MIDZA ZEGELS BUISMAN HAAGSE AGENDA Verhoging A.O.W.- premie 1 januari Verrassingen in soorten De wind mee VCDR KOFFIE OP Z'N BEST! Naar nieuwe teeltregeling Bom barstte niet in de nachtvergadering Agenda Met een enkel woord DONDERDAG 19 OKTOBER 1961 n Ons toch al zo ingewikkelde ra diowereldje is weer een controverse rijker. Woord en wederwoord zijn ge vallen in twee achtereenvolgende persconferenties. ..Wij zijn bestraft wegens de kritiek die wij in ons plan voor een nationale radio-omroep op de Pro gramma - Coördinatie - Commissie hebben geuit", zei eerst de VPRO. „Daarom heeft deze commissie van de Ned. Radio Unie ons nu opge legd evenveel muziek als gesproken woord te brengen". „Nonsens" reageerde het bestuur van de N.R.U. „Er is van bestraf fing geen sprake, maar we konden aan de kritiek van een van onze leden toch niet achteloos voorbij gaan". Volkomen juist. Het was het goed recht van, zelfs een noodzaak voor de P.C.C. om daarop te rea geren. Maar waarom een dergelijke reactie te koppelen aan een kritiek, welke de voorzitter tegenkomt in een hem onbekend blad. De heer Broeksz die nadrukkelijk beweert immuun te zijn voor kritiek van de pers hecht zoveel waarde aan de stem van het Haagse advertentie blad „De Posthoorn", dat hij het ineens ook noodzakelijk vindt om het gesproken woord in de radio op vrijdagavond te beperken. En het is dan eigenlijk maar toeval, dat de V.P.R.O. het slachtoffer is. Het spijt ons, wij hebben meer de overtuiging dat de eerste de beste stok gegrepen is om de hond te slaan. En zo'n kastijding is in onze ogen echt een „bestraffing", ongeacht de vraag of de V.P.R.O. mischien niet beter zijn kritiek eer der en anders ter tafel had kun nen brengen. En met alle respect voor het gloedvolle betoog van de heer Broeksz, het moge misschien for meel juist zijn ook de VPRO de vol ledige lusten en lasten te laten tor sen van de coördinatie in haar hui dige vorm, het blijft een onweer legbaar en naar ons gevoel ook niet afdoende weerlegd feit, dat de V.P.R.O. met een zendtijd van zes uur per week weinig kan coördine ren. Of het moet ten koste gaan van de boodschap, die deze om roepvereniging meent te moeten brengen. 4i1 verti ntle Het premiepercentage ingevolge de AOW en de AWW tezamen is met 0,25% verhoogd tot 7%. De minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid heeft zijn goedkeuring verleend aan een be- 6«.tlt van de Sociale Verzekeringsbank, waarbij het premie-percentage ingevolge de AOW is vastgesteld op 5.75% en dat ingevolge de AWW ongewijzigd op 1.25%. Het nieuwe premie-percentage zal met ingang van volgend jaar van toe passing zijn. Advertentie Uw spaarkaart is zó vol, en direct klinkende munt. (Van onze t.v.-medewerker) In „Sportpanorama" werd uitgebreid gepraat en gejuicht over de plannen om een grote sporthal te bouwen, waardoor zowel de wielersport een impuls in de goede richting zou krijgen alsmede by een wat royale aanpak het kunst schaatsen. Het was niet aangenaam, dat dit pro gramma ruim een kwartier uitliep, maar het was wel een byzonder aangename verrassing, dat staande de uitzending zomaar een complete geluidsinstallatie voor het hele complex gratis werd aan geboden. De documentaire over de wynoogst was wat aan de droge kant en dat was er dus net naast. Het was een onbedui dend geval, waaruit naar ons idee veel meer te halen zou zyn geweest, wyn- bouw is zo oud als onze beschaving, werd er aangekondigd, maar van een aanpak, die zulk een ruime toelichting verantwoord zou doen zyn, was bitter weinig te merken. We voelden ons een beetje gefopt. „Nieuwe oogst" had hiermee niet van doen. Dat ging over recente ontdekkin gen in het amusementsgenre. Er waren voor ons twee verrassingen. Allereerst 'The Padre Twins", die wel snel de suc cesvolle weg van de Blue Diamonds zul len opgaan en dan welverdiend. We we ten het wel, het is wat zoeteiyk en wat conventioneel, maar men wil het graag en het is beschaafd en muzikaal werk. Dus er is dan toch feiteiyk geen enkel bezwaar tegen. Verrassing op een ander vlak, nog wat ongeschaafd, was Bora Lensky. Ze heeft durf en aanleg en ze is veelzydig genoeg om een opmerkeiyk succes te bevechten. Maar ze zal nog veel moeten leren en zich onder goede leiding moeten stellen. Een verrassende verrassing zogezegd. Zuster Eileen kab belde weer lekker verder, maar was toch niet geheel van pit verstoken. Tot slot kwam de Kring weer eens in de gezichts kring. die verruimd en verwyd werd door de literaire muur te slopen. Met andere woorden: de onderwerpen zullen met de kunst in de ruimste zin verband houden, een blyk van durf, waaraan wel licht ook het prijzende oordeel van de jury van de Prins Bernhardprys heeft bygedragen. Men had de koe maar in eens fors by de horens gepakt en pakte uit over Picasso, met name over „Pi casso's Picassos", een nieuw verschenen boekwerk met illustraties van 500 achter gehouden schilderijen van het genie. Dat is dan echt wel niet niks, ook uit financiel oogpunt! Maar wat betekent die tovenaar van 80 jaar? Pierre Jans sen sprak eerst by een ruime serie werk stukken zyn duideiyk, inventief en in structief commentaar. Maar het werk van de schilder was en bleef uitgangs punt van de gedachtenwisseling, die van een levendigheid, openhartigheid, spits vondigheid (in de beste zin van het woord) en ook van een raakheid was, zoals we zelden hoorden. Het werd hierdoor een verrukkelyk nummertje. We hadden ons op deze hernieuwde kennismaking met de Kring gespitst, maar dat ze een zo overrompelende er varing worden zou, was een complete, een uiterst aangename verrassing. Hul de voor het inzicht van Con Nicolai en hulde ook aan de president, die van geven en nemen, van mennen en vieren wist. (Van een medewerkster) Gistermiddag is de eerste uitzending over bybelonderricht voor de jeugd, waarover we reeds woensdag 11 oktober een uitvoerige aankondiging gaven, op de televisie gestart. Als een schip met een logboek. Hoe vreugdevol stemt het te weten, dat alle Christelijke Kerken in Neder land uit hun zuilen gekropen zyn en zich geschaard hebben om déze gedach te, in Ikorboezem ontstaan: samen te proberen, voor de Nederlandse jeugd tus sen tien en dertien Jaar. iets af te spie gelen van de belangryke inhoud van de by bel. De knapste vertegenwoordigers hebben samen hun hoofden gebogen over de stof en elkaar een hand ge geven. Ze zyn geworden geiyk de kin- derkens en hebben elkaar gevonden in het verlangen om de blyde boodschap te brengen over het koninkryk der heme len. En zy hadden de wind mee, want door deze vreselyke storm en regen, zullen vrywel alle kinderen (en grote mensen) vroegtydig thuis gekomen zyn en met meer gemak het knopje van hun televi sietoestel verschoven hebben dan an ders. Ds. C. M. de Vries leidde deze uitzen ding in en vertelde van het schip, dat altyd start met een logboek, het boek waarin alle wederwaardigheden van de reis worden opgetekend en bewaard biyven. Zo gebeurde het ook tydens ko ning David in lang vervlogen eeuwen. En als een draad kunnen we nu de geschiedenis volgen, die ons naar de ge boorte van Jezus Christus voert. Want dat is de bedoeling van deze eerste cy clus: het verband duidelyk te maken, een grote lyn te zien, de draad in de Christeiyke historie te voegen. Daarom werden we allereerst gecon fronteerd met één der schoonste hoofd stukken uit de bybel, het boek Ruth, dat ons om zyn diepe menselijkheid, op eenvoudige wyze geschetst, dierbaar is. De verteller voert ons naar het oude dorpje Bethlehem met recht de baker mat, waar Naomi met haar man en twee zoons woonde en zoals nu heden ten dage nog gebeurt, als er hongersnood op treedt met haar gezin naar het naby- liggende, ryke land Moab emigreert. Maar Naomi, genaamd de lieflyke, ver loor in dat land man en zonen en keer de Jaren later, gevolgd door één van haar schoondochters Ruth naar Bethle hem terug. Het is door de trouw van deze Ruth en haar huweiyk met de hoogstaande losser Boaz, dat de zoon geboren werd, die grootvader werd van (ook als 't poederkoffie is) koning David. En daarom, zo maakte de verteller ons duidelyk, moesten de ge- schiedschryvers deze liefdesroman in hun logboek vermelden, die eigeniyif niets te maken heeft met de roemruchte daden van het volk Israels. Beelden, tekeningen en filmflitsen uit het huidige Israel verlevendigden het gesproken woord. U begrypt, dat wy ons liever van kri tiek onthouden deze keer, want het is een proefe die slagen moet; een heel moeilyk begin. Wij zouden niet graag in de schoenen van ds. de Vries gestaan hebben, die ons zelf duidelijk gemaakt heeft wat dat betekende, in die oude stadspoort van Bethlehem. Zelf zal hy gevoeld hebben, hoe belangryk elk woord is. Foutjes en manco's zullen de bekwa me vertegenwoordigers zelf opgevallen zyn en zy zullen er lering uittrekken voor een volgende keer. Hier en daar iets meer gloed, wat humor, is misschien wenselyk. De volgende keer: dat is op woensdag middag kwart voor zes op de eerste no vember. Misschien is het dan stralend mooi weer. Maartoch ouders, spo ren wy U aan om U dan met uw kin deren om de televisie te scharen. Laat het eten even koud en de tafel onge dekt, want ge kunt later warm worden door het gesprek met uw kinderen, naar aanleiding van wat U op het beeld scherm ziet en hoort. En misschien leert U er ook weer van, omdat het zo lang geleden was en komt U ertoe om zelf de stukken in het „grote logboek" na te lezen. Advertentie Het Landbouwschap vindt dat het geen zin heeft de teeltregeling voor groenten en fruit in haar tegenwoordige vorm voort te zetten, maar wenst nog wel een teeltregeling voor groenten van de volle grond. De teeltregeling maakt het mogelijk, door middel van een ver gunningenstelsel de groenten- en fruit teelt naar oppervlakte te brengen. Het bestuur van het Landbouwschap, dat gisteren het advies heeft vastgesteld, meent dat de teeltregeling niet meer beantwoordt aan zyn doel: de markt ordening. Het Landbouwschap raadt het produktschap nu aan, in beginsel te be sluiten tot opheffing van de teeltregeling op een nader te bepalen tydstip, maar wel een nieuwe teeltregeling in te voe ren voor de vollegronds-groenteteelt, waar een dergelyk marktordeningsin strument niet gemist kan worden. Het wil met het produktschap overleg plegen over een nadere uitwerking van deze beleidslijn met zodanige voortva rendheid, dat In de loop van 1962 defi nitief kan worden besloten tot ophef fing van de bestaande en gelijktijdige invoering van de nieuwe regeling. Het Landbouwschap vindt het te vroeg om nu al met een concreet uitgewerkt voor stel te komen, omdat er nog verschillen de problemen bestudeerd moeten wor den. Radio- en tv-personeel (Van onze Hilversumse correspondent) De rook kon men snyden. De span ning was byna tastbaar. Elk moment kon vannacht in de met 600 radio- en t.v.-medewerkers volgepropte Karse- boomzaal te Hilversum de „bom" ont ploffen. Ze waren er byna allemaal, de georganiseerden. In groepjes dromden zy tegen elf uur gisteravond over de Groest ter nachtvergadering. „Vannacht zou het dan gebeuren". Er is in feite niets gebeurd. Zelfs de heetstgebakerden gingen gekalmeerd huiswaarts. Geen staking dus, maar wel emotie, veel emo tie zelfs gevolgd door een motie en een telegram, die al na 3 uur waren vastge steld. Men vond elkaar vlot in de motie, die als volgt luidt. „Gehoord de uiteenzettingen namens de drie besturen spreekt de vergadering van omroep- en t.v.-medewerkers in de nacht van 18 oktober zyn byzondere verontrusting uit over het nog steeds uitblyven van een beslissing van het College van Ryksbemiddelaars ten aan zien van de tussen de werkgevers en vakbonden overeengekomen salarisrege ling. Hoewel de vergadering door de tra ge gang van zaken ernstig geschokt is, spreken de aanwezigen als hun mening uit, dat het in dit stadium noodzakelijk is de besturen te machtigen de bespre kingen voort te zetten op basis van de overeengekomen regeling. De vergade ring eist, dat op 2 november a.s. in een nieuwe, door de organisaties te beleg gen by eenkomst, opening van zaken zal worden gegeven". De motie wordt in een telegram ter kennis van het College van Ryksbemiddelaars gebracht. GEVRAAGD winkelpand in centrum stad. Brieven aan het bureau van dit blad onder nummer 32760. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte mui. 18.30 Sportpraatje. 18.35 Gesproken brief. 18.40 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.05 Liedjes en Het Vogelkwartler, hoorsp. 20.00 Nws. 20.05 Kamermuz. 21.00 Het ver steende woud. hoorsp. 22.30 Nws. meded. 22.40 Act. 23.00 Sportact. 23.10 Nwe gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.15 Sportrubrlek. 18.30 Gram. 18.50 Sociaal perspectief, lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pollt. lezing. 20.00 Gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Zangrecital. 23.25 Vers ln het groen, lite rair progr. 23.45 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. VPRO: 20.20 Gesprek aan de schrijftafel. 20.30 Onder vuur: pol. vragenbeantw. 21.00 Principes, blUspel. 22.40 Einde. VOOR VRIJDAG 20 OKTOBER Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw DONDERDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's getuigen. 7.25 uur njn. Stadszaal (grote zaal): K. en O. R'dams Phllharmonlsch Orkest olv. Eduard Flipse m.m.v. Rudolf Flrkusny (plano). 8 uur nam. Wassenaar: 19 oktober. Den Burcht. Verkiezingen Ned. Prot. Bond. 8.15 uur n.m. VRIJDAG Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Restaurant Van der Heyden: Jaarverg. Centr. A.-R. Kiesvereniging. 8 uur nam. Rehoboth: Ledenverg. Ned. Chr. Vrou wenbond. Spr. mej. Krabbe over de waakzaamheid der vrouw ln de wereld. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Jubileumfeestavond P. C. en L. Optreden van gezelschap Gerard Walden en Berry Klevits. 8 uur n.m. Zomerzorg: Vola. Phllips-fllmavond. 8 ur nam. ZATERDAG De Doelen: Ledenvergadering afd. Zuid- Holland B.A.W.N. 3 uur n.m. Doo] uur. king; 11.30-12 uur HA., ds. K. C. van Oos- sanen. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio, VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Plano recital. 11.45 Orgelspel. AVRO: 12.00 Lich te muz. 12.20 Regerlngsultz.: Ultz. v. d. landb. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Sportultz. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Pro menade ork. en soliste. 14.00 Viool en plano. 14.30 Voordr. 14.50 Gram. 15.00 Li teraire quiz. VARA: 16.00 Grepen uit de muziekgeschiedenis, muz. lezing. 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. Jeugd. 17.50 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1. lezing. 19.00 V. d. kind. 19.10 Meisjes koor. VPRO: 19.30 Gram. 19.45 Gram. 19.50 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boekbe spreking. 20.10 Filmrubriek. 20.20 Neder landse geloofsbel. 400 Jaar. lezing (I). 20.35 Cabaret. 20.50 De wereld vergadert, lezing. VARA: 21.00 Lichte muz. 21.30 Handigheid of gokken?, gesprek over speelautomaten. 22.00 Lichte muz. 22.15 Bultenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Wat maken wy van ons huweiyk?, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. ln Espe ranto. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.30 Gewyde muz. 7.50 Meditatie. 8.00 Nws 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgenwijding 10.45 Kamer muz. 11.15 Voor de oudere luisteraars. 12.00 Anus. muz. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Volksmuz. 13.40 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.25 Gram. 15.00 Gram 15.50 Lichte muz. 16.15 Duizendschoon, lezing. 16.30 Kamermuz. 16.50 Gram. 17.00 Voordr. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Accordeonmuz. 18.20 Licht progr. 18.50 Regeringsultz.: Mensen hel pen IV. kl&nkb. over het bedryfs-maat- schappelijk werk. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Koorzang en orgel. 20.20 Gevar. progr. 21.20 Lichte muz. 21.50 Gram. 22.00 Kerkorgelconc. 22.30 Nws. 22.40 Wyd als de wereld, lezing. 23.00 Ka- merork. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. (Over de 4e lyn van 18-20 nur) Wolfgang Amadeus Mozart: I: uit "Die Entführung Doopsgezinde Kerk: Adventkerk. 10-10.30 ir. b(jbel6tudie; 10.30-11.30 uur predi- Schouwburg: Toneelver. T.I.G. speelt „Gaslicht". 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal. Feestavond personeels- ver. „De Royalisten". 8 uur n.m. DONDERDAG 19 OKTOBER Kon. Schouwburg. Haagsche Comedie met „Heeft Constance geiyk?" 20.15 uur. VRIJDAG 20 OKTOBER Kon. Schouwburg. Haagsche Comedie met „Het Prlëel". 20.15 uur. ZATERDAG 21 OKTOBER Kon. Schouwburg. Haagsche Comedie met „De kardinaal van Spanje". 20.15 uur. ZONDAG 22 OKTOBER Kon. Schouwburg. Haagsche Comedie met „Het Prlëel". 14 uur. „Een mal meis je". 20.15 uur DINSDAG 24 OKTOBER Kon. Schouwburg. Rotterd. Toneel met „Irma-la-Douce". 20.15 uur. WOENSDAG 25 OKTOBER Kon. Schouwburg. Nederlandsche Come die met „Meneer gaat op Jacht". 20.15 uur. DONDERDAG 26 OKTOBER Kon. Schouwburg. Haagsche Comedie met „Het Prlëel". 20.15 uur. VRIJDAG 27 OKTOBER Kon. Schouwburg. Haagsche Comedie met „Een mal meisje". 20.15 uur. ZATERDAG 28 OKTOBER Kon. Schouwburg. Haagsche Comedie met ..Bittere honing". 20.15 uur. ZONDAG 29 OKTOBER Kon. Schouwburg. Haagsche Comedie met Hittere honing". 14 uur. „Heeft Con stance geiyk?" 20.15 uur. BINNENLAND Gisteren ls de 84-Jarlge heer J. van Achtmaal uit Huybergen (N.-B.) gegre- Een door een slippende militaire leswagen. i de loop van de dag ls hy ln het alge meen Burgergasthuis te Bergen op Zoom overleden. Op de Rijksweg te Sittard zyn ln de afgelopen nacht om ongeveer een uur twee personenauto's tegen elkaar gebotst waar bij de bestuurder van de ene auto. de 35-jarige heer Rltzen uit Best op slag werd gedood De bestuurder van de an dere auto. een inwoner van Voerendaal werd ernstig gewond in het ziekenhuis te Sittard opgenomen De heer Rltzen trad op als helderziende en noemde zich „pro fessor Cordonle". Ongeveer 25 km stroomafwaarts van Ludwlgshaven aan de Ryn in Duitsland ls het stoffelijk overschot geborgen van de 35-Jarlge Nederlandse schipper Herma- nus Veldman uit Hasselt. Hij verdronk op 11 oktober bij een poging zyn vijfjarig zoontje te redden, die va het dek van Iv-t m.s. .Hertha" ln de RUn was geval len. Het stoffelijk overschot van het kind 1b gisteren geborgen. In de ouderdom van 62 Jaar ls gis teren ln zijn woning aan de Goudenregen straat te Den Haag overleden de heer E. Heystek, directeur van de Gemeenteiyke Geneeskundige en Gezondheidsdienst te Den Haag. BUITENLAND De nieuwe Syrische regering heeft meer dan vierhonderd mensen ln vryheld laten stellen, die tydens het bewind van de Verenigde Arabische Republiek on rechtmatig gevangen waren genolnen, al dus is In Damascus bekend gemaakt. In 71 andere gevallen ls het onderzoek nog gaande. Een vertegenwoordiger van de auto bus- en vrachtwagenfabriek Büssing heeft medegedeeld, dat zijn maatschappij het filiaal Ostholz-Scharmbeck van het fail liete Borgward-bedrljf zal kopen. De con tracten Inzake de overneming staan vol gens de woordvoerder op het punt ge tekend te worden. Vermoedelijk zal reeds de komende week met de produktie wor den begonnen. In Engeland neemt het aantal dode- ïyke verkeersongelukken onrustbarend toe. Gedurende de eerste acht maanden van dit Jaar bedroeg het reeds 4.337, een re cordgetal, dat. omgerekend over een ge heel Jaar, neerkomt op 6555. Het laatste Jaarcijfer voor Nederland (I960) bedroeg 1900, over over 1961 vermoedelijk 2000. In vergelijking met Nederland is het Engelse cijfer niet hoog wanneer men rekening houdt met de bevolkingsomvang: lnplaats van 10.000 (ongeveer vijfmaal het Nederlandse cijfer van 2000) zyn er „maar" 6555 doden, procentsgewHze dus slechts tweederde van het dode.-cyfer van ten onzent! In de Belgische Ardennen is gisteren, veel vroeger dan gewooniyk de eerste sneeuw gevallen. Op verscheidene plaat sen ln de buurt van Malmedy lag de sneeuw enige centimeters dik en de tem peratuur was laag. De bewoners van de streek zien er de voorbode ln van een vroege en 6trenge winter, aldus onze Brusselse correspondent. TENTOONSTELLINGEN Gemeentemuseum. Dag. 10-17 uur, zond. 13-17 uur. World Press Photo. Die Haghe, dorp der dorpen. Openbare bibliotheek. Gustav Mahler. Maand. 12-17.30 en 19-21 uur. Dinsd. en donderd. 10-1730 en 19-21 uur. Woensd. en vrydag 10-17.30 en 19-21 uur. Zaterd. 10-16 uur. BIOSCOPEN Apollo. Sappho, de Venus van Lesbos. 18 Jr. Dag. 12.15, 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Asta. Noodlot der begeerte. 18 Jr. Dae. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 1.30, 4, 7 en 9.15 uur. Byou. Schotse vrijage. AJ. Dag. 2. 7.15 en 9.30 uur; zond. 2, 4.15, 7.15 en 9.30 uur. Camera. Oh die Franse miss. 14 Ir. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2, 4 30 7 en 9.15 uur. Capitol. Drift en begeerte. 14 Jr. Dag 2 en 8 uur; zond. 4, 6.30 en 9.15 uur. Cineac. Actualiteiten. Dag. van 9-24 uur zond. 11.30-24 uur. City. Kanonnen van Navarrone. 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur. 8 Corso. The Apartment. 18 Jr. Dag. 2.15 en en 8.15 uur; zat. 2.15, 6.45 en 9.15 uur; zond. 2, 4.30, 6.45 en 9.15 uur. Du Midi. Eens in de honderd Jaar. 18 Jr. Dag. 2.15 en 8.15 uur; zat. 7 en 9.30 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.30 uur. Flora. Kruitdamp. 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Hollywood. Dokter of misdadiger. 18 Ir. Dag. 2.30, 7 en 9.15; zat. en zond. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Krlterion. La Notte. 18 Jr. Dag. 2.15, 7 en 9.15 uur; zat. en zond. 1.45, 4, 7 en 9.15 uur. Metropole Tuschinsky. Exodus. 14 Jr. Dae. 2 en 7.30 uur. Muslca. Haven der hartstochten. 18 Jr. Dag. 2.15 en 8 uur; zat. 8 uur; zond. 7 en 9.30 uur. Odeon. Cervaise. 18 Jr. Dag. 2.30 en 8 uur; zat. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2. 4.30. 7 en 9.15 uur. Olympia. Le chemin des écoliers. 18 Jr. Dag. 2 en 8 uur; zond. 2, 5 en 8 uur. Passage. De zwarte tiran. 18 Jr. Dag. 2.30, 6.45 en 9.15 uur; zond. 1.45, 4.16, 6.45 en 9.15 uur. Rembrandt. Een 6tem ln de mist. 18 Jr. Dag. 8 uur; zat. 6.45 en 9.15 uur; zond. 4. 6.45 en 9.15 uur. Rex. Maar een zomerliefde. 18 Jr. Dag. 9.30, 11.30. 1.30, 3.30, 5.30, 7.30 en 9.30 uur, zond. vanaf 1.30 uur. Roxy. Het uur der vergelding. 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zat. en zond. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Seinpost. Kirmes. 18 Jr. Dag. 2.15 en 8.15 uur; zond. ook 5 uur. Studio. Terreur ln Portland City. 18 Jr. Dag. 2, 4, 7 en 9.15 uur. Thalla. De laatste dagen van Pompeï. 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zat. 2.30 en 4 30 uur, 7 en 9.15 uur; zond. 7 en 9.15 uur. De Uitkijk. The 39 steps. 14 Jr. Dag. 2, 7 en 9.15 uur. '/est-End. De wereld van Suzle Wong. 18 jr. Dag. 2.15 en 8.15 uur; zat. 2.15, 6.45 en 9.15 uur; zond. 1.30, 4, 6.45 en 9.15 uur. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hovah's getuigen. 5.30 uur nm. Hooigracht 84: Byeenkomst Humanis tisch Verbond. Spr. dr. J. Cohen. 10.15 uur njn. H.T.M.-halte Posthof: Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Meyen- del. 9.56 uur vm. Steenschuur 6. Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. Steenschuur 6: Geünieerde Loge van Theosophen. 11 uur v.m. MAANDAG Academie: Opening Leldse week voor Internationale samenwerking. 4 uur n.m. e Doelen: Ledenvergadering Leldse Amateur Fotografenver. 8 uur n.m. Rapenburg 61: K. en O. Lezing mevr. dr. S. C. Regtdoorzee Greup-Roldanus. .Gewone mensen ln vroeger tyden". 8 uur n.m. DINSDAG Lakenhal: Ver. „Oud-Leiden". Lezing mr. G. C. v. d. Willigen over de Haarlem mermeer ln verleden en heden. 8 uur nam. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Jeugd- bljeenkomst Leidse week voor Internatio nale samenwerking. Spr. dr. W. v. d. Wie len over „Is Amerika Jullie toekomst?" 8 uur n_m. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Theater met „Speelgoed op zolder". 8 uur n.m. WOENSDAG 8chouwburg: K. en O. Toneelgroep Theater met „Speelgoed op zolder". 8 uur n.m. Het Gulden Vlies: Leidse week voor internationale samenwerking. Spr. mr. F. Porthelne over .Amerikaanse Invloeden op de Nederlandse middenstand?". 8 uur n.m. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Lezing H. R. van Heekeren. „Terug naar de Drie goden-pas". 8 uur n.m. Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 1-1.25 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling boeken en prenten van K. Okamura. Werkd. 10-5 uur. zondags 1-5 uur (tot 1 november). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 24 u Zon- en feestdagen 2-4 u Ryksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „Uit de kinderjaren vaD de elektriciteit". (Werkd. 1016 uur: 's zondags 1316 uur) tot en met 29 ok tober) Boerhaavezalen (L. Vrouwenkerksteeg 12): Schilderyen, aquarellen en tekenin gen van Kees Buurman en Kees de Jager. Verkd. 3-5 en 8-10 uur nam.; 's zondags 3-5 uur nam. (tot 3 november). BIOSCOPEN Studio: „Morgen zyn zy volwassen". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Franz Llszt". 14 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Lldo: „Gezworen kameraden". 14 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Obsessie". 18 Jaar. Werkd.: 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Slavin van Rome". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „De terreur van de Rode Draak". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Lady Chatterley's minnaar". „Astra"-theater Wassenaar Vrydag 8 u. en zaterdag 7 en 9.15 uur „Tarzans Ver banning". 14 Jaar. Zondag 7 en 9.15 u. maandag, woensdag en donderdag 8 u. „Nooit op Zondag Toegang 18 Jaar. Zondagmiddag en woensdagmiddag 2.30 uur „Hier bin lch und hier blelb lch". Elke leeftyd. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Centraal, Breestraat 74, telef. 20552. BR geen gehoor van Uw huisarts ot specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. aus dem Serail" KV 384; 1. Konstanze, Konstanze, dich wlederzusehen; 2. Wenn der Freude Tra nen fHessen; 3. In Mohrenland gefangen war. Nicolai Gedda, tenor. Orkest van het Conservatorium te Parys o.l.v. André Cluy- tens. II: Ouverture „Der Schauspleldlrektor" KV 486. Phllharmonlsch Orkest van Ber- ïyn o.l.v. Fritz Lehmann. 'II: uit „Die Hochzeit des Figaro" KV 1. Hör mein Fleh'n, o Gott der Llebe; 2. Und Susanna kommt nicht. Nur zu flüchtig bist du entschwunden. Annellee Kupper. sopraan; 3. Mars en Fandango. Symphonle Orkest van de Beierse Omroep o.l.v. Eugen Jochum. IV: „Don Giovanni" KV 527 2e bedryf) Opera ln twee bedryven op tekst van Lo renzo da Ponte. Plaats en tyd van hande ling: Sevllla ln het midden van de 17e eeuw. Uitvoerenden: Cesare Slepi, bas, als Don Giovanni; Kurt Boehme, bas, II Com- mendatore; Suzanne Danco, sopraan, Don na Anna, diens dochter; Anton Dermota, tenor, Don Ottavlo, haar verloofde; Lisa della Casa, sopraan. Donna Elvira, door Don Giovanni verlaten; Fernando Corena, bas, Leporello, dienaar van Don Giovanni; Walter Berry, bariton. Masetto, een boer; Hllde Gueden, sopraan, Zerllna, diens bruid. Verder: Koor van de Weense Staats opera. Phllharmonlsch Orkest van Wenen. Dirigent: Josef Krlps. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Expresso. 21.00 Inspecteur Leclerc, TV-fllm. 21.25 Gevar. progr. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Documentaire. 12.15 Brlevenbe- antw. 12.45 Meded. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoogtepunten uit de program ma's v. d. afgelopen week. 14.00 School radio. 15.00 Amus. muz. 15.30 Klankb. 16.00 Ork. conc. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South- East. 19.00 Planoduo. 19.30 Klankb. 20.00 Ork. conc. (Om 20.43-20.58 Lezing). 21.30 Cabaret. 22.00 Nws. en comm. 22.30 Plano recital. 22.45 Voordr. 23.00 Nws. en weer ber. 23.06-23.40 Vlooi en plano. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 11.31 Amus. muz. 12.31 Gevar. progr. 13.31 Lichte muz. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Lichte muz. 15.31 Lich te muz. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Uitsl. races. 16.34 Gram. 17.00 Gram. 17.31 Ber. en gram. 18.30 Nws. en act. 18.40 Sport- nws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en Journ. 19.24 Sport. 19.31 Hoorsp. 20.00 Hoorspel. 20.31 Discussie. 21.15 Amus. muz. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Dansmuz. 23.31 Lich te muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Pianomuz. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Amus. muz. 14.00 Ork. conc. 16.00 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.15 Lichte muz. 20.20 Operamuz. 21.45 Nws. en weerber. 23.20 Werken v. hedendaagse componis ten. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 14.00 Gram. 14.10 Kamermuz. 15.00 Ork. conc. 18.30 Nwe gram. 19.00 Nws. 19.50 Gram. 20.00 Manon Lescaut, opera. 21.20 Verv. opera. 21.50 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Lezing. 12.45 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Vlaamse kamermuz. 16.00 Beursber. 16.06 Operettemuz. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 17.45 Duitse les. 18.00 Zangrecital. 18.10 Voordr. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Ork. conc. 21.30 De zeven kunsten. 21.45 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.03 Koorzang. 14.20 Lichte muz. 15.03 Lichte muz. 16.08 Operamuz. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 18.38 Nieuwe operasterren. 19.30 Nws. 20.00 Hoorspel. 22.00 Wereld- nws. 22.05 Hoorsp. (verv.). 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) Amsterdam geh. bew. Den Helder zwaar bew Ypenburg regenbul regenbui Eolde motregen De Bilt geh. bew Twente regen Eindhoven geh. bew. Z.-Limburg geh. bew. Helsinki geh. bew. Stockholm regen Oslo regen Kopenhageri regen Aberdeen half bew Londen z\\ aar bew Brussel regenbul Luxeriburg regen Parijs geh bew Bordeaux half bew Grenoble regen Nice licht bew n 8 11 no 14 13 n 4 13 10 15 nnw 10 12 10 23 ono 5 11 7 20 nno 2 11 9 16 ozo 2 10 4 10 20 no 5 11 9 1 6 12 12 15 10 Frankfort München Zürlch Genêve Locarno Wenen Innsbruci Belgrado Athene Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon half bew. zzo regen z geh. bew. zzo zwaar bew regen 4 13 n 9 wnw 10 11 wnw 3 10 zzw 2 6 wnw 8 9 wnw 1 13 w .stil 11 8 20 4 11 9 0 0.1 WZW 8 5 2 12 7 -0 0.1 2 onbewolkt nno 2 13 1 6 regen sneeuw half bew. licht bew regen regenbul onbewolkt w.stll half bew onbewolkt wnw 3 17 5 25 w.stll 9 0 42 zo 10 24 19 0 z 4 22 18 0 zzo 4 21 12 43 6 20 12 39 21 6 0 nnw 8 24 10 4 n 8 25 11 0 I

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2