SVOW was tegen Leiden gelukkig met 2-1 zege Vier treffers van Den Hollander, maar v. d. Plas was de grote man Grootse prestatie van eerste dan J. de Wolf Enthousiasme van Noordwijk brak de betere techniek van Ter Leede: 1-2 RCL won van Koudekerk Geesink weer klasse apart Rond de vierdeklassers zaterdagvoetbal MAANDAG 23 OKTOBER 1961 (Van een onzer verslaggevers) Wie gedacht mocht hebben dat koploper SVOW zaterdag op Pomona tegen hekkesl niter Leiden zijn Waterloo zou vinden kwam bedrogen uit. De winst was n.l. wéér voor de Weteringers. Maar het was beslist een dubbeltje op zijn kant die benauwde 12 zege. En als we heel eerlijk zijn dienen we zelfs te zeggen: SVOW kreeg met 12 teveel van het goede want een gelijkspel had de verhouding beslist beter weergegeven. In alle opzichten deed hier het gezegde „de geluk kigste heeft gewonnen" opgeld. Maar hoe dan ook de punten zijn weer binnen en na zeven wedstrijden prijkt SVOW nog altijd aan het hoofd van de vierdeklasse A. Zij is de enige ploeg in deze afdeling die nog niet heeft verloren en deze weelde is voor de Weteringers een unicum! wijkse doelpunt gescoord in de 30e mi nuut kwam op dezelfde wijze tot stand. Nu profiteerde linksbinnen De Koning van het loslaten van de bal van Hille- brand: 2-0. Zes minuten later verkleinde de ver opgedrongen rechtshalf Hooge- woning de score tot 2-1. Oegstgeest rook een gelijkspel en de spanning keerde volop terug. Zover kwamen de roodgelen echter niet. Wel werd het nog bijna 3-1 want drie minuten voor tijd kreeg Van Duy ven voorde een goede kans: zijn schot stuitte af op de paal. Het bleef dus in deze sportieve strijd 2-1. Vooral na de thee werd er aardig gevoetbald. Concurrent Hoekse Boys kwam niet in het veld want het duel tegen JAC ging niet door. Concurrent nummer 2 het Leiderdorpse RCL leverde echter wel strijd en zegevierde in het streek- duel tegen Koudekerk met 3-5. Zo doende blijven de Racings leider SVOW op de voet volgen en zetelden zich met slechts twee punten achter stand op de tweede plaats. De overige ploegen tellen praktisch gesproken niet meer mee want o.i. gaat de strijd voorlopig alleen tussen SVOW, RCL en Hoekse Boys. Er werd ditmaal overigens een matige wedsfirijdoogst binnengehaald want in 4A werd alleen nog gespeeld Katwijk-Oegstgeesrt.. Op eigen veld slaagde een sterk gewijzigd Katwijk erin de nederlaagreeks te on derbreken en „roodgeel" met een 2-1 nederlaag naar huis te sturen. Ove rigens was ook hier de zege niet erg overtuigend. De Katwijkers stegen door deze kostbare puntenwinst enkele plaatsen op de ranglijst. Met de hakken Leiden—SVOW was een strijd waarin het verschil op de ranglijst beslist niet tot uitdrukking kwam. In de eerste helft gaf een kranig spelend Leiden reeds uitstekend partij en had Jan Key bijv. die dot van een kans niet ge mist Enfin de thee kwam zonder doelpunten. Reeds een minuut na de hervatting had Leiden succes. Een goede doorloopbal benutte linksbinnen Jonge- leen en gaf doelman V. d. Lip geen kans: 1-0. Het duurde geruime tijd al vorens SVOW op gelijke voet kwam. Deze gelijkmaker - in de 30e minuut - werd gescoord door linksbuiten Jan van der Meer (1-1). Een minuut of zeven later kwam SVOW zelfs op winst. We derom was Jan v. d. Meer de maker. Wèl dient gememoreerd te worden dat invaller-doelman Azier, die overigens zijn doel prima verdedigd heeft, bij dit doelpunt niet geheel vrijuit ging. Het geluk was deze middag niet met de Leidenaars want luttele seconden voor het einde voorkwam na een omhaal van Jongeleen de binnenkant van de paal de gelijkmaker. Bij de thuisclub ontbrak de geblesseerde Piet v. d. Kwaak en was good-old Schuchard weer eens van de partij. Arbiter Keineman floot uitste kend. Sterk gewijzigd KatwijkOegstgeest werd door de thuisclub met een sterk gewijzigd elftal begonnen. Van Rooyen was vervangen door de junior V. d. Plas, doelman Zwa nenberg door Boezaard, spil Van Duy- venvoorde speelde mid voor en Verdoes op de spilplaats. Helaas het plaatsen was in de oranjezwarte gelederen niet best en aangezien dit bij Oegstgeest veel beter was verzorgd, en de roodgelen ook iets agressiever speelden waren de be zoekers zo nu en dan in hun acties wat gevaarlijker. Goals bleven echter uit. Na de thee ging bij Katwijk V. d. Plas naar de rechtsbuitenplaats. Dit bracht nu meer vaart in de aanval. In de 22e minuut leidde dit tot succes. Doelman Hillebrand kon het harde schot van de junior rechtsbuiten niet onder controle krijgen en Van Duy venvoorde benutte de geboden kans: 1-0. Het tweede Kat- Uitslagen-standen Zaterilagvoetbal 2e-KLASSE Zwart WitZwaluwen 1—1 Rijnsb. BoysQuick Boys 1—5 Kozakken BoysSSS 6—2 Spijkenisse s-Gravenz. SV 4—2 Ter LeedeNoordwyk 1—2 Kozak. Boys 7 5 2 0 12 26—13 Quick Boys 7 5 1 1 11 20—11 Noordwyk 7 4 2 1 10 13—10 Zwart Wit 7 2 3 2 7 10—11 Ter Leede 7 3 0 4 6 19—15 SSS 7 2 2 3 6 10—19 Spijkenisse 7 2 1 4 5 19—19 Zwaluwen 7 1 3 3 5 6—10 Rijnsb. Boys 's-Grav. SV 7 2 1 4 5 13—19 7 0 3 4 3 6—15 3e-KLASSE A LoosduinenSHS2—1 MonsterExcelsior P23 HoogvlietExcelsior M10 CSVD—ARC 0—2 HBSS—De Zwerver2—4 6 0 1 12 33—13 5 1 1 11 13— 7 4 12 9 14— 8 2 3 2 7 14—15 3 13 7 17—21 2 13 5 13—15 2 1 3 5 9—15 2 0 5 4 12—16 1 2 4 4 18—23 2 0 5 4 12—22 KoudekerkRCL was een stevige, maar uitermate sportieve strijd, die dooi de beter spelende Racings verdiend met 3-5 werd gewonnen. De Leiderdorpers begonnen aanvallend en doelman Kruit moest bij een schot van Luik reeds di rect de handen uit de mouwen steken. Aan de andere kant kreeg doelman Ver- steegen - Van Well ontbrak - een goed schot van J. Paling te verwerken. Na een misser van R. de Wit opende Loek van Telgen voor RCL de score (0-1), maar uit een vrije trap deponeerde Arie Zweeris via een Leiderdorps been de gelijkmaker in de touwen. Het lag niet in de lijn der verwachtingen, maar toch ging de thuisclub de rust in met een 2-1 voorsprong. Jaap Paling was de ma ker van het tweede doelpunt. Na de thee zorgde al spoedig Luik met een fraaie kopbal voor 2-2. Van nu af werd RCL s: erker en de Koudekerk-defensie kwam lelijk in de verdrukking. Gerrit Maas kopte na een door Luik genomen corner 2-3 achter Kruit en toen de defensie weer een steekje liet vallen maakte Loek van Telgen er 2-4 van. Het werd nog 2-5 toen Luik het op zijn heupen kreeg en in zijn eentje de hele Koude kerk-defensie omspeelde. De thuisclub gaf de moed niet op en slaagde er door Jaap Paling uit een strafschop in de score tot 3-5 terug te brengen. Een eer volle nederlaag voor de Koudekerkers! ZWEMMEN Nederlanders waren oppermachtig in Mechelen By de internationale zwemwedstrij den. die dit weekeinde te Mechelen zijn gehouden, moesten de Belgen met lede ogen aanzien, hoe de overwinningen aan de Nederlanders kwamen. In de meeste gevallen waren die suc cessen echter niet zozeer te danken aan de goede vorm waarin de Nederlandse ploeg verkeerde, als wel aan het feit dat de Belgische vertegenwoordiging een wel heel pover figuur sloeg. Toch waren er ook wel enkele per soonlijke prestaties, die op internatio naal niveau meetellen. Ria van Velsen won de 100 meter rug slag in 1.10.8, Adrie Lasterie nam de 400 meter vrije slaa voor haar rekening in 4.53.4, Ronnie Kroon won de 100 meter vrije slag in 57.6 sec en Rita Kroon slaagde er zowaar in Betty Heukels te kloppen in een tijd van 2 min 50.7 sec. Jan Jiskoot (Merwede) was opper machtig op de 200 meter rugslag heren en zegevierde in 2.24.5 met. een voor sprong van 4,8 sec op de Belg Verbau wen. De 100 meter vlinderslag dames werd volledig beheerst door de Neder landse meisjes, van wie Erica Terpstra in 1 min 17.7 sec als eerste aantikte. De 200 meter vrije slag heren leverde een overwinning op voor de Hagenaar Wim van Spingelen in 2.15.8 voor de Belg Van Peteghem, die 2.20.6 liet noteren. Verder waren er nog overwinningen van Erica Terpstra op de 100 meter vrije slag (tjjd 1.06.1) en van Wieger Menso- nides op de 100 en 200 meter schoolslag (1.14.2 en 2.41.7). In een waterpolowed- strijd werd HZ PC met 50 verslagen door een Belgische Jeugd-selectieploeg. Quick Boys klopte Rijnsburgse Boys met 5-1 (Van een onzer verslaggevers) Met een even duidelijke als fraaie 51 zege heeft Quick Boys voorlopig de vraag beslist, wie in de derby van de Kuststreek de sterkste is. Degenen die niet tot de talloze bezoekers van deze, altijd weer sfeer en bekoring biedende wedstrijd, behoorden zullen onge merkt tot de conclusie komen, dat de Katwijkers dan toch wel een grote meerderheid moeten hebben gehad. En dat is nu net niet waar! Natuurlijk, Quick Boys dat onge- De Zwervers Hoogvliet ARC CSVD Loosduinen HBSS Excelsior P SHS Monster Excelsior M. 4e-KLASSE A Hoekse BoysJAC afg. KoudekerkRCL 35 KatwijkOegstgeest 21 Leiden—SVOW 1—2 5 2 0 12 17— 9 4 2 1 10 18—12 3 2 1 8 20—12 2 2 2 6 17—17 3 0 4 6 24—25 3 0 4 6 13—17 2 13 5 11—10 2 14 5 1520 2 0 3 4 11—10 1 0 5 2 11—25 SVOW RCL Hoekse Boys GWS Koudekerk Katwijk Lisser Boys Oegstgeest JAC Leiden Leidse Schaakbond Alsnog ontvingen wij de uitslag van de derdeklas-wedstrijd Nieuwkoop—Bode graven II: O. Immerzeel (res.)W. Ko ning VzJ. Rijlaarsdam (res.)H. A. van Dam 01; P. J. de RooyC. van Muiswinkel 0—1; D. van der Laan—D. J. Boef 01; J. M. N. van der Gevel (res.) J. Duits (res) VzP. van Blooys— D. de Jong (res) 01; H. van der Marei L. Breedijk (res) 01; J. Wijssel (res) G. van Tilburg (res) VzB. Sta- nekéP. J. M. Adrichem (res) 10; K. C. Angenent (res)C. J. Voordouw (res) 0—1; totaal 2M>—7%. De afgebroken party C. G. van der VoorstP. van der Marei uit de match Voorschoten IIVoorschoten III ein digde in remise, waardoor de eindstand 7122 werd. Klinkende zege van LSG op Max Euwe LSG 1 is het nieuwe KNSB-seizoen begonnen met een klinkende overwin ning op het in de eersteklasse debute rende Ma* Euwe uit Breda. De Leidena- ren verloren in deze ontmoeting zelfs geen enkele partij. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: Max EuweLSG 1: G. G. Boon R. D. Westra A. Stofmeel—J. J. Wouters 01; W. van Rheemr. A. de Groot 0—1; P. Ghijssen—drs H. Th. Weiland 01; W. EusingTh. van der Oord jr. 01; P. JonkersW. G. Dem- mendal V2VzH. van der VeldeW. H, van der Nat lkV*J- van GinnekenJ. van Steenis sr. 01; J. van WeeldeT. Blange (res) Vz—Vz\ G. Bogaersdr. J. H. Meilink Vz, totaal; 2Vè—7V4. Deze uitslag zal de LSG-ers een stevig hart onder de riem zijn; hun opgave is na melijk dit jaar wel bijzonder zwaar. Kampioen worden mag men voor dit team gerust onmogelijk noemen met concurrerende ploegen als Utrecht 1 en HCSV 1. Sommige LSG-ers vreesden zelfs voor degradatie, doch dat lijkt ons weer iets te pessimistisch. Per slot van rekening bevinden zich ook zwakke broe ders onder de tegenstanders, zoals Span gen 2. Rotterdam 2 en het zojuist ver slagen Max Euwe. De overige teams zijn Spangen 1 en Res. SC 1. beide vrij sterk. Doelman Den Hollander van Quick Boys onderschept een Rijns burgse aanval. (Foto .L.D./Holvast) twijfcld gehandicapt was door het ontbreken van de zich verlovende Peter Viool en rechtsbuiten Floor Schaap, speelde beter voetbal dan de thuisclub, maar de strijdlust van de geelzwarten nivelleerde dat ver schil toch weer voor een heel groot deel. Maar zoals dat gewoonlijk gaat, de beheersing voor doel en het net iets grotere raffinement, lieten de Katwijkers tot deze score komen. Toch heeft Quick Boys deze winst voor een groot deel te danken aan één speler, Anton v. d. Plas. die deze middag in grote vorm stak en speciaal opviel door zijn gemakkelijke wijze van spelen. Deze midvoor was het ook, die na een gelijk opgaand eerste gedeelte van de wedstrijd, de eerste treffer langs Heems kerk plaatste. Het was een knap doel punt, omdat het tot stand kwam uit een soloactie, waarbij verschillende Rijns burgers in een snelle rush werden gepasseerd. Met een uiterst beheerst schot verdween de bal vlak langs de paal, volkomen onhoudbaar voor de Rijnsburgse goalie, in het doel. De strijd bleef daarna weer vrij aardig gelijk op gaan, zodat ook Den Hollander meerma len de handen uit de mouwen diende te steken. Toch was het opnieuw Quick Boys, dat aan bod kwam. Na een vrij onschuldig lijkende aanval kwam de bal terecht bij Den Hollander, die onver wacht een schot losliet, dat Heemskerk volkomen verraste. Dat was dus 20 en daarmee was de basis gelegd voor de uiteindelijke Katwijkse zege. Daarbij bleef het voor rust niet, want v. d. Plas, zeer actief stichtte opnieuw verwarring in de geelzwarte defensie. Snel trok de Katwijker naar rechts, passeerde enkele Rijnsburgers en zijn lage voorzet, vanaf de doellijn voorgetrokken, vond op zijn Hockey-uitslagen Tweede klasse A, heren: Rijswijk- TOGO 3 2-2, Leiden 3-HDM 3 0-0, As- vion 2-Dordrecht 3-3. 2e klasse C: Leiden 2-DSHC 3 2-0, Tempo '34-VLV 1-2. 2e klasse D: TOGO 4-BMHC 5 1-0, Hudito-HDS 1-1. Dames, le klasse: BDHC-Laren 4-1, Alliance/RBC 1-1, Be Fair-Kieviten 0-0, Amsterdam-Gooi 0-1. 2e klasse B: Ever Swift-BDHC 3 2-0, HDM 2-Leiden 1-2, Kieviten 2- HGC 2 4-1, Strawberries-Rood Wit 1-0. N De nationale parkloop, die zaterdag in het Utrechtse Wilhelminapark voor de eerste maal werd gelopen is gewon nen door Frans Kunen van Sprint uit Breda. De parkloop was in de plaats ge komen voor de traditionele singelloop, die wegens het steeds drukker worden de verkeer niet meer kon worden ge houden. weg precies de stevige schoen van Den Hollander, die de bal opeens op de slof nam en met een hard schot Heemskerk ten derde male sloeg. Rijnsb. Boys kwam voor rust nog aan zijn meer dan ver diende tegenpunt. toen de geelzwarte aanvalslinie eindelijk een even niet op lettende Katwijkse defensie ontmoette. Voor de blauwwitten er erg in hadden was het gebeurd, want de dicht voor doel vrijstaande Kees Heemskerk wond er echt geen doekjes om. Leek dus in de tweede helft heus nog kans te liggen voor de thuisclub, die hoop was binnen zeven minuten na de hervatting de bodem ingeslagen. Twee maal speelde v. d. Plas zich in combina tie met zijn makkers keurig vrij en tweemaal was het weer Den Hollander, die de weg naar het doel afrondde met gave treffers, waaraan Heemskerk niets kon veranderen. Toen was de aardigheid er af. Beide ploegen kregen hierna nog wel kansen, en de thuisclub zelfs beter dan Quick Boys, maar men geloofde het verder toch echt wel. En dat betekende een duidelijke wel iets te geflatteerde uick Boyszege. Voor de Katwijkers is het te hopen, dat zij die goede vorm en die schietlust niet beperken tot de uit wedstrijden! Leidenaar verraste bij judo-titelstrijd Onze stadgenoot Joop de Wolf (Sportschool Luiten) heeft gisteren bij de Nederlandse kampioenschap pen dangraden, die in Utrecht werden gehouden, een schitterende prestatie geleverd door de kam pioenstitel bij de eerste dan's te behalen. Zoals reeds eerder ver meld kreeg De Wolf de zwarte band pas in mei van dit jaar door zijn deelneming aan de Europese kampioenschappen. Zeer velen waren van deze kampioens wedstrijden getuige. De voorzitter van de N.J.J.B.ir. Pingen heette allen har telijk welkom en gaf daarna het woord aan de heer Luiten, die jury- en com missieleden aan het publiek voorstelde. In zijn eerste party kwam J. de Wolf uit tegen de Hilversummer Warmerdam, die hy met een prachtig uitgevoerde achtste heupworp versloeg. Na de Amsterdammer Versluys uit de strijd te hebben gewipt, kwam hy in de finale tegen Lugten (Hilversum). Deze wedstrijd duurde tien minuten, waarna de beslissing voor de scheids rechter niet moeilijk was. De Wolf stond reeds in de eerste minuten door veel aanvallen en enkele belangrijke balans verstoringen voor en wist de voorsprong voortdurend te vergroten door worpen in te zetten waaruit zijn tegenstander zich maar ternauwernood wist te redden. Ook in het grondgevecht waarin Lugten de Leidenaar trachtte te betrekken toonde hy zich de meerdere. Aan het Nederlandse meisjes wonnen van Saarland De Nederlandse meisjes-turnploeg heeft zaterdag in Lebach een ruime overwinning behaald op het Saarland - se jeugdteam. Met 183,85 tegen 168,80 punten versloegen de NederlandseLL meisjes, die op alle onderdelen (paard- springen, vrye oefening, evenwichtsbalk en brug) veruit de sterksten waren, hun tegenstandsters. In het individuele klassement waren de eerste vier plaatsen voor Nederland. Thea Belmer eindigde met 37,15 pnt als eerste. Tweede was Ali van Soolin- gen (36,80 pnt) en de derde plaats werd gedeeld door Nel van Zetten en Fransje van Deursen (beiden 36,40 pnt). De Hongaarse atleet 1st van Roz- savolgyi, die sedert 1955 wereldrecord houder is op de 2000 meter met een tijd van 5 min 2,2 sec. heeft aangekondigd zich uit de wedstrydsport terug te zul len trekken. Rozsavolgyi, is nu 32 jaar. Hy denkt een betrekking te kunnen vinden als trainer. DE WOLF Nederlands kampioen eind van de stryd werd De Wolf dan ook terecht tot kampioen van Nederland uitgeroepen. Bij de 2e dans maakte onze Europese kampioen Jan van Ierland (Tilburg) in de eindstryd korte metten met Mackaay uit. Utrecht zodat hy zich opnieuw kampioen van Nederland mocht noe men. Fraaie worp By de derde dans wist Wolfs uit Zwol le onze stadgenoot P. Goederaad (Sport school Luiten) met een fraaie worp te verrassen. Wolfs won daarna van Van Gent uit Den Bosch en kwam in de fi nale uit tegen Dadema (Hilversum), die niemand minder dan de oud-Europese kampioen Bonte (Delft) had verslagen. Hoewel de Zwollenaar dapper aanviel was hy in die eindstryd toch kansloos tegen Dadema, die door de scheidsrech ter tot nationaal kampioen 3de dan werd uitgeroepen. Automatisch In de vierde danklasse waren slechts twee inschryvingen, namelyk H. Essink, (lid van het Nederlands team dat naar de wereldkampioenschappen gaat) en D. Konings uit Amsterdam. Daar Ko- nings door ziekte verhinderd was, werd Essink automatisch kampioen van Ne derland vierde dan. Toch was Essink niet voor niets gekomen. In de klasse „alle categorieën" kwam hy in de eerste wedstryd tegen de meervoudige Europe se kampioen Anton Geesink uit. Het was natuurlyk geen schande dat hy deze wedstryd verloor. Joop de Wolf kwam in deze klasse tegen Dadema en verloor door een prachtige vyfde heupworp van de Hilversummer. In de finale „alle categorieën' 'won Anton Geesink van Dadema. Matige derby in Sassenheim (Van een onzer verslaqqevers) Barnhoorn van Noordwyk kreeg hier door veel vryheid. Met een felheid en In de wedstrijd Ter Leede— Noordwijk, heeft de ploeg, die het beste met de kansen omsprong, gewonnen. Dat was in dit geval Noordwijk, dat met 21 voor het eerst sedert lange tijd in Sassen heim zegevierde. In technisch op zicht was Ter Leede onbetwist de beste ploeg, doch de Noordwijkers speelden enthousiaster, hetgeen de doorslag heeft gegeven in deze overigens matige wedstrijd. De eerste aanvallen in deze stryd le verden enige goede kansen op voor de Noordwykers, doch rechtsbuiten Siem Barnhoorn kon tweemaal achter een de juiste richting niet vinden. Na vyf mi nuten moest spil H. Thysse na een kop duel met Noordwyks midvoor K. Marijt het veld met een wenkbrauwblessure verlaten. Dit werd een grote handicap voor de Sassemers. Niek Zoet verhuisde van de linkshalfplaats naar de spilplaats en schakelde gedurende de rest van de stryd de zwak spelende K. Maryt vol komen uit. Good-old Gerrit Good-old Gerrit Harskamp comple teerde de Sassemse ploeg. Toch bleef het geen versterking, want rechtsbuiten een ongekend enthousiasme wist deze speler de defensie van Ter Leede meer malen in moeilykheden te brengen. Het was duidelijk, dat rechtsachter Mollema talloze malen in moeilijkheden zou ko men. Gelukkig voor hem echter faalde het binnentrio van de gasten volkomen. Het meeste gevaar kwam nog van de vleugelspelers, wier goede voorzetten echter nimmer goed afgerond werden. Onbegrypelyk is het daarom, dat Ter Leede vooral in de eerste helft een af wachtende houding aannam. De Noord wij kse aanvallen werden hierdoor ge vaarlijker dan de talryke goed opgezette aanvalsacties van de Sassenheimers. By deze acties viel vooral het goede plaatsen en verrassend combineren op. De Noord- wykse defensie was echter te hecht. Twee minuten voor rust werd de af wachtende houding de Sassenheimers noodlottig. Een vlotte combinatie tussen Haasnoot en Barnhoorn werd door de laatste met een listige schuiver afdoende afgesloten: 01. Onmiddellijk na rust zegevierde op nieuw het enthousiasme van de Noord wykers. K. Maryt zwenkte voor de eerste maal van spil Zoet vandaan en loste een hard schot, dat doelman Heijl niet onder controle kon krygen. De goed doorgelo pen Heemskerk schoot daarop raak (0—2). Aangeslagen Ter Leede was zichtbaar aangeslagen. De combinaties lukten niet zo goed meer Noordwijk-doelman Van Nierop zal tot opluchting van alle rood- broeken dit harde Sassemse schot stoppen. (Foto Leid6ch Dagblad) en de af en toe rammelende Noordwij k- se defensie kon vaak met kunst en vlieg werk het doel van Van Nierop schoon houden. Tweemaal moest rechtsachter v. d. Wiel op de doellyn redding bren gen by schoten van Noordwykse achter spelers. Ter Leede kreeg serieuze kan sen, doch H. Molenaar en G. Harskamp faalden by de afwerking, terwyl Noord wyk over het nodige geluk niet te kla gen had. Na 25 minuten kreeg H. Mole naar een serieuze kans, doch die werd hem op onreglementaire wyze door spil De Koning ontnomen. Beheerst schoot Mollema de toegestane strafschop ach ter Van Nierop in de touwen (1—2). Ter Leede putte kracht uit dit doelpunt, maar Noordwyk gaf de stryd geenszins op. Hierdoor kreeg het spel zo nu en dan zelfs een onplezierig karakter. Voor al spil Zoet en midvoor Maryt konden het in de laatste fase van de stryd niet al te best meer met elkaar vinden. Ar biter Steenstra hield de teugels echter volkomen en voortreffelyk in handen. In de laatste minuten ontsnapten beide doelen ternauwernood aan doorboring, waarbij vooral Noordwyk de glimlach van Vrouwe Fortuna achter zich wist.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 12