Politie grendelt centrum Parijs voor moslims af NEDO-MEX Macmillan zal reservisten oproepen als toestand verder verslechtert Hard optreden tegen de boeren was noodzakelijk Askenase's pianistiek stemt tot bewondering Poging om betogingen te herhalen mislukt Eerste Kunstkring concert behoort nog tot de „groten" Hij BIJZONDERE VEILIGHEIDSMAA TREGELEN Lord Avon waarschuwt: NIET toeseven aan atoomchantage 1 oorsitter Landbouwschap: Capituleren is onrechtvaardig Ongericht 1 maar! 1860 Donderdag 19 oktober 1961 Tweede blad no. 30481 Zuiver als vertolker beschouwd be hoort Askenase nog altijd tot de groten! Veel kritiek is weliswaar in de na-oor- logse jaren op hem neergedaald. HU heeft zich daarnaar gevoegd en dit pleit voor de 65-jarige. Het „willen schitte ren". effecten en gewildheden zUn ver dwenen. Askenase leek eerder een be scheiden musicus en die is ons wèl zo lief. Wel is nog aan zUn naam de traditie van een legendarische speelkunst gebon- enn. De keten naar Liszt is kort, want Emil Sauer. Askenase's leraar, was Liszt's leerling. Inmiddels is deze traditie eeer verzwakt. Jammer is alleen dat aan deze tradi tie zoveel conventionaliteit kleeft. Daar aan moest dus ook het eerste Kunst kringprogramma Ujden: Mozart, Beet hoven, Chopin met *cel erin dat vast requisiet is in het pianistisch podium- bedrijf. De welgevulde Gehoorzaal was Askenase desondanks zeer genegen, maar de drie toegiftjes, werkten als ont spannende verrassingen: een Debussy uit Children's Corner, Mendelssohn's Spinnerlied en het thema van Reger's Bach-variaties, ontleend aan een Bach- kantate. Deze toegiften deden ons hopen, dat Askenase eens terugkeert met een programma, waarop alleen werken prij ken die zyh eigen favorieten zijn, liever dan een glad lavendelwalsje In As op. 64 van Chopin en de wals in Es op. 18. die het pluche-tijdperk oproept,. De Ecos- saises, mogen blijven, ook de latere Ma zurka's en de heerlijke Berceuse, een klank weefsel uit een wereld tussen wa ken en dromen. Van het 2de Scherzo daarentegen, moet het ons van het hart dat het niet helemaal vrij was van on beheerstheid, maar de virtuoze stuwing leidde toch tot een zeer nadrukkelijke ovatie. De Mazurka's waren opus 56 in C en op. 50 in cis. De pianist vertolkte ze to verachtig schoon als tere dichtstukken. De vraag is of zij dat zijn. De felle taferelen schilderde Askenase niet. De dubbelforte slotakkoorden van Chopin waren tamme pianissimi ge war den! Vóór de pauze stond de Mozart-sonate In Bes vooraan. Zij zal weinigen hebben gepakt, tenzij om de vertolking: Mozart's pianosonates zijn eerder „huismuziek" en doen het niet meer in de grote con certpraktijk. Het leek ons of het Alle gretto K.V. 137 en de bijbehorende va riaties, ondanks het leuke wijsje, nauwe lijks het publiek hebben geboeid. De Advertentie Zoekt D een GOUDEN RING voor een dame ol heer, v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. Ook in brillant ringen. Ruime keuze in alle prijzen. Teveel snoep en weinig nachtrust Dr. Van Voorthuijsenschool hield ouderavond Ondanks het slechte weer bestond er gisteren buitengewoon grote belang stelling voor de ouderavond van de Dr. Van Voorthuijsenschool. Het deed de voorzitter van de oudercommissie, de heer A. Heetveld jr., dan ook veel ge noegen een geheel gevulde zaal met ouders welkom te kunnen heten. Hij deed een beroep op de ouders zich hecht aaneen te sluiten. Er wachten ons, al dus spreker, nog belangrijke gebeurte nissen: de bouw van een nieuwe B. school, welke bouw zeker in 1962 zijn beslag zal krijgen, de bouw van beschut tende werkplaatsen en een stichting van een tehuis van alleenstaande oud-leer lingen. De oudercommissie had nog een attentie voor mej. Goedman in verband met het slagen voor haar doctoraal examen pedagogiek en voor de leerling Appie v. d. Zwan, die een feilloos ver- keersexamen aflegde. Onder leiding van de heren dr. G. D. van Wengen (zang en muziek) en C. Leef lang (poppenspel), zorgden enkele leerlingen van de Kweekschool V.O. deze avond voor een gezellig program ma. Het was verrassend wat de leerlin gen aan Surinaamse klanken en expres sies ten gehore brachten. Het poppen spel „Anansi" werd uitstekend vertolkt. In een korte inleiding besprak het hoofd der school, de heer M. G. H. den Haan, de wijze, waarop moeilijk lerende kinderen de wereld om hen heen erva ren en de manier, waarop opvoeders, ouders en leerkrachten zich hierop moe ten instellen. Het is vaak een offer bren gen aan geduld, liefde en uithoudings vermogen. Deze tijd van het najagen van genot, werkt, aldus spreker, ook op onze kinderen verslappend. Er is geen tijd, waarin zoveel gesnoept wordt en zo weinig eisen aan de kinderen gesteld worden. Te veel ouders en kinderen gaan him eigen weg ongeoorloofd schoolverzuim en voortijdige beëindiging van het leer proces. omdat geld verdienen in veel gezinnen zo'n grote rol speelt. Vooral voor moeilijk lerende kinderen dient de leerplicht hoognodig verlengd te wor den. Deze drukke, gejaagde tijd berooft veel kinderen van de zo noodzakelijke nachtrust; door het overblijven op school en het vaak buitenshuis werken van moeders wordt aan de goede voe ding onvoldoende aandacht besteed. De 6feer in huis is voor onze kinderen van overwegend belang. Na de ouders van afdeling B moed te hebben ingesproken besloot de heer Den Haan: „Wees opbouwend in uw kritiek, wees ruim in uw offerbereidheid. Aan vaard het leven in geluk en tegenspoed in lief leed". Hierna hadden de ouders gelegenheid de klassen en de produkten van hand werken en handenarbeid, die er als steeds weer uitermate fleurig uitzagen, in ogenschouw te nemen. De avond werd besloten met de ver toning van de film „De weg naar de wereld", waarin het zegenrijke werk van een school voor moeilijk lerende kinderen tot uiting kwam. twee eerste delen van Beethoven's so nate in E op 109 misschien evenmin, maar Askenase heeft deze sonate na tuurlijk uitgekozen om het fraaie An dante met de zes magistrale variaties, die culmineren in de lange kettingtril- lers, onder welke de wondermooie canti lene gevlochten zweeft. Het is een kun stenaarshand zoals Askenase's hand. al leen gegeven om deze te verwerkelijken. In alles moest men Askenase bewon deren, hetzU om de prachtige reine vin geregalisatie en de subtiel georkestreerde aanslag, hetzU om de zonnige elegantie, de vertellende kracht of de briljante or namentiek, hetzy om het poëtisch fluï dum dat aan zyn uitgebalanceerde en fün afgewerkte pianistiek zulk een be koring verleent. V. Advertentie Transparante kleurlak van Ceta-Bever Ds. Joh. Poort neemt beroep aan Ds. Joh. Poort, hervormd predikant te Oosterbeek, heeft het beroep van de Leidse hervormde gemeente (vacature ds. J. N. de Ruiter) aangenomen. Ds. Poort, die in 1918 werd geboren, aanvaardde op 18 augustus 1946 te-Gies- sen-Oudekerk de evangeliebediening in de Ned. Hervormde Kerk. In 1949 nam ds. Poort een beroep aan van de her vormde gemeente te Koudekerk a. d. Rijn. welke gemeente hij zeven jaar als predikant heeft gediend. Sinds 22 april 1956 is ds. Poort in Oosterbeek werk zaam. Nu ook ds. Poort dit beroep heeft aan genomen, zijn alle vacatures weer ver vuld, terwijl ook voorzien kan worden In een studentenpredikant (ds. Eckhof) en een jeugdpredikant (ds. Lamping). Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde De afdeling Leiden van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde kwam gisteravond in café-restaurant „In den Vergulden Turk" bijeen. Na een kort in leidend woord van de voorzitter, de heer J. H. Smit, hield de heer W. R. Ouds- hoam een lezing over „Insekten in onze cultuurgewassen". Spreker wees op de voordurende strijd, welke de kwekers tegen een insektenplaag moeten voeren. Bij de bestrijding moet een onder scheid worden gemaakt tussen de z.g. monocultuur, d.i. de cultuur van één soort gewas in kassen, en de z.g. buiten cultuur, waarbij meerdere gewassen bij elkaar worden gekweekt. Bij de mono cultuur hebben o.m. spintmijten en lui zen niets te duchten van hun natuur lijke vijanden, de insekteneters. Bij deze cultuur is de kweker aangewezen op chemische bestrijdingsmiddelen. In de buitencultuur wordt de kweker als het ware bijgestaan door een groot leger van insekteneters, die de bestrijding van de insekten voor hem eenvoudiger ma ken zodat hij maar in beperkte mate ge bruik behoeft te maken van chemische bestrijdingsmiddelen. Uitvoerig ging spreker deze avond in op de toepassing van de chemische bestrijding, waarbij een grote mate van deskundigheid in acht moet worden genomen. Als een na deel van deze bestrijding noemde spre ker de zjg. resistentie, die zich bij de in sekten ontwikkelt tegen de gifstoffen waarmee zij bespoten worden. By de al- lersterksten, die in leven blijven, ont wikkelt zich n.l. een zekere immuniteit tegen deze stoffen. Voor deze leerzame en interessante lezine geïllustreerd met een aantal kleurendia's mocht, de heer Oudshoom een langdurig applaus in ontvangst nemen. Bij het ingezonden materiaal kende de jury, bestaande uit de heren H. Veendorp, J. Vermande en Nigerië-documentoires in Stadsgehoorzaal In een oude auto maakte de cineast Jan C. Dassen een tocht van 1800 kilo meter dwars door het boeiende, maar vaak benauwende en onherbergzame Nigerië. De tocht voerde hem door dichte oer wouden, langs de geheimzinnige wate ren van de Niger-delta en door steden als Bonni en Ibadan, de grootste stad van het Afrikaanse continent. Hij sprak met emirs, inlanders, palmpitplukkers, federale ministers en medicijnmannen. Van dit adembenemende avontuur maakte Jan Dassen twee films, die hij gisteravond voor de leden van K. en O. in de foyer van de Stadsgehoorzaal ver toonde. Dit gebeurde met medewerking van het Koninklijk Instituut voor de Tropen. Dassen maakte de filmdocu mentaires in opdracht van de Unesco. De tweede film, „Three roads to to morrow", liet o.a. beelden zien van de indrukwekkende stad Ibadan. Voordat hij de twee films vertoonde, hield Das sen een boeiende causerie over Nigerië, een land, waarover wij Nederlanders eigenlyk maar zo weinig weten. (Van onze Parijse correspondent) De Franse regering heeft gisteren besloten bijzondere veiligheids maatregelen te nemen om een herhaling van de dramatische gebeurte nissen van dinsdagnacht in Parijs onmogelijk te maken. Weliswaar hebben groepen Algerijnen gisteravond getracht opnieuw te demonstre ren, maar de betogers konden vanuit de voorsteden niet het centrum bereiken, omdat een sterke politiemacht alle metro- en busstations, bruggen en stations bewaakte. Zo is een van de regeringsmaatregelen het sturen van tien compagnieën (1500 man) van de Republikeinse Veiligheidstroepen vanuit de provincie naar de hoofd stad, Met de uitwijzing van de 11.538 Algerijnen, die dinsdagnacht werden gear resteerd, is gisteren al een begin gemaakt. alleen maar kunnen verbreden. Het is bekend, dat de FLN-leiders, die de on geveer 400.000 Algerijnen in Frankrijk controleren, tot de extremistische vleu gel van de nationalistische verzetsbe weging behoren. De actie van dinsdagnacht zou dus kunnen wijzen op een verhoogde tegen stelling binnen de FLN tussen gematig de en extremistische groepen. Het is echter ook denkbaar, dat de FLN met dit nieuwe en massale offensief de Franse openbare mening, die de Alge rijnse oorlog toch al zo beu is, in een angstpsychose wil brengen, in de hoop dat het publiek dan een verhoogde pres sie op de regering zal uitoefenen. Rond de groene tafel zou, zo hoopt de FLN dan blijkbaar, de officiële Fransè deputatie zich straks dan- -nóg wat kneedbaarder kunnen tonen. Een bere kening, die echter niet zonder grote ge varen is. Geweld roept nu eenmaal al tijd ander geweld op en de FLN-ter- reur zal ook nu zeker met verhoogde agressie van de kant van de OAS, het Franse geheime leger, beantwoord wor den. De wees lykt dan ook eerder ge wettigd, dat in deze dramatische vicieu ze cirkel kansen op hervatting van het overleg, op een akkoord en later op een eventuele Frans-Algerijnse sa menwerking, steeds verder zullen ver schrompelen. FLN-instructies Een woordvoerder van het ministerie van Voorlichting van de Algerijnse re gering in ballingschap heeft meegedeeld, dat de demonstratie van dinsdagavond was georganiseerd en geleid door de FLN. De politie heeft trouwens reeds FLN-instructies op arrestanten gevon den, die Algerijnse mannen, vrouwen en kinderen opwekken om morgen (vrij dag) avond zich opnieuw in drommen op straat te begeven. De oproep aan Alge rijnse winkeliers hun zaken gisteren te sluiten, werd voor 40 pet. in Parys opge volgd. Over de politieke bedoelingen, die ach ter deze verscherpte gedragslijn van de FLN kunnen schuilen, worden verschil lende hypotheses geformuleerd. Ogen- schynlijk heerst er een grote tegenstel ling tussen verschillende recente uitla tingen van de FLN-regering, die er op wezen dat de Algerijnen de vredesonder- handelingen met Frankrijk zo spoedig mogelijk willen hervatten, en an derzijds deze uitingen van terreur en directe actie, die de kloven uiteraard N. de Leeuw, de hoogste lof toe aan de heren J. G. Hoogervorst, J. Kriest en J. G. van Ègmond. Tenslotte gaven de he ren Vermande en de Leeuw nog een be schouwing over enkele meegebrachte kweekprodukten Gevechten in Oran De Franse autoriteiten hebben giste ren in de Westalgerynse zeehaven Oran ingrypende veiligheidsmaatregelen ge nomen, nadat er voor de zesde achter eenvolgende dag bittere gevechten zyn geweest tussen Europeanen en Moslims. (Van onze Londense correspondente Premier Macmillan heeft deze zomer overwogen een mobilisatie af te kon digen in verband met de Berlynse cri sis, zo onthulde hy zelf gisteravond laat in het Lagerhuis aan het einde van het tweedaagse debat over Bui tenlandse Zaken, waarvoor het parle ment een week eerder van zomerreces was teruggekeerd. De premier voegde er aan toe, dat hij niet zou aarzelen reservetroepen op te roepen als de toe stand verder zou verslechteren. Het Britse leger, aldus Macmillans antwoord op beweringen in de Britse pers, dat de bij jongste grote oefening was gebleken dat het Britse Rijnleger aan een ernstig tekort aan mankracht zou lijden, kan binnen enkele dagen op een sterkte worden gebracht die het in staat zal stellen voor langere perio des stryd te leveren. Macmillans met enige spanning ver wachte rede was geen retorische tirade, maar een rustige visie van een staats man, die weliswaar inziet dat de toe stand ernstig is, maar dat er toch mo gelijkheden genoeg zijn om de tempe ratuur niet tot het explosie-punt te la ten oplopen. Macmillan beleed nogmaals zijn ge loof in onderhandelingen. „We moeten ons niet zo bang laten maken, dat we capituleren. Maar we moeten evenmin vrees hebben en ik heb dis vrees niet om te onderhandelen". Macmillan verklaarde dat hU vooral niet wilde meewerken aan versterking van de gedachte, dat West-Duitsland in de steek zou worden gelaten. Volgens zyn mening zou de eenheid van Duits land tenminste in principe moeten wor den aanvaard, zoals dat ook was ge beurd in 1955. „Wij weten niet wat de Russen willen. Zij hebben een stap terug ge daan vergeleken by 1955 en dat be treur ik ten zeerste", aldus Macmillan, hieraan toevoegende „dat we geen van bovenaf opgelegde scheiding van de twee Duitelanden kunnen aanvaarden". Hy besloot met te zetten, dat „het Westen moet leren te leven met de angst, maar paniek moet vermijden en geen enkele kans op een overeenkomst, zelfs al is dit op een beperkt gebied, voor kan laten gaan". „Miinchen" Macmillans voorganger in Downlng- street 10, Anthony Eden, nu graaf van Avon, hield gisteren in het Hogerhuis zijn maidenspeech, en het was geen wonder dat de nieuwe Lord aan Miin chen dacht. HU trad in 1938 af omdat hij het niet eens was met premier Chamberlains beleid tegenover Hitier en samen met Winston Churchill een krachtiger houding tegenover de dicta tor bepleitte. Het was een enigszins vreemde situa tie in het Hogerhuis, want de huidige Britse minister van Buitenlandse Za ken, Lord Home, was ook by het dra ma in dat bewogen jaar betrokken en stond toen. evenals nu, tegenover Eden. Lord Home was toen namelijk parle mentair secretaris van Chamberlain. Lord Avon, in wat als één van zijn beste redevoeringen wordt beschouwd, eiste van zUn opvolger, dat „men niet in Münchenstyl inzake Berlijn mag toe geven", en hij gaf vier beginselen, die, als de regering deze zou aanvaarden, haar voor tragische situaties kunnen vrUwaren: blUf achter de bondgenoten staan; vervul beloften; verwerp dreige menten en probeer onderhandelingen tot stand te brengen, maar blUf bij dit laatste op uw hoede voor Miinchen! Lord Avon deed nog een suggestie namelijk het vormen van een NAVO- stafchefcommissie, die tot speciale taak zou hebben overal ter wereld „onraad te bespeuren" en dan met dezelfde mee dogenloosheid als die van de Russen tewerk te gaan, om dit onraad te be strijden. Een lange reeks concessies, zo beweer de Lord Avon en er was niemand die hierin niet de Eden van 1938 herken de kan op den duur alleen maar tot oorlog leiden. De regering moet over wegen of haar besluit vrede geeft, geen vrede voor een uur of voor één of twee dagen, maar vrede voor de volgende generatie. Dat is het verschil tussen „appeasement" en vrede. Chroesjtsjows aanbod voor een rege ling van de kwestie-Berlyn, met tezelf dertijd zyn aankondiging van een ex plosie van een kernbom van 50 mega ton was volgens hem het karakteristieke voorbeeld van een man. die een te groot vertrouwen heeft in zyn eigen kracht. „De wereld", aldus Lord Avon, een naam die nog steeds niet zo vertrouwd klinkt als Anthony Eden, „kan niet toe geven aan atoomchantage en blUven leven. Wat op het spel staat is niet Berlijn, maar de eenheid en het doel van de Westelijke alliantie en haar vermogen „nee" te antwoorden op on redelijke eisen. De veiligheidstroepen opende gisteren tydens straatgevechten het vuur, waar bij twee Europeanen en een moslim werden gewond. In het centrum van de stad braken ongeregeldheden uit en door verspreide incidenten kwam het totaal aantal slachtoffers bij het vallen van de avond op twee dode en drie gewonde Europeanen en vijf gewonde moslims. De politie legde voor het centrum een uitgaansverbod op dat tot vanmiddag voortduurde. Het stadsdeel is door de politie afgezet. Het verkeer moet omrij den en niemand behalve de bewoners worden toegelaten. Kantoren, winkels en café's moeten gesloten blijven. Particu lieren is aanbevolen thuis te blijven en de blinden te sluiten. Op bevel van de prefectuur zullen in ieder stadsdeel waarin ongeregeldheden voorkomen onmiddellijk eensluidende maatregelen worden genomen. De gewelddadigheden van gisteren be gonnen 's morgens vroeg toen een Euro peaan, die naar zyn werk ging. door een moslim werd neergeschoten. De oor zaak van de latere ongeregeldheden is duister. Oran ds een stad van geruch ten geworden. Op de weg tussen Otterlo en Hoenderlo is gistermiddag een vrachtauto met aanhanger geslipt. De wagen ontwortelde een boom en kantelde. Twee van de drie inzit tenden werden gedood; de derde werd ernstig gewond. De slacht offers moesten met snijbranders uit de verpletterde cabine worden ge haald. Promoties Gisteren promoveerde aan de Leidse Universiteit tot doctor in de wis- en na tuurkunde, op een proefschrift getiteld „Ion opties of mass spectrometers with virtually enlarged radius", de heer H. A. Tasman, geboren te Utrecht in 1930 en thans wonende te Amsterdam. Promotor was prof. dr. J. Kistemaker. Voorts promoveerde tot doctor In de wis- en natuurkunde, op een proef schrift, getiteld: „Gebruik van 18-0 bU het onderzoek van de katalytische oxi datie van fenolen en aromatische ami- nen", de heer E. Talman te Loosduinen. Promotor was prof. dr. E. Havinga. ZONDAGMORGENBIJEENKOMST BIJZONDER KERKEWERK. Zondagmorgen vindt in de Stadsge hoorzaal weer een gespreksbijeenkomst van het Bijzonder Kerkewerk der Leid se hervormde gemeente plaats. Prof. dr. L. J. van Holk zal spreken over „Onbehuisd". In de gisteren gehouden bestuursvergadering van het Landbouwschap heeft de voorzitter, de heer A. W. Biewenga, in zijn openingswoord herinnerd aan de gebeurtenissen van de laatste weken, die het „schap" in het licht van de publiciteit 'hebben gesteld. De voorzitter doelde hier met name op de onregelmatigheden op de Veluwe en op de verkoop van enige boerderijen voor de rechtbank in Assen. Hij zei dat het Landbouwschap op een volkomen wettige manier tot stand gekomen is, omdat de regering van oordeel was dat aan alle voor waarden, welke door de wet gesteld zijn, was voldaan. Ook door een groot aantal rechterlijke uitspraken is de wettigheid van het Landbouw schap bevestigd. Voorts zei de heer Biewenga, dat het Verkopingen van roerende goederen Landbouwschap gedwongen was tot deze harde maatregelen in Drente over te gaan, omdat de zachtere en voor de be trokkenen goedkopere maatregelen door henzelf onmogelijk waren gemaakt. Kerkelijk Leven Reformatorische houding en R.-K. Kerk in synode N.-H. Kerk Komt ter sprake De generale synode der Ned.-Herv. Kerk zal op 30, 31 oktobci en 1 novem ber in „Woudschoten" to Zeist vergade ren. De synode zal daarbij een con cept-nota behandelen over de oecume nische avondmaalsviering, die in een aantal gemeenten plaats vindt. Bij de oecumenische avondmaalsviering doet zich de omstandigheid voor, dat er ker ken zijn, die bereid zijn daaraan deel te nemen, maar niet de voorwaarde stel len van enig kerklidmaatschap voor de toegang tot het avondmaal. Vooral on der de jongeren zou er een verlangen naar het oecumenisch avondmaal waar te nemen zijn. Voorts zal de synode tijdens de ko mende vergadering een concept pas toraal advies bespreken over de reforma torische houding Jegenns de R.-K. Kerk en haar leden. Dit advies is op verzoek van het moderamen opgesteld door dr. H. W. Meyboom, directeur van het Ned. Protestants Convent en dr. C. A. de Ridder, studiesecretaris van dit convent. Het probleem van de mutatie van pre dikanten zal besproken worden aan de hand van een rapport over de antwoor den van de classicale vergaderingen op de enquête inzake het mutatievraagsrt.uk. In een eerste rapport, dat in de syno devergadering van juni 1960 besproken werd, werd voorgesteld om predikanten, die 10 jaar of langer op een standplaats staan met minder dan 3000 zielen, te doen verzetten door een raad voor de mutaitale, tenzij de gemeente verklaarde op deze verzetting geen prijs te stellen of de predikant vr.n deze verplichte ver zetting dispensatie verkreeg. Over deze vragen is een enquête gehouden, waar van de resultaten in de synode ter sprake zullen komen. hadden zy aangegrepen als een aanlei ding tot het houden van betogingen tegen het Landbouwschap. Ook hadden zij deze verkopingen gesaboteerd. Het leggen van beslag onder derden was door hen eveneens doelbewust onmoge lyk gemaakt. Tegenover de meer dan 250.000 be- drijfsgenoten die wel hun heffing beta len, zou het niet rechtvaardig zUn ge weest als het Landbouwschap in de ge vallen in Drente had gecapituleerd. De consequentie hiervan zou wellicht heb ben kunnen zijn, dat in de komende ja ren niet alleen de PBO in de landbouw, maar ook de PBO in andere bedrijfs takken onmogelijk zou zijn geworden. Omwille van de consequenties voor het algemeen belang, was het Landbouw schap gedwongen in Drente deze uiterste maatregelen te nemen. De voor itter spoorde de bestuursleden aan, door hun ernstige werk voor het al gemeen landbouw belang te laten zien, dat het Landbouwschap het vertrouwen van alle bedrijfsgenoten waardig is. Koningin ontvangt ambassadeur Helb De Koningin zal morgen ambassadeur mr. H. A. Helb, die zaterdag uit Moskou in Nederland Is teruggekeerd, in audiëntie ontvangen. Zoals bekend, had de Russische rege ring de heer Helb vrijdag verzocht de Sowjet-Unie zo spoedig mogelijk te verlaten. NED. HERV. KERK Beroepen te Amsterdam (als ziekenhuis predikant) dr. G. J. Paul te Oosterbeek. GEREF. KERKEN Beroepen te Vries (Dr.) M. J. Vos. kand. te Overveen te Idskenhulzen R. der Nederlanden te Zuidbroek. CBR. GEREF. KERKEN Tweetal te Haamstede-Kerkwerve T. Brlenen te Musse' en H. van Leeuwen te Arnhem. VRIJF EVANG. GEMEENTEN Beroepen te Bergum T. H. Pennlnga. voorheen predikant te Gorinchem.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3