Laakte nieuws Eindelijk „eigen" kleuterschool voor „juffrouw" Meerburg Totoprijzen nu in geld Klazina werd gewurgd Nobelprijs voor geneeskunde IN VOORSCHOTEN VERRIJST EEN MODERN BANKGEBOUW DONDERDAG 19 OKTOBER 1961 Eerste steen in Leiderdorp Het hoofd van de Chr. Kleuter school in Leiderdorp, mej. G. Meer burg heeft gistermiddag de eerste steen gemetseld voor de nieuwe kleuterschool. Mej. Meerburg, die al veertig jaar kleuterleidster is heeft nog nooit een eigen school ge had en staat aan de vooravond van de afsluiting van haar carrière. Burgemeester Van Diepeningen vond het daarom zo prettig, dat de kleuterleidster eindelijk de eerste steen voor „een eigen huis" kon leggen. De nieuwe kleuterschool wordt heel modern en zal van veel glas worden voorzien. Zelfs de speel plaats wordt afgeschut door een glaswand. Er worden voorlopig twee speelwerklokalen gebouwd. De mogelijkheid tot uitbreiding met nog twee lokalen wordt echter opengehouden. Op de foto verricht mejuffrouw G. Meerburg de voor haar zo be langrijke handeling. (Foto L.D./Holvast) Met ingang van 1 november a.s. zullen de prijzen in de Nederlandse Sporttoto in geld mogen worden uitbetaald. By de pryzen boven f. 1000.— zal terstond 15% belasting worden afgetrokken. Prijzen onder de f. 1000,— zijn belasting vrij. De eerste prys van f. 50.000 blijft echter ongeschonden, want de belasting is dan al afgetrokken. De maximum prijs is nl. in feite f. 58.823,53. De eerste toto-zondag, waarop deze nieuwe regeling kan worden toegepast, is dus 5 november. Voor die dag zullen echter nog de oude toto-formulieren worden gebruikt, want deze waren reeds gedrukt. Er zullen echter maar weinig wijzigingen in de tekst nodig zyn. Het voordeel van de directe aftrek van de belasting is dat men later dus geen na vordering meer krijgt. Jeugdleiderscursus KNVB groot succes Gisteravond begon in Zomerzorg de tweede cursus voor het basisdiploma jeugdleiders. Mr. J. J. de Jongh, voorzit ter van de afdeling Leiden van de KNVB kon maar liefst 68 cursisten ver welkomen. Spreker was verheugd over deze grote toename. Vorig jaar waren er 34 deelnemers. Wel een bewijs dat de verenigingen doordrongen zijn van de noodzaak over een korps geschoolde jeugdleiders te moeten beschikken. Mr. J. J. de Jongh was tevens ver heugd te kunnen meedelen dat de afde ling Leiden thans de beschikking heeft gekregen over een projector met dia's, waarop de spelregels staan uitgebeeld. Spreker vond dit een grote aanwinst te meer waar nu ook voor de verenigingen de mogelijkheid bestaat deze unieke serie spelregels in beeld voor eigen leden te vertonen. Ook de cursusleider de heer W. M. Offringa toonde zich enthousiast over de grote deelname en over het mieuwe „leermiddel". Na de pauze kwam de heer A. A. C. Dusée met de projeotor in actie voor de behandeling van de spelregels. Nu bleek pas goed van welk een groot belang het visuele gedeelte van ddt examenonder deel is. De heer Dusée kreeg heel wat inte ressante en ingewikkelde vragen te be antwoorden, hetgeen hy steeds op duide lijke en vaak humoristische wyze deed. Het is wel gebleken dat de jeugdlei derscursus, die totaal 14 avonden omvat, alleen al door de aanschaf van de prachtige dia's, projector en projectie scherm (mogelijk gemaakt door de toto- gelden) een interessant verloop zal krij gen, De Jeugd van de verenigingen uit onze afdeling zal er zeker bij gebaat zijn BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Cornells, zn van P. v. d. Berg en J. de Roode; Allda, dr van J. van Putten en C. van Wagtendonk; André, zn van A. Hoek en A. Varkevlsser; Cornelia Leonar- dus, zn van A. A. Koemans en H. J. Freke; Christiaan Petrus Theodorus, zn van C. P. T. Bos en M. Tulen; Marcelus Jacobus Louwrentius, zn van P. J. F. van Kra- llngen en C. A. den Hollander; Robert Matthys, zn van G. Ravensbergen en J. W. van Dam; Helena Wllma, dr van L. Ciggaar en A. Komen; Ingrld Susanna, dr van C. v. d. Heuvel en A. Dregmans; Jo zef Albertus Relnler, zn van R. J. Broek hof en P. C. Koomen; Petrus Johannes Hendrlkus, zn van H. A. Kulphuis en C. M. M. van Steenbergen; Yolanda, dr van W. H. Rietbergen en W. Plu; Anthony Relnder, zn van A. W. Hartevelt en J. H. Huetink; Hedy Maureen, dr van J. H. Stuiting en M. Schaperkötter. GETROUWD C. Rietman en T. Klarenberg; J. J. SpreiJ en L. J. van Rooljen. OVERLEDEN D. Korbee, 78 Jr, man; P. J. L. van der Heijden, 3 maanden, zoon. MARKTBERICHTEN BARNEVELD, 19 okt. Coöp. Veluwse Eierveillng: weekaanvoer 1.600.000 stuks, waarvan er thans 629.488 ln velling wer den gebracht. Handel vlug. Prijzen per 100 st.: eieren van 45/50 gram f 7.70-8.30, van 50/55 gram f 8.53- 9.65, van 55-60 gram f 10-12.30, van 65/69 gram f 14.79-15.30. Eierveillng S.B.E.: aanvoer 279.580 st. Handel vlug. Prijzen per 100 st.: eieren van 44/50 gram f 6.62-8.03, van 50/55 gram f 8.03- 9.55, van 60-64 f 12.71-14.65, eendeëleren van 56/62 f 6.51-7.80, van 62/71 f7.92- 9.85. Eiermarkt: aanvoer 2.250.000 st. Handel vlug. Prijzen per 100 st.: eieren van 61/65 gram f 13.75-15. alg .prijs f 14.50, klloprys f2.32; henneëleren van 45/60 gram f7.25- 12^ kiloprijs f2.32. Pluimveemarktaanvoer 48 000 stuks. Handel kalm. Slachtkippen f 125-.30 per kg, slachtkuikens f 1.70-1.95 per kg. Mr. J. A. Berger (66) overleden Oud-voorzitter College van Rijksbemiddelaars Op 66-jarige leeftijd is gisteren ten huize van zyn schoonzoon in Uithuizen overleden mr. J. A. Berger, oud-voorzit ter van het College van Ryksbemidde- laars. De heer Berger heeft deze functie op 1 januari van dit jaar neergelegd. De heer Berger is zijn loopbaan be gonnen als ambtenaar by het NVV. Na vervolgens chef de bureau by de Raad van Arbeid te Middelburg te zijn ge weest. werd hij voorzitter van de Raad van Arbeid te Groningen. In juli 1945 werd hij benoemd tot Rijksbemiddelaar. En na de bevrijding aangesteld als be heerder van' de „Deutsche Krankenkasse für die Niederlande". Voorts was hij ver tegenwoordiger van het bestuur der Ver eniging van Raden van Arbeid in de Raad voor herstel van arbeidsgeschikt heid. Tijdens de bezetting was de heer Ber ger genoodzaakt onder te duiken. Van die gelegenheid maakte hij gebruik zijn studie in de rechten te voltooien, zodat hij na de bevrijding het doctoraal exa men kon afleggen. Op 14 oktober 1946 werd hy benoemd tot voorzitter van het College van Rijksbemiddelaars. Sinds 1956 was hy ook voorzitter van de So ciale Verrekeningsraad. By zijn pen sionering als voorzitter van het College benoemde H.M. de Koningin hem tot Commandeur in de Orde van Oranje- Nassau. (Van onze correspondent) Dr. J. Zeldenrust, die sectie heeft ver richt op het stoffelyke overschot van de zondagmiddag in Huizen vermoorde Kla zina Bunschoten, heeft nu officieel vastgesteld, dat het kind door verstik king om het leven is gekomen. Beide jeugdige daders moeten haar hebben ge wurgd. Dat het 6-jarige meisje door verdrinking om het leven zou zijn ge komen, is slechts in theorie mogelijk. Aanvankelyk had het jongste broertje verklaard geen actief aandeel te hebben gehad in het misdryf. Hij zou slechts op de uitkyk hebben gestaan. Deze ver klaring heeft hy echter reeds herroepen. De broertjes hebben hun nichtje samen om het leven gebracht. Na hun snode plannen volvoerd te hebben, hebben zy het kind in de sloot geworpen. Het meis je moet toen reeds gestorven zyn. Het staat nog niet vast, dat de broer tjes uit andere motieven dan wraak zou den hebben gehandeld. Georg von Bekesy, een uit Hongarije afkomstige natuurkundige, die nu aan de Harvarduniversiteit in de V.S. werkt, heeft de Nobelprys voor geneeskunde gekregen. De „Voorschotense Coöperatieve Boe renleenbank", gevestigd aan de Leidse weg, zal binnenkort een nieuw gebouw betrekken, dat aan de Bachiaan ver- ryst. In 1920 zyn de activiteiten van deze bank als R.-K. Boerenleenbank begon nen ten huize van de heer M. C. Lake- man. Deze bank richtte zich toen voor- namelyk tot een kleine groep agrariërs. In 1955 werd een nieuwe kassier be noemd, die met de bank het oude Oraal- huis tegenover de R.-K. Kerk aan de Leidseweg betrok. Al spoedig bleek ook dit pand te klein en bovendien kon er niet die accommo datie in gevonden worden, die voor een bank in deze tyd vereist is. Een van de grote nadelen was dat er geen kluis was. De architecten ir. H. van Oerle, J. Schrama en J. Bos hebben het ontwerp gemaakt voor een bankgebouw annex kassierswoning in bungalowstyi, passend in de omgeving van de toegang tot „Adegeest". In deze bank komt een kluis, er ko men open loketten van elkaar geschei den door glasramen. De buitenopper vlakte van de bank bedraagt 18x10 m. Daarnaast staat de dienstwoning. De bank wordt voorzien van een alarm installatie. De gebrs. G. en P. Niersman zyn in april van dit jaar met de bouw be gonnen. nadat enkele voor deze gemeen te typische oude huisjes op die plaats afgebroken waren. Mej. Jos Smit uit Amsterdam heeft voor de blinde muur in de hoofdgevel (archiefmuur) aan de Leidseweg een glazuurrelief ontworpen, symboliserende de spaarzaamheid, de arbeidzaamheid en de wysheid. Dit relief, 2x3 meter, wordt in de baksteen ingemetseld. De zijgevel in de Bachiaan wordt ge heel bekleed met travertyn, een soort marmer. LEIDERDORP NCVB over de BB Op de vergadering van de N.C.V.B., die gisteravond in Irene werd gehouden, sprak het hoofd van de plaatselyke B.B., de heer E. Kronenburg over atoomge vaar- en bestryding. De heer Kronenburg begon met te zeggen, dat de behandeling van dit on derwerp niets met de huidige toestand in de wereld te maken had, maar gezien moet worden als een uitvloeisel van de B.B., zoals die in 1952 is opgebouwd. Hij onderscheidt drie groepen mensen die de ontvangen brochures als volgt be handelden, Men vindt het onzin, men is onverschillig of men leest de voorlich ting grondig, en vraagt zich af: wat zal ik doen voor myn gezin. De heer Kronenburg zei verder, dat de B.B. beslist geen militaire onderdeel is. maar uitsluitend dient ter bescher ming van de burgery. Hij vertoonde twee filmstroken „de burger en radioactieve neerslag" en „maatregelen in tyden van gevaar", en lichtte de verschillende situaties nader toe en gaf vele goede raadgevingen. Tydens deze vergadering werd mevr. A. Los-Looyenga door de presidente, mevr. C. Bleichrodt, als secretaresse ge ïnstalleerd. De eerstvolgende zittingsavond van de woning-adviescommissie is niet op dinsdag 24 oktober, maar op dinsdag 31 oktober. OEGSTGEEST Raad aanvaardt schikkingsvoorstel By de opening van de raadsvergade ring van gisteravond werd de heer P. H. M. S. v. d. Voort door de voorzitter, bur gemeester H. L. du Boeuff, gelukge wenst, ook namens de raad, in verband met de Koninkiyke onderscheiding die de heer v. d. Voort vorige week ten deel viel. Daarby werd hem een bloemstuk overhandigd. Het enige agendapunt waarvoor deze vergadering was uitge schreven werd in besloten zitting be sproken. Toen daarna de deuren opengingen bleek dat de raad zonder discussie met algemene stemmen besloot in te gaan op het schikkingsvoorstel van de Pacht- kamer inzake de ontbinding van de pachtovereenkomst met de heer C. J. Hooymans. De deskundigen van de ge meente hadden geadviseerd genoegen te nemen met een bedrag van f. 60.000. Door het aanvaarden van dit schik kingsvoorstel worden de procedures in getrokken. Derde lustrum vormingscentrum Het jeugd- en vormingscentrum „Oud Poelgeest" bestaat binnenkort 15 jaar. Het ligt in de bedoeling dit derde lus trum op bescheiden wijze te vieren. De feestelijke byeenkomst wordt ge houden op 2 november a.s. in het Koets huis. Aan Dr. Eberhard Mliller, directeur van de Evangelische Akademie Bad Boll, is gevraagd een rede uit te spreken over de vraag: „Om welk nawerk vraagt het cursuswerk in educatieve centra?" Mr. A. W. Kist hoopt vanuit de spe cifiek Nederlandse omstandigheden op de toespraak van dr. Müller in te gaan. Daarna zal er gelegenheid zyn tot het aanbieden van gelukwensen. Aan het slot van de middag hoopt de gehele staf van Oud Poelgeest een schimmenspel te vertonen dat beoogt inzicht te geven in het vormingswerk. Burgerlijke Stand Geboren: Henk J., zn van H. Vreeken en A. Vos; Peter P.. zn van P. O. Regens burg en M. E. Livain; Felice E., dr van G. A. d'Ancona en M. L. Vaesaen; Jacob M„ zn van A. Glasbergen en A. Starken- burg; Lldwine L. E., dr van J. H. A. Has- selman en E. L. A. H. Regout; Mark A. zn van A. P. Zuur en L. A. Geerlings; Hans U., zn van P. N. Jonker en N. C. Visser. Getrouwd i O. J. Giyn, 24 Jr en O. H. C. Webbers, 23 Jr; P. B. Domhof, 27 Jr en A. M. Baldal, 22 Jr; W. T. Daems, 32 Jr en M. E. M. Elshof, 24 Jr. Overleden: A. C. Bleyswyk, e.v. W. M. Smeelen; H. J. Smit, e.v. E. O. A. M. der Hamer van den Abeelen. VOORSCHOTEN Zilver voor goud De heer J. N. Arentsen ln Voorscho ten heeft zyn gouden Jubileum gevierd in dienst van de zilverfabriek Voorscho ten. Burgemeester L. de Kool heeft de jubilaris de zilveren medaille verbon den aan de orde van Oranje Nassau overhandigd. In zyn toeespraak herin nerde burgemeester de Kool niet alleen aan de werkzaamheden van de jubila ris in de Zilverfabriek maar ook aan zyn kerkeiyke activiteiten voor de Her vormde gemeente. Van het Departement van de Maat- schappy voor Ny verheid en Handel kreeg de heer Arentsen de gouden ere penning en het getuigschrift van de maatschappy. Jhr. ir. A. A. von Weiier bood de gouden erepenning van het bedryf aan. De directeur, mr. S. A. C. Begeer prees de Jubilaris als een uniek vakman. De collecte voor de Novib ln het kader van de wereldcampagne tegen de honger wordt ln Voorschoten van 23 tot 29 oktober gehouden. Burgerlijke Stand Geboren: Manfred, zn van E. J. Teske en F. J. Brugmans; Marian, dr van C. Snoep en M. Peters; Johannes G., zn van J. G. Scholtes en M. E. Wollendorf; Carla, dr van S. W. Freeke en J. N. Vis. Ondertrouwd: W. S. de Best en E. de Vos; B. A. M. van Ulden en J. P. Balfoort; W. C. A. Kneyber en C. M. J. van der Wal; H. W. Hamersma en G. Lautenbach. Getrouwd: J. G. Bik en H. A. Sanders; G. A. de Beer en I. B. J. de Beer. Overleden; H. Zandstra, 82 Jr, e.v. D. J. Brinks.rr1 WARMOND R.-k. vrouwen spreken over zelfbescherming in oorlog Mevrouw De Heer sprak gisteravond op een byeenkomst van het R.-K. Vrou wengilde over Individuele zelfbescher ming. Zy gaf een duidelyke uiteenzet ting over zelfbescherming ten tyde van atoomoorlog. Voor de vrouwen is een speciale taak om alles in het werk te stellen maat regelen te treffen, die dienen voor de bescherming van haar gezin en haar zelf, aldus spr. De presidente mevrouw Von Fisenne deelde voorts mede, dat door het bestuur drie cursussen waren uitgezocht, welke door de leden konden worden gevolgd. Deze cursussen luiden 1. Het schikken van bloemen en de verzorging van ka merplanten; 2. Het klaarmaken van bekende en minder bekende gerechten; 3. Nieuwe menu's voor dagelyks gebruik. Ook zal men komen tot de vorming van kleine gespreksgroepen, die onder ling zullen gaan praten over politiek. Hierna volgde een minder prettig punt voor het R.-K. Vrouwengilde, namelijk het neerleggen van de functie van presi dente door mevrouw Von Fisenne, i.v.m. haar vertrek naar Hengelo. Patoor Gussenhoven was de tolk van het bestuur en de leden, toen hy woor den van hartelyke dank sprak. Als biy- vende herinnering aan het Vrouwengil de werd haar een piccolo, opgemaakt met bloemen, aangeboden. Hierna werd by acclamatie als presi dente gekozen mevrouw Stol-Verberg, die voor het in haar gestelde vertrouwen harteiyk dank bracht. RIJNSBURG Youth for Christ De herv. kerk was gisteravond geheel bezet. De plaatselyke afdeling van de Youth for Christ hield er nl. een by eenkomst. Ds. G. Toornvliet uit Bloe- mendaal sprak deze avond over het on derwerp „Geef my uw hart", de ge broeders Spaargaren brachten liederen ten gehore en de heer D. Schoneveld bespeelde het orel. Alvorens ds. Toorn vliet sprak, legde de heer H. Binnen- dyk Hz. een geloofsgetuigenis af. Ver der was er deze avond nog samenzang. WASSENAAR B.B. houdt oefening De organisatie Bescherming Bevolking in de Wyk Wassenaar-zuid is gister avond het nieuwe seizoen begonnen met een grote oefening, die gehouden werd in het scholencomplex aan de Bloem- camplaan. Verondersteld werd, dat de openbare school getroffen was door een neergestort vliegtuig, dat er verscheidene gewonden waren en dat er brand was uitgebroken. Het wykhoofd in Wasse naar-zuid de heer C. van Schaarden burg die zyn wykpost had in de christe- lyke school zond, toen de eerste berich ten over deze ramp binnenkwamen, zijn ElIO-ploeg en de redders van de wyk- ploeg algemeen tiaar de plaats van de ramp. Spoedig bleek, dat het aantal ge wonden te groot was om door de wyk- ploeg alleen behandeld te worden. En dus werd assistentie gevraagd by de centra le meldlngspost (in Zuiderhout) waar de plaatselyke staf zetelde. Een ge- meentelyk reddingsteam met twee tot ambulances ingerichte vrachtwagens kwam assisteren. Ook de brandweer ar riveerde met twee motorspuiten en brandwachts, uit de wykploeg werden ingeschakeld by het bestryden van de branden. Reserve-politie zorgde voor de afzetting. De 15 gewonden werden op bewonderenswaardig snelle wyze door de EHIO-ploeg onder leiding van de heer Schipper behandeld en afgevoerd naar een verzamelplaats voor gewonden. Het Leidsch Dagblad Meest gelezen blad van Leiden en Omstreken Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur xun. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) ito. 30500 te bellen, waarna ons blad abnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de ogent- schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bol vooral niet onze in do telefoongids vermeld# kan- tooraummers voor Admm. of RocL, want deze kunnen U niet helpen. BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS VAST I AMSTERDAM, 19 oktober. Alle Internationale waarden hebben vanmiddag direct by de opening de vaste stemming van gisteren verder voortge zet. Na de dagenlange aarzelende hou ding gaf Wall Street gisteren koerswy- zigingen te zien by toenemende omzet ten. De Westduitse beurzen waren vandaag wederom hoger. Dit was voor Amsterdam een goede stimulans. Het publiek gaf opnieuw biyk van belang stelling, terwyl ook de arbitrage enkele stukken voor buitenlandse rekening uit de markt nam. Het geringe aanbod werd begin beurs gretig opgenomen. Alle internationals gaven flinke koerswin sten te zien ten opzichte van het voor gaande slotniveau. Aku steeg van 399 tot 402% en boekte een koerswinst van circa 7 punten. Philips 10 punten hoger op 107214. Unilevers monteerden 7 pun ten tot 845, terwyi aandelen Kon. Olie op f. 116,10 circa f. 1,50 verbeterden. Deze stukken noteerden boven pariteit New York. Hoogovens voegden aan de forse winst van gisteren (32 punten) vanmiddag ruim 10 punten toe op 820. Later brokkelden de koersen hier en daar een weinig af. Kon. Olie echter steeg nog tot f. 116,30. In de Scheepvaartafdeling heerste een licht verdeelde stemming. De leidende cultures schommelden rond de vorige slotkoersen. Staatsfondsen praktisch onveranderd. In de Amerikaanse sector werden certificaten Studebaker in een ruime open hoek verhandeld op 131/8 dollar (12 7/8). WISSELKOERSEN Amsterdam, 19 oktobei\ Londen 10.18—10.16%; New York 3.60%3.61%; Montreal 3.50A—3.50X Parys 73.42—73.47; Brussel 7.25—7.25%! Frankfort 90.23%—90.28%; Stockholm '•8469.89; Zürich 83.51%—83.56%; Milaan 58.13%—58.18%; Kopenhagen 52.40—52.45; Oslo 60.69%—50.74%; We nen 13.97—13.98; Lissabon 12.66%— 12.68V4. BEURS YAN AMSTERDAM Donderdag 19 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000.— Vorig© Slotkoers koers v. heden 102% 102% 102% 102% 100% 102% Ned. '60 n 4% 102 ft 102% 100% 100% 100% 100% 100% 100% 97% 97% Ned. Grtb. obl. 3% 84 L 83% L Ned. '47 3% 94 ft 94 GB 97% 97 Ned. "53 I-II 3% 96% 96% 95% 95% 90% 90% Ned. bel. cert. 3% 90% Ned. '50 I-II 3% 90% 90% Ned. "54 I-II 3% 92ft 92 ft 92 ft 92ft Ned. '55-11 3% 94% 94 ft 92% 92 ft Ned. Grtbk. obl. '46 3 93 93% Ned. doll. ln. '47 3 91ft 91 %GB Ned. Inv. cert. 3 99%GB 99ft Ned. 62-64 3 99%GB 99% 99% 99% Indie *37 A 3 95% 95% Ned. won. b 1. "57 6 109% 109% Ned. won.bJ. *58 4% 101% 101ft ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber lil Ver. HVA-my127% AJC.U395.% Deli My cert146.30 Hoogovens cert809% Philips gem. bez. 1062% Unilever cert837% Dordtse Petr540 Kon. Petr. (50 f20) 114.60 Holl. Amer. iyn 162 Java China Paket 155% KJJ.M62 Kon. Ned. Stoomb.205% Kon. Paket My157% Stoomvaart My Ned. 171 %GL Nlevelt Goudr. eert. 162% v. Ommeren eert. 333 Kon. Rott. Lloyd159 Ned. Scheepv. Unie 163% 110% 127% 400 146.50 819 841% 550 116.30 162 156% 63 203% 157 170% 162% 335% 159 161% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 idem '48 (3%) R'dam '52-1 (4%) id. id. "37 I-II (3%) Z.-Holland '55 4% Bankwezen Bank N. Gem. '58 5% id. N.WJ3. '52 (4%) BVG rspbr f.500 BVG rspbr. '52 Industr. Obligaties Philips Dollarlng "51 Premieleningen A'dam *51 I 2% A'dam '56 I 2% A'dam '56 n 2% A'dam '56 III 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 I 2% Idem n 2% R'dam '52 I 2% Idem II 2% 93 Idem '57 2% Utrecht "52 2% Z.-Holl. 1957 2% Zuid-Holland '59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletfnstellingen Robeco 248.50 Amst. Bank 384 Cultuurbank 32 Holl. Bank Unie eert. 220% Ned. Handelmy316 Rott. Bank 300% Twentsche Bank 315 Senembah400 Vorige Slotkoers koers v. heden 105 86% 85% 84% 84% 89% 89% 90% 90% 84% 82% 83% 93 94% 93% 93 94% 93 96% 97% 97% 93% 93% 104% 249.50 385% 32 220% 317 361 316 400 682 305 39 800 340 360 172% 435 L 245 184 71 125 545 530 592 96% 96% B 96% 97% 101 L 101 L 96% 96% 100 104% 104 H 100% 100% 198 L 198 144% 144% 94 94 Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkei's Patent (v.) Borsumy Calvé Delft eert. Electrolasmjy Kon. Pap. v. Gelder Kon. Ned. Grofsm. Holl. Constructie Ing. bur. v. Bouwnyv. Internatio Int. Kunststoff. ind. v. Kempen en Begeer Leidse Wolspinnery Müller en Co. NB. Ned. Kabelfabr Philips pref„W074 Rott. Droogdok My. 549 Sikkras Groep 849 Ver. Touwfabrieken 355 Walvisvaart 97% Wernink's Betonmy. 193 Wilton Feyenoord 299 Van Wyk en Heringa 88% Zaalberg 133^ Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r479 Kon. Petr. (f.20) 116.20 Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 24% Intern. Nickel81ft Anaconda 51% Bethlehem Steel41 ft Cities Service 50% General Motors 49% Kennecott81% Republic Steel 59 Shell Oil 37% Union Pacific 35% Un. States Steel 79 309% 39% 805 B 173 430 L 255 B 183 70% 125 525 593 300 549 849 352 98% 190 302% 89 B 140 499% 118.10 81% 51 41ft 51 49% 81% 59 B 38% 36ft 79%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11