Binnenkort „Britse nationale instelling?" Charley's onsterfelijke tante Beurs voor Handel en Nijverheid in Voorschoten: van alles wat... Hogere straf geëist tegen een ambassadeur van De Heilige Daad VRIJDAG 20 OKTOBER 1961 In het jaar 1895, toen Charley's Tante al voor het derde jaar in het Londense Globe Theater liep, deden de kaartjesverkopers nog altijd goede zaken met dikke overwinst op hun zwarte plaatsen. In 1935 toen deze komedie van vergissingen en dwaasheden in Londen ging, stonden er elke avond lange ryen mensen, hopend op onverkochte of onafgehaalde kaarten. Vorig jaar toen „Charleys Aunt" alweer liep, stond het publiek op en riep luidkeels om de auteur, alsof die al niet vijfen veertig jaar geleden was overleden. De man, die deze dwaze komedie schreef, was Brandon Thomas; in 1892 kon hy niemand vinden, die het stuk wilde opvoeren. Tot nu toe heeft dit stuk al meer dan twintig miljoen gulden opgebracht en er is geen twijfel aan, dat het geld zal blijven opbrengen. Sedert de première, nu bijna zeventig jaar geleden, is er geen dag geweest waarop het stuk ergens ter wereld werd opgevoerd. Er zijn weken geweest waarin de komedie in achtenveertig schouwburgen in twee-en-twintig verschillende talen ging, waaronder Gaelic, Afrikaans, Russisch, Chinees, Zoeloes, Japans, IJsIands en Esperanto. Dit stuk is vijf maal verfilmd, ontelbare malen voor radio en televisie gebracht, verwerkt tot een revue en de tekstboekjes in vele talen dienen als lesmateriaal voor mensen, die Engels willen leren, omdat het „zo makkelijk gaat". Toen Prins Charles van Engeland werd geboren, sprak' prinses Margaret historische woorden, toen ze zei: „Ik ben voortaan de tante van Charley!" Toneelschrijvers, die naar het succes van deze komedie speuren komen be drogen uit. Het is een dwaas verhaal van een man in vrouwenkleren en daar is niets nieuws aan. Shakespeare had er al succes mee en de Grieken ook. De hele opzet van het stuk kan men op een toegangsbewijs schrijven. Verwikkelingen en verwisselingen Het gaat daarom, dat twee jonge da mes niet met drie heren van stand kun nen gaan lunchen. De jongelui zijn studenten uit Oxford en een van hen met de naam Lord Fancourt Ba'oberly besluit zich zelf tot chaperone op te werpen door op te treden als de tante van zyn vriend Charley Wykenam. Ben Bella dreigt met hongerstaking Mohammed Ben Bella en de vier andere Algerijnse opstandelingenleiders, die door de Fransen gevangen worden gehouden, hebben gedreigd dat alle Al gerijnse politieke gevangenen in Frank rijk en Algerije in hongerstaking zul len gaan als de beperkende maatregelen tegen hen niet worden opgeheven. Vol gens Ben Bella's advocaat houden de Fransen 32.000 Algerynen om politieke redenen gevangen. Ben Bella en zyn vier metgezellen zitten gevangen op een kasteel in het Loiredal. Zij mogen nog slechts tussen 10 en 16 uur bezoek ontvangen en er is een bewaker voor hun deur geplaatst. De Algerijnse regering in balling schap heeft een communiqué uitgege ven. waarin zij de wereld opmerkzaam maakt op „de ernst van de maatrege len die worden genomen tegen Algerij nen, Tunesiërs en Marokkanen in Frank rijk". Volgens het communiqué zijn er bij de betogingen in Parijs 50 Noord afrikanen gedood en honderden gewond. De tante van Charley is het grootste kasstuk van alle tijden. Dit stuk heeft niet alleen de auteur en zijn nakomelingen schatrijk ge maakt, maar er is alle kans, dat het tot „Nationale Britse instelling en eigendom van de Kroon" wordt verklaard, wat betekent, dat de auteursrechten in 1965 niet komen te vervallen. SPAANSE DANSGROEP VERLOOR KOSTUUMS (Van'onze Haagse correspondent) Het Spaanse Flamenco-ensemble „Fiesta Gitana", dat gisteren in Utrecht is opgetreden tijdens de viering van de Ibero-Amerlkadag, heeft op zijn te rugreis naar Den Haag een koffer met kostuums verloren. Vanmorgen bleek een Scheveningse vrachtautochauffeur de koffer op de weg Utrecht-Den Haag te hebben gevonden. Intussen hadden allen, die bij de Nederlandse tournee van het gezelschap betrokken zijn, een onrustige nacht doorgemaakt. De met de hand vervaardigde kostuums waren namelijk onvervangbaar, zodat de gehele verdere voorstellingenreeks op losse schroeven was komen te staan STADSNIEUWS Leidse Schaakbond De uitslagen in de derdeklasse van de Leidse schaakbond lulden: Voorschoten 2Voorschoten 3 7-2, B. MaatJ. Thierry 1-0, A. KooyM. Ba- velaar 1-0, G. HattinkJ. Tervooren 1-0 N. SegaarJ. de Bruin %-%, C. G. van der VoorstP. van der Marei x-x, P. Se gaarJ. van Ooyen 1-0, G. Spierenburg- N. Noort %-%, J. van den BurgC. Anker 1-0, J. BoxmanJ. Maat 0-1, C. van RenswouwW. Maat 1-0, totaal: 7-2x. Alphen 3Alphen 4 6%-3%, J. de HoedA. C. Meys 1-0, Th. AussumsA. D. Kardol %-%, J. C. Lemkes—C. H. Veerman %-%, L. KleiwegM. van der Vaart 0-1, P. J. Spanjersberg—J. M. de Roon Hertoghe %-%, P. J. Wijnbeek— H. W. van Teeffelen 1-0, C. H. Knook A. Rademakers 1-0, J. DrenthC.Dozy 1-0, W. de Wolf—C. H. Roos 1-0, M. van Nierop—P. van der Heyde 0-1, totaal: 6% -3%. Vissen onmogelijk Vijftien vaartuigen zorgden donder dag in IJmuiden voor een aanvoer van 3.820 kisten vis, 380 stuks stijve kabel jauwen en 12.500 kilo tong. Er waren 300 kisten schelvis. 110 kisten wijting. 100 kisten gul en kabeljauw, 20 kisten koolvis, 850 kisten haring, 300 kl. kistjes haring, 1.955 kisten makreel, 165 kisten schol, 10 kisten tarbot en 70 kisten diver sen. De storm maakte de visserij van 54 tot 59 graden noorderbreedte onmoge lijk. Er stond windkracht 9 tot 10. Bij de P.-boeien 4 en 5 werd door de kotters nog gevist. Zij vingen in drie trekken 200 tot 250 kilo tong met 5 tot 10 man den bijvis. Daarna moesten ook zij we gens het slechte weer gaan steken. Van de Ierse westkust werd eveneens slecht weer gemeld, windkracht 7. In drie trek ken vingen de schepen daar 200 tot 350 manden haring en makreel. De Nelly ving in twee trekken 100 manden, de Michiel Jan in twee trekken 250 man den hoops. Voor de vrijdagmarkt stonden o.a. ge noteerd de Voorloper VL 16 met 860 kis ten vis en 152 kantjes gezouten haring en de VL 142 met 700 kisten vis en 101 kantjes gezouten haring. Winkeliers tonen hun waar In het Cultureel Centrum in Voor schoten is gisteravond de Beurs voor Handel en Nijverheid geopend. Ver scheidene middenstanders uit deze ge meente hebben aan deze beurs mede werking verleend. Burgemeester L. de Kool was verhin derd de beurs te openen, en daarom wer den de welkomstwoorden gesproken door de heer F. L. Oostendorp. Hij wees erop, dat het aantal deelnemers groter is dan vorig jaar. Er waren zelfs zoveel aan meldingen binnengekomen, dat de ruimte niet toeliet allen gelegenheid te geven hun stand in te richten. Volgend voorjaar wil men echter een grotere beurs inrichten voor welk doel men een tent op het voorplein zal plaat sen, waarin middenstands, en indus triële prodjikten eveneens onderge bracht kunnen worden. De heer Oostendorp, deed namens de organisatoren een beroep op de deelne mers een beurscommissie te vormen. Het overleg met het overkoepelend or gaan voor de middenstand blijkt geheel vastgelopen te zijn en daarom zal het gewenst zijn een eigen beurscommissie te vormen, die een volgend evenement kan voorbereiden. NOORDWIIK Auto ramt vrachtwagen Op de provinciale weg nabij De Krom kwam een personenauto, bestuurd door een aannemer uit Noordwyk, in bot sing met een vrachtwagen afkomstig uit Zwfjndrecht. De personenauto reed de wagen in de flank aan, waardoor het voertuig een hele draai maakte. Beide auto's werden ernstig beschadigd. De aannemer, die een veiligheidsgor del droeg, liep een hersenschudding op, een naast hem zittende vrouw brak haar neusbeen. 30500 30500 30500 WARMOND Winkeliers gaan actie voeren Om te komen tot een organisatie, die het kopen in Warmond zelf bevordert, (kwam in hotel De Zon een aantal winkeliers bijeen. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer Mentink. Wil len de winkeliers kunnen concurreren met die van andere plaatsen, dan zullen zij met hun tijd mee moeten gaan, aldus de heer Mentink. Het ligt in de bedoeling, wooral met het oog op de komende feestdagen, een actie te gaan voeren, die de Warmon- ders ervan zal weerhouden ergens an ders dan in eigen dorp te kopen. De plannen voor deze actie zijn reeds gro tendeels vastgesteld. Verscheidene win keliers zegden tijdens de vergadering hun daadwerkelijke steun tot de actie toe. Men toonde zich bereid een vast gesteld bedrag te storten ter bestrijding van de eerste onkosten. WASSENAAR Collecte Anti-honger-actie De volgende week zal een collecte wor den gehouden in het kader van de anti- honger-actie. Collectanten zullen huis aan huis gaan om bijdragen in ontvangst te nemen voor de bestrijding van de hon ger in grote delen van de wereld. Kookcursus voor mannen Op de R.-K. Huishoudschool in de Kerkstraat zal, bij voldoende belang stelling op de zaterdagochtenden een kookcursus voor mannen worden geor ganiseerd. Het initiatief tot deze cursus werd genomen met het oog op de vrij wel algemene invoering van de vijf daagse werkweek. „Snel en Lenig" 15 jaar Het 15-jarig bestaan van de Sportver eniging „Snel en Lenig" bestaande uit een gymnastiek, een atletiek en een judo afdeling zal op zondag 22 oktober as. worden herdacht, 's middags half 3 is er in 't verenigingsgebouw een feest middag voor de jongere leden, met een poppenkast en film, 's avonds 8 uur is er een cabaretavond voor de ouderen. Actie voor jeugdcentrum Voor het nieuw in te richten jeugd centrum „SHALOM" aan de Duinrell- weg wordt a.s. zaterdagmiddag een grote inzameling gehouden van oud papier, kranten, tijdschriften e.d. Deze actie gaat uit van de Centrale Hervormde Jeugdraad te Wassenaar. De leiding be rust bij vicaris H. B. Roest, Hofcamp- weg no. 41. Voor het afhalen van grote hoeveel heden gaarne van tevoren bericht. Wachtverbod in de Johan de Wittstraat Burgemeester en wethouders hebben een wachtverbod vastgesteld voor de oostelijke zijde van het gedeelte van de Johan de Wittstraat, gelegen tussen de Lange Kerkdam en de Hugo de Groot straat, welk verbod van kracht wordt met ingang van de dag, waarop de be treffende verkeerstekens zijn geplaatst. Niet alleen lopen de beide jongedames erin, maar ook de twee jongelui, terwijl twee oudere heren verliefd worden op de tante uit „Brazilië", die van Brazilië niet meer weet dan dat. er noten van daan komen. De hele klucht is vol ver warringen en verwikkelingen, vol ko mische situaties en achtervolgingen, tot tenslotte de échte tante komt opdagegn. Iedereen kent de hoogtepunten van de klucht: de tante die per ongeluk thee schenkt in een hogehoed inplaats van in een kopje, of die doodrustig een sigaar opsteekt. Vleiend oordeel van S.B.S. Bekijkt men een tekstboekje van Char ley's tante dan krijgt men echt. niet de indruk, dat dit nu een wereldsucces is. Deskundigen halen de schouders op en zeggen dat zij het oók niet weten. Misschien is het geheim van dit merk waardige succes gelegen in een kritiek, die de grote George Bernard Shaw vijf enzestig jaar geleden schreef: „Er staat geen verkeerd woord in; elke moeder kan haar dochters zonder aarzeling mee nemen. Ik wilde dat ik dat stuk had geschreven!" Nadien heeft men vele mensen ge vraagd waarom zy het stuk leuk vin den. Sommigen waarderen de kostuums anderen zeggen, dat er geen verkeerd woord in voorkomt, maar niemand geeft ae enige juiste oplossing: Het is een allemachtig goede klucht! Waarom is dat stuk goed? Misschien wel omdat het werd geschreven door een gelukkige man, een man zonder zorgen in ae we reld, een aanstaande vader, die levens een succesvolle acteur was. Het begin van dit veelbesproken stuk was de vraag van de komiek William Penley aan Brandon Thomas: „Ik heb genoeg van die goedkope clichékomedies; schryf voor mjj een blijspel in drie akten!" Thomas dacht drie seconden na en zei toen „Heb je ooit een vrouw ge speeld?" Dat had Penley nog nooit en van dat principe ging Thomas uit. Hij schreef de Tante van Charley in drie weken en kreeg er honderd pond voor schot op, die hy gebruikte voor de be valling van zijn vrouw. Overigens duurde het twee Jaar voor de Tante op de planken kwam. want Penley vertrouwde de zaak niet. Hij wil de er eerst de provincie mee in, voor dat hy het in Londen probeerde. Zo kreeg Burg St. Edmonds de première van een van de meest succesvolle to neelstukken van alle tyden. De première was een succes, maar de volgende voor stellingen waren dat niet In een Mid- landstad waren er zo weinig mensen in de zaal, dat de regisseur het publiek op de eerste ryen haalde: de ontvang sten van die avond bedroegen drie pond sterlingDe enige oplossing was een Londense première, maar daarvoor was een garantiesom van tweeduizend pond sterling nodig. Penley deed alle moeite dat geld by een te brengen en vond tenslotte een promotor in James Hartmont. Dat wilde niet zeggen, dat er nu geld genoeg was. Mevrouw Penley maakte het kostuum voor haar man uit een oude Japen van haar grootmoeder. Op 21 december 1892 ging de Londense première, die vanaf de eerste zin een daverend succes was. Waarom weet niemand, maar het was nu eenmaal zo en tot op de dag van vandaag heeft niemand het antwoord kunnen geven. Gelaten verdachten voor hun rechter (Van onzt Amsterdamse correspondent) De procureur-generaal by het Amster damse Gerechtshof mr. A. S. deMuinck Keizer, heeft na een requisitoir van bijna twee uur vanmiddag in de appèlzaak van „De Heilige Daad" tegen de 42-jarige „ambassadeur" Jolle Jansma een straf van 2 jaar met aftrek geëist en tegen diens partner, de 40-jarige „filosoof" M. J. J. Volraat bevestiging van het recht- bankvonnis van tien maanden. Beide verdachten bevinden zich van eind no vember 1960 in arrest. In juni jJ. ver oordeelde de rechtbank Jansma tot 20 maanden en Volraat tot 10 maanden met aftrek. Ongetwyfeld moet de behandeling van deze fantastische oplichtingsaffaire door het Hof de verdachten reeds dinsdag de eerste zittingsdag zyn tegengeval len. Vanmorgen althans waren de beide Heilige Daad „diplomaten" minder agres sief en poogden zy niet langer de strak- leidende president, mr. J. Sprey te ver leiden tot het mogen houden van lange betogen. Gelaten zaten zy in hun ver- dachtenbank af te wachten, hoe de pro cureur-generaal zyn eis zou motiveren. Mr. De Muinck Keizer herinnerde aan een brief van de presiden1. van De Hei lige Daad, de Duitser Arnold Dreiss, die vanuit de gevangenns aan verdachten schreef: „Aan elke grap komt een eind". De procureur-generaal vond deze de enige verstandige woorden in de hele zaak. „Als men een willekeurige prik in het dossier doet, spuiten de leugens en de fantasieën er uit". Hy kwam tot de conclusie, dat de So- crates-directeur Nicolaas den Besten „in de club" zat en volkomen bereid was ri sico's te aanvaarden. Mr. De Muinck Keizer achtte dan ook moeilyk te bewyzen, dat Den Besten door de verdachten is opgelicht voor de in de dagvaarding genoemde f300.000. 3y de „leningen", die by de andere slachtoffers zyn gestolen zyn volgens de procureur-generaal de valse voorspiege lingen wel oegelijk aanwezig. Hij con stateerde, dat met name Dreiss heeft ge profiteerd van de gelden. „Het is soms om te filmen zo lach wekkend is het te zien hoe men ook el kaar voor de gek hield om aan geld te komen". „Verdachten hebben geleefd in een droomwereld en hebben de plof naar de armzalige realiteit zo lang mogelijk uit gesteld. Het is hoogst ergerlijk, dat hoog gestemde idealen zo worden misbruikt. Alles wat eeriykheid is in de wereld heeft er een zware deuk door gekregen", aldus de procureur-generaal. (De zitting duurt voort). Dc tante is onsterfelijk De première in Londen was al me teen een succes: een van de actrices noor- de de zaal brullen toen de tante op kwam. Ze liep naar de coulissen en zag Penley met zyn lange handschoenen, kanten onderrok en hoge knoopschoe nen. Van het lachen klapte zy dubbel te gen de schakelaar van het brandscherm, dat met veel geratel omlaag zakte. Die storing deed niets af aan het succes: de Hertog van Cambridge zakte door zijn stoel heen van het lachen tn na afloop wilde het publiek de zaal niet verlaten. Het succes in Londen was van de eerste dag af verzekerd; de direc teur van het nabye Royal theater eiste schadevergoeding omdat de Tijen men sen en rytuigjes de toegang tot zyn schouwburg versperden. Hy verloor na- tuuriyk zijn proces, want de rechters hadden de Tante ook gezien. Een van de weinige Britten, die niets voelden voor Charlevs Tante, was de Hertog van Westminster, die meende dat het een pa rodie op zyn moeder was. Maar ie rest van Engeland sloot de tante aan zyn hart. In de eerste twee weken werd voor twintigduizend pond aan kaartjes voor uit verkocht. In oktober 1893 kwam de Tante naar Amerika en drie maanden later waren er negen gezelschappen mee op reis terwyl het stuk onafgebroken op Broadway liep. Dit stuk is nog altijd eigendom van de familie Brandon-Thomas, waaraan elk gezelschap tien procent van de bruto ontvangsten moet afdragen. Daaraan is de voorwaarde verbonden dat er geen letter aan de tekst mag worden veran derd. De BBC probeerde in 1938 een radioversie te brengen, die afweek van het oorspronkelyke manuscript, maar de weduwe van de auteur weigerde toestem ming te geven. „Ik heb sterk de iidruk dat mijn echtgenoot het stuk al tot ieders voldoening had geschreven!" zei zy. Die strikte oanwyzingen gelden ook voor kostuums en dictie, die de auteur precies heeft voorgeschreven. Hij neeft duizenden uitgegeven aan proceskosten om zyn rechten te verdedigen tegen de neven en nichten van Charley, uie ten tonele werden gebracht, zyn zoon Je- van Brandon-Thomas vecht nog altijd voor zyn rechten, want er zyn altijd mensen die menen ook te kunnen pro fiteren van de populariteit van Charleys tante. De eerste film naar dit stuk werd gemaakt in 1925 met Syd (broer van Charles) Chaplin als de tante. In 1930 1940 en 1941 werden de Engelse en Amerikaanse verfilmingen gemaakt. On dertussen beleefde de tante op het to neel steeds nieuwe triomfen en meni ge acteur werd beroemd in die rol: José Ferrer, Rex Harrison en Noel Co ward by voorbeeld. Hoe internationaal de Tante is, bleek in 1942, toen een groep Franse, Britse, Amerikaanse en Egypti sche acteurs en actrices in Cairo Char leys tante ten tonele voerden. Elk sprak de rol in zyn eigen taai op deze lief dadigheidsvoorstelling voor een veelta lig publiek, maar het publiek had niet de minste moeite om het stuk te volgen, want iedereen kende elke rol. Sedert de eerste Londense opvoering heeft het stuk ononderbroken in zestien verschillende theaters gelopen, een onwaarschynlyk record. Maar zij is ook geen „gewone vrouw" In 1965 lopen de auteursrechten af en de nu tweeënzestigjarlge Jevan Bran don-Thomas vraagt zich af wat er dan moet gebeuren. Maar hy krygt al hulp van hogerhand: in het Britse Hogerhuis is de zaak al ter srrakc gekomen. Men wil de Tante de status geven van een „privilege van »le Kroon* als nationale Britse instelling, wat uitelndeiyu een bevestiging vormt van een uitlating van Charleys Tante in een van Raar grote scènes, waar zy zegt: „Ik ben geen ge wone vrouw Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- toomummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 Spreker dankte het gemeentebestuur voor de ondervonden medewerking en wenste de deelnemers goede zaken. Zowel de hal, de loopgangen als de grote zaal van het Cultureel Centrum zyn op aantrekkeiyke wyze ingericht. De artikelen variëren van plastic-inslui tingen, speelgoederen, grammofoonpla ten, vruchten, wijn, fotomateriaal en houtsoorten, tot verwarmingsappara tuur, centrifuges, wascombinaties, tele visietoestellen en zilverprodukten. BEURSOVERZICHT j Ongeanimeerde markt 1 AMSTERDAM, 20 oktober. De laatste dag van deze beursweek heeft vanmiddag by de opening een licht verdeelde stemming te zien gegeven. De handel was gering. De internationale waarden gaven slechts geringe koers veranderingen te zien ten opzichte van het vorige slotniveau. Aku en Kon. Olie kwamen by de opening boven de voor gaande slotkoersen uit. De overige hoofdfondsen bleven er een weinig be neden. Er waren vandaag geen factoren aanwezig, die de koersen konden stimu leren. Hierdoor werd de hausse-tenden tie van de voorgaande dagen niet verder voortgezet. Van arbitrage zyde werd wat aandelen Kon. Olie, voor buitenlandse rekening, aangeboden. Deze stukken vonden een tegenparty op lagere pryzen. Wall Street sloot gisteren, na een vaste opening, teleurstellend. De Nederlandse hoofdfondsen konden zich op de New- yorkse beurs goed handhaven. Aandelen Kon. Olie sloten er 3/8 dollar hoger. Toch drukte de ongeanimeerde stem ming in Wall Street vandaag de koer sen op de Europese beurzen. Op de Westduitse beurzen lagen de pryzen circa tien punten beneden die van gis teren. Dit was voor het Damrak niet be moedigend. Daarby kwam het naderen de weekeinde, dat meestal het gladstry- ken van de bestaande posities met zich meebrengt. Hieruit vloeiden vandaag geringe verkopen voort, die reeds vol doende waren voor een lichte koersdruk. Aandelen Kon. Olie openden op f. 116,60 circa veertig cent hoger. Na een prys van f 116.80 te hebben bereikt zakte de koers tot f116.10. De vorige slotkoers was f 116.20. Aku prijs houdend op 401; daarentegen Philips en Unilever nauwelyks pryshcudend. Hoog ovens een punt of zeven lager op 812. Vergeleken me+ de slotkoers van vorige week vrydag boekte Aku deze week een koerswinst van circa 13 punten. Philips veertig, Unilever zestien en Hoogovens circa dertig punten hoger. Kon. Olie ver beterde circa twee gulden. In de Scheepvaartafdeling viel bitter weinig te beleven. De stemming was er echter opgewekt. Van de leidende cul tures lagen Amsterdam Rubbers goed gedisponeerd in de markt. Staatsfondsen doorelkaar praktisch onveranderd. In de lokale afdelingen waren weinig orders binnen gekomen. Voor de inschryving op de f50 min. 4 procent obligaties 1961 Bank voor Ne derlandse Gemeenten tegen 98% procent bestond een redeiyke belangstelling. De lening, die volgens de beurs, te scherp in de markt ligt, zal er toch wel in gaan. De vorige lening ten laste van genoemde bank werd vele malen overtekend. Het ziet er naar uit. aldus de beurs, dat de toewyzing voor de lening van vandaag ten volle zal geschieden. WISSELKOERSEN Amsterdam, 20 oktober Londen 10.16—10.16%, New York 3.60H—3.61A, Montreal 3.50A—3.50A, Parys 73.41%—'73.46%, Brussel 7.24%— 7.25%, Frankfort 90.20%—90.25%, Stock holm 69.82—69.87; Zlirich 83.56—83.61; Milaan 58.14%—58.19%Kopenhagen 52.38%—52.43%Oslo 50.68%—50.73%; Wenen 13.97—13.98; Lissabon 12.66%— 12.68% BEURS VAN AMSTERDAM Vrydag 20 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 102% 102% 102% 102 A Ned. '60-1 4% 102% 102% Ned. '60 n 4% 102% 102% Ned. '59 4% 100% 100% Ned. '60 4% 100H 100% 100H 100% Ned. '53 3% 97% 97 ft Ned. Grtb. obi. 3% 83% L Ned '47 3% 94 GB 94% 97% 97 B Ned. '53 I-II 3% 96% 96 95% 95% 90% 91 Ned. bel. cert. 3% 90% 90% Ned. '50 I-II 8% 90% 90ft Ned. '54 I-II 3% 92 A 92% 92 A 92 A Ned '55-11 3% 94A 94% Ned. '37 3 92 A 92 A Ned. Grtbk. obi. '46 3 93% 93% Ned. doll. In '47 3 91%GB 91% Ned. Inv. cert. 3 99,V 99% 99ft 99ft 99% 99% Indië '37 A 3 95 ft 95% Ned. won. b.l. '57 6 109% 109 Ned. won.b.l. '58 4% 101A 100ft ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver. HVA-my AK.U Deli My cert Hoogovens cert Philips gem. bez. Unilever cert Dordtse Petr Kon. Petr. (50 A f 20) Holl. Amer. Rjn Java China Paket KLM Kon. Ned. Stoomb. Kon. Paket My Stoomvaart My Ned Nievelt Goudr. cert v. Ommeren cert Kon. Rott. Lloyd Ned. Scheepv Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.» en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 96% B 96% idem '48 (3%) 97% 97 R'dam '52-1 (4%) 101L ld ld *37 I-n (3%) 96% Z.-Holland '55 4% 100 Bankwezen Bank N. Gem. "58 5% 104ft ld. NW.B. '52 (4%) 100% BVG rspbr f500 198 198 BVG rspbr "52 144% 144% Industr. Obligaties Philips Dollarlng 11 94 94% 110% 112 GB 127% 127 400 400 GB 146.50 146 819 810 GB 1069 1065 G B 841% 838 550 548 116.30 115.60 162 164 156% 157 63 62.50 203% 206 157 159 170% 173 162% 164 335% 339% 159 161 161% 165 104 ft 100% Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 12%.. A'dam '56 12% A'dam '56 II 2% A'dam '56 m 2% Eindhoven '54 2% Enschede *54 2% Den Haag '52 I 2% Idem II 2% R'dam '52 I 2% Idem II 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl. 1957 2% Zuid-Holland '59 2% Vorige Slotkoers koers v. heden 105 85% 84% 84 89% 89% 90% 80% 84% 84% L 83% 85 94% 93% 92 94% 93 93% 97% 97% 97% 93% 94% 104% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinstallingen Robeco 249.50 Amst. Bank 385% Cultuurbank 32 Holl. Bank Unie eert. 220% Ned. Handelmy. 317 Rott Bank 361 Twentsche Bank 316 Senembah400 Industrie Ondernemingen Albert Heyn090 Berkel's Patent (vj 309% Borsumy3914 Calvé Delft eert 805 B Electrolasmy340 Kon. Pap. v. Gelder 360 Kon. Ned. Grofam. 173 Holl. Constructie 430 L Ing. bur. v. BouwnfJv. 255 B Internatio 183 Int. Kunststoff. Ind. 70% v. Kempen en Begeer 125 Leidse Wolspinnery 545 Müller en Co. NB. 525 Ned. Kabelfabr593 Philips pref 300 Rott. Droogdok Mij. 549 Sikkens Groep 849 Ver. Touwfabrieken 352 Walvisvaart 98% Wernlnk's Betonmy. 190 Wilton Feyenoord 302% Van wyk en Heringa 89 B Zaalberg 140 Mynbouw en petroleum Biliton 2de r499% Kon Petr. (f.20) 118.10 Amerik. fondsen Canadian Paclflo R. Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel.... Cities Service Genera] Motors Kennecott Republic Steel Shell OU Union Paclflo ün. States flteel 250 391% 32% 220 319 365 318 400 697 310 39% 805 357 177 428 260 183% 70% 125% 545 301% 551 855 348 97% 305 93% 145 499 117.10 24% 24% 81% 81% 51 50 41A 41 51 49% 49% 81% 80% 59 B 59% 38% 40Y4 36A 36 79% 78%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11