergen gaf een rake uit beelding van het ongure en corrupte ge meenteraadslid; Gerard Hartkamp een kostelijke typering van de haast aan- doenlyk fatsoenlijke leraar-collega, die tenslotte óók buigt voor de macht van het geld. Van Guus Verstraete zagen wy SLACHTOFFER VAN ATOOMBOM (DEBAT) (Van onze correspondent) In de Jonker Fransstraat te Rotter dam is de 35-jarige emaillesmelter B. van Oorschot uit de Nijverheidsstraat indirect door de atoombom gewond ge raakt. Hij raakte in debat met een don kerharige man die Engels sprak, over de jongste Russische kernproeven. Het de bat liep byzonder hoog. Plotseling lan ceerde de Engels sprekende onbekende een serie vuistslagen. De heer Van Oor schot rolde over het trottoir en bleef bewusteloos liggen. Met tal van verwon dingen is hij in het Dykzigtziekenhuis opgenomen. Zijn belager was vertrokken voordat de politie arriveerde, die uiter aard een onderzoek naar hem instelt. Kerkelijk Leven „Apartheid"-resolutie Wereldraad verworpen De Synode van de Nederduits Gerefor meerde Kerk van de Zuidafrikaanse Kaapprovincie heeft de verklaring van de Wereldraad van Kerken over de poli tieke rechten der niet-blanken in Zuid- Afrika verworpen. De verklaring was opgesteld tijdens een in december gehouden vergadering van de Raad in Johannesburg. In deze resolutie, die was ingediend door de Zuid-Afrikaanse leden van de Wereld raad, werd gezegd dat het niet erken nen van de politieke rechten der kleur lingen onrechtvaardig is. Toentertijd aanvaardde de Nederduits Gereformeer de Kerk van Kaapprovincie, die de groot ste der drie gereformeerde kerken van Zuid-Afrika is, de verklaring onder voorbehoud. De Synode van de Nederduits Gere formeerde Kerk nam thans een resolu tie aan waarin zij haar standpunt ten gunste van de apartheid opnieuw be vestigt en zich dis tan teert van de reso lutie van de Wereldraad. een gewetenloze, keiharde directeur van het instituut, Rie Gilhuys viel op door wéloverwogen spel en haar grote natuur lijkheid als de „vriendin" van Castel- Bénac. Van de overige rollen noemen wij nog Ernestine Muche door Winnifred Bosboom, Barones Pitart-Vergniolles door Fientje Berghegge, de eerbiedwaar dige oude heer van Ferd. Sterneberg en Roger de Berville door Ger Smit. Er waren fraaie bloemen, wél verdiend, voor Rie Gilhuys. Het publiek toonde zijn ingenomenheid met een langdurig applaus. B. H. Als speciale herfstverrassing deze vlotte, sportieve, oersterke en warme SPORTCOAT VOOR JONGENS EN MEISJES. Or! gi nee I Stefano-model inde nieuwste multicolors, duffel-mo hair met aangeweven ruit. Eén dag betaalt U voor deze p'cchHge^JsPORTCOATS voor jongens én meisjes de Coster- surprisepri js: 4-8 jaar, ALLE MATEN I 9-14 jaar, alle maten 24.75 15-17 jaar, alle maten 26.75 MELT0N PANTALONS met nylon versterkt, voor jongens en meisjes. #|OQ 1-5 jaar, ALLE MATEN O 6-8 jaar, alle maten 4.90 Geen telef. of schrift, orders. LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudse - slngel Katendr. Lagedijk tik. Dorpsweg West-Kruiskade 35 ZEIST: Slot. aan 158-160 NED. HERV. KERK Beroepen te Zaltbommel (vac. T. Brulnsma) (toez.) J. H. Bokhove te Nee- de. Bedankt voor 't Harde (toez.) C. Vos te Bennekom. GEREF. KEKKEN Aangenomen naar Tlel C. J. van der Meulen te Heerjansdam. EVANG. LUTH. KERK GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Tricht Chr. van Dam te Rotterdam-Zuid.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3